načítám data...

ransom

JménoTomáš Chrastil
BydlištěNáchod
Registracepřed 2.1 rok.
Poslední aktivitapřed 19.6 hod.
Příspěvků ve fóru3
Komentářů u článků263
Pozitivních komentářů u článků139
Negativních komentářů u článků1
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

ransom
23. ledna 2021, 18:14
0
Autíčkář se ptá: Posloucháte za volantem nebezpečné songy?

Zkuste si za volantem pustit podcast nějakého hodně neoblíbeného veřejného činitele, a večer budete ve zprávách ("předběžné vyšetřování nenaznačuje, že by šlo o teroristický útok...")

ransom
23. ledna 2021, 17:32
0
Autíčkář se ptá: Posloucháte za volantem nebezpečné songy?

Rádio mi do auta nesmí, krom občas (vzácně) Vltavy a ČRo Jazz. Mám sice ještě jednu oblíbenou internetovou stanici (St. Louis Classic rock), ale i tam občas hrozí nějaký nečekaný šok vyžadující okamžitý zákrok. Co do muziky by ideální do auta bylo třeba tuzemské Rádio Dixie. Hraje jižanský rock a moderní US country, absolutně bez reklam a žvanění. Jenomže ono bohužel vysílá zprzněný zvuk, protlačený kompresorem dynamiky a brutálně přebasovaný.
Poslouchám nahlas, abych z toho něco měl. Nikoli však tolik, abych neslyšel střelbu, nebo že mi policajt buší pendrekem do střechy.
Šustící muzika na hranici slyšitelnosti je mi odporná a v tom případě (třeba když nejedu sám) radši ticho.
Mám široký záběr oblíbené muziky, od hardrocku, některých forem metalu přes blues, jazzrock, moderní jazz, country, folk až k etnické hudbě a elektronice či minimalismu. Ale domnívám se, že mě muzika neovlivňuje v tom smyslu, že bych při klidné usínal a při divoké jančil. Muzika všeho druhu mi dává radost a pokoj. (Na druhou stranu, poslouchám často věci, které musejí druhé příšerně srát...)
Jako milovník muziky a věrného zvuku nepreferuju krutohustopřísně dunící subwoofery, ale co nejsrozumitelnější reprodukci při snesitelné hlasitosti.
Neposlouchám jednotlivé písničky ani playlisty, nýbrž výhradně celá alba, respektive v autě vždycky dlouhodobě sjíždím celé diskografie.
Muziku sbírám, takže toho mám nebpřeberně. Ale když už, tak třeba:


;list=PL3I1hmT4-LnDqrYNqyB7_EzbJNpIwE8rt&index=5
Když už tu někdo nakousnul Rusko, tak moje favoritka je Inna Želannaja:

ransom
23. ledna 2021, 15:04
4
Jaké "klasice" jste nikdy nepřišli na chuť?

V mých představách je sportovní auto něco jako sportovní oblečení. Pro někoho tenisky, volný džíny a triko, pro někoho funkční dres za desetitisíce a běžecký boty na míru. Sportovní auto - neformální, primárně určené pro zábavu a volný čas. Tedy nikoli na cestování, reprezentaci, převážení domácnosti a podobně. Je to moc široká definice?

ransom
10. ledna 2021, 07:55
0
Nová Panda je za rohem. Bude elektrická, ale i spalovací.

Design na té vizualizaci mi ze všeho nejvíc připomíná bateriové nářadí. Což nekomentuju jako dobře nebo špatně. To se může líbit.
U Pandy jsem ale narazil na jinej problém. Když mi dosluhoval Jahůdek (červený Cinquecento Sporting), navštívil jsem zastoupení Fiatu a vlezl jsem si do nové Pandy. Proti Cinque (kde jsem se mohl rozvalit jako hroch) to bylo neskutečně stísněný - asi jako starý Daihatsu Cuore.

