načítám data...

Fórum Poslední příspěvky

Radim Nemec 15. května 2024, 20:02
RRRampapapa 05. května 2024, 22:23
Auto co jezdí na olej? Technika

Ahoj, no pokud pod ním viditelně nezůstávají kaluže oleje - není zespodu celé mastné, tak pak ho spaluje samotný motor. Příčin může být několik, od relativních blbostí jako problém odvětrávání klikové skříně, tak po horší věci - gufera ventilů, stírací kruhy, turbodmychadlo.

Začal bych přesnějším měření spotřeby - dolít na maximální rysku, jezdit až se rozsvítí kontrolka, dolít opět na rysku (dolívat po troškách a kontrolovat měrkou) a spočítat spotřebu na 1000 km. Pro informaci, výrobci předepisují alibisticky nejvýše 1 l / 1000 km. Nejlepší je nemuset v intervalu dolévat vůbec, ale 1-2 dcl / 1000 km je taková "normální" spotřeba u auta, co má k 200 kkm a více.

K identifikaci jak se olej dostává do spalovacího prostoru - kouří to nějak viditelně z výfuku? Pokud ano, kdy? Po dlouhém stání na volnoběh a nebo po dlouhém brzdění motorem z kopce? Nebo naopak při větší akceleraci?

Taková historka na okraj - u nás v korporátu jsou sdílené O3 vše 2.0 TDI. Jezdí s nimi kdo má ruce a nohy a navíc podle long life servisního intervalu. Tak se stalo, že jsem sedl do auta, mělo tehdy cca 75 tisíc najeto a hlásilo servis nutný. Dívám se do knihy jízd a poslední servis byl ve 30 kkm, takže na tom současném oleji to mělo 45k. Asistentka děkovala, že jsem jí o tom řekl, protože předchozím kolegům to bylo tak nějak jedno anebo počítali s tím, že se o to někdo postará.. Toto konkrétní auto nebylo schopné dojet z Brna do Prahy bez nutnosti dolít olej. Přitom "pane vratka z OL, nemá to ani 100k najeto, doložená historie..." :D
Vojtas 05. května 2024, 19:58
Auto co jezdí na olej? Technika

Ahoj!

Mám otázku jako autíčkář - laik.

V listopadu minulého roku jsem v AAAuto koupil Octavii II TDI po faceliftu, ročník 2010, najeto 160 000 km. Auto v dobrém stavu, jen pár škrábanců po povrchu.

Auto jezdí bezvadně až na jednu věc, šíleně žere olej. Za těch necelých 7 měsíců co ho mám jsem ho musel dolévat už minimálně čtyřikrát. Byl jsem s ním v autorizovaném servisu protože už bylo na čase udělat prohlídku a všiml jsem si že plastový kryt motoru je špatně nasazený. Po kontrole mi bylo řečeno že ho předtím někdo skutečně nasadil špatně a olej tak vystřikoval do celého motorového prostoru. Auto prošlo celkovou kontrolou, olej byl vyměněn, kryt nasazen znovu a správně. To vše k datu 20.2. 2024.

Myslel jsem si, že mám vyhráno dokud se mi cca před měsícem zase nerozsvítila kontrolka nízké hladiny oleje. Neměl jsem čas to v tu chvíli řešit tak jsem olej dolil a jezdil dál. Dneska to na mě zase začalo blikat. Podotýkám že se jedná o žlutou olejničku, tedy nízkou hladinu oleje a ne nízký tlak. Olej jsem vždy ručně kontroloval měrkou a hladina je pravidelně pod polovinou ukazatele, chyba tedy není ani v samotném čidle. Olej je navíc dost tmavý, což mi přijde zvláštní jelikož palivový filtr byl dle servisní knížky na autě měněný v dubnu 2023 a samotný olej před 2 měsíci.

Chci se zeptat zda se s tímhle někdo setkal protože už jsem celkem bezradný. Je možné že ten olej někudy uniká? S autem jezdím kvůli své práci minimálně 4 dny v týdnu cca 100km/den takže už jsem toho najezdil celkem dost.

