načítám data...

PepaSFI

JménoPepa SFI
BydlištěTřebíč
Registracepřed 5.9 rok.
Poslední aktivitapřed 7.2 hod.
Příspěvků ve fóru99
Komentářů u článků781
Pozitivních komentářů u článků139
Negativních komentářů u článků6
Možnostinapsat zprávu

Poslední blogy

Bagristou snadno a rychle

03. srpna 2018, 19:11 14 komentářů

Máte rádi hračky? Mechanické hračky co fungují jako vopravdické?


Posledních 50 komentářů

PepaSFI
15. listopadu 2019, 17:48
1
Top 5 nejbláznivějších speciálních edic

nevybavuju si že by se dělalo Punto strakaté ale rozhodně se dělalo Seicento dvoubarevné. Což nemělo ten efekt jako Harlequin, vypadalo to fakt spíš jak po amatérské opravě. Za limitku by se dalo asi považovat málo rozšířené Punto Spotring s šestirychlostní převodovkou a velice prudkým 16-ventilem který neměl variabilní časování a proto se choval tak že dělal dojem že je silnější než byl.

PepaSFI
05. listopadu 2019, 20:05
0
Základy bezpečnostní výbavy vozidla, aneb Po zrcátka ozbrojení

já podle nadpisu myslel že půjde o nějakou tu dopravní bezpečnost a ono je to ostřejší. Ty historické případy, trošku tam chybí období amerických gangsterů. Pan Werich to popisuje ve svých vzpomínkách když žil za války v USA, jak si s Voskovcem koupili ojetý Lincoln po nějakém mafiánovi. V tapecíru to mělo pouzdra na zbraně, zadní okýnko upravený jako střílnu, kdoví jestli to nebylo i neprůstřelný.

PepaSFI
31. října 2019, 18:08
0
Ptejte se: Jak zazimovat letní auto?

já nezimuju, moje auto je spíš zimní ale trošku péče neškodí. Pokud to nemá být totál konzervace a mumifikace, měla by stačit běžná údržba.


Tedy umýt a něčím ošetřit kastli.

Zkontrolovat náplně, případně vyměnit aby to nezamrzlo když garáž není teplá.

Nádrž spíš plnější aby se tam nezkondenzovala vzdušná vlhkost a neudělal se v benzinu rybník. U zahradní techniky se mi osvědčilo aditivum VIF, zabraňuje vyschnutí membrán v karburátoru. U aut to asi bude individuální ale proč to tam nedat, neuškodí to.

Baterku dobít, odnést někam do sklepa kde nemrzne. Když zůstane v autě, aspoň odpojit. Když to není možné, občas dobíjet. Což teda neuškodí ani u auta v provozu, obzvlášť při krátkých trasách.

Nějaký odvlhčovač do interieru neuškodí, kočkolit, silikagel nebo něco z hobbymarketu. Já to dávám pořád, v zimě se do auta natahá sníh, pak se potí skla, všecko vlhne. Mám kupu silikagelu, jeden pytel v autě, druhý v kotelně na potrubí přesouším. Loni jsem za pár korun koupil v hobbymarketu vysoušeč, taková plastová věc a v tom "tabletka" která do sebe tahá vodu. Funguje to dobře, ta tableta vydržela skoro celou zimu a vodu jsem z toho vylíval snad každý den. Jen se to musí před jízdou vyndat z auta a nic nepolít. Je to nějaká sůl, tam kde jsem to vylil, dodnes tráva neroste.

Dofouknout gumy.

Rozmístit pastičky na myši. Je to lepší než jed, otrávená myš může taky scípnout někde v autě.
Jako návnada se osvědčil chleba s kapkou Maggi, jo s tou věcí co se kape do polívky anebo jen chleba opečený. Stačí jen osmahnout zapalovačem, nasadit do pastičky, zavoní to a za půl hodiny cvak a je tam.

PepaSFI
13. října 2019, 15:37
0
Ptejte se: Auto na rozvoz pizzy

on chce něco za pár peněz, dočasně než se trochu vzmůžena F500. Panda, pokud to není troska, si pozoruhodně drží cenu a dobré kusy se málo prodávají. Stejně jako Yaris často zůstávají v rodině jako třetí auto aby u chodníku čekaly na to až bude potřeba rychle někam zajet a nestojí za to otvírat garáž s lepším autem. Čili furt a kdykoliv. Ale samozejmě, byla by to dobrá volba, do města ideál. Jak já často říkám, tam kde jiní sotva zaparkujou, tam já se otočím. Tam kde je zadní okno, tam končí auto. Motor bezúdržbový, jednou za pár let rozvod za pár stovek, jednou za rok olej a filtr, možná ještě jen pro pocit zkontrolovat vůle ventilů které obvykle není potřeba upravit častěji než jednou za život.

PepaSFI
28. září 2019, 18:25
0
Lancia Ypsilon: Když se řekne Lancia

jeden můj známý měl Y10, už jako hodně ojetou a i tehdy to byl luxus maximální. Jen klimu to nemělo. Celý vnitřek v hnědém, čemsi jako semiši, jak bylo zmíněno okna elektrický, i ty zadní výklopky, topení se ovládalo tlačítkama a úrovně otevření signalizovaly ledkový bargrafy. Rádio schovaný pod odklopnou částí palubky. Jen měl takový trabl s motorem. Na STK mu zjistili, že mu nesedí typ motoru. Zkrátka, nějaká baba pitomá na ouřadě, která tomu vypisovala techničák, si spletla 6 a 8 nebo tak něco. Neřešitelný problém. Co je na papíře je svatý, špatně je motor. Že takový typ neexistuje? Nezajímá. Opravit záznam? Neexistuje! Ouředník je neomylný, špatně je motor. Jediná možnost, zfalšovat číslo na motoru.

PepaSFI
18. září 2019, 19:44
1
Jaký předpis byste nikdy neporušili (a s jakými si hlavu neděláte)?

nikdy věci co můžou skončit velkou ránou, tedy přednosti, semafory, železniční přejezdy, horizonty, nepřehledné zatáčky. Obecně jezdím stylem "furt ve střehu" a nedělám nic co mi v tom brání. Netelefonuju, vlastně i přes hlasitý si radši zastavím. Nečudluju do mobilu ani do navigace. Alkohol nikdy, prostě mi to vadí, mozek se s tím pere. Jednou jsem po asi dvou pivech potřeboval kousek popojet, přeparkovat a připadal jsem si jak po ráně do hlavy. Asi mi chybí to ignorantství lidí co neřídí, jen nějakou náhodou sedí za volantem a ono to kamsi jede. Já prostě řídím a nic dalšího v hlavě nemůžu mít. Asi to mám podobně jako jsem slyšel od některých amatérských pilotů, že si v letadle vyčistí hlavu. Prostě v té chvíli je jen letadlo, to chyby neodpouští a proto všechno ostatní jde stranou.


