načítám data...

Frankie

JménoRadim Labaj
BydlištěFrýdek-Místek
Registracepřed 16.3 měs.
Poslední aktivitapřed 11.9 hod.
Komentářů u článků103
Pozitivních komentářů u článků44
Negativních komentářů u článků2
Možnostinapsat zprávu
Informace

Cestovani, auta

Poslední blogy

Jak jsem k Báwu přišel

16. února 2021, 20:26 21 komentářů

O mě, mých autech, cestování s nimi


Posledních 50 komentářů

Frankie
předevčírem v 21:19
0
FSO Polonez: Svéráz polského automobilismu

Můj zážitek? Jako malý, ještě za komancu byl u nás v hračkářství. Docela velký, plechový a jiný než auta u nás. Moc jsem ho chtěl. Ukecaval jsem babičku, a povedlo se. Ale jak pak dopadnul, to už nevím.

Frankie
20. července 2021, 21:43
0
Nějak se nám z debaty o automobilismu ztrácí podstata...

No, dojel jsem teď z tripu z Itálie a Sardinie a jako buďme ještě rádi. Itálie benal za 44 Kč. Dálnice za nehorázně prachy, cca 120 km za 18 euro. Mimo dálnici co 1 km kruhac, všude možně plná čára a 70ka mimo obec. Každou chvíli cedule s upozorněním na elektronickou kontrolu vozidel, maras. V Rakousku za Grazem dálnice z kopce, lup tam 100ku.tak jedu na samospad přes 110, a samo sebou polisi s radarem. Každý tunel i 3 pruh omezení na 100. A IG-L... No coment.
Pumpy v Itálii, další kapitola. Musíš koukat stojan self, servise nebo yourself, rozdíl přes 2 Kč. Hajzly furt zamčené nebo nikde...

Frankie
04. července 2021, 08:12
0
Nadčasový design: 5+1

Můžu jen potvrdit ????

Frankie
28. června 2021, 13:23
0
Kafe&Káry v Brně se vrací!

Bohužel, tou dobou už budeme na tripu, za našimi hranicemi a hranicemi všedních dní...
A Ostrava někdy bude?

Frankie
17. června 2021, 20:42
0
Kia Sorento PHEV: Vlajková loď s (přebytečným) kabelem

Shodují se se závěrem. Pokud nemůžu dobíjet doma a nejezdím převážně krátké trasy, tak je řešením obyc hybrid, nebo obyc nafta.
A na zvazenou je pak i min objemné a min hmotné NESUV, Opět se stejným pohonem. Kolem 6 l nasto jezdí pak kdejaka nafta a velmi často i benzín, o hybridů nemluvě.

Frankie
17. června 2021, 19:23
0
O konejšivých autech a vnímání rychlosti

Téma to je podobné, jako téma elektokol a necyklistů na nich v terénu.
Vyzkoušet si limity, třeba na polygonů, nebo na něčem uzavřeném v rámci autoškoly by bylo fajn. Bohužel si ráda z nás vyzkouší limity až po prvním výletu do pole nebo havarce. Pokud to dobře dopadne je to fajn.
Napadá mě příměr s kocourem. Toho naučíš být opatrný na cestě jen tak, že přežije nehodu s autem. Pak už pod auto nevleze. Vlastní zkušenost. Tzn. I rychlost a limity při ní si musíš vyzkoušet. A ony se potvory mění jak s autem, tak povrchem a profilem silnice, tak i s počasím a ročním obdobím.

Frankie
01. června 2021, 12:21
0
Autíčkář na tripu: Za Rumunskýma transkama.

Sotolina byla až na posledních cca 200m před hranici. Samotná hranice byla úsměvná, skoro jak že Tři veteránů. Bawo to vše dalo v pohodě. Časem možná o tom napíšu blog. Ale na psaní mi moc času nezbývá. Fotoblog mám na rajceti. Nick frankierl

Frankie
31. května 2021, 13:59
3
Autíčkář na tripu: Za Rumunskýma transkama.

