načítám data...

ransom

JménoTomáš Chrastil
BydlištěNáchod
Registracepřed 3.7 rok.
Poslední aktivitapřed 21.5 hod.
Příspěvků ve fóru3
Komentářů u článků534
Pozitivních komentářů u článků318
Negativních komentářů u článků8
Možnostinapsat zprávu

Poslední blogy

I když vlastně nejsem ten autíčkář...

31. ledna 2021, 20:54 54 komentářů

Proč tu vlastně sakra straším?

Berete stopaře?

06. července 2022, 21:15 19 komentářů

Auto je soukromý prostor, kam si ne každý pozve cizího člověka. Ale tu a tam přijde společnost vhod. Třeba na dlouhé cestě sólo.


Posledních 50 komentářů

ransom
včera v 11:06
9
Autíčkář se ptá: levné ale stylové auto pro potomka

Kupte mladýmu něco jako Renault Kangoo. Jezdit se naučí, nadělá s tím užitek, rychle zjistí, že odvézt sud piva a točnu na prase je zajímavější než plašit lidi krutopřísným suphoflerem a děravým výfukem. A bude mezi vrstevníky též originální. Nehledě na to, že se v tom aj relativně pohodlně obcuje.

ransom
předevčírem v 20:42
0
Mercedes eVito 112e: Dobré, ale...

Je to prostě nepochopitelný anachronismus.

ransom
15. srpna 2022, 13:01
0
ransom
14. srpna 2022, 22:46
3
BMW 218d Active Tourer: Prakticky veselý vůz

Já tedy autům prdlajs rozumím. Ale mám za to, že až donedávna se dal Bavorák poznat na první mrknutí. Tady bych z profilu tipoval na nějakej Hyundai i20...

ransom
14. srpna 2022, 16:32
0
Mercedes eVito 112e: Dobré, ale...

Jasněže pokrok nezastavíš! To chce čas.
Já pamatuju dobu, kdy jedinej diesel v osobáku byl vytaženej z Avie A15, a dobastlenej do Volhy po soudruhovi ředitelovi. Pak uplynulo pár let...

ransom
14. srpna 2022, 12:17
3
Mercedes eVito 112e: Dobré, ale...

Hele... Ono má auto na baterky opravdu v reflektorech halogeny? Jako fakt?

ransom
09. srpna 2022, 23:09
1
S kočkou v autě – rady pro začátečníky i pokročilé

To ty vyhledávače. Mojí bejvalku kdysi bez nějaké příčiny bolelo v kotníku. Tak jsem zadal do vyhledávače "bolest v kotníku" a kliknul na první nalezený odkaz. Bylo to poměrně obsáhlé, seriózní čtení o stavbě kotníku, místech, která v něm mohou bolet, o vazivu, vazech, šlachách a cévách, zlomeninách etc... Ale furt se mi tam něco nezdálo, takové podivné náznaky. Nakonec jsem zjistil, že jsem hluboko ve stránkách jakéhosi bizarního sado-maso klubu, jehož členové se pohlavně ukájejí používáním lidí jako jezdeckých koní. A tohle byla rubrika o všech možných zraněních, ke kterým může při radovánkách dojít. Další byly třeba zuby vylomené od udidla, nebo polemika o vhodnosti či nevhodnosti užívání ostruh.

ransom
09. srpna 2022, 11:59
4
S kočkou v autě – rady pro začátečníky i pokročilé

Měl jsem kdysi černou kočku jménem Marie. V autě (Škoda 100) se válela na polici pod zadním oknem a čuměla. Ale mnohem radši se vozila na kole. Dal jsem si ji za bundu, Marie vystrčila hlavu pod mou bradou a jeli jsme. Za tmy to vždycky překvapilo nějakého řidiče, protože takové odrazky se jen tak nevidí.

ransom
04. srpna 2022, 15:56
0
Americké vzpomínání na meziválečná auta: Festival nevkusu, nebo zlatá doba designové invence?

