načítám data...

ransom

JménoTomáš Chrastil
BydlištěNáchod
Registracepřed 4.0 rok.
Poslední aktivitapřed 5.4 hod.
Příspěvků ve fóru3
Komentářů u článků579
Pozitivních komentářů u článků344
Negativních komentářů u článků11
Možnostinapsat zprávu

Poslední blogy

I když vlastně nejsem ten autíčkář...

31. ledna 2021, 20:54 54 komentářů

Proč tu vlastně sakra straším?

Berete stopaře?

06. července 2022, 21:15 19 komentářů

Auto je soukromý prostor, kam si ne každý pozve cizího člověka. Ale tu a tam přijde společnost vhod. Třeba na dlouhé cestě sólo.


Posledních 50 komentářů

ransom
včera v 06:24
0
Stavby motocyklů 2/2 aneb Motorové šílenství

Tohle krátké povídání mi přijde hodnotnější než všecky díly Amerického Chopperu. Díky!

ransom
25. listopadu 2022, 21:49
1
Jak si představuju automobilovou budoucnost

Setrvačník v autobusech se testoval už v sedmdesátých letech. Pokud má naakumulovat energii, která by stála za řeč, musí mít buď velkou hmotnost, nebo vysoké otáčky. V obou případech pak dochází při pohybu vozidla k tak intenzivnímu gyroskopickému efektu, že dostává těžce na prdel úplně všecko - hřídel setrvačníku, ložiska, nosná konstrukce. Krom toho rotující setrvačník brání pohybu vozidla kolem os různoběžných s jeho osou (proto se s nimi stabilizují třeba kosmické, ale i námořní lodě). Zkus si hejbat se zvednutým bicyklem, pokud roztočíš jeho zadní kolo. A to jsou síly o několik řádů menší.

ransom
25. listopadu 2022, 21:30
1
Poselství žluté dodávky

Jako ten, kdo v bývalém SSSR prožil nadprůměrně dost, bych si dovolil dodat:
Cesta maršrutkou je mezní zážitek pro milovníky adrenalinu. Počínaje stavem dodávek, které se pro ten účel přestavovaly a konče tím prostým faktem, že nebyl problém nacpat do stísněného prostoru pětadvacet sedadel a obsadit je pětatřiceti dospělými osobami. Větší obsazenost snad mají už jen pašeráci migrantů. Nejednalo se jen o Gazely, ale snad i častěji o dodělávající Mercedesy a Fordy dovezené s najetými statisíci kilometrů z prohnilého Západu. Ono to je jedno, neb i funglová Gazela je něco nepopsatelně příšerného (pojezdil jsem si i za volantem běžné skříňové dodávky).
Svým způsobem je to ale dobrý nápad. Což si člověk uvědomí, když sleduje naši zastávkovou meziměstskou dopravu, vykrytou klasickými autobusy pro padesát sedících, obsazenými třemi až deseti pasažéry, a motajícími se úzkými uličkami měst a městeček. Nebo rovnou zájezdními autokary.
Krátce zmíněnou tramvajovou dopravu ani nekomentuju. Kdo to neviděl naživo, z fotek a videa stejně nemá šanci získat představu, co všecko se může ještě nazývat "tramvají" a "kolejištěm".

Ano, správně se to nazývá Maršrutka. Ale často to lidi vyslovují zkomoleně jako Maršutka nebo Maršut.
A jen pro zajímavost - nejlíp to fungovalo v Běloruských městech. Hlavně ty mikrobusy jezdily jeden za druhým. Sotva jeden zmizel, hned přijel další. Nikdy jsem nečekal dýl jak pět minut.

ransom
24. listopadu 2022, 11:26
1
Těžký život Thora aneb Co všechno vydrží figurína pro crashtesty

Pravda! Větší vypovídací hodnotu o typických traumatech dolních končetin by měly kroksy nebo fusekle v sandálech.
(V mém případě pracovní Pandy.)

ransom
21. listopadu 2022, 15:52
4
Jak si představuju automobilovou budoucnost

Martin100:
To je ale zase generalizovanej odsudek. Já sám mám SUV (dvojku Outlandera). Znám řadu lidí, co mají SUV. Jsou to normální lidi, slušní řidiči, nic si nedokazují, nikde nemachrují, nepřekážejí. Že občas padneš na debila nebo kravku, to je spíš výjimka. Největším SUV v mém okolí jezdí jeden starší kolega elektrikář, napůl invalida (Cadillac Escalade). Když jsem ho potkal v Hradci u Tesca, stál na kraji parkoviště, nikomu nezavazel a těch sto metrů navíc radši dopajdal. Na rozdíl od množství dementů v "normálních" autech, co se zahnízdili na zákazech zastavení, na přechodech a na vjezdu do skladu. Aby nemuseli hnout prdelí a náhodou udělat pár kroků navíc.
Negeneralizuj. Nevíš, koho při tom neprávem urazíš.