ransom
03. ledna 2021, 18:29
7
2021 | Co v autech už nenajdeme

Mně nejvíc děsí představa těch mluvících radiomap. Do Prčic, koupil jsem si koně, aby šlapal kam potřebuju. Ne aby na mě cestou žvanil.
Občas programuju automatizaci. Bývá zvykem dělat pro celou technologii vizualizace. Tam je zajímavý vidět, jak se někteří kolegové nedovedou vžít do role obsluhy, ovládání komplikují a znepřehledňují. Když potřebuješ skouknout nějaký stav, musíš jít až k dotykáči, na něm je celá technologie s malinkatými dopravníky, násypkami, nádržemi, potrubím, čidly etc rozkreslená, u každýho hejblátka spousta mrňavých údajů, teď se v tom potřebuješ zorientovat, klepnout na hledaný hejblátko, ve vyskočený obrazovce nalistovat tu teplotu, co hledáš... Na co. Někdy mám dojem, že v těch autech to začínají dělat podobně. Já sám dám na hlavní obrazovku velký přehled těch pár sledovaných parametrů, protože koho zajímají kilometry cest a cestiček, kde se točí desítky pohonů? Když dělám pec na vypalování barvy, tak už ode dveří haly vidíš mrknutím oka, jestli se zrovna zahřívá, udržuje teplotu, stydne... protože se s každým krokem měním barvu celý obrazovky. Prostě odděluju nepodstatné a zpřístupňuju jen co je potřeba. K čemu je mi v autě 10" dotykáč? Pro navigaci by stačilo 6" na výšku a ideálně pod deklem nebo zajížděcí, abych na něj nemusel čumět furt, protože navigaci na nejčastější cesty nepotřebuju. Zato pro nastavení klimatizace musím zastavit a hrabat se v menu. Proč? Někdy se mi zdá, že inženýři musejí mít specializované přednášky jak obsluhu komplikovat... Věci mají fungovat tak, aby o nich člověk vůbec nevěděl, že je používá. Mám rád slušný audio. K tomu je potřeba vypínač, knoflík hlasitosti a tlačítka dopředu - dozadu. Nic víc. Nepotřebuju realistický obrázek auta s otevřenými dveřmi. Co svět světem stojí, na to stačí cinknutí a kontrolka.
To není žehrání. Spíš bych rád vyslovil naději - když už se do aut cpe tolik elektroniky, která by měla používání usnadňovat a zpříjemňovat, že se to do budoucna snad začne umravňovat. Že se konstruktéři chytnou za nos a najdou cestu k prosté ergonomii.

ransom
31. prosince 2020, 20:41
-1
Autíčkář se ptá: Jaké jsou vaše řidičské zlozvyky?

Desítky let potřebné k vycvičení manželky naznačují nevhodnou metodiku. Já prostě manželce podám dvoustovku a řeknu "drž hubu". Lidi se někdy diví, ale funguje to. Manželka je naprosto spokojená. Dvoustovka v pohodě stačí na cestu do Prahy. Na Chorvatsko jsem bral pětikilo a čokoládu. Vychází to plus minus kolem koruny za kilometr.

ransom
31. prosince 2020, 18:27
6
Autíčkář se ptá: Jaké jsou vaše řidičské zlozvyky?

Rádio v autě taky nesnesu. Nikde ho nesnesu. Ale bez muziky nejezdím nikdy.

ransom
30. prosince 2020, 20:33
5
Autíčkář se ptá: Jaké jsou vaše řidičské zlozvyky?

Za jízdy si skoro furt trhám dlouhý chlupy z nosu.

ransom
26. prosince 2020, 09:15
3
Maserati MC20: Renesance klasiky

Nezněl tu nedávno nářek, kam že se ztratila elegance?

ransom
23. prosince 2020, 22:06
0
BMW X6M Competition: Magor. Mistr. Miláček.

Sorry, to neměla být reakce ale novej příspěvek...

ransom
23. prosince 2020, 22:05
2
BMW X6M Competition: Magor. Mistr. Miláček.

Takové ty úvahy "nekoupil bych si to, i kdybych ty prachy měl" jsou naprosto mimo. Protože na to tady žádnej nemá. Vždyť tohle auto se kupuje jako čtvrtý nebo pátý do domácnosti. A kdo na to mají, ti si to kupodivu taky koupí. Až budete mít vlastní bizjet s pilotem, uvidíte to najednou ouplně jináč.
Mně se to líbí.

ransom
14. prosince 2020, 22:23
0
Autíčkář se ptá: Jaká prkotina vás na silnici dokáže nejvíc vymotat?