Na pohled mě žádné z těch aut neuráží, ale ani bych žádné z nich nechtěl. Moje vysněné ošklivé káčátko je Pontiac Aztek.
Ten HHR v bílé barvě mi něčím připomíná sanitku Š 1202. Což je mi sympatické.

ransom
24. července 2022, 21:26
0
Výběr z nešvarů našich silnic

Jináč na lepení je jednoduchý recept. Lepí se mi na prdel - zpomalím. Lepí se furt - ještě zpomalím. Není problém. Kdybys do mě vrazil, tak ať to aspoň nebolí. Já nespěchám.
Zajímavé je, že se jen málokdy lepí auto sebevědomé. To mě prostě, až to půjde, svižně předjede. Klidně mu i uhnu a bliknu. Mnohem častěji to je nějaká vyrachtaná vražda, které pak stejně ujedu.

Protože jezdím denně tam a zpátky přes kopec, potvrzuju výše zmíněmý jev: Vlečeš se za někým po volné silnici šedesát, ale jak začne stoupání, najednou notně zrychlí. To mi přijde hodně zajímavé. Někdy na něj seru a nechám ho ujet, jindy mu dám co proto a prohlídnu si ho, ale žádnou logiku jsem v tom zatím neobjevil.

ransom
24. července 2022, 21:11
2
Výběr z nešvarů našich silnic

Během čtení článku i diskuze jsem začal pěkně startovat. Za chvíli to bylo k nevydržení: Musím OKAMŽITĚ sednout a pěkně na plnou hubu to ze sebe dostat: Co všecko mě na ježdění v týhle zemi sere!
Ale nic se mi nevybavuje.

Hele, jenom o jednu věc poprosím. Berte, pokud to je jenom trochu možné, ohled na reflexní vesty. Mně se občas stane, že se nachomýtnu do nějakého výkopu hned vedle jízdního pruhu. Kdo to nikdy nezkusil, ten si nedovede úplně představit, co to obnáší, být nahrbený nad kabelovou spojkou, zatímco vám ani ne metr od palice sviští kola aut. Na třicítku klidně serte, ale lítat těsně kolem člověka, co dělá svou práci, kilem... On pak má jeden po hodině takové práce chuť házet šutry. A že jich tam je!
Pak vylezu, naskládám si vercajk na kolečko a zkusím přejít na druhou stranu k autu. V obci, na přechodu, za přenosnou značkou, a nejenže nikdo ani nezpomalí z devadesáti, ještě troubí, že ho seru. No tak promiňte, no.
Onehdy na mě nejaký amatérský bavič z Mustangu kabrio, se dvěma babama za sebou, pokřikoval, že by nás už měli postřílet. Ani mu nevadilo, že je tam provoz řízený kyvadlově, a že kvůli jeho předvádění se muselo zastavit asi dvacet aut za ním. Tož tak: Já za to nemůžu, že furt nedostavěli poslední kousek obchvatu od sjezdu z dálnice, protože stavbu vyhrála firma se zákazem státních zakázek, a protože nějakej vykuk zase zablokoval výkup pozemků. A že on proto, chudák, musí pořád jezdit po starý cestě, kde se zrovna dělá plánovanej přechod. Ale tu lopatu štěrku, se kterým jsem zasypával sloup ve futru, po něm příště prostě hodím. Mustang nemustang, baby nebaby.
Chápu, že vás občas motající se vesty serou, ale ona to není jejich vina.

ransom
23. června 2022, 17:37
1
ElBlesk: Když jdete na ekologii ekonomicky

Já bych naopak čekal nehodovost vysokou. Typický uživatel bude nejspíš odrostlý koloběžkář s pocitem, že může kdykoli kamkoli. A typickou obětí nejspíš chodec nebo cyklista.