ransom
20. listopadu 2022, 12:11
4
Jak si představuju automobilovou budoucnost

K tomu stylu: Má mi vadit, že někdo chodí po městě ve sportovní obuvi, když zrovna nejde na přespolní běh?
SUV se pro někoho naplněním něčeho, co celej život podvědomě chtěli. MPV ne. Není to ani o terénu, ani o prostoru, ani o užitečnosti. Prostě se mi to líbí, a tak si to koupím. Je to stejně iracionální jako gramofon (studiový Hi-res je podstatně kvalitnější, praktičtější a na provoz levnější), vojenskou bundu (i ze záloh už mě vyškrtli), iPhone (já ho nemám, ale nesnáším, jak na něj každej nadává) a podobný věci. Každýmu je po tom kulový.
Tohle neustálý hejtování SUV je prostě totální hloupost. Ostatně o prodejnosti jakýhokoli auta nebudou rozhodovat nadšenci, co opečovávají youngtimery, ale výhradně ti, kdo kupují auta nová. Tak kupujte nové benzínové sedany a hatche, kupujte dieselová MPV jako vzteklí, a nepičujte.

ransom
19. listopadu 2022, 13:05
8
Jak si představuju automobilovou budoucnost

"Prvotní úkol SUV je překážet před školkou a nezacouvat na parkoviště..."
To je blbost. Kdejaká kráva to samý zvládne s krátkou Fabií. Viz moje sousedka, která s ní dovede DEN CO DEN zabrat před bytovkou víc místa než já když si vezmu domů Sprintera. Problém je v tom, že jsou lidi tupci. Lhostejno v čem sedí.

ransom
18. listopadu 2022, 19:34
7
Jak si představuju automobilovou budoucnost

Podle jedné židovské moudrosti se pohybujeme v čase zády napřed. Celou minulost máme před očima, přítomnost sotva vnímáme periferně a budoucnost máme za zády - víme tedy o ní naprosto kulový. Osobně jsem zažil několikero "přepisování dějin na dohled" a nemůžu si pomoct - blbci byli na obou koncích spektra. Jak vizionáři světlých zítřků, tak skeptici očekávající konec světa.
Když pak ta budoucnost přišla, ať přinesla cokoli, okamžitě zevšedněla.
A taky se může kdykoli stát, že něco udělá CVAK a žádná budoucnost nebude.

Zapojoval jsem dnes elektroměrový rozvaděč pro tři autonabíječky na náměstí jednoho maloměsta, a přišel se na mě podívat chlapík z ČEZ-elektromobilita. Pěkně jsme si pokecali. Nečeká, že by se to v nejbližších deseti letech kdoví jak moc využívalo.

Kdyby se ale někdo zeptal na mou soukromou vizi té mojí nejbližší, ryze osobní automobilové budoucnosti, tak se mi zrovna u kamaráda mechanika dělá hlava s ventilama a rozvody.

ransom
16. listopadu 2022, 18:33
4
Volvo EX90 a 5 věcí, na které se těším

Jako startup nějaké malé středoevropské firmy by to vypadalo dobře. Jako Volvo nikoli.
To pozérství s recykláty je každopádně pitomé.

ransom
13. listopadu 2022, 18:29
6
Kia Ceed Spin: Hodně auta za málo peněz

Je radost vidět opravdové budíky a čudlíky!

ransom
09. listopadu 2022, 12:40
0
Autíčkář se ptá: Koupili byste si auto jen kvůli vzhledu?

Ten titulek by se dal - s trochou dezinterpretace - vyložit i jako "Koupili byste auto jenom kvůli SVÉMU vzhledu?" Občas se zakecáme s paní co u nás prodává v saloonu. Vyprávěla, jak tam jedna zákaznice půl dne kroužila v předváděném voze, a celou dobu se sledovala z různých úhlů v polozrcadlových výlohách, jak jí to v autě sluší. (Nakonec koupila).

ransom
09. listopadu 2022, 12:39
-1
Autíčkář se ptá: Koupili byste si auto jen kvůli vzhledu?

