načítám data...

The Grand Tour: O velkých penězích, promarněné šanci a ztrátě iluzí

Nesmrtelná trojice láme rekordy sledovanosti a baví tak bezmála celý svět. Tak proč mě ne? Jsem už starý, nebo pořad ztratil původní kouzlo?

zobrazit celou galeriiAutíčkářovy názory: The Grand Tour: O velkých penězích, promarněné šanci a ztrátě iluzí

Od doby, kdy první díl The Grand Tour spatřil světlo světa, utekla notná porce času a mimo to i dalších 8 epizod, takže nám zbývá epizoda poslední s číslem 9. Vlastně ne, z časových důvodů jsem zatím viděl jen 6, poslední 3 tedy zatím nebudu komentovat.

Musím říct, že po aféře v BBC jsem byl velmi zklamaný. Clarkson odešel, Top Gear se zhroutil a bylo jasné, že se už nikdy nebude vysílat v podobě, jakou jsme milovali. Přes všechnu snahu ani Chris Harris zřejmě nevytáhne všechny z bláta ven, ale o tom až někdy později. Když se vrátíme k myšlence, proč mě zpráva o vyhazovu Clarksona zarmoutila, musel bych se vrátit snad až do dob, kdy jsem byl žákem základní školy. Na kabelovce jsem pod pláštíkem noci sledoval Top Gear na BBC, bez titulků a užíval jsem si to skoro stejně jako dnes. Pouze s tím rozdílem, že dnes vím, o čem tam ti pánové mluvili. Nicméně doba, kdy jsem si T.G. opravdu oblíbil, přišla později, když jsem dokázal ocenit a zcela porozumět narážkám a jízlivým spojitostem, které se v tehdejším pořadu objevovaly neustále.

Sledovat Maye, Clarksona a Hammonda v originálním Top Gearu bylo jako opíjet se ještě pod rukou zákona, v nezletilosti. Jejich vystupování a činy byly totiž na hraně veškerých zásad a úcty, která v Anglii díky jejímu zřízení panuje. Ještě k tomu všemu, pokud je pořad vysílán na veřejnoprávní televizi, kde parta starých chlapů sedí na pódiu v sedadle z auta a snaží se vyrobit kardinální průser mezinárodního přesahu. To se mimochodem povedlo, a nejednou. Skoro to vypadalo, že by se spíš měli snažit průserům vyhýbat. Zářným příkladem byla situace, když se parta opřela do stále žhavého sporu s Argentinou o Falklandy, která vyústila až v úprk o život při natáčení na území poraženého jihoamerického státu. O natáčení v Americe snad ani nemluvě. Jistě si vzpomenete na létající kamení a výbojné vidláky na pickupu jako odpověď na urážky jižanského bigotního jemnocitu. A to je, milí čtenáři, jádro pudla. Všechno se odehrávalo pod hlavičkou Británie, bylo to okázalé, troufalé, sprosté a snad proto to fungovalo na výbornou. Jenže s Grand Tour se situace trochu otočila. Na začátku odstavce jsem přirovnával Top Gear k pití alkoholu pod zákazem, Grand Tour bych přirovnal k pití alkoholu po dovršení dospělosti, zkrátka už můžete – opijete se, a tím to končí. Utíkání před policií už se nekoná.

Zásadní rozdíl po zhlédnutých 6 epizodách pociťuji hlavně v tom, že už mě nic nenutí se na ně podívat znovu a hlavně, znova se zasmát stejným vtipům. A věřte tomu, nebo ne, díl Top Gearu se sněhovým kombajnem, o cestě Bolívií, o tom, jak si chlapci postavili sanitky, a mnoho dalších jsem neviděl jednou, spíše pětkrát. Možná je všechno způsobeno formátem, který se snaží zůstat stejný jako dřív. Jenomže s Amazonem přišla daleko větší finanční dotace a na pořadu je to znát. Už při odhalení jejich studia v první epizodě v podobě obrovského stanu, který má snad někde schovanou benzínku a McDrive, bylo všem jasné, kolik peněz musí spolknout taková stavba, nemluvě o přepravě celého štábu po zeměkouli. Po prvotním nadšením z úvodního dílu přišlo velké zklamaní. Zklamání a myšlenky na to, jestli těch financí není až příliš. Takřka celá druhá epizoda se totiž odehrávala na základně pro výcvik ozbrojených složek v případě atentátu. Po neustálé snaze se dostat k ohroženému letadlu jsem nabyl dojmu, že se musí jednat o jednu velkou reklamu na Audi, které používalo trio k odjezdu k letadlu. I když, jeho tristní nedotáčivost zřejmě moc dobrou reklamu neudělá, takže se smysl epizody vytratil úplně.

