načítám data...

Inženýr

JménoVlad H
BydlištěEvropa
Registracepřed 20.8 měs.
Poslední aktivitapřed 16.7 min.
Příspěvků ve fóru2
Komentářů u článků434
Pozitivních komentářů u článků133
Negativních komentářů u článků5
Možnostinapsat zprávu

Poslední blogy

Klasický Autíčkář a jak ho (ne)vymyslet

07. ledna 2018, 17:27 17 komentářů

Někteří čtenáři chtějí mít vlastní sekci Autíčkáře jenom pro sebe. Chtěl bych vyjádřit svůj názor a přečíst si ty vaše.

Bazarový snílek bohatého autíčkáře

01. dubna 2018, 17:14 12 komentářů

Bazarový snílek je nepochybně populární sekcí Autíčkáře. Má však jeden háček a tím je absence aut pro nás, pro ty lepší.

O Astonu a degradaci

03. června 2018, 14:45 41 komentářů

Aneb proč dnes všechno musí vypadat jako přes kopírák?


Posledních 50 komentářů

Inženýr
dnes v 08:22
0
Corvette C8: bez manuálu, bez listových per a s motorem uprostřed

Knightrider: Já chtěl poukázat na ty lidi, co jsou ve svých představách o 20 let zpátky, a netvrdím že s nimi souhlasím. :) I díky Autíčkáři jsem začal věřit v to, že jsou to alespoň ve většině případů opravdu pověry.

Vojta Dobeš: Jasně, ale musím říct že ta cena okolo 60 se mi stejně zdá docela nízká. Čekal bych, že s novou koncepcí se to cenově posune o hodně výš. Takto je to samozřejmě lepší.

Inženýr
včera v 14:37
0
Corvette C8: bez manuálu, bez listových per a s motorem uprostřed

Knightrider: Ono hodně lidí bere americká auta jako kus železa - spotřebák, kterého výhoda spočívá jen ve velkém (ale hodně ležérním) motoru. Musím říct že v hodně případech to asi platí, ale právě Corvette je tou amerikou, která vždy nabízela něco víc.

Vůbec, okolo amerik panuje hodně mýtů už jen proto, že s tím u nás hodně lidí nemá zkušenosti. Já třeba taky nemám s těmito auty co dělat, ale beru je jako "to lepší zboží" z hlediska spolehlivosti a hlavně stylu, a vlastně lituji že nemám možnost něco amerického projet a vyzkoušet.

Ale zkrátka, v zemi kde se majorita lidí modlí k tédéíčkám se zápornými hodnotami spotřeby se auta původem z USA uchytit nemohou.

Inženýr
předevčírem v 17:55
0
Corvette C8: bez manuálu, bez listových per a s motorem uprostřed

Vojta Dobeš: Pod 60 tisíc dolarů? Možná tak v US. V Evropě cena 60 tisíc nehrozí, a to ani v Euru.

Inženýr
19. července 2019, 21:33
3
Corvette C8: bez manuálu, bez listových per a s motorem uprostřed

Já třeba napsal, že se mi to líbí, protože to jako auto vypadá opravdu dobře.

Když jsem se však podíval na minulé generace, nejvíc se mi líbí C6. Je to podle mně to nejmodernější a nejschopnější auto, které vypadá jako opravdová Corvette. Ani ta C7, přestože je ten vůz jedním z důkazů že i dnes se dělají hezká auta, vlastně nemá tolik společného se staršími generacemi.

Nová C8 je vlastně taková zahozená šance. Ta C6 je prostě Corvette, C7 něco na způsob Corvette, ale tohle je něco zcela jiného. A zahozená šance je to proto, protože do generace C6 to bylo něco jako Porsche 911 - legenda, která vypadá "pořád stejně".

Myslím si, že kdyby Chevrolet pokračoval stejnými tvary, Corvette by mohla být stejným kultem jako to 911. Takhle udělali hezké auto, ale promarnili fakt dobrou příležitost.

Inženýr
19. července 2019, 13:47
0
Corvette C8: bez manuálu, bez listových per a s motorem uprostřed

No, přestože to není ta Corvette jak ji známe, musím říct že podle mně vypadá skvěle! Zvenčí i uvnitř.

Jediné, co se mi tak trochu nezdá je pohled čistě zepředu - vypadá to nějak masivně - vysoce, taková Panamera. :) Ale to bude nepovedený obrázek.

Inženýr
14. července 2019, 18:11
1
Hyundai Kona Electric Power: Naco Teslu...

Pokud je někdo ten takovej "konzument", z principu nechce Škodu a může si dovolit elektro, tak proč ne? Na nákupy do Lidlu je to víc než slušný povoz.

