načítám data...

Perníček

JménoTomáš Strach
BydlištěBrno-venkov
Registracepřed 4.0 rok.
Poslední aktivitapřed 4.0 dny
Příspěvků ve fóru1
Komentářů u článků86
Pozitivních komentářů u článků28
Negativních komentářů u článků0
Možnostinapsat zprávu
Informace

Milovník japonských automobilů z přelomu tisíciletí a švedských korábů. Nissan Almera N15 Saab 9-3 Aero Volvo C70 T5

Poslední blogy

Slepí řidiči?

20. března 2017, 18:17 12 komentářů

Jsou slepí řidiči, nebo nejsem dostatečně viditelný…?

S krucifixem proti plynu?

07. listopadu 2017, 19:14 39 komentářů

Dost často, když se dostanu do diskuze o autech, přijde na řadu téme palivo, jeho úspora a následný odpor k plynu…

Historie Sobů: Saab 9000

26. ledna 2018, 08:08 10 komentářů

aneb jak to může dopadnout, když se dají Švédové s Italama dohromady


Posledních 50 komentářů

Perníček
31. července 2020, 21:33
0
Světlo do tmy

Když se odpoutám od toho, že fandím švédům, tak i tak musím vyzdvyhnout koncové svítilny na poslední 9-5 a 9-3 (jak sedan, tak combi). Dále tu mám ujetost v podobě Sagarisu, kde celek těch světel, výfuků a plexi křídla je prostě top. Nad světly z A7 jsem se rozplýval nedavno v koloně. :-D Z Amerik je pro mě nejvíc Charger a ulítnutý mřížky na hranatém Mustangu.
Na závěr třešnička, snad mi to automobilový puritáni odpustí, ale nemohu si pomoct - led světla na Supře MK4.

Perníček
08. července 2020, 20:24
2
Červencové Kafe a Káry: Zpátky ke kořenům!

A já se ptám... Kdy bude Brno? :D
Jinak ta sedanová Fabie v galerii je snad jediná na světě, co vypadá dobře. :D

Perníček
05. května 2020, 14:03
0
4 auta z devatesátých let, která by František chtěl mít v garáži

Bylo by toho hodbně, ale uskromním se na ty 4. :D
Saab 9000 Aero
Lotus Omega
Nissan Skyline GT-R R33
Citroen BX 4TC (případně skromná verze GTi)

Perníček
13. dubna 2020, 15:05
0
Bez jakého nářadí se v garáži neobejdete?

Jelikož otec má vlastní autodílnu (díky koroně jsem tam teď skoro pořád) tak to mám v tomhle směru pro moje plechové miláčky dobrý. Člověk se pak s podivem kolikrát rozhlíží po té dílně a když si to sečte, kolik už se narvalo peněz do nářadí... Kolikrát se koupily přípravky, které se použili jenom jednou a od té doby ležej, ale bez nich by to nešlo - viz. aretace rozvodů (shodná s Opelem) na moji 9-3 kvůli vodní pumpě nebo obdobný přípravek na druhou 9-3 v naftě (1.9 JTD od Fiatu). A pak člověkstejně přijde do obchodu, jako je Mojedílna a zjistí, kolik věcí, co by se mu hodili, nemá. :D Čili čím víc nářadí tím prostě líp a člověk pak nemusí improvizovat s nejistým výsledkem. Kdo to asi nezná? "Jdu udělat pár drobností na autě, za 3 hodiny jsem z garáže zpět!" Je neděle 11 večer, auto znepojizdněný a přemýšlíte, že sebevražda je taky řešení...

Perníček
28. března 2020, 01:06
2
Věci, které prostě musíte mít

Klima to je zaklad a snad jenom masochista by chtěl auto bez ní. Tempomat je příjemná věc a odmítají ho striktně dost často lidi, co s tím nikdy nejeli. Kvalitní světla jsou snad základ, nejde tak tolik o přiblblé efekty a hi-tech názvy jako o to, aby fakt člověk něco na té silnici viděl a jet s bludičkama, co dosáhnou na 10 metrů před auto víme moc dobře všichni, že je o hubu. Seč to přijde některým absurdní, tak to audio fakt dělá dost. Pro někoho kdo si srsá Davida a Kryštof z impulzovic krabičky je to zbytečnost, ale kdo jde vhudebních žánrech dál ví, že poslouchat to svoje přes dva rozdrolený repráčky z Thalie je naprosté utrpení.
Co ve výčtu není a určitě bych si připlácel, tak výhřev (popřípadě i odvětrání sedaček).

