načítám data...

ransom

JménoTomáš Chrastil
BydlištěNáchod
Registracepřed 21.8 měs.
Poslední aktivitapřed 8.9 hod.
Příspěvků ve fóru3
Komentářů u článků237
Pozitivních komentářů u článků125
Negativních komentářů u článků0
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

ransom
28. září 2020, 21:52
2
Jaké auto skutečně potřebujeme?

Fail? Víš jak skvěle se jezdí za volantem v dodávce?
Dej mi při 2000km služební cestě na výběr z Oktávky, Passata, Peugeota 308 a Sprintera. Vezmu si jedině Sprintera.

ransom
28. září 2020, 21:32
1
Jaké auto skutečně potřebujeme?

To mi vyprávěj. Podrápaný ruce, prokousnutej prst. Ale taky jsem měl kdysi kočku Marii, a ta se mnou ochotně jezdila na kole a na motorce. Strčil jsem si ji za bundu, ona mi pod bradou vystrčila hlavu a čuměla dopředu. Za tmy jsem musel spoustu řidičů vylekat...
Určitě nejdu proti článku, ten je dobrej! Ale mám takovou mánii - ke všemu nabídnout pohled přesně z opačné strany. I když někdo bude tvrdit přesně to, co si sám myslím, stejně budu hledat protiargumenty.
Mám tam pár divných překlepů. Nenašel jsem, kde by se dal příspěvek editovat...

ransom
27. září 2020, 10:16
23
Jaké auto skutečně potřebujeme?

Nikdo z nás ve skutečnosti žádný auto nepotřebuje. Vůbec. Stejně jako dovolenou, sporty, volnočasový aktivity. K životu ve potřebujeme vzduch, vodu, trochu potravy, nějakou ochranu před zimou a suchý místo k vyspání. Cokoli navíc je zbytečnost.
Děti nemají co jezdit na prázdniny. Prázdniny byly zavedené současně se zavedením povinné školní docházky. Letní na to, aby děti makaly o žních. Zimní proto, aby se zúčastnily bohoslužeb a pomohly s údržbou nářadí pro příští žně.
Ale žijeme v době nadbytku, kdy něco z těch zbytečností můžeme mít, aniž bychom kvůli tomu museli upsat duši ďáblu. Uměl jsem dojet do Chorvatska polorozpadlým Wartburgem ještě v době, kdy ostatní už měli kdejaké auto ze Západu a první Oktávky v kombajnu. Mám tedy zkušenost: stačilo by to všem. Ale diktovat ostatním, čím mají jezdit, to by byla, s odpuštěním levičácká nestoudnost. Protože je mně po tom hovno. To bych rovnou mohl říct, že chátra (pardon, běžný občan) vystačí s organizovanou kolektivní dovolenou, kam ji doveze podnikový autobus.
Tímto rovněž vznáším oficiální protest proti všem minulým i budoucím příspěvkům typu "k čemu jsou SUV", "vozit vzduch", "nesnáším módu crossoverů" a proti všem snahám vysvětlovat, že člověku ve skutečnosti líp poslouží auto, jaké se líbí mně.
Ať si ostatní klidně jezdí na oslu, na koni, nebo třeba na závodním pštrosovi. Mě baví jezdit na slonu. Je mi jedno, že víc žere, že potřebuje větší stáj, že není mrštný v zatíčkách. Je to můj slon a já to kolíbání a pohled z výšky miluju.
Skvěle jsem si užil dobu, kdy jsem měl auto jako nezbytné minimum. Ale že dnes jezdím sám (osm kiláků) do práce s batůžkem, případně s manželkou na nákup nebo s pár drobnostmi (čtyři kiláky) na chatu SUVčkem, to je čistě moje věc.
Pozor, v žádném případě neútočím na úvahu z článku! Ta je správná a na místě. Nabízím jen možnou odpověď: Máme nadbytečnosti, ne protože bychom je potřebovali. Máme je, protože můžeme, protože na ně máme, a protože nás těší.

