načítám data...

Čím máme nahradit naši vyčpělou dávku benzínu?

Vaše každodenní dávka benzínu... To je ale blbost, co?

zobrazit celou galeriiZobrazit galerii

Buďme k sobě zase jednou upřímní. Naše motto “Vaše každodenní dávka benzínu” nedávalo nikdy zrovna valný smysl a vzniklo spíš jako z nouze ctnost s tím, že “se tam časem vymyslí něco lepšího”. Mezítím plynuly dny, týdny a roky a na obrat o každodenní dávce emocí z nejmenované telenovely, ze které si Vojta Dobeš tuhle hlášku vypůjčil, se (naštěští) zapomnělo. A pak je tu ten benzín… 

Píšeme samozřejmě o všech autech bez ohledu na jejich gender a barvu ků…teda palivo, jež je posouvá vpřed. Máme tu články o samohybech, do kterých se leje obligátní natural, ale rádi se rozepíšeme i o dieselech, elektromobilech, autech na vodík nebo strojích na páru. Nakonec i poměr redakčních vozů je v současné době 10:9 ve prospěch nafty. Takže kdybychom šli do důsledku, Autíčkář je vlastně takový dieseldriver. 

A vlastně si nemyslím, že je to špatně. Tenhle magazín měl být od začátku místem, kde se setkávají nadšenci do aut (a vlastně i dalších dopravních prostředků) bez ohledu na to, čím jezdí a co mají rádi. Majitel okruhového speciálu tu není o nic důležitější nebo vítanější než student s orezlou Felicií. Podobně se profiluje i redakce, máme tu muže středního věku, který stále věří tomu, že je dobrý nápad jezdit do práce sporťákem z konce minulého tisíciletí, otce od rodiny se zánovním naftovým kombíkem, člověka z Brna, který jezdí (a občas padá) na motorce na okruzích, nadšence do autobusů a dokonce i pána, který si dobrovolně koupil Lancii Deltu třetí generace se Selespeedem. A to jsem nevyjmenoval ani polovinu redakce. 

Testovali jsme tu naftový tank, virtuální stíhačku, osmikolový kamion, důlní dampr i naftovou oktávku. A nemíníme s tím do budoucna přestat, naopak se výhledově těšíme třeba i na povídání o kolejových vozidlech. Protože proč ne? To, co nás baví, nejsou zdaleka jen benzínová sportovní auta, ale vlastně cokoli, co je schopné nás dopravit tam, kam chceme a kdy chceme. Vždyť v tom nakonec tkví největší kouzlo automobilismu. V nezávislosti, svobodě a volnosti, kterou nám tenhle vrchol technologie nabízí. A je uplně jedno, jestli spaluje dinosaury, nebo elektřinu. 

Nejsme jen útočištěm benzínových hlav, jsme místem, kde najdou pochopení všichni, kdo mají rádi dneska trochu démonizovanou individuální přepravu. V diskuzích na levičáckých serverech často naleznete tajemnou zkratku IAD (individuální automobilová doprava), které se připisují všechny problémy světa. My necháváme všem možnost volby. Hromadnou dopravu nepomlouváme, naopak ji dokážeme v mnoha případech pochválit a věnovali jsme ji nejeden článek, ale občas (no, spíše často) oceníme možnost jet sami ve vlastním malém světě na kolech, který patří jen nám. 

Když jsme problematiku našeho sloganu o dávce benzínu nakousli na podnikové poradě konající se v pivovaru, došli jsme nakonec k závěru, že nejlepším řešením by bylo přejmenování magazínu na “Jsi na to sám – deník příznivců individuální dopravy”. Takto za střízliva už to teda taková pecka není, ale ten večer nám to přišlo vskutku geniální. 

U Autíčkáře tedy po vystřízlivění zůstaneme, myslíme si ale, že konečně nazrál čas vyměnit dávku benzínu za něco lepšího. Máme v hlavě a v redakčním chatu pár nápadů, ale žádný z nich není takový, abychom si u něj řekli “to je ono” a dál nehledali. A protože víc hlav víc ví a někteří z vás prokazují v diskuzích pod články denně vybroušený ostrovtip, rozhodli jsme se obrátit na vás. Pomůžete nám vymyslet nové motto, které definuje tenhle svérázný koutek internetu? Autora případného vítězného hlodu pozveme na pivo a dáme mu doživotní prémiové členství.

Pokud vás žádný trefný komentář nenapadá, nevadí. I tak jsme rádi, že jste tu s námi. A slibujeme, že se budeme i nadále snažit být stejní jako dosud. Budeme mít radost ze všeho, co nás posouvá dopředu, budeme se snažit vám dodávat neotřelé texty o věcech, která mají (a výjimečně ani nemají) kola a baví nás. 