Na druhou stranu, je třeba uznat, že drzost jim vlastní se nikam nevypařila a návod, jak propašovat přes anglickou hranici utečence pod nárazníkem Audi TT, udělal mnohým žaludeční vředy – a dobře jim tak. Otázkou tedy zůstává, dá se show o autech dělat pro velké spektrum publika jinak? Asi ne, ale možná to ani není jejich údělem, protože tuto díru na trhu zdárně vyplnil youtube s obrovským množstvím automobilových kanálů, kde si vybere úplně každý.

Ovšem tou největší vráskou, která se neustále prohlubuje, zůstává věk Maye a Clarksona. Bez pochyb a bez servítek se na nich začíná podepisovat blížící se hranice šestého desetiletí, které v životě započnou. Třetí epizoda toto téma do velké míry nakousla, ale nedojedla. Jeremy a James se vydali provozovat do Itálie Grand Touring a pubertálního Hammonda nechali doma. A nechali jej doma z prostého důvodu, protože si chtěli užít klid, který je Jamesovi milý, malovat obrazy a užívat si pohodlí nového Rolls-Royce a Astonu Martin. Jenomže, Hammond přijel a přijel s Hellcatem, který je hlučný, i když zrovna nemá nastartovaný motor. Jako diváka mě napadlo jediné – Jeremy? Malování obrazů? Klid? Vážně? Kdo ví, jaká je realita všedního života, jestli už i člověka, jako je Clarkson, dobíhá stáří a stane se z něj druhý James. Ale nic není ztraceno, třeba se ve druhé sérii dočkáme kýženého hosta ve studiu, vyhazovu katastrofálního Američana a zbytku ztraceného elánu. I když, možná jsem z Top Gearu rozmlasný na tolik, že už jej těžko něco překoná..

A jak jste na tom vy? Je vám The Grand Tour po chuti a dokázal u vás zaplnit prázdnou díru po skončení Top Gearu? Podělte se s námi v komentářích.

P.S.: Článek, který podnítil myšlenku na toto téma a hlavně myšlenku na poslední odstavec, se nachází zde, na webu Radiotimes.

 

Nelíbí se Vám reklamy, ale líbí se vám články?
Podpořte nás, pořiďte si VIP členství a užijte si autíčkáře bez reklam.


Mohlo by Vás také zajímat

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo registrujte

Komentáře

Ho
HonzaB
09. ledna 2017, 07:40
1

Za mne pořád dobré, i když horší, než staré díly Top Gearu. Jenže opravdu nedokážu posoudit, jestli je to pořadem, nebo mnou (tím, že jsem o deset let starší a desítky dílů TG jsem už viděl, už to prostě nemůže být nové, neokoukané).
K dílčím věcem: Američan by měl raději mlčet, jeho pokusy o vtipy jsou s každým dílem trapnější, smrt hosta na cestě do studia mě bavila první tři díly, teď už bych se bez toho obešel. Zrovna klip s výcvikovou základnou mě bavil hodně.
K věku: v jednom rozhovoru (http://www.radiotimes.com/news/2016-12-07/james-may-jeremy-clarkson-and-i-will-be-too-old-to-make-the-grand-tour-in-five-years) May přesně tohle říká. Je obdivuhodné, že v jejich letech se jim ještě chce postavit plážové buginy a táhnout se s nimi přes Namibii - snad to ještě pár sezón vydrží.

reagovat
M P
09. ledna 2017, 08:12
0

To je přesně ten odkaz, který dával Radek do článku :D

Ho
HonzaB
09. ledna 2017, 09:08
0

Já jsem ale... :-D
Pardon.

PB
PB-free
09. ledna 2017, 07:49
0

Aho, naprosto souhlasims clanekem.
novy Top Gear pod vedenim Evanse stal za prd a The Grand tour mne po 4. dile prestal zajimat......
proste to neni stary dobry Top Gear. Asi se zase na nejake dily kouknu, ale uz to neni to hltani trojice C+M+H

reagovat
CerVus
09. ledna 2017, 09:36
0

Nový TG je na úplně stejné kvalitě jako GT. 50% nuda, 50% zábava. Evants je sice většinou otravný, ale Matt s Chrisem odvádějí parádní práci a opravdu baví. A i ten Evants se v poslednm díle opravdu vytáhnul.
Ten Celebrity crash/crush byl v GT vtipný leda tak v prvním díle, že na to koukáme po sedmé je už ubohé.

