načítám data...

briza

JménoVladimír Březina
BydlištěPraha 9
Registracepřed 5.3 rok.
Poslední aktivitapřed 5.2 hod.
Příspěvků ve fóru17
Komentářů u článků560
Pozitivních komentářů u článků186
Negativních komentářů u článků5
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

briza
01. července 2020, 10:00
2
Autíčkář se ptá: Vaše nejoblíbenější Porsche?

Dokázal bych si klidně vybrat i jen jedno. Panamera Sport Turismo

briza
30. června 2020, 13:09
1
Ford Mustang GT Convertible: Tvor extrovertní

I v Renaultu s vejfukem uprostřed se dá přežít krize, snad jen, jak kdysi řekl Kikina starší, "ta Audi míň drncá". :)

briza
29. června 2020, 15:39
0
Ford Mustang GT Convertible: Tvor extrovertní

Doba je zlá, budeš to holt muset s tou S6 nějak přetrpět :( Cítím s tebou.

briza
29. června 2020, 15:38
0
Ford Mustang GT Convertible: Tvor extrovertní

Prostě se mi většinově hnusí zvuk V8

briza
29. června 2020, 14:36
0
Ford Mustang GT Convertible: Tvor extrovertní

S V6 nebo EcoBoostem by to mohlo být docela fajn auto.

briza
29. června 2020, 10:42
0
Nešťastná srdce, aneb; když se motor nepodaří

Haťapka je sice peklo, ale zase se dá zgenerálkovat za cenu tří rohlíků a deseti deka vlašáku.

briza
09. června 2020, 15:31
0
Volkswagen Golf 1.5 TSI First Edition: Chladný futurismus

Jakožto koncernovec a bývalý majitel tří vývojových stupňů musím říct, že mě dlouho nic tak nezklamalo, jako nová generace. Obzvlášť exteriér by mohl redefinovat výraz "kekel z pekel", nějak to na mě působí, jak vyhozený koncept Fiatu Tipo, kdy si dali designéři brejnstormink a usnesli se, že "Mamma mia vole Frančesko, sice jako děláme budget a nemusíme si s tím moc lámat hlavu, ale tuhle zrůdu přece nemůžeme pustit ven, uděláme to nějak normálně a hnusný to necháme jen vevnitř."

briza
05. června 2020, 00:33
8
Registrační značky: Pár znaků a tolik vášní

Když jsem pana Ramba viděl jednou vystupovat, málem jsem umřel smíchy :) Fajn byla taky nějaká A5 a HREBEC13, u ní jsem měl vždycky nutkání nechat za stěračem vzkaz, že s 13 to na hřebce moc nevypadá. Zas na druhou stranu, jednou jsem jel epochálně vzteklej a když jsem dojel nějakou holku v Beetlu, co měla 321SMILE, normálně mě to uklidnilo a regulérně zlepšilo den.

briza
03. června 2020, 15:31
3
Obrázky z katalogu nového BMW řady 4 unikly před premiérou. Vůz vypadá jako bobr.

Jsem toho dojmu, že většinová autíčkářská obec má ponětí tak maximálne o tom, co je to Pikaču :)

briza
31. května 2020, 12:45
3
Škoda Superb iV: Spi sladce, TDI

To je to auto, co neumí zatáčet?

briza
29. května 2020, 21:49
0
Volvo V60 T6 AWD Recharge: Elektřina ve službách prostých řidičských radostí

Tak body jsou asi to poslední, co by mě nějak drásalo. Jen už prostě nemám nervy na to, abych to někde sypal a stresoval se tím, kdy mi to zase někdo pošle před auto bez blinkru, což je čím dál oblíbenější kratochvíle.

briza
29. května 2020, 21:42
0
Tři oddechové pořady o autech

Když už tu padlo to rallye, tak Honza Černý začal dělat Racecast. Zatím má na YT jen 3 díly(na Spotify 2),ale vřele doporučuju.

briza
29. května 2020, 14:03
2
Volvo V60 T6 AWD Recharge: Elektřina ve službách prostých řidičských radostí