Nepřekračuju rychlost v obci, teda aspoň ne tak aby to stálo za změření. Přece nebudu snadná kořist. Mimo obec to moc neřeším, většinou jezdím po silnicích kde to nikdo měřit nebude. Cyklistu nebo traktor předjedu přes plnou čáru pokud tam je rozhled. Nějaké ty zákazy jsem taky projel, ty obvykle nemají nic společného s bezpečností, teda kromě jednosměrky, to není hezký když něco jede proti a nemělo by.

PepaSFI
08. září 2019, 18:07
1
6 technologií, díky kterým mám rád nová auta

nejen že degenerujeme objektivně ale oni nás neustále přesvědčují, že bez nejnovějších pomocníčků by přece nikdo už auto nechtěl a že kdo nemá posilovač posilovače a asistent pomocného asistování a zapínač vypínače a rovnák na vohejbák, je absolutně out a vůbec, jestli by nebylo nejlepší aby se to nařídilo povinně protože proto. Taky se to občas dostává do zajímavých rozporů. HUD nám šetří mrknutí na budíky protože když se tam podívám, jedu asi tak třiapůl metru se sníženou pozorností. A hned vedle dáme dotykový infotentononc vehement přes který se ovládá úplně všecko a kde to co se dřív dělalo jedním sáhnutím bez dívání na knoflík, se musí půl minuty šmrdlat v menu a podmenu a podpodmenu.


A to že lidi řízení nebaví je pravda a z velké části si za to můžou sami protože jezdí v možná kvalitních ale blbých autech. Koupí si něco co vlastně nechtějí nebo to dostanou v práci protože prostě proto a pak to podle toho vypadá. Onehdá jsme tady měli objížďku, do práce místo 4km jsem to měl asi 11km. A jeden mi radil kratší cestu, nějakých 9.5km. Jenže tam je hnusná silnice, velký provoz protože tam jedou všichni ti co to chtějí kratší a nejsou tam hezký zatáčky. Koukal na mě jak na píchlý kolo. Hmm, ty máš Golfa, auto o dvě kategorie lepší než to moje, dvakrát tak výkonný a řešíš jestli jet o dvě minuty kratší cestu? Pro mě jsou to dvě minuty zábavy navíc každý ráno a každý odpoledne.

PepaSFI
07. září 2019, 18:54
1
6 technologií, díky kterým mám rád nová auta

no já asi nejsem ten pravý pro tohle téma, páč v mým Lunochodu není vlastně nic z moderních technologií. Dokonce ani klimatizace a popravdě řečeno, chybí mi jen pár dní v roce. A co bych v autě neodmítl? Z věcí co popsal František, Adapt. tempomat, vzhledem k tomu kde jezdím ho nepotřebuju ale nevadil by. Vyhřívaný volant, no párkrát za zimu by se šiknul ale nechybí mi a protože jezdím velmi krátké trasy, nevím jestli by se to užilo a jestli by tím netrpěla baterie. Mrtvý úhel, jo to by se šiklo. Většina osobních aut má zrcátka opravdu nedostačující. Bohužel lidi zhusta ignorují sledování zrcátek a nevím jestli na tom to hlídátko něco změní.
HUD jednoznačně ne. Nesnáším cokoliv ve výhledu. Oblíbil jsem si polarizační brýle tak že je používám kdykoliv to světlo dovolí protože mi dávají čistý výhled bez odlesků. Kdyby to HUD vypadalo tak jak na doprovodné fotce, asi bych s tím skoncoval dřív než bych se rozjel. Vypnul bych to tak že už by to nikdo nezapnul. Takový omalovánky ve výhledu FUJ! Blůtůt nepotřebuju, hudbu z telefonu nepouštím, za jízdy netelefonuju. Když jsem před časem sháněl USB kabel k original rádiu, přemášlel jsem jestli si pár stovek nepřiplatit za BT a pak jsem si vzal jen s usbákem. Bezklíč by se šiknul, typicky když odemknu, pak něco řeším, klíč dám do kapsy, sednu do odemknutého auta, na sobě zimní bundu, zapnu pás a klíč je pod tím vším v kapse. Akorát u některých aut to bývá přechytralý a mívá to divnou logiku jako že když zamknu klíčem tak to bez klíče neodemknu a podobně.
A další věci, navigaci nepotřebuju. S couváním to mám skoro jak Miata, na zadek skoro dosáhnu, navíc umím couvat páč jsem se to učil i s velikýma autama.

PepaSFI
02. září 2019, 16:56
3
Stručná historie automobilové plavby

nejrychlejší hodinky a největšího trpaslíka.

PepaSFI
01. září 2019, 16:53
0
Devět věcí, které udělají z vašeho auta "shamemobil"

Před chvílí jsem potkal Octavii a ta byla celá čtverečkovaná.

PepaSFI
01. září 2019, 08:15
0
Devět věcí, které udělají z vašeho auta "shamemobil"

existujou takový gumový spreje, Plastidip se to jmenuje a možná i jiný značky. Udělá to plastový, pružný povlak který až se ti to přestane líbit, jde strhnout a nastříkat jinak. Můžeš hýřit barvama, na každou neděli to jinak vyzdobit.
Na plecháče se mi osvědčila barva Alkyton. Nemusí se pod to dávat základ, jen přřiměřeně odrezit. Zůstává pružná takže snese i nějaký kamínek narozdíl od komaxitu. Teď jsem zjistil že to dělají i ve spreji, já to stříkal malou pistolí sovětské výroby půjčenou z práce, kterou kdysi prodávali jako modelářskou. Stříká to asi jako sprej, čili tak na model tanku v měřítku 1:10. Na disky tak akorát. Otlučený zimáky jsem přetíral štětcem a taky se na to dá dívat. Samozřejmě v zářivě bílé.

PepaSFI
31. srpna 2019, 18:40
2
Devět věcí, které udělají z vašeho auta "shamemobil"

předpokládám že ten Golf s píšťalkou je 1,9 TDI, co taky jinýho u vytuněnce. Tak ten tam nejspíš nemá píšťalku, jen je to vylítaná mrcha a to pískání je labutí píseň turba. Zkus ho vyprovokovat, trošku před ním protůruj motor. Ono to turbo obvykle pouští olej, ten se pomaloučku hromadí někde v mezichladiči a když ho je dost, tak při nějakém tom protočení ho proud vzduchu načechrá a nasaje ho to jako nekontrolovatelnou dávku paliva. Třeba se dočkáš epického závěru.