ransom
17. června 2022, 16:01
1
Volkswagen Taigo 1.5 TSI R-line: Na první pohled

Tohle je přesně ta věc, nad kterou brečel zeťák (on je nějakej podšéf na kvalitě v Boleslavi):
"Měl jsem svoje služební auto v servisu, tak mi půjčili funglovku. Nasednu, aktivuju, a na obrazovce se točí kolečko. Tak chvíli koukám jak se točí, div mě to neuspalo. Tak restartuju infotainment. A zase koulkám, jak se točí kolečko. No co, pojedu bez klimatizace. Nastartuju, motor studenej, ale než přejedu celou fabriku, pětkrát mi ho vypne Stop-start, kdykoli dám nohu z plynu. Ani nepočká jestli zastavím. Kde to má knoflík? Knoflík není. Hm, na displeji se pořád točí kolečko. No nic. Objedu tři zastávky a pozorně sleduju kolečko. Teplej motor pak nechám pět minut běžet před barákem, než si vyřídím papíry a koupím kafe, ale toho si Stop-Start ani nevšimne. Nasednu, chci se rozjet, ale přesně v tom okamžiku systém usoudí, že motor běží zbytečně a chcípne ho. Hele, infotainment se konečně vzbudil? Kde se ten Stop-Start sakra vypíná... a kurva, zase se točí kolečko. Zařadím D, ťuknu do plynu a nic. Jo, motor už zase naskočil. Ťuknu znova do plynu a zase nic. Přidám víc a auto se začne neochotně rozjíždět. Přidám ještě o milimetr a motor najednou zařve a já startuju jako Maverick na letadlový lodi. A to se pak opakuje na každý křižovatce. Venku je pod mrakem, takže klimatizovat nebudu. To kolečko je koneckonců docela uklidňující..."

ransom
15. června 2022, 20:11
0
Volkswagen Taigo 1.5 TSI R-line: Na první pohled

Šéf teď měl jako náhradní auto předváděcí Oktávku ze saloonu. Od prvního dne nadával, co to je za strašlivej krám. A s každým dalším dnem nadával hůř a hůř - na automat, na motor, na Stop-Start. Interiér jako naše stará jedničková Fabka se švihadlama. Když jsme koukli do ceníku, tak tahle konkrétní specifikace je za 830k...
Když jsem to tlumočil našemu rodinnému Škodovákovi z Boleslavi, tak všechny výtky jenom smutně odkejval: Ano, je to bohužel opravdu tak.
Teď si říkám: Neopakuju se?

ransom
12. června 2022, 19:40
7
TopX - 2+1 rozdílů na amerických světlech, které mě fascinují

U červenýho blinkru aspoň pochopím, co že se to snaží ukazovat. Co mě ale opravdu sere jsou tuningářský kouřový zadní lampy. Za tmy to není skoro vidět, za mlhy a deště to není vidět vůbec.

ransom
11. června 2022, 21:11
0
K čemu že je dobrý Dodge RAM 2500 Power Wagon?

"Realita nemůže být dále od pravdy... "
Tahle formulace mi furt nějak nedá spát.

ransom
10. června 2022, 13:12
0
Mercedes Sprinter 314CDI Speed delivery door: Balíkářův sen

No jo, fakt že jo. Já to četl dvakrát a nezaregistroval. Hele, to se mi ale stává taky. Ukazuju doprava a říkám "doleva".

ransom
31. května 2022, 12:09
1
Autíčkář se ptá: Je Drive-thru zlo?

Mekáčový kafe samozřejmě spoustě lidem chutná, jinak by ho nekupovali a nepili, ne?
Ono nemusí jít vyloženě o pozérství. Když člověk nemá rád uniformitu, nelíbí se mu prostředí nebo klientela, tak se prostě zašprajcuje.
Každý má i nějaké věci, které odmítne aniž by je musel zkoušet. Pro mě to jsou třeba drogy včetně těch nejlehčích a nejneškodnějších. Ale odmítám je s úsměvem a nikomu je nezakazuju.
(Znám lidi, kteří odmítají monogamii. Jak ale můžou vědět, že je monogamie špatná, když nikdy nezkusili prožít s jednou ženskou celej život?)
Jak se koukáte třeba na nudle u Vietnamců? Nebo kebab? Denně bych to žrát nemohl, ale když se mi tu a tam sejdou konstelace, tak nepohrdnu, naperu si nácka za rozumný peníz a i si pochutnám.

ransom
29. května 2022, 13:42
3
Autíčkář se ptá: Je Drive-thru zlo?

