načítám data...

Xander_Cage

JménoLukáš Pěčka
BydlištěOstrava-město
Registracepřed 4.2 rok.
Poslední aktivitapřed 4.7 dny
Komentářů u článků75
Pozitivních komentářů u článků19
Negativních komentářů u článků0
Možnostinapsat zprávu

Poslední blogy

Autičkářův detailing blog

09. března 2017, 13:17 9 komentářů

Jak jsem k detailingu přišel

Autičkářův detailing blog č.2

15. března 2017, 11:41 20 komentářů

Dvoukýblová metoda mytí

Autičkářův detailing blog č.3

28. března 2017, 16:12 22 komentářů

Pomůcky, nářadí nástroje


Posledních 50 komentářů

Xander_Cage
28. června 2020, 12:05
0
Nešťastná srdce, aneb; když se motor nepodaří

Jo ještě u toho jsem si vzpoměl, vyměnit svíčky, je nadlidský úkon, bud sundat sání a vyměnit u něho těsnění, nebo krkolomně přes prodloužení klíče svíčky vytáhnou, ano svíčky jsou schovány pod sáním do motoru čili dostat se k nim je problém.

Xander_Cage
28. června 2020, 12:02
2
Nešťastná srdce, aneb; když se motor nepodaří

Jak bylo popsáno nademnou 1.2 HTP jo to je katastrofa a ještě bych přidal z VW produkce motor 1,6 typ akl označení SR, který se montoval do Golfu 4 a jedničkových Octavií, ten motor na 1,6 nejede, jakoby neměl výkon ani krouťák, divný katalyzátor (který je přivařený ke svodům), věčný problém s nastavením škrtící klapky, divná a drahá spojka (podle mechanika otočená, víc nevím nerozumím tomu :D ), věčné úniky chladicích kapalin atd, bohužel měl jsem zkušenost s tímto motorem a nikdy více (kdyby někdo chtěl z Ostravy Golf 4 s tímhle motorem bez technické, ale s nerezavou karoserii a novou spojkou ať se mi klidně ozve, jinak to jde do šrotu).

Xander_Cage
26. ledna 2020, 21:43
1
Auta stříbrného plátna

Ještě jsem si vzpoměl:
Manta Manta - Opel Manta (různé variace)
Dirty Mary, Crazy Larry - Chevrolet Impala a Dodge Charger R/T 440

Sice ne auta, ale určitě sem patří i motorky z filmu Easy Rider.

Xander_Cage
26. ledna 2020, 21:36
0
Auta stříbrného plátna

Taky přidám něco do sbírky:
Filmy:
Vanishing Point (původní i nová verze) - bílý Dodge Challenger RT
Nebezpečná rychlost - autobus GM New Look
Interstate 60 - červené BMW E36 cabrio
Blizke Dialavy - Tatra 148
Born to Run - červený Ford Mustang Boss
Bavorák (Bumer) - černé BMW 7 E38 v druhém díle BMW X5

Animované:
Initial D - Toyota AE86
Scooby Doo - Mystery Machine

Xander_Cage
26. ledna 2020, 21:22
0
Auta stříbrného plátna

Mě se zase při videoklipech vybaví Ferrari Dino z klipu Joyride od Roxette

Xander_Cage
09. listopadu 2019, 21:30
0
BMW e39 523i: Hrdina mnichovské stáje tehdy a dnes

