načítám data...

Fórum Poslední příspěvky

ToMyx předevčírem v 13:53
Vojta Nekvapil 18. srpna 2019, 18:34
Autíčkářův blešák Obecné

To i levna "kuze" z aliexpress za 5usd vypadala lepe nez ta alfa.
Junior 18. srpna 2019, 12:51
Co se kde válí - odkazy na zajímavá auta v inzerátech... Bazarový snílek

krabatori je srdcař, že ženě, která o to navíc ani moc nestojí, koupí relativně drahý auto, jen tak, pro svojí radost. Druhej by koupil Yarisku za dvacku (nechce někdo, hehe?) a šetřil na kompresor do Lotusu.
krab 16. srpna 2019, 12:13
Co se kde válí - odkazy na zajímavá auta v inzerátech... Bazarový snílek

Dík, je fakt pěkná, snad bude i dobře fungovat. Otevřel jsem i kapotu a začal zkoumat jak na údržbu taliána.. zatim se nic děsnýho neobjevilo....
ToMyx 16. srpna 2019, 09:53
Co se kde válí - odkazy na zajímavá auta v inzerátech... Bazarový snílek

krab: Gratuluju k Alfičce! Jestli stav odpovídá inzerátu, není co řešit a čeho se bát a pokud je ještě navíc nulová koroze, pak je to výhra.

Koukám, že po Porsche, Toyobaru a Lotusu začínáš mít Alfa-období, těším se na blog! Co se týče Tvého směřování k Alfě Romeo serie 105, to je taková kráska a projev bude jistě parádní. Ten chrapláček a v červené barvě, dokázal bych si jí představit. Držím palce s prodejem Infi ať se to pěkně otáčí. Koukám, že i v rámc Alfy to nemáš úplně jasné a tak to má být.
krab 15. srpna 2019, 23:03
Co se kde válí - odkazy na zajímavá auta v inzerátech... Bazarový snílek

Zazaa: No právě :-D
Přesně, na tu kochačku a takový úplně jiný svezení než když jedu někam Lotusem. To člověk vždycky pěkně přidá, jako když jsem dřív mívával sportovní motorku - motárda. S tím pomalu nejde...

Alfa má něco, co se blbě popisuje, ale je to kombinace hezkýho designu, charismatický jízdy a celkově to nějak vytváří radost a dobrou náladu. Já byl hrozně překvapenej, že po pár kilometrech ve starým Spideru (a to ještě ten konkrétní by si zasloužil leccos renovovat) jsem z toho byl naprosto nadšenej, víc než ze svezení daleko dražšími auty. Já nevim, k tý Alfě člověk nějak dospěje anebo ne.

Jediný nad čím přemýšlím je, jestli si nějakou dobu nepočkat, nenašetřit si na Alfu Romeo serie 105 , GTV 2000 , jenže ty už bývají třeba za milion korun v přepočtu, to je fakt mazec. Zrovna tak Spider 1750 "osso di sepia" , ten původní tvar, zaoblená záď (67-69). Ty jsou nejkrásnější, ale taky nejdražší.

Reálně uvažuju o tý sérii 4 (1990-1993) . Mě se fakt jako líbí svým způsobem, ale zase Alfisti puristé řeknou, že ne, že to chce sérii 1 nebo 2 ...
Zazaa 15. srpna 2019, 22:00
Co se kde válí - odkazy na zajímavá auta v inzerátech... Bazarový snílek

"nejdřív jedno auto z garáže, druhý dovnitř" tak presne tohle ses se rozhodl dodrzovat jen obcas to uplne nevyjde :)
ta alfa spider je teda takova spis na kochacku, ale jestli to chapu tak na to ji chces ...
spooon 15. srpna 2019, 22:00
Srnky a jiná havěť Obecné

troubení mohu taky doporučit. Když jedu v noci v úseku, kde se tyhle potvory vyskytujou, stačí sem tam jen na chvilku troubnout a je relativně klid.
krab 15. srpna 2019, 21:58
Co se kde válí - odkazy na zajímavá auta v inzerátech... Bazarový snílek