BT nevypínám a telefon mi vydrží nabitej dva dny. Nemám žádnej nóbl model s extra baterkou a denně tak tři hodiny přes BT pouštím muziku.
Popravdě ani neznám nikoho, kdo by BT vypínal.

ransom
14. prosince 2020, 18:40
0
Autíčkář se ptá: Jaká prkotina vás na silnici dokáže nejvíc vymotat?

Když tady čtu o těch okousaných volantech. Kdo není vegan, jistě docení vyšší nutriční hodnotu volantu potaženého kůží proti volantu s polyuretanovým věncem.

ransom
13. prosince 2020, 14:23
3
Autíčkář se ptá: Jaká prkotina vás na silnici dokáže nejvíc vymotat?

Moje oblíbená rada mladšímu kolegovi když neřídím a vezu se: Našij to do něj, do kreténa.

ransom
13. prosince 2020, 14:17
0
Autíčkář se ptá: Jaká prkotina vás na silnici dokáže nejvíc vymotat?

Prakticky denně se na mojí cestě z práce domů opakují tři stále stejné situace.
1) Fronta na odbočení vlevo. Štrůdl jedoucí odnaproti. Dvě nebo dokonce tři z protijedoucích aut odbočují doprava, ale v čele fronty se kdosi strašně bojí vyjet jim naproti a pustit je až u ostrůvku v křižovatce (z našeho pohledu je to odbočení o cca 45°, z jejich o 135°).
2) Vyjíždíme na hlavní a to tak že doleva. Uprostřed je připojovací pruh. Zleva mezera, najedu na prostředek, počkám na mezeru zprava, jedu Každej druhej na ten pruh čumí a neví, k čemu tam je. A tak čeká a čeká... a čeká.
3) Pomalý auto v levým pruhu uprostřed stoupání. Jinak nikde nikdo. To stoupání má půldruhýho kilometru. Prostě to beru zprava a vůbec to neřeším. Jednou jsme tam takhle zprava hromadně předjížděli supící dodávku, co táhla druhou dodávku. Za tmy.

Ale je mi to tak nějak jedno. Snažím se jezdit tak, abych pokud možno nezpůsobil škodu a nikomu nepřekážel. Všichni ostatní mi můžou políbit prdel a zakukat. Mám si kvůli nim kazit dobrej den?

ransom
06. prosince 2020, 21:35
2
Itasha: Proč mají v Japonsku auta polepená kreslenými postavičkami?

Ještě může z takhle vyhezkanýho auta na celou čtvrť burácet třeba tohle:

ransom
29. listopadu 2020, 20:14
1
Pohled do archivu: Jak bejvávalo hej?

S dovolením - Rapid nebyl klonem Š-120 (to bylo předchozí kupé Garde), ale Š-130.

ransom
26. listopadu 2020, 17:15
1
Zimní deprese aneb o autech, která nemám

Potkaj se na Manhattanu Wunderbaum a Levy. Chvíli klábosí a pak se dohodnou, že už nejmíň rok si ani jeden nekoupil nový auto. Tak zajdou do nejbližšího nóbl salónu.
Chvíli očumujou a smlouvají, nakonec si každý ukáže na jedno auto. Vedoucí poprosí o strpení, že auta nachystají a předjedou před salón, a tak si ještě zajdou vedle do kavárny.
Za půl hodiny se vrátí. Wunderbaum sáhne pro šekovou knížku, ale Levy ho chytne za loket:
"To by mě fakt urazili. Voni platili kafe, já platím auta."