No a k těm krámům, co s sebou taháme po světě:
Existuje samozřejmě možnost nebrat s sebou nic než platební kartu. Špinavý slipy a fusekle vyhodím a koupím si nový. Na místě si koupím kartáček na zuby, mejdlo i nůžky na nehty, a pak to tam nechám. Jenomže když já jsem zvyklej na svoje deset roků tahaný, bezbarvý a na šourku řídký slipy, V nových bych se cítil strašně nesvůj. Sluchátka na poslech muziky už nemám šanci sehnat, protože se dávno nevyrábějí. Nemám problém si dát kafe za tři € na benzince. Ale když mi nejvíc chutná moje vystydlá čurda z termosky někde na odlehlém místě bez lidí a s pěkným výhledem. Takže tahám s sebou další a další drobnosti, vztah k nimž mi zvyšuje potěšení z cest. Platí dokonale všeko, co nahoře napsal Rock o kole. Já sice nechápu, k čemu někdo na dovolené potřebuje kolo nebo děti, ale to je zase jeho věc.
Znám zámožnou rodinu, která má dvě kompletní domácnosti. Jednu ve městě a jednu na horách. Když vybírali třeba kočárek za padesát tisíc, koupili rovnou dva stejný. Všecko mají dvakrát. Takže paní přikurtuje do auta spratka, vedle pohodí kabeličku a nic víc s sebou na dva týdny na chalupu neveze. Ideální, ne? Ale taky to asi není pro každýho.
Mou osobní specialitou je třeba kanár. Samozřejmě jsem nevybíral auto podle toho žlutýho kníkajícího mouly. Ale dodatečně jsem s velkým potěšením zjistil, že když se stěhujeme na léto na chatu, strčím do kufru kanára i s metrovou klecí. Už žádný stressování s lovením kanára (řev, nadávky, pískot a lítající peří). Prostě drapnu klec a jedeme. Doufám, že mi nikdo nebude radit, abych na dovolený používal kanára z půjčovny.

ransom
19. září 2020, 11:16
7
Promarněné příležitosti nových technologií

Fandatik:
To máš tak. Silnice jsou stavěný ze společných peněz a proto musejí sloužit všem. V první řadě jsou tady pro ten nejnutnější provoz. To jest pro dopravu materiálu, potravin, lidí do práce. Ne pro soukromé ježdění. Základem je fungování společnosti. A pokud mají sloužit všem, musejí se tam všichni nějak poskládat. Pokud chceš mít silnice pro sebe, postav si svoje. Já to vidím naopak: Na společné cesty, které mají sloužit všem, nepatří lidi jako ty, kteří si je uzurpují jen pro sebe a když někdo zaváhá, mohou se posrat.
Zkus někdy mít radost ne z rychlosti, jakou projedeš zatáčku nebo křižovatku. Raduj se z PROVOZU. Z toho, že nikomu nepřekážíš, někomu uhneš, někoho pustíš a hodně odpouštíš.

ransom
12. září 2020, 15:01
1
Autíčkář se ptá: Vozíte v autě maskota?

Jako správný majitel BMW bys měl mít v kufru baseballovou pálku, ne?

ransom
12. září 2020, 15:00
4
Autíčkář se ptá: Vozíte v autě maskota?

Za oknem nic. Ale teď jste mi připomněli, že bych měl někde z kufru vyhodit tu mrtvou šlapku.

ransom
10. září 2020, 01:03
1
5 nejšerednějších supersportů planety

U všech těch kreatur zobrazených v článku mám intenzivní pocit, že za chvíli promluví. Což působí opravdu dost děsivě.

ransom
06. září 2020, 23:00
0
Zábavné vlajky s Autíčkářem: Jeep Grand Wagoneer

S těma loděma bych si nebyl jistej. Na plachetnici bude vlajka vlát dopředu.

ransom
05. září 2020, 16:43
1
Deset a jedna věc, které byste neměli přehlédnout na novém Enyaqu

Tedy, já jsem z těch mála, komu SUV vyhovují, elektrice taky fandím, dokonce i ten Eňák mi mezi Škodovkami přijde narozdíl třeba od Koďáka koukatelnej. Ovšem ten svítící čumec, to je hovězina ve stylu prosvícených bluetooth duc-duc párty repráků pro nevzdělavatelné puboše.

ransom
24. srpna 2020, 22:54
4
Autobusové pruhy v Praze se pro řidiče uzavřou na celý den. Končí časové omezení.

