načítám data...

Michal Lenc

JménoMichal Lenc
BydlištěČeské Budějovice
Registracepřed 2.5 rok.
Poslední aktivitapřed 1.1 dny
Příspěvků ve fóru3
Komentářů u článků46
Pozitivních komentářů u článků17
Negativních komentářů u článků5
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

Mi
Michal Lenc
14. září 2020, 15:01
1
Opel Corsa E: Autentický test elektromobilu

Ono je možný, že ten článek v mobilu, je nabíjen agresivněji než srovnatelný článek v elektromobilu.
Když to rychle hodím do kalkulačky, tak Tesla Model 3 umí dobíjet max 250 kW při 4416 článcích. Přičemž toto tempo udrží pouze krátkou dobu, když je článek hodně vybitý.
Takže ve fázi nabíjení CC (constant current) to do 5Ah článku tlačí proudem max 10-15A. Což by u této baterky mělo být 2-3C a to je sice rychlonabíjení, ale mělo by to být stále v pohodě.
IMHO moderní mobily tlačí do svých baterek i víc. Na druhou stranu, baterku v mobilu neplánujeme mít 10-20 let že.

Mi
Michal Lenc
10. září 2020, 12:38
0
Opel Corsa E: Autentický test elektromobilu

rock:
Elektromobily se častěji škálují velikostí baterie než motorem.
Takže mohli by nabídnout třeba 30 kWh verzi. Která by měla dojezd 200 km a stála by 579 tis. Kč. (Počítám s prodejní cenou cca 4000USD za 10kWh baterie -> 100 tis. Kč za 10kWh. Otázka jestli by to lidi kupovali.

Mi
Michal Lenc
10. září 2020, 12:27
0
Opel Corsa E: Autentický test elektromobilu

Fandatik: Pokud vám přijde jako závažný ekologický prohřešek ztráty při nabíjení, tak se na to koukejte ve větším obraze. Pokud se zaměříte pouze na úsek zásuvka-baterka, tak je to blbý. Pokud se zaměříte na úsek zásuvka-kola, tak tam se spalovací auto může jít zahrabat.
Pro srovnání s fosilními palivy, našel jsem akorát nějakou žádost od Tesca, které chce u svého obchodu stavět čerpací stanici a tam píšou, předpokládány odběr 15 kW a výtoč 9000l paliv za den. Při provozu 16h denně 240kWh , to znamená, že abyste dopravil do auta jeden litr paliva (a zaplatil ho), potřebujete k tomu 0,027 kWh. (Jasný, je to trochu srovnávání jablek a hrušek, ale není to úplně srovnávání jablek a pneumatik)

Mi
Michal Lenc
07. září 2020, 17:38
1
Opel Corsa E: Autentický test elektromobilu

Jenom k té ceně. Bylo by smysluplné porovnávat podobné modely.
Takže 100kw Corsa e-GS-line za 852 kkč bude mít svůj protějšek hádám v 96kw Corse GS-line za 490kkč.
To je nějakých 360kkč.

No a k tomu ukazateli dojezdu, zcela vám rozumím. Sice jsem nikdy elektromobilem nejel. Ale když jsem jeli ze služebky naftovou 308, tak ukazovala podobná hausnumera. Po hodině strávené jízdou po dálnici, jsme ujeli trasu z Plzně do Písku, zatímco ukazatel zbývajícího dojezdu kmital mezi 50 a 60 zbývajícími km. K hororu řidiče. A přitom jsme klidně mohli dojet až do Budějc a dotankovat tam.

Mi
Michal Lenc
05. září 2020, 13:01
1
Deset a jedna věc, které byste neměli přehlédnout na novém Enyaqu

Já pečlivě sleduji právě teď uváděné elektromobily. Protože to bude vůz, který si za sedm až deset let snad koupím jako ojetý. Nechci tyhlety nesmyslné karosérie, chci obyčejného kombíka. A popravdě mám strach, že jej jako první (jediný) uvede někdo z koncernu a to bych fakt skřípal zubama.

