načítám data...

Téma Citroen C5

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
KDB 09. ledna 2018, 18:10
C5 se není třeba bát, stejně jako většiny ostatních ojetin...
LPG - tam to je ošemetné, nejjednodušší je koupit auto bez a nechat namontovat .
U namontovaného záleží na způsobu montáže a značce/typu - do některých bych nešel kvůli cenám dílů a servisovatelnosti.
Mimochodem, před rokem jsem udělal v podstatě blbost (značka, stav), když jsem koupil Jaguar S-type (blbost č.1), špatnej stav (blbost č.2) a s LPG Landi Renzo (blbost č.3)....přesto ho mám doteď, najel jsem cca 15000km ( a to jsem 6 měsíců nejezdil a moc se mi ho nechce zbavovat. Pár věcí nechodí, ale jezdí, brzdí, svítí, topí...Cena byla 50.000,-
beastar 09. ledna 2018, 14:16
V téhle cenové hladině ani tak nejde co konkrétně. Jako výrobce a typ. Jde o celkový stav a hlavně mechanickou funkčnost. Vyhnout se zbytečně složité výbavě a hromadě elektroniky. Takže prostě co třeba C5 rozhodně neztělesňuje. Ideál, střední benzín, slušná antikorozní ochrana, základní stupeň výbavy a nebrat automat. Naftu bych vyloučil ihned ta stará auta bývají tady u nás v posledním tažení. Nechodit zbytečně do rizika typu Alfa bez historie. Takže co tam zbývá (přiznávám že úplný začátek vlákna jsem nečetl)

Určitě bych se vyhnul i LPG vzhledem k tomu, že nájezd není nic vysokého. Normální benzínová fabka s tou běžnou 1.4 jezdí při normálním kusu za volantem za necelých 7 a to teda není nic likvidačního. S LPG je starost (u takhle starých vražd) nevíš kdo to dělal, jak plus běžné další věci kolem lpg. Nakonec neušetříš nic a je to vlastně výbava navíc takže nebrat.

Potom už je to jedno co: Může to být Focus, Fabia, Octavia, Audi/VW na platformě "5", mohla by to při troše štěstí být Laguna (diskutabilní dle kusu) A jako kdy to bude kupovat je nakonec jedno u aut v téhle hladině, když to nebudeš kupovat v Esách (davo, áčka) tak ti každý rád dá slevu kór když to bude v komisi.

Tento příspěvek byl 09.01.2018 v 14:17 upravován.
Jakub Pospíšil 09. ledna 2018, 10:00
S tím začátkem léta ale taky opatrně, to letí ojetiny docela nahoru (třeba i o nějakých 10%).
Pokud chceš šetřit u starého auta, je LPG dost diskutabilní. My máme v rodině už druhý Espace na LPG, vždycky to bylo auto za nějakých 130K ve slušném stavu a stejně v tom LPG zahučelo dost peněz na údržbě (a to tam bylo nově namontováno). Fakt to zvaž - některá stará auta mají LPG namontováno fakt prasácky a tam se může snadno stát, že ti to nebude chtít nikdo odservisovat. To je celkově docela častý jev mezi LPG servisáky - co jsem nemontoval, to neservisuju. Tak abys pak nemusel s každým prdem jezdit přes půl republiky.

Takže pak nám zůstává buď malý lehký benzín (Třeba Focus první generace s jednašestkou je myslím hodně rozumná volba), anebo diesel, ale tam jsou zase mnohem vyšší náklady na údržbu a případné opravy.

A k těm autům - já jsem Lybru měl, kupoval jsem ji před pěti lety za 35K v Auto Esa. Byla to dieselová 1,9JTD, měla najeto 200000, trochu olámaný interiér, ale jinak byla v pěkném stavu. Strávil jsem s ní tři roky provozu, cca 40K km. Měnil jsem nějaké kosti na přední nápravě, kotouče a desky, olej, ventil otevírající velký okruh chlazení. Jinak bezproblémové a pohodlné auto, tam bych se kusu za 50k nebál. Koukni kdyžtak ke mě na blog.

A pokud ti jde o bezpečnost, kouknul bych po Volvu V70/S70/850. Ano, bude to trochu dražší na údržbu a provoz, ale má to potenciál na to vydržet mnohem déle než ty 2 roky.