A proto mám žít ve strachu? Strach je mnohem horší než všechno zlo světa. Prdel mi to může líbat.

ransom
24. srpna 2020, 19:53
1
Autobusové pruhy v Praze se pro řidiče uzavřou na celý den. Končí časové omezení.

Zapomněl jsi na Chemtrails. Ty se naopak, s ohledem na omezení letecké dopravy, docela naředily, ne?

ransom
24. srpna 2020, 18:14
6
Autobusové pruhy v Praze se pro řidiče uzavřou na celý den. Končí časové omezení.

Když už máte na to, abyste v tý hnusný Praze bydleli, kupte si prostě autobus.

ransom
22. srpna 2020, 12:58
0
Fiat 500 hybrid: Malý Ital v moderní době

Nejdůležitější výraz italského řidiče je "cornuto".

ransom
14. srpna 2020, 21:41
0
Zítra sundejte nohu z plynu. Chystá se velké měření.

Já se dnes na akci těšil... a nic.
Máme tady takovej úsek mezi Českou Skalicí a Náchodem, kde vždycky lítá vrtulník s měřením. Přesně uprostřed u Klen je asi 500m rovná přehledná lajna s omezením na 70 a dodatkovou tabulkou "PO-PÁ 6:00-17:00". Takže třeba jedu z práce chvíli po páté a vidím vrtulník ve visu, pěkně čumákem ke mně. Všichni jedou radši těch 70 nebo míň, co kdyby. Tak pěkně celou kolonu předjedu předpisovou devadesátkou a těším se, že mě hned před Náchodem zastaví.
Dnes je ale vyhnala průtrž. Jediný policejní auto stálo ve Vysokovském stoupání pod majákama, protože to tam někdo na vodě vzal do křoví...

ransom
14. srpna 2020, 21:34
8
Zítra sundejte nohu z plynu. Chystá se velké měření.

Na heslo ACAB jsem ovšem poněkud alergickej. Zeména proto, že se s ním imrvére ohánějí fotbaloví výtržníci, levičácký anarchistický tlupy, smažky, bezohlední motorkáři a podobná světovládná chátra, která nezaslouží než pořádnou nakládačku Tomfou.

ransom
07. srpna 2020, 09:00
0
Nekupujte si kabriolet, je to blbost a budete toho litovat

Když já jsem tak atraktivní, že bych řidičku při řízení rozptyloval.

ransom
05. srpna 2020, 20:34
0
Nekupujte si kabriolet, je to blbost a budete toho litovat

Já si myslím, že řidič kabria by měl bejt plešatej, aby mu vítr nerval vlasy. Ale zase ne moc. Aby si kebuli nespálil na sluníčku.

ransom
03. srpna 2020, 21:53
0
Zásadní verdikt německého soudu: Padl trest za nastavování stěračů skrz dotykový displej

Kolik lidí řekne v autosalonu "a s knoflíkama to nemáte?"

Tak já když jsem vybíral nový auto, uzemnil jsem samotného majitele saloonu. Přesvědčoval mě do infotainmentu s dotykáčem. Opáčil jsem, že ať se nezlobí, ale že žádný pouťový atrakce nechci, že trvám na klasickým rádiu s knoflíkama (ještě dobíhalo v nabídce).

ransom
30. července 2020, 15:17
0
Tatra 603 MB: Jak měli Slováci málem svůj vlastní autobus

Ta modrá perleťová barva hádám nebude původní...?

ransom
29. července 2020, 16:32
1
Hyundai Tucson Adventure 1.6 T-GDI: Dobrodružství ze staré školy

Jestli to má špatný sedačky, není na sebelepším autu co chválit. Kdybych chtěl řídit vestoje, koupím si lunární modul Apolla.

ransom
26. července 2020, 13:50
5
Autíčkář se ptá: Jak vypadá ideální víkendovka?