PepaSFI
29. srpna 2019, 18:52
0
Devět věcí, které udělají z vašeho auta "shamemobil"

jó vlaječky, to je príma. Vždycky když se to vyrojí, tak to s bráchou komentujem "jé támhle jede prezident". Jezdí tady s vlaječkou i jeden traktor. Že je to nehomologovaný doplněk, to je takové to mediální hledání much za každou cenu. Kdyby se to bralo důsledně, pak by se do auta nesmělo dát nic co tam nedali ve fabrice a není to náklad nebo cestující. Takže ani káblík k telefonu ani ten telefon k němu připojený, ani flešku s muzikou, nic co nebude mít štemplík schváleného příslušenství. Ale samozřejmě bych nerad viděl jak v plný rychlosti vlaječka někomu ulítne a taky by mě zajímalo kolik těch hrdých vlastenců si tu vlaječku připne o státním svátku.
Značky na přání považuju za úchylku obecně ale dobře, někdo to chce, třeba kvůli firemní politice, nebo touží po tom svou bílou či šedou oktávku nějak zviditelnit, budiž mu přáno. Jen tak nějak nechápu proč tomu dali tak nesmyslný pravidla který nutí majitele aby místo něčeho smysluplného, tam měl naprostou debilitu. Když tam někdo bude chtít třeba jen jedničku nebo nulu nebo jedno písmeno, nebo dokonce nějaký normální srozumitelný slovo, tak to nejde.
Švindlchromový nalepovátka a další tuningy, z toho jsme měli srandu už před mnoha lety, když ještě existoval tuzing.com. Dnes už těch echt tuzingářů tolik není ale pokrok nezastavíš, přišly ty polepy. Taková naftová Audina s polepem co vypadá jak městská kamufláž tanku Leopard......
A vídám občas černou starou Fiestu co má vzadu růžový nápis "Jsem princezna vole" a obvykle z ní vyleze velikej fousatej chlap.

PepaSFI
25. srpna 2019, 16:58
2
Bazarový snílek: Netradiční vozy bez střechy

ten Trabant, to je něco. Vzhledem k tomu že znám velice podrobně konstrukci toho vozu, rád bych viděl provedené úpravy. Proč asi Trabant Tramp neměl dveře ale jen takové mírně vykrojené pevné boky? Páč by se vohnul v půlce. Ta podlaha to bez střešního skeletu neunese, muselo by se to v místě dveří vyztužit. Udělat vysoké prahy nebo dveře zrušit a zavařit. Viděl jsem Trabiho předělaného na sranda buggy ale ten kluk na to šel chytře. Uřízl to až za B sloupkem a vzadu ten střešní skelet ještě podepřel trubkovým rámem se vzpěrama dozadu. Tohle ale vypadá tak leda na statickou rekvizitu na svatební fotky. Moc v tom nerajtovat a ještě radši uprostřed podepřít heverem.

dobře divný kabrio je PT Cruiser Zezadu to vypadá jak když jede kolem myčka na nádobí.
https://www.sauto.cz/osobni/detail/chrysler/pt-cruiser/18319567?goFrom=list

PepaSFI
24. srpna 2019, 19:35
0
Násilí na silnici - už jste ho zažili?

ale to platí v testu, v kontrolovaných podmínkách. Na silnici, při nouzovém brzdění ten motorkář bude mít plný ruce práce aby to nepoložil kvůli troše písku nebo výtluku.

PepaSFI
23. srpna 2019, 19:54
0
Násilí na silnici - už jste ho zažili?

já obecně proti motorkářům nic nemám, je mi fuk že jsou často mnohem rychlejší a že se protáhnou kolonama. Trochu mi vadí když někdo blbě předjíždí, to platí i pro auta. Kilometr prázdný silnice a on mi to pošle půl metru před auto. Pak je to to zmíněné přesahování do protisměru. To fakt někdy hraničí se sebevraždou, vážně nechci mít něčí helmu ve skle. A ještě jedna věc. Motorkáři, nesviťte dálkovýma! Je to blbý, je to bezohledný, je to arogantní. Nejste líp vidět, jste jen víc vidět. Víc než je snesitelný. Oslňuje to zepředu, v zrcátku je vidět jen zářící flek, není poznat jak je to rychlý, jak je to velký, kolik toho je. Vpodstatě je to přístup ve stylu " teď jedu já, všichni mi táhněte z cesty".

PepaSFI
23. srpna 2019, 19:09
2
Násilí na silnici - už jste ho zažili?

největší rozdíl je v tom že u auta když zabrzdíš, tak jediná starost je abysis neobtisk zuby do volantu. Jinak se můžeš u toho třeba škrábat na kulečníku, ono to pořád bude víceméně rovně a když to zastaví, nespadne ti to na nohu. Ale motorka při intenzivním brzdění vpodstatě balancuje na předním kole a sebemenší odchylka znamená velkou pravděpodobnost pádu.


A jinak souhlas, lepení na zadek je debilní úchylka. Zřejmě způsobená tím že lidi jsou dementi kteří se nenamáhají myslet ani na pár sekund dopředu, kteří mají nepřekročitelnou hranici světa na špičce vlastního nosu. Možná taky jedna z věcí které se řadí pod souhrnné označení "syndrom malýho ptáka". Já to vůbec nechápu, vždyť mezera vpředu je hlavně moje pohodlí, moje rezerva na řešení situací. Vždycky budu mít radši dvě sekundy než tři desetiny.
Bohužel, jsou lidi co tak daleko neuvažují. S jedním takovým bohužel jezdím do práce. Tuhle se nalepil na kolegyni co jela před náma a brblal. A když zpomalila u houfu dětí z tábora, nalepil se snad na metr a prskal že za jízdy se má používat plynový pedál. Tak jsem mu řek že kdyby to někdo udělal mě, tak zastavím a vykropím ho hasičákem. A co by jako dělal, kdyby se některý to dítě rozhodlo vlézt do silnice a auto před náma by muselo na brzdy. Koukal na mě jak kdybych mu rozšláp barbínu. A pak ještě dostal vynadáno od té kolegyně, že jsou prostě místa kde rychleji nepojede ikdyby jí vjel až do kufru.

PepaSFI
18. srpna 2019, 09:36
0
Citroën SM Opéra: Nedokončený příběh

to je jen výmluva. Hlavní funkce je esteticko-hygienická. Kdyby totiž někdo, kdo je technoestét, tedy například ví jak vypadal Fiatí litrový motor FIRE, nedopatřením spatřil motor TDI bez krytu, mohl by utrpět vážným křečovitým zvracením. Neboli, blil by vobloukem jak kamennej lev na kašně a ještě za půl roku by se s křikem budil ze spaní.