ToMyx: ToMyx: Díky za přání! Tak Alfička je doma. První naše Alfa Romeo v historii, takže to je hodno malé oslavy :-D Opravdu byla v excelentním stavu, snad až na pár kosmetických drobností. Pravděpodobně ani nejezdila v zimě, protože podvozek není vůbec orezlý a to je na 7 letou Alfu Romeo docela nevídaná věc... Být to Mazda, už je to dávno vykvetlé

A jezdí to hezky, řadí to parádně, mě se to líbí, i tu příšernou dálnici z Brna jsem přežil, ale místy je to fakt šílený. Ještě, že po ní nemusím pravidelně jezdit. Každýho lituju kdo musí. Místy je to jako na "belgický dlažbě" na polygonu v Kopřivnici kde na tom testujou off road trucky :-D

MiTo je příjemný. Je to tvrdší, dá se najít dobrá pozice za volantem a 1.4 Turbo Multiair je dobrý motor. Nakonec znám ho dobře z nedávno testovanýho Fiatu 124 Spider. A TCT překvapilo nejvíc - není to nic bláznivýho, řadí to dobře. Ale nejlíp to funguje na "dynamic" s manuálním řazením. Ženě se to líbí, zítra si to vyzkouší, jiný auto už fakt hledat nebudu ... :-D
krab 15. srpna 2019, 21:50
Co se kde válí - odkazy na zajímavá auta v inzerátech... Bazarový snílek

sheogh: Mě to je jasný, já taky ctím takovou tu věc : nejdřív jedno auto z garáže, druhý dovnitř, protože jinak by se to rozmnožilo až moc ... a navíc to chce i prodat kvůli tomu posbírat "cash" a s tou v klidu vybírat nové...

U mě to je asi přesně jak píšeš s Phaetonem ... malý využití do budoucna tam vidím, přestože to auto mám fakt rád. Oproti autu typu Phaeton si to moje Infiniti představ spíš jako variaci na trojkový BMW coupe, vymyšlenou japonskými inženýry. Nebo takový klon mezi 3er a 5er, protože ono je tak někde mezi. Dovolím si fakt tvrdit, že jízdní vlastnosti to má lepší než trojka 335i E92. Jsem se s ní svezl a docela bych mohl porovnat. A rozhodně se svezeš líp než s Audi A5 např. , který je sice krásný (2dv. varianta), ale má hrozně těžkej předek a je zkrátka nemotorný na tý přední nápravě. Odpružení je tužší, rozhodně oproti čemukoli na vzduchu je to vyloženě sportovní setup. Ale na rozbitý silnici se nikdy neozvou žádné ostřejší rány nebo tak něco. Je to kvalitní podvozek, ale není to komfortní podvozek typu co mají třeba kupátka od Jaguaru.
sheogh 15. srpna 2019, 18:09
Co se kde válí - odkazy na zajímavá auta v inzerátech... Bazarový snílek

krab: To nezni spatne vubec. Ale pokud bych cokoliv kupoval, tak prvne prodat Phaeton, dve kasicky asi nedam :-))) Ale asi by me to Infi sedlo, pohodlny, svizny, ale neni to limuzina (pro kterou uz nemam v podstate vyuziti)
Csaba 15. srpna 2019, 17:05
Srnky a jiná havěť Obecné

dom: Pořiď si pořádné auto (Tahoe / Suburban / Excursion, F 250 / 350 a pod.) a dej si ho případně i orámovat a veškerá zvěř (snad kromě zubra) se od tebe prostě odrazí, nebudeš muset ani zastavit :-) Rovněž budeš sedět o pořádný kus výš a tím pádem budeš mít daleko větší / lepší rozhled a více času na spatření zvěře => reakci. A kdybys něco přece jenom srazil tak to hodíš do kufru jedním vrzem aniž bys řešil zda se tam ten daněk - jelen - srnec - medvěd vejde :-)
Jo vím, stojí to víc než nějaký plašič ale nebudeš litovat, věř mi. ;-)
Jakub Pospíšil 15. srpna 2019, 16:06
Srnky a jiná havěť Obecné

dom: Tak nějak tak vypadal ten za pětikilo, myslím, že taky slibovali dosah půl kiláku a opravdu byl i slyšet. Ale jediné, čeho se tím dalo spolehlivě dosáhnout, bylo rozštěkání psů v noci.
dom 15. srpna 2019, 11:50
Srnky a jiná havěť Obecné