Moje ideální víkendovka je dodávka zapůjčená z práce. Otočím dvakrát Náchod - Hradec do Hornbachu pro svahovky, odvozím s kontejnerem kubík písku nebo kačírku, z Borohrádku palubky... Přitom si pěkně máknu (rukama naložit/vyložit/odnosit na kopec dvě až tři tuny). Všechny cesty pěkně rozvalenej na pohodlném sofa v klimatizované kabině s puštěnou muzikou, a kochám se.
Večer špinavej, zpocenej a utahanej hupsnu do vody a pak vdechnu dvě Plzně. Joj!

ransom
22. července 2020, 21:15
0
Další studentská škodovka představena. Tentokrát je to dvoumístné kabrio.

Inu, škola hrou. Doufám jen, že někdo studenty upozornil, že opravdové dvoudveřové auto nevznikne zavařením zadních dveří. Dále pak že kvalitní audiosystém nestojí na výkonech krutohustopřísných suphoflerů, ale na dokonalém akustickém odladění výhybek především u hlavních reproduktorů (nehledě na to, že ty cca 3kW, co nainstalovali tady, by potřebovaly autonomní generátor).

ransom
19. července 2020, 16:41
0
Zelená je nová černá! 14 zelených odstínů, které berou dech (+2 šeredné)

Trochu mě překvapilo, že jsi nezmínil Fiat Tipo (v barvě Toscana).

ransom
13. července 2020, 21:50
1
Tesla nabízí vlastní trenky. Jsou beznadějně vyprodané.

U nás si zase kdejakej tramtejl koupí triko s Ortelem a připadá si cool vlastenecky.

ransom
13. července 2020, 21:18
1
GAZ 27527 Sobol: Offroadový minibus, co není Buchanka

Jestli to z Gazely převzalo kabinu, tak potěš. Ještě jsem neseděl v dodávce, do které bych se hůř poskládal. Nejen jako spolucestující. Ani za volant se moc nevejdu.
Povozil jsem se řadou těchhle ruských zázraků přímo v jejich domovině. Příšerný krámy. Válku jim vyhrály, ale v míru se s tím nedá žít.

ransom
23. června 2020, 15:38
0
8 nejlepších filmových dodávek

Sakra jsem si nevšiml...

ransom
23. června 2020, 15:37
1
8 nejlepších filmových dodávek

Subaru Libero, Macháček a Samotáři.

ransom
22. června 2020, 12:14
0
Škoda Octavia IV: Čtyři jako dostatečná

Nevím, co Škodovka dělá v poslední době s designem, ale... Předevčírem mě něco s viditelným úsilím předjelo v kopci a zůstalo přede mnou. Říkám si pro sebe: Kampak se cpeš s tou Fabií? A až po chvíli jsem s hrůzou zjistil, že to je Superb v kombíku.

ransom
18. června 2020, 09:43
3
6 filmových edicí, které jsem nepochopila (a jedna, kterou chci)

To Škodovka by měla ve Star Wars edici na místě paraplete opravdvý Simply Clever světelný meč.

ransom
16. června 2020, 21:16
2
Doprava po městě aneb nejen auty je Autíčkář živ

A co vás v tý Praze vlastně drží?
Já se tam narodil a dospěl. V době, kdy ještě nebyla zdaleka tak zapráskaná jako dnes. V noci mohl člověk chodit po Starém městě úplně sám. Parky nepatřily bruslařům a koloběžkářům. Chodníky byly míň posraný od čoklů. V ulicích se dalo kdykoli pohodlně zaparkovat. Snad jen na vnitřním okruhu ve Veletržní se občas udělala fronta.
Do školy na Příkopech jsem chodil z Bubenče krásnou vycházkou pěšky. Do první práce do Běchovic za pětadvacet minut autobusovým pendlem. Do druhé práce do ZOO přes Stromovku na kole a případně dál kolem řeky za město na výlet. Nebo na Slapy. Přes Prosek a Letňany do Brandejsa.
Odešel jsem hned po kontrarevoluci. Od té doby všechna moje dříve milá místa pohltila brutální výstavba. V centru není k hnutí. Všude blázinec. Do Prahy jedu dnes jen občas o víkendu za posledními příbuznými, pěkně proti proudu lufťáků. V pátek do Prahy, v neděli ven. Jasně, vydělám tady míň. Ale stojí to za to. Už bych neměnil.