Perníček
22. března 2020, 22:21
0
Top 5 originálních SUV, která nezapadnou v davu

Bohužel je to škoda. Občas při postávání v kolonách v Brně, jak si člověk snaží krátit čas, se rozhlížím a počítám kolik aut kolem mě postává v jiné barvě než je na téhle barevné škále nudy. Musím se pak hodně snažit, abych alespoň našel tmavě vínově červou nebo tmavou zelenou. Jak říkáš, je to v lidech a aji ten Superb vypadá hezky v jiných barvách a nemusí to být zrovna ta žluto-zlato-limetková, ale červená nebo tmavě modrá s lehkým náznakem zelené tomu dost sluší.
Bohužel většina lidí si řekne, že tady ten Mercedes v černé/ bíle vypadá *úplně nejvíc top luxusně*, tak jednu z těchto dvou možností ve formuláři zaškrtne a je nejvíc *spoko*. A u GT AMG je to ještě víc k nepochopení. Ani nevíš, jakou mi naopak udělal před třema dny radost na světlech na vedlejší právě tento kousek v té Green Hell Magno, když tomu pak díky pole-postion mohl dat...

Perníček
21. března 2020, 20:14
1
Top 5 originálních SUV, která nezapadnou v davu

To nebylo směřované nic proti Mercedesu. :D Vím, že barevnou paletu mají rozsáhlou, to se neboj. Spíš jsem to myslel jako takové malé rejpnuti, právě protože zákonitě se prodává to, co lidi chtějí. Ale když už jsme u toho, tak osobně jezdím v Nissanu se zářivě modrou metlou a 9-3 má velmi tmavě zelenou metalízu. Být to na mě (a nekupovat to ojetý), tak 9-3 je červená (laser red). Zase kdyby na to mělo přijít, tak bych tu barvu, co teď mám, už ani neměnil, je hodně zajímavá (na fotkách černá, z dálky šedavá, po nasvícení zelená). Sám jsem měl nějaký pátek zpátky kanárkově žlutý Punto Sporting a v tom jsem si to vyloženě užíval. Na C70 bych zase uvítal místo černé barvu Saffron pearl (oranžová) nebo Turquoise pearl mettalic (oceánově modrá), takže se neboj, že kdybych si šel koupit něco novýho, tak skončím někde na barevné škále mezi bílou a černou.
Co se Saabů týče, tak bohužel i tady to dost často končilo bez fantazie a lidé odjížděli zejména s černou, pak je tu tmavě modrá, šedá nebo tmavě zelená. Sehnat auto s čistou červenou (laser red) je pak docela výzva.
Takže ještě jednou, no hate. Právě naopak, Mercedesu, jako jedné z mála automobilek, dneska fandím a nebýt mé zapálenosti pro švédská auta, tak snad i jedním jezdím. ;)

Perníček
21. března 2020, 14:59
0
Top 5 originálních SUV, která nezapadnou v davu

Nad barevnou paletou Mercedesu jsem se taky před nedávnem pozastavil. Byl jsem domluvenej s kurýrem o převzetí zásilky u Hoška v Brně a to bylo prostě a čistě padesát odstínu šedi. Oni pak jdou občas z extrému do extrému, jako je třeba Zelená Svině.
Evoque, jako takový, se mi dost líbí. Kabrio verzi bych vlastnit nechtěl, ale je to při nejmenším něco hodně zajímavého. Pravidelně jsem jednoho v "nenápadné" oranžové potkával u Mendelovi univerzity u pavilonu Z.
Isuzu mi nedalo a musel jsem zapátrat a vyštrachal jsem jeden kus v Brixenu, na severu Itálie, za lidových 680 tisíc. :D https://www.autickar.cz/blog/clanek/historie-sobu-saab-9-5-ys3e/820/

Perníček
19. února 2020, 20:41
1
Rinspeed: Švýcarské automobilové kreace

Rovněž musím souhlasit s kolegy, Švýcarsko je plné automobilových nadšenců. Co chvíli jsem tam potkal Hondu S2000 nebo poladěnou Imprézu. Kde jinde se vám poštěstí vidět jen tak za sklem showroomu v malé obci Countach? Nebo v centru města (Curych) kolem vás projíždí McLaren, zatímco s úžasem v očích se blížíte ke Carreře GT , přičemž za roh právě zajíždí Phantom a o blok dál parkuje DeLorean...

Perníček
19. února 2020, 20:27
0
Velmi rychlé kombíky za pár korun

José Jiménez: Jinak nejspíš jeden, nebo dokonce dvě, 9-5-tky budeme prodávat - sedan 1998, 2.0t s chipem na cca 140 kW, LPG, celkem dobře vybavený, jenom má hrozně moc kosmetiky a druhý combi 2000, Aero 2.3T 169 kW, o něco lépe vybavené, ale také má svoje vady na kráse, i když ne tolik, co ten čtyřdveř...

Perníček
19. února 2020, 20:22
3
Velmi rychlé kombíky za pár korun

José Jiménez: Zadřený jsme právěže kupovali proto, že jsme si ho chtěli opravit, což se vlastně i povedlo. Je už plně pojizdný a budeme se ho snažit ještě ladit k dokonalosti.