Do diskuze musím přispět, prostě mi to po dlouhé době nedalo.
BMW E39 je dobré auto, ale jako ojeté ho udržet v dobré kondici a provozuschopném stavu jsou šílené nervy a brutální zásah na peněženku. Hold tady nejvíce platí kdo chce opičku musí mít na banány.
Mám 6-ti letou zkušenost s vozem BMW E39 525i rok 2002, manuál (po faceliftu) a zde jsou mé pocity.
Jízdní komfort: Ten je exceletní, i na naších rozbitých silnicích, to auto jenom pluje, a klid a ticho v kabině je velice návykové - každé jiné auto je hlučné, všichni kdo jednou se svezou v E39 (i se základní výbavou, tzn. ne dvojitými skly, a látkovými sedačkami) si pochvalují neuvěřitelné ticho a komfort. To je velice velké pozitivum
Styl: To auto je pořád hezké, je jako víno, stařím ještě se zdá lepší a lepší a pořád působí monumentálně a majestátně - obzváště pěkně umyté mezi jinými auty, design se fakt povedl.
Motor: mám 2,5L benzín 143kw (192 koní) kteří sice asi časem z motoru odešli ale pořád to má zvuk a sílu, na jakýkoliv převod to prostě táhne a jede jako z praku, když se nechá nízký převod a šlápne se na pedál tak zvuk je velice pěkný, krásný jemný ale zajímavý prostě R6.
Ale teď budou negativa bohužel:
Nejhorší na autě jsou brzdy, kdo je dělal by si zasloužil asi pověsit za určité partie do průvanu. Brzdy z druhovýroby se kroutí a při sešlápnutí pedálu brzdy volant vibruje, dělají to i original brzdy teď je mám na autě a dělají to samé předtím jsem měl bremba s keramickými destičkami a po nějaké době se prostě zkroutí, je to asi hmotností auta, ale nejhorší je ruční brzda, tu jsem nepochopil dodnes: ta je totiž bubnová! Vysvětlení: Brzdy na autě jsou všechny 4 kotoučové, ale ruční brzda je bubnová tzn tlačí brzdové čelisti na vnitřní část kotoučové brzdy. Výsledek?: Brzda je k ničemu, z kopce nebrzdí, a do kopce jakž takž, a myslím že už z výroby to nebrzdilo (výhodu mají automatické převodovky kdy tam dají prostě P).
Elektronika: jo jako každé auto, tyhle auta trápí elektrická instalace, a to mám auto bez výbavy kdo má nějakou výbavu tak asi musí zešílet, v automatické klimatizaci odchazí tzv. ježek topení (neboli rezistor) který je umístěn ve velkém teplu a dokáže vybít baterii vozu, druhovýroba nepomůže, originál stojí 3.500,-Kč a ten taky časem odejde. Rádia, rádia Becker jsou šmejdy a odchází snad na nich cokoliv, zesilovače, displaye atd občas to hraje někdy ne. DCS (stabilizace) jednotka umístěná vedle motoru (takže všechno teplo z motoru R6 jde to té jednotky, kousek oddělujícího plíšku tomu nepomůže), kazí se to oprava drahá (cca 30.000,-Kč).
Světla: i když xenonová, ale nesvítí za nic, většinou za to můžou ulámané tyčinky automatické regulace - tenké plastové tyčinky co se hned ulámou a nejdou opravit snadno (světlo se musí teplem rozlepit).
Rez: ano i takové auta reznou - nejvíce postižené místa: spodní část všech dveří, dveře kufru, přední kapoty.
Motor: i když k motoru bylo napsáno chvály dost, je třeba i kritika: úniky oleje naprosto všude (vana, víko, posilovače) olejový odlučovač se hodně zanáší, lambda sondy (auto jich má tak 5 nebo 6, ale v kterém autě se to nekazí?) a různé fíčury EURO 3 norem (jedna věcička co míchá vzduch do motoru, druhovýroba není, originál za 6.500,-Kč). No a k motoru, už má nějaký věk a auto velkou hmotnost, a prostě na křižovatce vás spráská kdejaká Fábie s turbem protože má prostě věští zátah, než atmosféra R6.
Servis: Nikdo to nechce servisovat, najít solidního mechanika je dost kumšt nebo to vyjde na neskutečné peníze: stačilo mi když byla výměna airbagů ve svolávačce, kdy to bylo zadarmo ale na faktuře byly rozepsány všechny úkony - zdá se mi že i operace srdce vyjde levněji než jít do servisu BMW.
Nevím možná mám blbý kus: udržovaný (s 280.000km na tacho, ale reálně tak 400.000km), ale už bych si asi koupi E39 rozmyslel, nebo najít fakt kus pěkný kde je naprosto jistá historie, jinak je to kus rozporuplného šrotu.

Xander_Cage
22. prosince 2017, 23:13
0
Co vás dokáže nejvíce naštvat či rozesmát na filmových automobilových honičkách?

Nejlepší z celého filmu a hlavně při téhle honičce je hláška: "Chlape právě sis zrušil Ferrari.....Nebylo mý". :D :D

Xander_Cage
22. prosince 2017, 22:46
2
Co vás dokáže nejvíce naštvat či rozesmát na filmových automobilových honičkách?