Děkuji všem za případné odpovědi

Vojta
Odchytová 05. května 2024, 14:56
Co vše zachytí onboard kamera Obecné

Ani autoškola vás nemůže připravit na pomstu pomstu pimpuli s IQ 10! To a jiné šílené nástrahy našich silnic v nové kompilaci. Pojďte se podívat jak dopadla údržba stromů přímo nad autem nebo na to, že motorka opravdu nezvládá jezdit po kolejích a že nebourat je opravdu snadnější než kdy dřív.
Odchytová 28. dubna 2024, 14:45
Co vše zachytí onboard kamera Obecné

Infiltrace silnic nekalými živly! Už i tady u nás! Agresivní Slovák srovná české řidiče. To a mnohem víc v nejnovější kompilaci.
rivka 27. dubna 2024, 18:39
Co se kde válí - odkazy na zajímavá auta v inzerátech... Bazarový snílek

Čtyři mušketýři za 205t. Přijde mi to jako celkem dobrá koupě, i když do každého z těch aut jistě bude nutné něco vrazit... https://auto.bazos.cz/inzerat/184442603/citroen-xm-citroen-cx-citroen-c6-citroen-xantia.php
Odchytová 21. dubna 2024, 20:30
Co vše zachytí onboard kamera Obecné

A jestli nezmizel, hoří tam dodnes… téhle paní bych elektroauto nesvěřil, stačí, co udělala s benziňákem Test hořlavosti aut, výdrže autobaterií, trpělivosti řidičů, bezohlednosti šoférů kamionů i odolnosti chodců v nejnovější kompilaci.
Odchytová 07. dubna 2024, 12:35
Co vše zachytí onboard kamera Obecné

Z autobusu gilotina, stádo na koloběžkách ohrožuje okolí, auta v příkopech i ve svodidlech a jako bonus, záběr na silničáře, kteří nezaspali!
sheogh 30. března 2024, 13:21
Sato 29. března 2024, 00:03
Co se kde válí - odkazy na zajímavá auta v inzerátech... Bazarový snílek

To je alternativa ke klicku. Nemusis sebou tahat klice, nechas ich v aute a proste auto otvoris pinem. Nestane sa tak, ze sa vymknes z auta. Ale len som o tom cital, osobne som to este nevidel.
Opelfahrt 28. března 2024, 23:37
Co se kde válí - odkazy na zajímavá auta v inzerátech... Bazarový snílek

Sato: Jenom teda nechápu ty jejich kódy na dveřích. Nikdy jsem to nestudoval – to se zadává při každým odemykání nebo co?
Odchytová 24. března 2024, 22:46
Co vše zachytí onboard kamera Obecné

Kolik řidičů Hyundai je potřeba ke způsobení nehody? Kolik chodců se dobrovolně vrhne pod auto? Vytočí vás řidič BMW stejně jako mě? Co se musí stát, aby vás manželka sedící na místě spolujezdce konečně pochválila? To a mnohem víc v nejnovější kompilaci.
Mark75 24. března 2024, 12:07
Nejlevnejsi auto na operak Obecné

Na Soperak jsem dával poptávku,druhý den mne kontaktovali ,ale nabídku jsem nedostal. Naštěstí jsem měl z čeho vybírat , tak jsem je nepotřeboval. Obecně lze říci ,že dobrou cenu na operák umí jen Škoda a Hyundai a v poslední době se jeví jako superkup Cupra Formentor.nebo Seat Arona Toyota chce za stejnou cenovou relaci auta o 2-3 tisíce/m víc než konkurence.
Opel a Peugeot je trochu dražší a dá se ta cena akceptovat,když tyto značky chceš.
Odchytová 10. března 2024, 14:53
Co vše zachytí onboard kamera Obecné

Kdo vyváděl víc? Řidič cisterny, kterou srazil vlak nebo řidič Škody? To a mnohem víc v nejnovější dashcam kompilaci!
Frenk 08. března 2024, 09:47
Jak "autíčkář" ke smolné Oktávce přišel Vaše auta

Když vidím, jak se zde haní Ovce, musím se prostě přidat.