Perníček
17. února 2020, 19:44
0
Velmi rychlé kombíky za pár korun

Na design Brejlovce si člověk musí zvyknout, prostě až přijde do bodu, kdy si řekne, že je to auto divný, svým způsobem úchylný, ale líbí se mi to. :D Taky jsem ho dřív nemusel, ale dnes bych ho bral raději než druhej facelift s Aero nárazníky z roku 2005. Co se týče interiéru, zas taková hrůza to není. Pravda, madla dveří vrzají a plast je na tom hůř než u prvního faceliftu, ale zase co jsem měl tu čest, tak jsou snad měkčí polokožený sedačky než u předchozích verzí, mrzí mě akorát volant z 9-3, mohli vymyslet nějaký lepší čtyřramenný.
Jinak tady ten pocit znám, je to prostě něco jinýho než u ostatních aut. Jak už někde zaznělo: "Je to prostě Saab". Nejblíž k tomu, jako alternativa má Volvo...

Perníček
17. února 2020, 19:36
0
Velmi rychlé kombíky za pár korun

U tady těch B2X4 a B2X5 hrozně záleží, jak se kdo k tomu choval. Máme doma kus, který stačil nalítat jenom 160k km a pak ho paninka zadřela a pak na druhou stranu druhý kus, který má 454k km a netváří se, že by mu něco po takové porci bylo. Pokud člověk není idiot... o nájezdech nad 350k si mohou některá auta nechat jenom zdát.

Perníček
24. ledna 2020, 20:55
0
Auta stříbrného plátna

Spíš než tuning Eclipsu bylo k nepochopení použití aut při honičce s tankem v šestém díle. Jasný, film bylo něčím potřeba oživit, ale legendárními veterány? Nejoblibenějším vozem je pro mě Skyline GT-R R34 právě ze čtvrtého dílu (ten z druhého dílu je až moc mainstream) , díky kterému jsem ještě překousl to, že se z toho stal jeden velkej akční nesmysl.
Jinak, co mi utkvělo v paměti, v jinak ne moc zajímavých snímku, tak Dodge M4S Turbo Interceptor ve filmu Černý přízrak. Milé bylo použití Ferrari 250 GTO v animáku Arthur. A jako Saabista jsem hrozně rád, že jeden z hlavních protagonistů v Teorii velkého třesku má Saaba 9-5. :)
Jinak kdyby někdo chtěl, tak existuje databáze požitých aut ve filmech, kde je i řazení vozů podle jeho důležitosti ve snímku, ať už to celé bylo o něm, nebo tam stál jako křoví. https://www.imcdb.org/

Perníček
12. ledna 2020, 10:04
0
Autíčkářův výměnný pobyt: Volvo C70

Ano :D Spojka dvoumetrový Lukáš... Akorát jste to tam řešili s otcem. Než jsem zjistil, že to nakládáte a než jsem se vyhrabal z domu, tak jste byli pryč.

Perníček
11. ledna 2020, 23:57
0
Autíčkářův výměnný pobyt: Volvo C70

Když by se to konalo v Brně, tak mohu za rozumného počasí se tzv. přisrat a poskytnout k porovnání moji T5 s automatem. Skvost jako Chaseho modrá to není, ale lepší než Bedna Kitu, ze které mám mj. v autě kryt. :-D

Perníček
11. ledna 2020, 17:04
2
Autíčkářův výměnný pobyt: Volvo C70

Tak jsem magor no... :D Vím, že to je myšleno tak trochu ze srandy, ale i tak se C70-tky musím zastat. Vzhled je věc rize subjektivní, ale myslím, že přinejmenším se záď povedla, nehledě na to, že i tak to auto strhává na sebe pozornost a člověk má zněj jakýsi majestátní pocit. Blbý pak je, že měřítkem pro kabriolety se zde pravděpodobně (čtěte určitě) stala Miata, což je snad pravý opak C70, je to něco jako postavit vedle sebe motorový člun a jachtu - kopec srandy a střeštěnosti vs. klid a pohodlí...

Perníček
31. prosince 2019, 08:45
0
Ptejte se: Pohodlné kombi za 150 tisíc

Co jiného bych sem hodil, než Saaba? :D Za ty peníze 9-5 po druhém faceliftu, alias Brejlovec, což je ale i otázka vkusu, ne každému se libí... Ale aji kdyby se šáhlo po prvním faceliftu, který bude za ty peníze v top stavu, tak člověk dostane kus auta, které je prostorné a velmi komfortní. Jediný bod, co nesplňuje, tak servis, páč to málokdo chce opravovat. Doporučuji 2,0T/2,3T nebo 1,9 TiD (JTD od Fiatu).
U Volva V70 je otázka, jestli se mluví o 2. nebo 3. generaci. U druhé se za daný budget dá sehnat hodně pěkný kus a se servisem bych to neviděl až tak bídně, nicméně atraktivnější trojka už se bude shánět logicky hůř a bude toho mít docela dost za sebou.
Co mě ještě napadlo, ale zde si nejsem jistý pohodlím a prostorností kufru je Honda Accord s benzínovou 2,4...

