načítám data...

briza

JménoVladimír Březina
BydlištěPraha 9
Registracepřed 7.5 rok.
Poslední aktivitapřed 7.4 hod.
Příspěvků ve fóru17
Komentářů u článků651
Pozitivních komentářů u článků247
Negativních komentářů u článků17
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

briza
včera v 20:10
0
Opel Astra 1.2 Turbo: I Opel může být šik

Osobně jsem počítal s tím, že frantíci Opla časem zkurví, když se tak podívám, co za hrůzy produkují, ale nečekal jsem, že to bude takový fofr. Ten introš je snad největší kentus na trhu, co pravděpodobně překoná i ten elektrickej ioněco 5 humus od Hyundai. Na bocích výpně jak z háčkový Astry a před řidičem displeje, lány klavíráku a volant jak Logitech z přelomu milénia. Chce se mi nekontrolovatelně vomitovat

briza
26. září 2022, 08:55
6
MG EHS: 只在细节上出错,我们应该害怕吗?

Tak ono je to úplně stejně hnusný a úplně stejně k hovnu, čili ten omyl se dá pochopit.

briza
19. září 2022, 08:34
1
MG ZS 1.0 TGI Elegance: Přichází predikovaná revoluce?

Pominu fakt, že osobně se snažím čínské zboží minimalizovat, jak to jen jde a pokud mám na výběr, radši zaplatím násobek ceny a vezmu nekomoušský výrobek. Tohle auto, respektive jakási generická věc s logem MG, by mi dávalo smysl, kdyby stálo třeba třipade. Jenže ty vyšší výbavy se pohybují někde na úrovni, jako je třeba Vitara nebo S-Cross. Ten konkrétně je tomu nejblíž i velikostně a cenově je o nějakých cca 40tis. výš. K tomu je to čtyřvál, má o nějakých 20 koní víc a zároveň bude žrát míň, protože hybrid, takže ten rozdíl za pár let smázne už jen tankováním. Má pak cenu přemýšlet o něčem, u čeho není jistota, že to tady za pár let nezabalí, není jisté, jestli se to nebude sypat atd.? Kdyby tam byl rozdíl dvě čenta, tak by se o tom možná dalo přemýšlet, ale takhle je to naprosto bezpředmětné. Nakonec to tak zůstane jen pro ty "cena od" zájemce, což je ale zase revír, kde loví levnější Duster. Osobně tomu moc šancí nedávám.

briza
17. září 2022, 09:59
1
Taky to nehuntuju: Jak na komplexní péči o auto

okrasa01: Jen pro upřesnění, aby to nebylo pochopeno tak, že mi to nějak vadí nebo to chci nějak dehonestovat. Já jsem vcelku rád, že je na trhu něco, co poskytne nějaký ucelený pohled a dá tipy a triky. Mít nějaký detailingový zápal, tak bych to klidně vzal, jen teda osobně bych ocenil spíš elektronickou verzi, jelikož já jsem z těch, co mají 90% knihovny v kindlu :)

briza
17. září 2022, 09:53
1
Kolik kilometrů vydrží vaše auto?

Ty "mokrý" DSG šestikvalty jsou úplně v klidu. Známý ma půjčovnu taxíků a není problém. On sám má doma ještě pořád dvojkového Supa, má na něm přes 600tis. a na DSG se stále nesáhlo, jen v tom mění pravidelně olej, což asi taky bude ten důvod. Plus ty převdovky jezdí mnohem příjemněji, než ty malý sedmikvalty. To je vcelku cukatura a po Praze to dá tak 130tis. a konec. Zas na druhou stranu, sada spojek na to dneska stojí nějakou desítku, takže žádné drama. Jen ta mechatronika je pořád za pětačtýro.

briza
12. září 2022, 15:03
11
Taky to nehuntuju: Jak na komplexní péči o auto

Zbytečný. Fakt nepotřebuju knížku na to abych věděl, že mouchy z haupny nejlíp sundám drátěnkou a cifem. A zbytek je jakoby na jůtůbu neasi.

briza
02. září 2022, 20:54
8
Norové hladovějí za lepší Teslu

Jára má prostě následovníky všude aneb "Nedám si dnes po obědě viržinko. Neplačte, sami jste si to zavinili!"

briza
31. srpna 2022, 10:15
1
Nejsmutnější věci za volantem

Tak to mě u Tesel zase dojímá, když vidím to überauto využívat kamioňáckého slipstreamu, aby se doplazilo někam k nabíječce. A u SUV zas obvykle vyvolá dojetí situace, kdy příčné prahy, které se dají i normálním autem pohodlně přejet jen se sundáním nohy z plynu, přejíždí stylem a rychlostí řidiče supersportu. To je taky k pomilování.

