načítám data...

Téma Kubajzovo nekonečné dilema.

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Jakub Pospíšil 25. ledna 2018, 13:40
Tyjo, super, kdyby to šlo pořešit takhle rychle dneska, bylo by to fajne.
Napíšu zprávu.
Marek Brunner 25. ledna 2018, 12:43
Mám jí teda teď schovanou v garáži, ale dnes je hezky. Jestli chceš, mám od 6 čas. Hardtop bych, pokud to chceš opravdu jen víkendovku, neřešil..
Jakub Pospíšil 25. ledna 2018, 11:10
Super, tak letáčky jdou odpoledne do tisku :)
Jinak teda jo, docela vysoký jsem (190 cm), takže vyzkoušení by bylo asi fajn. Jak je to mimochodem s hardtopem? Ubírá nějaké místo vevnitř, nebo ne?
Marek Brunner 25. ledna 2018, 11:05
Kubajsi, to s těmi letáčky je to nejlepší řešení. Já taky sháněl garáž v Praze, co nejblíže, a nemohl nic najít..dokud jsem prostě nevylepil letáky na vrata každé garáže v blízkém okolí a nesehnal:) Pokud chceš, můžu ti ještě nabídnout si jí vyzkoušet, abys nekoupil a pak ti to auto nesedlo. Pokud si totiž pamatuju z Kafe a Kár dobře, jsi celkem vysoký..:D
Jakub Pospíšil 25. ledna 2018, 10:44
Díky chlapi, fakt máte dobré postřehy. Fernie, jak to tedy je s tou korozí? Podle diskuzí tady na autíčkáři to totiž vypadá, že NA rezne prakticky před očima rychlostí srovnatelnou se škodou 100, ale pokud ji používáš jako daily a víceméně se to dá, tak by to nemusel být takový průser. S tím souvisí druhý dotaz a tím je jak se případná koroze dá řešit. Náhradní díly jsou dostupné bez problému? Kvalitní servis v ČR? Autorizák Mazdy ano, či raději ne? (Třeba u Lancie Lybry, ačkoli to byl starý šrot vyšel autorizák na nějaké drobné opravy vždycky nejlevněji a navíc to udělali pořádně.)
Nedy, tobě děkuju za víceméně potvrzení toho, že ačkoli kvalitní, tak je garáž mimo bydliště pitomost.

Situace je teď taková, že zvažuju buď garážové stání cca 10 minut pěšky od domu za dvojku měsíčně (ale i to mi přijde prostě docela dost) v soukromém domě, kde ale nejde na autě pracovat, protože to je takový ten "výtah na auta". Nic levnějšího v rádiusu 2 km bohužel nemám, nebo to není veřejně inzerováno.
Druhá možnost je víceméně to, co píše kuc_t, čili koupit NA, vyvařit, ošetřit a pořídit hardtop, napsat na manželku (protože druhá parkovací karta na modrou stojí spoustu peněz) a doufat, že nebude venku moc trpět.
No a ta třetí je opustit krásné místo s pěší dostupností do práce, což se mi na druhou stranu moc nechce. Možná ještě zkusím letákovací akci - vytisknu si letáčky že sháním garáž a nacpu je do schránek v okolí. Bydlí tu hodně důchodců, třeba některý z nich garáž má a nepoužívá...


Tento příspěvek byl 25.01.2018 v 10:45 upravován.
Nedy 25. ledna 2018, 10:25
Já začnu tím, co určitě nedělej. Nenechávej auto stát v garáži nějak daleko od bydliště. Mám takhle garáž cca 15 min autem od bytu přes Brno a auto/a, co tam mám v podstatě nepoužívám. Protože prostě buď nemám čas, nebo se mi nechce tam jezdit, když bych se měl jet projet. Takže kabrio tam mám přes zimu a přes léto (duben až říjen) mám doma a holt stojí na ulici. Zatím jsem měl dva problémy. Řádění žháře, jež zapálil v okolí pár věcí a moje auto a nějakého milého souseda (asi) co mi prořízl dvě gumy. Nicméně stačí parkovat o kousek jinde a je po problému, takže bych se toho až tak nebál.

Dál bych si na Tvém místě určitě nekupoval MR2. Nevím, nejsem tak dobrý řidič, abych ocenil MR2 proti Miatě, kterou mám teď. Osobně bych se k MR2 rozhodně nevracel. Spíš budu odrazovat od koupě tohoto auta, koho potkám. MX5 je podle mě o dost lepší auto, když se na ně budeme dívat, jako na celek. Popř. můžu napsat víc, ale už to tu v diskuzích zaznělo.