Perníček
30. září 2019, 17:26
2
Perníček
19. září 2019, 20:45
0
Střípky z historie Volva: Severské kabriolety

Krásný článek a autor není vůbec zaujatý, páč mám to stejné a mohu jenom potvrdit jeho slova, respektive řádky. ^_^ :D

Perníček
01. září 2019, 17:13
0
Lancia Lybra: Přehlížená, ale schopná

Lybra je vážně moc zajímavé auto, hlavně ten interiér, ale jak je napsáno v článku rychlá degradace člověka rychle odradí. Zatím jsem neseděl v kusu, který by ty sedačky neměl zežmolkovatěný a doplněný podivným zápachem, jak kdyby se tam pes pomočil... Nicméně jsem zatím měl jenom čest s naftovými motory (na benzínovou šestnáctistovku v Marei jsem si nemohl stěžovat) a jakmile nastal problém někde v přivodu paliva nebo elektronice, tak ani farář se svěcenou vodou nepomohl. To pak zájem rychle vyprchá, škoda.

Perníček
30. srpna 2019, 10:17
3
Devět věcí, které udělají z vašeho auta "shamemobil"

Co zaručeně udělá z normálního auta shamemobil a není zde zmíněno, tak doplňky do interiéru. 20 vyčichnutých stromečků, chlupaté hrací kostky nebo růženec na středovém zrcátku, vybledlí plyšáci společně s kšiltovkami od Vietnamce, ozdobené logem auta za zadním oknem, aftermaketové potahy sedaček, které už dávno nesedí jak by měli a oloupané potahy volantů, nejlépe s dekorem dřeva...

Perníček
24. srpna 2019, 23:15
0
Kdo zabil evropské MPV?

Bohužel, tohoto trendu si v poslední době všímám hodně. Klasické karoserie, jako jsou sedany, combi, mpv, hatchbacky, apod. postupne nahrazuje flotila hybridu na chudach s hromadou plastu okolo. Když zrovna pozoruju odchazející MPV-čka, tak si vzpomenu na naše 3 Sintry, na které bohužel není čas a potichu podléhají kovomorce... Přemarkovany Chevrolet TransSport z přelomu milénia, který je o něco menší než klasický Transporter, který díky 3,0 V6 dokázal vcelku svižně auto rozpohybovat přes hranici 200 km/h, pro některé vcelku k nepochopení. :-D

Perníček
10. srpna 2019, 14:05
2
Čtyři genetické experimenty

Když vidím v těch komentářích všechny ty přeznačkované vozy, tak jsem si vzpomněl na toto: Dodge RAM ProMaster, což je od pohledu steré Ducato/ Boxer/ Jumper s jiným nárazníkem a pozičkama ve světlech. :-D

Perníček
10. srpna 2019, 14:01
0
Čtyři genetické experimenty

Názvy seděj, akorát ti chybjej "x" na konci ;-). Jinak 9-7x nebyla Chrysler, ale Chevrolet Trailblazer ze stejného koncernu GM, stejně jako GMC Envoy, Oldsmobil Bravada, atd.

Perníček
03. srpna 2019, 16:59
0
Volvo C70 convertible vs. Saab 9-3 cabrio: Los proti sobovi

@beaster: Když nabouráš se Saabem, tak je spíš po tom druhém autě... :D A když už, tak díly pořád na to jsou. ;-)

Perníček
01. srpna 2019, 16:30
0
Volvo C70 convertible vs. Saab 9-3 cabrio: Los proti sobovi

@geralt: jj mám před face (2003), taky se mi víc líbí interiér tohoto než pofacu, hlavně proto, že zmizela ta kaplička na palubovce, zase na druhou stranu z jednoho takového jsem pro sebe uklohnil volant s "ouškama". :-D Pravdu díš, ruční brzda, seč to vypadá zajímavě, je udělaná fakt lajdácky a sedačku s nájezdem 360k km jsem měl odrbanou jenom trochu (přečalouněno z angličana), na to, že se GM jim snažilo co nejvíc svázat ruce je to dle mě povedené. :-) Já beru, snad až na 600, za Saaba každý model. Vždy se podle mě snažili, aby vůz byl zpracován podle jejich filozofie.

@beaster: Nás máš za nadšeneckou sektu, která nemůže jezdit v ničem jiném a co není z Trollhättanu to hned pofluše? :-D Bylo to o smůle a o štěstí. Saab měl smůlu, že mu velela banda zabedněnců z Detroitu, která vyvíjela odpor při jakékoliv snaze prodat Saab Číňanům...

