reklama
načítám data...

Matěj

JménoMatěj Podhorský
BydlištěBrno-město
Registracepřed 19.3 měs.
Poslední aktivitapřed 3.4 hod.
Příspěvků ve fóru243
Komentářů u článků848
Pozitivních komentářů u článků84
Negativních komentářů u článků1
Možnostinapsat zprávu
Informace

Jeho hlavním oborem jsou letadla, zatímco auta pro něj představují především hobby a zdroj depresí (to když si chce nějaké koupit). Mísí se v něm pohled nadšeného petrolheada a cynického praktika, který auta vlastně nemá rád.

Posledních 50 komentářů

Matěj Podhorský
včera v 19:24
0
Toyota Aygo: Motoristovo minimální řešení

Tak ono to auto být minimalistické může, holt testovací konfigurace jsou většinou "fplný", ale to ještě neznamená, že v základu to taky nebude dobrý. A paradoxně, tahle auta v základu jsou asi nejlepší.

Matěj Podhorský
včera v 14:27
0
Toyota Aygo: Motoristovo minimální řešení

On středový výdech je asi nad tím displejem, ta velká mřížka.

Matěj Podhorský
včera v 14:22
0
Toyota Aygo: Motoristovo minimální řešení

Všude se uvádí 1615 mm, ale to je přes blatníky. Takže se zrcátkama o 10, 15 cm víc?

Matěj Podhorský
20. ledna 2017, 07:08
0
Nissan Qashqai 1.6 dci 4x4: Kombíky, do střehu!

A přesto to lidé dělají. Smyslem tohoto sdělení bylo ukázat, že ačkoli může Nissan působit mohutně, rozměrově zapadá do nižší střední, a většina lidí s parkováním vozů nižší střední problém nemá.

Matěj Podhorský
19. ledna 2017, 19:51
0
Airbus letos vyrobí létající auto. Opravdu?

Tak jako bezpilotní stroj se bere i přímo řízený model, těžší než 20kg. Plus s tím souvisí omezení létání blízko zastavěných oblastí apod. Všechno je přehledně zde: http://www.caa.cz/letadla-bez-pilota-na-palube/provoz-ostatnich-letadel-bez-pilota-na-palube

Jinak letouny s pevnými nosnými plochami velký výkon nepotřebují. Třeba ten kousek, na kterém jsem dělal výcvik, měl 100 koní, cestovní rychlost kolem 200 km/h a spotřebu kolem 18 litrů naturalu na hodinu, tedy na cestovním režimu by se to dalo vzít jako cca 9-10l/100km, a to mi přijde skvělé. Akorát rozpětí 8 metrů a délka podobná, to už se v garáži parkuje špatně:)

Matěj Podhorský
19. ledna 2017, 17:27
0
Nissan Qashqai 1.6 dci 4x4: Kombíky, do střehu!

Zatím nám vychází naftové testovačky. Nic víc za tím není :)

Matěj Podhorský
19. ledna 2017, 16:08
1
Airbus letos vyrobí létající auto. Opravdu?

Já vím, co jsou piloti vrtulníků zač, ale jsou to pořád jen lidé. Dronem jsem nemyslel ty věci, co se teď používají všude možně a řídí je kdekdo, ale spíš moderní autonomní létající prostředek. A když se bude řídit sám, nebude potřeba, aby do toho někdo zasahoval.
Jinak předpis pro provoz bezpilotních prostředků jsem nedávno studoval, a jestli se to začne vymáhat, tak to bude legrace. Ovšem je nutno striktně rozlišovat, co je z pohledu předpisu dron/bezpilotní prostředek, a co model. To mnoho lidí nechápe. Zas buďme soudní a nesnažme se provoz nejrůznějších modelů řešit předpisy a zákazy.

Matěj Podhorský
19. ledna 2017, 14:09
0
Airbus letos vyrobí létající auto. Opravdu?