Upřímně, už si ani nevzpomenu, kdy jsem naposledy jel 180+ a možná dokonce i 160+
Navíc myslím, že odstranění toho omezení bude asi ta první věc, na níž se vrhnou firmy typu BSR, takže bych to asi úplně neřešil. Samozřejmě, budou to trochu času a peněz navíc, ale za nejlepší auto segmentu to asi stojí :)

briza
29. května 2020, 13:53
1
Tři oddechové pořady o autech

Znám jen ten první a u něj jsem stěží zvládl dva díly. Sice se tam neoumajgošuje, ale abych u každého auta sledoval scény typu "ajaj, tohle nedopadne dobře, tohle nemůžeš, na tom zase proděláme a potřebujeme vydělávat" na to fakt nemám nervy. Plus mi to přijde autentický asi úplně stejně, jako kozy Pamely.

briza
10. května 2020, 21:19
0
BMW 2 Active Tourer: Jak to bylo tehdy a jak se to zdá dnes

Adam: Samozřejmě, to je tak, když člověk dělá a myslí na dvě rozdílný věci :)

briza
10. května 2020, 08:46
8
BMW 2 Active Tourer: Jak to bylo tehdy a jak se to zdá dnes

Předpokládám, že "bychař" bude ten typ "tohle bych si nikdy nekoupil" případně třeba "BMW bych koupil pouze s šestiválem", přičemž obvykle zůstane pouze u "bychaření" a realita jeho vozového parku zůstane úplně jinde. Nejvíc bychařů se rojilo např. v diskuzích u Mustangu a debaty V10 vs V6 vs ecoboost :) Tam byli a dokonce i agresivní a možná až militantní.

briza
24. dubna 2020, 15:43
6
Toyota Land Cruiser GRJ76: Tak vypadá svoboda

Copak offroad v myčce, ale jmelí, všimli jste si, co se letos urodilo jmelí?

briza
13. dubna 2020, 15:31
16
briza
09. dubna 2020, 13:23
6
Čím by jezdili redaktoři Autíčkáře v roli diktátorů?

Jednoznačně Multiplu. Kdyby mi přijeli na návštěvu třeba dva kolegové naráz, tak aby se nemuseli dohadovat, kdo bude sedět vepředu. Co vím, tak třeba Láďa Putinů s Kimem jsou na tohle úplný magoři a onehdá to vyeskalovalo až do situace, kdy Kim hrozil Putlerovi, že pokud si nepřeleze dozadu, tak si na něj sedne. Další výhodou by pak bylo to, že bysme mohli dělat prdel z techniky demokratických států.

briza
04. dubna 2020, 12:35
0
Ptejte se: Auto pro myslivce

Mrknul bych ještě na první generaci RAV4, to třídvířko taky dokázalo překvapit. A pak ještě určitě Pajero Pinin, ale tam už ten budget bude hodně na hraně.

briza
03. dubna 2020, 08:50
0
Když chci Golfa, co není Golf

Zrovna včera jsem potkal zaparkovaný jedno Šíro, když jsem byl se psem v lese a říkal jsem si, že kdybych no neznal a někdo mi řekl, že je to novinka, klidně bych mu věřil. To auto prostě vizuálně nestárne a přitom ty první ročníky mají ještě interiér z Golfa 5

briza
28. února 2020, 14:07
1
Koronavirus kosí motoristické akce: Neproběhne ani autosalon v Ženevě

Vakcíny netřeba, prostě lupnu dva paraleny a přechodím to, jako jakoukoliv jinou rýmičku...

briza
21. února 2020, 13:40
2
Nebojme se používat naše auta k tomu, k čemu jsou určená

Kdybych měl denně jezdit MX-5, vyrvu si střeva a na nejbližsím stromě se na nich oběsím.

briza
26. ledna 2020, 21:37
1
Citroën C3 vs. Peugeot 208: Tak si to srovnáme...

Voe od kdy jsou Frantíci "chladně nadřazení" ? Bych spíš čekal, že Béžot, při příjezdu konkurence, buď vyvěsí bílou vlajku a bezodkladně kapituluje, nebo si zavolá partu kámošů, chvilku budou do konkurenta narážet, pak mu vytlučou okýnka, převrátí ho na bok a zapálí.
Každopádně kdybych si musel vybrat, beru jednoznačně Citróna. Když pominu tu ohavnost uvnitř 208, mám s ní jeden zásadní problém, stejně jako třeba s 508. A ano jsou to ty tefáky, drásající moji citlivou dušičku latentního kadeřníka. Přitom bez nich(připadně hozenýma někam jinam, jako normální DRL) by to bylo tak hezký auto viz. moje vidlácká vizualizace...

briza
24. ledna 2020, 20:08
0
Auta stříbrného plátna

NA MAGNUMA MI NEŠAHEJ!