Taky bych přidal pár automobilových klišé z filmových ateliérů:
1. Vždy perfektně nastavená sedačka ve "vypůjčeném" autě hrdiny - hrdina potřebuje rychle vozidle a vezme si první které uvidí avšak je u něho dokonale nastavená sedačka (i když majitel vozidla může být jiných tělesných proporcí než hrdina) aby mohl bleskurychle reagovat na situaci v dané automobilové honičce - kor když jde o nějaké lepší auto s elektrickým nastavováním sedaček, prostě nic, nasedne a už je uprostřed honičky s čím souvisí i bod č.2
2. Vždy dostatečné množství paliva v nádrži - každý "vypůjčený vůz" nebo jakékoliv jiné auto má dostatečné množství paliva na i několikaminutovou zběsilou honičku na plný plyn (kdy auto má největší spotřebu). Nikdy se nestane že by hrdinovi nebo i záporákovi svítilo hladové oko či došlo palivo.
3. I když máte jakékoliv auto vždy dokážete soupeřit v automobilové honičce - záporák může mít nadupanou káru o výkonu ve stovkách koní, ale hrdina vezme první šrot který má výkon stěračů v dnešních moderních autech a přesto v automobilové honičce protivníka nejen stíhá, ale i předežene (samozřejmě pomocí triků, že zná lépe město atd).
4. S bodem č.3 trochu souvisí i technický stav vozidel zdolávající skoky, výmoly, prudké brždění a jízdu na plný plyn. Ne vždy auta jsou v realném světě v perfektním stavu, ale ve filmu se žádné nerozsype v první zatáčce.

Xander_Cage
30. května 2017, 21:19
0
Kafe&Káry v Ostravě již tuto neděli!

Tak video už je hotové. Sice krátký prostřih, ale alespoň něco :D

Xander_Cage
30. května 2017, 07:33
1
Hrát či nehrát, to je oč tu běží

Já hraju Euro Truck Simulator 2. Sice hraju na klávesnici, ale s vypnutým omezovačem rychlosti. No je to pak sranda ve 150km/h uřídit naložený kamion :D ale spíš to beru jako takovou oddychovku - pustím si online rádio zvolím trasu a jedu. Ale pokud má někdo volant a chce si z toho udělat simulaci tak i to jde - hra nabízí několik možností od manuálního řazení, retardéry, ovladatelnost přívěsu, intenzitu brždění, reálnou spotřebu paliva, zvedání náprav, atd.

Xander_Cage
29. května 2017, 09:04
0
Kafe&Káry v Ostravě již tuto neděli!

Už se pracuje i na videu z akce, ale dejte mi ještě nějaký čas jsem pomalejší :D

Xander_Cage
09. května 2017, 22:55
0
Kafe&Káry v Ostravě již tuto neděli!

No na Ostravskou akci se těším. Takže se tam uvidíme.

Xander_Cage
22. dubna 2017, 10:41
0
Hrdinové za babku: Mazda Xedos 6

Poslední věta překlep: Mít zbytečné peníze navíc, tak bych neváhal a auto si koupil.

Xander_Cage
22. dubna 2017, 10:38
0
Hrdinové za babku: Mazda Xedos 6

Musím potvrdit, kamarád to auto měl a jedním slovem pecka, tiché, pohodlné, výkonné a hlavně 6-ti válec. Ale je to auto z 90. let a už se ani neřadí do kategorie povoz pro určitou menšinou, takže takové auto potřebuje náležitou péči (olej, rez) ale je to takový nenápadný youngtimer, pořád bych ho chtěl mít prostě zbytečné peníze. :-)

Xander_Cage
29. března 2017, 11:03
0
Legendy minulosti: Mercedes-Benz CLK GTR

Jo také si tohle pamatuji ze série NfS, ono všechny supersporty a exotické auta z 90. let si pamatuji a znám pomocí počítačových her.

Xander_Cage
24. února 2017, 21:40
1
Nenápadné automobilové klenoty aneb jak být lepší než Walter White

Já bych při tomhle výběru šel do BMW E39 (jak prosté - moje oblíbené a vlastní :D ), ve vyšší motorizaci např. 540i pro ostatní starý bavorák za pár korun pro méně bohaté a pro určitou menšinu, pro znalce ultimativní auto, které je nenápadné (bez M paketu) a ještě se dá šikovně zhodnotit pokud by se o to majitel staral.

Xander_Cage
22. února 2017, 16:40
0
Jak je to s hraním Dooma na infotainmentu Porsche?

No s tím ovládáním nevím jestli by to šlo, nebo jako šlo ale ne tak snadno, vím, že auta mají oddělenou řídící jednotku (nebo oddělený čip na řídící jednotce) pro rádio, čili by se muselo překopat celá elektronika v autě aby všechno spolu komunikovalo což pochybuju, že by u Porsche někdo zvládl - možná na nějaké univerzitě v rámci vysokoškolského projektu, ale tam na tyhle účely nekupují Porsche.

