načítám data...

BAF

VIP členTento uživatel má VIP členství.
Zjisti více
JménoAdam Forman
BydlištěChrudim
Registracepřed 3.9 rok.
Poslední aktivitapřed 7.6 hod.
Příspěvků ve fóru16
Komentářů u článků213
Pozitivních komentářů u článků35
Negativních komentářů u článků2
Možnostinapsat zprávu
Informace

Když zrovna nepracuje na tom, aby byly měkčené plasty ještě měkoučtější, přemýšlí Adam opravdu o zvláštních věcech. Třeba o starých vojenských náklaďácích nebo o něco méně starých amerických kabrioletech, které se potom snaží i provozovat.

Poslední blogy

Hluboká fáze dědkovství

25. srpna 2016, 20:10 2 komentáře

Zatímco ostatní sní o Miatách a S2K, já pokukuju po amerických křižnících v nejslabších motorizacích. Jak moc jsem divný?

Proč muži myjí auta v dešti

22. dubna 2018, 10:32 6 komentářů

Člověk myjící auto v průtrži mračen tak nečiní proto, že je šílený, ale naopak, aby se šílencem nestal.


Posledních 50 komentářů

Adam Forman
13. února 2019, 11:47
8
Volant na deset způsobů

Na to se stačí podívat a už mě bolí klouby u palce...

Adam Forman
11. února 2019, 06:42
0
Jezdíte někdy hromadnou dopravou? A proč?

Za to, že jezdím MHD může výlučně Autíčkář. Když vracím/vyzvedávám testovačku v Praze, autem přijet nemůžu. Na druhou stranu mě zážitky s ČD už motivovaly, abych prubnul, kolik v Praze stojí pronájem garáže, ve které bych mohl auto přes ten týden nechat.
Nedávný zážitek při vyzvedávání: Vlak rj měl 90 minut zpoždění. Volal jsem Honzovi a raději mu řekl, že nestíhám, ať to vyzvedně za mě. Po 100 minutách přijel vlak. Dojeli jsem do Kolína. "Vážení cestující omluvte zpoždění z důvodu poruchy na vozidle." Všechny nás vyhnali na nástupiště, kde jsme si po půl hodině vyslechli že "spoj byl zrušen z důvodu závady na hnacím vozidle" Panika. Zpoždění v tu dobu bylo 140 minut. Následující vlak, co měl jet přes Kolín byl zrušen z důvodu "Čekání na přípoj ze sousedního státu". Konečně přijel rychlík. Tři prastaré vagóny, do kterého se měli vejít cestující z rozbitého rj, zrušeného EC a pak konečně i samotného rychlíku.
Panika, úprk, sardinky.
Apokalypsa.
Nacpal jsem se do kupé 1. třídy a sváděl udatný boj s průvodčím, který mě chtěl poslat do druhé třídy kvůli neplatné jízdence. (Máte ji označenou z vlaku který v Kolíně nestaví, ale nastoupil jste v Kolíně). Naštěstí do vozů druhé třídy už nešlo nacpat ani tužku. místo ve tři jsem přijel na hlavák chvilku po šesté.
Takže jestli někdo máte garáž v Praze...

Adam Forman
22. ledna 2019, 12:01
-2
Ptejte se: Benzínová střední třída do jednoho milionu Korun

V CX-5 jsem si oblíbil i Mazdí naftu. Sice je specifikem šestky atmosféra benzín, ale kdyby se mu líbil zbytek auta a nechtěl atmosféru, může být CD184 awd řešením. S trochou smlouvání by z toho byla i Takumi...
A vůbec, než to stihne Krab a poradí něco, co tazatel vůbec nechtěl: Co takhle CX-5? Narozdíl od německých SUV v tom člověk nevypadá jako agresivní manager/polo-profesionální dealer/vesnický zbohatlík a všechny ty rodinný věci to umí stejně jako 6. Reperezentuje pak o kus líp :-)

Adam Forman
22. ledna 2019, 07:08
0
Velký sedan, který nepotkáte na každém rohu.

Tak obecně RHD Jaguary jsou skvělou volbou už od nejnižších cenových pater. Navíc jsem kdesi četl, že to XJR za to ani nestojí a autentičtější je XJ6...

