načítám data...

Téma Pneumatiky

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Sasakr 04. ledna 2024, 12:35
Tak po 4 letech je možná načase konečně zahodit Potenzy Adrenalin od iconToMyx a koupit na Astru něco jiného. Dvě otázky:
1) Má tu někdo něco zánovního R16 205/50, čeho by se chtěl zbavit?
2) Pokud ne, vybrali byste něco z tohohle, případně doporučili něco jiného? https://pneumatiky.heureka.cz/f:5428:100822;5434:205;5437:25275;5440:102790,102791,41629261;8298:50/?o=4

Je to furt na tu 125k Astru, tak nejsou potřeba žádný slicky... na ostřejší výlety a když se zadaří, tak trackdaye...

Díky
VoFi 03. dubna 2020, 03:23
Tak nakonec jsem sehnal sadu Bridgestone Potenza, takřka nejeté, vyrobené 2019 a za sadu jsem dal 5 500 včetně dopravy.

Mám na nich odjetý ani ne týden, ale spokojenost. Jen ještě musím vychytat tlak ????
VoFi 16. března 2020, 16:11
bkralik: doobre, tak uvidíme.
Mám radost že tě OZ těší ^ ^
Upřímně.. Kousek ode mě je za rozumný peníz na prodej nová sada, týpos je jezdil asi měsíc.. A mám docela nutkání :D
Ale jestli, tak až příští rok.. Rover si říká o nové turbo, takže asi dostane rok staré co je v ZR a do toho půjde něco.. Zajímavějšího :D
Do toho řeším swap motoru své odstavené R25, místo benzínové 1.4 by tam šla 2.0 diesel.. Ale to je na delší povídání v jiné sekci :D
Nedy 16. března 2020, 16:10
Ad ty Continentaly. Používal jsem je a používám je na všech "obyč. autech". Vždy nějaký dieselový kombík. Aktuálně je mám na Mazdě 6. Za mě super. Přijdou mi, že mají fajn grip za v podstatě jakýchkoliv podmínek a obecně v mých očích dělají vše, jak mají. Co se těch boků týče, tak "problém" jsem s nima měl jen na BMW 320d E91. Když člověk jezdil jako prase, tak to bylo znát. Na Mondeu (Mk. 5) a teď na Mazdě 6 to nepociťuju. Za mě je na daily auto můžu jen doporučit.
bkralik 16. března 2020, 13:28
VoFi: Za dunlopy musím vymyslet co bych chtěl, ale pamatuj na to že to jsou starší jeté pneu, ne nové. Zjistim co jsou přesně zač a kolik mají vzorku a dám vědět.

OZ už jsou na Minim od začátku měsíce a jsem moc spokojenej :-). ET akorát, vypadaj suprově...
http://www.zitny.net/uploads/galerie-149/DCIM01_IMG_1018.JPG?file=galerie-149%2FDCIM01_IMG_1018.JPG
VoFi 16. března 2020, 13:17
Tak teď váhám ještě víc. Už už jsem byl rozhodnutý pro Turanzu, páč je teď mám jeté na Roveru 200 a není to úplně zlý. Ale za cenu nových mne víc teda láká Bridgestone Potenza RE050 z inzerátu co posílal bkralik. Prodejce se sice zdá jako nějaký malý kšeftař, ale tak snad by za něco stály...

Popř bkralik: kolik by jsi chtěl za ty Dunlopy? :D A chápu dobře, že OZ jsou už na Minim?

Jinak díky pánové za hezké rozdělení do skupin. Chci něco na hranici "lepší seriovky" a "něco mezi".
Šel bych do Michelin Pilot Sport 4S, ale cenově už je to dost na hraně a letos bych se měl vzhledem k dalším výdajům držet spíš při zemi..

Mimochodem co jsou zač ty Kumho jakožto firma? Jsem o nich nikdy neslyšel..

Sečteno podtrženo, hodím si kostkou. buď inzerované Bridgestone Potenza RE050, Michelin Pilot Super Sport a nebo ty Dunlop SP Sport.
krab 16. března 2020, 13:08
Vidíš... no ty Sportcontacty jsem používal na Focusu ST, ale vlastně máš pravdu, že to tutově ještě nemohly být ty pětky, ale spíš asi trojka jak píšeš. A to bylo OK.

Jo a píšeš to dobře, je potřeba si uvědomit jakou skupinu pneu Vofi chce. 12 tisíc není tak málo, aby za to kór v tomto rozměru nebylo už něco dobrýho...
bkralik 15. března 2020, 22:34
krab: Jen k těm SportContactům 5 - mají dost specifický design v tom, že se jim dost sjíždí boky, když za to trochu bereš. Kamarád je docela dost jezdil na Civicovi (ufo, 1.8) a docela na ně pak nadával. Předchozí modely (SportContact 3?) prý byly o dost lepší...