PepaSFI
17. srpna 2019, 16:12
0
Citroën SM Opéra: Nedokončený příběh

já jsem možná divnej, teda asi jako většina lidí na tomhle webu ale mě to tak nějak divný nepřipadá. Já prostě vycházím z toho že motorový prostor je uzavřená zóna a kdo tam leze, jistě ví co dělá. Jak už jsem mnohokrát prezentýroval, ozdobný kryt motoru považuju za jednu ze dvou nejzbytečnějších věcí na světě. (tou druhou je jezdící samotrč segway) Prostě, koho zajímá motor, ten není zvědavý na plastový lavor s logem a zátkou 710. A koho motor nezajímá, ten tam neleze.

PepaSFI
12. srpna 2019, 18:25
2
Škoda Scala 1.0 TSI: Konečně se vyrovná Mustangu!

u starších Fiatů to obvykle bylo tak že problémy v elektrice se děly na komponentech Bosch. A v době kdy měly své vrtochy už dost letité Una a Punta I, byl u škodovky největší šlágr u dvouletých Fabií a Roomsterů, shnilý kabelový svazek a Octavie s lepší výbavou se uprostřed noci samy otevíraly..

PepaSFI
11. srpna 2019, 19:49
2
Škoda Scala 1.0 TSI: Konečně se vyrovná Mustangu!

já tuhle parkoval vedle toho a taky jsem koukal. Chodil jsem kolem, jo, mělo to na boku veliký nápis že to je nová Škoda Chcala, aby náhodou nenastala mýlka a přemýšlel, jestli bych to poznal kdyby to jelo kolem a nemělo ten nápis. Nepoznal. Bohužel, já je dělím na Yeti I generace, Citigo a ty ostatní co mi splývají. Znich ještě tak, až to projede kolem, odliším Rumcajse, Yeti II a ty dva Kokodák a Krákorák. Ale ty musí stát vedle sebe aby se poznal ten větší.

PepaSFI
06. srpna 2019, 19:35
0
Autonomie za starých dobrých časů

já si stejně pořád myslím že se na to jde blbě. Teda z pohledu uživatele a technika, ne z pohledu marketingu. Vlastně je to podobné jako jsme nedávno řešili problematiku řidičáků. Řidičák se dělá pro ten průkaz, ne pro to aby člověk uměl jezdit, to by to muselo vypadat jinak. A to autonomní řízení, nebo jeho různé předstupně jako třeba ten laneasist, ono to teoreticky jde, u různých aut s různou kvalitou ale vlastně to někdy spíš obtěžuje a radši by se s tím mělo zacházet opatrně ale rádi vám to nabídnem, hlavně že to vydělá. Jak vyřešit to že auto neumí samo jet všude a za všech okolností? No tím že to po něm nebudem chtít. A že tomu půjdem naproti v místech kde by se nám hodilo aby ty auta uměly jet samy. Vyzkoušené, upravené trasy kde to bude fungovat. Dálnice, obchvaty, průtahy navržené tak aby byly pruhy tam kde mají být, značky správně umístěné, klidně třeba i vyhrazený pruh pro autonomy. Prostě najedu na obchvat, auto ohlásí že v místě je koridor pro autonomní jízdu, áno, přeju si jet bez držení, auto potvrdí ánopanejistěpane. Za dvě hodiny auto řekne že se blíží konec koridoru nebo místo kde musím sjet, uchopte laskavě tu kulatou věc páč tady už není mý hřiště.

PepaSFI
29. července 2019, 06:45
0
Totálně zklidněná doprava

autoškola by to určitě aspoň částečně mohla dělat, jenže to má pár háčků. Na motorku to obvykle berou dost vážně a prohání ty žáčky vehementně. Jenže na to musí být nadšenec instruktor a nadšenec žák.Na motorku ty papíry obvykle dělá ten co ho to zajímá a myslí to vážně. Na auto se dělá řidičák prostě proto že proto. Každej má přece řidičák na auto. Takže i ten instruktor tam je proto aby si tam oddrncal ty povinný hodiny a dostal za to zaplaceno.
A s těma školeníma je to podobný. Vidím to pravidelně na bezpečnosti práce. Přijde školič bezpečák pro požární a chemické věci. Hodinu předčítá paragrafy, všichni stejně chrápou a on nakonec prohlásí "aha, tohle letos přestává platit, tak to už si pamatovat nemusíte". Vždycky ho hecujem že uděláme školu hrou. Zapálíme na dvoře nějakou kupu smetí a on nám předvede co s tím. Kdepak, ani nápad. Prý to kdysi někde udělali a byla ostuda, žádný přichystaný hasičák nefungoval. A pak přijde zdravotník, skutečný saniťák a pojedná to způsobem " když to z někoho leje proudem, tak nic neřešte a ucpěte ho. Čímkoliv jakkoliv. Protože on vám jinak za chvilku vyteče a nebude co řešit jestli ten obvaz byl prošlý nebo jestli máte jen ušmudlaný kapesník. Ucpat a držet a pak teprv řešit co dál."

PepaSFI
28. července 2019, 20:13
3
Totálně zklidněná doprava

tak 130 zvládne kdeco ale jedna věc je tou rychlostí jet a druhá na ni zrychlit. Ona většina aut kolem té 130 už tak moc nezrychluje a to ani auta o kterých si majitel myslí že má kdovíco. Obzvlášť to platí u naftových jehovistů, jteří jak už jsem naznačil trpí alergií na jakoukoliv změnu rychlosti a běžně předjíždí z nálepu z podtočené šestky. Já do takových obvykle reju že si mají pořídit něco s normálním motorem, atmo benzin 1,2 aby viděli co to je akcelerace. Aprávě tihle hlasatelé svaté víry v nadmotor bývají nejvíc alergičtí na to když musí za někým zpomalit.Tak kurňa, buď v tom je motor a pak je hračkou a zábavou trošku ubrat a zas zrychlit, nebo je to dejchavičník s rakovinou na plicích, teda ve vejfuku.
Ale zpátky k problému. Jedu 130, dojíždím kamion jenže nepředjedu protože mě zrovna něco předjíždí. Tak uberu na těch 90-100 a když se udělá místo, zrychlím a předjíždím. Myslím že není zas tak moc aut která by zrychlila z 90 na 130 dřív než vůbec zahájí předjíždění. Obvykle se předjíždí za současného zrychlování. A že v té chvíli zezadu přiletí někdo kdo nemůže počkat třiapůl sekundy než předjíždění dokončím, to je fakt jiný problém. Problém v tom co už jsem taky jinde napsal, že neumí předvídat, načasovat si to tak aby plynule projel. Nebo snad všichni co nemají auto co zrychlí kdykoliv jakkoliv mají sedět doma a necpat se mezi velký kluky?