1) U drncané podvozky - Vždyť Ovce je malý hatchback s brutálními převisy, aby se nehoupala jak remorkér, musí být tvrdá. Ale snad nikdo nečeká od nafouklého golfa s naprosto šílenými momenty setrvačnosti jízdní projev dospělého auta, nebo jo ? (je pravda že někteří se stím snaží jezdit i vrchy...)
Ano lze řešit i lépe (kvalitnější tlumiče s vyšším útlumem v nízkých rychlostech), zde škoda šetřila.

2) Motory TSi - ano to byl největší vw problém o kterém ví naprosto všichni (i má manželka a tchýně) a nikoho soudného nenapadne tyto ojetiny kupovat, teda ehm.

3) Motory PD - mám zkušenost pouze s 1.9, a ano, prostě otřes, v 100k volnoběžka altiku, teď ve 300 se ozval setrvák, takové závady by se neměli vůbec projevovat před 1. mil km. Znám jednu co má cca 600 a ta už má i po repasi turba a vstřiků. Prostě nekvalita.

4) ad cena kapoty, taky jsem řešil, neexistuje v náhradě, pouze origo za 25, přitom ji zničí i malá srnka, já ji teda jen srovnal a namazal famikoinem (nepomohlo nezahojila se). Po 4 letech s oloupaným lakem ještě nerezne.

5) Sedačky - nevím, mám základ, lepší než základ v o3, superb to není, nejezdím déle než 2 hodiny v tahu takže je mi to celkem jedno, horší je debilní posez na dlouhé ruce (tak tak došáhnu na volant a kolenem tak urazit klíček i s hodně napřímeným opěradlem).

Za mě je O2 zatím to naprosto nejlepší auto, protože jedině v ní nám neblijí děti (díky za ten prkený podvozek, ja do zadu dal ještě ty nejtvrdší péra co na O2 z VAG produkce jsou).
Zkoušeli jsme: Golf 7 (asi 30-45min, pak jde všechno ven, když řídí manželka stačí někdy i 5)
Sup. 1 - jen teda krátké trasy, ty zatím ok, delší se už nehodí, totálně rozpadlý interiér
C classe 2013 - max 15 min
Insignia 2017 - cca 30 min
AR 159 - zde naštěstí nikdy, jízda do 5 min, to by strýček nepřežil :)

Spolehlivost nemám s čím porovnat, výše zmiňovaná auta nemají ani zdaleka takový nájezd, jak jsem psal, za 300: Volnoběžka alt, nějaké žhaviče, na jaře spojka + startér. Dříve děláno: kolová ložiska, brzdy a pružiny (ložiskům se rozpadly těsnění pro snímání abs, brzdy spíše preventivně, sjeté ve 250 ještě fakt nebyly), zadní silentbloky předních ramen a termostat preventivně (zbytečně).
A teda asi i volant (základní PU) ten je už na přečalounění.
sheogh 07. března 2024, 21:32
GanGreen a jeho car's Vaše auta

OMFG... to muze udelat jen curak
GanGreen 01. března 2024, 13:39
GanGreen a jeho car's Vaše auta

Skla vem čert? Novy nikde nemaj a na starší jsem čekal tejden :) Doufám že v pondělí to bez komplikací vyměním.
Sedadla vydržely, maji tak tvrdou kuži, že tam snad nic nehrozilo, ale volant je na par místech posekanej od střepů, a to mě sere, protože na to chmatám, tak o tom pořád vím :/

Sato, vubec nevim co to bylo za mentálně slabšího chudáka. Spíš někdo vylitej, mám vedle bytu dvě hospody.
Jo a díky, taky se mi moc líbí. Ale asi pujde z domu.
Sato 01. března 2024, 10:29
GanGreen a jeho car's Vaše auta