V tomto ohledu se držím Bible. Jak napsal sv. Pavel: "Zkoušejte všecko, a co dobrého shledáte, toho se držte!".
Ale když vono mi v tom Mekáči fakt nechutnalo vůbec nic. Co tam s notnou nadsázkou vydávají za kafe, to radši ani nekomentuju. Navíc tam chodí rodiny s dětma. Brrr...
Echtovní Mekhejtři už ale (doufám) vymřeli. V devadesátkách přece brali Mekáče útokem s dlažkama a v kuklách. To se nedělá.

ransom
27. května 2022, 21:16
0
Autíčkář se ptá: Je Drive-thru zlo?

Tak jsem si musel tu starou cestu projet v panoramatu na Mapách. No jo, spletl jsem se, bylo to na lesním úseku, asi tak někde u Závisti. Dřevěná bouda na odpočívadle ve směru na Brno. Když to tam zrušili, párkrát jsem si ještě dával sekanou v housce v Globusu u Brna. Dávno už ale na ten směr nejezdím. Vlastně už skoro vůbec nikam dál nejezdím. Užívám si poprdlávání na dohled od základny. Nejdál tak leda k bráchovi na návštěvu. Švagrová je kuchařka. S takovým cílem se dá ta hodina cesty bez žrádla (s trochou pevné vůle a trpělivosti) vydržet.

ransom
27. května 2022, 12:29
1
Autíčkář se ptá: Je Drive-thru zlo?

Já jsem si jednou cestou z Lotyšska koupil v marketu v Bausce uzený šproty v oleji. Kolegové spěchali, já měl už z hladu klepačku. Tak jsem si jednu pikslu otevřel a říkám řidičovi před sebou (staršímu, roztržitýmu, vychlastanýmu a šišlajícímu Ing.): "Láďo, pomalu, žeru rybičky." "Jašný, neboj še, teď je žrovna rovnej úšek." Tak žeru, najednou mu zazvonil telefon, on hamtnul na brzdu, strhnul to na krajnici a šproty měl na hrbu. "Jéžiši, nežlob še, já šem žapomněl." On chodill stejně tak zaprasenej, i ta jeho služební Felicie vypadala, jako by v ní vozil kozy ke kozlovi, že to ani nebylo poznat.

Když bych se ještě vrátil k těm občerstvovnám. Tak třeba kdykoli jsem se vracel z letiště po nějaký delší montáži, to už měl člověk po několika týdnech exotické stravy vyloženě těžkej absťák i po našem obyčejným chlebu, tak první zastávka byla na D11 za exitem 18. Dnes je tam MOLka, nevím jestli ve službách pokračují. Ale léta tam člověk dostal guláš z kotle, nebo dršťkovou, či klobásu jako cep. S čerstvým chlebem.
Nebo fungovávala Zlatá studna na trase od Rychnova na Brno. A měl jsem víc podobných míst, kde člověk dostal i brzo ráno horkou polívku. Cestou z Chorvatska jsem tradičně zastavoval (v noci) na gulášovku na malý benzince za Mikulovem. Vyhlášená byla Studená loučka mezi Moravskou Třebovou a Mohelnicí. Udírna někde mezi Březovou a Letovicemi. Nebo na Ukrajině či v Bělorusku u silnice prodávali horké pirogy a beljaše, nebo pekli šašlik. Tomu se nikdy žádný Drajfsrů nevyrovná.

ransom
26. května 2022, 21:09
4
Autíčkář se ptá: Je Drive-thru zlo?

Jezdil jsem roky po montážích a servisech, většinou cesta zabralala tak den za volantem (Pobaltí, Bělorusko, Ukrajina). Někdy dva dny (Rusko). Nemám problém nažrat se někde na parkovišti nebo u lesa na střeše auta nebo v otevřeným kufru. Ale do nějakých těch rychloobčerstvoven mě nikdy nikdo nedostal. Tedy vlastně jo! Jednou, asi před osmnácti lety jsem byl pozván šéfem do Mekáče. Nelíbilo se mi tam, nechutnalo mi to. Většinou jsme to já i kolegové řešili přes manželky - krabice řízků s nakrájeným chlebem, k tomu tašku syrové zeleniny, PETky sodovky a termosky s kafem.
Nažrat se dovedu i za volantem, na to stačí rohlíky. Kdo má pak ale sedět v těch drobkách.
Ovšem kam se hrabu na jednoho kolegu. Ten si dokázal během jízdy za volantem nakrájet chleba, otevřít vepřovou konzervu a oloupat cibuli...