(Ačkoliv rychlé googlení ukázalo na nový Megane v kombíku jako plugin hybrid. Tak holt sebou budu tahat navíc atmosférickou šestnáctistovku. Ta zase tak těžká nebude.)

Mi
Michal Lenc
24. srpna 2020, 13:00
3
Renault ZOE: Vědět, jak na to...

Ještě je tu otázka, mají zatím vůbec kapacity na výrobu těch elektrických aut? Mám takový pocit, že krom Tesly nikdo není moc nadšený z toho, že musí vyrábět a prodávat elektromobily. (Krom PR oddělení automobilek) Takže tu cenu nastaví tak, aby prodali co zatím vyrobí ale nechtějí aby jim na to lidi čekali v pořadníku.
Plus, dokud bude elektromobil drahý, tak bude šance že to státy budou dotovat. Opět, peníze zdarma.
Nechci aby to vyznělo jako nějaké konspirační teorie. U spalovacích aut se celou dobu mluví o tom, jak ty běžné modely jedou s marží v řádu tisícikorun a výrobce se hojí na příplatkové výbavě a servisu. Možná je toto pokus automobilek uchopit cenotvorbu znovu a lépe. Ostatně, zlevnit mohou vždycky.

Mi
Michal Lenc
24. srpna 2020, 09:43
2
Renault ZOE: Vědět, jak na to...

Tesla Powerpack, (což by měly být stejné baterky jako v autech) se prodává za 400 USD / kWh.
Takže, úplně nejhrubším přepočtem, ta baterka v ZOE má prodejní hodnotu skoro půl míče.
Na druhou stranu, výrobní cena měla být kolem 180 USD / kWh v roce 2018 a ta křivka vývoje ceny je docela nadějná.

Imho, se na těch elektromobilech výrobci chtějí alespoň trochu zahojit a pokud jsou jim zatím lidi ochotní ty peníze platiti, tak se je budou snažit prodávat co nejdráž.

Viz https://about.bnef.com/blog/behind-scenes-take-lithium-ion-battery-prices/

Mi
Michal Lenc
24. července 2020, 09:49
0
Subaru Baja: Kamarád s benefity

To LPG je super, člověk ušetří dvacet až třicet tisíc za dodatečnou montáž.

Mi
Michal Lenc
10. července 2020, 12:12
11
Mi
Michal Lenc
10. července 2020, 12:10
10
Pět aut pomalejších než rodinné Volvo

Chtěl bych reagovat na následující odstavec:
"Ponechme teď stranou fakt, že závodit s rodinným Volvem je tak trochu pitomost už od samého začátku,..."

A dovolím si reagovat článkem, z mého oblíbeného magazínu:
https://www.autickar.cz/blog/clanek/stripky-z-historie-volva-letici-cihla/395/

Mi
Michal Lenc
28. června 2020, 17:32
0
Peugeot Boxer: Poštovní panáček

Teď jsem to spočítal, ze sta recenzí jich je deset na dodávky. Z toho tak pět jich bylo užitkových a pět ve verzi "je mi malej S-max".

Nějakou čtenost to asi mít bude, když píšou další a další.

Mi
Michal Lenc
28. června 2020, 14:43
7
Peugeot Boxer: Poštovní panáček

A to máš strach, že kvůli času strávenému s dodávkou nestihli otestovat nějaké Porsche, co jim dealer nutil? Nebo, že kvůli kilobajtům co ten článek zabírá se na server nevejde test posledního BMW?

Jestli autíčkáře čteš rok, dva tak ti holt přijde recenze na dodávku neobvyklá. Harcovníci tohohle webu, co jej znali ještě jako blog se žádným tématům nediví.

Já s dodávkou v holobytu problém nemám. A popravdě ani bych se nedivil, kdyby vážené čtenářstvo webu v souhrnu nakoupilo více nových dodávek než nových zadokolek.

Mi
Michal Lenc
23. června 2020, 19:24
2
Puristé bijí na poplach - Lotus zavrhl spalovací motory

Nebudu vám lhát, tenhle příspěvek píšu proto abych nasbíral nějaký palce dolů. Takže.