Auto, které mi vyhovuje, bych nikdy nekoupil JENOM kvůli vzhledu. Naopak auto, které mi vyhovuje, ale vzhled se mi protiví, bych NIKDY nekoupil. Naposledy jsem odmítl dokonalou nabídku za skvělou cenu od dobrého známého - prvního majitele, důchodce, v zimě neježděno (fakt nekecám!), kdyby ovšem ta Mazda nebyla v tmavě fialovo-hnědé metalíze.

ransom
23. října 2022, 12:45
0
Autíčkářův týden: Elektromobily za deset milionů, konec německé legendy a smutná přehlídka

Bez motoru... Podobně koukali piloti na první tryskáče. Nevrčely a chyběla jim vrtule.

ransom
22. října 2022, 08:06
0
Autíčkářův týden: Elektromobily za deset milionů, konec německé legendy a smutná přehlídka

Zajímavý je, že dosud nikdo neodpověděl na otázku položenou v článku.

Takže za mě jednoznačně Cadillac. Líbí.

ransom
21. října 2022, 19:02
0
Renault project 900: Proč je to celé obráceně?

Jakpak by asi dopadl klasický crash-test?

ransom
19. října 2022, 16:20
0
Vespa Primavera S 125: Sembra una vespa!

Mám za to, že tu novou s omezením na 70 ještě neprodávají.

ransom
19. října 2022, 12:06
0
Vespa Primavera S 125: Sembra una vespa!

Tohle je problém. Skútr je považovaný za spotřební nízkonákladovku. Málokdo si připlatí za třicetiletou životnost a servisovatelnost. Že mu u čínský jebky upadne půlka fichtla už cestou z krámu domů, to neřeší.
Jenom pro mě je to mimo můj styl. Na denní ježdění 365 dnů v roce jsem kdysi měl Čezetu 471. Mít garáž, šel bych do nějakýho café racera. Anebo když skútr, tak Scarabeo.
Tím neříkám, že se mi Vespa jako strojek nelíbí. Jenom já bych na ní vypadal jako sedlák na dětským odrážedle.
Koukal jsem i na tu elektrickou Vespu. No, dvě kila za rychlost omezenou na 52km/h bych nedal. Jinak to asi blbý nebude. Životnost baterky nějakých 70 tisíc kilometrů. Návratnost nulová, nicméně jsou lidi, co dají stejnou sumu za kolo. Takže proč ne.

ransom
18. října 2022, 21:35
-1
Vespa Primavera S 125: Sembra una vespa!

Marně přemýšlím, co mě to tuhle nahánělo mezi Českou Skalicí a Náchodem. Vypadalo to jako úplně klasická, nevinná retro Vespa s očičkem mezi řidítky (rozhodně ne Sei Giorni), v takové holčičí krémové barvě. Ta mrcha se mě držela jako klíště. Ujel jsem jí až ve stoupání kolem Vysokova. To jsem ale musel jet stotřicet...

ransom
18. října 2022, 21:23
1
Vespa Primavera S 125: Sembra una vespa!

Mě by zajímalo, kolik je místa nad hlavou a vedle loktů. Potom jestli si se svými 185cm sednu za sebe. A jak hluboko v menu infotainmentu najdu odmrazování předního skla.

ransom
14. října 2022, 12:01
0
BMW 223i Active Tourer: Nová ergonomie v praktickém balení

To je snad první Bavorák, kterej bych si dovedl přát.

ransom
28. září 2022, 10:17
2
Škoda Enyaq iV Coupé RS: Nejvýkonnější Škoda v historii... aspoň občas

Ad infotainment:
Že na něj sprostě nadával můj příbuzný, technik z MB, to už jsem tu zmiňoval.
Aktuálně poslední info z první ruky: Šéfovi při servisu aktualizovali v Eňákovi firmware. Že pak to musel celý procházet a ručně nabouchat nazpátek veškeré osobní nastavení, to je prostě jen ostuda. I ten nejblbější telefon dnes zvládne po aktualizaci návrat všech nastavení se ctí. ALE: Od aktualizace se po každé aktivaci (to jest: po úplně každém vystoupení z auta, i když vylezete ven jenom pro něco do kufru) objeví uvítací obrazovka a musíte ručně potvrdit, že jste to opravdu vy. Jinak to nezmizí. Dřív to zmizelo za pět sekund.
Pár lidí z Enyaq fóra psalo do Škodovky. Proč, když s tím jezdí sami, a proč, když je systém pozná kurva podle klíče, musejí furt potvrzovat: jsem to já, není to manželka. Odpověď ze Škodovky zněla, že kdo nejezdí s autem sám, tak to uvítá...

ransom
20. září 2022, 06:55
4
Objekt GRUM: Jiný typ víkendovky.