Ono jde o to, jakou skupinu pneu VoFi chce - dělil bych to na
"lepší seriovky" - Continental SportContact 5, Pirelli PZero, Bridgestone Potenza RE050, Kumho Ecsta Sport LE, Dunlop SP Sport asi i Michelin Pilot Sport 3/4
"něco mezi" - Michelin Pilot Sport 4S/Pilot Super Sport, Yokohana Advan AD08R, Kumho KU36
"už dost semislicky" - Michelin Pilot Sport Cup2, Federal 595RS-R

Já se rozhodl pro tu kategorii "něco mezi", protože mi přijde že to je ještě taková vyvážená kombinace mezi gripem a ostatními vlastnostmi. A zapomněl jsem na Nankang NS-2R (ty nevím kam přesně strčit a navíc hrozně hučej) a Hankook ventus V12 evo (s těma taky nemám zkušenosti)
Každopádně teď koukám, že se na bazoši vyrojilo docela dost gum v tvém rozměru, tak můžeš zkusit koupit nějaké mírně jeté a kdyby ti to nesedlo, tak ti to nebude tolik bolet - např
https://auto.bazos.cz/inzerat/116089332/LETNI-PNEU-MICHELIN-20545-R17-2054517-4KS-100-1836B.php
https://auto.bazos.cz/inzerat/117171126/michelin-pilot-sport-4-20545-r17.php
https://auto.bazos.cz/inzerat/116566309/20545-r17-letni-pneumatiky-2054517.php

A případně já mám 4 kusy jetých Dunlop SP Sportů, ty by byly rozhodně za pár kaček :-D
krab 15. března 2020, 21:26
VoFi: Tak nějak ze zkušenosti bych mohl doporučit zvážit: (v pořadí podle toho co mi přijde nejlepší...)
1. Michelin Pilot Sport 4 ( protože Cup 2 je sice fantastická pneumatika, ale drahá v poměru cena vs. výdrž)
2. Continental Conti Sportcontact 5 (často pneumatika v prvovýrobě od výrobce a fakt dobrá)
3. Pirelli P Zero ( používám přesně v tomhle rozměru na Fiatu 124 Spider a je to OK, ale není to zázrak, je však dobře předvídatelná, fajn univerzál)
4. Kumho Ecsta Sport LE , mám je na porsche a jsou překvapivě výborně předvídatelné. Ale už jsem skoro sjel zadky a budu kupovat nové a nejspíš celou sadu a zkusím ty Micheliny PS 4
5. Bridgestone Potenza ( znám jen RE50 na MX5 NC a pamatuju si, že ta pneu byla prostě taková nevyzpytatelná, neměl jsem ji rád. Nový model možná bude daleko lepší, nevím...)

Ještě jsem myslím měl na nějakým testovaným autě Hankooky Ventus V12 Evo 2 a to myslím nebylo taky vůbec marný.

Bridgestone Turanza bych nedoporučoval. Ta pneu má měkkou bočnici. Dost jsem s ní taky najezdil a není to prostě guma na sportovně střižený auto. To je prostě solidní pneu na auto typu Škoda Rapid, ale ne na hot hatch nebo zábavnou zadokolku...
bkralik 15. března 2020, 18:03
VoFi: Na Minim mám úplně stejný rozměr a teď na novou sezónu (a kola od tebe) jsem pořídil Michelin Pilot Super Sport. A zatím zážitky super, na mokru průměrné a na suchu drží a sedí moc pěkně.
Pokud bys od Michelinu chtěl trochu "civilnější" gumu, tak pak ber Michelin Pilot Sport 4.

Pokud by se v tom někdo ztrácel, tak u Michelinu a jejich gum to je od civilního k závodnímu:

Michelin Pilot Sport 4 (starší model se jmenoval Michelin Pilot Sport 3)
Michelin Pilot Sport 4S (starší model se jmenoval Michelin Pilot Super Sport)
Michelin Pilot Sport Cup 2

Ve srovnání s jinejma gumama by Federaly 595RS/R měly bejt na úrovni Cup 2, Yokohama Advan AD08R zase na úrovni těch 4S/Super Sport...
Irwinek 15. března 2020, 07:39
VoFi: ty s001 jsem měl na volvu na předku a poměrně slušně seděli, rozměr byl sice 205/55/R16, což by neměl být takový rozdíl, ale volvík je rwd, takže nejsem s to posoudit, jak se budou chovat u Tebe, no a pak taky váha švédského ingotu bude trošičku jinde :-D Taky nepamatuji, že by klouzly a životnost byla cca 25 000 na zadku šly pak pryč poměrně rychle .
Teď mám Dunlop sp sport maxx a předek zvládaj už přes 20 000 bez ztráty květinky.
VoFi 15. března 2020, 03:36
Tak se přidám s dotazem. Sháním letní pneu, rozměr 205/45/17. Je to na předokolku (MG ZR).
Využití? Od každého trochu..Především každodenní dojíždění po okreskách do práce (20km jedna cesta), jednou za týden cesta 200km po první třídě.. a víkendové svižné svezení po okreskách. Auto půjčuji aj přitelkyni a občas mamce, tudíž bych chtěl něco nezáludného. Jelikož auto slouží v létě jako daily, potřebuju grip i za deště.
Za sadu bych se rád vešel do 12 tisíc, ale samozřejmě čím levněji, tím líp.