Takéto sklo by nemalo mať ostré hrany keď sa rozmláti takže koža by to mala zvládnuť bez újmy. Ale fakt to nasere, nejaká fetka?
BTW super auto!
Opelfahrt 27. února 2024, 23:18
GanGreen a jeho car's Vaše auta

GanGreen: Skla vem čert, to se spraví, ale hlavně jestli neutrpěly sedadla. Jsou moc pěkný a přečalounit je by stálo ranec.
GanGreen 27. února 2024, 14:24
GanGreen a jeho car's Vaše auta

To mi tak jednou ráno volá domácí, že stojí před barákem a že mi někdo rozbil okno...
V autě zásadně nic cennyho nenechávám, takže to nějakej mentálně nedorostlej chudák udělal prostě jen tak.

Chápu že italský fáro vzbuzuje závist, a že na to každej nema... ale stejně mě to trochu nasralo :))
sheogh 26. února 2024, 21:03
Co se kde válí - odkazy na zajímavá auta v inzerátech... Bazarový snílek

Sato: Vypada to zajimave, ale co me prekvapilo, ze to vazi 2t
Odchytová 25. února 2024, 11:06
Co vše zachytí onboard kamera Obecné

Těžká volba moderních matek - zachránit kočárek nebo dítě? Jak myslíte, že se rozhodla ta v nejnovější kompilaci? Pojďte se podívat a zjistíte také - jak udělat čelním střetem inspekci celého motoru, jestli je předjíždění vyčleněno jen pro sebevrahy a frajírky a kolik stresu může přinést nepozorný řidič dodávky.
Odchytová 18. února 2024, 16:50
Co vše zachytí onboard kamera Obecné

Dokáže nezahnout? Umí salto s odrazem z koloběžky? Prodává stěrače na semaforech? Chce vás přetáhnout holí? V nejnovější kompilaci se dozvíte odpověď téměř na všechny otázek výše. Zjistíte na kterou ne?
Honza P 17. února 2024, 09:18
Testosteronový král 12. února 2024, 18:03
Vůně po totální havárii Obecné

Hm tak dopadlo to neslavně, nikdo to opravovat nechtěl a tak šlo na par dílu a už je v hutích..no, myslim ze jsem se uz přes to přenesl…ale srát mě to nepřestane nikdy 😞
Odchytová 11. února 2024, 12:18
Co vše zachytí onboard kamera Obecné

Zkusit vybrzdit kamion? Vystoupit z auta uprostřed dálnice? Chtít se porvat ale nedostat se ani ke dveřím? Splněno. Splněno. A splněno.
A tím to teprve začíná… největší bizáry českých silnic z roku 2023.
Radim Nemec 10. února 2024, 15:25
Le Mans 2024 Závody a závodění

spooon: content je potreba pushovat, to je jasne. Me prekvapil celkovy vzrust toho zanru a jak rychle se ten trh nasyti a jak se tim nasycenim cely ten zanr vyhroti a honi za "senzacemi". No jo, taky kdyz je barrier of entry "mam kameru v aute"... asi zacnu tocit asmr "14h cesty do LM uncut, director's cut, poslednich 400km vas prekvapi".
Spa je moc pekne, tam jsem jeste na 24h nebyl, ale... snad jednou, nejake zname v Belgii mam, tak... treba pristi rok.
spooon 09. února 2024, 08:12
Le Mans 2024 Závody a závodění

No odchytová mě sere na každým autoforu, kde se vyskytuju, to je pravda :-D
Na Le mans se chystám dlouho, ale asi ani letos to nevyjde. Ale mám v plánu 27.-30.6. na 24h do Spa, to bude takový můj předkrm.
Radim Nemec 08. února 2024, 17:31
Le Mans 2024 Závody a závodění

Vypada to, ze tahle sekce je moje, pripadam si jako Odchytova.
Chysta se nekdo tento rok do Francie? 12. - 16. 06.
Jakub Pospíšil 01. února 2024, 18:08
Vůně po totální havárii Obecné