Perníček
01. srpna 2019, 12:46
0
Volvo C70 convertible vs. Saab 9-3 cabrio: Los proti sobovi

Mám 9-3 Aero právě druhé generace, seč sedan, ale interiér je takřka stejný a musím oponovat, je povedený (hlavně v noci, když je krásně vidět všude to zelené podsvícení), člověk se v tom cítí vážně dobře, aji lidi, co se v tom už vezl. Vectra C uvnitř, ze které 9-3 vychází, je jiná a hlavně ohavná. Nicméně interiér C70 znám taky velmi dobře a seč jde o úplně rozdílnou věc, tak se v tom taky člověk cítí hodně dobře, nejvíc mě dostávají ta pohodlná sedadla. Každopádně kdybych si měl vybrat mezi cabrio verzí C70 P80 a 9-3 YS3F, tak beru Volvo, páč to je prostě kus auta, které vypadá majestátně, každý se za ním ohlíží a hlavně ten zvuk pětiválce... ^_^

Perníček
30. července 2019, 17:28
0
Volvo C70 convertible vs. Saab 9-3 cabrio: Los proti sobovi

Týká se tento problém u C70 se zataženou ručkou jenom manuálu, nebo je to tak i u matu? Třeba naše nestáhne/ nenatáhne střechu jinak než při zapnutém klíčku (motor neběží) a zařazeném P, ručka být nemusí. Saab 900 NG to má stejně, akorát s tím rozdílem, že může při tom jet motor...

Perníček
27. července 2019, 00:07
2
Totálně zklidněná doprava

Souhlas. Ona rychlost se stala defacto strašákem pro všechny řidiče, tím pádem se z ní stal jediný objekt, který běžného držitele řidičského průkazu zajímá. Tímto nechci nějak obhajovat lidi, co si to v plným provozu fičej po okreskách 150 nebo v obci hezky kilem... Nicmeně lidi během řízení se snad nezamyslí nad ničím jiným, než nad rychlosti. Sledování provozu kolem sebe, čili používání zrcátek... na co? Prostě přejedu z pruhu do pruhu, zbytek se musí přizpůsobit, nebo je to gauner, co letí jako prase a on bude mít průse. Nijak jinak si nedovedu představit myšlenkové pochody těch, co vidím každý den minimálně 5-krát. Dalším zdařilým příkladem je ucpané město, ale já mám zelenou, tak do té křižovatky vjedu, přece musím jet, když je zelená... Jaktože to nevyšlo a teď stojím uprostřed křïžovatky za doprovodu klaksonu od aut, co chtějí projet? Takhle bych tu mohl pokračovat až do haleluja.
Lidi za volantem zdegenerovali, chybí pozorování provozu kolem sebe, předvídání, odhad a připravenost. Styl "Prostě jedu!"

Perníček
05. června 2019, 20:09
1
Volvo S60 T5 R-Design: Funkcionalismus 21.století

Tohle mi nedělejte.... Líbilo se mi hodně předtím, po přečtení tohoto článku ještě víc a samozřejmě na něj nemám. :-D

Perníček
04. června 2019, 14:48
3
Pět marketingových kiksů, které si v automobilkách za rámeček nedají

Obdobný problém měla v historii i Toyota, kdy jejich MR2 se musela pro Francii přejmenovat, páč MR2 se intaonačně v jejich podání podobá hodně slovu "merde", což znamená taky hovno. :D

Perníček
04. června 2019, 08:59
1
Pět marketingových kiksů, které si v automobilkách za rámeček nedají

Jak píše Skipper... Hyundai. Ale to se asi týká jenom našich končin, přesto jako bonus by to tady být mohlo. Myslím, že je jedno, kdo má kteoru značku rád a nerad, reklamní kampaň s věčným navážením se do Škodovky byla (nebo možná ještě pořád jede) dost ubohá. Dokonce v jednu velmi krátkou dobu televizí proběhly výplody marketingového oddělení, kde koncept vykrádal reklamy jedné zelené banky, což už bylo dost trapné nechutné. Ale evidentně to docela rychle stáhli.

Perníček
13. května 2019, 20:41
0
Ptejte se: Jaké první auto?

Za mě mohu doporučit Nissan Almera N15, popřípadě Toyota Corolla okolo roku 1998... Obojí nenáročná auta na údržbu, jenom si pohlídat korozi a jezděj slušně, popřípadě Civic 6g, ale ty už bývají značně... použité. Co mě tak ještě napadá, tak Fiat Punto druhé generace, dokonce se dá sehnat i 1,2 16 Sporting, živé auto pro začátke, které lze občas sehnat i s takto omezeným rozpočtem. Zde akorát může nastat problém se zapalováním, případně nějáká ta koroze,...