Tento příspěvek byl 09.01.2018 v 10:06 upravován.
hondzik 08. ledna 2018, 22:59
Tak všem dík, zkazili jste mi radost....
Teď ale vážně, přemýšlel jsem nad tím a máte pravdu. Auto nutně zatím nepotřebuju (do začátku léta), tak ještě něco přihodím a třeba se objeví i něco zajímavýho :-)
Inženýr 08. ledna 2018, 22:40
Honda Civic 7. generace v pětidveřové verzi. Spolehlivá, prostorná, a s motorem 1.6 VTEC jede jako normální auto a k tomu má hezkou spotřebu. Dále by se dalo uvažovat o Toyotě Corolla podobného stáří, nebo o ''české'' klasice v podání Fordu - první generaci Focusu rovněž s benzínovou 1.6.
ToMyx 08. ledna 2018, 20:20
Připojuju se ke zdejším "nepopulárním" názorům. Doporučuju ještě našetřit další prachy než bude 100tis+ Kč. Obávám se, že cokoliv za 50 nebude ani provozně ani servisně zadarmo, jde o to jen kolik do toho zahučíš a v jaké době. Auto rodičů je zadáčo!!! To o cos nepřišel při koupi a následném servisu při koupi zamýšleného auta oceníš při budoucím nákupu ;-)
GanGreen 08. ledna 2018, 16:47
JLK: asi máš pravdu, já to celý psal o autě na rok a ne na dva :D
Ale jednu radu bych tu ještě měl, ať se vysere na bráchu a zařídí se čistě podle sebe...
JLK 08. ledna 2018, 16:29
GanGreen: Krome toho ze to chce na 2 roky tak s tim najezdi minimalne 40 tisic, coz by uz bylo dost utrpeni v aute na dojeti, nemluve o nejake bezpecnosti.
Osobne bych bud' jezdil pujcenym a setril, nebo kdyz fakt je potreba auto tak bud' neco minimalistickeho jako ta Fabia nebo v pripade ze auto potrebuje k praci nebo s tim nejak vydelava tak pujcit na to nejake prachy navic a koupit neco lepsiho. A pro bratra az udela ridicak to neco z bazose za 5k co se pak po roce odveze do srotu a nebude toho skoda.
GanGreen 08. ledna 2018, 16:18
tak já bych to viděl takhle :D pokud chce auto na rok na dojíždění do práce, tak bych mu neradil nic dražšího než za 5k na bazosi koupit vránu která bude mít na cca rok technickou, nedat do ní ani korunu kromě oleje a tan rok se s ní potrápit... za tu dobu strádání přišetřit nějákou pětku a koupit si teda něco, co se mu bude líbit...

Vim že s tou vránou nebude radost jezdit a bude to chtít hodně opatrnosti protože asi nebude v top tech. stavu, nebude s tim jezdit po vejletech a podobně, ale přijde mi jako uplná pičovina vyhodit 50k za auto na jeden rok ježdění do práce...

ikdyž, ted čumim že to chce na dva roky, to asi vrána za 5k nedá :/


Tento příspěvek byl 08.01.2018 v 16:23 upravován.
JayK91 08. ledna 2018, 16:08
Jestli potrebujes auto jen na dojizdeni tak si kup nejakou Pumu to se do 50-55t vlezes i s pripadnou opravou ... Spis ti jeste nejake penize zbudou
kuc_t 08. ledna 2018, 15:58
Můj názor je jezdit rok s autem rodičů, došetřit třeba 50t a koupit něco slušnějšího. Chápu, že to není úplně optimální, ale lepší než všechny vydělaný peníze cpát do zalátání problemů s hodně olítanou C5. (vím o čem mluvim).
JLK 08. ledna 2018, 15:54
hondzik: Dve C5 se driv pohybovali v mem okoli, neslysel jsem zadnou kritiku ohledne spolehlivosti. Je pravda ze oba majitele to kupovali jako novejsi ojetiny a prodali driv nez to melo vek tveho potencialniho kusu, ale jestli to poradne proklepnes a vezmes i do citroeniho servisu tak s tim nejspis nebudes mit vice problemu nez s cimkoliv jinym ve stejne tride a veku.
peca 08. ledna 2018, 15:19
Vim, ze to nebude uplne popularni napad, ale kup si neco takoveho: https://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda/fabia/17281774?goFrom=list (nejlip tu 74kw verzi). Na cene to za dva roky moc neztrati, prisetris a koupis si pak neco, kde nebude potreba delat tolik kompromisu.
hondzik 08. ledna 2018, 15:17
kuc_t:
První co jsem udělal, tak pročítal spolehlivost hydractivu a dle většiny článků a recenzí je podvozek spolehlivý a nestojí servisně víc než obyčejný ocelový. Servisovat sám asi nebudu, ikdyž základní servis na autech zvládáme samy. Koule nestojí žádnou raketu a pokud se mi C5 bude zdát jinak slušná, tak ho vezmu do autorizáku na předkupní prohlídku, kde mi budou snad schopní říct v jakém stavu podvozek je a celkově zhruba stav auta. Zatím je to jen úvaha, servisáka mám známého, tak se ho samozřejmě zeptám jestli ho zvládne servisovat C5.