Takže pokud o tom přemýšlíš, odstěhuj se do někam víc do auto freindly bydliště a kup si MX5. Pokud by sis koupil něco jiného, tak to, co zaplatíš na provozu navíc proti MX5, by Ti zaplatilo možná i to parkování.
kuc_t 25. ledna 2018, 09:57
Co si koupit NA a po koupi ji dat trošku péče např. vystříkat dutiny atd.? Já osobně bych se víc obával střechy. Myslím, že pro různé individua v Praze může být lákavé si do ní říznout. Takže pokud stát venku tak bych si pořídil i hardtop.
František Čáslavský 25. ledna 2018, 00:40
CZmisak: třetí MR2 místo Miaty? Jako jediný auto? Chachachachahaha.. Ne, to nejde, ani omylem. Ani maličko. Fakt ne. Tím se zodpovídá i Goldies. Prostě tam není místo. Tečka. Neodvezeš nic, kromě kalhotek přítelkyně a platební karty.

Na AE86 nemáš. To můžeme rovnou vyloučit.

Můžu začít s roastem MG? Procházel jsem přecejen podobnou volbou... Pokud by mělo být F/TF daily carem, tak si připrav pěknou vybavenou dílnu. Sehnat přední hydragas na MG F je pěkná sranda. Na TF to už je lepší, ale... No... Ten podvozek tak dobrý není. Jo, je to kompromis, na který by šlo přistoupit, ale servis motoru není nic moc... Ale byla by to použitelná varianta. Do kufrů lze narvat dvě krosny. (ne nacpané)

Co bych zvážil, tak je MR2 SW20. Jo, nejsou levný. Jo, trpí tam dobíjení a trochu motorová elektrika, protože na ni prostě prší, ale je to řešitelné. A je to použitelnější než novější generace.

Z3 sis vyřadil sám...

Co ti zbývá? No... Taktně řečeno, pokud bys chtěl daily, tak se koukni po pěkné NB. Mid-engine auta nejsou levná na údržbu a ani tak použitelná, sic řidičsky jsou zajímavější. Pokud by šlo jen o auto na zábavu, tak je to veselejší, ale... (ty víš, že to bude daily. časem)

Z tvého výčtu je prostě jasný, že chceš NA. Nebude to pro tvý účely ideální, ale je to lego. Postav si auto, jaké chceš. Antikorozní ochranu lze dodělat, se svým NA jezdím každý den už dva roky aniž by koroze nějak zásadně postoupila... Kdybys měl další dotazy, tak klidně můžem pořešit, ale spíš telefonem, už mě nebaví psát romány moc...

Disclaimer: Právě jsem se vrátil z hospody. Jsem mírně opilý. Moje názory mohou být vyjádřeny ošklivěji než obvykle. Sestimsmiřte.
Jakub Pospíšil 24. ledna 2018, 22:27
Díky všem za rady a tipy. Pokusím se nějak zesumarizovat reakce.

Parkovací dům mám v okolí jeden na Floře, ale bohužel tam není možnost auto "odstřihnout" od nakupujících v přilehlém obchoďáku. Ale samozřejmě to možnost je, chvílema docela vážně zvažovaná.

S13, mx7 a podobná auta jako náhrada daily by u mě nebyla trefa do černého. Pořád tu zůstává to parkování na chodníku, které se zkrátka pro tyhle auta nehodí. To už by byl rozumnější nějaký ten Kei Car, jak navrhuje Safa. Jenže v tom jsou zase celkem utrpení dlouhé dálniční cesty, kterým se bohužel nevyhnu a konám jich celkem dost.

Tím "komprovisovým" autem by tak mohla být třeba nějaká zadohrabná Toyota z půlky osmdesátek se samosvorem, mrkačkama, ideálně hatchback a...A tady narážíme na problém, že se z relativně obyčejné AE86 stala časem taková legenda, že stojí nesmyslné částky a pořídit se kloudně nedá. Ale nějaký její ekvivalent by se snad možná najít dal.

MG-F je zajímavé, o tom není pochyb, ale tak nějak mu neumím přijít na chuť. Navíc je tu stále problém s parkováním relativně draze vypadajícího auta na ulici.

Z3...já nevím. BMW jsem nikdy na chuť nepřišel. Jistě jsou to skvělá auta, ale tak nějak nevím, není tam taková ta chemie, kdy si řeknu "jo, to bych chtěl".