Inženýr
14. července 2019, 18:08
0
OASA: Sen o českém zájezďáku

Ty jo, tohle nevymyslíš. Takové historky píše sám život.

Inženýr
09. července 2019, 09:48
0
Kia Niro PHEV: Odpověď na otázku života, světa, vesmíru a vůbec?

Já si toho nevšímám u vozů s automatem jako takovým (Rolls-Royce budiž výjimkou, tam je zase jiná blbost), ale výhradně u hybridů. :) Jinak otáčkoměr je pro mně důležitou věcí, a to i v automatu. I v automatu můžeš řadit v ručním režimu, a taky není na škodu vědět, kolik to točí v různých rychlostních režimech.

Inženýr
09. července 2019, 09:27
3
To nejlepší za dva miliony

Má rada bude trochu jiná, ale vlastně skoro stejná jako moje ostatní komentáře v této rubrice. Klíčovým je tady rozpočet - dva miliony je dost peněz na to, aby si mohl člověk vybírat. Já vlastně ani nevím, na co se Beastar ptá. :)

S auty jako takovými má jistě dost osobních zkušeností díky svému zaměstnání, takže by měl přibližně vědět s čím a jak bude fungovat po nějaké době a velkém nájezdu.

Beastar je vlastně jeden z mála, možná i jediný ze čtenářů, kdo toho musel projet opravdu hodně. Proto si myslím, že by měl Bíst na takové otázky spíše odpovídat, než je zadávat.

Takže další možnost je ta, že náš tazatel potřebuje schválit ten svůj výběr a svůj styl, který bude trochu jiný u každé značky auta.

Pokud bych měl mluvit čistě za sebe, co bych si vybrál ja z těch kandidátů v dotazu, tak bych šel jednoznačně do S7. RS3 je s takovým rozpočtem fakt malá, a proč bych šel do nižší střední pokud jezdím v autě o celé dvě třídy větším? Ten Jaguar by taky stál za vyzkoušení, ale mně osobně ty auta nepřipadají jako něco extra (v ČR je to možná jinak - jsou neokoukané). Tady je to dost subjektivní, protože Jaguary jsem vždycky obdivoval, ale spíše ty modely z přelomu tisíciletí a samozřejmě ty starší. Když přišli ty nové modely, bylo to pro mě něco jako Banglovo BMW v době vzniku. Ten otočný volič automatu bylo podle mně úplné zlo, a možná taky z těchto důvodu se mi nové Jaguary nelíbí. Objektivně řečeno to pak zřejmě nebudou špatná auta, natožpak jestli se bavíme o voňavkách za pár milionů.

A tady je další problém - Mercedesy jdou úplně mimo mě (stejně jako BMW), ale Bístovi nevadí. Tohle je prostě moc orientované na osobní preference, takže za sebe bych Mercedes nechtěl ani s velkou slevou, ale někdo jiný s tím nemá problém a dívá se na to prostě jako na auto které samozřejmě má svoje plusy.

V odpovědi jsme se dočetli o tom Lexusu jakožto o možné alternativě. Ten bych si určitě vyzkoušel! Jediné, co se mi nezdá je ten styl dané značky, pokud se máme bavit o nějaké agilitě. Lexus si pamatuji jako opravdovou jachtu. To je fakt obývák na kolech. Mluvíme ovšem o druhé generaci, které se nevyrovnal ani Mercedes W211. Ta třetí už prý neměla tak ultimátní pohodovou atmosféru a vůni, i když to bylo pořád solidní. Jak jsou na tom ty nové generace, natož sportovní verze, to nevím. Podle mně Lexus není a nebude Alfou ani BMW na okruhu, ale celkově by měl být o hodně napřed jako auto celkově. Fakt - vyzkoušej si to a dej vědět. :)

Co tam ještě bylo?

Panamera - ta je podle mně hnusná, a to říkám jako člověk který má auta rád a z hlediska designu jim proto hodně odpustí. Paradoxně (narozdíl od většiny lidí) se mi líbí první generace, ale o té asi není řeč.

911 - jo, jo, jo, jo, ta je z tvého dotazu přeci jasnou volbou. Co třeba replika Kobry?

Takže se konečně dostávám k tomu co jsem chtěl říci úvodem. Pokud by byl rozpočet pár (stovek) tisíc, tam se dá spekulovat co a jak - co je spolehlivé, co se dá uservisovat a co není národním autem jihovýchodní Evropy a samozvaných bossů chudých čtvrtí. Za dva miliony si to člověk pořádně vyzkouší, a v každém případě si vybere něco, co prostě bude muset alespoň nějakou dobu fungovat. :) Tolik za mně.