Vaše redakce – jo, takhle vypadáme, fotí to Jeník Machač a Dan Borský stihl takticky utéct.

 

Jo a kdybyste přeci jen trvali na tom, že potřebujete každodenní dávku benzínu, tak si ho můžete vyrobit sami i bez nás. Fakt. Tady na to prodáváme speciální sadu. 

Nelíbí se Vám reklamy, ale líbí se vám články?
Podpořte nás, pořiďte si VIP členství a užijte si autíčkáře bez reklam.


Mohlo by Vás také zajímat

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo registrujte

Komentáře

ransom
10. prosince 2022, 12:58
14

Mně se to motto líbí tak jak je.

reagovat
ja
jazet
10. prosince 2022, 13:41
6

Přesně tak, nevymyslejte blbosti a makejte :D .

HeavySmoker
10. prosince 2022, 13:40
1

Chápem potrebu vziať vietor z plachiet pre tých pár mimoňov čo neunesú testy EV alebo dieslového kombi, ale je to zbytočná námaha a už to patrí k miestnemu koloritu. Prosím nechať ako je.

reagovat
Moses
10. prosince 2022, 13:56
2

Co takto: "O vsem, co nas posouva" ? :D

reagovat
yellec
10. prosince 2022, 14:19
15

V článku automobilová loga se mění. Čím to? Jste se zamýšleli čím to a v diskuzi se objevila myšlenka že to je lidma jejichž největší obavou je, aby si šéfové nevšimli že jsou tam zbyteční. Tak vymýšlejí kraviny. Nejvíc nebezpeční jsou takoví na ministerstvech a dalších úřadech, ale vidím že se to nevyhýbá ani menším kolektivům :D

reagovat
krab
10. prosince 2022, 16:15
12

Mě to přišlo náhodou dobrý, vaše každodenní dávka benzinu, to fakt bejvalo , a co tak je sem tam i nějaký to čertovo palivo do kamen nebo holt volty a ampéry .. pořád se jmenujete hezky Autíčkář, to je boží nadčasovej název a k autíčkářovi mi prostě ten benzin sedí .. já bych tu každoenní dávku za naftu ani elektriku neměnil :)

reagovat
sheogh
10. prosince 2022, 19:28
3

Ja bych to taky nechal, jak to je. Obcas, treba po delsi serii testu elektroSUVecek s nahonem na predek si rikam spis "vase kazdodenni davka zoufalstvi", ale pak to vzdycky nejak spravite :-D

reagovat
je
jerry
10. prosince 2022, 20:25
3

Tradice je to nejcennější. Změna je mottem dnešní doby, ale ne vždy zrovna k lepšímu. Držme si tradici.

reagovat
Le
LennyLeonard
10. prosince 2022, 20:50
1

Nestalo by za to zde vypsat napady redakce a místní osazenstvo by mohlo hlasovat jestli je neco z toho lepsi nez“…davka benzinu” ?

reagovat
Jakub Pospíšil
10. prosince 2022, 21:04
1

Přímá volba je zrádná věc.

ReVolte
10. prosince 2022, 21:24
3

Boaty McBoatface je zářným důkazem, že to funguje jak má :)

František Čáslavský
11. prosince 2022, 13:29
1

Jakub Pospisil:

Michal88
10. prosince 2022, 22:30
3

Asi bych motto nechal. Je teda fakt, že na začátku, když jsem na autíčkáře začal chodit, to vypadalo na to, že se Autíčkář bude věnovat hlavně autíčkářským tématům (řidičsky/vizuálně zajímavá auta, technika, youngtimery/veterány, ne úplně obvyklá autíčkářská témata - ale hlavně to poslední určitě dodržujete, proto sem taky chodím), potažmo recenze nových tuctových krabic na přepravu z A do B, kterých je plný internet, tu budou v menší menšině, tak by dané motto mělo větší vypovídací hodnotu. Tím to nemyslím jako rýpání do Vás, spíš do té zoufalosti, co nám je nucena ze všech stran a tady ji občas recenzujete taky. Jinak se mi líbí vyznění článků o neobvyklých tématech a že se to snažíte brát do hloubky a není to zklouzávání ke klasickýmu clickbaitu a jinýmu bordelu jako některá konkurence.

Kdybyste ale chtěli mermomocí něco měnit a nechtěli byste mít v mottu "diskriminaci" jiných paliv, tak myslím, že by stačilo jednoduchý "Od Autíčkáře pro autíčkáře..." nebo "Kola, volant, pedály, to nás neskutečně baví." Či jinou jednoduchost. Netřeba se levou rukou drbat za pravým uchem.

reagovat
ransom
11. prosince 2022, 10:26
3

Kola, volant, pedály,
uháníme do dáli?