Adam Forman
20. ledna 2019, 21:22
0
O čem vlastně mluvíme v redakci, když se náhodou nebavíme o autech?

Ad 3: Zdá se že jsem ještě ani jednou nepsal dobrý článek :-P

Adam Forman
16. ledna 2019, 06:32
6
Prémiové kombi za 100 tisíc. Je to dobrý nápad?

Dobrý kus se pozná tak, že je v inzerátu napsáno "Po německým dúchodcy, který s tím jesdil jenom v nedělu do koztela". Případně pomáhá hledat frázi "Cena je pevná, vím co prodávám, překupníci nevolat!!!"

Adam Forman
06. ledna 2019, 14:14
0
Opravdu silničáři zaspali?

Chudáčci, a to je tam i maskáčovaný hardcross....

Adam Forman
05. ledna 2019, 11:34
0
UAZ Patriot 2.7: S burlakem v Milovicích

To jsou ty predsudky, no. Tazzz to trefil :-)

Adam Forman
27. prosince 2018, 14:49
1
Vánoční speciál: Čím jezdí Ježíšek, Děda Mráz či Père Noël?

Založíme sektu, co věří, že beastar je Žena! Do začátku zverbuju sheogha, bude můj biskup.

Adam Forman
26. prosince 2018, 10:06
2
Vánoční speciál: Čím jezdí Ježíšek, Děda Mráz či Père Noël?

Jestli ho napíšem my, tak beastar bude žena. Na tuto konspirační teorii jsem patričně hrdý.

Adam Forman
22. prosince 2018, 18:35
0
Fuso Canter 3S13: Kapesní náklaďák

@beastar: Spolehlivost mechanickych dílů, případně konstrukční chyby kdesi uvnitř, bohužel za týden (byť velmi intenzivního) ježdění neodhalím. Ale na co jsem dohlédl a dosáhl, vše bylo předimenzované a pořádně přišroubované. Rozměry a tloušťky materiálů byly taky nadprůměrné, tudíž bych se odpadávání věcí, únavy materiálu či nadměrného opotřebení nebál :-)
-
Komentář upraven 22. 12. 2018, 18:38:41

Adam Forman
19. prosince 2018, 16:50
3
Toyota Aygo Selection X-Cite: Image až na prvním místě?

Já mám Autíčkáře i na Pumě a Xsaře!
Plot twist: Beastar je slečna!

Adam Forman
12. prosince 2018, 11:12
1
Ford Galaxy 2.0 TDCi: Peníze kazí charakter

Kušuj, nebo napíšu test japonského náklaďáku! :-D

Adam Forman
12. prosince 2018, 10:44
0
Ford Galaxy 2.0 TDCi: Peníze kazí charakter

Nojo, na fotkách to vypadá dobře, snad ty materiály budu taky ok. Ale to je prostě ono, bez příplatků by to bylo dost fajn auto :-)

Adam Forman
12. prosince 2018, 10:25
2
Ford Galaxy 2.0 TDCi: Peníze kazí charakter

To autíčko tam je hlavně kvůli nastavení adaptivního tempomatu a udržování v pruhu. Upřímě by mě zajímalo jak vypadá rychloměr u auta, co tyhle systémy nemá.
Tenhle pravý displej je prostě natvrdo (aspoň u testované výbavy). Ten prostřední a levý se dá přepínat.
Přeplácané se to zdá na obrázku ale v reálu mi to velmi rychle vlezlo pod kůži. Ta asymetrie mi vzhledem k tomu, že vlevo je volant a vpravo ne, přijde v pořádku :-)
Ten středový tunel jsem taktně vynechal. Vzhledem k tomu, že všechny údaje jsou na palubce, existenci toho plastového čehosi uprostřed jsem prostě vytěsnil. Nesahal jsem na to, nekoukal jsem na to a nemluvili jsme o tom ;-)

Adam Forman
11. prosince 2018, 07:05
3
Volkswagen Touareg 3.0 TDI: Pojízdná pevnost

První generace byla neuvěřitelně těžká a nemotorná a další byly sice lehčí, ale zase méně schopné. Oni všichni ti srandisti co prohlašují Touareg teréňákem totiž za terén považují polňačku k chatě. Lepší by bylo uznat, že na poměry konvenčních SUV je celkem použitelný mimo asfalt. Třeba na golfovém hřišti. Do pouště bych sním teda rozhodně nejel.
Jinak Touareg je přesně ten typ auta, které upřímně nesnáším, protože to co po něm lidi chtějí zvládá i Dacia Duster. Teda kromě nastavování ega, ale pokud chcete zbytečně drahé auto z Německa, proč nejít do Mercedesu GL? To vám aspoň nepoškrábou kvůli obavám z krevní msty a výhružkám psaným cyrilicí...