Ono to docela dává smysl. Takovej sporťák toho moc nenajezdí. Ani za rok, ani na jeden zátah. Zároveň obsahuje výkonnej, ale složite a choulostivej motor. Kterej vyvinete a prodáte jich pět, deset tisíc? Vyvinout elektrický auto je proti tomu brnkačka. Do letáku si můžete psát krásný hausnumera, jak tu auto má 500, 800, 1000kw. Protože na rozdíl od benzíňáku, elektromotor na těch pár sekund kdy ten výkon potřebujete bez problému přetížíte na 200, 300%. Baterky taky tak. (Nejlepší informace o baterkách získáte na fórech vaperů.)

Netroufám si hádat na co slyší kupci supersportů. Ale věřím, že markeťáci by měli těžkou hlavu z toho, jak vysvětlit že 186kw a 900kg je lepší než 500-1000kw a dvě tuny váhy.

Mi
Michal Lenc
17. června 2020, 09:54
2
Mercedes Benz CLA 220: Malý Mercedes v nejlepší formě

Za chvíli se tu bude někdo rozčilovat, že půl recenze zabral detailní popis infotaimentu. Já to naopak vnímám tak, že tuto novou verzi na Autíčkáři testují poprvé a tak se autor rozepsal. A s tím vůbec nemám problém, v dalších recenzích jej nejspíš zmíní s tím, že funguje dobře a detaily si můžeme přečíst v tomto článku. A to je podle mě úplně v pohodě.

Trochu mi v tabulce chybí řádek cena testovaného vozu. To auto z recenze stojí 700tis?

Mi
Michal Lenc
03. června 2020, 11:55
0
Ztracenci

Spínací skříňka u Cromy II je na stejném místě jako u Saabu 9-3 protože jsou to "sesterské" modely, postavené na stejné platformě GM Epsilon. (Stejně jako Vectra C a zbytek aut, které uvádí na wiki.) Ale, že to je odkaz k první Cromě, může být platné stejně tak.
Když se podíváte na klíček Saabu a Cromy, jsou si nápadně podobné a jejich tvar nejspíš znemožňuje klasické umístění u volantu.

Mi
Michal Lenc
03. června 2020, 11:37
3
Hyundai Ioniq Electric: Efektivitou k lepším zítřkům

Doufám, že to není netaktní linkovat na jinou recenzi stejného vozu. Ale, Jiří Zima co píše notebookblog si ten samý vůz koupil a podrobně se o něm rozepsal. Za mě jsou jeho dva články asi to nejlepší co se dá o elektroautech na českém webu přečíst. Za prvé to asi bude chytrej kluk a za druhé je nepíše z pohledu ekofanatika.

http://notebookblog.cz/ostatni/auta/hyundai-ioniq-electric-zkusenosti-a-muj-zivot-s-levnym-elektroautem/

Mi
Michal Lenc
25. května 2020, 15:15
0
Ford Tourneo PHEV: Revoluce v rozvozu?

Dost často tyhle zázračný technologie dojedou na nějakou drobnost, kterou se nedaří vyřešit. Naposledy jsem četl, že turbíny měly vysoký obsah NOx. Což je problém všech efektivních motorů. Vysoká teplota spalování = vysoké NOx. Ale, to by mělo jít vyřešit vstřikováním močoviny jako u Dieslu. Takže tam možná budou ještě nějaký trápení?

Mi
Michal Lenc
16. května 2020, 18:41
-11
Mini Cooper SE S: Do Prčic s elektromobilitou.

Taky si říkám, že to musel naplánovat schválně, aby měl v té recenzi co napsat. Proč ty elektrický auta nedají někdy otestovat lidem, co s nima umí zacházet.

Mi
Michal Lenc
07. května 2020, 13:17
1
Nissan se stahuje z Evropy. Nové "Zetko" už tu možná oficiálně nenabídne.

Tak ono docela dává smysl, že Juke a Kvaškaj (sorry byl jsem línej rolovat nahoru, abych to správně opsal) jsou nejprodávanější, když tu pořádně nic jiného neprodávají.

