načítám data...

Téma Co se kde válí - odkazy na zajímavá auta v inzerátech...

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
GanGreen předevčírem v 22:35
Max: aha, díky za info, s tím manuálem je to mnohem "hezčí" auto :D
Max předevčírem v 22:31
GanGreen: Boli, ten automat sa kazí a sú aj ľudia, čo chcú v SVX manuál. Pre tieto dve skupiny sú súpravy na prestavbu. Písali v Autotip classic.
GanGreen předevčírem v 22:16
Nebyly ty SVX jen automaty?
Karda 22. února 2021, 23:09
Michoo 22. února 2021, 22:59
Michoo 22. února 2021, 22:58
https://auto.bazos.cz/inzerat/132666293/toyota-mr2-20gti.php
Koukal jsem na ni na bazosi kdyz stala tusim 170 kdyz se prodavala v Chebu...ocividne to koupil prekupnik a peodava draz.
Vojta 20. února 2021, 19:57
Z VINka se to dá přes známýho zjistit no, je potřeba přístup do databáze Fiatu. Na místě se to taky zjistí přes diagnostiku, jak píše Krab, tak třeba jednotka ABS si pamatuje motohodiny, stejně tak tam jsou zapsané předchozí prohlídky/výměny. A pak když člověk ten konkrétní model zná, tak ví kdy přicházejí typické závady a jak vypadá interiér. Typicky ve 159 prostě ani po 200tkm nesmí být viditelně ten interiér poškozený, sedačky nepotrhané a tak. Pokud jsou, tak buďto to má najeto moc nebo se k tomu někdo choval nehezky - v obou případech to auto člověk ideálně nechce :) Bohužel tam ten inzerát vypršel, tak nekouknu detailněji, jak to vypadá...
Zdeny 20. února 2021, 18:45
Já v tom bazaru byl za poslední roky taky několikrát at už pro mě nebo pro kamarády a zajímavostí bylo to nekonečný množství aut co všechny měli najeto 150tisíc a všechno to byly hrozný ludry naživo. Ani jsem s žádným tím autem nejel.
Csaba 20. února 2021, 14:38
Nedy: "Nebohý hejl" tj - pro účely této diskuze - jakýkoli zájemce, ne já osobně :)
Evlo 20. února 2021, 13:53
Vojta: protoze leasing?
Nedy 20. února 2021, 13:47
Csaba: Byl jsem se v tomhle bazaru v minulých letech dívat na různá auta několikrát. Vždycky podle inzerce byla docela pěkná a na místě po prohlídce jsem zjistil, že to je dost krám. Ale třeba budeš mít štěstí...
Csaba 19. února 2021, 21:58
Hmmm - garantují km - tak co, Vojto, má jim na tu garanci nebohý hejl skočit nebo jí, kupodivu, může věřit a tu krasavici si pořídit? :-)

http://auto.bazos.cz/inzerat/132177201/alfa-romeo-159-24-jtdm-garance-najetych-km-bez-koroze.php

Tento příspěvek byl 20.02.2021 v 14:38 upravován.
Csaba 19. února 2021, 18:24
C4 Avant, 2.5 TDI 103/6M, 70t.
Přečalounit přední sedadla/volant a vyměnit autorádio a je to "fajne"

https://www.sauto.cz/osobni/detail/audi/a6/19050033?goFrom=list
krab 19. února 2021, 13:39
Hádám, že to zjistil z VINka a našel poslední servisní prohlídku a záznam přímo ještě udělaný autorizovaně dealerem AR.

Jinak se dá ještě pak vyčíst stočenina ze záznamů motohodin přes diagnostiku, to porovnáš se stavem tachometru a z toho jde dopočítat nějaká průměrná rychlost. Když je hodně hodin a málo kilometrů, tak je to pak logicky divný a nesedí to. Aspoň tak nějak mi to v minulosti vysvětloval servisák na Porsche, že tam ty stočený km tímhle způsobem odhalují. Oni se ty motohodiny nedají totiž prý vymazat všude. No prostě musíš vědět kam u kterýho typu auta dívat...

S těma dieselama s nájezdem 150-200 to je fakt... mě to připadá, že lidi tomu už taky nevěří, ale stejně pak podvědomě chtějí koupit auto, kde na tom budíku prostě svítí míň. A já zjistil, že jsem v tom taky takovej, přitom to vim, že u drtivý většiny starších ojetin už prostě nemáš šanci vědět. Třeba tu X3 co jsem koupil v listopadu, taky měla "hezkých" 123 tis km. Jestli to tak je nebo není, to se asi už nikdy stejně nedovím. Může to tak bejt, ale může mít v reálu taky i 3 kila... Spíš to asi sedí, ale ruku do ohně bych za to nedal. Kecy, že Švýcaři to nestáčej, to jsou sice hezký řeči, ale úplně za bernou minci bych to taky nevzal. Na druhou stranu na tom autě se vyšší nájezd vs. tachometr dá poznat i selskou logikou, ale jen tam, kde se to stočilo o hodně, často se nemáš moc čeho chytit a poznáš leda prd..
wdave_t 19. února 2021, 11:35
Hnusný stáčeči Alfám kazej pověst, pak lidi šířej blbosti o tom, že se po 150 Mm sypou, přitom tou dobou mají najeto třeba 3x tolik :D

Vojta: Jak jsi to zjistil o té dole?

Tento příspěvek byl 19.02.2021 v 11:36 upravován.
Vojta 19. února 2021, 11:29
Já se s tím setkávám poměrně často. Obecně bych si troufl tvrdit, že všechny "prémiové dieselové ojetiny" jsou stočené. Proč by si někdo kupoval drahé nové auto aby s ním nejezdil a pak ho se značnou ztrátou hodnoty prodal? A jak by bylo možné, že všechny ty auta na trhu mají v rozmezí 150-200tkm? :D Ono je jedno jestli je to Alfa nebo třeba Superb... U těch 159 spíš člověk z vlastní zkušenosti ví, v jakých nájezdech zhruba která závada přichází a tak si udělá snadno obrázek. Rekord mám jednu 159, která ukazovala 120tkm ale přes diag a servisní záznamy jsme se dopočítali nějakých 700tkm :D
Nedy 19. února 2021, 10:02
Vojta: Na druhou stranu je to důkaz, že i "poruchové Alfy" dají v pohodě půl milionu. :-D
Vojta 19. února 2021, 09:12
Csaba: Jo jo, klasika... registrace u nás byla 7.7.2016 a to měla pouhých 114 355km, takže... otázka, kolik za těch hluchých pět let vlastně najezdila :D