ransom
24. listopadu 2020, 21:43
0
Zimní deprese aneb o autech, která nemám

Já takhle projebal jen jednu možnost před lety. Kupoval jsem byt po rodičích od dvou bratrů, co kdysi emigrovali do Švýcar. Chlapi se tam chytli jako nástrojaři, a nástrojař, to je ve Švýcarech pán. Přijeli to vyřídit i s manželkami, pěkně jsme si popovídali, po transakci jsem je nechal ještě pár nocí v bytě bydlet, ať si projdou místa kde vyrůstali. Nakonec jeden přišel za mnou, že by mi mohl za rozumnou cenu nechat aj auto. Že už je zase čas ho vyměnit, a že by si udělali domů romantický výlet vlakem. Venku stál tři roky starý Mergl 320 E kombi ve výbavě CTRL+A nabízený za cenu Fabie HTP se švihadlama. Měl bych na to. Nevěděl jsem ale tenkrát, k čemu by mi to auto bylo. Tak jsem s díky odmítl.

ransom
23. listopadu 2020, 19:06
0
Nejhůře vybavené nové auto na světě je na prodej v Indonésii.

Má to klakson? V bambusových republikách přeci bez klaksonu jezdit nejde. Není na volantu jenom záslepka, že ne?

ransom
16. listopadu 2020, 17:01
7
VEB Sachsenring Trabant 601: Má platonická láska

Ehh, Traboš můj, kdepak je mu asi konec? Určitě přišel do nebe.
Táta měl jednoho z nejstarších 601 tudor (pardon, soudruzi z NDR jim říkali Limuzína), kterého mu nakonec ukradli. Já měl o pár let později kombíka (dle názvosloví výrobce Universal). Těch příhod a fíglů bych mohl vyprávět... Se šestivoltovou elektrikou to mělo problém navrknout motor, protože startér chtěl příkon, a dva volty poklesu v palubní síti už byly pro 6V zapalovací cívky fatální. Tak jsem pod palubovku strčil čtyři Ni-Cd tužkové články (tehdy poslední výkřik techniky akumulátorů) a páčkovým vypínačem jsem při startování přepínal zapalování na náhradní zdroj. Jednou jsem to pak zapomněl přepnout nazpátek a ujel asi 15 km, než začal Pryskyřník prskat.
Zacukání při dosažení rezervy v nádrži bylo mnohem naléhavější než jakákoli kontrolka a jingle. Člověk fofrem přepnul kohoutek a mazal k nejbližší pumpě.
Z pískovny dokázal po nezpevněné cestě odvézt šest metráků písku (víte, kolik sám vážil?). A když mi při tom jednou ruplo listové péro, vyměnil jsem ho na heveru - teprve později jsem se dočetl, že to bez speciálních pomůcek a asistenta nejde.
Když mi došel benzín, dotlačil jsem ho jednou rukou skrz okýnko skoro kilometr k pumpě. Když mi spadnul z heveru na prsa, prostě jsem ho odstrčil bokem.
Každá cesta byla dobrodružstvím. Miloval jsem ho.

Jen drobná technická poznámečka: V-1 nebyla raketa. To byla V-2

ransom
09. listopadu 2020, 22:08
0
Můžeš mi podržet to kafe? Tady není kam dát. Bacha, je horký.

Jsou věci, které podle mého za volant jedoucího auta nepatří. Kupříkladu sledování filmu, čtení novin, felace či kafe. Takže nějaký cupholder neřeším. Kafe si dám na benzince, v cíli, nebo si někde prostě zapauzuju, sednu, a chlochním stydnoucí čurdu z termosky.

ransom
05. listopadu 2020, 21:20
0
ransom
24. října 2020, 12:10
0
Doba motorismu zaslíbená

Možná by bylo potřeba nejprve definovat samo slovo Motorismus. Co je Motorismus? Když si může pořídit auto výstřední milionář? Když si člověk nejen může, ale dokonce musí všechno opravovat sám včetně generálky motoru a přezouvání gum, protože téměř neexistují servisy? Když si mohou nějaké normální auto na dojíždění za prací pořídit řadoví dělníci? Je to běžný život s autem jako kusem domácnosti? Náročný koníček? Prostředek nebo cíl?
Tak přemejšlím, jestli jsem vůbec henten oný motorista. V jiných oblastech se dovedu definovat mnohem snáz. Existuje na to třeba nějaký dotazník?

ransom
03. října 2020, 13:18
0
Autíčkář se ptá: Jak to máte s palivem?