Mi
Michal Lenc
05. března 2020, 13:15
0
Ptejte se: Který sedan střední třídy vybrat?

On si ten motor řekne o desítku benzínu. Takže mě pak denní dojíždění do práce za paliva nestojí stovku, ale čtyřicet korun.
Já ho kupoval s tím, že je to LPG nefunkční. Ale stačilo vyměnit reduktor za 500kč, filtry za stovku a už běží. (nebo natankovat plyn, možná jsem tu opravu dělal ve špatném pořadí)

Mi
Michal Lenc
05. března 2020, 12:46
0
Ptejte se: Který sedan střední třídy vybrat?

Tak to já umím, kupovat si špatná auta. Před půl rokem jsem koupil FoFo 2009, 2.0i 107kw v LPG. Za ani ne padesát tisíc, tak si můžeš představit jak to auto asi funguje. Takže Leafa, Zoe nebo jiné podobné vraždy se nebojím.

Mi
Michal Lenc
05. března 2020, 12:25
0
Ptejte se: Který sedan střední třídy vybrat?

Místo abys něco přidal do diskuze s tím, že bys mohl napsat jak si tahle auta vedou proti sobě, protože jsi v nich seděl, tak tu řešíte jestli mají dostatečný dojezd. Což si každej, kdo si takovýhle auto kupuje umí spočítat sám. Pokud plánuju vysolit mega za auto, tak snad vím kam a kudy jezdím. Takže to fakt nemusíte řešit za tazatele.
Naopak info o tom, jak si vedou třeba ty asistenti, jak to jezdí, jak to svítí, jak je to tvrdý to jsou informace který z tabulky na wiki nevyčteš.
V cenové relaci, kde já si můžu kupovat auta, tam ještě ojetý elektromobily nedorazily. Ale při příští obměně budu nějakej desetiletej Leaf silně zvažovat. Přeci jenom, je mi mnohem bližší babrat se s přeměřováním článků a pájením měniče, než se trápit s výměnou alternátoru, vysypaným katalyzátorem a mrtvým zavěšením motoru.

Mi
Michal Lenc
05. března 2020, 08:43
-2
Ptejte se: Který sedan střední třídy vybrat?

To je přesně důvod, proč jsem psal, že pokud je pro vás problém elektromobil nabíjet, tak nemusíte komentovat.
Mnohem zajímavější by mi přišla debata, kde by naši zkušení harcovníci, kteří projeli oba vozy, porovnali asistenční systémy Tesly a Německé prémiovky. Tím nemyslím hur dur dur, autonomní vozy nikdy nebudou. Ale prostě jak funguje to co nabízí Tesla teď vs to co nabízí Německo. Jestli to má někdo z nich lepší a tak.

K tomu dojezdu, je to zaslepenost vás, kteří si nedovedete představit, že různí lidé mají různé potřeby. Pro někoho je důležité natankovat za pět minut na 500km, pro někoho, že jezdí za 50kč/100km. Prostě komunistické my víme líp než vy sami, co potřebujete.

Mi
Michal Lenc
03. března 2020, 14:32
-3
Ptejte se: Který sedan střední třídy vybrat?

Co se týče jízdních asistentů, slyšel jsem docela chválu na Teslu model 3. Velikostně to požadavky splňuje. Za tu cenu by byl model v základu, ale 283koni má.
Než se tu rozběhne dlouhá debata, ano musí se to nabíjet, pokud vám nestačí 400km dojezd není to pro vás.

Mi
Michal Lenc
21. února 2020, 13:29
4
Nebojme se používat naše auta k tomu, k čemu jsou určená

Když už máte nízké auto, tak by mělo být tak nízké, aby závora nebyla překážkou.
Tohle jsou holt ty kompromisy.

Mi
Michal Lenc
20. prosince 2019, 09:52
0
Mercedes-Benz E300de: Pan Jedinečný

Btw, k té spotřebě na elektriku, pokud jej v garáži píchnete do zásuvky na noční proud, rázem vás bude km stát korunu.