Jako první se mi vybaví McCormickův Kojot X a džíp Nicka z Vražedného pobřeží.

Nejlepší detektiv univerza měl japonce.

briza
26. července 2019, 10:55
1
Ptejte se: Sháníme nové Uber auto

Znáš ten příměr ke kachně,ne? Když to kváká a plave jako kachna... Ostatně stačí porovnat Liftago a uber,respektive princip jejich fungování.Kde je rozdíl?Snad jedině v tom, že uber může být násobně dražší a u Liftaga si můžu vybrat z vícera řidičů, přičemž mám ale jistotu, že bude minimálně umět česky a nepojede tupě podle navigace v aplikaci, očima přisátý na obrazovce. Ohledně té klasické "smluvky" je to tak,jak říká Rien. Jinak pokud jde o soud, poslední se týkal toho, že uberu byla opětovně,formou předběžného opatření, zakázána činnost na území Brna. Od té doby je ticho po pěšině, což jaksi o něčem vypovídá už samo o sobě. Ostatně bylo jasně deklarováno, že pro případný další soud bude jako precedens brát rozhodnutí Evropského soudního dvora, který řešil spor taxikářů ze Španělska a uberu, přičemž rozhodl, že uber naplňuje všechny znaky taxislužby a členským státům zároveň vydal doporučení,aby k němu tak přistupovali a regulovali ho dle platné legislativy. Čili, prostě a jednoduše,dokud nevstoupí v platnost nový zákon,respektive jeho novela, musí se uber řídit zákonem současným, tečka. Že se tak neděje,to je jen jedním z dalších úkazů Burešstánu,v němž žijeme. Navíc uberu to může být šumák,v zákoně není odpovědnost zprostředkovatele, takže veškeré postihy padají na řidiče, kterých mají dostatek a další Ivani a Volodymirové se hrnou.

briza
24. července 2019, 12:05
1
Ptejte se: Sháníme nové Uber auto

Jinak, jen abychom si rozuměli, na uberu je skvělý ten globální dosah, kdy člověku stačí jedna aplikace a může po světě jezdit bez toho, aniž by se musel bát, že narazí na idioty typu Pařížská, Karlovky atd.
Ten princip samotný se mi líbí a pokud je v dané zemi legální, nemám problém ho použít, stejně jako bych ten problém neměl tady, respektive pokud bych ho měl, tak vyloženě kvůli "kvalitě" místních "řidičů". Ale dokud bude trvat současný stav, budu prostě využívat dopravce, kteří splňují to, co splňovat mají.

briza
24. července 2019, 11:52
3
Ptejte se: Sháníme nové Uber auto

Já někde píšu, že jsem taxikář? Kde? To mi nemůže svinstvo vadit čistě jen kvůli tomu, že je to svinstvo? S tvojí pokroucenou logikou, Fandatíku, bych mohl napsat, že tu předvádíš ubrečený výkřiky uberáka, který si před sebou jen potřebuje obhájit, že není zloděj. Mimochodem o tom, že uber je taxislužba, už je dávno jasno. Ostatně kvůli tomu taky loni podepisovali jakési memorandum, v němž se zavázali, že všichni řidiči a jejich auta budou splňovat podmínky pro provoz taxi. Že si s ním klasicky opět vytírají zadek, to je věc druhá. Aktuálně se řeší nová podoba zákona, která má sjednotit podmínky, což v konečném důsledku znamená pouze přistoupení na hru uberu a jeho legalizaci. Jen se chlapci jaksi nemůžou shodnout, takže už to několikrát letělo ze stolu. Nicméně do doby, než vstoupí v platnost nový zákon, platí pořád ten současný a jeho optikou jsou řidiči uberu prostě nelegální přepravci, což ostatně potvrzují i kontroly z magistrátu.

briza
23. července 2019, 21:16
-1
Ptejte se: Sháníme nové Uber auto

Nelegální je na nich to, že prostě a jednoduše nesplňují zákonem dané podmínky pro provozování taxislužby. Nic víc, nic míň.

briza
23. července 2019, 12:18
0
Ptejte se: Sháníme nové Uber auto

Dehet už má posilovač, to je pro ně moc fency.

briza
23. července 2019, 11:14
-5
Ptejte se: Sháníme nové Uber auto

Fujtajxl, tak nelegální uber lopaty dorazily už i sem. Kup si za bůra Feličitu fplynu. Do toho jejich limitu 20 let stáří se vejde a aspoň tě pak nebude srát, až tě zastaví taxitým a dá ti na to botu a kilo kauci.

briza
15. července 2019, 20:00
7
Autíčkář se ptá: Jaký je váš vysněný roadtrip?