Hodně zdaru při výběru!Inženýr
08. července 2019, 07:52
0
Kia Niro PHEV: Odpověď na otázku života, světa, vesmíru a vůbec?

Na většině těchto hybridů se mi nikdy nelíbilo to, že nemají otáčkoměr. Technicky v tom nevidím problém, a znám i hybrid s manuálem (přestože no není plug-in). Kdyby se tam alespoň dal našroubovat ten klacek s budíkem jako u trojčat z Kolína, ale takto je to špatně.

Inženýr
07. července 2019, 01:12
0
Jaguar XKR X100: Poslední z rodu pravověrných GT?

Tak vono lidová auta mají svoje výhody. Kýniksek, Hvajrá nebo i ten tvůj prošlý model od Horyho jsou sice top auta, ale tak trochu pro pozéry. Taky na to každý čumí - tvoří se zácpy, a každý se bojí okolo toho projet - tvoří se zácpy. V autě za pouhých několik českých milionů si připadám jakože pořád kůl, ale taky jsou to relativně nenápadné povozy, které mi pořád poskytnou sílu jakou potřebuju.

Inženýr
06. července 2019, 21:19
0
Jaguar XKR X100: Poslední z rodu pravověrných GT?

Krásný Jaguar! Určitě se mu také dostává náležité péče, jelikož je v rukou pravého Jaguaristy. Taky musím uznat, že tohle auto Matějovi skutečně sedí (viz foto číslo 5). Když z toho vystoupí tento mladý, formálně oblečený a náležitě zahulený týpek, je to jako ocitnout se v době kdy toto auto bylo nové a za těžký prachy. Dnes v tom jezdí hlavně starší pánové (teď mám na mysli výhradně Anglii), což je proti tomuto dost velký kontrast.

Inženýr
04. července 2019, 21:06
2
Ledvinky u BMW se snaží zaujmout všemi dostupnými způsoby. Proč?

Já to jednoduše beru jako důkaz toho, že dnešní BMW už nemá na to být opravdu poctivým a řidičským autem, které svou pozici dokáže obhájit kvalitní technikou. Namísto toho zvýrazní svůj typický znak, jakožto důkaz toho že je to jediná věc která spojuje dnešní tovar s legendárními BMW.

Inženýr
04. července 2019, 21:00
1
Ledvinky u BMW se snaží zaujmout všemi dostupnými způsoby. Proč?

Ale to si myslíš správně - přesně tak to je. :)

Inženýr
03. července 2019, 20:38
0
Přichází SSC Tuatara - nejrychlejší hypersport světa

Třista jo? A co mi za to nabídneš? Evža prý plánuje nový model Anti - dvoumístný, 3 dv roadster co pojme 7 lidí, váží 800 kg bez baterií a prodlužovačky (tu mám grátis pokud si to předobjednám), a zrychlení 0.9s na 100 při nulové spotřebě pohonných hmot je víc než lákavá nabídka. Taky se tam vejde 2000 litrů nákladu.

Co mi nabídne ta tvoje Mrdka V12? Má to třeba držáky na nápoje? Taky potřebuju řízení a řazení na správné straně, a né fofrklacek zprava jak nějaký nácek.. Jo, samozřejmě trvám na manuálu - nejsem babi.

Inženýr
03. července 2019, 13:23
1
Přichází SSC Tuatara - nejrychlejší hypersport světa

Beastar: Hele Bíste, nejmenovalo se tvoje dílo náhodou SuperHyperSport Beastar SuperLichte Mordenaar TYPE Eins? To je to s nějakým pěkným licenčním V12 pod kapotou.

Těch značek je už tak nějak moc, a ty tomu ještě přidáváš. :D

Inženýr
01. července 2019, 14:58
1
Škoda Karoq TDI DSG 4x4: Kroq vpřed?

Mně to přijde jako úplně OK nabídka. Zdaleka né každý typický zákazník Škody chce co největší auto, takže si raději připlatí za lepšího Karoqa než-li za velkého Kodiaqa s chudší výbavou. :) A stát to může klidně půldruhého míče, možná i dva. ;)

Inženýr
30. června 2019, 13:27
0
Nejdražší McLaren SLR na světě je vskutku odporný

Mě na tomhle irituje hlavně jedna věc - drahý je to jen z toho důvodu, že je to "pokálené" zlatem. A stejně to mám i s telefony, hodinkami a tak dále. To se rovnou můžeš vykadit, nasypat do toho diamanty, a prodávat to za nesmysl. Za mně oba palce dolů.