No, našel jsem toto: https://www.ahifi.cz/odpuzovac-vysoke-zvere-hornet-v120.html
Je to sice docela dost drahé, ale pořád levnější, něž jedna spoluúčast na havarijním pojištění.
Jen se bojím, aby to aspoň trochu fungovalo.
ToMyx 15. srpna 2019, 11:38
Co se kde válí - odkazy na zajímavá auta v inzerátech... Bazarový snílek

krab: Všechny Tvé důvody samozřejmě chápu, navíc, je to vlastně štěstí, že můžeš mít stále své dva žolíky v garáži a zbytek mít tak nějak dočasně.
Tak to jsi hodný, že ženu vozíš do práce, taky jsi jí mohl každé ráno nafouknout kolo, 15km jedna cesta je ok :-D Držím palce ať je Mito opravdu v inzerovaném stavu, protože s tím motorem je to čiperná krabička, snad to TCT moc neuškrtí.
Sheogh to napsal za mě, bohužel mé plány na další plechový přírůstek v podobné ceně jsou až za 2-3 roky nejdříve.
Jakub Pospíšil 15. srpna 2019, 11:04
Srnky a jiná havěť Obecné

Bydlel jsem před asi sedmi lety na vesnici a jezdil odtamtud jako pohotovostní pracovník, takže ve dne, v noci, nad ránem, do všech směrů. Prakticky denně jsem dobržďoval před srnou s naloženým pickupem, často s přívěsem. Pořídil jsem si ultrazvukový plašič asi za pade, ten absolutně nefungoval, pak ultrazvukový plašič za asi pětikilo a nefungoval úplně stejně. Pachové odpuzovače fungují jen staticky, blikače teda nevím, s tím zkušenost nemám. Nakonec se mi osvědčily přídavné dálkové světlomety nasměrované do škarpy, které se odrážely v očích zvěře a v místech, kde jsem věděl, že mají svoje "cesty" (oni ty mrchy lezou do silnice vesměs na stejných místech) jsem preventivně troubil. To je docela odehnalo. A asi týden jsem jezdil s výfukem prasklým za svody a to jich taky výrazně ubylo, leč akustický komfort na palubě za moc nestál.
dom 15. srpna 2019, 10:43
Srnky a jiná havěť Obecné

Zdar ogaři

Bydlím na valachách a to do života přináší spoustu možností kudy dojíždět za prací a užívat si jednu zatáčku za druhou. Bohužel jak to tak v životě bývá, vše má i své úskalí. To aktuálně naše je výrazné přemnožení srnek a jiné havěti, která nemá nic jiného na zábavu, než sledovat přímo na vozovce nové modely aut a občas se rozhodnou i pro nějaký sprint, většinou ale kolmo k vašemu směru jízdy.
Letos v květnu jsem si s jednou zahrál kulečník a poslal ji přes buzer (svodidla) mimo herní pole. Naštěstí to bylo auto na operativní leasing a to mám jako spotřebák.

A tak můj dotaz. Neřešil někdo nějaké plašiče, blikače, troubiče nebo tak něco, co si namontujete do auta a vydává to celkem intenzivní lidským uchem neslyšitelné zvuky, které tu havěť plaší?
Pólin 15. srpna 2019, 09:53
Společná projížďka Ostrava/Opava Srazy/Akce

Zdravím Vás pánové, nastal ve věci nějakého srazu v MS, nebo Olomouckém kraji nějaký postup? Byl jsem 2x v Ostravě a vždycky to byla moc fajn akce...
krab 14. srpna 2019, 17:33
Co se kde válí - odkazy na zajímavá auta v inzerátech... Bazarový snílek

sheogh: Ještě to vlastně ani neprodávám, uvidíme v průběhu měsíce, ale taky ono víš co, je to spefický auto a buď se mi ozve někdo, kdo přesně tohle hledá a prodám snadno anebo to taky bude trvat půl roku... To člověk nikdy úplně neví.