Někdy bych chtěl zvládnout trasu Praha - Brno, po D1, pod 8 hodin a bez kompletní výbavy pro přežití v kufru.

briza
05. července 2019, 10:32
3
Ledvinky u BMW se snaží zaujmout všemi dostupnými způsoby. Proč?

Já už tu názor na současné designové směřování hvězdy onehdá psal, ale je fakt, že jeden relativně koukatelnej kousek by tu byl. Je to trochu kalí fakt, že je to Nissan :)

briza
04. července 2019, 22:06
0
Ledvinky u BMW se snaží zaujmout všemi dostupnými způsoby. Proč?

V tom případě si můžou gratulovat, neb se jim to podařilo dokonale :)

briza
04. července 2019, 12:41
10
Ledvinky u BMW se snaží zaujmout všemi dostupnými způsoby. Proč?

A já si myslel, že začali s hvězdou soutěžit i v tom, kdo udělá větší ohavnost.

briza
28. června 2019, 09:47
2
Jsou všechna auta stejná?

Přesně! A odpovědí na všechno už dávno není Myjata, ale eResopičo.

briza
26. června 2019, 11:10
3
Ford Fiesta ST-Line (Red Edition): Hra na závoďák

A jelikož mi pan Zlatý vyfoukl vtípek s pruhy(nenávist), tak se zeptám Kubího na jinou věc a to konkrétně nějaké subjektivní srovnání s nedávnou A1? Přecejen by se za ní daly pořídit dvě tyhle fiesty plus jedna ve výbavě "cenaod".

briza
06. června 2019, 15:33
0
Volvo S60 T5 R-Design: Funkcionalismus 21.století

I čímani zaplatí ranec. Oni tam mají sice "dárců" hromady, ale obvykle je to tak třetí jakost.

briza
06. června 2019, 10:13
0
Volvo S60 T5 R-Design: Funkcionalismus 21.století

Pokud nutně nepotřebuješ obě ledviny, možná bych ti s tím dokázal pomoct...

briza
06. června 2019, 01:29
0
Nissan Juke se dočká další generace

Voe já si sem přišel jen odplivnout, tak mi to nekaž :)

briza
05. června 2019, 15:14
1
Nissan Juke se dočká další generace

Kristovanoho proč? Dyk to je jak nechat si zázračně vyléčit AIDS a jakmile přijdou negativní výsledky popadnout kufry a vyrazit do Thajska bez gumy.

briza
04. června 2019, 20:51
0
Peugeot 508 GT 225 EAT8: Střední třído, neodcházej!

"...než jim to Hertz zaříznul", jsem chtěl napsat :)

briza
04. června 2019, 20:50
0
Peugeot 508 GT 225 EAT8: Střední třído, neodcházej!

Přesně, za půlčíka to nebyl problém. Já teda hlavně nechápu, že jim to vydrželo tak dlouho, než jim to Hertz. Auta jsme řešili s Přečkem a prachy s Šichtanovou a když si vzpomenu na ten materiál, co jsem tam viděl v kanclech...Hlavně teda když jsem šel za Přečkem. Ikdyž madam teda taky uměla. Nejdřív na mě působila jako taková akurátní, odměřená osoba, která ale ví, co dělá, což vydrželo jen do chvíle, kdy jsme měnili firemní účty a jednoho dne jsme si všimli, že jim už přes dva měsíce nejdou platby, aniž by si toho někdo všimnul. A to jsme tam tehdá měli kolem 100 aut, takže minimálně kostka měsíčně tam tekla. Prostě sbírka opravdových profesionálů a dokonce možná ještě větší hrůza než mistři z béemvé, co sedí v baráku naproti :)

briza
04. června 2019, 15:25
0
Peugeot 508 GT 225 EAT8: Střední třído, neodcházej!