My tohle, a ještě mnoho dalšího absolvovali s naší Z4 v roce 2018. Dali jsme si 14 dní a i tak to bylo málo. Od delty Dunaje jsme uhaneli domu. Taky se chystám o tom napsat. Ale kdy to vyjde netuším. Bylo hezky, alpina je taková min proflakla, fagaras je už trochu pouť, ale taky hezké,jeho severní stranu jsme dali 2x. Ale nejhezčí silnice byla pro mě o rok později v Albánii že Skadaru podel hranice přes Prokletje do Černé Hory

Frankie
19. května 2021, 10:35
10
Ptejte se: Jak znovuobjevit radost z řízení?

Mi to vyřešilo mít auta 2. Jedno na denní ježdění, v kterém nebo na kterém odvezu vše potřebné, jako lyže, ale i 7 kol, 5 dospelych. A druhé pro zábavu, na tripy, na trestání okresek. A pokud to jde, prostě je občas střídám.

Frankie
18. května 2021, 13:29
2
Jeep Renegade 4xe: Za dobrodružstvím i na baterky

To by se dalo tesat do kamene. Zrušit veškeré dotace do přímé spotřeby. Podporovat dotacemi max. infrastrukturu apod. Případně ještě vývoj. A to platí ne jen u elektromobility

Frankie
12. května 2021, 20:02
0
Frankie
10. května 2021, 12:44
0
Mercedes - Benz E 300 de 4Matic: Rammstein

No Mercedes E se u nás dostal do hledáčku auta pro partnerku, ale holt ojetý, ročník kolem 2010. Vedla Audi A5. Až nastane ta správná doba, tak budeme zkoušet a hledat konkrétní kousek.

Frankie
07. května 2021, 04:51
2
Škoda Octavia Scout 2.0 TDI: Nejlepší oktávka, jakou dneska můžete mít

Dostat ji jako služební, nástupce stávající, tak to bych se vůbec nezlobil. Je to dle mě naprasto dostačující auto a to včetně toho 4x4 přes Haldex. Na běžné použití pomůže, jako např. zima, lyže. Nic moc víc opravdu není potřeba.
Druhá věc je koupit si to soukromě. To asi stále moc lidí u nás nemůže. Spíš se bude u nových koukat po něčem kolem půl míče. Patřím do té tzv. střední třídy, ale tohle by člověk prostě nedal.

Frankie
30. dubna 2021, 21:46
-1
Honda CR-V e:HEV AWD Sport Line: Darth Vader bez převodovky

Jo, do města..., a kolik lidí v městě může aktuálně reálné nabíjet? Buď teď na pár komerčních nabíječkach, nebo lidi co mají barák na předměstí. A další prostě nesmysl, mám do města, na rozvazku děti používat takto velké auto? Neměl bych mít spíše menší, úspornější a hbite auto? Jsem si myslím docela zpohodlneli a dál jsem i vystrašení slogany jako nebezpečí městské džungle. Už i to rozvázání děti auty do škol u nás v ČR, kde je skvělá městská doprava je mimo.
Jsem opravdu zvědav, kde, v jakém systému pohonu toto nakonec skončí.

Frankie
30. dubna 2021, 11:04
6
Honda CR-V e:HEV AWD Sport Line: Darth Vader bez převodovky

Já se omlouvám, ale celá ta složitost a přeměna energie fosilniho paliva na elektřinu mi přijde dost úlet. Kde je ta úspora a šetrnost k životnímu prostředí, když to žere těch 8l na 100 km? Když v nafte to bralo pod 7? A toto navíc potřebuje ještě baterku, generátor, motor... Nějak tomu aktuálnímu světu přestávám rozumět. A přijde mi že si více lzeme do kapsy než že nazýváme věci pravými jmény. Hlavní je že to má dle legislativy příznivý zápis do flotilovych emisí.

Frankie
25. dubna 2021, 11:40
1
Autíčkář se ptá: Jarní údržba

Tak u mě letos pretesneni víka ventilů, a pak i u alternátor, atd. Nový klinak. A teď všechny oleje, motor, převodovka a diferak, hydraulika. K tomu i nový odlucovac olejové mlhy, no a chladící kapalina, filtry. Jo a nové znaky, staré se loupaly. A čeká mě oříšek, lemy ochranných oblouku. No a pak mytí, voskovani, péče o střechu a kožený interiér.