Tento příspěvek byl 08.01.2018 v 15:18 upravován.
kuc_t 08. ledna 2018, 14:56
hondzik: add. k ty C5 asi bych si položil první otázku. Jsem schopnej odservisovat ten podvozek sám? znám někoho kdo to umí? Aby pak servis jen toho podvozku nestál půlku pořizovací ceny :)
hondzik 08. ledna 2018, 10:54
kuc_t:
JLK:
Tím, že jezdím více auty, tak nemám přesný přehled kolik najezdím km... Zhruba jsem to přepočítal a jen do práce jsem najezdil za rok necelých 20 kkm. Nějak mi to ani nepřišlo, že je to tolik...
Je mi jasný, že za 50k to auto nebude bez chyb, ale aspoň v tomhle chci být nezávislej. Další věc je, že brácha bude dělat řidičák, tak by měl auto.
Tak nevím, rád bych si už nějaký auto koupil. Nad variantou koupit benzínový auto už taky jsem přemýšlel, ale vyšší náklady budou znát.

A pokud nebudeme řešit LPG, ale zmíněný auta jako takový, tak jaký je na ně názor?
Mondeo v benzínu už se dá sehnat celkem slušný vzhledem k ceně. Lybra se dá sehnat taky pěkná. Na C5 se mi líbí hlavně podvozek a jeho plavná jízda.
JLK 08. ledna 2018, 10:16
hondzik: U 15tkm rocne bych se na to LPG vykaslal, rozdil v cene paliv nebude nijak velky + kdovi co tam plyn na motoru napachal za ty roky, abys neresil vic problemy nez si uzival levneho provozu. Jestli je ale spis pravda ty 3k za plyn tak to uz je skoro 30tkm rocne a tam bych radeji jezdil pujcenym autem za cenu tankovani a dosetril na neco novejsiho co ma sanci takove porce jeste odjezdit bez vetsich oprav.

kuc_t 08. ledna 2018, 08:33
hondzik: Při nájezdu 15tkm ročně bych určitě nevybíral auto podle toho zda LPG má nebo ne, ale spíš podle stavu. Myslím, že by si ušetřené peníze za palivo mohl u auta za 50t rychle vrátit do servisu. Navíc pokud měsíčně vytavíš 6t za benzín tak se tu nebavíme o 15tkm ročně ...
hondzik 07. ledna 2018, 22:24
JLK: LPG je pro mne celkem zásadní. Aktualně projezdím 2 - 3k v lpg a při představě, že v benzínu dám 6k za palivo je hrozná... :-D Tím, že jezdím třema autama tak dokážu říct kolik toho ročně najezdím, ale odhaduju, že se to bude pohybovat kolem 15 kkm. Všechny auta máme právě na plyn, jsem na to zvyklej a nemusím se moc omezovat kolik toho najezdím.

S těma předsudkama máš nejspíš pravdu, u takhle starejch aut bude rozhodující především pěče předchozích majitelů.

Primera je zvenku celkem pěkný auto, ale mám trošku problém s designem přístrojovky... :-D Přecejenom jsem odchovanej na koncernu.... Ale zvážím tuhle možnost a kouknu i na Lybru jestli nějaká pěkná bude.
JLK 07. ledna 2018, 21:35
hondzik: Na Citroeny ma mistni komunita odbornika https://www.autickar.cz/user/profil/325, kdyby nesledoval forum tak mu treba zkus napsat zpravu.

Osobne bych hodne zvazil zda u takhle stareho/levneho auta trvat na LPG, pokud nenajezdis opravdu hodne za ty dva roky.

A zrovna Lybru tu na foru projelo nebo rovnou vlastnilo vice lidi a vsem se libi, kdybys nejakou mel v okoli k prodeji tak urcite to chce minimalne vyzkouset. Predsudky o italske elektrice apod. bych nechal stranou, u 15 let stareho auta bude mnohem vic zalezet na stavu konkretniho kusu nez na nazoru hospodskych expertu.

Jeste bych do potencialnich kandidatu mozna zaradil Primeru P12, sice se hodne vzdalila hodnotam predchudcu ale sama o sobe neni spatne auto.