Jasně, přitom známe stroj, který váží kolikrát i několik tun, a pohybuje se podobně jako dron, jenom to řídí člověk, takže může selhat ještě s větší pravděpodobností... jak ono se to jenom jmenuje? Tamten... jo, vrtulník:)

Co dodat no, lidi.

Matěj Podhorský
19. ledna 2017, 11:53
1
Auta z Frcu: Dejte mi Čtyřku se vším

Absence editace článku lze přičíst mému kokotství. Omlouvám se za to :)

Matěj Podhorský
19. ledna 2017, 10:07
0
Nissan Qashqai 1.6 dci 4x4: Kombíky, do střehu!

Jak říkáš. Já jsem taky rozhodně dalek tvrzení, že QQ by byl nějak nezapomenutelný svým jízdním projevem, nebo svou existencí obecně. Taky takový aut je dnes velmi málo, většina působí poměrně nudně, přístupně a prakticky při výběru nového vozu nelze udělat moc chybu. Ale schopnosti podvozku QQ mě překvapily. Ateca na tom bude jistě taky velice dobře, obzvlášť proto, že je to o kus novější model, a XV musí už z podstaty věci jezdit dobře. Tak či tak je dobře, že pokud někdo zvolí auto této kategorie, dneska už to neznamená jízdu jako s V3S nebo gazíkem :)

Matěj Podhorský
18. ledna 2017, 08:14
0
Nový Mustang dělá další kroky k evropskému GT - máme nové informace

Superb ma kapotu vytazenou daleko do strany, pres "vrchol" blatniku, taky to vypada pekne blbe a dalsi pridane spary pri pohledu z profilu tomu moc nesvedci. Mne se novy mustang nelibil. Pak jsem se na nej dival den, a uz se mi libi.

Matěj Podhorský
17. ledna 2017, 17:54
0
Fiátkův zápisník: Zhodnocení a zúčtování

Tak jen ještě snad k tomu ježdění po městě atd bez dálniční známky...no že by mě to bavilo, se říct moc nedá, ale furt lepší než MHD. Navíc na své cesty dálniční známku nepotřebuju. Jestli mám nějaký fanklub, tak můžu být jedině rád, ackoli se třeba nezavděčím každému. S tím se holt nedá nic dělat.

Matěj Podhorský
17. ledna 2017, 14:57
0
Fiátkův zápisník: Zhodnocení a zúčtování

Chápete vůbec pojem recenze? Já mám dojem, že ne. Zaplatil jsem auto, se kterým jsem najel 20 tisíc km. O tom píšu. Snad každý, kdo umí číst, pochopí, že opravdu hraje nájezd roli v ceně. víte co jsem dokonce udělal? Já jsem si před podpisem smlouvy odhadnul, kolik asi za rok najedu, abych věděl, zda vůbec ten limit je reálný. Jako já nevím, fakt máte pocit, že vás někdo bude nutit do toho, brát si auto na 20 tkm, když najedete reálně 10? Navíc vám znovu opakuju, že pro mě to výhodné bylo, a nevidím problém někoho nechat vydělat na tom, co chci já zaplatit. Chodíte do restaurací? Pak děláte, světe div se, to stejné. A to je v pořádku?

Matěj Podhorský
17. ledna 2017, 11:58
0
Fiátkův zápisník: Zhodnocení a zúčtování

No, vyjádřil. Ano, vlastně vyjádřil, ale JAK se autor vyjádřil, to je to podstatné:) Já vím, že ona se ta ironie pomocí písmenek vyjadřuje těžko, ale tak zkusil jsem. Nevyšlo.

Matěj Podhorský
17. ledna 2017, 10:20
0
Fiátkův zápisník: Zhodnocení a zúčtování

Téma OL je vždycky zdrojem rozporů. O tom, zda to je výhodné nebo ne, si musí každý rozhodnout. A hlavně tento článek je jen poslední, o autě a OL byl celý seriál. Jestli tam chybí zásadní informace, uznávám, je to možné. Jinak samozřejmě kdyby to byla propagace, jak říkáte, tak bude v rubrice Autíčkářova reklama. Tedy pokud v takové rubrice není, reklama v něm být nemůže. Za to bych byl, asi zcela logicky, z redakce vyhozen.