briza
29. srpna 2022, 09:31
11
Nejsmutnější věci za volantem

U mě je ten smutek obvykle spojený s nějakým prvotním nadšením. Třeba když potkám Hyndai, jehož řidič chvíli jede tak, že to vypadá, že bude normální a když už člověk začíná být v povznesené náladě, tak to zase přijde. To mě pak skoro až bolí u srdce. Ale funguje to i obráceně. Například v sobotu jsem jel přes celou Prahu za BMW, jehož řidič všude zodpovědně blikal. Z toho už jsem měl prakticky slzy v očích a to jsem přitom asociální sociopat.

briza
18. srpna 2022, 02:17
0
Autíčkář se ptá: levné ale stylové auto pro potomka

Na ty Rikeny toho slyším poměrně dost pozitivního. Ostatně dělá je Michelin.

briza
15. srpna 2022, 11:27
2
Mercedes eVito 112e: Dobré, ale...

Asi jste omylem publikovali rozpracovaný koncept článku, kde chybí část nadpisu, tak jsem si to dovolil opravit. Děkovat netřeba, rádo se stalo.

briza
13. srpna 2022, 14:52
3
Ptejte se: Když nevíš, co chceš …

Po těch nervech s čínským krámem prostě a jednoduše potřebuješ nějakou zenovou zahrádku. Čili prodat čímana a koupit japonce. https://www.sauto.cz/osobni/detail/lexus/rx-450h/171600674

briza
12. srpna 2022, 14:31
1
Fiat Panda: Nejpromyšlenější malé auto

Tohle měl v devadesátkách bratr a oba na to strašně rádi vzpomínáme. Jen teda on to bral od jeho kamaráda, co měl autoservis a dělal si to auto pro sebe. A jelkož tehdy nebyl problém dostat do provozu prakticky cokoliv, byl to mutant, kde byla nakombinovaná čtyřkolka, kastle s tou shrnovací střechou a jako třešnička na dortu v tom byla 1.6 z Ritma, která měla tuším kolem 100 koní a to auto s ní jelo jak píchlá svině na silnici i mimo, přičemž mimo to dokázalo projet neuvěřitelný věci.

briza
09. srpna 2022, 09:10
7
S kočkou v autě – rady pro začátečníky i pokročilé

Mě teda kočka nesmí do baráku, natož do auta. Nicméně článek mě inspiroval k tomu, abych se mrkl, jestli existuje i nějaký den psů. Krom toho, že samozřejmě ano, musím konstatovat, že vyhledávač Googlu je poměrně morbidní viz první výsledek hledání...

briza
27. července 2022, 16:32
4
Dacia Jogger TCE 110 Extreme: MCV se vrací?

Páč je to hnusný a zdechlý?

briza
07. července 2022, 11:16
1
Ptejte se: Malé auto do města a okolí

Tohle zadní sedačky nemá, tenhle V8 blázinec tam má rám. Ale u spolujezdce na klíně je místa dost, tam se třetí vejde.

briza
05. července 2022, 16:56
4
briza
11. června 2022, 07:30
1
Peugeot e-Rifter: Jednoduše

Sice to přirovnání kulhá minimálně na jednu nohu, ale to je jedno, klidně si můžeme hrát na to, že ne. Dál nic, nemá to smysl.