Frankie
22. dubna 2021, 11:00
1
O řidičích, cyklistech a skládacím metru

Házení do jednoho pytle je fakt nesmysl. Chce to thlavne klid.
Taky se snažím, kde to jde, mavnout na řidiče, že může předjet.

Frankie
22. dubna 2021, 10:56
1
O řidičích, cyklistech a skládacím metru

Je na zvazenou co je lepší, zda dlouhý úzký strudl nebo kratší širší. Asi nejlíp dle situace. Jezdíme každoročně že Svitav do Brna na kole, stezkama. Ale před Letovicemi musíme na silnici 1 třídy. Tam dáme pokyn jet max. 3 za sebou a mezi skupinka i rozestupy, ať nás může auto objet rychle a pak se zařadit.
Co se týče jízdy dal od krajnice. Taky občas tatko jedu. Řidič se může divit, ale cyklista lépe vidí případný bordel, kanály, střepy apod. A ty jsou pro něj fatalnejsi, než pro auta. Ale neřeknu, občas je to i mou chybou, že jsem dal od krajnice.

Frankie
22. dubna 2021, 05:01
0
O řidičích, cyklistech a skládacím metru

Naprostý souhlas.
A i já jsem řidič i cyklista a dost to v pochopení všeho pomáhá. Holt za volantem je dobře občas přemýšlet jako cyklista a na kole občas jako řidič.
Jedna velká prosba k řidičům. Netrubte, když dojedete cyklistů. Možné následky jsou hneduza, ale i šok, infarkt, pád do skarpy nebo pod kola.
Jo a ještě přidám Ladovu přímou umeru: čím blíže jede cyklista krajnici, tím blíže něj jej auto objede. A čím dál krajnici jede, tím větším obloukem jej auto mine. Občas to tak opravdu je.

Frankie
21. dubna 2021, 15:53
1
Ptejte se: Rodinné auto za 400 tisíc

To zadání je fakt široké a chce si to vyzkoušet, ujasnit priority vč. toho, jak to vidíte s počtem děti do budoucna a i s dalším využíváním ohledně aktivit. Do seznamu se dá směle přihodit Toyota Verso nebo RAV4. Nebo i trochu exotický Fiat Freemont. MPV bude variabilnejsi, SUV je více cool a agilnejsi v případném terénu. A pokud by byla 4x4, tak to bude plus v zimě, při cestách na lyže apod. Vždy Radim vybrat tak 2 až 3 typy dle fotek a recenzi. A pak si do těch aut posedat, projet, řádně prohlídnout. No a nakonec hledat ten správný kousek.

Frankie
12. dubna 2021, 10:38
4
Fiat Croma Multijet: Nečekaný Fiat

Ona to byla tehdy taková zvláštní doba, která prvně vyplodila Renault Vel Satis, a následně Fiat Croma a Opel Signum. Co bylo ještě méně pochopitelné, že do této vlny pustilo vedení VW i Saet a jeho tehdejší Toledo. Společně měly to, že byly velmi nevšední, často ale hodně nadupané výbavou. A ani jeden nebyli prodejním úspěchem.
Dnes na trhu ojetin to jsou kusy velkého auta s dobrou výbavou za málo peněz. A hlavně tu Cromu nebo Signum bych fakt doporučil těm co chtějí za málo peněz hodně muziky co se prostoru a výbavy týče.

Frankie
09. dubna 2021, 08:26
0
Frankie
05. dubna 2021, 20:11
0
Ptejte se: Praktický levný rodinný dostavník

To chce rodičům něco menšího za toho Espace, přeci ve dvou jej potřebuji ještě min jak ve trech a s kočárkem. No a vy si od nich převzít odzkoušení rodinný provoz s jasnou historii.
Toho Avensise jsem chtěli s bývalou ženou. A nakonec si jej koupila sama, 1,8 manuál, ročník 2006, má ho nevím, asi 7 let, a asi ji vozí celkem spolehlivě.

Frankie
01. dubna 2021, 22:13
0
Jak odblokovat čakry a konečně naplno žít

Aktuálně se snažím zpracovat u partnerky pojmy jako transformace, vyšší vibrace, světlo, vesmír, iboga...