Do nádrže. Ne do garáže. Boha jeho...
Dají se tu někde ty překlepy editovat?

ransom
03. října 2020, 11:39
1
Autíčkář se ptá: Jak to máte s palivem?

Ty rituály s tankováním do dvoutaktu bych doplnil ještě o zkušenost s technickým benzínem.
Trabantu to bylo jedno, ale do Wartburga jsem přidával naftalínové tablety pro zvýšení oktanového čísla. Chodit mezi kanystry s hrstí naftalínu, to bylo něco jako rozdávat prášky na gerontologii.
Na jednu cestu do Chorvatska jsem vyrazil (krom plné nádrže) ještě se sto dvaceti litry techničáku. Tři dvacetilitrové kanystry a čtyřicet PET lahví od sodovky nastrkaných do všech mezer, co se kde v autě našly, včetně motorového prostoru. Sletět někde do rokle, to by byl pěkný výjev z akčního filmu.
Nad ránem jsem zachrápnul na parkovišti někde u Zagrebu. Kolem páté jsem se vyhrabal ven, vyčural se, vyhrabal z kufru prvních dvacet PETek a jal se je přelévat do garáže. Když jsem je pak prázdné sešlapával, zjistil jsem, že mě s vytřeštěnýma očima skrz odhrnutou záclonku sledují z vedle stojícího karavanu nějací Taliáni. Techničák je bezbarvý a chudáci si mysleli, že jezdím na vodu.

No a k těm low-cost a prémiovým palivům: Tohle stejně skončí s nadcházejícím rozmachem elektromobilů. Elektřina je všechna stejná. I když Rakušáci spolehlivě poznají, jestli je elektřina v zásuvce z jádra nebo ze soláru. Takže je možné, že nějaký vykuk přijde s nějakým zázračným aditivem i pro elektrický náboj.

ransom
28. září 2020, 21:52
2
Jaké auto skutečně potřebujeme?

Fail? Víš jak skvěle se jezdí za volantem v dodávce?
Dej mi při 2000km služební cestě na výběr z Oktávky, Passata, Peugeota 308 a Sprintera. Vezmu si jedině Sprintera.

ransom
28. září 2020, 21:32
1
Jaké auto skutečně potřebujeme?

To mi vyprávěj. Podrápaný ruce, prokousnutej prst. Ale taky jsem měl kdysi kočku Marii, a ta se mnou ochotně jezdila na kole a na motorce. Strčil jsem si ji za bundu, ona mi pod bradou vystrčila hlavu a čuměla dopředu. Za tmy jsem musel spoustu řidičů vylekat...
Určitě nejdu proti článku, ten je dobrej! Ale mám takovou mánii - ke všemu nabídnout pohled přesně z opačné strany. I když někdo bude tvrdit přesně to, co si sám myslím, stejně budu hledat protiargumenty.
Mám tam pár divných překlepů. Nenašel jsem, kde by se dal příspěvek editovat...

ransom
27. září 2020, 10:16
24
Jaké auto skutečně potřebujeme?