Ta 4WS náprava myslím dělá hodně. Když srovnám jak se chová BMW E92 335i a G37S, na tom Infiniti oceňuju opravdu to přesný zatočení přední nápravy bez špetky nedotáčivosti, která se u Bavoráka objevuje. A ta zadní náprava + fakt, že to má lichoběžníky vpředu, ne McPherson tomu celkově pomáhá. To auto je daleko neutrálnější a zatáčky projíždí neskutečně dobře. I na mokru/sněhu to je dobře řiditelný. Neumím to srovnat úplně s 370Z, ale jednou jsem jí asi 100 km řídil a pamatuju si, že jsem si tak úplně nebyl u ní v tom ovládání jistej. Infiniti mi padne líp do ruky v tomhle směru.
sheogh 14. srpna 2019, 17:16
Co se kde válí - odkazy na zajímavá auta v inzerátech... Bazarový snílek

krab: Tos nemel, ted lituju, ze nemam po ruce 370k :-))) Ten 4WS system - je to hodne rozdil oproti normalni naprave? Nebo to spis tak nenapadne pomaha, ale zasadni rozdil citit neni?
krab 14. srpna 2019, 16:57
Co se kde válí - odkazy na zajímavá auta v inzerátech... Bazarový snílek

ToMyx: To je prostě klasika se mnou :-D
Ve skutečnosti se uvidí. Zatím jsem požadavek vybrat nějaký menší auto co žena chtěla na dojíždění do její nový práce dobře 2 měsíce sabotoval a radši jí tam ráno dovezu vždycky sám a pak zas pro ní přijedu. Trasa to není bůhvíjak pěkná, ale bez kolon, 15 km tam, 15 zpět. Dělá teď na Butovicích. Tak člověk aspoň projede auta...

Pravda, bude praktičtější, když se tam doveze sama. A když to nastane, tak si říkám: aha, kam já jezdím. Do kanceláře jen občas, na služebku dostanu služební a tak zbydou víkendy. Do toho mám občas nějaký auto půjčený. Tak si říkám, že jestli to klapne a přivezu zítra Mito - mimochodem je to model 1.4 turbo s TCT převodovkou - přesně ta z toho Brna, ten druhej inzerát. Málo to má najeto, majitel se zdá symatickej, snad to bude fungovat. Tak když se začne učit pořádně jezdit tím, Infiniti bude mít fakt malý využití. Protože já si vystačím s poršákem, kdykoli, když je období kdy se na silnicích nesolí. A ten zbytek, případně když pojedem s kolama, to dá to Mito. Ono se to tam nějak vejde. Když se mi dvě rozebraný kola vejdou do sklopenýho kufru Infiniti, do malýho hatchbacku se vejdou taky. Yaris byl v tomhle taky cajk...

Takže asi tak..

Do toho konečně u táty spravujeme MG, má vyndaný motor i převodovku, tak to taky chci nějak dotáhnout, aby někdy taky jezdilo. A přiznám se, k těm faktorům přibyla ještě jedna nová automobilová láska : Alfa Romeo Spider. ( ta původní verze). A to je asi největší z těch motivací. A za peníze z toho Infi by se dala sehnat, no koukám po nich, mobile, autoscout různě... Chtěl bych nějakou opravdu pěknou.

PS: ve skutečnosti ani auta prodávat nechci. Ale někdy je to nutnost. Když právě uvidím, že se někdo o to Infiniti postará, vezme si to jako víkendovku a bude o to pečovat bude to super. Stejně jako dál vidím story mojí Z3 Coupe, taky nakonec zažila dost zajímavej příběh a teď se dostala do ruky nějakýho perfekcionisty, kterej půjde do lehčí renovace všeho už opotřebenenýho. Tak bych jí jednou chtěl zas vidět jak to auto bude vypadat až bude hotový. Jednoznačně mám 2 auta, který se prodávat nebudou pravděpodobně nikdy, nebo ne ještě hodně dlouho (leda, že bych fakt měl problém se zdravím, s penězma, nebo prostě něco smutnýho co nečekáš že se stane) : To je poršák a lotus. A specielně ten lotus. To je moje nejlepší auto "ever". A právě tuším, že když přijde ta Alfa, tak to bude další roadster, co budu mít hrozně rád a vlastně si ho se ženou na výletech užijem daleko víc než Infiniti, který zas ocení někdo jinej. Přeci jen jsem zjistit, že fakt k životu nepotřebuju až takto moderní a silný stroj :-D
ToMyx 14. srpna 2019, 16:06
Co se kde válí - odkazy na zajímavá auta v inzerátech... Bazarový snílek