Adam Forman
10. prosince 2018, 12:05
3
Přichází nová Toyota Camry. Má u nás ale budoucnost?

Mohlo by to lidem snižovat sociální kredit, když pálej benzín, kde by stačila elektrika... Nebo to zatím jen v Číně? Někdy mám pocit že z nás budou dřív západní Číňaní než východní Němci.

Adam Forman
07. prosince 2018, 06:19
1
Škoda Fabia Monte Carlo 1.0 TSI 81kW DSG: Kombi se loučí se ctí

Na tyhle stesky mě baví odpovídat, že jednou bude na vznášedlový posteli ležet holka s piercingem v oku, které se bude do mozku bezdrátově přenášet Kanye West a Lady Gaga. Opatrně odloží prastarý iPohone X a zavzpomíná na film pro pamětníky 'Star Wars Solo'. "Narodila jsem se ve špatný době" prohlásí zasmušile...

Adam Forman
06. prosince 2018, 13:39
3
Škoda Fabia Monte Carlo 1.0 TSI 81kW DSG: Kombi se loučí se ctí

Doteď se mezi Čechy najdou jedinci, kteří znají seznam příplatkové výbavy Felicie zpaměti a většinu života toužili po airbagu spolujezdce. I škodovky se kupují srdcem, jen to nám (většinovým) Autíčkářům nepřijde moc pochopitelné, stejně jako právě oni nechápou Miaty a osmiválce. Popravdě, kdybych jednoho takového člověka neznal, nevěřil bych sám :-)

Adam Forman
29. listopadu 2018, 06:24
1
5 druhů radosti za volantem. Máte to taky tak?

Jako vážně nikdo? Nejlepší je přece hledání trakce, podřazování na redukovaný převod, nadávání si, že ty spojky volnoběžek jsem měl zapojit už pod kopcem a pomalé, soustředěné valení se bahnivým terénem a přes praskající dřevo. Tahání navijáku, nadávání na málo zakořeněné stromy a potěšení z tvrdé, poctivé práce.
Jo a zacouvat někam s návěsem či vlekem na centimetr přesně taky mooooc potěší.
Ale to jsou zase moje úchylky, no...

Adam Forman
27. listopadu 2018, 06:18
1
Jak se žije s elektromobilem?

Nejsem si jistý, jestli to někdo z redaktorů chce zkoušet :-D
Jinak k udržování baterek za zimy: Když jsem tohle řešil s výrobci nákladních aut na veletrhu věnovaném alternativním palivům, většina modelů do Evropy měla vytápění baterek, aby nedošlo k jejich poškození mrazem. Auto odstavené příliš dlouho v mrazu pod -10 se po chvíli vybije udržováním minimální teploty baterek a pak si akumulátory zničí úplně jak chladem tak příliš nízkou kapacitou. Ostatní firmy, které udržování teploty nemají rovnou říkají, že buď musí být auto přes noc v depu nebo to do mrazu neprodávají. U náklaďáků a autobusů to depo a každodenní používání smysl dává, přeci jen se dvacetitunová mrcha nezaplatí když nejezdí; u osobáků už to začíná být horší...
Dost možná se dočkáme masové elektrifikace nejdřív u tzv. 'last mile delivery', technických služeb a autobusů než u osobních aut, což je něco, co ještě nedávno nikoho nenapadlo.

Adam Forman
13. listopadu 2018, 06:11
0
Výlet do historie: Jak Sověti neokopírovali Jeep

Dík za tip, já to vzal prostě fontecikým přepisem :-)

Adam Forman
05. listopadu 2018, 11:40
1
Toyota Land Cruiser 2,8 D‑4D: Muž, který nebyl

PB je buď kontraktor, nebo do práce jezdí po D1.