Nikdo z nás ve skutečnosti žádný auto nepotřebuje. Vůbec. Stejně jako dovolenou, sporty, volnočasový aktivity. K životu ve potřebujeme vzduch, vodu, trochu potravy, nějakou ochranu před zimou a suchý místo k vyspání. Cokoli navíc je zbytečnost.
Děti nemají co jezdit na prázdniny. Prázdniny byly zavedené současně se zavedením povinné školní docházky. Letní na to, aby děti makaly o žních. Zimní proto, aby se zúčastnily bohoslužeb a pomohly s údržbou nářadí pro příští žně.
Ale žijeme v době nadbytku, kdy něco z těch zbytečností můžeme mít, aniž bychom kvůli tomu museli upsat duši ďáblu. Uměl jsem dojet do Chorvatska polorozpadlým Wartburgem ještě v době, kdy ostatní už měli kdejaké auto ze Západu a první Oktávky v kombajnu. Mám tedy zkušenost: stačilo by to všem. Ale diktovat ostatním, čím mají jezdit, to by byla, s odpuštěním levičácká nestoudnost. Protože je mně po tom hovno. To bych rovnou mohl říct, že chátra (pardon, běžný občan) vystačí s organizovanou kolektivní dovolenou, kam ji doveze podnikový autobus.
Tímto rovněž vznáším oficiální protest proti všem minulým i budoucím příspěvkům typu "k čemu jsou SUV", "vozit vzduch", "nesnáším módu crossoverů" a proti všem snahám vysvětlovat, že člověku ve skutečnosti líp poslouží auto, jaké se líbí mně.
Ať si ostatní klidně jezdí na oslu, na koni, nebo třeba na závodním pštrosovi. Mě baví jezdit na slonu. Je mi jedno, že víc žere, že potřebuje větší stáj, že není mrštný v zatíčkách. Je to můj slon a já to kolíbání a pohled z výšky miluju.
Skvěle jsem si užil dobu, kdy jsem měl auto jako nezbytné minimum. Ale že dnes jezdím sám (osm kiláků) do práce s batůžkem, případně s manželkou na nákup nebo s pár drobnostmi (čtyři kiláky) na chatu SUVčkem, to je čistě moje věc.
Pozor, v žádném případě neútočím na úvahu z článku! Ta je správná a na místě. Nabízím jen možnou odpověď: Máme nadbytečnosti, ne protože bychom je potřebovali. Máme je, protože můžeme, protože na ně máme, a protože nás těší.

No a k těm krámům, co s sebou taháme po světě:
Existuje samozřejmě možnost nebrat s sebou nic než platební kartu. Špinavý slipy a fusekle vyhodím a koupím si nový. Na místě si koupím kartáček na zuby, mejdlo i nůžky na nehty, a pak to tam nechám. Jenomže když já jsem zvyklej na svoje deset roků tahaný, bezbarvý a na šourku řídký slipy, V nových bych se cítil strašně nesvůj. Sluchátka na poslech muziky už nemám šanci sehnat, protože se dávno nevyrábějí. Nemám problém si dát kafe za tři € na benzince. Ale když mi nejvíc chutná moje vystydlá čurda z termosky někde na odlehlém místě bez lidí a s pěkným výhledem. Takže tahám s sebou další a další drobnosti, vztah k nimž mi zvyšuje potěšení z cest. Platí dokonale všeko, co nahoře napsal Rock o kole. Já sice nechápu, k čemu někdo na dovolené potřebuje kolo nebo děti, ale to je zase jeho věc.
Znám zámožnou rodinu, která má dvě kompletní domácnosti. Jednu ve městě a jednu na horách. Když vybírali třeba kočárek za padesát tisíc, koupili rovnou dva stejný. Všecko mají dvakrát. Takže paní přikurtuje do auta spratka, vedle pohodí kabeličku a nic víc s sebou na dva týdny na chalupu neveze. Ideální, ne? Ale taky to asi není pro každýho.
Mou osobní specialitou je třeba kanár. Samozřejmě jsem nevybíral auto podle toho žlutýho kníkajícího mouly. Ale dodatečně jsem s velkým potěšením zjistil, že když se stěhujeme na léto na chatu, strčím do kufru kanára i s metrovou klecí. Už žádný stressování s lovením kanára (řev, nadávky, pískot a lítající peří). Prostě drapnu klec a jedeme. Doufám, že mi nikdo nebude radit, abych na dovolený používal kanára z půjčovny.

ransom
19. září 2020, 11:16
7
Promarněné příležitosti nových technologií

Fandatik:
To máš tak. Silnice jsou stavěný ze společných peněz a proto musejí sloužit všem. V první řadě jsou tady pro ten nejnutnější provoz. To jest pro dopravu materiálu, potravin, lidí do práce. Ne pro soukromé ježdění. Základem je fungování společnosti. A pokud mají sloužit všem, musejí se tam všichni nějak poskládat. Pokud chceš mít silnice pro sebe, postav si svoje. Já to vidím naopak: Na společné cesty, které mají sloužit všem, nepatří lidi jako ty, kteří si je uzurpují jen pro sebe a když někdo zaváhá, mohou se posrat.
Zkus někdy mít radost ne z rychlosti, jakou projedeš zatáčku nebo křižovatku. Raduj se z PROVOZU. Z toho, že nikomu nepřekážíš, někomu uhneš, někoho pustíš a hodně odpouštíš.

ransom
12. září 2020, 15:01
1
Autíčkář se ptá: Vozíte v autě maskota?

