načítám data...

briza

JménoVladimír Březina
BydlištěPraha 9
Registracepřed 5.0 rok.
Poslední aktivitapřed 2.9 hod.
Příspěvků ve fóru17
Komentářů u článků540
Pozitivních komentářů u článků171
Negativních komentářů u článků5
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

briza
04. dubna 2020, 12:35
0
Ptejte se: Auto pro myslivce

Mrknul bych ještě na první generaci RAV4, to třídvířko taky dokázalo překvapit. A pak ještě určitě Pajero Pinin, ale tam už ten budget bude hodně na hraně.

briza
03. dubna 2020, 08:50
0
Když chci Golfa, co není Golf

Zrovna včera jsem potkal zaparkovaný jedno Šíro, když jsem byl se psem v lese a říkal jsem si, že kdybych no neznal a někdo mi řekl, že je to novinka, klidně bych mu věřil. To auto prostě vizuálně nestárne a přitom ty první ročníky mají ještě interiér z Golfa 5

briza
28. února 2020, 14:07
1
Koronavirus kosí motoristické akce: Neproběhne ani autosalon v Ženevě

Vakcíny netřeba, prostě lupnu dva paraleny a přechodím to, jako jakoukoliv jinou rýmičku...

briza
21. února 2020, 13:40
2
Nebojme se používat naše auta k tomu, k čemu jsou určená

Kdybych měl denně jezdit MX-5, vyrvu si střeva a na nejbližsím stromě se na nich oběsím.

briza
26. ledna 2020, 21:37
1
Citroën C3 vs. Peugeot 208: Tak si to srovnáme...

Voe od kdy jsou Frantíci "chladně nadřazení" ? Bych spíš čekal, že Béžot, při příjezdu konkurence, buď vyvěsí bílou vlajku a bezodkladně kapituluje, nebo si zavolá partu kámošů, chvilku budou do konkurenta narážet, pak mu vytlučou okýnka, převrátí ho na bok a zapálí.
Každopádně kdybych si musel vybrat, beru jednoznačně Citróna. Když pominu tu ohavnost uvnitř 208, mám s ní jeden zásadní problém, stejně jako třeba s 508. A ano jsou to ty tefáky, drásající moji citlivou dušičku latentního kadeřníka. Přitom bez nich(připadně hozenýma někam jinam, jako normální DRL) by to bylo tak hezký auto viz. moje vidlácká vizualizace...

briza
24. ledna 2020, 20:08
0
Auta stříbrného plátna

NA MAGNUMA MI NEŠAHEJ!

Jako první se mi vybaví McCormickův Kojot X a džíp Nicka z Vražedného pobřeží.

Nejlepší detektiv univerza měl japonce.

briza
26. července 2019, 10:55
0
Ptejte se: Sháníme nové Uber auto

Znáš ten příměr ke kachně,ne? Když to kváká a plave jako kachna... Ostatně stačí porovnat Liftago a uber,respektive princip jejich fungování.Kde je rozdíl?Snad jedině v tom, že uber může být násobně dražší a u Liftaga si můžu vybrat z vícera řidičů, přičemž mám ale jistotu, že bude minimálně umět česky a nepojede tupě podle navigace v aplikaci, očima přisátý na obrazovce. Ohledně té klasické "smluvky" je to tak,jak říká Rien. Jinak pokud jde o soud, poslední se týkal toho, že uberu byla opětovně,formou předběžného opatření, zakázána činnost na území Brna. Od té doby je ticho po pěšině, což jaksi o něčem vypovídá už samo o sobě. Ostatně bylo jasně deklarováno, že pro případný další soud bude jako precedens brát rozhodnutí Evropského soudního dvora, který řešil spor taxikářů ze Španělska a uberu, přičemž rozhodl, že uber naplňuje všechny znaky taxislužby a členským státům zároveň vydal doporučení,aby k němu tak přistupovali a regulovali ho dle platné legislativy. Čili, prostě a jednoduše,dokud nevstoupí v platnost nový zákon,respektive jeho novela, musí se uber řídit zákonem současným, tečka. Že se tak neděje,to je jen jedním z dalších úkazů Burešstánu,v němž žijeme. Navíc uberu to může být šumák,v zákoně není odpovědnost zprostředkovatele, takže veškeré postihy padají na řidiče, kterých mají dostatek a další Ivani a Volodymirové se hrnou.