PepaSFI
28. července 2019, 15:22
3
Totálně zklidněná doprava

jo aha, další světapán ve služebním naftovým ýbrdasauto co mu všichni co nejedou aspoň 150 hrozně otravujou život.
Sorry ale musel jsem. Jen pro info, dálnici se do značné míry vyhýbám, obejdu se bez ní a když už se na ní někdy vyskytnu, obvykle mi vzápětí zkazí náladu (a to i jako spolujezdci) nějaká oktávka nebo pasat s předkem postříleným od kamínků, když se mi na prázdným úseku nalepí na zadek, pak mě předjede tak že musím ubrat a pak se táhne jak zdechlina asi aby si nepokazil spotřebu.

PepaSFI
28. července 2019, 09:34
0
Totálně zklidněná doprava

předjíždět kamion ve 110 není v zásadě nic špatného, pokud za ním musím zpomalit skoro na jeho 90, z odstupu si zrychlím na předjetí, tak je těch 110 taková normální rychlost kterou v průběhu předjíždění rozjíždím dál. Jenže když se zezadu přivalí někdo 160 co si myslí že mu musí všichni z cesty, je mu to na obtíž páč by musel ubrat, nedejbóže podřadit což je pro leckoho problém. Takže o pět minut dál dojedu to samý auto protože ve svým spěchu neviděl kamiony za kterýma musel zpomalit, jak se pokouší akcelerovat z nalepení na podtočenou šestku a začíná předjíždět asi tak rychlostí 92 kmh.

PepaSFI
27. července 2019, 16:54
1
Totálně zklidněná doprava

já tomu říkám "Furt ve střehu!" nebo taky že čtu pravděpodobnostní linie. A jak píše o kousek výš beastar, moc krizovek jsem vyřešil, nebo přesněji, zařídil jsem se tak aby to žádná krizovka nebyla. Když vidím že se někdo valí do křižovatky a očividně netuší kudy kam, radši mu přenechám nějaký prostor navíc abych pak, až udělá nějaký zmatek nemusel řešit problém. Před časem jsem na joutroubě viděl video z auta jak je to v provozu hrozný. Ten člověk furt nadával a dupal na brzdu, jenže to byly situace které on úmyslně hrotil. Auto z vedlejší, normálně by projelo, plynule by se minuli, jenže on nejdřív přidal aby ho v křižovatce ještě stihl, pak dupl na brzdu a začal řvát. A takhle se chová hodně lidí. Mají z médií naočkovanou agresi vůči imaginárním agresorům. A obecně, vidím velký problém v tom že lidi neumí vůbec předvídat. A když říkám vůbec tak to myslím vážně. Většina řidičů nedokáže odhadnout ani to jakou si zařadit rychlost, natož předvídat dopravní situace. Pak se diví jak se to stalo že to divný studený bílý co v lednu padá z oblohy způsobilo že ono mi to v předpisový a bezpečný rychlosti, jen asi 140, najednou jelo do lesa zadkem napřed.

PepaSFI
27. července 2019, 13:00
1
Totálně zklidněná doprava

jo, to může být, tady se trošku matou pojmy. Existuje asistent nouzového brzdění, to je systém který rozpozná prudké brzdění a pomůže brzdit na plno maximálním možným účinkem. A pak je systém automatického protinárazového brzdění který dokáže sám brzdit při zjištění překážky. Těžko říct jestli brzdil řidič nebo automat. Nejel rychle, mohl to být prostě předvídající řidič. Zkrátka když je někde autobus a kolem něj se hemží šklebouni, je téměř stoprocentní pravděpodobnost že některý vyběhne kam nemá. Furt ve střehu! Kdyby ten fakan byl o dva kroky pomalejší, neudělal by s tím nic ani řidič ani automat.

PepaSFI
27. července 2019, 12:47
0
Totálně zklidněná doprava

a hele tady se mi neuložil příspěvek, takže ještě jednou. Jo, já taky každého rád pustím před sebe, radši budu mít blba hezky před sebou kde na něj vidím a můžu se podle toho zařídit. Odstup přede mnou je moje volba, moje pohodlí a bezpečí. Jenže když je ten vzadu extremní debil, nalepí se tak že i při parkování si dávám větší mezeru, v místech kde očividně není možné předjet ikdybych mu uhnul kdovíkam a nechal ho jet přes plnou čáru, pak se s tím nedá nic dělat než nadávat a doufat že ten vůl neudělá nějakou ještě horší kravinu.

PepaSFI
26. července 2019, 14:31
0
Totálně zklidněná doprava

systém nouzového brzdění, pokud myslíš to co v osobákách zvýší tlak v brzdách a změní režim ABS pokud na to prudčeji šlápneš, tak to kamiony nepotřebují. Ony mají vzduchové brzdy a ty se chovají jinak. Spíš je problém s tím brzdit citlivě, proto a taky kvůli šetření provozních brzd se taky hojně používají různé způsoby zpomalovacího brzdění, motorové brzdy, hydraulické nebo elektrodynamické zpomalovače. A taky ten kamion může mít až kolem 40 tun a kdovíjaký náklad. To se nedá jen tak brzdit bez trochy rozumu. ABS by se stejně snažila držet kola v pohybu aby to drželo směr protože ztráta směrové stability je to nejhorší co může kamion potkat. Odborně se tomu říká kudla nebo jednička, zkrátka zalomení soupravy, návěs napříč, tahač zadkem napřed.

Zkrátka je to zas jen o lidech. Když si nenecháš odstup, nezbyde ti místo na brzdy. Když ti ten odstup nějaký hňup v osobáku vezme protože se neumí plynule zařadit po předjíždění, zas nemáš místo na brzdy, akorát se můžeš utěšit tím že za to nemůžeš a on dopadne hůř.

Popravdě řečeno, já se těch vzadu dost bojím, je to něco s čím nemůžu nic dělat a to mi vadí. Dnes jsem jel z nákupu a za mnou několik kilometrů nalepená dodávka. Jel jsem takovou mírně nepředpisovou rychlostí, tak kolem 100kmh, plná čára, zatáčky a ten hňup byl za mnou 2 metry, chvílema i míň, to už jsem ani v zrcátku neviděl ten znak mercedesu jak byl blízko. Kdybych musel jen zpomalit, neměl by nejmenší šanci reagovat. Je takový hovado vůbec při smyslech?

