načítám data...

Téma Spolehlivé nezrezlé pro 4 *bez asistentů*?

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Trinom 02. března 2018, 22:22
A co nějaké Mondeo z té doby? Nesmysl to nestojí, asistentů tam je naprosté minimum a v případě potřeby se dají snadno deaktivovat. Bezpečné to celkem je, rezne to tak nějak průměrně. Náklady na údržbu jsou u těch aut rovněž přijatelné.
JayK91 01. března 2018, 19:21
suzuki swift z roku 2001 jen s tou korozi a kočárkem by byl problem ... :D :D

v holobytu to nema ani ABS ani žadneho dalšího asistenta :D

Tento příspěvek byl 01.03.2018 v 19:27 upravován.
beastar 01. března 2018, 17:11
Bezpečnost nic moc, ale horší jak thalie a logan to o moc nebude.
beastar 01. března 2018, 17:06
sheogh: No jasný no je to celý trochu hovadina. A tak trochu moc paronoia. S tim el. plynem máš naprostou pravdu. Mimochodem má ho i e39 ten super mechanický bavorák:)) Trochu nechápu proč nejde touhle cestou. Když má prachy na novej postrk (hnusnej) typu Thalia tzn. tak 200 000 na nákup "analogové" sračky s tou nejhorší možnou pasivní bezpečností. A něco málo bokem na nějakou tu granačku a podobný věci. Tak proč prostě nekoupit něco starýho z doby kdy to teda tak moc elektrický nebylo.

Nevim no Žigulíka, nějakou jednodušší emeriku.
sheogh 01. března 2018, 16:29
po roce 2000-2002 ma beztak vsechno el. plyn, protoze rizeni emisi....

Ciste ze zvedavosti - jake problemy prinasi zmineny start tlacitkem? Ma ho napr. i Jag 420G z r. 1970...

Vadi i asistent stahovani oken, a asistent nastavovani zrcatek? :-)

JLK 01. března 2018, 11:13
TheKubajs: To vypada ze do roku 1998 to melo lanko a pak elektroniku:


Moc podrobne jsem ta videa nezkoumal ale podle nazvu a par zaberu to tak vypada.
Jakub Pospíšil 01. března 2018, 10:57
Nedy: Já mám takový pocit, že můj plyn je mechanický. Teda - trochu jsi mě teď zviklal, ale myslím, že to tak je. Minimálně Volvo 850 má určitě lanovod (protože kolem půl milionu najetých km se měl tendenci občas zasekávat).
Nedy 28. února 2018, 18:14
TheKubajs: Volvo bude mít elektro plyn - zadavatel nechce. A hlavně nechce Volvo, protože drahý díly.

Jinak fakt by mě zajímalo, jestli vůbec takový auto bez elektroniky po 2002 existuje. Protože i moje blbý Focusy po FL (2002+) mají elektro plyn.
Riccardo Martora 28. února 2018, 15:59
K tomu Puntu - nevím co to máš za mechanika, ale můžu ti říct z vlastní zkušenosti: Grande Punto koupené s nájezdem 40 tisíc km před pěti lety, ježděno denně, nyní najeto 240 tisíc, ježděno samozřejmě i v zimě (včetně značně posolených cest nižších tříd) a koroze na podvozku jen na dílech podvozku a to povrchová. Kastle jinak drží úplně v pohodě a o nějakém prorezavění durch ani vidu ani slechu ;) Zas bych tolik těm povídačkám nevěřil :)
Adam Forman 28. února 2018, 13:40
JLK: Ok ale problem s konektivitou tu porad je. Predprogramovat nic moc nepůjde a abys měl reálný přístup k bezdrátové síti vozidla v pohybu, musel bys jet těsně za ním. Pointa je, že elekronické systémy nejsou riziko, jelikož jde o uzavřené okruhy. Navíc dost specifické nejen rpo jednotlivé značky a modely, ale také pro výbavové stupňe vozu.
beastar 28. února 2018, 12:57
Tak jako pp roce 2002 no way, protože předpisy a vůbec. Nevím jak si mám vysvětlit to, že se bezpečnost údajně zlepšila až ze zavedením crash testů:)) Takova A8 d2 nemá s bezpečností problém stejně jako e38. Požadavky jsou asi plně nesplnitelné a je to jako chtít lampovou televizi která umí HD. Thália je totální a nebezpečný krám přestože nemá výbavu. Když přeskočím pár unreal požadavků vyjde z toho věc jako Dacia Duster v základu. V nějakém slušném roku výroby. A Niva? Ehm bezpečné auto? To dostane na silnici ránu od něčeho jako Superb a bude konec. Deformační zóny 0. U toho dastra je předpoklad levnyho servisu i slušnější ovladatelnosti samozřejmě v rámci kategorie. A za málo peněz to nebude 15 let stará vražda.
Jakub Pospíšil 28. února 2018, 12:52
JLK: sakra, to ESP mi vůbec nedošlo. Tak Volvo V70 1. generace. To sice má kontrolu trakce, ale nekomunikuje na klasickým OBD II standardu (ačkoli zásuvku má), takže hackování by bylo asi docela složitý.
JLK 28. února 2018, 12:22
TheKubajs: Jakekoliv nove auto dnes bude mit ESP - to znamena elektronicky ovlivnitelnou pulku auta.
Ty pozadavky se proste splnit nedaji. Moderni bezpecna kastle s prehistorickou vybavou neexistuje, jedine to postavit. takovy restomod naopak :D
Jakub Pospíšil 28. února 2018, 11:38
Pánové, to jsou rady :D
Dneska tady nejmenší Krabovinu napsal Krab.