briza
10. června 2022, 10:15
1
Peugeot e-Rifter: Jednoduše

A já bych to s tím přechodem neviděl zase tak dramaticky. Upřímně, mě je úplně jedno, na co budu jezdit. Jen mě prostě sere, jak se to tlačí na sílu, přičemž si vybrali variantu, které je úplně nejvíc k hovnu. Dojezd k hovnu, cena k hovnu, doba nabíjení k hovnu, likvidace k hovnu, cena nových baterek k hovnu... K tomu navíc poslouchat, jak je to ekologický a ekonomický. Ani hovno! Osobně pořád jezdím autem na CNG, které na tom bude ekologicky stejně a pokud budu tankovat bioplyn, který už třeba částečně používá Bonett, může se jít nějaký elektro vycpat. Stejně tak ekonomika provozu. Kristovanoho, vždyť nic dražšího na provoz neexistuje. Jakmile jsem začal být nějak ekonomicky činný, okamžitě jsem se dostal k něčemu, co tu asi hromada lidí nedělá. Začal jsem přepočítávat svůj čas na peníze a pokud tohle budu aplikovat na dobíjení, vyjde mi z toho, že mnohem levněji mě vyjde jezdit šestilitrovým dvanáctiválem, s kterým vyřídím tankování za 5 minut. Elektroauto mi dává smysl používat na městský a maximálně příměstský provoz. Prostě zhruba tak, jako to má můj bývalý společník. Má doma M4 a 750iL a zároveň dostavěl a má to teď do firmy pár minut. Je mu líto týrat auta cestou, na níž se ani neohřejou a tak si ještě koupil i3, s níž prostě jezdí do práce, po městě a na nákupy, přičemž normál auto bere jen v případě, že jede někam daleko. Říkal mi, že obvykle mu to vyjde tak, že v neděli nabije, celý týden jezdí, v neděli zase nabije a tak pořád dokola. Ano, to mi smysl dává. Ale představa, že vezmu elektro a vyrazím třeba do Ostravy a zpátky, to mi fakt nahání husí kůži. Každopádně Autíčkář byl pro mě jeden z těch posledních ostrůvků normálnosti, jenže teď je tu snad polovina článků o elektrokrámech a to mě prostě sere, protože nechci, aby to tu dopadlo stejně, jako třeba na d-fensovi, který jsem dřív vnímal stejně, ale z nějž se postupně stala besídka retardů typu spd, orteláci, antivaxeři, rusofilové a jiné existence k zblití. Skoro mě až napadá, jestli bych Viole s Machačem neměl dát nějakou nabídku, která se neodmítá, převzít to tu a prostě elektro direktivně zakázat. Kdyby teda někdo věděl o koňovi, dejte mi vědět, stačí mi jen ten kousek od čumáku po uši...

briza
07. června 2022, 15:46
1
Peugeot e-Rifter: Jednoduše

Pište třeba o feliciích v dehtu. Věřím tomu, že byste se s tím nějak poprali a zvládli zase rozjet ten originální autíčkářův kontent. Já fakt nechci rozjíždět masivní billboardovou kampaň "ZA DOBEŠE BYLO LÍP"

briza
06. června 2022, 23:37
2
Peugeot e-Rifter: Jednoduše

Případně je tu ještě třetí varianta. Prostě o těch krámech nepsat.

briza
06. června 2022, 10:58
1
Peugeot e-Rifter: Jednoduše

Věcná, nedal by se pro tyhle elektrokrámy udělat nějaký standardizovaný nadpis, aby to člověk na první dobrou poznal a neztrácel čas zbytečným klikem? Třeba něco jako "Testujeme další píčovinu k hovnu: recenze č. 254"
Díky

briza
01. června 2022, 07:43
-12
Představujeme: Hyundai Staria

Musím uznat, že Hyundai mi vyráží dech vskutku pravidelně. Vždycky si říkám, že design už prostě nemůže být větší humáč a oni mě vždycky překvapí aneb zapomeňte na Santa Fe a Tukana, přichází Stará Jája. Pravda, u interiéru jsem dost na vážkách a pořád mi ještě o level odporněji připadá v elektropíčovině jménem Icik 5. Já už se vlastně asi ani nedivím tomu, že statisticky vycházejí řidiči téhle značky jako největší jelimani na silnicích.

briza
09. dubna 2022, 15:15
17
Volkswagen ID.3: král je mrtev, ať žije král?

Zase vám zazlobila autokorekce. Opravuji zcela zdarma. Není zač.

briza
22. března 2022, 14:23
0
Kia EV6 GT-Line: Tebe je těžké nemilovat

evilkitty: Vím, i pětilitrová véosma vyjde pořád násobně míň, než provoz elektrošrotu, pokud teda pominu režim, v němž dobíjím pouze doma. Ten dává, asi jako jediný, smysl.

briza
16. března 2022, 21:27
8
briza
05. března 2022, 19:51
1
Jak jsme elektromobilem dojeli do Mnichova a nikdo nezmrzl

A já už si skoro začínal myslet, že elektrošrot je zde na ústupu.

briza
26. února 2022, 17:20
-1
Autíčkářův Pubquiz 19.3.: A co víš o autech ty?

Pólin: S tím se samozřejmě nedá než souhlasit :)

briza
25. února 2022, 13:10
-3
Autíčkářův Pubquiz 19.3.: A co víš o autech ty?

Zodpovědně prohlašuji, že nic jako "oblíbenou Moravskou metropoli" nemám a dokonce ani nic takového neznám. Ale uznávám, že chyba může být na mé straně, anžto nejsem příliš zběhlý v geografii rozvojových zemí třetího světa.

briza
21. února 2022, 14:11
5
Dacia Sandero TCe 90 CVT: Nevytahuju se, rostu!