Inženýr
30. června 2019, 13:23
0
Hyundai i30N Fastback: Tak dobrý, až je špatný

Hyundai s tachometrem na 300 km/h? To je dobrý. Sice musím přehodnotit všechno co vím o autech, ženách, Bohu a vesmíru, ale jo - je to dobrý. :)

Inženýr
07. června 2019, 08:48
0
To nejlepší z červnové inzerce

Já si při Maserati a starých časech furt vzpomenu na tohle ruské video co jsem kdysi dávno viděl na netu:Je to síce v ruštině, ale myslím že je celá situace pochopitelná i pro ty co tu řeč neznají. :)

Inženýr
07. června 2019, 08:43
0
To nejlepší z červnové inzerce

Tak z tohoto výběru se mi taky nejvíc líbí to Quattroporte. Asi v roce 2004-5 jsem byl ještě jako kluk na začátku puberty na návštěvě u spolužáka, a přehrabávali jsme časopisy jeho otce. Když jsem našel jeden krásný autokatalog z (téměř) mého roku narození 1993, už jsem ho nepustil z ruky. K mému údivu, když jsem se toho táty zeptal za kolik mi ho prodá, mi bylo řečeno ať si ten katalog prostě vemu. :) Jo, a tomuto Maserati tam bylo věnováno dost místa - velké, krásné fotky. Řekl jsem si, že si to někdy koupím, protože v záplavě E46, Éček-masařek apod. to opravdu vypadá jako TOP kára. :)

No nic, časy se změnili, a já bych se italského auta podobné kategorie (natož dnes tolik starého) už asi bál. Nicméně, ten design je pořád skvělý, a jak tu zaznělo - opravdu nadčasový!

Inženýr
31. května 2019, 21:57
2
Škoda Octavia 2.0 TSI: Ta nejlepší z rodu

Nevím, co tady řešíte. Škoda je českou automobilkou asi tak jako je Bentley nebo Jaguar britský, nebo Lamborghini italské. Takže ano nebo ne - podle toho jak se na to člověk dívá. Historicky je Škoda samozřejmě česká, stejně jako Tatra, Avia nebo Jawa.

Inženýr
29. května 2019, 18:57
0
Ptejte se: Spojení zábavy a pohodlí za 400 tisíc

Jsem jediný, kdo tam vidí požadavek maximum 4 roky stáří?

Inženýr
29. května 2019, 18:51
0
Ptejte se: Spojení zábavy a pohodlí za 400 tisíc

"Stáří max 3-4 roky". Je rok 2019.

OK, koho to tam máme dalšího?

Inženýr
29. května 2019, 13:45
2
Koncern FCA si brousí zuby na Renault

Nový Wrangler na platformě Dusteru.

Kdo mě trumfne?

Inženýr
15. května 2019, 10:23
4
Volkswagen ID.3 slaví předprodejní úspěch. Na šampaňské je ale ještě brzy.

Co to je? To není Tesla.

Asi těžko bude nějaký "VW" konkurovat lídrovi automobilové produkce současnosti.

Ekosamec Evža Musík a jeho "Tezla" je totiž jediné auto, které se za auto může považovat. Narozdíl od nějaké noname firmy co chrlí jeden spalovák za druhým si to Evža vydřel od základu, svými rukami, a jeho povozy jsou vyráběné s bateriemi ze sóji, žvýkaček a lepící pásky, poháněné elektřinou výhradně z čistých a obbovitelných zdrojů. Na druhou stranu chválím tuto zřejmě německou firmu za to, že chce být jako Teslička, a začíná vyrábět skutečná auta. Snad vás, lidi, zajímá čím dýcháte. Nebo ne?

Vzhledem ke kapitalističnosti současného režimu a příliš západní poloze naší země si každý Čech může dovolit Model S, nebo alespoň trojku. No ne?

Lidé, nekupujte Superby. Berte Tesly. Už jen kvůli Evžovi.. (':

PS: Omlouvám se, ale já musel.

Inženýr
15. května 2019, 09:25
0
Ptejte se: Jaké první auto?

Takže, zase to samý.

Za 30 tisíc bych se snažil najít něco konstrukčně co možná nejnovějšího. Za tolik peněz se nedá najít auto natolik "nové", aby to mohlo být nevýhodou, ale na druhou stranu je to částka dost velká na to, aby se tazatel vyhnul povozům jako Felicie, spomínané Saxo a tak dále.