Mi
Michal Lenc
20. prosince 2019, 09:49
0
Mercedes-Benz E300de: Pan Jedinečný

Volvo V60 se dělalo ve variantě naftový plug-in hybrid. Nechtěl jsem to sem psát včera, protože jsem myslel že se Lukáš pochlubí sám, že si jej koupil. Viz https://en.wikipedia.org/wiki/Volvo_V60#V60_Plug-in_Hybrid

Mi
Michal Lenc
19. prosince 2019, 21:05
2
TÜV varuje: Současná podoba Cybertrucku nemá šanci na homologaci v EU.

Jasný, můžeme se dohadovat jestli začnou vydělávat dřív než bude třeba splatit dluhy. A podle toho buď krachnou nebo přežijou. Já si myslím, že přežijou. Stovky až tisíce shortařů si myslí že krachnou.
Důvod proč si myslím, že přežijou je autonomní řízení. Nejenže mají náskok mezi elektrickými vozy, ale mají dobře našlápnuto i mezi autonomními. Stejný efekt, jako s SpaceX. Nejenže uměli postavit nejlevnější rakety. Pak je ještě naučili přistávat. Dnes už málokdo prorokuje SpaceX brzký krach a to je jejich Spaceship na první pohled stejně pitomá/pokroková jako autopilot.

Mi
Michal Lenc
19. prosince 2019, 20:20
2
TÜV varuje: Současná podoba Cybertrucku nemá šanci na homologaci v EU.

Víte, že Tesla je jediná větší západní automobilka založená v 21. stol.? Možná to nedělají úplně špatně a narozdíl od Saabu, Lancie, Tatry pořád ještě dýchají a ohlašují další auta. Myslím si, že krátkou pozici na akcie Tesly bude mít tak jeden ze sta lidí, co jí věští brzký zánik.
Napsal jsem to blbě. Zkrátka, vůbec bych se neohlížel na evropský trh. Pickupy jsou americký výmysl, tak proč se trápit s homologací v EU, pokud tu nechceme zajímavá auta. A pokud by to chtěli upravit pro Evropu, už to nebude Cybertruck.

Mi
Michal Lenc
17. prosince 2019, 11:54
-2
TÜV varuje: Současná podoba Cybertrucku nemá šanci na homologaci v EU.

Jestli se v Evropě prodá 30tisíc pickupů za rok, tak možná to tu ani nebudou homologovat. Zcela narovinu bych z pozice Tesly zaujmul postoj, ať si to EU a případní kupující vyřeší sami. Auto vypadá jak vpadá a pokud jej zákony nepovolují, tím hůře pro zákony. Pokud by to měli přizpůsobit podle TUV, tak už to bude úplně jiné auto.

Mi
Michal Lenc
15. října 2019, 15:33
0
Ptejte se: Jaké první auto?

K tomu, že je třeba auto z devadesátých let, 1.4, benzín aby to bylo jednoduchý apod. Já bych doporučil přesnej opak. Nějakou menší naftu z let 2003-2007. Zrovna jsem si prošel výběrem auta. Prakticky v podobné cenové relaci, kombíka, ne moc starého. Chtěl jsem a koupil benzín, ale jsou tak o pět až deset tisíc dražší než podobné nafty. A to v tomhle případě dělá možná třetinu rozpočtu.
Takhle od boku bych vypálil nějakého fiata (stilo, punto), megana, c4. Čím horší pověst tím lepší cena.

Mi
Michal Lenc
09. července 2019, 12:20
1
To nejlepší za dva miliony

Zaujalo mě, že většina komentujících svůj příspěvek uvádí slovy: "Je to trochu mimo, ale..."

Takže, je to trochu mimo, ale já bych vzal modrou Teslu S.

Mi
Michal Lenc
13. května 2019, 19:56
0
Ptejte se: Jaké první auto?