A bejt občas o hladu a jenom doplňovat tekutiny, to člověku taky nijak neublíží. Najíst se dá až po cestě.

ransom
22. května 2022, 17:04
4
Proč čínská auta nedobyla Evropu

Na druhou stranu: U Škodovky zaplatíš zálohu, pak půldruhýho roku čekáš. Zatímco na Aliexpressu klikneš auto do koše, zaplatíš kartou a za dva týdny ho máš v bublinkový obálce ve schránce.

ransom
16. května 2022, 21:53
0
Nejnepochopitelnější závady, jaké se vám přihodily

Mýmu šéfovi občas pěkně cukal motor u jedničkovýho Superba - benzinová atmosféra, šestiválec 2,8. Pak to zase přestalo, pak zase začalo. Jezdil s tím po diagnostikách a nikdy nic. Nakonec padnul na nějakýho specialistu ve výslužbě někde v Polici nad Metují. Příčina? Když se s tím dlouho jezdí lážo plážo, začnou se zanášet katalyzátory. Občas je potřeba to prohnat na plnej knedlík, aby se vypálily.

ransom
11. května 2022, 11:55
0
Mazda 2 Skyactiv-G - 90: Dlouhý převod dojmu vládne

Kolegovi rodiče mají Rapida, a tam to prej vypadá dost podobně. Město na dvojku, za městem trojku, na dálnici čtyřku a pětka s kopce.

ransom
10. května 2022, 12:03
0
Autíčkář se ptá: Kdy jste objevili Ameriku vy?

Krocan:
Ale jestli ti někdo dá za zlomyslnost přes držku, zříkám se zodpovědnosti.

ransom
09. května 2022, 11:51
2
Mazda 2 Skyactiv-G - 90: Dlouhý převod dojmu vládne

To přeci nejsou dlouhé kvalty, ale příprava na menší kola.

ransom
09. května 2022, 11:45
6
Autíčkář se ptá: Kdy jste objevili Ameriku vy?

To byl na tebe servisák ještě hodný.
Někdy v půli devadesátek, bydlel jsem s bývalkou na vsi. Nedaleko od nás vyhlášený autobazar. Tchýně s tchánem vyrazili pro "nový" auto, a že to neměli daleko, koupili v tom bazaru a hned zajeli k nám na kafe. Pokecali jsme, prohlídli jsme si trojdvéřového Kadetta 1,4i a zase je vyhodili. Za čtvrt hodiny tchýně rudá v ksichtě zvoní. A jestli nevíme, jak se u toho řadí zpátečka.
Houknul jsem na souseda automechanika. Ten se přišoural s rukama v kapsách. Koukal chvíli hostejně na auto a pak povídá: "Čtrnáctistovka, čtyřkvalt? No jo, ty se dělaly v prvních sériích bez zpátečky."

ransom
07. května 2022, 07:30
3
Autíčkář se ptá: Kdy jste objevili Ameriku vy?

Můj učitel na průmyslovce (za bolševika) jezdil na Mustangovi. Když jsme byli ve čtvrťáku, pořídil si funglovku ČZ175, nejnovější model 477. Po čase zašel za spolužákem, co byl vyhlášený motorkář. Že mu to nejede víc jak osmdesát. Kluk se svezl, a že prej bez problémů přes kilo. Pan učitel nečekal, že to má čtvrtej kvalt.

Šéf mi vyprávěl, jak jako banda venkovských adolescentů honili kolem Skalice svoje první auta. Vždycky někde zastavili, povyměňovali si auta a zkoušeli komu jak to jezdí. Po jedné výměně všichni odjeli, on zůstal v kamarádově Saabu či co to bylo, a čtvrt hodiny hledal kam se strká klíček (spínačka na středovém tunelu vedle sedadla).

V návodu k infotainmentu Škodovky s asistentkou Laurou nenajdete některé hlasové povely.
Řidič: "Je mi zima na koule"
Laura: "Zapínám vyhřívání sedačky"
(Stejně to funguje ve VW).

ransom
26. dubna 2022, 11:40
8
Ptejte se: Auto pro celou rodinu

Strejda měl Škodu 1202STW. Ta měla výhodu jenom jedněch dveří vzadu. Když vyhazoval smrady ven, nelezli mu jinýma dveřma zpátky.

ransom
09. dubna 2022, 18:05
1
Volkswagen ID.3: král je mrtev, ať žije král?