Tak zrovna to nejmenší DSG je taky za trest. Naštěstí se dá spojková sada už koupit za desítku a repas mechatroniky za patnáct. Každopádně s tou kvalitou koncernu bych byl dost opatrnej. Měl jsem dva měsíce O4 jako náhradní auto a kdybych s tím sráčem jezdil ještě o den dýl, pravděpodobně bych předvedl českou iteraci Williama Fostera a jeho volného pádu. Docela se bojím toho, aby Fabia nešla stejnou cestou, čili trojka ještě vcelku fajn auto a čtyřka průser jako prase.Ostatně ono už úplně stačí to, že to má stejně kreténsky řešený interiér a ten aušus volant. Bych blil předsedo.

briza
21. února 2022, 14:03
1
Dacia Sandero TCe 90 CVT: Nevytahuju se, rostu!

Dyk to říkám, že je to lepší volba, než ten bílej MPI krám. A kdo chce něco echt, tak si ještě pár pětek připlatí, navštíví Toojóta salón a koupí hybridního Jarouše.

briza
18. února 2022, 00:35
-6
Fabia MPI: Línější než Favorit, ale přesto má své místo

A tohle by byl přesně ten moment, kdy bych chvíli zádumčivě přešlapoval, následně upřel dlouhý a tázavý pohled typu "jstesefaktužúplněposrali?" na prodejce, abych nakonec sebral svoje třipade a došel si pro Sandero fplynu.

briza
11. února 2022, 09:03
2
Bazarový elektro snílek

Pouštím si relaxační hudbu, zaujímám pozici želvy, medituji, přemítám, snažím se sladit svůj jin a jang do dokonalé rovnováhy. Vedu imaginární rozhovory s Budhou a Dalajlámou, už neexistuji já a okolí, ale vše se slévá do jednoho velkého jsoucna, zaplavuje mne štěstí, mír, klid a láska, přičemž kolem mne levituje poslední zásadní otázka k zodpovězení. Tou otázkou je: NECHCETE SE KURVA UŽ DOPÍČI NA TY VYJEBANÝ ELEKTROKRÁMY KONEČNĚ VYSRAT???!!!

briza
06. února 2022, 14:28
0
Audi Q4 40 e-tron: Vraťte mi mé Audi

Případně by stačilo nepoužívat tyhle elektropíčoviny a nemusí se řešit konsolidace kabelů.
#beingsmartissohard

briza
17. ledna 2022, 21:12
-1
Co byste si letos na Autíčkáři chtěli přečíst?

Uvítal bych, kdyby někdo zpracoval historii vozů Jiřiny Bohdalové.

briza
25. prosince 2021, 22:00
0
Auta, která známe, ale neznáme - Mexická edice I - Chevrolet Chevy aka Opel Corsa B

Mě by teda hlavně zajímalo, zda už Jaromír viděl poslední díl The Grand Tour a obzvláště pak jeho velice uspokojující závěr?

briza
19. prosince 2021, 20:27
0
briza
01. prosince 2021, 22:14
4
Škoda Fabia First Edition 1.0TSI DSG: Evoluce městského hatchbacku?

Přesně. Když už si myslím, že mě tady nic nepřekvapí, tak si vlezu do diskuze k Fabii a místo potěšujícího rochnění se v kvantech shitstormu tu jen sleduju pár gerontů, hádajících se o tom, co je a není pičo rokenrol. Já už fakt nerozumím vůbec ničemu. A NEJLEPŠÍ JE HANIČKA ZAGOROVÁ!!!

briza
15. listopadu 2021, 22:29
-2
Hyundai Ioniq 5: Mnohem větší novinka, než jsme čekali

Dotaz, jak dlouho cca trvá, než začne člověk v interiéru téhle ohavnosti nekontrolovatelně vomitovat?

briza
30. října 2021, 14:03
-3
Hledá se nejzbytečnější auto

beast: Možná kvůli eNku(mimochodem, ani to mi nepřijde jako něco extra), kdo ví. Navíc ony tyhle vergly mají poměrně dost příznivců. Sice to nechápu, obzvlášť když se podívám už třeba jen na ten ohavný design současné modelové řady, ale to je tak všechno, co s tím zmůžu :)
Sato: Čistě technicky, Stinger je Kia, byť je to teda úplně jedno, že :) Kupodivu vůči ní mám spíš neutrální postoj. Sice bych si ji asi taky nekoupil, ale nějak mi nevadí. Přijde mi, že si nějak na nic nehraje, zatímco u Hyundaie mi připadá, že ty modely jsou vždycky "jakoněco"
- "jakoGolf", "jakoluxusnísedan", "jakoGT" atd. Ano a těma posledníma dvěma narážím na Genesis, ať už sedan nebo to kupé. Měl jsem tu čest s oběma a z obou jsem si odnášel ten pocit, že tam vlastně asi není nic extra špatně, ale kdyby mi třeba ten sedan někdo postavil vedle A6/5/Éčka (odmítám hrát tu komedii, že je Genesis konkurence pro A8/7/S), tak po tom Hyundai ani nevzdechnu.