Perníček
11. května 2019, 19:33
1
Smrt v Imole 1994: Den, kdy Formule 1 přišla o krále

Pěkný článek. Nutno konstatovat, že takhle je to se vším. Dokud se něco vážného nestane, tak se defacto nic neřeší jenom stupidní pravidla a inovace, které danou věc jenom ve finále zhoršují (tohle se teda nevstahuje jenom na motorsport, ale všeobecně na vše). Mám v paměti z filmu o Sennovi, kde přímo poukazuje na nebezpečí v té zatáčce a pak v závodě v ní končí. Celá smolná situace podtrhnuta tím, že stačilo jenom pár čísel a přežil by. Takhle se bohužel zařadil po boku Jima Clarka do nebe nejtalentovanějších jezdců Formule 1...

Perníček
02. května 2019, 20:28
2
ZiS 127: Pokrok za každou cenu

Opět pěkné počtení :-) Musel jsem se začít smát nahlas, když jsem četl o těch brzdách a živě si představil někoho, kdo otáčí co týden trasu Brno - Praha a pokaždý , když se vrátí, tak krom doplnění nádrže dělá i brzdy. :D

Perníček
01. května 2019, 13:45
0
Čerpací stanice jako umění

Jedna zajímavá je v Lipníku nad Bečvou. Sice už trochu ztratila glanc, ale v noci vypadá hodně pěkně. https://www.zarukakvalit.cz/data/pics/27371_e1eb2.jpg

Perníček
07. března 2019, 16:30
3
Příběh autíčkářových fotek

Seč je to dělané v amaterských podmínkách, tak fotky jsou daleko hezčí než u některých klasických automobilových časopisů, nebo i webů. Krásná práce. :-)
Btw. Ta mikina, co má na sobě Franta je hodně libová, kde se dá sehnat? :-D

Perníček
05. března 2019, 14:04
0
Ptejte se: Jak za minimální peníze nakoupit maximální exkluzivitu

Bohužel musím potvrdit krutou realitu, Saab 9-4x za takovou částku neseženeš a podle předzvěsti 150k kč nestačí ani na půlku. Ceny začínají na 450k kč a to ještě bys pro něj musel do zahraničí (holandsko, německo nebo v nejlepším případě rakousko). Pokud bys chtěl ale něco levnějšího od této značky, tak Saab 90 - mezimodel 99-tky a 900. Ty kolikrát nejsou k vidění ani na srazech. Nebo 9-2x, ale tu budeš horkotěžko hledat i v samotné evropě.
Když opustím švédsko a projdu místní anonci, tak Midas Gold - ošklivé ale hodně nevšední, Proklamované Subaru kolegy nademnou nebo stará Mazda RX-7 v kabrioletu.

Perníček
19. února 2019, 19:18
2
Autíčkář se ptá: Jaký byl váš největší automobilový průšvih nebo trapas?

První akce, za kterou bych si nejradeji naliskal, byla, když jsem měl sotva 2 měsíce papíry. Z poza volantu jsem se nemohl odtrhnout a začínal jsem si myslet, bůh ví jak neumím řídit. Jedu od kamaráda dom, trasa z Tišnova na Blansko, radio na plný kule a já opět jel o něco rychleji. Přítmí, napadlá rosa a neznalost trasy... Poslední zatáčku na výjezdu z lesíka před Lipůvkou jsem špatně odhadl, najednou jsem viděl, jak se zatáčka utahuje a já jedu do pole... Rychle jsem se snažil vrátit do správného směru, ale v špatným pohybem se mi utrhl zadek a dostal jsem se do přetáčivého smyku. Ve zmatku volant sem, volant tam, jsem nakonec po cca 50-ti metrech zůstal stát napříč silnicí, po mě dva hadi od gum. Naštěstí auto, co právě vyjelo z obce si všimlo, že se něco děje, tak ihned zpomalilo. Ticho a sevřený půlky až domů.
Druhý namále přišlo, když v zimě jsme zjistili, že na našem Volvu je na zadním kole obrovská bublina a na druhém se rodí něco podobného. Na dílně zrovna nebylo co obut zimního a o víkendu shánět někde gumy... Dali jsme na zadek prostě letní, naštěstí bylo sucho. Bohužel druhý den ráno byla naše ulice zasypána sněhem. Sedl jsem do auta a že si zatáčku, kde to dělám normálně, projedu smykem. Zapomněl jsme na zimní vzadu, zatáhnul ručku a zadek vozu mě předběhl. Brzdil jsem i očima, když jsem viděl zaparkovanou oktávku, ke které jsem se blížil. Naštěstí bez úhony a ani nikdo na ulici nebyl ani nic nejelo.
No a poslední příhoda, po které jsem si sypal popel na hlavu se stala nedávno. Teta potřebovala nějakou hujdu na doježdění STK, tak se vzalo zbýdačené Punto. Aby se s tím dalo normálně jezdit a nebrali ji policajti, tak jsme se pustili do základních oprav. Dostal jsem přivařit uraženou konzolu na spodku vany, kde se vozí rezerva. Po 10-ti minutách marného boje s orezivělou kastlí jsem se na to vykašlal. Každopádně kolem se pořád linul kouř. Říkám si, co se to děje? Provařenou dírkou vidím uvnitř auta plamínek. Okamžitě dolů, otevřít kufr, vyhodit z něj hořící koberec a tygří skok pro hasičák. Někdo předtím v kufru vylil nějaké svinstvo tvořené především olejem, což krásně chytlo. Krom ohořelého koberce (nalezen na vrakovišti druhý) a opálených kabelů ke světlům (očištěno a obmotáno elektrikářskou páskou) se nic autu jinak nestalo. Akorát jsem si ten prášek po celým autě musel vysát a utřít, teta se pak jenom smála, že jsem jak ti v Top Gearu. :-D