Michal88
11. prosince 2022, 10:50
1

Když si to po sobě čtu, mělo to vypadat jako nepovedený pokus o rým, ale tak to původnê být nemělo. :D Tvůj rým samozřejmě lepší. :)

Třeba se ve mně zase hne básnický střevo a něco vyprdne. :D

Michal88
11. prosince 2022, 11:20
2

Mě tak napadá ještě parafráze z Národního divadla: "Autíčkáři sobě".

Nebo

"Jsme psanci, proto o autech píšeme netradičně"

Či

"O autech, co Vás baví"...

orobo
11. prosince 2022, 08:35
3

Autickar. A jedeeem!

reagovat
Sa
Sato
11. prosince 2022, 12:17
9

Vase kazdodenni davka benzinu*
...

* mirne riznuta cimkoli co nam je PR oddeleni libovolne automobilky ochotne pujcit

reagovat
fortress
11. prosince 2022, 15:21
0

your daily dose of Volvo EV's ať je to pokrokový

reagovat
Frankie
11. prosince 2022, 16:36
2

Autičkář co fičí na všem.
Ale jinak mi se líbí to co je.

reagovat
C70C
11. prosince 2022, 19:03
2

Za vším hledej auta..

reagovat
Vavris Vavrisovic
11. prosince 2022, 21:42
13

Ehm... tam ve třetí řadě se hlásí pán a chtěl by k tomu něco říct...

To motto, co nedává valný smysl (nebudu se přít, doslova nedává), nevymyslel Vojta, ale asi já. Snad si pamatuju dobře, že to bylo v roce 2014 a rozhodně to nebyla znouze ctnost, ale výsledek asi týdenního brainstormingu v redakčním chatu. A na žádnou telenovelu přitom nikdo z nás nemyslel...

Chtěli jsme tenkrát vyzdvihnout hlavní devizy Autíčkáře - tedy originalitu, vtip, že to dělají nadšení nerdi a že jsme vlastně úplně jiní než mainstream... jenže když se člověk porozhlédl na internetu kolem, zjistil, že každý nabízí "to nejlepší čtení o autech", popřípadě to každý dělá "o autech nadšeně a hlavně jinak" (přitom úplně stejně jako všichni). Takže z toho nakonec vzniklo tohle obecené, neofenzivní, ale zároveň docela vystihující motto "Vaše každodenní dávka benzínu" - v redakci tehdy krom mě a Vojtěcha Dobeše, byl Vojta Kubiš (aka Greeny), Ondra Chamilla a začínal František... Takže redakce byla výhradně benzínová a odpovídal tomu i magazín, který bych nazval jako "osvíceně petrolheadský" a téměř výhradně benzínový - a tomu odpvídaly i plaivové preference čtenářů.

Motto nakonec přežilo několik redesignů stránky i nové logo (které už vymyslel zmiňovaný Vojta D. s Ivánkem, a které zpětně vzato musím pochválit co by velmi zdařilé), kdy se přemýšlelo nad kde čím...

Tož to jen takové historické okénko...

reagovat
ransom
12. prosince 2022, 12:01
5

Mohu-li k tomu:
Podle mého jde o hlubokou symboliku. A benzín je prostě symbolem automobilismu. Stejně jako je (dodnes obecně srozumitelným) symbolem letectví dřevěná vrtule. Nebo jako je symbolem železnice parní lokomotiva (Schválně: jak dělá mašinka? Š-Š-Š-Š-Hůůů. To ví každej. A kdy jste naposledy viděli Albatrosa táhnout rychlík?).
Já si fakt myslím, že to benzínové motto sedí naprosto perfektně.

František Čáslavský
12. prosince 2022, 12:24
0

Vavris: Tyhle historické okénka mám rád. Dneska je situace jak na trhu aut, tak i v redakci už jiná. Jen teda nechápu ten poměr aut ve prospěch nafty, když mám sám 4 benzínový auta (ke kterým se přiznám).

Jakub Pospíšil
12. prosince 2022, 12:39
0

Jenik v pyjovaru říkal, že to Vojta vymyslel podle rodinnejch pout. Ale tou dobou už zdegustoval celý nápoják, takže bych byl shovívavý.

Vavris Vavrisovic
12. prosince 2022, 14:02
3

Tož taková začátečnická chyba - brát glosy lidového vypravěče jako zdroj :D

krab
12. prosince 2022, 15:26
0

Co se tu člověk všechno nedočte ... :-D Až takhle dozadu do historie to neznám, ale o to víc je jasný, že motto s benzínem neměnit ... :-D
Situace na trhu se změnila, ale lidi co jim ten benzin voní pořád ještě nevymřeli

Vavris Vavrisovic
12. prosince 2022, 21:22
5

Jako ty začátky byly fakt vtipné... Asi vysmrknu nějaký blog na toto téma :)
-
Komentář upraven 12. 12. 2022, 21:22:35

BobAsh
15. prosince 2022, 15:22
-4

Vavris: Děkuji předsedo, že jsi se mě zastal.