Matěj Podhorský
17. ledna 2017, 08:40
0
Fiátkův zápisník: Zhodnocení a zúčtování

Děkuji za pozitivní komentář! Jestli jsem v závěrečném článku opomenul zmínit desetiprocentní spoluúčast, tak to mne velmi mrzí, ale jsem si jistý, že v některém z dílů seriálu o tom zmínka je. Konec konců, dále jsem to ani nerozváděl, neb jsem předpokládal, že máme čtenáře dosti soudné na to, aby si spočetli sami, jak výhodná/nevýhodná nabídka to pro ně bude.
Jinak co se týká mého záměru toto nezmínit, samozřejmě jsem to zcela pochopitelně a úplně záměrně vypustil, přesně jak píšete :)

Matěj Podhorský
17. ledna 2017, 08:18
0
Autíčkář se ptá: Násilí na silnici

No jestli tenhle způsob jízdy, popisovaný ze začátku komentáře není právě to, co dělá Brno tak blbým městem na ježdění. Jako jo, lidi tady moc jezdit neumí, ale že bych se setkával s nějakým velkým množstvím prasáren, to se říct nedá. Často mě někdo pustí z vedlejší, i když se zamyslím, tak proč to doprdele vůbec dělat? Jo, pokud je to zařazení do téměř stojící kolony, tak budiž, ale jestliže je provoz plynulý, tak od čeho je asi ta hlavní? Několikrát jsem zažil idioty, co zastaví na hlavní, aby pustili člověka z vedlejší, přičemž absolutně neberou ohled na to, že za nimi jede auto, ale dál už je silnice volná, tedy ten 'nešťastník' na vedlejší by si počkal maximálně dvě auta. Hrůza. A něčí pocity, že má nějaký nárok na to, aby ho auto na hlavní pustilo z vedlejší, jsou teda dost mimo. Ono stačí to nebrat jenom ze svého pohledu, ale vzpomenout si, že jsou na silnici i jiní.

Matěj Podhorský
16. ledna 2017, 11:52
0
Autíčkář se ptá: Násilí na silnici

Tak jako do Kauflandu v UH jezdit je fakt o držku:D tamní parkoviště fakt nemám rád. Pokaždé se mi tam stane nějaká špatnost.

Matěj Podhorský
15. ledna 2017, 14:43
2
Kam se poděly legendární značky?

Magnus Walker, je to hipster nebo ne? a ted nemluvim o jeho vzhledu...ja bych rekl, ze je. A co s temi Porsche dela:)

Matěj Podhorský
15. ledna 2017, 10:54
0
Kam se poděly legendární značky?

Tady to bude spíš o hipsterech automobilových, tedy nás, než těch podivných pánech v upnutých kalhotách a volných tričkách, jezdících na kolech s pevným převodem a fotících záměrně 'nekvalitní' fotky :)

Matěj Podhorský
11. ledna 2017, 21:22
0
ObhajobaŘidičů.cz vám pomůže vyhnout se pokutám

Prosím vás, odkdy? Můžete být konkrétní? Tohle je takové plácnutí do vody a ještě od někoho pod nickem bez registrace.

Matěj Podhorský
11. ledna 2017, 16:28
0
ObhajobaŘidičů.cz vám pomůže vyhnout se pokutám

Já ti rozumím. Ale to je bohužel svět...

Matěj Podhorský
11. ledna 2017, 16:09
3
ObhajobaŘidičů.cz vám pomůže vyhnout se pokutám

Není, ani náhodou není. Procesní chyba je prostě chyba, mají si to pohlídat a dát si pozor. Zeptej se na to lidí, co se pohybují v právu. Na tom není nic nemorálního, prostě využiješ všech dostupných prostředků.