Ruská tanková střelnice.
Tanky v řadě. Na boku v GAZu řve velitel do vysílačky:
"Nómer adín - Agóóň!"
Tank číslo jedna nic.
Velitel vylítne z GAZíka, vyleze na tank, zabuší na dekl.
Vyleze ušmudlaný Váňa někde z Ussurie, oči navrch hlavy. A podává veliteli svoji kuklu se sluchátky:
"Továrišč geněrál! Majá šápka govorít!"

ransom
16. září 2022, 18:22
2
MG ZS 1.0 TGI Elegance: Přichází predikovaná revoluce?

V důsledku o prodejnosti nebudou rozhodovat ti, kdo "by si to nikdy nekoupili", ale ti, kdo si to koupí.
Nemá smysl to řešit. Právě tak se prodává spousta jiných věcí, které bych nečetl, neposlouchal, nekoukal na ně, nesežral, nevzal si je na sebe... V tom je svoboda, že si někdo může koupit něco, co se jinému nelíbí. Ne že prostě nemá jinou možnost.

ransom
16. září 2022, 18:15
0
Kolik kilometrů vydrží vaše auto?

Brácha koupil někdy před deseti lety naftový Vento s nájezdem přes 750 tisíc. Letos v lednu přetočil milion. Polorozpadlý, ale pojízdný a s platnou technickou ho na jaře prodal.

ransom
15. září 2022, 14:47
1
MG ZS 1.0 TGI Elegance: Přichází predikovaná revoluce?

Takže konkurence babosedu (Hyundai ix20).

ransom
15. září 2022, 14:45
0
MG ZS 1.0 TGI Elegance: Přichází predikovaná revoluce?

Asi ano. Ale nerozumím úplně téhle konkrétní věci jakožto položce vyjmenované ve výpisu výbavy. Zní to podobně jako "ukazatele směru ovládané páčkou pod volantem".

ransom
15. září 2022, 11:41
1
Ptejte se: Čím by měl jezdit moderní internetový idol?

Nemám potřebu každou ironii a nadsázku zdůrazňovat smajlíkama.

ransom
14. září 2022, 19:50
0
Ptejte se: Čím by měl jezdit moderní internetový idol?

Vzácně. Debilizátor mi slouží převážně jako zobrazovadlo vlastních zásob. Nebo právě toho Youtube. Příroda, koncerty a tak.
PachezZ má nejspíš mezery v dovednosti zvané "čtení s porozuměním textu."

ransom
14. září 2022, 11:56
0
MG ZS 1.0 TGI Elegance: Přichází predikovaná revoluce?

Vskutku zajímavý je pohled do ceníku, kde je nejvyšší výbava za nějakých 20% navíc proti nejnižší. Nadšení ochladne, když si člověk uvědomí, jak málo i ta nejvyšší výbava nabídne. A když mu výraz "syntetická kůže" přimomene ztvrdlé koženkové sedačky v autech z RVHP.
Ryze technicky se zdá zajímavější lowcostový plug-in hybrid MG-EHS. ale je to zase stejná písnička. Láce za velmi málo výbavy (sice už má automatickou klimu, nicméně ručně sklápěné LED reflektory... co to přesně je?) A díky pokrytí jinak shodné karosérie množstvím lesklých chromových prvků už působí vyloženě kolotočově a čínsky.
Asi bych tytéž prachy dal za ojetého Outlandera.

ransom
13. září 2022, 15:46
0
ransom
13. září 2022, 11:05
-1
Ptejte se: Čím by měl jezdit moderní internetový idol?