ransom
12. června 2020, 12:01
0
SsangYong Korando 1.6 e-XDI AWD: Levné neznamená laciné

Proton je malajsijský.
Mám občas dojem, že všechny, co se prodaly po Evropě, postupem času skončily v Bělorusku a na Ukrajině, kde jich potkávám nečekaně dost. Byly v podstatě za odvoz a naši východnější bratranci absenci značkového servisu a nesdílených dílů nijak neřeší.

ransom
08. června 2020, 18:18
0
Ptejte se: SUV v automatu pro handicapovaného řidiče

Mám za sebou poměrně pečlivé a dlouhé vybírání auta právě podle nastupování a vystupování. Občas hrají roli vyloženě centimetrové rozdíly ve vzájemných polohách sedačky, volantu, palubky, sloupků a prahů. Z tohohle hlediska bych doporučil zkusit si nástup a výstup do Mokky, která opravdu ničím a nijak nepřekáží.

ransom
07. června 2020, 08:11
0
Audi A5 Sportback S line 40 TDI: Kouzlo specifikace

Kola. A vo tom to je.
Chtěl bych se zeptat erudovanějších: Proč k vyšší výbavě automaticky patří horší kola? Vybírám dejme tomu takový nějaký pohodlný větší auto na flegmatické batolení po světě. V základu prosté a neurážející stříbrně lakované lité šestnáctky a gumy s hoodně vysokými boky. Patří to k tomu autu jak vzhledem, tak funkčností. V nejvyšší výbavě ovšem nevkusně patvarované, kolotočářské, do vysokého lesku broušené devatenáctky se šlupkama, které budou drncat a bát se obrubáků, a které vypadají na tom autě naprosto nepatřičně. A jako bonus k tomu nepohodlí a divnosti, trojnásobná pálka v pneuservisu za nový gumy. Kurva, proč?

ransom
06. června 2020, 20:27
2
Registrační značky: Pár znaků a tolik vášní

Ale co když je to jen single profesor matematiky?

ransom
04. června 2020, 20:49
1
Registrační značky: Pár znaků a tolik vášní

Značka na přání nemusí nutně být vizitkou debility (i když většinou to tak opravdu je.)
Když se podaří, může se do ní vetknout název firmy. Myslím, že některé město už má taky svůj název na RZ služebních aut. To mě neuráží.
Určitě by se našla spousta nápaditých a opravdu originálních kombinací místo obligátních PEPIK777 a podobně.
Protože je moje manželka magor do filmového Vetřelce, naprosto vážně jsem pár dnů uvažoval o registračce N0STR0M0. Ale je to opravdu škoda prachů. Radši za to koupím nový gumy a jí k radosti stačí malej facehugger lezoucí z výdechu klimatizace.
Další stylová možnost by byl třeba FANT0MAS na zrenovovaném Citroenu DS.

ransom
03. června 2020, 12:42
2
Škrabka pod víčkem nádrže už není cool, teď letí koloběžka u rezervy.

"Nacpat nějakou nečekanou věc pod něco otvíracího"?
Tak co třeba atmosférická 2,8 V6 zpátky pod kapotou Superba?

ransom
23. května 2020, 23:09
4
Ford Tourneo PHEV: Revoluce v rozvozu?

Dovedu si přesně tohlencto představit u nás na firmě. S dodávkou pocukávám třikrát denně po půl až pěti kilometrech. Prakticky nikdy diesla ani neohřeju na provozní teplotu. No ale že by to vyvíjeli jenom kvůli nám... Jeden uživatel se už dá považovat za cílovou skupinu?

ransom
23. května 2020, 23:02
7
Ford Tourneo PHEV: Revoluce v rozvozu?