briza
24. července 2019, 12:05
0
Ptejte se: Sháníme nové Uber auto

Jinak, jen abychom si rozuměli, na uberu je skvělý ten globální dosah, kdy člověku stačí jedna aplikace a může po světě jezdit bez toho, aniž by se musel bát, že narazí na idioty typu Pařížská, Karlovky atd.
Ten princip samotný se mi líbí a pokud je v dané zemi legální, nemám problém ho použít, stejně jako bych ten problém neměl tady, respektive pokud bych ho měl, tak vyloženě kvůli "kvalitě" místních "řidičů". Ale dokud bude trvat současný stav, budu prostě využívat dopravce, kteří splňují to, co splňovat mají.

briza
24. července 2019, 11:52
2
Ptejte se: Sháníme nové Uber auto

Já někde píšu, že jsem taxikář? Kde? To mi nemůže svinstvo vadit čistě jen kvůli tomu, že je to svinstvo? S tvojí pokroucenou logikou, Fandatíku, bych mohl napsat, že tu předvádíš ubrečený výkřiky uberáka, který si před sebou jen potřebuje obhájit, že není zloděj. Mimochodem o tom, že uber je taxislužba, už je dávno jasno. Ostatně kvůli tomu taky loni podepisovali jakési memorandum, v němž se zavázali, že všichni řidiči a jejich auta budou splňovat podmínky pro provoz taxi. Že si s ním klasicky opět vytírají zadek, to je věc druhá. Aktuálně se řeší nová podoba zákona, která má sjednotit podmínky, což v konečném důsledku znamená pouze přistoupení na hru uberu a jeho legalizaci. Jen se chlapci jaksi nemůžou shodnout, takže už to několikrát letělo ze stolu. Nicméně do doby, než vstoupí v platnost nový zákon, platí pořád ten současný a jeho optikou jsou řidiči uberu prostě nelegální přepravci, což ostatně potvrzují i kontroly z magistrátu.

briza
23. července 2019, 21:16
-2
Ptejte se: Sháníme nové Uber auto

Nelegální je na nich to, že prostě a jednoduše nesplňují zákonem dané podmínky pro provozování taxislužby. Nic víc, nic míň.

briza
23. července 2019, 12:18
0
Ptejte se: Sháníme nové Uber auto

Dehet už má posilovač, to je pro ně moc fency.

briza
23. července 2019, 11:14
-5
Ptejte se: Sháníme nové Uber auto

Fujtajxl, tak nelegální uber lopaty dorazily už i sem. Kup si za bůra Feličitu fplynu. Do toho jejich limitu 20 let stáří se vejde a aspoň tě pak nebude srát, až tě zastaví taxitým a dá ti na to botu a kilo kauci.

briza
15. července 2019, 20:00
7
Autíčkář se ptá: Jaký je váš vysněný roadtrip?

Někdy bych chtěl zvládnout trasu Praha - Brno, po D1, pod 8 hodin a bez kompletní výbavy pro přežití v kufru.

briza
05. července 2019, 10:32
3
Ledvinky u BMW se snaží zaujmout všemi dostupnými způsoby. Proč?

Já už tu názor na současné designové směřování hvězdy onehdá psal, ale je fakt, že jeden relativně koukatelnej kousek by tu byl. Je to trochu kalí fakt, že je to Nissan :)

briza
04. července 2019, 22:06
0
Ledvinky u BMW se snaží zaujmout všemi dostupnými způsoby. Proč?

V tom případě si můžou gratulovat, neb se jim to podařilo dokonale :)

briza
04. července 2019, 12:41
10
Ledvinky u BMW se snaží zaujmout všemi dostupnými způsoby. Proč?

A já si myslel, že začali s hvězdou soutěžit i v tom, kdo udělá větší ohavnost.

briza
28. června 2019, 09:47
2
Jsou všechna auta stejná?