Perníček
09. ledna 2017, 08:59
0

Top Gearem, s novým obsazením, se ani nemá cenu zabývat. Viděl jsem díl a půl a musel jsem se jít....
Teď k The Grand Tour. Už jsem viděl všech dosavadních devět epizod a díru po původním Top Gearu to zalepilo, ale ne úplně. Osobně cítím, že tomu něco chybí a některé věci už mě i začínají štvát. "Celebrity Brain Crash" bylo vtipné akorát ze začátku. Testovací jezdec, který o všem tvrdí, že to je komunista, mě už také začíná unavovat. Přestává to být vtipný, navíc je mi nesympatický (to zase nehraje velkou roli), ale hlavně mi přijde, že z těch aut netahá maximum (a jeho tloušťka, která jistě nepomáhá váze vozidla). Testovací dráha mi též přijde na nic.... Zase je mi jasný, že mají všichni svázané ruce, protože kdyby tam dosadili věci z původního Top Gearu, tak mají hned na krku X obžalob z BBC.
Čas se podepisuje na každém z nás, s tím nikdo nic nenadělá, i možná to je jeden z těch důvodů, že pořadu něco chybí.
A poslední věc, rozpočet. Tady nejde nesouhlasit s autorem článku. Nechci tady "spoilerovat", ale v 9. epizodě už toho na mě bylo docela dost, když nazdařbůh nechali za pomocí obrněných tanků a válečné lodi vyhodit do vzduchu dvě zajímavě podomácku přestavěné dodávky na obrněná vozidla a něco, co asi obrněné vozidlo ve skutečnosti bylo. Holt nic už asi nebude jako dřív...

reagovat
VoFi
09. ledna 2017, 14:54
0

Mně zas naštvalo zbytečně zničené MG.. Tam to nebylo ani aby si z toho udělali srandu nebo tak. Jediným účelem bylo.. Počkat.. Co to mělo být? "Prototyp" nebo tak něco?

Ji
Jiriik
09. ledna 2017, 09:01
3

Já jsem spokojený:-) Včera jsem dokoulkal 8. díl a super. Je to malinko o něčem jiném, ale stejnak nic lepšího nikdo jiný nenatáčí. Autosalon, co chodí na primě je celkem brak...Testy nic moc a komentářé hrůza. Na co se dá dobře dívat jsou testy co natáčí Rasto Chvala

reagovat
RCNP
09. ledna 2017, 11:21
2

Ale no tak, vždyť máme ty internety. Motor Trend, Carfection, Hooniverse, EVO nebo třeba CarThrottle jsou adekvátní alternativa na testování novinek a takový ten klasický formát automobilové žurnalistiky nebo jak to nazvat. Mnohdy mnohem zábavnější než TG i TGT. Nemluvě o milionech dalších zdrojích více specializovaných na určité téma. Na novou řadu TG jsem zvědavý jelikož vykrystalizovala sestava a zůstali tam správní lidé. Hlavně Chris Harris a Rory Reid. Tím pádem by se to mohlo vrátit stylově a obsahově k prvním řadám TG mixnutých s Chris Harris on Cars. Grand Tour mi přijde vaření pořád ze stejné vody. Jasně mrknu na to, pobaví mě to, ale už je to moc show. Respektive poměr show a aut je pro mě osobně už moc nevyrovnaný. Neříkám, že je to špatné, ale už je to moc nahrané a takové nuceně zábavné. Ztratila se z toho taková ta přirozenost, hlavně ve studiových částech. Ale abych jenom nehejtoval, tak třeba výlet s lehkýma sporťákama nebo výlet s beach buggy byl dobrej.