PepaSFI
26. července 2019, 10:36
0
Automobilové "one hit wonders"

tak to ta výbava šla všelijakými cestami, já měl už dokonce originální 12V elektriku a zesílené B sloupky, jeden známý dokonce elektronické bezkontaktní zapalování ale palivoměr ne.

PepaSFI
25. července 2019, 20:02
0
Automobilové "one hit wonders"

a nebylo to nějaký home made? Tohle provedení jsem měl, s ekonoměrem, gumoplastovým volantem, spínačem výstražných blinkrů a kontrolkou přívěsu, ještě to mělo nastavování sklonu světel ale ne na dálku ale páčkama pod světlama ale zato to mělo na to nastavení kontrolku, couvac světlo i mlhovku jen ten palivoměr ne, ani žádnou předchystanou díru ani v palubce ani v nádrži.

PepaSFI
25. července 2019, 18:50
0
Automobilové "one hit wonders"

nevzpomínám si že by Trabant měl palivoměr, leda takovou plastovou hůlku, snad až ten čtyřtaktní, taky nevím nic o stupních výbavy. Zato měl tři karosářské varianty, dvoudveřový základní sedan nebo spíš kupé, kterému němci kdovíproč říkali limusina, pak třídveřový kombi, podle dnešních měřítek by na to asi pasovalo označení shooting break a největší exotika, Tramp, plážovka, kabrio bez dveří. Prý snad byl i pickup s korbou ale moc zpráv o něm není. Ekonoměr opravdu byl, se stupnicí z Ledek, zásuvka na přívěs měla kontrolu že přívěs svítí a za příplatek se dalo pořídit nezávislé topení, luxus maximální.

PepaSFI
19. července 2019, 20:11
0
Autíčkář se ptá: Jaký je nejlepší materiál čalounění sedadel?

ano on tam ten neutral je ale nedá se to na něj pustit z kopce protože koncový převod na kola je šnekový, tedy nejde nuceně točit. Nemá to diferenciál, hřídel je pro obě kola v celku a proto, aby s tím šlo zatáčet a daly se sjíždět kopečky, to má v kolech volnoběžky. Na ose je zubaté kolečko a v kole je odpružený kolík s šikmou ploškou která po tom ozubení cvrká. A ten kolík se dá pootočením nastavit jak má kterým směrem cvrkat. To je proto, že při běžném provozu kdy cvrká z kopce, by nefungovala zpátečka. Osa by se točila dozadu ale kola by jen cvrkaly naprázdno. Před couváním se musí kolíky volnoběžek otočit na zpátečno nebo do polohy kdy je to natvrdo uzamčené a kola jsou poháněna natvrdo, čili jako uzávěrka takže se s tím na pevném povrchu blbě zatáčí. A samozřejmě to nevolnoběžkuje, nerozběhne se to z kopce.
A ty kvalty se obvykle moc neřadí, jezdí se furt na dvojku. Ono to má odstředivou spojku takže se to na silnici na tu dvojku v pohodě rozjedeJednička je pracovní, na orání a do terénu.

PepaSFI
19. července 2019, 17:13
0
Autíčkář se ptá: Jaký je nejlepší materiál čalounění sedadel?

Vari nemá neutrál, teda má ale z kopce to na něj nefrčí protože šnekový převod. Ale má to v kolech volnoběžky které nahrazují diferenciál, samosvor i uzávěrku takže to uběžá z kopce vehementně. Ovšem má to jednu nepříjemnou vlastnost. když to frčí moc, ty kolíky ve volnoběžkách se strašlivě rozkmitají a můžou přeskočit do pozice "uzamčeno". Což v kombinaci s šnekovkou znamená nedobrovolné opuštění vozovky i vozidla obličejem přímo na ksicht.
Jinak k tématu, příbuzná variace tohoto stroje zvaná Rustica, se lišila většíma kolama a lepším vozejčkem co měl sedačku s koženkou.

PepaSFI
29. června 2019, 16:46
1
Jsou všechna auta stejná?

tak si říkám, že v tom dnešním světě musí mít takový automobilní šovinista docela problém. Automobilky mají fabriky různě po světě, někdy i docela exotiku. V jedné fabrice se dělá několik úplně stejných aut pod několika značkama. Totéž auto jezdí v různých zemích pod různýma značkama. To že se poskytují komponenty nebo celé platformy a pohonné jednotky už bylo zmíněno. Korejská značka se chlubí že dělá české auto. Česká automobilka hlásá že je česká ale na autosalonech rozhovor pro českou televizi je v němčině.

PepaSFI
24. června 2019, 19:42
0
Autíčkář na lovu: Nejdostupnější zajímavé roadstery na letošní léto

před časem jsem tady v okolí jednu Barču vídal. Bohužel napadenou tuningem, takže chudinka připomínala nechtěného potomka sněhové frézy a buldozeru.
Ten divný chod motoru bývá způsoben zakarbonováním přesuvníku časování. Pokud vím, nestojí žádnou velkou sumu a kdysi jsem slyšel i o případech že ho rozhýbali za pomoci petroleje a ultrazvuku.

PepaSFI
08. června 2019, 19:33
0
Bezvzduchová pneumatika je prý za dveřmi. Jen nevíme, za kterými.

já myslím že to je zas jen nějaká reklamní masírka. To už jsem viděl před tolika rokama že si ani netroufám odhadnout před kolika a zatím nikde nic. Jo na bagrech a nakladačích se to asi používá, jen jsem to zatím nikde neviděl, takže kdoví jak to je. Asi to zázrak nebude, to by to už používali všichni. Podle všeho to vypadá že pro ty nakladače se to dělá jako montážní komplet, prostě je to odlitý na disku a až se to ojede, pošle se celý disk do fabriky na recyklaci. Tady u těch ukázek to vypadá podobně a jestli na tom budou dělat nový běhoun celkem nic neřeší. Určitě ho neudělají na počkání v servisu a má to i svý mínusy. Na klasický gumy se taky dělaly protektory a skoro se od toho ustoupilo. Ekonomicky nic moc, trvá to dlouho a je vysoké riziko že guma má za sebou kdovíco a může selhat.
Taky nějak není video kde by s tím auto jelo rychle. Tipuju že v těch dírách bude vířící vzduch dělat pěknou meluzínu. No ale třeba nám tím chtějí naznačit že pokrok musí být ikdyby to znamenalo že bude všechno horší. Prostě rychle se jezdit nebude a svět je báječký béžový růžový.
A jestli to bude mít bočnice? Ty pracovní je nemají. Taky jak by je mohly mít? Jak by se to formovalo? leda 3D tiskem.