Přesně! A odpovědí na všechno už dávno není Myjata, ale eResopičo.

briza
26. června 2019, 11:10
3
Ford Fiesta ST-Line (Red Edition): Hra na závoďák

A jelikož mi pan Zlatý vyfoukl vtípek s pruhy(nenávist), tak se zeptám Kubího na jinou věc a to konkrétně nějaké subjektivní srovnání s nedávnou A1? Přecejen by se za ní daly pořídit dvě tyhle fiesty plus jedna ve výbavě "cenaod".

briza
06. června 2019, 15:33
0
Volvo S60 T5 R-Design: Funkcionalismus 21.století

I čímani zaplatí ranec. Oni tam mají sice "dárců" hromady, ale obvykle je to tak třetí jakost.

briza
06. června 2019, 10:13
0
Volvo S60 T5 R-Design: Funkcionalismus 21.století

Pokud nutně nepotřebuješ obě ledviny, možná bych ti s tím dokázal pomoct...

briza
06. června 2019, 01:29
0
Nissan Juke se dočká další generace

Voe já si sem přišel jen odplivnout, tak mi to nekaž :)

briza
05. června 2019, 15:14
1
Nissan Juke se dočká další generace

Kristovanoho proč? Dyk to je jak nechat si zázračně vyléčit AIDS a jakmile přijdou negativní výsledky popadnout kufry a vyrazit do Thajska bez gumy.

briza
04. června 2019, 20:51
0
Peugeot 508 GT 225 EAT8: Střední třído, neodcházej!

"...než jim to Hertz zaříznul", jsem chtěl napsat :)

briza
04. června 2019, 20:50
0
Peugeot 508 GT 225 EAT8: Střední třído, neodcházej!

Přesně, za půlčíka to nebyl problém. Já teda hlavně nechápu, že jim to vydrželo tak dlouho, než jim to Hertz. Auta jsme řešili s Přečkem a prachy s Šichtanovou a když si vzpomenu na ten materiál, co jsem tam viděl v kanclech...Hlavně teda když jsem šel za Přečkem. Ikdyž madam teda taky uměla. Nejdřív na mě působila jako taková akurátní, odměřená osoba, která ale ví, co dělá, což vydrželo jen do chvíle, kdy jsme měnili firemní účty a jednoho dne jsme si všimli, že jim už přes dva měsíce nejdou platby, aniž by si toho někdo všimnul. A to jsme tam tehdá měli kolem 100 aut, takže minimálně kostka měsíčně tam tekla. Prostě sbírka opravdových profesionálů a dokonce možná ještě větší hrůza než mistři z béemvé, co sedí v baráku naproti :)

briza
04. června 2019, 15:25
0
Peugeot 508 GT 225 EAT8: Střední třído, neodcházej!

Tak jako dávat slevu na Dachnu, to je jak hodit na bazoš pračku za odvoz a ještě lidem platit béňo. Jinak slevy bych asi úplně neřešil a bral v potaz ceníkovky, protože u slev do toho vstupuje strašná spousta faktorů a dá se s tím kouzlit. Poměrně dlouho jsem dělal vrchního otrokáře ve firmě, kterou živí logistika. Když jsem odcházel, bylo tam přes 200 aut a na většině z nich běželo financování, přičemž když skončilo, obvykle se vzalo nové auto, čili zákazníci jak víno. Když si vzpomenu na ceny, co pak byli schopní zařídit ve chvíli, kdy jsme chtěli něco soukromého, tak to byl normální bizár. Kolikrát jsem si až říkal, že ty auta snad musí dotovat. Obzvlášť Archer Sheridan uměl. Taky asi proto dopadli tak, jak nakonec dopadli :)

briza
04. června 2019, 12:53
0
Peugeot 508 GT 225 EAT8: Střední třído, neodcházej!

Jako ono se to asi dá udělat i relativně vkusně, ale tohle je děs, bída a utrpení. Možná to má fajn ty sedadla, ale to si můžu koupit Insignii a nemusím se koukat na tu hrůzu kolem. Plus bude stát o čtvrtku míň.

briza
04. června 2019, 11:19
-3
Peugeot 508 GT 225 EAT8: Střední třído, neodcházej!

Když jsem to viděl prvně, tak se mi to fakt celkem zalíbilo, obzvlášť když vezmu v potaz, že je to Peugeot. Pak jsem se podíval dovnitř a bylo hotovo. Ten interiér je prostě hyperhnus a já jen doufám, že se z toho nestane nějaký trend. Plus teda osobně nemám rád světla, co se zahryzávají někam, kde nemají co dělat, takže ty ledky bych si asi odpustil. Když ale vezmu v potaz, že za prachy, co stála ta testovačka, mám třeba Arteona (který mě sice nudí, ale aspoň se mi nechce uvnitř zvracet) skoro fplný, tak asi není moc co řešit. Nicméně kýptrájynkbéžot.