krab: Krabe, čekal jsem, že se ta klasická autíčkářská nemoc neprojeví tak rychle a hle, katalyzátorem je žena:-) Mito se obecně ženám hodně líbí, ale jsem zvědavý co najdete, aby to nebylo uskákané. Já se teda projel v QV a to bylo uskákané až hrůza. Nejsem si jistý jak moc velkou voňavku hledáš, ale tady máš kousek jeden kousek...

https://auto.bazos.cz/inzerat/107327104/mito.php

a tady lepší a dražší s automatem
https://auto.bazos.cz/inzerat/107568190/Alfa-Romeo-MiTo-14-TCT-automat-najeto-42-000-hudba--kola.php
krab 14. srpna 2019, 15:20
Co se kde válí - odkazy na zajímavá auta v inzerátech... Bazarový snílek

Kuře, asi to tak dopadne... rád s tim autem jezdim, ale od ledna co ho mám jsem najel 6000 km, což je asi OK, dali jsme s ním asi 3x Šumavu, teď párkrát s kolama jsme jeli na hory s ním a jinak nějaký to běžný ježdění. Ale teď jedu pro jedno auto co bude mít žena, konečně má vůli jezdit samostatně a bohužel prostě do tohoto auta jsem jí nepřesvědčil, nechce se jí s tím jezdit ( pseudodůvody: dlouhý, nízký, široký) . Tak bude mít nejspíš malou Alfu Mito, která se jí líbí. (ale taky se může stát, že až jí zkontroluju, tak nakonec nekoupíme, nic není jistýho)

Ale když to dopadne, Mito se osvědčí, tak už to vidím tak, že Infiniti bude mít úplně min. využití. Tak bych ho ideálně prodal někomu, kdo si japonské silné kupé s charakterním V6 motorem užije a jako správnej bazarovej snílek pak zas vymyslím nějaký jiný auto :-D Pár možností v hlavě mám, uvidíme...
Kuře 14. srpna 2019, 10:19
sheogh 12. srpna 2019, 12:44
W12 - ulozena chyba, troubleshooting Technika

BigBang: Jo, svicky pujdou tak jako tak. Kazdopadne, zatim objeveny ucpany PCV (asi odlucovac), to se v pohode vyresi, ale to cukani je uz utahanej hydromenic. Sehnat novej neni problem, ale ta vymena je peklo
krab 12. srpna 2019, 11:26
Co se kde válí - odkazy na zajímavá auta v inzerátech... Bazarový snílek

Autíčkáři, sice zatím nikde neinzeruju, ale mám dojem, že asi postupně nabídnu na prodej Infiniti. Jestli se někdo rozumnej najde. Model : G37S Coupe , EU verze, koupené v ČR (Infiniti Průhonice), barva black cherry metalic (černá s červeným perlovým efektem), registrace 2012, nejprv předváděcí auto dealera, v 15 tkm a 2013 koupeno ALD Automotive pro klienta. Ten ho používal do konce roku 2018, od té doby já. Plná servisní historie u Infiniti Průhonice, najeto 116 t km (kupoval jsem ho , mělo asi 109 a udělal jsem na něm servis) , velký servis včetně brzd, svíček atd. ve 100 tis km v roce 2018. Žádné pojistné události, karoserie bez oprav.

Je to fakt pěkný auto, využití pro něj začne být asi spíš sporadické. Žena s ním jezdit nechce a bude si kupovat malý auto na dojíždění do práce. Tak nějaký vybíráme. A já toho moc nenajezdím a mám ještě 2 další auta , tak přemejšlím jestli ho vlastně využiju. Technika je to zajímavá (prakticky Nissan 370Z na delším rozvoru s 4WS systémem) , převodovka 7st Nissan/Jatco automat s řazením pádly. Varianta "S" se zásadně liší od US verzí Infiniti : jsou tu velké brzdy 4 pístky vpředu, 19" kola Enkei atd.. Pneu letní nové, zimní na zvážení, ale 1 sezónu asi ještě dají.