Ono totiž nejde jenom o to, že by se lidi točili na procesních chybách, ale i o to, že policie, a hlavně spíš strážníci různě zkoušejí, co projde, svou práci odbývají a spoléhají na to, že většina lidí bude ochotných těch pár stovek zaplatit, než aby se s tím drbali... Takže takovým policajtům nezbyde nic jiného, než jim to vrátit, ať dělají svou práci pořádně.

Matěj Podhorský
10. ledna 2017, 17:57
0
Autíčkář na lovu: Co se dá koupit za cenu nové Fabie (a soused pukne závistí)

A nejsou to náhodou ještě ty Rollsy a Bentleye, které opraví doma tvůj šofér a mechanik v jednom? Tedy pro šikovného garážistu (minimálně půlka čtenářů autíčkáře) žádný problém. Jen ty díly. Ale kdo ví, třeba by tam pasovala vodní pumpa z Avie :D

Matěj Podhorský
10. ledna 2017, 12:38
0
Kia představila sportovně laděný sedan Stinger

každý by chtěl vlastně BMW, ale ne to dnešní, protože to jde leda akorát dopiče. A taky aby to bylo levné, protože jinak to dopadne jak toyobaru. atd atd:)

Matěj Podhorský
10. ledna 2017, 09:23
0
Ford F-150 Diesel: Poctivý pickup v tédéíčku

Ještě než jsem si přečetl ten komentář, napadlo mě: 'a orat se s tím dá?' :D

Matěj Podhorský
10. ledna 2017, 07:19
0
Kia představila sportovně laděný sedan Stinger

Jo no, modré podsvícení vypadá jako nějaký votunynk. Nicméně, co já vidím důležitého na Kie: před nedávnem tvrdili, že se chtějí stát značkou známou pro požitek z jízdy, čemuž nasvědčuje asi i získání onoho inženýra z BMW. A teď představí velký zadokolkový sedan/GT. Co bude následovat v nejbližších letech? Já pevně doufám, že se najde prostor i pro nějaké maličké coupé.

Matěj Podhorský
09. ledna 2017, 20:06
0
Kia představila sportovně laděný sedan Stinger

Interiér už podle mě vypadá jako typická Kia, snad až na ty tři proudové motory vprostřed hore. Zvláštní, už i Kia má vlastní designový jazyk :D mně se vlastně kií kabiny poměrně zamlouvají, nemají totiž to otravné modré podsvícení jako hjondé, přitom je tam všechno ložené přehledně a logicky, navíc dobře zpracované.

Matěj Podhorský
09. ledna 2017, 19:55
1
Kia představila sportovně laděný sedan Stinger

a jsem to jen já, nebo zadek je Giulio-charger? :D

Matěj Podhorský
09. ledna 2017, 08:12
0
The Grand Tour: O velkých penězích, promarněné šanci a ztrátě iluzí

To je přesně ten odkaz, který dával Radek do článku :D

Matěj Podhorský
06. ledna 2017, 12:57
0
Které auto vám v roce 2016 udělalo největší radost?

No hlavně ve srovnání s tím, co tam jezdilo, je těžké být dokonalý.

Matěj Podhorský
06. ledna 2017, 11:19
0
Které auto vám v roce 2016 udělalo největší radost?

Těm, kdo se podívali na video, určitě neuniklo, že BMW M2 tam vlastně dostala docela na zadek, protože i když je mnohými titulována jako nejlepší emko, v přímém porovnání s 'creme de la creme' vozů loňska se ukazuje jako nedotažená, příliš tvrdá, s plytkým zvukem atd... no ale za ty peníze? :)

Matěj Podhorský
06. ledna 2017, 11:14
0
Které auto vám v roce 2016 udělalo největší radost?

Vůbec snadná práce, z toho čiší filmařské řemeslo plnými proudy! A jinak teda pěkně děkuju... od té doby si to pouštím před spaním jako večerníček :D

Matěj Podhorský
06. ledna 2017, 11:12
0
Co je vlastně jinba-ittai?