Xander_Cage
21. února 2017, 09:28
0
Nápady, se kterými by auta byla lepší, ale zapomnělo se na ně

No já bych to přirovnal k hodinkám u klasických dokážete i bez ciferníku pomocí rafiček určit čas, u digitálních se musí čas přečíst, ono to není takový problém, ale v autě v provozu kdy člověk musí sledovat milion věcí jsou ty desetiny sekundy na čtení rychlost poměrně zásadní.

Xander_Cage
21. února 2017, 09:13
2
Nápady, se kterými by auta byla lepší, ale zapomnělo se na ně

No s těmi budíky, u těch plně digitálních (jenom digitální číslice) je nevýhoda, že rychlost se musí "číst" přitom když má auto klasické budíky (i ty přes display) tak člověk si dokáže zapamatovat kde rafička je a na kterou rychlost ukazuje čili nemusí rychlost číst.

Xander_Cage
19. února 2017, 12:50
1
5 věcí, které autíčkáře s OCD k šílenství přivedou

Spíš naopak, hodně lidí si myslíš, že se to odře, otře, seškrábe atd. Samozřejmě je nejlepší používat správné postupy a prostředky a nic se tomu nestane, naopak např. plasty v interiéru které nejsou ničím ochráněné tak mohou změnit díky slunci tvar zblednout atd, takže můj interiér vypadá jako nový i když pravidelně utírám prach, protože to i nejen pravidelně čistím ale impregnuji prostředky a někdo kdo se nestará to má vybledlé, poškrábané atd (jo taky mám škrábance tomu se člověk nevyhne, ale 99% všech škrábanců a různých deformací či jiné poškození je od předchozích majitelů).

Xander_Cage
19. února 2017, 10:54
0
5 věcí, které autíčkáře s OCD k šílenství přivedou

Ano kýble a jiné pomůcky jsou přehnaně vysoko cenami a někdy jsou to nesmysly, ale zrovna u těch mikrovláken pozor, tam je rozdíl, ano stačí z mikrovlákna z kiku za 30 korun, ale třeba u sušících ručníků je rozdíl, obyč. nějaký sušící ručník nevysuší naráz celé auto (velké už vůbec) ale kvalitní ručníky s vysokou gramáží, nejen že nesajou hodně vody a tímpádem se dá vysušit celé auto ale tím, že mají vysokou gramáž nehrozí poškrábání karoserie při sušení jako např. při klasické jelenici.A ano mám dražší ručník na auto než na sebe. :D

Xander_Cage
18. února 2017, 21:59
0
5 věcí, které autíčkáře s OCD k šílenství přivedou

Jo z Aliexpressu a jiných stránek znám (nahodil jsem zde ceny z českých shopů) avšak jak jsem psal já mám sice kýble kulaté, ale atypické takže ty grit guardy by mi lítaly ze strany na stranu - musí sedět přesně jinak to nemá cenu, takže buď jiné kýble nebo diy grit guard.

Xander_Cage
18. února 2017, 21:44
1
5 věcí, které autíčkáře s OCD k šílenství přivedou

Ještě jedna věc ohledně kýblů - dá se do nich pořídit tzv. grit guard neboli plastová síťka která ti zadrží špínu na dně kýblu, avšak já to nepoužívám - z důvodů finančních, kus děravého plastu stojí 500kč a do dvoukýblů bys měl mít dva (na každý kýbl jeden) navíc já mám momentálně používám zavírací kýble (beru vodu z domu) které nejsou na to určené (ale 10l vodu udrží v pohodě, ale mají atypický rozměr) kvůli převozu v autě.
Já nabírám vodu z kýblu z horní části - nemočím rukavici až na dno kýblu kde může být potencionální špína (i když mám dva kýble ale i tak se špíny v "čistém" kýblu neubráníš), ale přemýšlím nad výrobou vlastních grit guardů.

Xander_Cage
18. února 2017, 21:13
0
5 věcí, které autíčkáře s OCD k šílenství přivedou

Jo ale to většinou je málo, ano je správné že myješ od vrchu dolů, ale většinou je té špíny hodně a v jednom kýblu tu špínu znova taháš na karoserii, kdyžtak mrkni na moje videa, musím překonat svoji lenost a rozkecat se tady na blogu nebo zvlášť článek, protože tenhle topic by měl milion příspěvků kdybych měl všechno vysvětlovat.