Určitě bych se vyhnul hnijícím kusům, což je jasné, ale taky bych se díval na to, aby to auto samotné nebylo známé problémy s kovomorkou. Nevím, zda-li něco takového za tu cenu existuje - možná starší Audiny? Dá se za to koupit normální B5 v benzínu? Na druhou stranu, jako první auto za menší cenu, s tím že to naučí a pak se koupí něco "většího" by se ty požadavky na nehnijící auto mohli trochu přehlédnout a šanci by mohla dostat některá z těch Mazd.

Jinak už nevím kdo to tady napsal, ale taky si myslím že z hlediska výkonu bude nejlepší zlatý střed - okolo 10 kg na koně, zrychlení okolo deseti sekund. To už je auto dost silné pro 99% situací včetně předjíždění a nájezdů na dálnici, ale není to dost silné na to provokovat debila (netvrdím, že je to tazatelův případ) k něčemu, na co jako řidič ještě nemá.

Inženýr
11. května 2019, 17:00
0
BMW X5 xDrive 30d: Velké auto, nebo malý dům?

Beastar: Bude to možná trochu OT, ale napadli mně hned dva příběhy.

Když jsem dřív jezdil na mou oblíbenou myčku, tak ten jejich "manager" si mě zřejmě zapamatoval a napadlo ho, že mi střelí svoje "klenoty". OK, jsem mladý kluk a už hezkou řadu let jezdím svým prvním autem - Civicem z roku 2003. Když jsem tak jednou přijel, tak se mě ten týpek ptal - "to pořád jezdíš tím svým starým autem? Já bych ti něco prodal!". Přestože moje Honda vůbec nevypadá špatně, a v místním provozu je pořád hromada aut podobného stáří, řekl jsem mu ať mi to teda ukáže (že mám přítelkyni co dělá řidičák a možná by ty jeho nabídky nebyli k zahození). Tak mi nabídl hned dva auta - Polo z roku 2004, a Micru z roku 2005 - oba stříbrné, třídvířka a s automatem. Tak jsem si pomyslel "ty seš pěknej kokot". :) Zeptal jsem se, co tím myslel, a on že si plánuje koupit Range Rover Sport, a plánuje prodat manželčiny auta.

Pak jsem třeba znal týpka, taky Rumun nebo Moldavan, který si pořídil Éčko z roku 2006. Myslím, že dělá skříně nebo tak - má dodávku z LEDkama a hustými koly. Tak ten si musel za vydělané prachy koupit hned toho Mercedese a ověsit ho značkou jako "něco999něco". K tomu hodinky za pět tisíc liber. Prostě tragikomedie. :)

Fakt rozumím, že bych si neměl vybírat auta podle toho kdo tím jezdí, ale fakt si nemohu představit jezdit tím Éčkem a třeba X5, když vím že to kupují podobní exoti.

Ty máš podle mně stejný problém s touto X5. Jezdí tím často lidé, o kterých si slušně řečeno nemyslíš nic hezkého (a často myslím oprávněně), a ještě horší je ta představa že tě někdo hodí do stejného pytle právě s nimi.

Image je prostě něco, co se nedá jen tak změnit. Firma BMW za to vlastně vůbec nemůže.

Inženýr
11. května 2019, 09:12
0
BMW X5 xDrive 30d: Velké auto, nebo malý dům?

Beastar: Jo, jo, jo, s tím přežitkem devadesátek jsi to trefil přesně. Vím, že to škatulkování asi není správné, a ty automobilky nemůžou za to, kdo si jejich auta kupuje. Nicméně, třeba v Anglii si každý kluk co dělá na skladě musí hned pořídit nějaké Báwo nebo Audinu. Místní ceny ojetin jim v tomhle nahrávají. Je tady hromada Rumunů, a tito si musí koupit Němce, bo je to - bo nevím co. :) Ale hned jak vidíš ojeté D3, hlavně okolo 15 let stáří, musí tím jezdit rumunskej skladník. Jako já se skladníky nebo Rumuny problém nemám, ale nechtěl bych vypadat jako oni a z toho důvodu bych si podobnou káru nekoupil.

Jednoduše, raději si koupím normální a důstojný mainstream, než mainstream co je profiluje jako "prémie", ale jsou toho plné ulice. Taky se musím smát jak furt vidím ty Bavoráky s volantem napravo a SPZ Rumunska nebo Bulharska - to máš takovou ne moc udržovanou E46 nebo starší Céčko s LEDkama, logama na nestandardních místech, nálepkama M nebo AMG, a těma ošklivýma SPZ co vypadaj jako vytisknutý doma na tiskárně. Fuj!

Inženýr
10. května 2019, 10:11
0
Honda HR-V: Rodí se král parkoviště?