Frankie
21. března 2021, 10:12
0
Konce nadšeného motorismu

Zajímal by mě článek, který by shrnul to co lze očekávat do budoucna. A to hlavně v těchto třech oblastech: pohon, zda akumulátory elektřiny, zásobník vodíku a palivovy článek, syntetická paliva, horcikova pasta. Pak v oblasti podvozku, zda vůbec nějaký vývoj ještě bude, v konstrukci, kolech... A v neposlední řadě samotná oblast řízení, asistenti, autonomita, dopravní infrastruktura, finanční zátěž individuální dopravy.

Frankie
21. března 2021, 08:38
3
Konce nadšeného motorismu

Za mě, pokud někdy nastane tento "apokalipticky" zlom v auto průmyslu, tak to bude tehdy, když to budou opravdu už jen přepravní kapsle s plně autonomním řízením, které ani nebudeš chtít vlastnit. Popisovala to jedna vize jednoho z šéfů autoprumyslu. Že vlády zakázou řízení a tím i auta co nebudou autonomní. A pak už je nedudeme chtít vlastnit, ale jen si tu kapslí provolame a necháme se sterilne připravit kam potřebujeme. A pak by nějaká zábava při řízení směřovala pouze na uzavřené tratě. Jestli to tak bude netuším, ale jako jednu z možností připouštím.

Frankie
18. března 2021, 12:51
0
Poprvé ve svém: Jaká byla první auta našich redaktorů?

První mě bylo bílé Ford Mondeo, kombík, první generace, před faceliftem. Koupili jsme ho, když jsme čekali dítě. Takový skoro až americký koráb, dlouhý jak týden před výplatou, v kterém jsme odvozili skoro vše, a hlavně obě děti z porodnice. Jízda s ním byla opravdu taková plavna, houpací. Co byla škoda, že jsem ho koupil se slabouckou 1,6 benzín. Do jezdil jsem ho skoro do konce, poslední rok sloužil známé a skoro s koncem technické chytl fatální závadu. U mě za dobu 7 let provozu jen prasklé pružiny na předků, upadly výfuk, a čidlo teploty, jinak bez závad. Řekl bych, že to se mnou najelo tak cca 100 tis. Km

Frankie
16. března 2021, 14:24
3
Proč elektromobilita nefrčí (tak jak by mohla)

Opravdu ne těmto ideim založeným na přerozdělování daní rádoby chytrými samozvanci. Každý ať si rozhoduje sám na dojíždění či ne starých aut, nad nákupem nového s daným pohonem atd. Ale prosím bez dotaci, srotovneho apod.

Frankie
15. března 2021, 21:12
0
Když se z ženy stane neřízená střela

Lady Dakar tu chybí.... Jutta Kleinschmidt

Frankie
11. března 2021, 18:38
0
Zlatá Vrána 2021: Třetí ročník ankety o největší ostudu autoinzerce

Koukám, že jsem měl možná štěstí, že naši neměli auto. A tak s tou nostalgii vzpomínám snad jen opravdu na tu Felicii co měl strejda a pak i motorka Jawa 250 Kyvacka, od dědy, na které jsem se učil. A kterou taky prodal tak nějak výhodně, čehož lituju. Ve Škodě 1000 MB jsem tak jezdil až jako řidič, to bylo auto druhého manžela mamky, spolu s Fiatem Regata, což jsem řídil ještě častěji. Ale ani po jednom není u mě nostalgie.

Frankie
11. března 2021, 16:50
0
Zlatá Vrána 2021: Třetí ročník ankety o největší ostudu autoinzerce

První část by i seděla. U té druhé říkám za sebe:
NE

Frankie
11. března 2021, 13:54
4
Zlatá Vrána 2021: Třetí ročník ankety o největší ostudu autoinzerce

Nechápu celkové tu celou vlnu nostalgie po autech z bývalého východního bloku z doby kdy nám vládli komanci. Pochopím tak akorát u původní Felicie a něčemu tomu podobného.

Frankie
26. února 2021, 14:22
0
Bazarový snílek: Podivnosti z temných zákoutí inzerce

Čtu ten článek. Ze srandy kouknu na inzerci na ty Mercedesy. Pošlu jen inzerát partnerce a tě hned, že nějakého chce, co nejdřív, ať o víkendu pro nějaký jedeme..., sranda. Budu muset o nich něco načíst. Případně i o menších motorech a s ohledem na spotřebu i o naftových.