Xander_Cage
18. února 2017, 21:00
1
5 věcí, které autíčkáře s OCD k šílenství přivedou

Jo jinak jak vidím napouštění kýblů atd. tak jeden kýbl je málo, minimálně jsou potřeba dva - jeden se šamponem a druhý s čistou vodou na oplach mycí rukavice.

Xander_Cage
18. února 2017, 19:30
0
5 věcí, které autíčkáře s OCD k šílenství přivedou

Ohledně vůní já taky byl proti vůním, samozřejmě ty klasické vanilky a jiné chemické hnusy z benzinky, ale pak jsem narazil na jiné značky vůní a nemůžu si vynachválit.
Super jsou vůně od Chemical Guys - mají úplně jiné vůně než ostatní: Stripper Scent - vůně prostitutek a peněz :D , Bubble gum, Grape Soda, Margarita, American Pie a jiné, výhoda jsou to jako parfémy takže toho nemusí člověk vyplácat mnoho a může to střídat a není to chem. hnus.
Ovšem nejlepší poměr cena/výdrž je California Scents Višeň - ze začátku je to fakt silné a člověk to nesmí otevřít naplno, ale pak to klidně i rok vydrží a opravdu to ten rok voní - jsou to vůní napuštěné polštářky taky žádný chem. hnus.

Xander_Cage
17. února 2017, 16:59
0
5 věcí, které autíčkáře s OCD k šílenství přivedou

No já to znám ale, naštěstí ne tak drsně i když, parkuju na sídlišti a kousek od baráku je škola a stačí aby pršelo a nebo byl sníh a už děcka na to čmárají, už se mi stalo, že někdo pokreslil kapotu fixou, a 2x poškrábal kufr.

Xander_Cage
17. února 2017, 16:45
0
5 věcí, které autíčkáře s OCD k šílenství přivedou

Cedule zákaz mytí vlastními prostředky je naprosto na každém mycím boxu, vím o pár místech, kde prostě obsluha chodí a říká, že se to nesmí atd., ale tam kde já chodím pohoda, obsluha benzinky chodí k těm boxům kouřit (jediné místo na benzince kde se dá kouřit), nebo vyhazovat odpadky do kontejneru a nikdo ještě nic neříkal (ani údržbář těch boxů). Většinou přijdou lidi co chtějí umývat a ptají se jak dlouho tam ještě budu, nebo je to zaujalo jak myju auto, tak se o tom rozkecám jako tady.

Xander_Cage
17. února 2017, 16:03
0
5 věcí, které autíčkáře s OCD k šílenství přivedou

No vybírám dobu kdy tam nikdo není, nebo málo lidí - jsou tam dva boxy nebo zajedu někde jinde. No i tak když myju tak jsem tam minimálně 30 minut a to jedu fofry :D když nikdo není pohodička a jsem tam klidně hodinku - na osušení odjedu a suším mimo box, ale když u toho něco chci natočit tak to jsem tam dýl no :D , jinak snažím se nepřekážet, vím že ostatní nejsou blázni jako já a chtějí jenom opláchnout auto.

Xander_Cage
17. února 2017, 14:05
0
Prodej a nákup auta. Jak to děláte vy?

No prvně sem na okna klasicky vylepil papíry, že auto prodám. Pár lidí volalo, ale nikdo se ke koupi neměl. Pak jsem dal inzerát na bazos a auto bylo do hodiny prodané. I když dodnes lituju, že auto jsme prodali, to auto bylo super (Renault Laguna první generace s benzínovým dvoulitrem).

Xander_Cage
17. února 2017, 10:29
0
5 věcí, které autíčkáře s OCD k šílenství přivedou

No taky natáčím nějaká videa na youtube takové základy o detailingu (kdyžtak youtube Pecka Detailing - pro admina není to reklama jenom rada na co koukat :D ) jinak Chemical Guys jsou celkem nic (ono celé je to rozporuplné) pokud chceš vidět na youtube mistry v akci tak určitě se podívej na kanál AMMO NYC, Auto Fetish Detail nebo Car Cleaning Guru.