Xander_Cage
09. ledna 2017, 09:03
0

Mě se Grand Tour pořád líbí. Sice musím taky uznat, že např. díl z Namibie nebyl pro mě tak silný jako Top Gear taky z Afriky, kdy hledali pramen řeky Nil. Samozřejmě je hodně znát věk 3 protagonistů, ale zase je to zajímavé. V BBC to bylo "kontroverzní" tím, že to byla TV (a ještě k tomu veřejnoprávní) a tam politické výstřelky byli mimo hranu. Amazon je internet a dokonce i politické výstřelky Clarksona už moc nepřekvapí.
Podle mě to chce čas a budeme si epizody pouštět znova - stejně jako já když jsem se díval na satelit na Poláky (TVN Turbo, BBC jsme nechytali) a říkal jsem si co je to za týpka, že si dovolí kritizovat BMW E60 M5 (ano to je první Top Gear, který jsem viděl, ale v Polštině), nakonec mě to chytlo a hltal jsem každý díl (navíc bylo to takové učení Angličtiny, titulky nikdo tehdá nedělal, tak jsem se díky Top Gear zdokonaloval v Angličtině), a chtěl bych aby to bylo i u Grand Tour.

reagovat
[email protected]
09. ledna 2017, 09:05
1

Mám to stejně.. Každý týdne stáhnu novou epizodu a po jejím shlédnutí si říkám: Proč bych si měl stáhnout další? Popravdě mě už moc nebavily ani poslední 2 série TG s originálním obsazením... Kde byla mrštnost a vkus, je poslední dobou všeho tak nějak moc... Díly ale stahuju dál... Proč? Nevím, možná prokrastinace a nebo proto, že je to furt 1000 000x lepší než Autosalon na Primě...

reagovat
Radek Chlud
09. ledna 2017, 09:20
0

Musím souhlasit. Poslední dvě série původního Top Gearu nestálý, ve srovnání s těmi staršími, za moc, tam to docházení dechu a vyčerpání formátu bylo znatelné. Možná bych se ani nedivil, kdyby Clarkson vyprovokval tehda celou tu srandu s vyhazovem naschvál :D, aby mohli zacit jinde a znova s nesvazanyma rukama.

ts
tsu
09. ledna 2017, 09:17
0

Top Gear jsem objevil kdysi dávno, tuším kolem třetí série. Bezbřehé nadšení vystřídalo u posledních sérií zklamání, už to nebylo ono a na většině „scének“ bylo prostě hodně poznat jak je všechno připravené a nachystané. Invence taky minimální, takže jsem byl docela rád za jejich vyhazov v očekávání restartu. A musím, že spokojenost. Ano, není to jako tehdy, kdy jsem hltal každý díl okamžitě poté, co jsem ho stáhnul, ale beru to jako příjemně strávenou hodinku týdně. Největší zklamání pro mě byl druhý díl, kdy jsem nevěřícně kroutil hlavou a doufal, že takhle to snad pokračovat nebude, což se naštěstí potvrdilo. Místo nevtipného amíka bych najal někoho jiného, stejně jako bych se od další série vyfláknul na ty celebrity, ale jinak jak říkám, spokojenost. Doufám, že se v BBC chytnou na nos, přestanou doufat, že bez těch tří půjde v Top Gearu pokračovat a vytvoří nový koncept s Opičákem v čele.

reagovat
briza
09. ledna 2017, 09:41
4

U mě tu díru jednoznačně zaplácnul. Je to asi tím, že mě původní TG stále bavil. Občas tam byl slabší moment, ale v globálu to pro mě pořád byla zábava. Z toho důvodu mě baví i TGT, protože je jednoduše stejný. Konkrétně díly 4 a 6 za mě překonaly zábavností cokoliv za posledních pár let TG. Na druhou stranu, Namibijský speciál mě nějak extra nevzal. Jediná věc, která mě na TGT naprosto irituje je Američan.Stig byl prostě Stig, chápu že nahradit podobným konceptem nejde, protože kreténi z BBC jsou připraveni žalovat okamžitě cokoliv, ale tohle je asi ta nejhorší možná volba, přitom trať je mnohem zajímavější. Chápu, že Skinner je "tendlencten šampyjón" a řídit nesporně umí, ale pořád beru NASCAR jako motorsport pro vidláky a uvítal bych míň "zábavy". Když už někoho prskajícího, tak spíš Francouze a rovnou bych asi i o jednom věděl.Jmenuje se Lob nebo tak nějak...
Oproti tomu celebrity bych úplně nezavrhoval. Třeba Kimi byl super. Navíc ty původní jsem vždycky vnímal spíš jako ztrátu času a tohle je rychlovka.
Celkově je to pro mě ale pořád nadprůměrná zábava a jsem za ni tuze rád, obzvlášť když přihlédnu k tomu věkovému faktoru (mimochodem Clarkson už má vážně echt Milana)
Prostě je to stejné, jako jezdit 10 let jedním autem, prodat ho, po roce koupit znovu a pak už se uvidí, jestli jsem ho koupil zpátky kvůli tomu, že mi chybělo nebo si přiznat, že jsem ho prodal, protože už mě vlastně ani moc nebavilo...

reagovat
Sp
Speedy_Gonzales
09. ledna 2017, 12:07
0

Ak si myslis, ze James a Jenifer staru odporucam poslednu epizodu :)

reagovat
CerVus
09. ledna 2017, 15:47
0

Tak ta byla hodně tragická.