Perníček
12. února 2019, 20:26
0
O vysokých bocích, kulaté přídi a touze po starém designu

Bohužel, tohle je určené dobou. Jak už bylo řečeno, automobilky musí splňovat veškeré normy a ono auto, co vypadalo původně na papíře dobře, tak se díky předpisům nafouklo, uložení některých prvků se muselo změnit, aby prostě vyhovělo... Třeba ještě budeme v budoucnu rádi za to, co nám automobilky servírují teď, třeba bude hůř, ale nechci sýčkovat.
Pokud bych měl za posledních pár let vyzdvyhnout nějaké auto za design a není to zrovna supersport, tak Alfa Romeo Giulia (Quadrifoglio), nevím o kolik je oproti "předchůdci" 159 větší, ale když jsem to viděl poprvé, tak mě učarovala a to zůstalo doteď.

Perníček
10. února 2019, 17:57
0
Jezdíte někdy hromadnou dopravou? A proč?

MHD se vyhýbám jak čert kříži. Buď to už jsem za tu dobu zvlčel a nebo se prostě na mě lepí smůla, protože pokaždý mám buď spoždění, mám vedle sebe někoho, kdo mi není zrovna dvakrát po chuti a nebo mi řidič na zastávce nezastaví. Čili se přesunuji výhradně autem, popřípadě na motorce,nehledě na to, že cesta pro mě z mého domova trva hromadnou dopravou skoro 3-krát déle, než bych to jel autem a to jezdím do řidičské džungle jménem Brno.
Co se týče příhod, sice nic extra, ale pár jich mám:
Na trase Blansko - Klepačov jezdil (možná ještě pořád jezdí) jeden takový mrzutý řidič. Kamarád tenkrát seděl vedle mě "na bidílku", čili na 5-tce v zadu a měl puštěné nahlas (žádnej velkej rambajs to teda nebyl) písničky z telefonu. Řidiči ruply nervy, v půli cesty mezi zastávkami zastavil a šel ho seřvat ať vypne to chrastítko a následně ho vyhodil z busu. Vtipný je, že ho vyhodil zrovna v místě kde to měl blíž k domu, než od zastávky. Jinak ten stejný řidič měl rozepři s jednou paní a když už teda šla dál do vozu, tak si řekl na hlas: "To je ale pí*a!"
Vlakem na trase Brno - Pardubice (bylo mi tak 14) jsem si sedl v klidu do prázdného kupéčka, v další zastávce si přisedl čtyřicátník s knírkem a pleší. V jinak naprosto prázdným kupé si sedl přímo na proti mě a s menšíma přestávkama na mě zíral, pak odešel (asi na záchod), vrátil se a sedl si přímo vedle mě, tak že se na mě mačkal. Naštěstí nic neudělal, ale nic příjemného.
Ti, co se pohhybují po Brně, tak asi znají Olympia bus, který zastavuje u Vaňkovky, pak má zastávku u Jaguaru a pak už v Olympii. Chtěl jsem toho využít, že vystoupím u toho Jaguaru, už se blížím k zastávce (evidentně prázdná), mačkám tlačítko pro signalizaci zastavení a nic. Řidič jede vesele dál, docela nas*anej jsem teda dorazil do Vaňkovky, s tím, že to hned dalším vezmu zpátky. No nejel ten bus druhou stranou přes Modřice? Nakonec f*uck it all a šel jsem ten kus od Vaňkovky pěšky.
Tohle je jenom malý výčet z toho, co jsem už zažil, nic ale nemá na kamaráda, který ze zásady odmíta jezdit MHD-čkem, ale jednou byl nucen jet vlakem a zrovna pod ten jeho vlak někdo škočil...

Perníček
16. ledna 2019, 20:09
5
Toyota Supra je oficiálně představena a svět ji nenávidí

Nevím, jestli to tady už v komentářích nezaznělo, takže omluvte, pokud někoho budu opakovat. Mně se designove Supra dost libí, sice to neni úplná designová špica novodobých automobilů, ale pěkná je... Docela mě mrzí, že jsou na to teďka takový nadávky, přitom o tom, že má Supra MKV přijít na svět, se ví už docela dlouho a že má sdílet techniku s BMW Z4 se ví skoro stejnou dobu a předtím nikdo nic nenamítal, až doteď. Když odbourám věc designu, který je subjektivní, tak má Toyota u mě velkou poklonu za to, že se vůbec v této době, plné karosářských hybridů, které vytlačují klasické karosérie, pouští do sportovního kupátka, zatímco jiné automobilky je mažou z výrobního programu, nebo rovnou používají jejich jména na cross-overy.