Xander_Cage
17. února 2017, 10:13
1
5 věcí, které autíčkáře s OCD k šílenství přivedou

Pokud člověk používá kvalitní prostředky při mytí (Ph neutrální šampon, který nepoškodí voskovou ochranu) tak voskování (při kvalitním vosku) probíhá 2x ročně (jaro-podzim) tzn. kompletně zbavit auto původní ochrany, polétavé rzi, asfaltu a různých nečistot - pomocí chemických prostředků a clay hmoty, a nakonec nějakou neabrazivní leštěnkou připravit povrch pod vosk a pak vosk krásně přilne na lak a ten půlrok vydrží v pohodě, akorát občas (1x měsíčně) "přiživit" vosk detailerem (práce tak na 5 minut). Takže klidně můžu v létě auto umývat co týden a přesto vosk na tom drží samozřejmě pokud používám Ph neutrální šampon. Leštění se u E39 chystám, teď mě čeká oprava rezavých spodků dveří jak to bude hotové, tak plánuju auto vyleštit do zrcadlového lesku - což je velice nákladná práce jak časově (minimálně týden práce) tak i finančně tak mi to snad vyjde.

Xander_Cage
17. února 2017, 09:15
0
5 věcí, které autíčkáře s OCD k šílenství přivedou

Tak to si počkáš :D pokud to auto nerozstřelím o něco, nebo pokud si to nevezme pomocí rzi příroda tak měnit nehodlám.

Xander_Cage
17. února 2017, 08:37
0
5 věcí, které autíčkáře s OCD k šílenství přivedou

Jo písmenka to je taky věc. Já taky sundal označení 525i protože to neladilo s druhou částí kde není nic.
Nejhorší je když to blbě udělají přímo v automobilce jako u prototypu Škody Tudor - to D je prostě na zabití.

Xander_Cage
17. února 2017, 08:15
2
5 věcí, které autíčkáře s OCD k šílenství přivedou

Jo ještě jednu věc bych přidal: Kontrola zamknutí auta tzv. tahání za kliky, vždycky po zamknutí musím obejít auto a zatahat za všechny kliky abych se přesvědčil, že auto je zamknuté - to mám ještě z doby kdy jsem měl Renault Lagunu a prostě přes centrál se někdy jedny dveře nezamkly, ale jenom někdy, tak od té doby to takhle kontroluji.

Xander_Cage
17. února 2017, 08:06
3
5 věcí, které autíčkáře s OCD k šílenství přivedou

No tak to se rozepíšu, protože jsem zrovna člověk trpící OCD :D U páčky stěračů v BMW E39 je kolébka nastavení rychlosti cyklovače stěračů, ale tato kolébka nemá střední polohu bud je víc nahoře nebo dole, to mě pro mě nedokonalé, pak samozřejmě oblígádní nastavování teploty klimatizace i když ji mám dvouzónovou musí být teplota přesně na 20.0 °C na obou zónách a pokud spolujezdec přidá nebo ubere teplotu musím taky - ale pokud ji zvýší/sníží o 0.5 stupně, musím zasáhnout aby to byl alespoň ten stupeň, pak výdechy ventilace musí být přesně nastavené aby to ladilo a je jedno že to fouká kde mimo posádku.
Ale co je pro mě největší OCD je čistota, tam se to u mě projevuje na plno. Nelze do mého auta vstoupit bez oklepání bot o sebe (jestli by někdo klepal boty o práh, tak ten člověk už neexistuje :D ) a v nějakých zablácených to vůbec, jíst se v autě nesmí, pít jenom s nejvyšší opatrností. Skoro po každé jízdě vysávám (mám příruční vysavač do zásuvky zapalovače) aby nebylo na koberečkách smítko. Auto myju zásadně sám a ručně (v automatické myčce jsem nikdy v životě nebyl) a nejkvalitnějšími prostředky a detailingovými postupy - komplet všechno kola, podběhy, karoserii různé záhyby a spoje. I teď v zimě mám auto čisté a lesklé (oproti 99% ostatních aut) a když prší nebo sněží a já musím jet, tak už se dívám na počasí kdy bude pěkně ať to můžu umýt - prostě se na to špinavé auto nemůžu dívat. A když je všechno umyté vyčištěné tak ten pocit je úžasný. Tak to jsem já a moje OCD spojené s auty. :D