briza
31. května 2019, 20:23
0
Škoda Octavia 2.0 TSI: Ta nejlepší z rodu

Anžto tadydlenc pidlovokou Růženu sedlám už skoro rok a mám najeto cca 60tis.,tak jen věcná k android autu, respektive k faktu, že podobné chování jsem nezaznamenal a celou dobu funguje lajkečárm. Za ten rok se mi stalo snad třikrát, ale všechno to bylo u starého telefonu s echt vyčochtaným konektorem. S novým se mi to nestalo nikagda. Jedinou výtku mám k fungování Waze, ale to asi nebude chyba na straně AA.

briza
03. května 2019, 19:49
0
Potřeba rychlosti je erozí mysli příčetného řidiče

Je fakt, že já jsem spotřebu nějak nikdy extra neřešil, byť teda největší průměrku jsem měl 15l dehtu na Tuřínovi, což zase není takový drama. Ale co jezdím pidlovokou Růženou v džíteku, tak mě ta nicotná spotřeba fakt baví. Byť se teda dostávám do situací, kdy za 190,- dám trasu Praha - Jizerky - Praha a v Jizerkách následně nechám 200,- za parkovný, což už mi teda připadá až bizarní :) Navíc tohle auto řeší i problém, o němž píše Adam, protože kombinace nějakých 130kg nádrží v kufru a lehkého TSIčka , které má navíc snížený výkon, to není nic, co by člověka svádělo k pokusům o zábavnou jízdu, nehledě na to, že když když je mokro nebo zmrzlo, zajišťuje tohle kombíčko fakt tristní trakci.

briza
27. dubna 2019, 13:13
0
Top 4: Ve stínu legendy

Pokud se ti zmrví mechanismus stahování nebo tě prostě jen nebude bavit kábro, je tu ještě možnost koupit hardtop, který ti z toho udělá Caymana :)

briza
06. dubna 2019, 01:15
0
Chorvatský prolog: Škoda Scala

Kufr bych viděl tak na dvě mrtvý šlapky. S trochou fantazie a dranžírákem možná i na tři :) Jinak mě se to na fotkách i vcelku líbilo, ale minulý týden jsem to potkal na silnici a ten zadek mi teda vůbec nesedí. Sice mi z něj nenavalilo, jako z Karoka, ale kekeloidní je teda dost.

briza
01. dubna 2019, 16:38
4
Brexit - britské vozy opouští Evropu

To TVR je super zpráva. Bísta pak potěší, že Horác dneska oznámil nový model. Bude se jmenovat Sonda, bude to hybrid a bude pokračovat v tradici, kdy si půjčí úspěšný motor z Říše. Tentokrát půjde o rotační sen českých rodin ve verzi septima turbo a ECU od odborníků z Redneckengineering. Výkon zatím není upřesněný, ale údajně by se měl vyhoupnout k hranici 800kW a 1500 Nm. Na autě budou navíc umístěna čidla detekující směr větru a pokud bude foukat tzv. zanďour a auto bude přepnuto do ECO módu, vypnou se dva válce a rozvine se přídavná plachta. V tomhle režimu udává výrobce průměrnou spotřebu 1,6 l/100km

briza
01. dubna 2019, 10:33
2
Brexit - britské vozy opouští Evropu

Peter Carchase je echt :)

briza
27. března 2019, 15:51
0
Autíčkář se ptá: Jaké bylo nejhorší auto, které jste měli?

BubaCZek: Jednoduše, sjíždíš třeba z dálnice, ten sjezd je zatočenej a je trochu nasmrkáno. V normálním autě cítíš tu hranici, kdy dochází trakce a začíná se čumák sunout ven(bavíme o předokolce) a jen si to reguluješ plynem. Prostě máš zpětnou vazbu a to auto tě včas varuje. U té i30 nic takového nebylo. Prostě jsi jel a najednou jsi klouzal :)

briza
27. března 2019, 15:33
0
Crossover pro manželku za 300 tisíc

Suché spojky má právě ten sedmikvalt :) Tady to vcelku pěkně sepsal Dusil https://goo.gl/Km5kMq

briza
27. března 2019, 14:22
0
Crossover pro manželku za 300 tisíc

Jsme se trefili skoro na minutu :)

briza
27. března 2019, 14:21
0
Crossover pro manželku za 300 tisíc

Haue Krabák, nepleteš si takhle náhodou to 7° DSG s 6°? Co mám v okolí, tak ty 7° jsou hrůzná hrůznost. Snad všechny šly během prvních 100tis. pro nový spojky, kamarád s B7 jí v nějakých 160tis. repasoval komplet. Těm suchým spojkám prostě poskakování ve městě nedělá dobře.
Jinak co se auta týče, osobně bych mířil někam k CR-V. Do tří kil sežene 2008 - 2010 s normálním nájezdem a vidinou, že to bude sloužit celkem bez problému.

briza
27. března 2019, 14:15
0
Autíčkář se ptá: Jaké bylo nejhorší auto, které jste měli?