Frankie
11. února 2021, 19:33
2
Ptejte se: Zajímavé auto do sedmdesáti tisíc

Mazda 3 v sedanu, Benzin, bez kovomorky pokud možno. Focus s 2 L benzínem. Honda Civic, Benzin. Nebo Fiat Cupe?

Frankie
11. února 2021, 18:53
4
Volvo XC40 T4 Recharge: Óda na radost, tříválec a elektřinu

Za mě to městské na elektřinu má jeden háček. A to dobíjení. Většina mestaku bydlí v bytech a tudíž nemůže na noc natáhnout šňůru a nabíjet. Jsou odkázáni pak na veřejné stanice. Myslím, že ani v zaměstnání to nebude tak, že kdo chce dobíjet může..., takže je to spíš pro primestaky, co mají za městem barák, kde mohou dobíjet a do města dojíždí za práci a nákupy, zábavou atd.

Frankie
11. února 2021, 18:44
1
Volvo XC40 T4 Recharge: Óda na radost, tříválec a elektřinu

A to se na to díváš jen jako fanda nebo potenciální zákazník. Co teprve zaměstnanci, vývojáři, mamagent...

Frankie
10. února 2021, 10:23
2
Ptejte se: Střední třída za 350 tisíc

Ve výčtu už asi chybí jen Opel Insignia, tehdy to ještě nebyl PSA. Alfa Guilia je bohužel mimo rozpočet.

Frankie
04. února 2021, 20:53
1
Toyobaru: prostorný komfortní rodinný vůz, vhodný na dlouhé dálniční přesuny

Ano je... ????, tak jak řekl Jeremy, že nejrychlejsi je auto z pujcovny

Frankie
28. ledna 2021, 21:57
3
Citroën C5 Aircross Hybrid: Veliký Citroën.

Automobilka Citroën se ztrácí. Rozmelnena mezi Peugeot, DS. Bez pořádné opory v nějaké ucelené modelové řadě.

Frankie
24. ledna 2021, 08:36
2
Jaké "klasice" jste nikdy nepřišli na chuť?

S MBeckem jsem kdysi jezdil v devadesatkach s čerstvými papíry. Jednou jsme jeli v šesti na Bílou, na lyže, všude hromady sněhu. My namackani v tom embecku, malá okýnka zamylzena, lyže na střeše a my to do kopce kolem přehrady Šance prkali na trojku asi ctyricitkou. Ale prkali. Kolem staly tehdy moderní auta a nejel. Vzpomínám na Golfa, německé RZ, lamali větvičky že smrcku pod kola, ale stejně nejeli. A my kolem nich, Němec nechápal a rozhazoval rukama. Supr zážitek.
Ale jinak taky tu nostalgii nechápu, hlavně k socialistickým pleckam. Jediná výjimka jsou stará Felicie roadster a Tatra 603.

Frankie
06. ledna 2021, 17:07
2
Komunikace mezi účastníky: Pojďme se bavit...

Jelikož jsem i cyklista, tak na ně nemám ani ty ostřikovače, ale toleranci a někdy i trpělivost...

Frankie
06. ledna 2021, 10:08
3
Volkswagen Multivan 4Motion 2.0 TDI DSG: Předsudky stranou

Velmi hezký a vtipné napsáno. Kor když jsem to četl v čekárně u zubaře.

Frankie
05. ledna 2021, 11:19
1
Komunikace mezi účastníky: Pojďme se bavit...

K tomu troubeni, fakt čím min tím líp. A vůbec nechápu troubeni na cyklisty a to říkám z pohledu cyklisty. Vždy se leknu a je zatím jen štěstí, že nejsem ve skarpe nebo pod koly troubiciho. A to fakt myslím ty v celku bezdůvodně stavy, kdy nemůžu jet až na hranici krajnice apod.

Frankie
02. ledna 2021, 11:02
1
Autíčkářovo auto roku 2020: Jaké v nás zanechalo nejsilnější dojmy?