Jak všichni radí, moc to neřešit, tak souhlasím. Ale nejspíš trochu jinak, než ostatní. Zaprvé, nevidím důvod, proč by se s rozpočtem 30tis. měl člověk spokojit s autem z devadesátek. Za ty peníze klidně můžete mít auto z roku 2005 a mladší. Jen to asi bude muset být nafta. Což nakonec nebude na škodu, protože to bude jezdit o pár litru levněji, než dobový benzín. Za druhé, já mám takovou zkušenost, že úplně první auto člověk často omlátí. Takže bych vizuální stav taky moc neřešil. A nakonec, zaměřil bych se na značky se špatnou pověstí, Fiaty, Francouze apod, v této cenové hladině pak můžete ušetřených deset, dvacet tisíc za srovnatelný rok vrazit do prvního servisu.
Jinak, já jako první auto ve dvaceti kupoval desetiletou Mareu 1.9JTD za 34tis. A věrně mi slouží ještě teď, po nějakých sto tisíci km. Ačkoliv letos se naše cesty nejspíš rozdělí, protože z toho začíná být 1000MB. A asi zase vezmu nějaké auto, za 30-40.

Mi
Michal Lenc
15. ledna 2019, 20:55
0
Prémiové kombi za 100 tisíc. Je to dobrý nápad?

Takže odvolávám co jsem odvolal, slibuji co jsem slíbil?

Mi
Michal Lenc
16. prosince 2018, 11:33
0
Věříte svému autu?

Máš mobilní telefon? Nedejbože chytrej mobilní telefon? Proč by mělo být nějak výhodnější sledovat auto před mobilem? Obzvláť, když s autem může jet kdokoliv, kdežto telefon má u sebe jenom ten dotyčný sledovaný?

Mi
Michal Lenc
15. prosince 2018, 11:06
1
Věříte svému autu?

Mechanice nevěřím, ale počítačům jo. Takže věřím tomu, že se autonomním vozům budou potkávat motory, blbnout stahovačky oken apod. A nejspíš se i stane, že odejde nějaká z kamer, vůz zajede na nejbližší odpočívadlo nebo v horším případě krajnici a zeptá se či chcete odtah, servis či taxíka. Když budete mít řidičák tak vás možná nechá pomocí virtuálního volantu a rychlostí 30kmh dojet někam do civilizace. Možná by mohl existovat i virtuální odtah. Tedy, že se zavěsíte za funkční vozidlo a ono vám nasdílí potřebné senzory.

A které značce budu věřit? V současnosti věřím, že to nejlépe umí Waymo od Googlu.

Mi
Michal Lenc
06. prosince 2018, 20:32
0
Jak se žije s elektromobilem?

Já nevim, ať si lidi dělají co chtějí. Klidně ať si ho koupí jako třetí do rodiny. I když podle mě má elektromobil smysl spíš jako první auto do rodiny, tak aby odjezdilo co největší porci kilometrů. A k tomu jedno větší, jednodušší MPV nebo kombík na cesty do Chorvatska a Ostravy.
Ale jak říkám, ať si lidi dělaj co chtěj.

Mi
Michal Lenc
06. prosince 2018, 17:37
-1
Jak se žije s elektromobilem?

Kluci, podle mě je problém v tom, že jste ten elektromobil dali otestovat špatnému člověku. Kdybyste ho dali na test mě, tak by to vypadalo zhruba následovně.
Po-Pá. Probouzím se, zapínám přes mobil vyhřívání vozu. Než se vyprdelím z domu je auto krásně vyhřáté. Odpínám nabíječku a jedu deset km do práce. Hurá nemusím škrabat okna jako na mém naftovém kombíku bez bufíka. Navíc mě cena vyjde na nějakých 10-20kč včetně nákladů na budoucí repas baterie.
So-Ne. Můžu jet na výlet do Prahy či Brna s tím, že auto budu muset v cíli nabít. (Jsem z ČB) Po Jižních Čechách můžu jezdit kdekoliv bez přemýšlení.

Z novinářského hlediska ale takový článek bude stát za houby, protože tam není žádné napětí ani pointa. Co jsme se zato z tohoto článku dozvěděli je to, že elektromobil nyní není vhodný pro lidi bydlící v bytech bez garáže a už vůbec pro obchoďáky co bydlí v bytech bez parkovacího místa.