To jsem rád, že taky jednou testujete nějakou Hondu. Já bych si HR-V do města klidně pořídil. Je to nové, s atmosférou a manuálem, s normálními budíky místo ošklivých digitálních "kosoúhelníků". V nějaké lepší výbavě bych s tím dokázal normálně žít. Mínus dávám za dotykový panel klimatizace - pro mně dost nepraktické, a vůbec ten interiér se mi nějak moc nelíbí. Jinak dobrý crossover, který nevypadá jako 99% konkurence.

Inženýr
10. května 2019, 08:30
1
BMW X5 xDrive 30d: Velké auto, nebo malý dům?

Beastar: Mám takový pocit, že tvůj názor na BMW alespoň z části ovlivňují malitelé těchto povozů. Třeba u nás v království je většina "bimmerů" v pohodě, ale pokud vidíš nějakého kreténa - lepiče, kličkaře a další s podobnými homosexuálnímí znaky chování, tak je to v 90% případů BMW, a nebo taky Mercedes.

Inženýr
09. května 2019, 15:11
0
Honda HR-V: Rodí se král parkoviště?

Sheogh: A co nebereš jako barevnou hračku? :)

Inženýr
09. května 2019, 14:59
0
BMW X5 xDrive 30d: Velké auto, nebo malý dům?

Proč jseš na Autíčkáře tak tvrdý? Ono to vypadá, že samotné testování X5 tě vyloženě naštvalo. :)

Mně se to auto taky nijak extra nelíbí, ale mně se nelíbí skoro žádná novota.

Já bych to tady neházel vysloveně do mainstreamu, protože ten má i přes občasné kvalitní články pořád "jinou úroveň".

X5 je podle mně důležité auto - hlavně pro rychlozbohatlíky, hlavně ze zemí třetího světa. :) A pokud to pár let vydrží, tak si myslím že se bude jednat o důstojnou volbu pro gastrbajtry z jihovýchodu a jejich nadřízené (poznáš podle SPZ "BOSS" a podobně).

Není to Land Cruiser, to ne, ale mezi ostatními SUV za podobné ceny bych to BMW vůbec nezatracoval.

Inženýr
06. května 2019, 15:21
0
Automobilové sny, jako lék na krizi středního věku

Beastar: Model EB110 jsem měl taky, modrý. :) To byl myslím můj úplně první dárek od Bburaga.

Inženýr
26. dubna 2019, 19:03
0
Top 4: Ve stínu legendy

Beastar: Já jsem taky alergický na fráze typu "motor v předním nárazníku" (a z toho jakože vyplývající jízdní vlastnosti) v co se týče těch Audin. Mohu říci, že taková B5 Avant s obyčejnou atmosférou se řídí skvěle jak na okreskách tak na dálnici, a to i při opravdu svižném tempu. Druhá věc je možná umístnění nějaké těžší V6 nebo V8, ale nevím, s těmi zase nemám zkušenost. :)

Inženýr
17. dubna 2019, 08:19
0
Všeuměl za 100 tisíc

Hezký Compact. Taky po místním Autíčkáři. Já být tazatelem, tak bych se na něj určitě podíval.

Inženýr
17. dubna 2019, 08:17
0
Všeuměl za 100 tisíc

No, to mně vlastně taky napadlo. :)

Jeden kamarád si koupil E46 s obyčejným dvoulitrovým dieselem. Na dálnici je to auto komfortní dost, a řekl bych že řídí docela dobře i na těch okreskách. Není to Miata, ale myslím že do kategorie zábavné a komfortní auto patřit může.

Inženýr
16. dubna 2019, 21:12
2
Lexus představuje svůj první minivan

Pokud se nemýlím, tak v Japonsku se tento typ aut bere jako "prestižní" záležitost, něco jako u nás luxusní SUV. Zřejmě to bude tou posedlostí hromadou místa, což je vlastnost která se v Japonsku velmi cení.

Inženýr
16. dubna 2019, 21:04
2
Všeuměl za 100 tisíc

Nesouhlasím s tvrzením autora článku v tom, že kombinace zábavy za volantem a solidního cestovního komfortu je v daném rozpočtu neřešitelná záležitost. Na jedné straně by se s tím souhlasit dalo, ale co to má společného s rozpočtem 100 tisíc? Za 100 tisíc se ještě před několika (5-6?) lety běžně doporučovali auta jako zmíněná E46, Audi A4 (B6) a tak dále. Co se změnilo? Ojeté Bavoráky E46 cenově vyrostli, nebo shnili?