Je mi 55, mám tři televize a Youtube si platím. Těšilo mě!

ransom
07. září 2022, 12:10
0
Co nového u Škody aneb Proč mají koncepty sebevražedné dveře

Jediná ekonomická možnost by byla: Starý dieselgenerátor z depozitu ČSLA (bývaly nepoužité). Sehnat takový, to ale bude malý zázrak. V roce 1988 kluciz mojí roty jeden takový vyvezli ven a prodali soukromníkovi. Což je ale přes třicet roků... A protože ten motor spolkne cokoli, honit to transformátorovým nebo hydraulickým, topným, případně i nerafinovaným rostlinným olejem. To bys ale zase musel mít zdroje.

ransom
02. září 2022, 18:41
3
Norové hladovějí za lepší Teslu

Ještě jedna věc mě napadla. Když stojí takhle pěkně napáskovaní do toho nápisu. Mohli by si stoupnout někam bokem a všichni najednou si auto přivolat.

ransom
02. září 2022, 18:39
6
Norové hladovějí za lepší Teslu

U nás na firmě říkáme: "Kdybyste to chtěli pořádně, asi byste řekli někomu jinýmu, ne?"

ransom
02. září 2022, 06:57
1
Ptejte se: Čím by měl jezdit moderní internetový idol?

Kdo ze sebe dělá veřejně debila, nezaslouží než elektrickou koloběžku.
(Tím nemyslím ty dva nebo tři, co se chovají normálně).

ransom
01. září 2022, 12:32
3
Škoda Vision 7S: Kde už jsem tohle viděl?

Hele, četli jste vůbec co jsem napsal? U náhradního auta v místním servisu moc na výběr nemáte. Dostal jsem náhradní Škodovku, i když mi opravovali na pojišťovnu Chevroleta nebo Mitsubishi. Prostě vezmete co tam zrovna stojí. Na ten týden to je fuk. A koneckonců aspoň do budoucna víte co nekupovat.
Můj šéf počítá s tím, že kdyby jednou koupil jako pracovní káru něco od koncernu, odmítnu mu s tím jezdit. Úplně mi stačí několikadenní zkušenost s Caddynou.

ransom
01. září 2022, 10:10
4
Škoda Vision 7S: Kde už jsem tohle viděl?

Interiér na první pohled přiznává elektrický pohon. Přinejmenším pro mě jako pro elektrikáře. Proč by jinak byly ve středovém sloupku vetknuté tři šroubovací hlavice pro pojistkové patrony E33?
Designově mě to zase tak moc neuráží. Až na tu barvu. To je dobrá barva na elektrickou kytaru. Designérům bych však důrazně doporučil přemístit oranžové zvýraznění z prostředního žebra na druhé žebro zleva. Tím se dramaticky přeskupí vizuální rozdělení hmot, čímž celý designový jazyk nabyde na osobitosti a stylu.

ransom
01. září 2022, 09:56
0
Škoda Vision 7S: Kde už jsem tohle viděl?

Je to ukryté někde ve třetí úrovni podsložek v matlacím menu. Musí se deaktivovat po každém vzdálení od auta s klíčem. Špatně odladěný systém se tu a tam po zapnutí zasekne, takže se do menu nedostaneš. Už jsem to tu někde popisoval, jak to fungovalo u Oktávky.
Na dlouhé cesty je asi ten Sup dobrej. Ale na popojíždění po mětě (kterému se asi sotva kdo úplně vyhne) je to katastrofa.
Já bych si to představoval jako hybridní řešení. Ale v tom smyslu, že hybridní nebude auto, nýbrž celá flotila: Z domu na první výpadovku dojedeš elektromobilem. Tam už na tebe bude čekat Superb s plnou. Ten ujede po dálnici aspoň 200 kilometrů, že jo. No a v cílové destinaci zase budeš mít přistavený elektromobil, aby ti z cukání po městě nejeblo. Prosté, levné, efektivní.

ransom
31. srpna 2022, 15:56
1
Škoda Vision 7S: Kde už jsem tohle viděl?

Nenutí nás nikdo. Na vysvětlenou: Jsme řemeslnická pidifirmička o celkem čtyřech lidech (včetně managementu). Na lehkou práci máme letitou jedničkovou Fabii, kterou upřímně nenávidím. Stejně jako většinu Škodovek novějších. Nechávám ji mladšímu kolegovi. Na běžnou práci máme Sprintera. Toho miluju, odmítám jezdit čímkoli jiným, a nikomu ho nepučím.
Šéf má od jara funglovku Enyaqa, se kterým je naprosto a bez výhrad spokojený. Když měl první asi týdenní pauzu (jezdil asi dva měsíce s předváděčkou, pak sundavali polepy kvůli přepisu, montovali tažný etc...), půjčili mu Oktávku. To byl první šok, co to je za krám. Teď mu něco ještě dělají, tak má od pondělka do pátka tohleto. Svezl jsem se, nechtěl bych to ani za nic. To auto člověka dokáže svým chováním neskutečně srát.

ransom
31. srpna 2022, 11:40
6
Škoda Vision 7S: Kde už jsem tohle viděl?