Adam Forman
02. listopadu 2018, 11:25
2
Ford Ecosport 1.5 EcoBlue AWD: Prostě puberťák

Když už jsme u toho provnávání: Karoq za 489 000 je v na prostém základu, bez příplatků s motorem 1.0 TSi 85kW. Ecosport je ve výbavě Titanium TOP za 464 000 s 1.0 EcoBoost 92 kW. Jednak je Karoq klasický příslušník německé 'rádoby prémie' ale hlavně se jeho cenové rozpětí s Ecosportem překrývá spíš náhodou. Pro Autíčkáře je také důležité, že po vystoupení si na cestu Škodovkou vzpomenete jedině po seanci hypnózy, zatímco na přepravování čilým Fordem se budete vyloženě těšit :-)

Adam Forman
27. října 2018, 16:14
1
Pět aut, která všichni chtějí, ale nikdo nekupuje.

Tak zrovna Avantime, na to že je to auto z roku 200x, je ještě pořád docela dost drahý, takže asi i jako ojetina žádaný. Jinak s tím Mustangem: Jen z majitelů strojírenské firmy pro kterou pracuji si skutečně místo Superba koupil Mustanga. Teď potají parkuje za halou, aby zaměstnanci nechtěli zvednout plat. To jen tak další pohled, proč se tolik neobjevuje. Prostě Čecháčkov, no :-)

Adam Forman
25. října 2018, 10:31
4
Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI Tourer: Sladký život řidiče autobusu

Hele mě tohle bylo taky dost divný a tak jsem si vzal za úkol tohle zjistit. Závěr? Většina dotázaných reagovala variací na téma "Sousedi to maj taky". Opravdu je pro většinu kupujícíh lidí nejdůležitější nevyčnívat. My Autíčkáři jsme zpravidla takové individuality, že růžový kabriolet nepovažujeme za nic divmého, ale u dealera se opravdu nejčastěji setkávají s otázkou "A co lidi kupujou?". Jenže ono to nekončí u aut. Tohle stádní myšlení pokračuje v kultuře, sociálním cítění... A tak se v hospodách chválí oktávky, střílí migranti a sleduje Soudkyně Barbara. nedávno jsme na to narazili v komentářích. Hnát je z hospod za novými zážitky! Třeba do tý Navary...

Adam Forman
23. října 2018, 06:12
0
Mazda CX-5 CD184 AWD: Samozřejmý výkon

Dan byl rychlejší než paní z Mazdy :-)

Adam Forman
22. října 2018, 13:48
0
Auto které se dobře řídí? O to nikdo nestojí...

Jestli je člověk co se projel Mazdou nebo Fordem spokojený s i40, pak je to pro něj jedině dobře. Ví proč je spokojený. Já navazuji na to, že by ti 'nadšenci' nejraději jen četli o svých háčkách a nechápou co na těch Fordech vidíme. Nemám rád, když potkám jedince co mi tvrdí, že je jeho (např.) i30 nejlepší auto na světě, ale proč, to už není schopný pojmenovat. Přitom kdyby se projel Fordem, dost možná koupí Focus. Překvapivě dost lidí kupuje auto aniž by se svezli v konkurenci (nebo mám divné okolí?). Kultura je stejně spotřební jako auta a kdyby fotbaloví fanoušci zkusili operu, třeba by je taky bavila. Nebo by aspoň měli jiný argument než že "opera je pro teplouše".

Adam Forman
22. října 2018, 11:25
-2
Auto které se dobře řídí? O to nikdo nestojí...

Mě se líbí spíš názor Rocka. Ještě dodám, že lidi jsou masa tupá a je třeba je vzdělávat. Dokopat je, aby se projeli Fordem nebo Mazdou. Kdyby ti zákazníci trochu víc porovnávali a míň řešili co stojí v ulici (proboha mámo, vždyť my tam s Mazdou budem za blbce!), zjistili by, že jim vlastně Háčko vůbec nesedí. Pak každý masový zbloudilec do Vavrisova článku může nalézt alespoň paprsek osvícení. Přístup "dej lidem co chtějí a hlavně nikomu nic nenutit" skončí zbořením Státní opery ve prospěch fotbalového stadionu. Parkoviště před ním pak bude hyundaiů plné.