Kamarád to má jako pracovní auto, v nějaký nižší výbavě. Jako funguje to slušně, ale: Zpracování interiéru na úrovni Daewoo Tico. Sedačky příšerný. Hnusný, neútulný.

ransom
29. března 2022, 19:32
-1
Škoda Locusta: Západní kára na východní způsob

Beze slůvka vysvětlení minus... Vy fakt nevíte, co za mrchu byla ženská jménem Locusta? Profesionální travička a učitelka travičů ve službách císaře Nerona? Já bych se auta s takovým označením bál.

ransom
28. března 2022, 17:30
1
Škoda Locusta: Západní kára na východní způsob

Locusta? To by se pro jiné mnodely hodila označení třeba Médeia, Herodiada, Lucrezia...

ransom
17. března 2022, 21:57
0
Semafor: vynález, který změnil dopravu

Ty malý přídavný semafory bývaly i v Praze.

ransom
17. března 2022, 18:49
0
Semafor: vynález, který změnil dopravu

Pokud si chcete vyzkoušet odbočení doprava na červenou, nemusíte kvůli tomu cestovat za oceán. Stačí do Litvy.

ransom
12. března 2022, 09:59
0
Bazarový snílek: Ušetřete za každou cenu

Royal Enfield Bullet 350 Diesel. K tomu sajda, nosič, helma, brejle, boty, rukavice a nepromok.
Investice přijatelná. Spotřeba kolem 1,25 litru nafty. A navíc v tom není elektronika, takže přežije i nedaleký jaderný útok.

ransom
26. února 2022, 05:31
0
Renault Trafic Combi Van 2.0 dCi 170: Říkal někdo SUV?

Samozřejmě že ne. Víš co znamená slovní spojení "dělat si prdel sám ze sebe"?

ransom
25. února 2022, 19:28
-2
Renault Trafic Combi Van 2.0 dCi 170: Říkal někdo SUV?

Jaký SUV? V černým Outlanderu s černýma sklama si aspoň představuju, že jsem ruskej boss. V tomhle bych si mohl hrát leda na nějakýho topenáře.

ransom
19. února 2022, 08:36
0
ransom
18. února 2022, 12:03
2
Fabia MPI: Línější než Favorit, ale přesto má své místo

Čuměl jsem teď do útrob pozotvíranýho VW iD3, což je auto za relativně víc peněz. Zpracování naprosto katastrofální. Jako bouračka po kyttuningu.

ransom
15. února 2022, 20:48
1
5 automobilových chyb ve filmech a seriálech

Autíčkář to má ještě dobrý. Představte si, jak asi u filmů trpí ajťáci, lékaři, historici, kosmonauti... Já jako elektrikář taky občas vylítnu.

K těm zvukům - nejradši vzpomínám na nějakej československej film pro mládež ze začátku osmdesátek, kde chlapec rozšlapával na pusté polní cestě Babettu a ozval se zvuk třiapůle. No ale furt to bylo lepší, než když infantil Strýček Jedlička dubloval v postsynchronech čokly a koně.

ransom
12. února 2022, 11:54
0
O-Bahn: Autobusem po kolejích

Jezdím denně kus po hlavním tahu směr Polsko, Bělorusko, Ukrajina, Pobaltí. Ráno do práce odpoledne z práce. Po městě se mezi nimi motám, když jedu na nákup nebo na chatu (páč ta slavná E67 furt vede skrz Náchod). Kamionů jak sraček. Kdo myslíte, že mě obden ohrožuje na životě? Kamiony? Ale kdeže. Ti se tak maximálně snaží předjet ve Vysokovským kopci. Blbci v osobákách, s pocitem že jim silnice patří. Kdo spíš v tý tlačenici ve městě pustí chodce na přechodu nebo auto z vedlejšky? Osobák? Ale kdeže, kamion...