PepaSFI
09. ledna 2017, 16:57
0

já bych teda řek že.......Jo Ano Ano jednoznačně ano! Dokonce mám tak trochu pocit že to získalo nový náboj. Jistě, není tam ten pocit balancování na hraně legality ale zas to není tolik svázané Británií. Ve starém TG byly často narážky na místní specifika, politiku, kulturu, hosté byli většinou Britské celebrity a to nám moc neříká. Jo ten američan je divnej, Stig je ještě divnější. Bohužel patří BBC a nahradit se nedá, to už prostě fungovat nebude. Zatím jsem viděl 6 dílů a všecky mě bavily. Něco víc, něco míň, u něčeho jsem se nasmál jako už dlouho ne. Když jim to ještě pár let vydrží, bude to jen dobře. Ten nový Top Gear mě naopak nebavil. ne že by tam nebylo pár vtipných momentů ale vůbec mi to nesedlo. Jakoby se pokoušeli opakovat neopakovatelné. Vlastně asi nejlepší byly ty přídavky.

reagovat
Debru
09. ledna 2017, 18:06
0

Co mate vsichni proti americanovy? Me osobne to prijde jako zajimave reseni problemu. Podle me TGT potrebuje nekoho kdo bude jezdit casy a zaroven bude splnovat dve protichudne podminky:
1.) Nesmi mluvit, jinak by delal recenzi, tudiz moderoval.
2.) Musi mluvit protoze jinak by to byl stig.
Tudiz mi volba na nesmysly blaboliciho americana s pupkem ktery nijak nemuze ohrozit pozici moderatoru a zaroven zalepuje (ano zalepuje, nenahrazuje) diru po stigovy jakoz to maskotovy pripada idealni.

reagovat
Regular John
09. ledna 2017, 18:45
0

Baví mě to dost, ale zatím jsem neměl chuť si jakýkoliv díl (kromě prvního) pustit znovu. U původního TG bylo plno nezapomenutelných epizod, za mě třeba ta, kde dělali reklamu na VW Scirocco, to bylo fakt peklo :-)

U TGT mě nejvíc vadí to, že moderátorům nevěřím ani slovo, je z toho precizně naskriptovaný film, kde vše působí strašně nepřirozeně a je jedno, jestli jsou ti tři někde na výletě nebo někdo z nich zrovna "recenzuje" auto. Dřív mě ty recenze dost bavily, přestože mi bylo jasné, že jejich názory nelze brát moc vážně, ale když Clarkson pár dílů zpět totálně sepsul BMW M4 GTS, tak mě jen utvrdil v tom, že jeho slova už nemají naprosto žádnou váhu.

Taky by si mohli uvděomit, že opakovaný vtip už není vtipem. Občas ta show začíná být dost trapná, ať už jde o celebrity brain crash, Hammondovo driftování na výletě s Hellcatem nebo vracení se v čase během druhé epizody.

Celkově jsem ale za TGT rád, je to taková zábavná jednohubka. Když chci něco, co si vychutnám a zároveň se dozvím nějaké informace, tak si dám na youtube Davide Cironiho, Chrise Harrise nebo třeba Matta Faraha :-)

reagovat
Letis
09. ledna 2017, 18:59
0

Jediný s čím mám v TGT problém je celebrity brain crash, který doufám zmizí třeba v další sérii. Američanovy hlody taky dost nuděj, ale něco asi říkat musí, aby nebyl jako tichý jezdec alias Stig. Co se mi moc nelíbí je trať a druhej díl mě vůbec nebavil. Naopak např. ten s Miatou a Alfou byl úžasnej.

