načítám data...

Téma Pneumatiky

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Asid 13. března 2018, 20:17
Petr 'Krab' Jeřábek: No právě. To je to. Já už ty pneumatiky řeším asi měsíc. Vždycky si najdu nějakýho favorita a pak se zas někde dočtu, že "ty rozhodně nebrat" , příje mi, že čím víc se o tom snažím zjistit, tak tím víc jsem do toho zamotanej :D
Asid 13. března 2018, 20:14
No jako potřebuju to na denní ježdění, z toho tak dvakrát týdně si jdu zablbnout někam dál na okresky. Neřeším spotřebu, neřeším hluk. Chci grip :D Ale semi slicky né určitě. To auto používám jako daily a semtam je potřeba se někde dopravit bezpečně i za deště, něco přepravit atd. Jako jinak je pro mě limitní i cena. Maximálně do 2000kč, 1800,- ideál... proto mě zaujaly ty toya a federaly. Dost by mě zajímalo porovnání těch toyo T1R vs CF2 což má ýt novější verze.
krab 13. března 2018, 20:06
Tady hraje roli spousta faktorů. Aplikace na jaké auto - rozměr - použití.
Taky bych si upřímně rád nějaké pneumatiky vyzkoušel a otestoval na stejném autě a stejné trati, tak jak se dělají ty testy. Protože by bylo vážně hodně zajímavé zjistit jak moc nebo jak málo se jízdní vlastnosti použitou jinou letní pneu na autě mění.

Moje poznatky z poslední doby:
1. Yaris 1.33 : Bridgestone Ecopia EP25 175/65 R15 : pneu z výroby na autě, najeto na ní min. 30 tis km, mizerná na vodě, stlačená tma, na suchu dobrá a předvídatelná, bez kdovíjakého gripu. Plusem té gumy je zjevně výdrž. Na cokoli jiného než městské přibližovadlo bych to nedoporučoval. Kupodivu v recenzích není mizerně hodnocená.

2. BMW Z3 Coupe : Good Year Yeagle Assymetric : ( 225/45/17 a 245/40/17) : už je datem výroby starší, ale nová bude perfektní pneu. Je předvídatelná, výborný grip na suchu už teď a na vodě logicky kvůli stáří a faktu, že je tak v poslední třetině životnosti už horší. Auto jsem na nich koupil, proběh km na ní nebude asi špatný. Na sportovní auto bych tuhle gumu docela doporučil na silniční použití

3. Toyota GT86: Bridgestone Turanza T001 215/45/17 : guma byla na autě takřka nová, hodnotit můžu. Na silniční použití je dobrá, předek drží dobře a je velice hezky předvídatelná. Na mokru je její výkon horší, ale grip ztrácí tak nějak progresivně. Na okruh vhodná není, má měkčí bočnice, ale i tam její výkon byl předvídatelný. Kilometrová výdrž nemá být fantastická, ale čistě na silniční použití si myslím, vydrží dost. Doporučil bych na lehčí cestovní nebo slabší sportovní auto.

4. Porsche 911 : Kumho Ecsta LE Sport : 225/40/18 - 265/35/18 : kupoval ještě Saage na doporučení našeho dvorního opravce Porsche. Nemůžu říct nic negativního, ale chybí mi srovnání s tím jak by se auto chovalo na dražších prémiových pneu. Cit na suchu na předních kolech je výborný, bočnice se zdá solidně tuhá, zadní náprava takřka grip neztrácí, když už, je to jemně a progresivně. Výdrž se zdá bude dobrá, už najela skoro 15 tis km a dalších 15 silničním používáním dá určitě. Předek asi i víc. Na okruh bych to asi spíš nedoporučil. Výhoda je příznivá cena. Zajímalo by mne porovnání s Michelin Pilot Sport 4, která v téhle kategorii suverénně vyhrává testy a Kumho bývá na chvostu... rozdíl v ceně za sadu je ovšem kolem 5.000kč, což není fakt málo.

Co mám vypozorované na jiných autech nebo co tak slýchávám : Toyo T1R nebrat , opravdu horší pneu tvářící se jako sportovní, měli jsme to obuté na MX5 2.0 NC a nebylo to ono. Bridgestone Potenza RE050 se mi zdála na MX5 NC taková kousavější, nevím, tuhle pneu jsem neměl rád. Na BMW E39 523i jsem koupil kdysi nějaké nové Falkeny Ziex... a po asi 40 tisících km začaly příšerně hučet, přitom vzorku na nich bylo ještě dost. Jiné Turanzy jsem měl na MX5 NA a byly opravdu zase příjemný a fajn na to jak říká Beastar hodobožové vejletování :) .... Přemýšlím co dál... Na Focusu ST jsem ojezdil jednu sadu letních Conti Sport Contact 2 a to byla výborná guma na to auto.

Zkrátka až budu potřebovat sadu nových pneu na auto, budu nad tím tutově týden přemýšlet s hlavou jako pátrací balón :)

Tento příspěvek byl 13.03.2018 v 20:12 upravován.
GanGreen 13. března 2018, 12:06
Já jsem asi břídil, ale jezdím matador Hectora a asi se dřív v autě poseru, než že by mě zradily gumy :D na okruhy teda nejezdím ale na okresce jsou pro mě v pohodě a na mokru nevím, když leje tak automaticky jezdím mnohem opatrnejc...
Primárně to ale dělám kvůli ceně, když je sjedu za dva roky, tak mě nesere že mě jedna guma stala 2000,-
Nedy 13. března 2018, 09:42
Jak to tady tak čtu, tak k tomu musím něco napsat. Asid: Přijde na to, na co ty gumy chceš. Jestli na denní ježdění, tak neber semislicky, pokud nechceš dopadnout jako Goldies (viz jeho blog). Pokud to chceš jen na okruh a okreskové blbnutí za slušného počasí, tak klidně do toho.