PepaSFI
26. května 2019, 10:10
0
Fiat Downtown: Futuristický veterán

ona ta fyzika funguje na obě strany, ta energie pohybu se někam musí přenést. A u těch městských ťukanců často ty miniauta vycházejí líp, prostě proto že jdou odstrčit. Dvoutunové SUV stojí s dírou přes půl auta a tramvají zaraženou mezi sedadlama, zatímco nějaké takové autíčko odlítne někam mezi popelnice. Viděli jste někdy Trabanta převráceného na střechu? Dva chlapi do toho drcnou, hodí to na kola, nasadí vypadlý sklo a jede se dál. Když se něco dělalo na spodku, položily se tři starý matrace, pět chlapů to popadlo a položilo trabiho na bok. Zkuste to s nějakým velkým autem. Karosář to bude čtvrt roku rovnat. Stejné je to i u těch drobných nehod. Samozřejmě když někdo čelně potká kamion, to se pak dějou věci. Jenže to není bezpečný nikdy a v ničem. je to jen velká loterie jestli rána přijde tak jak ji ve fabrice naplánovali, nebo kousek vedle a dopadne to špatně.

PepaSFI
25. května 2019, 20:22
1
Fiat Downtown: Futuristický veterán

tak se rozhlídni kolik lidí jezdí na motocyklu, na skůtru nebo dokonce na bicyklu a vlastně to ničemu nevadí. Není nic takového jako bezpečné auto. Jsou jen auta která dají větší šanci. Trošku. Někdy. Snad. Lidem se cpou do hlavy reklamní žvásty o bezpečí a pak se divíme jak se jezdí. Nechci mít nehodu. Nechci! A udělám pro to maximum. A je úplně jedno jestli tu nehodu budu mít v bezpečném autě. Já ji nechci mít v žádném autě.

PepaSFI
25. května 2019, 18:35
2
Fiat Downtown: Futuristický veterán

já to s dovolením stručně uvedu na pravou míru. To že si kuřáci něco "předplácejí" je takový oblíbený mýtus a falešný argument. Daně z tabáku a financování zdravotnictví se spolu potkávají jen velice vzdáleně. Nový přístroje na onkologii špitál pořídí z rozpočtu který musí složitě naplánovat a obhájit, ne z prodaných cigaret. Placení léčby vůbec, to se platí ze zdravotního pojištění.


A ten diesel, to by vydalo na samostatný článek. Opět stručně: Diesel by byl na určité věci fajn, jenže se kolem něj nadělalo spousty svinstva. Obzvlášť tady u nás. Udělala se z něj modla, svátost, procházely tomu věci co u benzinu byly zavrženy před padesáti rokama už z principu, o svinstvech co se děly a leckde pořád dějou na STK ani nemluvě.

PepaSFI
20. května 2019, 17:28
1
5 věcí, které můžeme Americe jenom závidět (a 5 věcí, které USA závidí nám)

to odbočení na červenou tady leckde taky funguje, jen to není paušální ale dané místní úpravou. Prostě tam je udělaný odbočovací pruh, oddělený ostrůvkem, semafor je šipkový, rovně a vlevo a pro pravý tam je jen značka Dej přednost nebo Stop. Pokud vím tak i v USA to není všude, jen je to častější. Pro naše poměry by asi bylo lepší nepovolit to paušálně ale jen místně tam kde to vyhovuje. Stačila by na to vedle semaforu, podobně jako když tam je přídavná šipka svítící, umístit zelenou šipku plechovou. A hlavně, vůbec tomu nedělat žádnou propagandu aby si lidi sami plynule zvykli. Protože tady mají lidi ve zvyku slyšet jen to co se hodí a podle toho to pak vypadá. Vyhlásila se absolutní přednost chodců a lidi začali skákat pod auta a tramvaje. Protože každý slyšel absolutní přednost a nechtěl slyšet že to vlastně absolutní není. Cyklisti v jednosměrce to samý. Že to platí jen tam kde je to značkou určené? Kdepak, jezdí se všude a obvykle po prostředku protože můžu a auta musí z cesty. Tohle by dopadlo stejně. Můžu na červenou. Výsledek si jistě každý doplní sám.

PepaSFI
18. května 2019, 12:27
2
Autíčkář se ptá: Jakou techniku používáte při ovládání volantu?

ou jé, tohle je jedno z nej témat. když se objeví někde na automobilních webech, je to záruka bujné diskuse. Protože naprostá většina lidí drží volant jako ono příslovečné prase kost, často má problém se udržet na silnici, natož ve svém pruhu ale obvykle má taky obšírné důvody proč je to tak nejlepší.
Tomu držení nahoře říkám styl "zkažená jitrnice". Jeden kolega to ještě vylepšil, narozdíl od Vina Diesela sedí v pozici "ach jak mne souží a trýzní, zácpa svou hroznou přízní", tedy skrčený v předklonu a za volant tahá jak za splachovadlo. Těm ručkovačům se odborně říká "dojení krávy". Taky znám jednoho, co kombinuje dojení s předchystáním a se všelijakým divným pohybem. Vypadá to hrozně a s držením stopy to je samozřejmě hrozný. No ale on na náledí přejde na citlivý způsob, jedna ruka sevřená nahoře uprostřed a druhá křečovitě sevřená na šaltpáce. Splachování volantem doplňuje přerušovaným brzděním, což obnáší tři rázná dupnutí v zatáčce.
Já preferuju to křížení. Asi záleží i na autě ale mám vyzkoušeno že se tak dá jet skoro pořád. Zcela bez problémů tak projíždím jedním plynulým pohybem i pravoúhlé křižovatky. jen když opravdu je potřeba zatočit ostřeji, když není místo, stačí přehmátnout jednou rukou. A taky samozřejmě jde i o předvídání. Pokud někdo vjede do zatáčky a netuší co bude dělat s volantem aby se do ní vešel, pak mu žádné poučky nepomůžou.