Mi
Michal Lenc
16. září 2018, 11:36
0
Světla a neplechy s nimi | Autíčkářův hejt

Tohle téma je dobrý, protože světla mě trápí furt. Třeba moje auto svítí tak málo a navíc v noci moc nejzdím, že mi kolikrát trvá docela dlouho, než zjistím, že mám prasklou žárovku v potkávačkách.
Vtipná věc, onehdá mi seřídil technik světla na technické . Když jsem tam přijel o dva roky později, ten samý technik nadával, že je mám moc nízko.

Mi
Michal Lenc
12. srpna 2018, 16:40
0
Autíčkář se ptá: Auto pro mámu?

Příliš brzy jsem máčknul enter, ale protože je v módě zde nabízet i automobily které zmíněné paramtery jenom lízají, tak postnu i tuto AR https://www.sauto.cz/osobni/detail/alfa-romeo/gt/16815991?goFrom=list

Mi
Michal Lenc
12. srpna 2018, 16:38
0
Autíčkář se ptá: Auto pro mámu?

Rychlý průzkum na sbazaru odhalil že se v těchto cenových relacích bude nacházet. 206, Corsa, Twingo, Astra. Pokud trváte na barvě, tak z těch dvaceti auta, které splňují všechny paramtery můžete imho vybírat náhodným výběrem. Anebo jsem špatně použil filtry na sauto.

Mi
Michal Lenc
23. července 2018, 17:54
0
Citroën Cactus 1.2 PureTech 110: Pokojíček pro mladé

Zajímalo by mě porovnání s posledním hydractivem co byl v C5. Není tu někdo, kdo jel oběma vozy?

Mi
Michal Lenc
13. června 2018, 16:42
0
Mazda MX-5 dostane facelift, který přinese vyšší výkon

Jestli chcete barevnou miatu, tak si zajděte k Fiatu... Ou, tak ani Italové už neumí dělat barevný auta. Je to tam ještě horší.

Mi
Michal Lenc
04. června 2018, 20:53
0
Mi
Michal Lenc
04. června 2018, 20:27
0
Ptejte se: Okruhový speciál

Právě, aut je více v Německu a kupní síla je tam také vyšší. Průměrnou cenu pojištění jsem hledal, a dle útržků z internetu bude Německo levnější ale ne nijak násobně. Takže jediné co zůstává rozdílné, je to, že Britové mají volant na špatné straně.

Mi
Michal Lenc
04. června 2018, 16:54
0
Ptejte se: Okruhový speciál

Já jsem nad tím přemýšlel a myslíte, že auta jsou tam tak levná, protože jim zkrátka chybí second-handový trh? Zkrátka, stejná auta z Německa ještě udělají službu v ČR, ale v Anglii už nemají staré vraždy kam poslat?
A to zmíněné pojištění asi taky těm cenám nepřidá. Myslíte, že by mělo smysl ta auta vyvézt do Čech, tady pojisit a pak pronajímat zpět v Anglii? Jen by to člověk musel jednou za dva roky přivézt do Čech na STK.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Lincoln Continental limouzine Bradford Coachworks 1978
Lincoln Continental limouzine Bradford Coachworks

1978 rok výroby
250 koní výkon
7 500 ccm objem

Dodge Charger Policejní verze 5.7 hemi 2012
Dodge Charger Policejní verze 5.7 hemi

2012 rok výroby
400 koní výkon
5 700 ccm objem

Ford Excursion 7.3 V8 TD POWER STROKE 4x4 8mí 2000
Ford Excursion 7.3 V8 TD POWER STROKE 4x4 8mí

2000 rok výroby
279 koní výkon
7 300 ccm objem

Jeep Commander V8  2006
Jeep Commander V8

2006 rok výroby
230 koní výkon
4 700 ccm objem

Imperial LeBaron  1973
Imperial LeBaron

1973 rok výroby
275 koní výkon
7 200 ccm objem