Já zase vím jaký to je zjistit, že to auto uštřelí, až ve chvíli, kdy už se to hrne bokem. Moc fajn zážitek :) Pozitivně mě překvapil jen vnitřní prostor, kde jsem si v klidu sednul sám za sebe a ještě měl místo před nohama. Ale tím to začíná a končí, jinak je to fakt zplozenec pekel.

briza
27. března 2019, 13:48
3
Autíčkář se ptá: Jaké bylo nejhorší auto, které jste měli?

Nebylo naštěstí moje, ale měl jsem ho na pár měsíců jako náhradní. Konkrétně se jednalo o první generaci i30 s benzínovou 1.4
I ta chvíle stačila na to, abych ho začal upřímně nenávidět a dodneška ho považuju za nejhorší auto moderní doby. Takhle děsivý jízdní vlastnost nemají konkurenci.

briza
21. března 2019, 18:03
1
briza
20. března 2019, 20:29
0
Hyundai H-1 Tour: Trajekt pro dlouhé oceánské plavby

Ten interiér mě taky pobavil. Primárně kvůli tomu, že tam tenhle kekel dávají prakticky od doby, kdy to auto vyjelo, což je nějakých 10 let. Zvenku to sice faceliftovali, ale stejně, jestli za to chtějí milana, tak ať udělají nový model. Nebo ať tohle prostě sundají na sedumpade, vetší cenu to nemá. Za tyhle prachy bych radši vzal járesvágn Mulťáka.

briza
19. března 2019, 07:05
0
briza
18. března 2019, 23:06
0
James Bond dostane v příštím filmu "ekologický" vůz

Pólin:178?No dyk to říkám, že je to skřet :)

briza
18. března 2019, 19:53
-1
James Bond dostane v příštím filmu "ekologický" vůz

Per to do mě Vávro, mračíka snesu, Hus pro pravdu taky trpěl. Hele, já sice mám pochopení pro to, že lidi s Miatou nemají vkus, ale prostě ne a ne a ne! :) Když pominu ten árijskej vzhled, nad nímž bych možná dokázal i přimhouřit oko, tak pořád zůstává to, že Krejg je někde na pomezí trpaslíka a liliputa a to ho jednoduše z role Bonda diskvalifikuje. I maniodepresivní prase s rozštěpem patra, zkřížený s Jiřinou Bohdalovou , by bylo lepším Bondem. Stejně jako Elba, na nějž bych se dokonce i celkem těšil. To i ten Dalton bych echt gold.

briza
18. března 2019, 10:03
-1
James Bond dostane v příštím filmu "ekologický" vůz

Ať jezdí klidně tou malou žlutou zrůdou, co se dá půjčit v Praze, ale hlavně ať už je to opravdu naposled, kdy bude Bond zakrslej blonďatej skřet.

briza
11. března 2019, 15:44
4
Za pět let představí Pagani plně elektrický supersport

Už se těším na to, jak to Hammond hodí na boudu.

briza
10. března 2019, 00:19
0
Kterak se z odpůrce kabrioletů stal jejich příznivec

Viděl bych to na nějakou Tigru nebo, ještě líp, Streetku. Ideálně v růžový samozřejmě :)

briza
08. března 2019, 15:50
3

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Ford Mustang 2.3 ecoboos 2016
Ford Mustang 2.3 ecoboos

2016 rok výroby
317 koní výkon
2 ccm objem

Ford Econoline  1988
Ford Econoline

1988 rok výroby
179 koní výkon
4 900 ccm objem

Buick Riviera  1967
Buick Riviera

1967 rok výroby
360 koní výkon
7 000 ccm objem

Lincoln Town Car L 2001
Lincoln Town Car L

2001 rok výroby
174 koní výkon
4 600 ccm objem

Opel Insignia Opel Insignia 4X4 BUSINESS 2016
Opel Insignia Opel Insignia 4X4 BUSINESS

2016 rok výroby
125 koní výkon
1 956 ccm objem