Xander_Cage
14. února 2017, 21:53
0
Autíčkářovy tipy na letní dovolenou

Ano hodně lidí si auta na Kubě představuje jako zakonzervované parády, ale viděl jsem pořad (běžel na Discovery) Kubánský Chrom, kde byl přesně popisován stav a údržba a renovace těhle aut. Oldsmobile jednoho Kubánce měl motor z lodi (dieslový) a chtěl ho vyparádit tak aby dostal osvědčení pro taxi pro turisty, málem na tom zruinoval celou rodinu, další si nechal auto přestříkat barvou co zrovna byla v dílně o které se nedá říct bezprašná, nářadí je tam taky z roku 1950, většina aut má motor z Lady nebo komplet součástky, jenom opravdu velice málo aut má originál motor a to ještě bůhvijak opravovaný, i součástky se tam dědí z otce na syna a prodávají se za šílené peníze a většinou ani ta karoserie nestojí za řeč - podomácku vyrobené blatníky či nárazníky stylem co dům dal a jiné. Každý si představuje, že jestli se někdy Kuba otevře, tak sběratelé tam půjdou ve velkém nakupovat, bohužel to není pravda, daleko lepší kusy v lepším stavu se dají najít na Amerických vrakovištích nebo u soukromých sběračů (typ lidí co má obrovské pozemky nebo budovy a shromažďují různé krámy a mají toho tuny).

Xander_Cage
18. ledna 2017, 18:17
0
Konečně víme, čím jezdí Homer Simpson

Pokud by měl někdo zájem, je možno Homerův růžový sedan sehnat jako model od Hot Wheels - autička z kolekce roku 2017 (btw. lze sehnat i auto které dělali v garáži Gas Monkey, je to ze stejné kolekce).

Xander_Cage
16. ledna 2017, 11:26
0
11 automobilových reklam, které máme rádi

Celkově reklamy BMW Hire s Ownem jsou super.

Xander_Cage
16. ledna 2017, 11:25
1
11 automobilových reklam, které máme rádi

Ještě přidám jednu, sice není přímo reklama na auta, ale na automobilovou počítačovou hru Forza, reklama dabovaná Jeremy Clarksonem.

Xander_Cage
16. ledna 2017, 11:16
4
11 automobilových reklam, které máme rádi

Reklamy na zajímavá auta se dělají prakticky samy, ale vytvořit reklamu na bezpečný náklaďák? Stačí vám Van Damme a epická reklama je na světě.

Xander_Cage
09. ledna 2017, 09:03
0
The Grand Tour: O velkých penězích, promarněné šanci a ztrátě iluzí

Mě se Grand Tour pořád líbí. Sice musím taky uznat, že např. díl z Namibie nebyl pro mě tak silný jako Top Gear taky z Afriky, kdy hledali pramen řeky Nil. Samozřejmě je hodně znát věk 3 protagonistů, ale zase je to zajímavé. V BBC to bylo "kontroverzní" tím, že to byla TV (a ještě k tomu veřejnoprávní) a tam politické výstřelky byli mimo hranu. Amazon je internet a dokonce i politické výstřelky Clarksona už moc nepřekvapí.
Podle mě to chce čas a budeme si epizody pouštět znova - stejně jako já když jsem se díval na satelit na Poláky (TVN Turbo, BBC jsme nechytali) a říkal jsem si co je to za týpka, že si dovolí kritizovat BMW E60 M5 (ano to je první Top Gear, který jsem viděl, ale v Polštině), nakonec mě to chytlo a hltal jsem každý díl (navíc bylo to takové učení Angličtiny, titulky nikdo tehdá nedělal, tak jsem se díky Top Gear zdokonaloval v Angličtině), a chtěl bych aby to bylo i u Grand Tour.

Xander_Cage
05. ledna 2017, 11:34
0
Skot ztratil auto v placených garážích. Na půl roku.

Naštěstí vždy vím kde mám auto - v obchoďácích do kterých chodím mám své oblíbené místa (vždy nejdále od vchodu a prakticky celé parkoviště pro sebe), ale znám lidi kteří hledali auto v pozemních parkovištích po celém prvním podlaží i když auto měli v druhém, nebo od známé která dělala na informacích v obchodním centru, za ní přicházeli lidé pomalu s brekem, že nemůžou najít svoje auto.

Xander_Cage
30. listopadu 2016, 16:56
0
Autíčkář se ptá: Jaký vánoční dárek pro nadšeného autíčkáře?

Jo určitě kup clay ten bych vzal od Dodo Juice středně tvrdý (žlutý) a lubrikant taky od Dodo Juice Born Slippy

Xander_Cage
30. listopadu 2016, 15:43
0
Autíčkář se ptá: Jaký vánoční dárek pro nadšeného autíčkáře?