Miatu jsem si vyhlédl proto, že je to mix dostatečně zajímavého, levného a běžného auta, které navíc moc pěkně vypadá a (já vím, je to poruchový nepodstatný detail) má mrkačky. K dokonalosti jí zkrátka chybí jen antikorozní ochrana a skládací pevná střecha. Ta by se dala řešit hardtopem, ale pořád je tu ta koroze a neohleduplné okolí.

Ono to celé dost možná stejně dopadne tak, že nakonec půjdu řešení trochu naproti a odvelím se z úplného centra Prahy do nějakých končin, kde nejlevnější garáž nestojí 4.500 za měsíc, nebo lidových 1.300.000,- na dřevo :).
Safa 24. ledna 2018, 21:07
Hele, Kubajs, a Z3 je mimo tvé možnosti? Občas se v inzerci objeví pěkné kousky i za dobrý peníz. Jinak teda nikdy bych neřekl, že budu někoho nabádat, aby si nekoupil Miatu... :o)))
EDIT: Nebo ještě jinak - ty přece nejseš obřík jako já, tak co jít do nějakého Kei caru? :o)

Tento příspěvek byl 24.01.2018 v 21:08 upravován.
JLK 24. ledna 2018, 20:58
VoFi: MG TF uz Hydragas nepouziva, takze nez se babrat s prestavbou F radeji koupit rovnou TF.
VoFi 24. ledna 2018, 20:22
Zadokolka, kabriolet, extremismus... Hmm a co takhle MG F nebo novější MG TF?
Kabriolet, neobvyklý, pohon zadních kol, motor uprostřed., Už se tu o něm aj psalo.

Akorát to chce dát pozor na 3 věci
1) Motor
K-serie trpěla na těsnění pod hlavou ve všech verzích, zejména pak u Fka vzhledem k zhoršeným možnostem chlazení (motor za zadními sedačkami). U nejvýkonnějších verzí "160" osazených motorem 1.8 VVC (systém variabilního časování, něco na způsob Honda V-Tec) se pak právě tento systém občas "zanese" či jak to říct.. na internetu je o tom napsáno dost, tak to tu nebudu zbytečně rozebírat. Jen ještě dodám, že některá F/TF mají stejné motory jako se dávaly aj do Lotusu Elise :)
2) Podvozek
Fko bylo vybaveno krom tlumiče hydragas měchy. Údajně to zajišťuje pohodlnější jízdu a lepší jízdní vlastnosti celkově. Pravdou však je, že ty měchy mají zejména u starších kousků tendence všelijak ucházet atp. Samozřejmě je možná i přestavba na klasickou koncepci bez měchů, ale "originální" sada stojí v UK kolem 30 tisíc.
3) Koroze
Jako každému staršímu vozu, ani Fku se koroze nevyhýbá. Jde o klasické oblasti - prahy a lemy.
+ Je to kabriolet, takže třeba zkontrolovat stav střechy a odtokových kanálků. Když už zmiňuji střechu, bylo možné koupit dvě verze. První měla zadní okénko skleněné, druhá pak plastové a právě to má tendence, jako každý čirý plast, čase žloutnou a matnět.

Na závěr dodám, že vím aktuálně o jednom k prodeji., Původně mi majitel říkal cenu 40, ale pokud k němu někdo nakráčí s poloviční částkou v ruce, myslím že by se dlouho nerozmýšlel. Tohle konkrétní není určitě leštěnka, spíš bych to viděl jako předstupeň k MR2, který vám nebude tak líto hodit do příkopu.
Goldies 24. ledna 2018, 19:29
CZmisak: přesně! MR2 je o tolik lepší než Miata :-D a toho místa kolik v ní je :-D
CZmisak 24. ledna 2018, 19:01
Hele, a co bejt ještě větší extrémista, nekupovat si Miatu, ale jít do toho po hlavě a zkusit štěstí se zadírající se 1ZZ za sebou v MR2?
František Čáslavský 24. ledna 2018, 17:28
Ježišmarja, nechcete jít s těma miatama už někam? :D

Ale jinak asi jak píše JayK91, parkovací dům nebo něco takového by nebylo řešení? Popřípadě, pokud bys jako fakt chtěl zadokolku na denní ježdění a nemusíš tahat nic velkýho, pak prostě pošli Volvo dopryč a kup nějakou rozumnou, popřípadě něco takového... Dražší věci by se našly, ale nejsem si jist, jestli by třeba S13 byla to pravé v nákladech. U Miaty je to totiž fakt docela srandovní...
JayK91 24. ledna 2018, 15:16
A co to vyresit jak Hoza koubek ... Ten svou miatu parkuje v parkovacim dome