Perníček
11. ledna 2019, 21:02
0
Století Lancia | 2.díl

Stále to nechápu to s tím koncem Lancie. To doopravdy továrna už nefunguje, všechno se zastavilo, nebo nějak přežívá v "zapomnění"? Páč jsem nikde nezaznamenal v médiích zmínku o jejím úplném konci a ani na wikipedii není datum zániku.

Perníček
08. ledna 2019, 20:09
0
O universální pravdě a o tom, proč se lidé budou stále hádat o autech.

V poslední době to začínám vzdávat. Za moji krátkou řidičskou kariéru mi prošla pod rukama docela slušná řádka aut, páč příležitostně dělám v servise a člověk si tak nějakdokáže postupně sesumírovat, který auta jsou lepší a která horší, ať už se to týká zpracování, jizdních vlastnosti, nebo samotné spolehlivosti. Proto i řada lidí, co se moc v autech nevyzná, chodí a ptá se na názory, co si myslím o hentom a onom. Ale ono to nejsou dotazy na názor jako takový, ale utvrdit se v tom, že dané auto, co dotyčný vlastní, nebo chce koupit je prostě pro něho ta nejlepší volba, jakou v životě mohl/ může udělat. Ve finále dotyčného pošlu diplomaticky do háje, ať si to žvatlá dál a mě dá pokoj, většinou se pak dozvím, že auto buď stoji/ stálo v servise a stálo to ranec, nebo se toho raději zbavil... Ale o tom už tady myslím i byl článek, jak je to s radama o koupi vozu. Každopádně někdy i "vyhroceným" diskuzím se člověk sem tam nevyhne.. ale aspoň je občas sranda, je to potřeba brát s rezervou. Určitě jsem se ale odnaučil říkát, že nějaké auto je nejlepší... ;)

Perníček
01. ledna 2019, 15:41
0
Deset letošních blogů, které by vám neměly uniknout

Rovněž děkuji za zmínění a také děkuji všem, co zde vytvářejí obsah,čtou komentují. :)

Perníček
22. listopadu 2018, 19:29
1
Zemřel Irv Gordon, řidič nejojetějšího auta na světě

Čest jeho památce. Zajímalo by mě, co bude s Volvem, jestli bude s ním někdo jezdit dál (někdo z rodiny) nebo ho odkoupí Volvo a dá jej do muzea, či úplně něco jiného...

Perníček
31. října 2018, 22:50
0
V desáté "Gymkhaně" bude driftovat devítisetkoňový pick-up

Ty jeho auta jsou čímdál větší extrémy. :D Docela mě mrzí, že se při tom rozkuchávají klasiky, ale zase vznikají z toho zajímavé kousky. Videa jsou pak spíš taková pastva pro oko diváka, jenom škoda, že není lepší řidič, hlavně co se i týče rally. Tam nejezdí bůhví jaké výkony, spíš demoluje vozy, viz. shořelý Escort RS Cosworth, nebo naposledy zapíchnutá Fiesta na italské rally v olivovníku.

Perníček
23. října 2018, 21:14
2
10 bláznivých konceptů z přelomu milenia

Úplně jsi mi spustil řadu vzpomínek, kdy jsem neustále dokola listoval v pár takových katalozích pořád dokola, když jsem byl malý kluk, akorat s tím rozdílem, že sekci conceptů jsem moc rád neměl. Vesměs byly ty prototypy pro mě dost odpudivé vzhledem, jen sem tam se našlo něco, co se mi doopravdy líbilo. :D

Perníček
11. října 2018, 17:59
0
To nejlepší z automobilových skoků

Neboj, nejsi v tom sám. ;) S oblibou si pouštím akorát dokola 1-4, zbytek stačilo vidět 2-krát, max. 3-krát.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Fiat Ostatní Ducato 2,3 JTD 2016
Fiat Ostatní Ducato 2,3 JTD

2016 rok výroby
115 koní výkon
2 287 ccm objem

Mercury Marquis  1977
Mercury Marquis

1977 rok výroby
135 koní výkon
6 500 ccm objem

Ford Explorer  2006
Ford Explorer

2006 rok výroby
156 koní výkon
4 ccm objem

Chrysler Newport Custom 1973
Chrysler Newport Custom

1973 rok výroby
180 koní výkon
6 551 ccm objem

Volkswagen Tiguan  2009
Volkswagen Tiguan

2009 rok výroby
130 koní výkon
2 000 ccm objem