Díky za tip, proctu. No ty díry, holt budem muset dávat bacha, jsme ale zvykli

Frankie
31. prosince 2020, 13:50
0
Autíčkářovo auto roku 2020: Jaké v nás zanechalo nejsilnější dojmy?

Start je v plánu 2.7., návrat 18.7., konkrétní plán ještě není, ale co nejvíce mimo dálnice, nějaká sedla dáme, Stelvio určitě. A budeme chtít vyjít nějakou horu, vidět nějaké památky a pro hodit, projezdit tu Sardinii a možná i další ostrov. Uvidíme. A jj, tím bawem.

Frankie
31. prosince 2020, 12:58
3
Autíčkářovo auto roku 2020: Jaké v nás zanechalo nejsilnější dojmy?

Já mám z toho výběru nejvíce sympatií k F type. Fakt to vypadá po všech stránkách parádně.
Letošní jízdní zážitky..., no s kabrem jsme dali trip po ČR s ohledem na to co se děje. Ale bylo hezky. Co bych vyzdvihnul je přejezd Krusnych hor po hřebeni,cestu kolem Vltavy k Lipnu.
Jiná auta jsem moc neřídíl. Zklamáním pro mě byla jízda s sefovou Hondou CRV předchozí generace.
A přání do příštího roku? Ať vyjde nějaký dlouhý trip, plán je na Sardinii, nový sluzebak, holt zas Oktavka, Benzin ať zůstane kde je, a korona zmatek ať táhne pryč. A možná jít do školy driftu, a svézt se v něčem zajímavém.
Všem taky ať se splní jejich přání.

Frankie
25. prosince 2020, 13:34
4
Milý Ježíšku... : Co si přeje naše redakce k vánocům?

Mi se kdysi na jednom nejmenovanem rádiu líbilo přání od Jeziska: dům velký s bazénem, auto placaty, rychlý, červený, blonynu, brunetu, aby mě měly rady a aby se měly rady

Frankie
24. prosince 2020, 10:51
0
BMW X6M Competition: Magor. Mistr. Miláček.

Osobně znám 5 majitelů BMW, jedná kamarádka má trojku sedana protože se jí líbí a nechce být ve stáním autě. Jedni známí mají trojku kabros, opět se jim líbí a je to pro ně klasika. Jeden karosar pak Z3 s toho samého důvodu. A abych to zakončil i tou X6 tak ji má jeden serviska co k nám jezdí do firmy, dělá dobře, i rukama umí. No a já se rozhodoval taky jednoduše tak, že se mi líbí, je i praktické a má supr motor... Myslím, že např. v Německu je to asi ani moc nenapadne, a pokud to tam je, tak zas k jiným značkám.

Frankie
23. prosince 2020, 16:03
0
BMW X6M Competition: Magor. Mistr. Miláček.

To kastovani... No mi to přijde o ničem. Jezdím služební Oktavkou a na zábavu mám BMW. dle toho bych měl asi totální debil, ne? Ale myslím, že to je trochu jinak... Ono i tady platí holt, že každý jsme různí.

Frankie
18. prosince 2020, 13:00
0
Bazarový snílek: Sedany vyšší střední, co nejsou z Německa

Cceckem myslíš Passat? No nevím jak VW prošel. Jinak k věku cca 10 let u Audi A4 nebo Volva S60 řeknu, že apriori nevadí. Ta auta už mají vše co člověk rozumně potřebuje. Tam už bude záležet jen na konkrétním kuse a jeho stavu, plus servisní historie.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Chevrolet Tahoe  1996
Chevrolet Tahoe

1996 rok výroby
180 koní výkon
6 473 ccm objem

Cadillac Eldorado  1976
Cadillac Eldorado

1976 rok výroby
230 koní výkon
6 999 ccm objem

Ford F150 Ford F-150 5.4 V8 LPG 4x4 2000
Ford F150 Ford F-150 5.4 V8 LPG 4x4

2000 rok výroby
270 koní výkon
5 400 ccm objem

Cadillac Brougham ď Elegance 1988
Cadillac Brougham ď Elegance

1988 rok výroby
142 koní výkon
5 000 ccm objem

Ford E250  1967
Ford E250

1967 rok výroby
168 koní výkon
5 700 ccm objem