Jakub: Jestli kolega Machač o mých dobách na Autíčkáři takhle referuje standardně, tak už se spoustě věcí nedivím...

Za prvé v době, kdy to motto vzniklo, Jeniik na Autíčkáři opravdu nebyl, za druhý jsem nikdy neviděl rodinný pouta ani nevím jaký mají motto a za třetí je Jeniik debil :)

Jakub Pospíšil
15. prosince 2022, 20:46
0

Tomu bratrovi bych do debilů nenadával.
Je možná trochu soumar, ale co si má hoch počít, když je ze Slezska?

BobAsh
16. prosince 2022, 23:43
-2

Tak jako vždycky může skočit do vysoký pece, žejo...

beastar
18. prosince 2022, 10:19
2

To nejlepší čtení o autech už je naštěstí dnes retro a historie. Takže by to stačilo bez motta.

peca
12. prosince 2022, 08:48
0

Jesli vy jen nehledate vymluvu, aby clanky nemusely vychazet kazdy den... :-) (jako u tasemnice)

reagovat
briza
12. prosince 2022, 17:39
2

A co tak vynechat elektropíčoviny a změnit to na "tady je svět ještě v pořádku"

reagovat
Sa
Sato
13. prosince 2022, 08:23
8

...

Trinom
26. prosince 2022, 11:30
0

To je slogan Bernarda nebo tak nějakoho, ne?

Jakub Pospíšil
26. prosince 2022, 14:54
0

Globusu myslím. Mají to napsané na krmítku se sekanou v housce.

Radim Nemec
13. prosince 2022, 16:09
0

Pokazde kdyz nekdo resi slogany se mi vybavi tohle:


Asi bych to moc neresil, jednou se na nejakem tom hospodskem sraze nekdo prorekne.

reagovat
St
StepanB
14. prosince 2022, 10:24
0

Autíčkáře bych nechal žít. Ale slogan může jít. Nakonec je to stejně vždycky o požitku z jízdy, ať už člověk jede rychle nebo pomalu a je fuk, co a jestli vůbec něco u toho pálí. Takže něco jako radost z jízdy nebo radost jezdit.

reagovat
Kuře
14. prosince 2022, 11:37
0

Tak těch pár dní přemýšlím, a taky asi souhlasím, že každodenní dávka benzínu je super a nic jiného mě nějak nenapadá...

...Teda jako dali by se vymyslet takový ty obvious choice jako "I auta můžete mít rádi" a podobně, ale asi bych změny zbytečně nehrotil;)

reagovat
František Čáslavský
14. prosince 2022, 19:12
0

I banku můžete mít rádi!

BM
14. prosince 2022, 19:02
3

'Vaše čím dál menší dávka benzínu' je myslím nejvýstižnejší popis dnešní doby. Pro zachování optimismu raději nic neměnit :)

reagovat
Mi
Michal Lenc
15. prosince 2022, 11:40
1

Já bych do recenze automobilů přidal parametr palivo. Následně bych počítal klouzavý poměr zastoupení jednotlivých paliv v posledních deseti recenzích a podle toho automaticky měnil slogan na: Vaše každodenní dávka benzínu/nafty/voltů.

Upgrade by pak byl. Počítat souhrnnou klouzavou čtenost článků o jednotlivých palivech a viz výše. Chcete aby v záhlaví byl benzín? Pak čtěte o benzínových autech.

reagovat
mariov8
16. prosince 2022, 10:51
0

V poslední době jezdím téměř výhradně naftovými bedýnkami, i dnes mne vezlo do práce 237 koní v 2,5t 4x4 bedýnce... přesto, nechte ten slogan jak je. Je správně!

reagovat
Liqid
18. prosince 2022, 18:23
-1

Jen tak z voleje: Žijeme dopravou
Udržíme vás v pohybu
Stále na cestách
Jezdím, jezdíš, jezdíme
Projíždíme světem dopravy
Jezdíme, řadíme, opravujeme

reagovat


Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Buick Electra  1974
Buick Electra

1974 rok výroby
210 koní výkon
7 468 ccm objem

Dodge Daytona Shelby  1991
Dodge Daytona Shelby

1991 rok výroby
147 koní výkon
0 ccm objem

Exkluzivní Ostatní Messerschmitt KR200 1956
Exkluzivní Ostatní Messerschmitt KR200

1956 rok výroby
1 koní výkon
0 ccm objem

Mercury Marquis GRAND MARQUIS V8 6.6L 1978
Mercury Marquis GRAND MARQUIS V8 6.6L

1978 rok výroby
162 koní výkon
6 590 ccm objem