ransom
11. února 2022, 19:16
2
O-Bahn: Autobusem po kolejích

A že se kamiony předjíždějí? No a co, sakra? Tak prostě počkám až se předjedou a pak to vošlápnu. To jste vážně takoví nerváci?

ransom
11. února 2022, 19:13
1
O-Bahn: Autobusem po kolejích

Vidím, že se tu zase zapomíná na jednu naprosto zásadní věc. Silnice staví stát proto, aby se po nich mohla pohybovat v první řadě armáda, pak ta nejdůležitější logistika pro fungování průmyslu, zemědělství, zásobování a služeb, pak hromadná doprava... a osobní doprava je až předposlední před cyklisty, spolu s nimiž na silniční infrastruktuře de facto parazituje. Tak to prostě je, ať si o důsledcích myslíme co chceme.
Takže ano, nákladní doprava má na tu silnici větší právo než my, co jezdíme do práce, na nákupy a na dovolené autem i když bychom většinou nemuseli. (Že si to právo nějakej vymatlanej debil za volantem Scanie uzurpuje bezohledně, to je jiný příběh).
Šoféři náklaďáků jsou na rozdíl od nás na svém pracovišti, v mnoha ohledech to mají ko mplikovanější. Nemám proto nikdy problém přibrzdit a profíkovi bliknout, ať jede. Nemotat se mu, a zůstat stát dostatečně daleko, když potřebuje někam zacouvat nebo se otočit. Ale to asi málokoho z vás tady napadne, že jo.

ransom
08. února 2022, 09:56
0
Škoda Enyaq iV 60: Lesk a bída elektromobilu

No, někdy v dubnu bude mít Eňáka můj šéf/kamarád. Tak budu mít zážitky všeho druhu zprostředkovaný z první ruky.

ransom
07. února 2022, 12:07
0
Opel Crossland 1.5 CDTI: Testováno na lidech

No vidíte. Mně zase přijde exteriér docela přijatelnej. Zato mám důkladně odzkoušený, že se do toho neleze tak dobře, jak by se na pohled zdálo. Soukal jsem se do Crosslanda skoro stejně pracně jako do Yetiho. Není to prostě můj oblíbenej nástup stylem Úkrok bokem - Kecnout na prdel, a to jedním plynulým pohybem. To u Opla uměla líp původní MokkaX.

ransom
02. února 2022, 13:02
1
Opel Corsa-e: Dnes vám povím o svém poprvé …

Cesty zpět podle mého není. Bohužel.
Uvědomujete si ale, že dnes třeba nemáte moc šancí žít dejme tomu bez internetu a mobilu? A je fuk, jestli je chcete nebo nechcete používat. Jsou věci, které bez nich vyřídíte jen velice těžko. Třeba můj bratr je z toho na prášky, protože cokoli potřebuje v bance, na úřadě, u doktora, pořád na to naráží. A on ty věci nechce. Nechce chytrej telefon, nechce počítač. Neleze mu to do palice, má z toho nervy. Ani tady není svobodná volba. Většinová společnost ale přitom mobil i internet kvituje spokojeně.
Stejně tak není svobodná volba ve spoustě dalších záležitostí, kde si to vůbec neuvědomujeme, protože jsme v tom prožili celý život. Možná že svobodná volba není de facto skoro v ničem. Alternativou je pouze vystěhování do Afriky nebo smrt.

ransom
01. února 2022, 11:56
2
Škoda Kodiaq 2.0 TSI Sportline - Chtít či nechtít?

Konečně někdo, kdo uvažuje jako úplně normální uživatel auta.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Mercedes-Benz 124 300D automat 1993
Mercedes-Benz 124 300D automat

1993 rok výroby
109 koní výkon
2 996 ccm objem

GMC Sierra 1500 4x4 TRUCK V8 KING CAB 1997
GMC Sierra 1500 4x4 TRUCK V8 KING CAB

1997 rok výroby
255 koní výkon
5 733 ccm objem

Oldsmobile 88  1951
Oldsmobile 88

1951 rok výroby
137 koní výkon
4 965 ccm objem

Chevrolet Corvette C4 convertible 1990
Chevrolet Corvette C4 convertible

1990 rok výroby
245 koní výkon
5 700 ccm objem