Já vím, že se často opakuju, ale - buď staré Volvo V70 2. generace - slušné, pohodlné, velké, bezpečné, asistentů minimum.
Anebo současné toyoty v základu, ať už auris (tahle i minulá generace), nebo corolla. Nemají infotainmenty, startují se klíčkem, nemají asistenty (nový auris má teda asistenta rozjezdu do kopce, ale to je jediné) a jsou to veskrze slušná auta.

A vzhledem k té větě o udržování starých manažerských aut (ačkoli teda zrovna to Volvo je na údržbu levnější než oktávka) myslím vážně hlavně tu Toyotu.

Tento příspěvek byl 28.02.2018 v 11:43 upravován.
krab 28. února 2018, 10:30
Ajťáka do Nivy .. :) To jste překonali i moje rady :-D

Ono auto "bez asistentů" , tak jak náš čtenář píše už po roce 2001 nebo jak to psal ani nikdo nedělá. Vždycky tam bude řídící jednotka, ABS, kontrola trakce (nějaká) a plyn ovládaný fly by wire ...

Posadil bych ho do nějaké Omegy B. Bude se chvíli hledat nezrezlá, když se najde, tak musí zainvestovat do prvotní údržby trochu včetně ošetření podvozku, vystříkání dutin atd. A bude to fungovat prakticky bez omezení za pár korun.

Motor bych volil benzínový 2.6 / 3.2 nebo 2.5/ 3.0 když by to byla starší verze. Kromě toho, že se u nich musí vyměnit tak jednou za 5 let rozvodový řemen, to je zlatá věc. Převodovku bych hledal manuální, ať je tam míň dílů s elektronikou :)

Tady je jedna.. ale určitě se najde i lepší když se bude hledat : https://auto.bazos.cz/inzerat/86084705/Omega-25i-V6-jen-170000km-rv-2000.php
Goldies 28. února 2018, 10:16
Adam Forman: v tom pripade porad vede R51 Pathfinder :-) je to pohodlny, nic tam nehuci a je to malej tank :-D
M P 28. února 2018, 09:35
Beny: člověk, který má tak specifické požadavky, jistě nebude mít problém s tím, se o auto trochu postarat :)))
JLK 28. února 2018, 09:29
Adam Forman: Ja jsem relativne nedavno byl v obcasnem kontaktu se dvema Nivami po sobe, obe od noveho do asi 5 let stari a zadna z nich v tomto veku nijak viditelne nerezavela, ani zespodu nebo na podvozku. Jestli to bylo nejake stesti nevim, ale vylozene zrezavele Nivy jsem videl jenom starsi kousky.
A s tim prevodem je to (bohuzel) pravda, huci to jako maly nakladacek porad.
JLK 28. února 2018, 09:19
Adam Forman: Ted' uz to maji pohlidane ale driv se dal zneuzit prijimac signalu od bezdratoveho cidla tlaku v pneumatikach, takze do interieru se nemuselo. Potom se dalo komunikovat se vsim co bylo zapojene do stejne sbernice jako ten prijimac. Dnes uz to bere vstupy pouze od znameho cidla, info o kterem ma u sebe ulozeno.
Adam Forman 28. února 2018, 09:04
Goldies: Hnije :-D Navíc je tam někde v hlubinách přímej převod, takže to auto neustále kvičí jako když rychle couváš...
pan_Mýval: Ani systém automatickýho brzdění neumí zabránit úmyslu odtlačit auto ze silnice. Řidič má i v těhle systémech vždy navrch. Poradil bych ti vyzkoušet u dealera, ale nevím, jak moc nadšeně ti svěří třeba nový Espace aby si s ním zkusil do něčeho nabourat :-D
Ad ty hacknutý Jeepy. Ono je dost problém hacknout auto na dálku. Vždy musíš mít přístup do interíeru vozidla a napojit se na servisní port. Myslím, že kdyby ti chlap v černý kukle seděl při jízdě v autě, tak si ho všimneš. On sám by nakonec taky asi úplně nechtěl bourat, když už v tom voze sám sedí :-D