Jinak jako kompromis mezi miatou a volvem neni asi nic ... Leda rx7 fc nebo supra 3generace asi ..
Beny 24. ledna 2018, 12:39
Pěkný, došli jsem úplně ke stejnýmu autu. :-) Ještě jí sice nemám doma, ale řešit to budu asi takhle - přes zimu na chalupě v garáži, což je taky cca 20km, ale nemusím přes ucpaný město. Přes léto si jí vezmu domů, dostane taky místo v garáži a chudák daily Primera bude muset parkovat ve vjezdu na dešti.
Jakub Pospíšil 24. ledna 2018, 10:53
Už delší dobu (konkrétně někdy od srpna) se, milí spoluatíčkáři, potýkám s dilematem, které, zdá se mi, nemá řešení. Proto jsem se rozhodl, že toliko založím toto diskuzní vlákno, kde se ze svého dilematu "vykecám" a třeba získám cenné rady od starších a zkušenějších autíčkářů.
Takže o co jde? Inu, už od svého útlého mládí jsem rozhodnutý, že si pořídím víkendové auto. Samozřejmě se postupem času měnila představa, co že za vůz by to mělo být, prošel jsem si snad všemi auty od amerického Custom Vanu až po francouzské hot hatche, ale poslední - dejme tomu - tři roky už moje představy víkendového auta okupuje nějaká ta asijská zadokolka. No a posledního půl roku už to je celkem jasně "ten roadster" v první generaci (protože mrkačky a hrozně roztomilý vzhled).
Postupem času si šetřím do krabičky a částka, kterou jsem na víkendový vůz nashromáždil už pomalu umožňuje i nákup velmi pěkných a zachovalých kousků eNÁčka.
Potud to vypadá jako autíčkářská idylka. Mám vybrané auto, mám na něj peníze, ale...vyvstává ono nerudovské "kam s ním?". Bydlím totiž prakticky v centru Prahy (z okna vidím kostel sv. Ludmily) a často mám problém "upíchnout" v docházkové vzdálenosti od bytu i svůj "daily car". Bohužel se také občas stává, že některý ze sousedů ve snaze o zaparkování můj daily car odře. U dvacet let starého volva to zabolí, ale nejedná se o leštěnku, ale spíše o dělníka. Je ale jasné, že tohle zkrátka není místo, kde bych chtěl miatu parkovat pravidelně. Navíc je tu problém se rzí, které stání na dešti svědčí v rozkvetu.
Mám možnost auto parkovat v suché vytápěné hale cca 20 km od bydliště. Ale říkám si - je tohle ideální možnost? Představa, že krátká odpolední vyjížďka po práci Mazdou bude znamenat i 40km volvem ve špičce (cca kolem čtvrté ven z Prahy směr Boleslav) mě docela děsí a bojím se, že auto zaparkované takhle daleko zkrátka nejde využívat naplno.
Jak řešíte parkování víkendovek vy? A nemáte nějaký tip pro mě? Anebo mám s pořízením Mazdy počkat, až se třeba jednou odstěhuju z centra?

Další možnost, nad kterou čím dál více přemýšlím, je si "víkendovku" zkrátka půjčovat, třeba tady: http://www.icabrio.cz/nase_auta/auto/tia . Koneckonců - z našetřených peněz už bych si mohl dovolit nějakých sto dní půjčování - což je možná víc, než kolik bych s víkendovkou reálně najezdil za nějaké třeba 3 roky. Jenže ten pocit, že není moje by mně asi vadil víc, než jsem ochotný zkousnout. Navíc tím padají všechny možnosti úprav a prostě...není to ono.

Další možností je pořízení "něčeho jako miata" jako daily a poslání Volva do světa. Jenže tady se nabízí otázka, co za auto by to mělo být, abych se ho nebál poslat do víru vinohradského parkování a zároveň by plnilo jako praktickou, tak hlavně tu zábavnou část své existence. Asijských zadokolek není zrovna přehršel a běžných robustních a relativně prostorných asijských zadokolek je počet limitně se blížící nule.

Díky za rady a tipy, já jsem v tomhle bezradný.

Tento příspěvek byl 24.01.2018 v 11:37 upravován.