Tím jsem nechtěl napsal, že by jiné výrobky nefungovali od těch výrobců co jsem napsal nefungovali, ale jde mi spíš o cena/výkon což je všechno kdybych měl vypisovat tak je na jeden článek (možná přispěju něco do tématu blogy). I když třeba takový proklamovaný Pikatec ten prostě nefunguje tak jak má - ne tak dlouho a s nanášením na karoserii jsou problémy, za cenu Pikatecu má kvalitní vosk na hodně dlouho popřípadě keramickou ochranu laku.

Xander_Cage
30. listopadu 2016, 15:34
0
Autíčkář se ptá: Jaký vánoční dárek pro nadšeného autíčkáře?

Záleží co hledáš, já používám od každého něco co funguje. Já osobně nemám konkrétní značku, ale výrobku od DODO Juice (šampony), ValetPro (čističe interiéru), Chemical Guys (šampony, vůně do interiéru), Meguiars (impregnace pneu a čistič oken), Collonite (vosky), Gyeon (tekuté vosky, čističe a jiné) vše najdeš na detailingshop.cz popřípadě nanowax.cz (ti jsou ale jenom Chemical Guys a ne vše co píšou je extra). Vše mám v rámci "normální" investice, pokud by jsi chtěl fakt něco extra tak jedině SWISSVAX, ale tam ty ceny jsou někde jinde.

Xander_Cage
30. listopadu 2016, 11:32
1
5 automobilových žebříčků, kterým není radno (příliš) věřit

Ano přesně to je ten údaj, který z toho lze získat, kdo na jaké auto má peníze, ale nic víc, to jak se kdo k danému auto chová, stará se atd. mi tento údaj nic neřekne, jsou lidi kteří mají 14 let staré auto pořád ve výborné kondici a někteří 4 leté už tak akorát do šrotu (berte to s rezervou). Navíc co byli před 14 lety průměrně 14 let stará auta (favority, 120, escorty a jiné vozidla) a jaká jsou dnes 14 let stará auta (fabie, octavie po fc, mondea hranaté mk.3 a jiné). Bohužel pro politiky a hlavně ekologicky zaměřené je tohle údaj na kterém staví různé eco daně, šrotovné a spoustu jiných věcí.

Xander_Cage
30. listopadu 2016, 09:35
0
Autíčkář se ptá: Jaký vánoční dárek pro nadšeného autíčkáře?

Já myslím, že pokud někdo se stará o auto, tak kvalitní autokosmetikou ho člověk potěší. Hlavně kosmetika která je v třídě "detailing" mnoho i českých e-shopů nabízí kvalitní autokosmetiku, či přímo různé výhodné sety a balíčky produktů a kdyby člověk náhodou nevěděl tak na fórech mu ochotně poradí.

Xander_Cage
30. listopadu 2016, 09:08
3
5 automobilových žebříčků, kterým není radno (příliš) věřit

Já bych ještě přidal stáří vozového parku dané země (ČR 14 let) podle mě je to údaj který málo řekne, ale politici se o něj rádi opírají a vymýšlí zákony, nařízení aby se vozový park "omladil".

Xander_Cage
25. listopadu 2016, 09:36
1
Ptejte se: Nové auto pro Návštěvníky

Sice to bude znít divně, ale pokud by se měl natáčet Český seriál Návštěvníci (2016), mohl by roli nového auta "hrát" nová Škoda Kodiaq, je to České auto, avšak ho doplnit třeba mírným aerodynamickým pakem aby vypadalo jinak, ale zároveň zapadlo mezi ostatní, podle mě kult už si vytvořil na všech diskuzních forech a je to další přelomový model pro Škodovku a je to takové SUV což by mohlo nahradit tu Ladu, trochu terénu zvládne, na silnici taky dobrý (zatím co jsem četl nejel jsem s tím). Takže já bych vybral tohle.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Chevrolet Caprice Classic 1989
Chevrolet Caprice Classic

1989 rok výroby
170 koní výkon
5 002 ccm objem

Dodge Caliber SXT 2007
Dodge Caliber SXT

2007 rok výroby
110 koní výkon
1 798 ccm objem

Dodge Challenger SRT8, 250hp 2008
Dodge Challenger SRT8, 250hp

2008 rok výroby
250 koní výkon
3 518 ccm objem

Ford Bronco II XLT 1991
Ford Bronco II XLT

1991 rok výroby
104 koní výkon
2 933 ccm objem

Mercedes-Benz Třídy C BRABUS D6  2011
Mercedes-Benz Třídy C BRABUS D6

2011 rok výroby
313 koní výkon
2 997 ccm objem