Ono v první řadě termín ''zábava za volantem'' je blbost. Pro někoho to může být obyčejné svižnější cestování, pro jiného trapné drifty a pro jiného zase audio CD se Zdeňkem Izerem v mechanice.. Takže tazatel by měl hlavně vysvětlit, co pro něj ta zábava za volantem vlastně je. Pokud si ovšem pod zážitkem z jízdy někdo představuje ''dělání debila'' jako v NFS Underground, ovšem na veřejných komunikacích, tak v tom případě musím souhlasit, že komfortní auto s muší váhou a rozměry neexistuje - a to obzvlášť v cenových hladinách NAD to kilo nebo pár stovek tisíc.

Inženýr
13. dubna 2019, 00:08
0
Proč máme tak rádi stará auta?

Stará auta, no jak se to vezme. Třeba já jakožto mladší ročník nevzpomínám s nostalgií na veterány, ale spíše na auta z devadesátých let. Jak dobře víme, lidé nejčastěji vzhlíží ke svým "plakátovým hrdinům" z dětství.

Já to mám tak, že nejraději nemám ani tak svoje hrdiny z devadesátek, ale spíše auta z období po roce 2000, tak do roku 2005. :) Z dnešního pohledu jsou to spíše stará auta, ale já je beru jako to nejlepší z historie automobilové produkce, pokud zvážím všechna pro a proti a zhodnotím auta jak pohledem petrolheada, tak okem běžného motoristy.

Inženýr
04. dubna 2019, 13:59
0
S Hyundai i30N fastback v Sosnové: Ještě o kousek lepší

Co pořád máte proti první Panameře? :) Jsem tu asi jediný, komu se to auto líbí, a to obzvlášť v porovnání s novou generací (i když ta je taky v pohodě).

Inženýr
28. března 2019, 16:25
6
Jak to EU doopravdy myslí s těmi omezovači rychlosti? Všechno je trochu jinak...

Omezovač neomezovač, podle mého skromného a z pohledu mnohých možná kontroverzního názoru nás tento totalitní systém zbavil "normálních" aut už dávno. V Japonsku a USA jdou pořád sehnat auta s normálními motory, a to se zdaleka nejedná o zaostalé země s nulovým zájmem o životní prostředí. Jo, a co se týče bezpečnosti, tak v tý Americe to mají taky lepší - viz testy IIHS a pak tu mnohopohlavní frašku, kde se řeší co a kdy komu pípá na nervy. Já kdybych bydlel v ČR a plánoval nové auto, neváhal bych ani minutu a dovezl si voňavku z normální (z tohoto pohledu) části světa.

Inženýr
26. března 2019, 19:30
2
Crossover pro manželku za 300 tisíc

Nejsem si jistý, co konktrétně tazatel vyžaduje. Píše o malém crossoveru, ale v seznamu je třeba z Evropského hlediska klasické SUV střední velikosti (pokud nepočítáme mastodonty jako Q7, GL apod.). Třeba Tiguan je typické SUV jako například Honda CR-V nebo Toyota Rav-4, ale třeba Mokka i ten Qashqai jsou spíše "větší hatchbacky".

Já bych se taky samozřejmě přiklonil k tomu Céervéčku. Tyto Hondí automaty sice v porovnání s manuálem berou motorům nějaký výkon, ale prý jsou typicky spolehlivé.

Inženýr
25. března 2019, 08:12
0
Zlatá vrána: Investiční klenoty české inzerce

Hm, a nikdo normálně nemá potřebu.. Chtěl jsem napsat "nikdo normálně nemá potřebu se nad tím pozastavovat".

Inženýr
25. března 2019, 08:10
2
Zlatá vrána: Investiční klenoty české inzerce

Ty vole, lidi.. Na tomto webu je bezpočet článků, většinou napsaných podle subjektivních dojmů autora, a nikdo normálně nemá potřebu. Já reagoval na Ratana Grocha z toho důvodu, že mi jeho komentář přišel jako zbytečné rýpání, ale teď vidím že jsem tak učinil zbytečně a vás kterých se toto poukazování na nenažranost a naivitu některých prodávajících snad dotýká je tady víc. Ono je potřeba si uvědomit, že článek je do jisté míry napsán pro pobavení (alespoň já tomu tak rozumím), a je jisté že to Radkovi dalo dost práce udělat obsáhlý výběr a nějak normálně to okomentovat. Nevidím tady potřebu zabývat se, s prominutím, kokotinama a řešit oprávněnost(!) vyvešení inzerátů jako Escort v kabriu za půl míče+. My tady nejsme partička idiotů, kteří nerozumí tomu že si prodávajíci může prodávat co chce za kolik chce. Aniž bych chtěl kohokoliv obviňovat, tak to vypadá jako by se to tady hemžilo podobnými "jakoprodejci", a autor vám podobnými články potenciálně kazí kšefty. Pak je tu tady v diskuzi hromada blábolů, ale taky kvalitních příspěvků, které by se ovšem hodily pod odbornější článek o prodeji ojetin, né tady pod vyloženě oddechový článek z kategorie "perly".