Jinak teď na MX5 mám Yokohama Parada - na suchu drží jak přibitý, ale na mokru bída - na denní nedoporučuji. Nicméně na MR2 jsem měl Yokohama S-drive a ty byly super za všech okolností. Nebo na E91 jsem měl ContiSportContact a na daily kombík byly super. Dokázaly auto hezky držet, když člověk chtěl a fungovaly za všech okolností.
Beny 13. března 2018, 07:07
Asid: Pokud chceš gumu vyloženě na blbnutí tak jdi do R1R, nebo AD08.
Goldies 13. března 2018, 07:06
Asid: yokohama AD08R - asi top pneu v pomeru cena-vykon. Jen jsou tak nax na 20tis km (v tom je 2x Myto)
Basino 13. března 2018, 01:43
Asid: to je težký, osobně mám teď na e46 30d touring se 186kw ozkoušený pirelli p zero a michelin pilot sport 4 a oboje fungujou velice pěkně a můžu s klidem doporučit... na okruh vyloženě nejsou ale na daily s tim, že se chci občas svézt na oblíbené okresce ideál.
Asid 13. března 2018, 00:27
Basino: To s tou bočnicí nečtu poprvé a hlavně díky tomu do nich nakonec nejdu a jsem zas tam kde předtím a to že nevím co za gumy pořídít. Přemýšlel jsem o Federalech 595 evo, ale na to jsou názory taky každej pes jiná ves... mám fakt dilema. Potřebuju to na primeru GT, výkon tak 160 koní, hlavně okresky, agresivní jízda. Návrhy ?
Basino 12. března 2018, 22:24
Zajímavé, úplně mi to připadá, jak kdyby jsme jezdili jinou pneu... měl jsem to v rozměru 195/45 r14, někdy v roce 2010 cca, vepředu byl zdvojený stabilizátor a geometrie dělaná jako na závodku vfts na asfalt. A na suchu to fungovalo dobře a na mokru to taky úplně špatný nebylo, ano bylo to přetáčivější ale to šlo spíš na vrub tomu dvojitému stabilizátoru vepředu. Nevím na jakých autech je máte ozkoušený ale napadá mě tedy jedině, že díky váze by byl ten rozdíl tak velký- myslím, že byla kolem 990kg a vcelku slušný rozložení hmotnosti (baterka a tak v kufru).
Beny 12. března 2018, 07:15
Asi tak, T1R maj hodně měkkou bočnici a chování na mokru docela hrůza, auto hrabalo ještě na čyřku... Když budou mít nízkej profil tak to asi tak tragický nebude, ale za mě už ne.
Vavris Vavrisovic 12. března 2018, 07:08
Sice většinou platí, že guma se auto od auta chová jinak, ale T1R jsou bláta snad na všem - největší problém je vážně nechutně měkká bočnice. Za mě i nekonzistentní chování a na mokru spíš horší...
Basino 12. března 2018, 05:23
Asid: T1R jsem měl na upraveným žigulu, na suchu uplně dokonalý, na mokru taky dobrý. Špatný to bylo s výdrží, zvládly jen sezonu (cca 15tis km) ale je fakt že je na nich nejezdilo úplně pomalu...
Asid 09. března 2018, 23:15
Co Toya, jezdil jste je někdo? Jmenovitě T1r nebo CF2. 205/50 r16
M P 23. ledna 2018, 10:13
No, tak to zase obnovíme. Pamatujete, jak se mi líbily Nexen Winguard Sport, zimní? Tehdá na fiátku to fungovalo celkem slušně (195/45 R16).
Teď jezdím na Nexen Winguar (bez sport, 185/65 R15) a teda takovou sračku jsem dlouho neviděl. Na suchu to je dost průměr, na vodě s nízkou teplotou je to konstantní burnout i s výkonem 69 koní a tak jsem čekal, že na sněhu a břečce to bude aspoň dobrý. A co byste čekali? Přesně tak, stojí za hovno i v takových podmínkách.
Na druhou stranu člověk nepotřebuje moc ručku aby vyvolal oversteer. Pokud teda překoná nedotáčivost... kristepane to byl zas jednou kauf.
Goldies 22. října 2016, 13:17
Trinom 29. července 2016, 13:34
Evlo: Co takhle ty gumy nechat koupit někoho jinýho? Ty máš totiž extrémní představy o vadách kol a nebo dost možná smůlu. Ale neznám nikoho jinýho, kdo by kdy měl s novýma pneumatikama problém...
Evlo 15. července 2016, 11:26
Kdyz uz jsme u toho vyhazovani penez za odpadky misto pneumatik - existuje krom auto jarov jeste i jiny pneuservis kde umi poznat a uznat, ze guma neni kulata a na zaruku to bez kecu vyresit (v pripade koupe u nich)?

Tento příspěvek byl 15.07.2016 v 11:27 upravován.
bobo23 19. června 2016, 21:51
No, na pneumatikách by se šetřit nemělo a já ani nechci, ale upřímně říkám, že jsou trošku (ale opravdu jen malinko) mimo rozpočet. :-D

Tento příspěvek byl 19.06.2016 v 21:52 upravován.
Irwinek 19. června 2016, 07:28