Jako správný majitel BMW bys měl mít v kufru baseballovou pálku, ne?

ransom
12. září 2020, 15:00
4
Autíčkář se ptá: Vozíte v autě maskota?

Za oknem nic. Ale teď jste mi připomněli, že bych měl někde z kufru vyhodit tu mrtvou šlapku.

ransom
10. září 2020, 01:03
1
5 nejšerednějších supersportů planety

U všech těch kreatur zobrazených v článku mám intenzivní pocit, že za chvíli promluví. Což působí opravdu dost děsivě.

ransom
06. září 2020, 23:00
0
Zábavné vlajky s Autíčkářem: Jeep Grand Wagoneer

S těma loděma bych si nebyl jistej. Na plachetnici bude vlajka vlát dopředu.

ransom
05. září 2020, 16:43
1
Deset a jedna věc, které byste neměli přehlédnout na novém Enyaqu

Tedy, já jsem z těch mála, komu SUV vyhovují, elektrice taky fandím, dokonce i ten Eňák mi mezi Škodovkami přijde narozdíl třeba od Koďáka koukatelnej. Ovšem ten svítící čumec, to je hovězina ve stylu prosvícených bluetooth duc-duc párty repráků pro nevzdělavatelné puboše.

ransom
24. srpna 2020, 22:54
4
Autobusové pruhy v Praze se pro řidiče uzavřou na celý den. Končí časové omezení.

A proto mám žít ve strachu? Strach je mnohem horší než všechno zlo světa. Prdel mi to může líbat.

ransom
24. srpna 2020, 19:53
1
Autobusové pruhy v Praze se pro řidiče uzavřou na celý den. Končí časové omezení.

Zapomněl jsi na Chemtrails. Ty se naopak, s ohledem na omezení letecké dopravy, docela naředily, ne?

ransom
24. srpna 2020, 18:14
6
Autobusové pruhy v Praze se pro řidiče uzavřou na celý den. Končí časové omezení.

Když už máte na to, abyste v tý hnusný Praze bydleli, kupte si prostě autobus.

ransom
22. srpna 2020, 12:58
0
Fiat 500 hybrid: Malý Ital v moderní době

Nejdůležitější výraz italského řidiče je "cornuto".

ransom
14. srpna 2020, 21:41
0
Zítra sundejte nohu z plynu. Chystá se velké měření.

Já se dnes na akci těšil... a nic.
Máme tady takovej úsek mezi Českou Skalicí a Náchodem, kde vždycky lítá vrtulník s měřením. Přesně uprostřed u Klen je asi 500m rovná přehledná lajna s omezením na 70 a dodatkovou tabulkou "PO-PÁ 6:00-17:00". Takže třeba jedu z práce chvíli po páté a vidím vrtulník ve visu, pěkně čumákem ke mně. Všichni jedou radši těch 70 nebo míň, co kdyby. Tak pěkně celou kolonu předjedu předpisovou devadesátkou a těším se, že mě hned před Náchodem zastaví.
Dnes je ale vyhnala průtrž. Jediný policejní auto stálo ve Vysokovském stoupání pod majákama, protože to tam někdo na vodě vzal do křoví...

ransom
14. srpna 2020, 21:34
8
Zítra sundejte nohu z plynu. Chystá se velké měření.