Adam Forman
22. října 2018, 10:25
0
Mazda CX-5 CD184 AWD: Samozřejmý výkon

Je možné, že to byla ještě pre-FL? MY 2018 už má pokud vím všude na sklo. Právě že mě překvapilo že je ten display poměřně kompaktní, ale zobrazí všechno. Detailní pokyny navi, auto ve slepým úhlu, max rychlost atp.

Adam Forman
22. října 2018, 06:16
0
Mazda CX-5 CD184 AWD: Samozřejmý výkon

Odráží se přímo na sklo.

Adam Forman
05. října 2018, 22:39
0
Autíčkář na Kubě: Koráby z ostrova svobody

Jsem se na to MCM po dlouhé době zase podíval a poznávám tu La Cabaňu jak kolem jezdí Ladou a náměstí před prezidentským palácem kde natočili úvod :-) Tak snad jednou vyjde i tem výlet do KLDR jak o pár řádků níž trefně nadhazuje Krabík :-)

Adam Forman
05. října 2018, 12:36
3
Autíčkář na Kubě: Koráby z ostrova svobody

Mě hlavně překvapilo, kolik tam mají hybridů. Evropa na hybridní automobily teprve přichází a oni jich tam mají dobrou pětinu provozu. Teda u nich ten termín značí auto, které vzniko spojením dvou polovin zcela odlišných vozidel, ale hybrid to je. Třeba by to na ty naše EURO normy stačilo i u nás :-) (na fotce jeden takový skvost je)

Adam Forman
05. října 2018, 12:22
0
Autíčkář na Kubě: Koráby z ostrova svobody

Tyjo tak zrovna Kubánky mi přišly dost atraktivní, ale auta teda víc. Většina těch amerických věcí má vznětový motor, byť teda jezdí na kde co, protože nafta je ofociálně jen do státních náklaďáků. A ovce byla 2.0i.

Adam Forman
03. října 2018, 12:12
0
IAA v Hannoveru 2018: Projedeme se zítra

Pošta má CNG, energetické společnosti mají flotily CNG Ochcávek, autobusy i v rozvojových částech naší vlasti (Pardubice např.) mají CNG... naopak na někoho kdo by provozoval cíleně flotilu LPG náklaďáků či autobusů jsem zatím nenarazil.

Adam Forman
03. října 2018, 07:07
3
Adam Forman
25. září 2018, 11:09
2
Hyundai Kona T-GDI 177 Allrounder: O styl jde až v první řadě

Dan se dožaduje slabšího motoru? Apokalypsa se blíží!

Adam Forman
24. září 2018, 06:35
0
Suzuki Jimny: Offroaderem snadno a rychle

Porovnávat Jimny s Dusterem a Freelanderem je trochu zbytečné, protože ta auta dělají něco jiného než Jimny. Rámový podvozek bude snášet rozbité cesty denně, zatímco pětiletý Duster, který jezdil často v terénu např. u energetické nebo zemědělské společnosti, bude v posledním tažení. Chatař, který si kvůli občasným 2km koupí Jimny pak nejsíš do hospody za rohem jezdí oblečený do cyklistického dresu...

Adam Forman
10. září 2018, 12:04
0
Sypat nebo dojezdit? Kde je hranice? | Autíčkář se ptá

Osobně to řeším tak, že auto je pro mě hračka, díky které nemusím jet busem. Buď na něj mám, nebo ne a když zrovna peníze nejsou, tak stojí a opuštěně čeká, až peníze zase budou :-) Jak bych to dělal, kdybych auto nutně potřeboval každý den, to si raději nechci představovat...

Adam Forman
31. srpna 2018, 11:47
8
Deset kuriozit z katalogů příplatkové výbavy

Řešení ja nasnadě: Vždy důsledně vypít celou lahev :-)

Adam Forman
30. srpna 2018, 10:44
8
Renault Scénic TCe 140: Jak se staví automobil

Sklápění sedaček čudlíkem z kufru měl už testovaný Espace. Rychlost, se kterou opěráky zapadnou do podlahy směle konkuruje vojákům, kteří přes hranu zákopu zahlédli MG42. Jenže ty čudlíky je na můj vkus příliš snadné zmáčknout omylem při manipulaci s nákladem (alespoň v Espace byly tak umístěné) a zvuk, který by vydala čivava zapomenutá na sklápěné sedačce bych chtěl nahrát a použít jako upozornění na SMS zprávu :-)