Kamarád mi doporučoval Micheliny, ale konkrétní model jsme nevybrali..

Mne to táhne k Bridgestone Potenza ...ale ty jsou cenově na hranici...
https://pneumatiky.heureka.cz/bridgestone-s001-205-45-r17-84w/

Takže jsem koukal levnější pneu od stejného výrobce..
https://pneumatiky.heureka.cz/bridgestone-turanza-t005-205-45-r17-84v/

A nebo jsem slyšel chválu na tyhle GoodYear..
https://pneumatiky.heureka.cz/goodyear-eagle-f1-asymmetric-5-205-45-r17-88w/

Každopádně..co byste doporučili? Budu rád za tipy a zkušenosti, díííík ^ ^
Irwinek 14. března 2020, 10:02
Taky bych se chtěl zeptat na zkušenosti s Yokohamama.
Yokohama AC02 C-DRIVE2 MO 205/55 R16 V 91
chtěl bych je dát na zadek Volva 960. Nemám s touhle značkou žádné zkušenosti, tak nevím, jak se budou chovat na normálním autě. Michelinky mizí před očima, Bridgestonky se trhají v bocích a dosavadní Dunlopky taky mají trhlinky v krajních blocích.
greg 04. března 2020, 08:16
Nemáte náhodou niekto skúsenosti s pneumatikami Yokohama Advan Fleva (https://pneumatiky.heureka.sk/yokohama-advan-fleva-v701-195-45-r17-85w/#). Chcel by som ich v rozmere 195/45 r17 a zaujíma ma či majú ochranu ráfika. Nikde to k nim neuvádzajú a keď som písal do eshopov, z jedného mi odpísali, že majú, z druhého určite majú a z tretieho, že výrobca neuvádza.
Woyta 23. června 2019, 02:52
No jelikoz z Compacta uz je jen daily drifter, tak jsem nahodil misto NS2R obycejnsi gumy. A to NS2 bez R. :) Zatím jsou tam 14 dni a nestezuju si. Uvidime za mokra a casem.
ToMyx 14. června 2019, 09:31
Sasakr: Rád dělám radost :-)
Hlavně opatrně borče. Nezapomeň, že byly "ve slevě", takže nikdy nevíš, co se z toho může vyklubat :-D
Užívej a zase někdy na trackdayi až budu mít auto ve 100% kondici.


Tento příspěvek byl 14.06.2019 v 09:33 upravován.
Sasakr 13. června 2019, 23:07
Tome, já tě miluju. Ty gumy jsou boží. Tedy resp. je to auto nesrovnatelně použitelnější proti těm GoodYearům, na kterých jsem to koupil. Nějak furt nechápu, jak rychle se s tím teď dají projíždět zatáčky. Zatím jsem to projel jen na Bedřichov, ale jsem fakt nadšenej. Díky moc.
ToMyx 03. května 2019, 08:53
Krab má pravdu, mám ty AD08R a souhlas. Z těch sportovnějších pneu s univerzálnějším použitím za rozumnou cenu je to asi to nej co jsem zkusil. Cena kolem 3tis. Pak je možné hledat ve vodách Federal RS-R nebo Nankang NS2R, které se těm 2tis už hodně blíží. Na suchu jsou ok a grip za tu cenu super, jen hučí skoro jako všechny semislicky téhle nižší cenové.

Sasakr: Pošlu fotky a info v SZ. Kdyžtak bych je vzal do Bělé na trackday... 19.5.

Sasakr 02. května 2019, 22:42
Krabe, díky za tip. Upřímně, rád bych se vešel do 2 000 za gumu. Přeci jen hodnota auta je nicotná a z většiny s tím jezdím jen výlety a občas nějakej ten trackday. Navíc to má jen 125 koní a na to opravdu nějaký vyloženě sportovní gumy asi potřeba nejsou.

ToMyx: Kolik mají a co za ně chceš? Ale koukám a recenzí moc není a když, tak celkem smíšené...

Tento příspěvek byl 02.05.2019 v 23:08 upravován.
krab 02. května 2019, 21:05
Tohle je kluci ještě normální rozměr a dělají v něm Yokohama Advan Neova AD08.
Ty jsou nejlepší. Poměr výkonu na suchu a výdrže je dobrej. Možná jsou na Calibru přehnaně sportovní, záleží co máš za podvozek a jak s tím jezdíš. Já se na nich svezl na Mondeu ST220, který bylo jinak naprosto sériový a jízdním vlastnostem toho auta ty gumy pomohly dost.