PepaSFI
16. května 2019, 17:53
4
Škoda Octavia RS TDI 4x4: Služebák středního managementu

to je normální. Většina lidí nemá odvahu se zvýraznit. Já to pamatuju už když se začal prodávat Favorit. Ze začátku byl asi v 5 barvách a všichni říkali že ve žluté nebo červené se jim to moc líbí. A pak si koupili lopuchovou zelenou nebo blátovitou hnědou nebo bílou co vypadá nemytá ikdyž je umytá. Tak je to pořád a výrobce jim vychází vstříc s těma 50 odstínama šedi. A pak si to ještě omlouvají že to nemusí mejt a obvykle v reakci na moje černý, dodají že černá vydrží hezká jen půl hodiny po umytí. A já na to odpovím že to je jak s tím ožralým co se vzbudil v prasečím chlívku a povídá tomu praseti " já teď vstanu, umeju se a chvilku budu docela fajn člověk. Ale ty budeš pořád jen prase"

PepaSFI
14. května 2019, 18:55
7
Ptejte se: Jaké první auto?

to s tím výkonem a předjížděním, to je takový oblíbený a myslím že dost nebezpečný mýtus. Když někdo předjíždí blbě, bude blbě předjíždět i se silnějším motorem. Když někdo nemá ještě vycvičený odhad, nemá ho a silnější motor mu v tom nepomůže. A když ho ještě moudrý rádce prokrmí, že to má sílu na předjíždění, je to nejlepší cesta do futrálu. Začne si víc troufat, spoléhat na výkon a najednou to nevyjde. Tam kde by to se slabým autem vzdal, protože to fakt nestačí a je to poznat, se silným to zkusí. Jenže se dostane na vyšší rychlost a ten čas kdy se musí rozhodnout jestli pokračovat nebo ubrat zpátky, je najednou strašně krátký. Ano, větší výkon usnadní předjíždění. Jenže jen tomu kdo ví co s tím.
Často mě někdo předjíždí blbě, někdy tak blbě že mu radši uhnu protože očividně není při smyslech a nikdy to není žádný Punto nebo Matiz. Vždycky nějaký nadauto s nadmotorem.

PepaSFI
13. května 2019, 19:33
2
Ptejte se: Jaké první auto?

zrovna teď řeší v příbuzenstvu auto pro 18 letou studentku, aby jako měla do čeho sednout když bude potřebovat do školy jinak než autobusem. Jenže jak už to tak bývá, rodina na to jde moc seriozně a zodpovědně, takže se obávám že to dopadne nějak naftově kombíkově a chudák holka se bude trápit s parkováním nějaký óbrškatule co při tom hopkání po městě bude samej problém.

Ono to vybírání nejde udělat nijak rozumně. Tyhle auta za pár korun budou skoro jistě problémový všecky. Bezpečnost je relativní pojem. Před lety, když ještě fungoval Italiancars.org, nám umřel kamarád na zadním sedadle moderního BMW. Hlavní je ta bezpečnost v hlavě. Když ta chybí, ta v plechu už toho moc nezachrání. A ano, taky jsem hodil škodovku na střechu když jsem s ní jel trochu jinak a ona mi udělala něco nepěkného, nečekaného. Jestli je auto silný nebo slabý je celkem jedno, ono spíš jde o pocit. Já začínal na š105 a to bylo hrozný. Kdybych vytrval, moh jsem se naučit být skvělým ignorantem a dnes bych měl TDI a nudu jak ve vlaku bez novin. Jenže já přesed na Trabanta, to nejhorší co bylo kdy k mání. Jenže to byla taková zábava! Ono to jelo! Maximálka reálně použitelná někde kolem 100kmh, jenže to krásně poslouchalo plyn, řídilo to lehce a citlivě, všude se to vešlo, všechno se vešlo do toho. A hlavně, bylo to moje a já si to vybral, všem rozumným rádcům navzdory.

PepaSFI
12. května 2019, 09:10
0
První generace Fordu Bronco se vrací - jako elektromobil.

už kdysi dávno, někdy v 90. letech dělali v elektrárně Dukovany vývoj elektromobilu. Měli Favorita předělaného na baterky a v rámci testů to střídalo pár lidí na běžné cesty do práce a po okolí. Taky to mělo původní převodovku. Tenkrát jsem o tom mluvil s jedním z těch lidí a prý se ukázalo že někdy je lepší prostě změnit převod než to trápit přes regulaci. Což bude obzvlášť znatelné u toho offroadu, protože tam je občas potřeba pomalá rychlost a velká síla. A to se u elektromotoru s pevným převodem blbě dělá. On sice teoreticky táhne dobře už od minimálních otáček ale přes dlouhý stálý převod musí vyvíjet velký točivý moment a stručně řečeno moc to žere. Ostatně je to vidět například na lepších akuvrtačkách. Kromě elektronické regulace, mají ještě "šaltpáku", mechanickou změnu převodů pro šroubování, pro menší výstupní otáčky a větší sílu, protože motor může běžet lehčeji při vyšších otáčkách a proto odebírá menší proud.

PepaSFI
29. dubna 2019, 19:14
0
Čerpací stanice jako umění

já bych tam problém neviděl. Je tam místo na tři auta? No tak tam prostě budou tři auta. Když se zajíždí na benzinku tak se taky nikde neřeší jestli se tam vejde pět aut nebo třicet. Spíš do toho někdo začal rejpat, sousedi a podobně.

PepaSFI
28. dubna 2019, 18:06
0
Čerpací stanice jako umění

taková celkem hezky zastřešená benzinka je v Měříně, vedle nájezdu na dálnici.
A jednu historickou stavbičku si pamatuju , před mnoha lety, už jako nefunkční, v Hořicích. Už jsem tam roky nebyl, kdoví jestli to ještě existuje. Bylo to něco podobného jako na obrázku toho Crosscafe, jen mnohem menší.

PepaSFI
07. dubna 2019, 17:50
0
Splněný sen: V terénu s Buchankou

já se v tom vezl taky jako pacient, s pošramocenou nohou, což je príma když do toho máš vylézt. Podlaha je asi tak ve výšce hospodského pultu, na schůdek jsem nemohl, tak jsem se pozadu položil na podlahu a rukama se vtáhl dovnitř. A bouchlý vápno bylo taky, jen na vedlejším baráku, už nevím jak se tomu tam říkalo. Míchali to v malým soudečku a ten zafungoval jako hlaveň. Vápno bylo až na střeše.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Ford Focus ST 225 2.5 2006
Ford Focus ST 225 2.5

2006 rok výroby
225 koní výkon
2 500 ccm objem

Hummer H1 Civil 2000
Hummer H1 Civil

2000 rok výroby
200 koní výkon
6 200 ccm objem

Pontiac Tempest Le Mans convertible 1966
Pontiac Tempest Le Mans convertible

1966 rok výroby
325 koní výkon
6 400 ccm objem

Škoda Octavia 1.9 TDI 2002
Škoda Octavia 1.9 TDI

2002 rok výroby
109 koní výkon
1 896 ccm objem

Chrysler LeBaron Kabrio 1989
Chrysler LeBaron Kabrio

1989 rok výroby
101 koní výkon
2 500 ccm objem