No teda nevím, s čím j3rry srovnává, ale C6 Z06 s 500+ koni a časem na stovku pod 4 sekundy už nabízí supersportovní dynamiku (na tehdejší poměry samozřejmě). Díval jsem se schválně na časy tratě TopGearu s tím, že se zasměju, jak ta americká věc byla pokořena kdečím 'horším'...a ono hovno. Je v dobré společnosti, vlastně jediné 'normální' auto, které bylo blízko, ač o půl sekundy, je Porsche 911 997 Sport Classic, která má o 100 koní méně. Vůbec ta tabulka je zajímavým studijním materiálem: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Top_Gear_test_track_Power_Lap_Times

Bez ambicí míchat se do vaší 'rozepře' se musím jenom podivit nad tím, kolik lidí Corvette reálně podceňuje. Přitom už od C4 to jsou auta dynamicky srovnatelná s mnohem dražšími a exkluzivnějšími vozy. Můžem se jí vysmívat kvůli interiéru, plastovým částem karoserie nebo listové pružine (což zrovna by byla blbost), ale rychlost Corvette podceňovat fakt neradno.

Matěj Podhorský
05. ledna 2017, 21:03
0
Co je vlastně jinba-ittai?

Já teďka na jedné rajtuju, a teda nevím. Na jednu stranu uznávám, že mě absurdita toho povozu celkem baví, a přistihnu se často, že se směju jako šílenec. Na stranu druhou je to fakt mizerný kus auta, jakkoli je nebo není komunikativní. Ale stačí chvilka a člověk se z nového auta přeprogramuje fakt rychle

Matěj Podhorský
05. ledna 2017, 08:27
1
AutoFrc aneb automobilový inzertní server, který tu chyběl!

To klidně můžeš, ale teoreticky ti stačí zkouknout všechny inzeráty v jeden den, a pak už jenom sledovat na Autíčkáři, když přibudou nějaké nové. Na hlavní stránce, hned pod posledními blogy, jsou vypsané nejnovější inzeráty :)

Matěj Podhorský
31. prosince 2016, 15:17
1
Kdo je slušný Čech a proč ho nemám rád

Skoro bych řekl, že naopak většina řidičů si jede v klidu to svoje a nemá potřebu kázat svoje pravdy a cvičit ostatní. Leč o to víc potom člověka rozladí nějaký samozvaný motorový Hus...

Matěj Podhorský
31. prosince 2016, 11:01
2
Kdo je slušný Čech a proč ho nemám rád

Jo, jak říká krab, my se holt na silnicích bereme hrozně vážně a spousta lidí si chce něco dokazovat. Já jsem v redakci, nejen pro svůj jízdní styl, označován jako důchodce, ale to neznamená, že nemám rád, když někdo zdržuje. Ale když je někdo rychlejší, tak uhýbám a dělám co nejvíce místa k předjetí tak, aby to bylo bezpečné pro všechny. Hlavní je plynulost a tu se snažím ctít za všech okolností, byť to někdy znamená jízdu lehce nad limit. Při snaze o plynulost totiž přichází všechno ostatní samo.

Matěj Podhorský
30. prosince 2016, 15:59
1
Kdo je slušný Čech a proč ho nemám rád

Pánové vypouštění ventilků je pasivní agrese srovnatelná s různým vychovávaním na cestě, o kterém píše Hamster. Já do těch soubojů nechodím, nechávám si odstup, jen někdy někoho prostě nepustím, ovšem nikdy to nestojí za to, aby člověk nedojel do cíle. Prostě někdy je lepší se na to vysrat, za volantem si popíčovat a pokračovat dál. A jinak teda radši než spousty politicky dopravně bezpečnostních blogů o těch veteránech.

Matěj Podhorský
30. prosince 2016, 15:54
0
Kdo je slušný Čech a proč ho nemám rád

Pozor pane kolego! Kamera se sice jako důkaz asi nepřípustná, ale v případném sporu tak jako tak rozhodování soudce může ovlivnit. Já teda nejezdím sám, takže bych měl svědka (a právníka v jedné osobě), ale stejně do těchto soubojů na tělo/plechy nechodím. Ale kameru je určitě dobře mít, o tom žádná.