Cena: 375 (dohoda)
Jokke 11. srpna 2019, 21:37
Co se kde válí - odkazy na zajímavá auta v inzerátech... Bazarový snílek

Po tý Pandě koukám dlouho, už tak půlroku, což je až podezřelý. Dva tejdny zpátky se objevila bílá z nějaký edice za stejnou cenu myslím a byla do dvou dnů pryč. Naopak teď tam je jedna z áček za 60...
BigBang 11. srpna 2019, 13:45
W12 - ulozena chyba, troubleshooting Technika

Podívej se na ty svíčky. Vynechá zapalování = „bohatá směs“ pro lambdu = „Lean Limit Not Reached“ (Limit chudé směsi nedosažen). Nevím, střílím od boku. Ale taky jsem nenapsal vyměň svíce, přeci jen 12 kousků už něco stojí :D
sheogh 10. srpna 2019, 11:34
Co se kde válí - odkazy na zajímavá auta v inzerátech... Bazarový snílek

jaymz: no to by ale za hrich a 90k stalo, to muze byt paradni motokara :-)
Kuře 10. srpna 2019, 00:05
Co se kde válí - odkazy na zajímavá auta v inzerátech... Bazarový snílek

K tomu Lupu, jedno docela často okukuju kousek odemě od baráku, a fakt bych se docela rád projel. Ale mít to, to bych asi nechtěl:)
Ale líbí se mi...
sheogh 07. srpna 2019, 11:42
bkralik 07. srpna 2019, 08:23
Třes motoru a ztráta výkonu 2.0 TFSI v Audi A4 Technika

Co vím (teda spíš co si myslím), tak u turbomotoru není PCV ventil úplně jednoduché otestovat - otevřený by totiž měl být jen při určitém malém průtoku, pak by se (ať na jednu nebo na druhou stranu) měl zavřít...
Některá auta mají v servisnávodu postup, jak ho zkontrolovat...
spooon 06. srpna 2019, 13:09
Třes motoru a ztráta výkonu 2.0 TFSI v Audi A4 Technika

PCV ventil nestojí tolik, to bych asi risknul a zkusil koupit jiný. Či na zkoušku přehodit z funkčního auta.
Inženýr 06. srpna 2019, 10:08
Třes motoru a ztráta výkonu 2.0 TFSI v Audi A4 Technika

Tak to včera bylo v dalším servisu, a taky jen projeli diagnostiku, zkontrolovali rozvody (prý v pořádku), a známému řekli že je to něco se spalováním (nefungují válce 2 a 3), a že je to prý elektronický problém se kterým nic nemohou udělat. Jo, a ještě poškodili čelní sklo..

Nicméně, autorizovaný servis Audi bere za diagnostiku 60 liber, a nejbližší termín je 5. září. :)

Myslím, že jak píše PepaSFI - potřebuje to spíše člověka, který se v těchto motorech opravdu vyzná. Zkusíme ještě jeden specializovaný, neautorizovaný VW group servis, až bude čas.

Na internetu jsem mezitím našel lidi s podobnými problémy, a prý byl problém s "PCV valve". Dá se to nějak zkontrolovat?

Jinak jsem si myslel, že tyto fóra čte víc čtenářů. :) Stále uvítám nějaké rady. Moc děkuji!
PepaSFI 04. srpna 2019, 12:53
Třes motoru a ztráta výkonu 2.0 TFSI v Audi A4 Technika

no to je právě ten kumšt, vědět co ty hlášky z diagnostiky můžou znamenat. Jenže mnohem obvyklejší je že to "projet diagnostikou" obnáší že jsou tam nějaký chyby, neřeším, smažu a doufám.
Jenže smazáním se chyba neodstraní, to je jen zápis a ten kvůli něčemu vznikl. Chce to najít někoho kdo umí víc než jen načíst chyby ale taky sledovat online data a vědět co to na tom konkrétním motoru znamená.