Na heslo ACAB jsem ovšem poněkud alergickej. Zeména proto, že se s ním imrvére ohánějí fotbaloví výtržníci, levičácký anarchistický tlupy, smažky, bezohlední motorkáři a podobná světovládná chátra, která nezaslouží než pořádnou nakládačku Tomfou.

ransom
07. srpna 2020, 09:00
1
Nekupujte si kabriolet, je to blbost a budete toho litovat

Když já jsem tak atraktivní, že bych řidičku při řízení rozptyloval.

ransom
05. srpna 2020, 20:34
0
Nekupujte si kabriolet, je to blbost a budete toho litovat

Já si myslím, že řidič kabria by měl bejt plešatej, aby mu vítr nerval vlasy. Ale zase ne moc. Aby si kebuli nespálil na sluníčku.

ransom
03. srpna 2020, 21:53
0
Zásadní verdikt německého soudu: Padl trest za nastavování stěračů skrz dotykový displej

Kolik lidí řekne v autosalonu "a s knoflíkama to nemáte?"

Tak já když jsem vybíral nový auto, uzemnil jsem samotného majitele saloonu. Přesvědčoval mě do infotainmentu s dotykáčem. Opáčil jsem, že ať se nezlobí, ale že žádný pouťový atrakce nechci, že trvám na klasickým rádiu s knoflíkama (ještě dobíhalo v nabídce).

ransom
30. července 2020, 15:17
0
Tatra 603 MB: Jak měli Slováci málem svůj vlastní autobus

Ta modrá perleťová barva hádám nebude původní...?

ransom
29. července 2020, 16:32
1
Hyundai Tucson Adventure 1.6 T-GDI: Dobrodružství ze staré školy

Jestli to má špatný sedačky, není na sebelepším autu co chválit. Kdybych chtěl řídit vestoje, koupím si lunární modul Apolla.

ransom
26. července 2020, 13:50
5
Autíčkář se ptá: Jak vypadá ideální víkendovka?

Moje ideální víkendovka je dodávka zapůjčená z práce. Otočím dvakrát Náchod - Hradec do Hornbachu pro svahovky, odvozím s kontejnerem kubík písku nebo kačírku, z Borohrádku palubky... Přitom si pěkně máknu (rukama naložit/vyložit/odnosit na kopec dvě až tři tuny). Všechny cesty pěkně rozvalenej na pohodlném sofa v klimatizované kabině s puštěnou muzikou, a kochám se.
Večer špinavej, zpocenej a utahanej hupsnu do vody a pak vdechnu dvě Plzně. Joj!

ransom
22. července 2020, 21:15
0
Další studentská škodovka představena. Tentokrát je to dvoumístné kabrio.

Inu, škola hrou. Doufám jen, že někdo studenty upozornil, že opravdové dvoudveřové auto nevznikne zavařením zadních dveří. Dále pak že kvalitní audiosystém nestojí na výkonech krutohustopřísných suphoflerů, ale na dokonalém akustickém odladění výhybek především u hlavních reproduktorů (nehledě na to, že ty cca 3kW, co nainstalovali tady, by potřebovaly autonomní generátor).

ransom
19. července 2020, 16:41
0
Zelená je nová černá! 14 zelených odstínů, které berou dech (+2 šeredné)

Trochu mě překvapilo, že jsi nezmínil Fiat Tipo (v barvě Toscana).

ransom
13. července 2020, 21:50
1
Tesla nabízí vlastní trenky. Jsou beznadějně vyprodané.

U nás si zase kdejakej tramtejl koupí triko s Ortelem a připadá si cool vlastenecky.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Toyota Celica Sti 1993
Toyota Celica Sti

1993 rok výroby
105 koní výkon
1 587 ccm objem

Oldsmobile Cutlass Cruiser SL 1989 1989
Oldsmobile Cutlass Cruiser SL 1989

1989 rok výroby
147 koní výkon
3 340 ccm objem

Mazda MX-5  2005
Mazda MX-5

2005 rok výroby
124 koní výkon
1 798 ccm objem

Chevrolet Express 5.3V8, 4x4, Flexfuel, 5 míst 2010
Chevrolet Express 5.3V8, 4x4, Flexfuel, 5 míst

2010 rok výroby
216 koní výkon
5 300 ccm objem

Subaru Outback 3.0R H6 MY2004 2004
Subaru Outback 3.0R H6 MY2004

2004 rok výroby
250 koní výkon
3 000 ccm objem