Matěj Podhorský
29. prosince 2016, 18:51
0
Fiátkův zápisník: Zhodnocení a zúčtování

Auto nemám, peníze nemám. Proto mám nejlepší předpoklady být motoristickým novinářem :D

Matěj Podhorský
29. prosince 2016, 18:34
0
Fiátkův zápisník: Zhodnocení a zúčtování

Hele, mě to asi docela baví :D prostě klasický diskuzní fight.

Matěj Podhorský
29. prosince 2016, 18:31
0
Škoda Superb Combi 2.0 TDi - Dexterův stěhovák

že by už i zapřísáhlý milovník oldschoolu, krab, si dělal prdel z ortodoxních popíračů všeho nového? :D teda, tady se dnes dějí věci

Matěj Podhorský
29. prosince 2016, 14:46
0
Fiátkův zápisník: Zhodnocení a zúčtování

Been there, done that. Akorát for men kterým jsem jezdil já, byl poslední rok, s centrálem a středovou konzolou (pozor, high end model). Umřel potupně zbourán o záď nového mercedesu ML :D ale já jsem neřídil

Matěj Podhorský
29. prosince 2016, 13:28
0
Škoda Superb Combi 2.0 TDi - Dexterův stěhovák

Starší Mondeo má naopak mnohem víc jízdního charakteru, kam se hrabe Passat nebo Supice...a to jak hranaté Mk3 nebo ocucané Mk4

Matěj Podhorský
29. prosince 2016, 09:32
0
Fiátkův zápisník: Zhodnocení a zúčtování

Šmarja ne, to vůbec :D to je ve speciální části základny někde. Ta základna má číslo BA125, na internetech o tom leccos najdeš.

Matěj Podhorský
28. prosince 2016, 22:20
0
Fiátkův zápisník: Zhodnocení a zúčtování

Do Istres, je tam velká vojenská letecká základna (i s jadernými zbraněmi a snad nejdelší dráhou v Evropě). Ale nedělám na vojenských, alébrž civilních projektech. V Toulouse jsem nebyl, ale jezdí tam kolega.

Matěj Podhorský
28. prosince 2016, 20:56
0
Fiátkův zápisník: Zhodnocení a zúčtování

Nevím, správně bych, podle některých komentářů výše, měl koupit auto za vlastní peníze a všude a všem říkat, že je MOJE :) vzhledem k tomu, že můj život řídí práce více, než bych chtěl, vlastní auto nemám. Řešil jsem to Mini na podzim, ale byla vyhlídka, že strávím zbytek roku v malebné Francii (jak já to tam nesnáším), takže jsem to nechal na "až bude čas". Mezitím se ovšem majitel miníka rozhodl si jej ponechat. Takže nic. No, a aktuálně je opět vyhlídka, že za měsíc jedu do Francie, takže do té doby auto řešit nebudu, pak se uvidí. Mám čím jezdit, a jestli si nakonec něco koupím, nebo pronajmu, bůhví. Líbila by se mi Fiesta 1.6 Titanium, leč těch je na našem trhu málo, takže si možná uděláme hezký výlet do reichu (report bude, pokud bude výlet). No a pro zajímavost, půjčil jsem si teď krásný a skvělý, jednoduchý městský vůz, totiž Škodu Felicii :D na ježdění do práce a na nákup to stačí, akorát je to spíš do Kauflandu a Penny, Tesco je na Feldu moc nóbl :D

Matěj Podhorský
28. prosince 2016, 17:07
2
Zachraňte roztomilá autíčka!

to je jakože tamto, no, jak se tomu říká... legrace? :)

reklama

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Pontiac Firebird V6  1991
Pontiac Firebird V6

1991 rok výroby
140 koní výkon
3 200 ccm objem

Chrysler Concorde  2001
Chrysler Concorde

2001 rok výroby
229 koní výkon
3 200 ccm objem

Lexus LS 400  1998
Lexus LS 400

1998 rok výroby
285 koní výkon
3 969 ccm objem