Adam Forman
23. srpna 2018, 12:51
14
Suzuki S-Cross 1.0 BoosterJet: Jak je důležité míti charakter

Poměrně emotivní reakce. To je dobře, emoce se snažíme na Autíčkáři vzbudit především :-). O co se naopak nesnažíme vůbec je přidávat další k hromadě testů s objemem kufru v litrech a měřením milimetrů před koleny na zadní sedačce. Z toho vyplývá i trošku jiný styl psaní mě a mých kolegů. Naše texty se liší jak formou (občas spíše beletrie o autech), tak subjektivním podbarvením textů, i když objektivní sdělení se v rámci možností snažíme zachovat. Cítím nutnost toto vysvětlit, jelikož Váš účet byl registrován před třemi hodinami, takže jste našich článků asi moc nečetl. K věcným poznámkám: Žádný výrobce neposkytuje nic zdarma. Infotainment je součástí ceny vozu a nejde s tím nic dělat (napříkald si ho nekoupit). Stejně tak jako s faktem, že jeho ovládání, grafika i funkce hlasového ovládání jsou o více než generaci za současným standardem. Vzhledem k tomu, že Vy jste s autem projel během dvou let celou Evropu a já co týden řídím něco jiného, je pochopitelné, že Vám se zdá systém intuitivní a mě ne (i když tady se opět nabízí otázka objektivity), stejně jako je pochopitelné, že každý má v erogonomii OS jiné preference. Politika japonských výrobců je mi známá a občas je z pohledu evropského zákazníka trochu nelogická (viz výbavové stupně Hondy Jazz). Nakonec bych chtěl zdůraznit, jak jsem opravdu rád, že jste si ke svému Suzuki našel takový vztah, aby Vám stál za rozlícenou reakci. Přesně takové čtenáře/nadšence máme nejraději a dokonce i ty, se kterými se příležitostně neshodneme :-)

Adam Forman
15. srpna 2018, 12:05
0
Nissan Navara Trek -1°: Zábava zaručena.

Hehe, Duster jsem na bok takhle málem položil :-)

Adam Forman
11. srpna 2018, 20:20
0
Stará známá v novém kabátě: Facelift Škody Fabia

Není, jen si zvykl ;-) Obě jsou stejně...esteticky kvalitní.

Adam Forman
10. srpna 2018, 06:02
0
Mercedes-Benz Sprinter 314 CDI: Zasloužená hvězda

To všechno Mercedes nabízí, myslím, že se to jmenuje Actros ;-)

Adam Forman
08. srpna 2018, 09:26
0
Mercedes-Benz Sprinter 314 CDI: Zasloužená hvězda

Konečně Volkswagen LT (pokud tedy nemá motor vzadu ;-) ) Vyvíjel Daimler, takže o schopnostech Sprinterova dědečka představu určitě máš. Musím říct, že vnouček jde obstojně v předkových šlépějích.

Adam Forman
07. srpna 2018, 12:25
0
Mercedes-Benz Sprinter 314 CDI: Zasloužená hvězda

Crafterem jsme zasobovali jeden z trackdayu ale v jeho hodnoceni bych nebyl spravedlivy, jelikoz slo o jakysi predprodukcni kus od dealera nevalne kvality. V nejblizsi dobe se mi snad podari vyzkouset MAN TGA, takze zustan nasim textum verny a vse se dozvis :-)

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Ford Expedition 2015 4x4 Limited 2015
Ford Expedition 2015 4x4 Limited

2015 rok výroby
365 koní výkon
3 500 ccm objem

Buick Super Riviera 1950
Buick Super Riviera

1950 rok výroby
130 koní výkon
4 000 ccm objem

Kenworth Kenworth W900B 14.6L 1987 1987
Kenworth Kenworth W900B 14.6L 1987

1987 rok výroby
425 koní výkon
14 600 ccm objem

Chrysler Newport 2-door hardtop 1969
Chrysler Newport 2-door hardtop

1969 rok výroby
290 koní výkon
6 277 ccm objem

Ford F150 XLT 2010
Ford F150 XLT

2010 rok výroby
296 koní výkon
5 ccm objem