Tak jako dávat slevu na Dachnu, to je jak hodit na bazoš pračku za odvoz a ještě lidem platit béňo. Jinak slevy bych asi úplně neřešil a bral v potaz ceníkovky, protože u slev do toho vstupuje strašná spousta faktorů a dá se s tím kouzlit. Poměrně dlouho jsem dělal vrchního otrokáře ve firmě, kterou živí logistika. Když jsem odcházel, bylo tam přes 200 aut a na většině z nich běželo financování, přičemž když skončilo, obvykle se vzalo nové auto, čili zákazníci jak víno. Když si vzpomenu na ceny, co pak byli schopní zařídit ve chvíli, kdy jsme chtěli něco soukromého, tak to byl normální bizár. Kolikrát jsem si až říkal, že ty auta snad musí dotovat. Obzvlášť Archer Sheridan uměl. Taky asi proto dopadli tak, jak nakonec dopadli :)

briza
04. června 2019, 12:53
0
Peugeot 508 GT 225 EAT8: Střední třído, neodcházej!

Jako ono se to asi dá udělat i relativně vkusně, ale tohle je děs, bída a utrpení. Možná to má fajn ty sedadla, ale to si můžu koupit Insignii a nemusím se koukat na tu hrůzu kolem. Plus bude stát o čtvrtku míň.

briza
04. června 2019, 11:19
-3
Peugeot 508 GT 225 EAT8: Střední třído, neodcházej!

Když jsem to viděl prvně, tak se mi to fakt celkem zalíbilo, obzvlášť když vezmu v potaz, že je to Peugeot. Pak jsem se podíval dovnitř a bylo hotovo. Ten interiér je prostě hyperhnus a já jen doufám, že se z toho nestane nějaký trend. Plus teda osobně nemám rád světla, co se zahryzávají někam, kde nemají co dělat, takže ty ledky bych si asi odpustil. Když ale vezmu v potaz, že za prachy, co stála ta testovačka, mám třeba Arteona (který mě sice nudí, ale aspoň se mi nechce uvnitř zvracet) skoro fplný, tak asi není moc co řešit. Nicméně kýptrájynkbéžot.

briza
31. května 2019, 20:23
0
Škoda Octavia 2.0 TSI: Ta nejlepší z rodu

Anžto tadydlenc pidlovokou Růženu sedlám už skoro rok a mám najeto cca 60tis.,tak jen věcná k android autu, respektive k faktu, že podobné chování jsem nezaznamenal a celou dobu funguje lajkečárm. Za ten rok se mi stalo snad třikrát, ale všechno to bylo u starého telefonu s echt vyčochtaným konektorem. S novým se mi to nestalo nikagda. Jedinou výtku mám k fungování Waze, ale to asi nebude chyba na straně AA.

briza
03. května 2019, 19:49
0
Potřeba rychlosti je erozí mysli příčetného řidiče

Je fakt, že já jsem spotřebu nějak nikdy extra neřešil, byť teda největší průměrku jsem měl 15l dehtu na Tuřínovi, což zase není takový drama. Ale co jezdím pidlovokou Růženou v džíteku, tak mě ta nicotná spotřeba fakt baví. Byť se teda dostávám do situací, kdy za 190,- dám trasu Praha - Jizerky - Praha a v Jizerkách následně nechám 200,- za parkovný, což už mi teda připadá až bizarní :) Navíc tohle auto řeší i problém, o němž píše Adam, protože kombinace nějakých 130kg nádrží v kufru a lehkého TSIčka , které má navíc snížený výkon, to není nic, co by člověka svádělo k pokusům o zábavnou jízdu, nehledě na to, že když když je mokro nebo zmrzlo, zajišťuje tohle kombíčko fakt tristní trakci.

briza
27. dubna 2019, 13:13
0
Top 4: Ve stínu legendy

Pokud se ti zmrví mechanismus stahování nebo tě prostě jen nebude bavit kábro, je tu ještě možnost koupit hardtop, který ti z toho udělá Caymana :)

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Cadillac Fleetwood Eldorado Convertible 1965
Cadillac Fleetwood Eldorado Convertible

1965 rok výroby
340 koní výkon
7 025 ccm objem

Škoda Fabia 1,2 2003
Škoda Fabia 1,2

2003 rok výroby
45 koní výkon
1 200 ccm objem

Chrysler New Yorker 4-door hardtop 1971
Chrysler New Yorker 4-door hardtop

1971 rok výroby
335 koní výkon
7 206 ccm objem

Buick Regal Limited Coupe 1985
Buick Regal Limited Coupe

1985 rok výroby
140 koní výkon
5 031 ccm objem

Chevrolet Camaro SS BIG BLOCK, Manual, Na cestě 1970
Chevrolet Camaro SS BIG BLOCK, Manual, Na cestě

1970 rok výroby
350 koní výkon
6 500 ccm objem