briza
30. října 2021, 06:48
-1
Hledá se nejzbytečnější auto

Za mě jednoznačně hyundai i30 první generace ejkejej nejhorší auto historie automobilismu. A když nad tím tak přemýšlím, přijde mi jako naprosto zbytečné vlastně cokoliv od tohohle "výrobce".

briza
02. října 2021, 23:51
4
Proč nechceme dokonalost?

Tak proto mě nikdo nechce...

briza
27. září 2021, 20:49
1
BMW 430xd: Hajný je lesa pán!

Jedná se o tzv. "Machačův paradox"

briza
04. září 2021, 22:44
0
Fiat Panda: Never say no to Panda!

V devadesátkách, v době, kdy rusové obcházeli městem a zvonili na domy, před nimiž parkovalo ruské přibližovadlo, aby následně dávali nabídky na odkup, aniž by řešili drobnosti jako technický stav nebo třeba upadlé kolo, využil bratr příležitosti a jeden tříkolý zázrak jim prodal za cenu, kterou dodnes nikdo nechápe. Následně začal řešit další vozidlo a nakonec to dopadlo tak, že jednoho dne přijel právě Pandou a navíc poměrně unikátním mutantem. Tehdy se nějaké přestavby úplně neřešily a na papírech mohlo skončit i něco, jako bylo tohle. Měl to od kamaráda, co měl autoservis a poskládal to tak, že to byla čtyřkolka, pod kapotou to mělo 1.5 z Ritma a jako třešnička na dortu byla shrnovací plátěná střecha. Prostě boží kombinace, která na silnici dokázala překvapit spoustu lidí a mimo taky uměla hromadu věcí. Jednoduše kára, které jsem se nemohl nabažit :)
P.S. už začínám senilnět, takže je dost možné, že z toho Ritma tam byla dokonce i ta 1.6, bůhví. Ale jelo to jak píchlá svině.

briza
02. září 2021, 11:23
11
briza
02. září 2021, 11:22
5
Největší kravina, jakou jste si kdy koupili?

Toto je Olaf. Olaf byl, ve své době, nejlevnější 9000 v republice a odjížděl domů za pět parírků s panem Palackým. Olaf byl projekt. První pokus o zvednutí Olafa dopadl tak, že zatímco hever pracoval, Olaf stál nehnutě na zemi a směrem vzhůru se pohybovala pouze podlaha spolujezdce. V té chvíli bylo jasné, že Olaf bude projekt většího rozsahu. Nakonec se dílo podařilo. O pár měsíců později (a investici ekvivalentní nové Fábii) Olaf opět ožil. Pak už to byla taková klasika, kdy občas vyjel, abych nakonec usoudil, že je ho na tenhle provoz škoda a posunul ho dál. Zde fotka před...

briza
30. srpna 2021, 18:52
3
Chevrolet Camaro Z28 1998: Kam kráčíme?

Koukám na to ovládání oken a říkám si, že to asi navštívilo i servis Láďy Hrušky...

briza
25. srpna 2021, 13:27
-1
Budoucnost automobilismu pohledem skeptika

Ano, říká se to. Jinak hudba a smrt bude volitelná a bez příplatku. Jen by mě teda zajímalo, co napsal Martin tak hroznýho, že si tím vysloužil ty palčáky?

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Ford F250 Ranger XLT Lariat 7.5 tažné 1978
Ford F250 Ranger XLT Lariat 7.5 tažné

1978 rok výroby
240 koní výkon
7 500 ccm objem

Chrysler Newport Custom / MONTANA, USA 1969
Chrysler Newport Custom / MONTANA, USA

1969 rok výroby
216 koní výkon
6 277 ccm objem

Oldsmobile Delta 88  1968
Oldsmobile Delta 88

1968 rok výroby
365 koní výkon
7 500 ccm objem

GMC 2500 Suburban Silverado Sierra Yuko 1998
GMC 2500 Suburban Silverado Sierra Yuko

1998 rok výroby
190 koní výkon
0 ccm objem