načítám data...

Téma Co se kde válí - odkazy na zajímavá auta v inzerátech...

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
JLK 16. února 2017, 10:31
sheogh: spis nez motor je nevhodne to auto. Nasypat do toho tolik prachu a porad budes mit jen velkou dlouhou limuzinu, jen s vetsim vykonem. Jako na hrani si proc ne, ale konecny vysledek mi prijde celkem nesmyslny.
Nedy 16. února 2017, 10:22
A ať tu máme něco do diskuze. U Miaty je pořád nej ITB (i když nemám osobní zkušenost)...
sheogh 16. února 2017, 10:20
Kompresor vypada jednodussi na instalaci, u turba vidim jako zasadni problem teplotu - musi na nej byt dostatek mista, jinak si myslim, ze bude vic problemu nez vykonu.

Knightrider: Myslis, ze ten motor neni vhodnej? Prijde me, ze minimalne podvozkem ma docela potencial na neco ostrejsiho. A jeste to neni takova obezni limuzina jak ty pozdejsi verze :-)
Vavris Vavrisovic 16. února 2017, 10:05
Jednodušší na montáž asi komp, nadějnější výsledky v rámci rozumného budgetu asi spíš to turbo, ale nakoenc to bude prašť jak uhoď, protože když se rozhodneš využít plný potenciál, budeš sypat a sypat prachy..
M P 16. února 2017, 09:14
peca: si nemůžu pomoct, ale budu za kokota a odpověděl bych tak, že vysrat u miaty na kompresory a turba, a pověnovat se podvozku, brzdám a tak. Ale v případě přeplňování miaty bych volil kompresor, čistě proto, že je mi víc sympatický.
Nezn.uživatel 15. února 2017, 23:59
sheogh: Ta A8 vyjde uplne nastejno. To nejsou auta, u kterych ma smysl zvysovat vykon.
JayK91 15. února 2017, 23:43
peca: možná napoví toto :-) https://www.autickar.cz/clanek/souboj-titanu-turbo-vs-kompresor/

Tento příspěvek byl 15.02.2017 v 23:45 upravován.
peca 15. února 2017, 23:27
Ne ze bych se do toho chtel nekdy poustet, jen me to zajima. Co je jednodussi na montaz a co slibuje nadejnejsi vysledky? Turbo nebo kompresor?

Jasne, bude to motor od motoru, ale dejme tomu, ze se porad bavime o te Mazde.

Tento příspěvek byl 15.02.2017 v 23:28 upravován.
Vavris Vavrisovic 15. února 2017, 22:04
A ještě jeden faktor hraje roli - jestli je ta instalace kompresoru vůbec poznat, některé motory třeba komp snesou, ale jsou pro instalaci bez masivních úprav nevhodné. Kamarád s 330Ci E46 po instalaci nějakého kitu porhlásil, že to byl nejdražší jeden kůň výkonu v jeho životě :D
sheogh 15. února 2017, 18:03
Knightrider: Nene, ja myslel A8, ktere jsem se jeste nezbavil. U phaetonu je to jak presne jak rikas - sportak to nikdy nebude, pojede to maximalne rychleji v primce, a na normalni cestovani je stejne uz vykonu dost.
Jo a absolutne netusim, kam by se ta bizuterie vesla a jak by se to chladilo. Uz ted tim motorovym prostorem sotva propadne sroubek :-)
Nezn.uživatel 15. února 2017, 17:55
sheogh: Zbytek motoru zustal stejny. U Phaetonu to ale podle mne nema smysl. Sportovni auto to stejne nikdy nebude , jen to bude rychlejsi nez ted a stat to bude strasny nesmysly.
sheogh 15. února 2017, 17:49
Knightrider: Jo tak to jo, to jsi v podstate vymenil komplet prislusenstvi motoru. predpokladam, pohon ventilu, klikovka apod zustaly seriovy ne? Ono stejne na te osmicce by to chtelo v tomhle pripade i jinou prevodovku (manual z S8?), pochybuju, ze ten tiptronic ma nejakou rezervu kroutaku.. Hlavne bych musel sehnat na delsi dobu nejakou garaz... takze nic :-)
Nezn.uživatel 15. února 2017, 17:17
sheogh: Tou proverenou technikou jsem myslel to, ze koupis dily, ktery jsou prodavany jako kompresorovej kit na Mustanga, Miatu nebo na cokoliv dalsiho a ne, ze nekde splasis kompresor a budes k nemu bastlit dalsi veci, aby to fungovalo. A je jasny, ze to neni jen o tom kompresoru, ale tam zalezi na tom, jak velky upravy a vykonovej narust chces. Ja mel v tom kitu na Mustanga krome kompresoru jeste jiny kladky remenic, novy remenice, vetsi skrtici klapku, vetsi saci trakt s otevrenym filtrem sani, vetsi vstriky, jinou vahu vzduchu, pridavnej chladici okruh s dalsim chladicem pod naraznikem, pridavnou ridici jednotku palivovyho systemu a samozrejme kalibrator ridici jednotky motoru s novyma mapama. Je toho proste hromada a je jasny, ze cenove je to pak masakr.
sheogh 15. února 2017, 15:32
Tomáš Vavrečka: To jsem si myslel. Me tohle prave zajimalo u A8, na kterou dokonce existuje i komplet supercharger kit, akorat za nesmyslnou cenu (tusim pres 12000USD) .

A ted se ta myslenka zase vratila, protoze to auto v cesku proste neprodam (neni na naftu), takze by se dalo pouzit k experimentovani :-)
Vavris Vavrisovic 15. února 2017, 13:24
sheogh:
https://www.autickar.cz/clanek/mazda-mx-5-1-8-kompresor---konecne-rychla-miata/

Správnou mapu určitě řešit musíš vždy. Ostatní záleží od konkrétního motoru - jsou případy, kdy stačí namontovat a jezdit, jsou případy, kdy potřebuješ mnohé doladit/upravit
sheogh 15. února 2017, 12:19
Knightrider: Jasne, ze funguje, spatne jsem se vyjadril. Slo me spis o to, jestli funguje bez zasadnich uprav na motoru. Tipuju minimalne uprava map v ECU bude potreba.

Co myslis tou proverenou technikou?
Nezn.uživatel 15. února 2017, 11:24
sheogh: Proc by kompresor na puvodne atmo motoru nefungoval normalne? Kdyz zvolis proverenou techniku a ne samo domo upravy, abys usetril, tak nevidim duvod, proc by to nemelo fungovat. Sam jsem mel kompresor na Mustangu a nebyl s tim jedinej problem.
sheogh 15. února 2017, 10:45
Ja bych osobne asi auto po nejake rozsahlejsi "anonymni" uprave nekoupil obecne. Kdyz upravu, tak takovou, kterou si udelam/zaridim sam.

Jak je to vubec s dodatecnou montazi kompresoru na puvodne atmo benzinak? Funguje to normalne? To by bylo mj. dobry tema na clanek :-)
Vavris Vavrisovic 14. února 2017, 20:42
Hmmm, rezavá, špinavá, M45 na 1.6 nedá 175ps ani ve snu a celá ta instalace vypadá jak když kočička s pejskem pekli dort - to tak rozebrat na díly a na to je to drahé :)