reagovat
whitenight
09. ledna 2017, 20:57
0

Tady jde i o to, že i když si to lidi myslí, neni to Top Gear. Ten se už prostě nevrátí, tohle je Grand Tour. Musí mít svou identitu. Na každej díl se s chutí podívám, mám rád kluky i jejich humor a GT je úžasná podívaná. Jo, je tam pár problematickejch prvků jako Američan, proti kterýmu ale v zásadě nic nemám, nebo ten Celebrity brain crash, což je taková hříčka, co by tam ani mít nemuseli.
Lidem dost možná vadí tempo toho pořadu. V Top Gearu se střídaly testy, kola na trati a střihy do studia, všechno plynulo rychle a za hodinu se toho dost stihlo, tady se to všechno točí okolo jednoho dobrodružství.
Nicméně to je prostě Grand Tour, je to o tom, že všechno zažívaj na cestě. Navíc se to musí brát rozumně, Hammond je starší než byl Clarkson v začátcích Top Gearu. May i Clarkson jsou už postarší lidi, většina mejch profesorů je v jejich věku a ty rozhodně nezvládnout jezdit po světě a dělat šílenosti. Si vemte, jakej záhul na záda musí bejt přejet Namibii v bugině.

reagovat
Hospodský
10. ledna 2017, 13:19
0

Uniká mi smysl hodnotit něco, když jsem ani nezkoukl všechny díly.. Mimochodem ty poslední byly z mého pohledu zatím nejlepší. Jak už zaznělo, GT není starý TG. Je jiný.. Musí být jiný..
Osobně jsem až na díl s teroristy spokojen. Jako přirozený skeptik jsem čekal, že to bude horší. Navíc mi přijde, že se stále zlepšují.. Velmi kvituji úmrtí celebrit, ještě než dorazí do studia. To byla pasáž, kterou jsem u starého TG vyloženě nesnášel, protože to byla čistá reklama na daného hosta. Jediné co mi vadí je ten američan. Vtipný není, sympatický už vůbec ne, kdyby držel hubu, udělal by líp.

reagovat
Radek Chlud
10. ledna 2017, 18:02
0

Hvězdy umírají jen kvůli dohledu armády právníků z BBC. Jinak, ještě nikdo neviděl všechny epizody, protože ještě nebyli odvysílány, že..I přes to si myslím, že se můj dojem z této série do konce velmi pravděpodobně nezmění.

Hospodský
10. ledna 2017, 22:08
1

Myslel jsem samozřejmě ty odvysílané, to dá rozum. Píšeš, žes poslední 3 díly neviděl a ty právě podle mě stály za to. Zasmál jsem se a neměl bych problém si je dát znovu. Naproti tomu Tebou zmíněný teroristický díl stál skutečně za prd a pocity jsem měl podobné, jako jsi popsal. Možná GT nedosahuje kvalit TG v jeho nejlepších časech, ale určitě bych to nenazval promarněnou šancí. Taky se mohli dědci na Amazon vyfláknout a jít třeba chytat ryby. To by byla promarněná šance.

Xcriss
14. ledna 2017, 08:45
0

Pri vsi ucte mam pocit, ze autorovi clanku je asi tak 198 let a ma poskozenou cast mozku zodpovednou za smysl pro humor... :/ (Opravdu tady ma nekdo pocit, ze by Jeremy jel jen tak malovat obrazy do Italie..?)

TGT je jiny a lepsi nez TG asi neni, ale ty duvody mi prijdou vice nez mimo :-O

Mi na TGT vadi hlavne ta cyklicnost... TG byl vzdycky trochu jiny, tady je to nalajnovane v takovem tom Amazonim ultranudnem stylu... Zacatek, conversation street, celeb brain crash (Does that mean he's not coming then?" ugh... ), the american, who thinks blabla is basically comunist... Eh, furt to same dokola. Ten special byl ale hodne dobry a prokazal mimo jine, ze chlapici do stareho zeleza jeste par let patrit nebudou. Nic neni vecne, ale zrovna jejich vek je podle me to posledni, co by melo tomu poradu ubirat na kvalite. Spis chybi nejaka invence...

reagovat


Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Chevrolet Tahoe  1996
Chevrolet Tahoe

1996 rok výroby
180 koní výkon
6 473 ccm objem

Cadillac Eldorado  1976
Cadillac Eldorado

1976 rok výroby
230 koní výkon
6 999 ccm objem

Ford F150 Ford F-150 5.4 V8 LPG 4x4 2000
Ford F150 Ford F-150 5.4 V8 LPG 4x4

2000 rok výroby
270 koní výkon
5 400 ccm objem

Cadillac Brougham ď Elegance 1988
Cadillac Brougham ď Elegance

1988 rok výroby
142 koní výkon
5 000 ccm objem

Ford E250  1967
Ford E250

1967 rok výroby
168 koní výkon
5 700 ccm objem