Parametr "Zrychlení 0–100 km/h: Ano" nemá chybu.

ransom
17. května 2020, 06:37
1
Enyaq bude první škodovácká zadokolka od dob "stodvacítky".

Mně se to líbí v tý kamufláži. Jak se potom zapíše barva do TP?
Eště bych si jen dovolil poznámečku. První škodovícká zadokolka od dob stodvacítky byla stotřicítka.

ransom
08. května 2020, 21:44
2
Ztracenci

Já se tedy občas v tom názvosloví ztrácím, ale není správné označení "dvoudveřového sedanu" tudor?

ransom
02. května 2020, 23:08
0
ransom
01. května 2020, 11:51
0
Učebnice z roku 1960: Jak se učili řídit naši předci?

I do bliknutí nebo do zatroubení se dá zakódovat něco jako tón do řeči a je to srozumitelné.
Bydlím v oblasti plné parazi... cyklistů. Když dojíždím na prázdné silnici par... cyklistu a na zlomek sekundy ze vzdálenosti 100m tůtnu, není to nic obtěžujícího a neleká to. Párkrát mi i nějakej zamává, když předjedu. Aspoň o mě ví dřív než se nečekaně proženu kolem něj. No a stejně se je snažím míjet co nejdál. Kolikrát radši jedu za paraz... cyklistou půl kiláku třicet než abych si o něj zasvinil dveře.
To samé když s předstihem krátce blikneš na předjížděné auto - už z levého pruhu, ne přímo za prdelí a zezadu, je to takové dvorné "nelekej se, předjedu". A zase - párkrát se mi stane, že mi pak blikne na oplátku.
Blikat a troubit jako na poplach je něco úplně jiného.
Chybí mi v nových pravidlech jedna konkrétní věc ohledně obtěžování. Bezdůvodné troubení v obci je přestupek, rozstřikování kaluží na chodce je přestupek, vyhazování smetí z okýnka je přestupek. Proč ne hlasitá hudba? Kdyby postpubertální troubové pouštěli aspoň metal a kdyby to měli doprčic pořádně nazvučený, aspoň by se to dalo poslouchat. Ale ty jejich krutohustý bassy duc-duc , to je urážka vkusu i ucha. A teď ti to zastaví přímo pod okny v koloně.

ransom
28. dubna 2020, 12:00
0
Chevrolet Camaro Z28 1991: Už v sedmnácti jsem se nemýlil

Asi budu za debila... Tachometr je vážně do 180km/h při maximálce 243?

ransom
27. dubna 2020, 12:08
1
Učebnice z roku 1960: Jak se učili řídit naši předci?

Zákon 361/2000:

§ 31
Výstražná znamení

(1) Je-li to nutné k odvrácení hrozícího nebezpečí, dává řidič zvukové výstražné znamení. Mimo obec může řidič dávat zvukové výstražné znamení i tehdy, je-li to nutné k upozornění řidiče předjížděného vozidla.

(2) Místo zvukového výstražného znamení smí řidič dávat světelné výstražné znamení krátkým přerušovaným rozsvícením dálkového světla nebo přepínáním potkávacích a dálkových světel; k upozornění řidiče předjížděného vozidla je smí dávat i v obci.

ransom
27. dubna 2020, 12:04
1
Učebnice z roku 1960: Jak se učili řídit naši předci?

Na ukazování směru jízdy vpravo levou rukou nic zvláštního není. Zvláštní je, že to dnes nikdo nikoho neučí, přestože to je obecně platné pravidlo. Ttřeba na motorce bez blinkrů, když potřebujete pravou rukou držet plyn a mít ji v pohotovosti na přední brzdu. Každej by to měl umět a každej by tomu měl rozumět. Papíry na mašinu jsem dělal někdy v roce 93 a musel jsem ještě ukazovat rukou a ohlížet se - blinkry a zrcátka jsem měl zakázaný, protože jak řekl pan Bleha, "s blinkrama a podle zrcátka to umí každej debil".
Ta neomezená rychlost... ono kolik takové běžné auto tehdy jelo, že jo. A viděli jste někdy silnici v roce 60? Zkuste si udržet Populara na úzkých diagonálách na dlážděné silnici v rychlosti přes sedmdesát. Běžná maximálka lidových aut byla do kila. Gumy v zatáčkách pískaly. Tatrovky a Volhy měli jen papaláši a ty beztak nikdo nepokutoval.
Bez zajímavosti nejsou ani pravidla z bratrských socialistických zemí té doby. V Rumunsku třeba přednost nákladních aut před osobními. Nebo přednost toho, kdo jede do kopce.