Hele, peč na to. To auto už stejně nikdy nebude stoprocentní. Chápu tvoje pocity, když jsem přišel o Volvo, taky jsem si pohrával s myšlenkou na opravu, ale nakonec jsem shrábl prachy od pojišťovny a šel prostě dál. Auta budou.
Opelfahrt 28. ledna 2024, 23:06
Vůně po totální havárii Obecné

1. Prodávat věc a zatajit důležitou skutečnost (havarované, vyplavené, kradené auto) je dost nefér.
2. U takhle starého auta většina kupců pozná, že něco nesedí, jiné odstíny laku na blatníku a dveřích, nápadně nové plasty třeba na nárazníku (nebo naopak nápadně vyšisované, pokud jsou z vrakoviště), nové čelní sklo, nová světla.
3. Kdo nepozná auto po bouračce, má možnost si auto prověřit u těch různých společností a tam najde záznam o pojistné události atd. atd.
4. Pokud bych si auto původně chtěl nechat, asi bych ho nechal opravit, přece jenom vzpomínky a citová hodnota jsou taky důležité.
Odchytová 28. ledna 2024, 11:47
Co vše zachytí onboard kamera Obecné

Jak moc potěší urvat nárazník BMW? Kolik aut vyletí do pole? Jak nebezpečné je, když vybržďuje autobus? Kolik aut zničí mikrospánek? Odpověď je vždy stejná: fakt hodně. A tady je video jako důkaz. A ne jen tak ledajaké. To nejlepší z nejlepšího.
Testosteronový král 27. ledna 2024, 23:29
Vůně po totální havárii Obecné

David Střítežský: v tom je vtip, já vůl si na ni zapomněl vzít jakýkoliv kontakt :DD naštěstí v protokolu od policie bylo alespoň její jméno

Co se týče ceny souhlasím ale já jsem si chtěl auto nechat už nejspíš navždy nebo ho věnovat sestře nebo přítelkyni, mít to jako takové druhé auto. Ale pokud bych chtěl to opravené auto někomu prodávat, tak by se to ten nový majitel vůbec nemusel dozvědět, že je to auto po nehodě, nebo se pletu? :D
Testosteronový král 27. ledna 2024, 21:17
Vůně po totální havárii Obecné

spooon: s tím asi musím souhlasit, jen se toho bojím protože s tím nemám zkušenost a vůli :D
Slower 26. ledna 2024, 11:14
Magazín - jak nám to tu funguje? Chyby, připomínky, ... Autíčkář

Ahojte, mam problem s ctenim autickare.
Vyzene me to s tim, ze si mam vypnout ad block nebo si zaplatit premium. Nicmene ja mam vypnuty ad block (respektive uBlock) a i premium ucet mam.
Nejake napady co s tim?
spooon 24. ledna 2024, 10:12
Vůně po totální havárii Obecné

Doporučil bych nebýt vůči autům tak monogamní. Sám lituju, že sem těch aut nevystřídal víc, tak se to snažím teď dohnat.
David Střítežský 23. ledna 2024, 15:48
Vůně po totální havárii Obecné

Astra G za číslo na holku, která je mladší než to auto? Pořád win-win situace, kterou by měl testosteronový král vytěžit! :D

Hele, citová hodnota je pěkně zákeřná věc, ale aut je na světě pořád ještě dost. Najdeš si jiný, minimálně stejně dobrý (a velmi pravděpodobně) i lepší. Taky mi chybí moje první auto, jedničkový sociál Punto bez výbavy a občas kontroluju bazoš, kdyby náhodou, ale spíš jsem šel dál a do druhýho dne se z toho vždycky vyspím. :)

Ještě zmíním zcela evidentní věc - peníze z opravy se ti nikdy nevrátí. Dejme tomu, že oprava bude stát třeba 30k. Použiju Nedyho výpočet, investuješ 30k, abys měl auto s hodnotou 30-40k? No jenže ... on nikdo jinej k tomu stejnej vztah mít nebude, už to není voňavka po důchodci z kostela, odteď už bude mít Astra nálepku zbořenýho vraku, takže spíš 15-20k?