Logo, že. Před pár lety u nás ve městečku byla velikánská sláva. Jedna místní velkofirma (náš velký zákazník) k výročí založení představovala nové logo. Všecko se to točilo jenom kolem loga. Pozvali na to delegace od zákazníků z celé Evropy, z Ruska, Běloruska, Kazachstánu. Logo, logo, logo, hrdé bušení do prsou nad novým logem, a zas a zas. Generální ředitel měl při projevu nad novým logem několik spontánních ejakulací. Celé vedení v totálním rauši. Ženské omdlévaly. Mladí muži se sami nabízeli jako lidské oběti. Tři kilometry okolo epicentra zmlkli ptáci, Slunce zčervenalo a voda v řece se na dvě hodiny zastavila nad splavem.
Když jsem to pak viděl, myslel jsem, že si dělají prdel. Logo, původně někdy z roku 90, zůstalo stále stejně primitivní, neumětelské, hnusné, šišaté, graficky impotentní. Změnil se jenom font.

ransom
31. srpna 2022, 11:26
1
Škoda Vision 7S: Kde už jsem tohle viděl?

Neboj. Pro znalce tady bude pořád Fabie.

ransom
31. srpna 2022, 11:25
7
Škoda Vision 7S: Kde už jsem tohle viděl?

Doufám, že to už bude výhradně elektrický. Protože:
Zrovna máme na firmě zapůjčený úplně nejvíc nejnovější Superb na naftu. Jako náhradní auto, předváděčka s ceníkovou visačkou něco přes 1.100.000 Kč. Stop-Start funguje tak, že poprvé zhasne studený motor po vyjetí 10m z garáže, podruhé za 60m na první křižovatce, potřetí za 120m na druhé křižovatce, a o 200m dál na třetí křižovatce motor zhebne ještě když auto dojíždí. Přičemž scípne aj posilovač. A protože to je trochu do zatáčky, vyškubne ti to volant z ruky.
Myslíme, že to Škodovka dělá naschvál. Aby lidem ty poslední spalováky dokonale znechutila.

ransom
30. srpna 2022, 11:38
3
Nejsmutnější věci za volantem

Smutno?
Příležitostí ke smutku bylo, je a bude mnoho. Ale není dobré využívat všechny, kolik se jich jen namane. Svět je pořád krásný, tak je lépe šetřit smutek na dobu, kdy ho bude opravdu potřeba.

ransom
17. srpna 2022, 11:06
11
Autíčkář se ptá: levné ale stylové auto pro potomka

Kupte mladýmu něco jako Renault Kangoo. Jezdit se naučí, nadělá s tím užitek, rychle zjistí, že odvézt sud piva a točnu na prase je zajímavější než plašit lidi krutopřísným suphoflerem a děravým výfukem. A bude mezi vrstevníky též originální. Nehledě na to, že se v tom aj relativně pohodlně obcuje.

ransom
16. srpna 2022, 20:42
0
Mercedes eVito 112e: Dobré, ale...

Je to prostě nepochopitelný anachronismus.

ransom
15. srpna 2022, 13:01
0
ransom
14. srpna 2022, 22:46
5
BMW 218d Active Tourer: Prakticky veselý vůz

Já tedy autům prdlajs rozumím. Ale mám za to, že až donedávna se dal Bavorák poznat na první mrknutí. Tady bych z profilu tipoval na nějakej Hyundai i20...

ransom
14. srpna 2022, 16:32
1
Mercedes eVito 112e: Dobré, ale...

Jasněže pokrok nezastavíš! To chce čas.
Já pamatuju dobu, kdy jedinej diesel v osobáku byl vytaženej z Avie A15, a dobastlenej do Volhy po soudruhovi ředitelovi. Pak uplynulo pár let...

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Chevrolet Caprice 9C1 Police 1992
Chevrolet Caprice 9C1 Police

1992 rok výroby
250 koní výkon
5 700 ccm objem

Chevrolet Tahoe Z71 4x4 2007
Chevrolet Tahoe Z71 4x4

2007 rok výroby
320 koní výkon
5 300 ccm objem

Cadillac Escalade ESV 2010
Cadillac Escalade ESV

2010 rok výroby
403 koní výkon
6 200 ccm objem

Lincoln Town Car 5L 8V 148 000,-  1986
Lincoln Town Car 5L 8V 148 000,-

1986 rok výroby
112 koní výkon
0 ccm objem