ransom
27. dubna 2020, 11:43
1
Jak vypnout start-stop aneb proč nedoporučovat věci, o kterých nic nevím

Trochu s křížkem po funuse... ale ještě jsem si vzpomněl na léta těsně porevoluční. Říkalo se, že když se u Favorita/Formana odšroubuje takový ten doraz na spodní straně plynového pedálu, využije celá dráha na klapce karburátoru a to auto pak teprve dá plný výkon a maximálku přes 200. Že prej to tak je připravený z výroby a že tuhle úpravu používají policajti a securiťáci; ale že se o tom ví, protože tu informaci někdo tajně vynesl z fabriky a tak si to teď může udělat každej.

ransom
25. dubna 2020, 07:01
0
Toyota představuje Yaris Cross, své nejmenší SUV.

Je to podobná logika jako u Fiatu 500, ne?

ransom
25. dubna 2020, 06:50
1
BMW i3: Městský král

Jo. Tohle autíčko už nějakou dobu tiše pobzukává po městečku, kde pracuju. Čím dýl ho sleduju, tím víc se mi líbí.
Jedině mi přijdou srandovní kola. Z boku dýzajnově sympaticky veliká, leč uzounká jako karlovarský oplatek. Jako u starého kočárku. Nebo jako kdyby drezína sjela z kolejí.

ransom
25. dubna 2020, 06:40
0
Škoda Rapid: Jak to bylo tehdy a jak se to zdá dnes

Jen na vysvětlenou (toho zmíněného NIC): Já osobně považuju Rapida za nejužitečnější porevoluční počin Śkodovky a asi jediný jejich auto, o kterým bych možná někdy uvažoval (v situaci, do které se ale nejspíš nikdy nedostanu). Prostě se mi ze všech Škodovek nejmíň nelíbí, přičemž "nelíbí" není jen o vkusu a pocitech (ikdyž to samozřejmě taky), ale i o nějakých potřebách a jejich saturaci za nějaké náklady. Na nedlouhé dojíždění v jednom - dvou lidech někam si to dovedu představit a spaceback TSi by mi jako služební (Ransom, notebook, batoh, náhradní čidla a bedna s vercajkem) nevadil.
Vyčítali mu, že vznikl ze zbytků. To je ale přesně můj styl! Taky stavím elektroniku, vařím eintopf nebo buduju terásky v první řadě z toho, co zrovna někde najdu. Tak možná proto.

ransom
23. dubna 2020, 15:40
5
Škoda Rapid: Jak to bylo tehdy a jak se to zdá dnes

To auto je vlastně takový nic. A o tom ničem přitom někdo svede sestavit takové pěkné počtení.
Vlastně to je podobné, jako když zapálený fyzik píše o vakuu.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

BMW Řada 5 E39 528i  1999
BMW Řada 5 E39 528i

1999 rok výroby
198 koní výkon
2 793 ccm objem

Cadillac SLS  1997
Cadillac SLS

1997 rok výroby
300 koní výkon
4 500 ccm objem

Lincoln Continental limouzine Bradford Coachworks 1978
Lincoln Continental limouzine Bradford Coachworks

1978 rok výroby
250 koní výkon
7 500 ccm objem

Dodge Charger Policejní verze 5.7 hemi 2012
Dodge Charger Policejní verze 5.7 hemi

2012 rok výroby
400 koní výkon
5 700 ccm objem

Ford Excursion 7.3 V8 TD POWER STROKE 4x4 8mí 2000
Ford Excursion 7.3 V8 TD POWER STROKE 4x4 8mí

2000 rok výroby
279 koní výkon
7 300 ccm objem