Inženýr
23. března 2019, 00:23
3
Zlatá vrána: Investiční klenoty české inzerce

Tvoje blogy som si prečítal rád a aj ako s diskutérom s tebou väčšinou súhlasím, ale ako máme chápať tento komentár? Ja osobne som rád, že sa tu tento článok objavil a teším sa na pokračovanie. Z diskusie je jasné, že nie som sám. Čo sa týka tej profilovky, tak tam možno Radek vyzerá ako keby si dal zmrzlinu od pouličného predajcu a zistil, že najbližší hajzel je kilometer ďaleko, ale ak na to pôjdeme podľa tvojej logiky, tak sa opýtam - ubližuje tá profilovka tebe alebo niekomu inému?

Inženýr
22. března 2019, 23:00
3
Zlatá vrána: Investiční klenoty české inzerce

Teď doufám, že jsme tady jakože dobrá parta a nebudeme si kazit kšefty. Vypadá to tak, že začnu do Čech vozit Escorty v kabriu. Tak jestli náhodou, mám to obsazený, jo?

Test ojetého Veyrona již brzy!

Inženýr
20. března 2019, 20:26
1
Hyundai H-1 Tour: Trajekt pro dlouhé oceánské plavby

Takto. Víte, jak máme ty moderní zápaďácký rejtingy, jakože nějaká agentura se na ulici na něco zeptá pěti Čechů (z toho tří Vietnamců a jednoho Ukrajince), a pak třeba vyhodnotí, že 20% české populace běžně konzumuje psy.. Tak si představíme, že my tady na Autíčkáři reprezentujeme veškeré motoristy v ČR.

Kolik procent, a vůbec kolik zdejších motoristů by si tento dopravní prostředek pořídilo? OK, podívejme se třeba na to, jak by to mohl vidět Bříza. Velký a těžký kluk, má vlčáka který potřebuje hodně místa aby si mohl oblízat kulky, a pak taky tvrdí že někdy vozí použité "věci a lidi", takže potřebuje anonymitu. Jedno z mála aut, kam se fyzicky pohodlně vejde, má tam dost místa, a taková dodávka Hyundai (natož na podobných kolech) je prostě dokonale anonymní šedá myš. Zdánlivě ideální volba, že? OK, tak máme jednoho. Dále třeba Krab. Člověk, který má prakticky neomezenou zásobu peněz a finanční stránku při nákupu aut nemusí řešit vůbec. Tento Hyundai pro něj taky představuje praktickou volbu - může si tam schovat hromadu věcí (Lotuse, náhradní díly na 996), a určitě nehrozí aby se mu do něčeho takového někdo vloupal a odnesl si třeba toho Lotuse.

Ať přemýšlím jak přemýšlím, vidím tak maximálně dva potencionální zákazníky tady od nás.

Můj názor na auto samotné - designově totální nuda, a to jak v porovnání s ostatními Hyundayi, tak s jinými dodávkami. V interiéru se mi třeba podobné barvy líbí, ale nemohu se zbavit dojmu že ty sedačky vypadají jak potažené levnými potahy co mají imitovat kůži. Ta kola pak autu vysloveně nasazují korunu, a víc k tomu ani nemám co říct. Milion Korun Českých? Kdo za to dá ty peníze? Z důvodu naší přílišní vyspělosti a západnosti tady nikdo hodně dětí nechce, a kdo jich u nás hodně má tak většinou jezdí třídou E nebo Žigulem. Takové větší MPV, třeba S-Max toho pro větší rodinu neudělá míň, jezdí jako auto, a jeho cena se nerovná HDP pobaltské země. VIP transport pro hotely, letiště? No dejme tomu, ale proč vybrat Hyundai namísto Multivitamínu nebo jak se to jmenuje? Dodávka má být hlavně praktická a odolná. "Civilní" verze, třeba jako "maršrutka" v postsovětské zemi by taky nebyla k zahození, ale ne za ty prachy. Skutečný VIP transport už dávno používá VW a Viana, a při pohledu na konkrétní vůz bych na jejich místě neměnil.

Nic proti Hyundayi, ale ať tomu dají normální cenovku, nebo z toho udělají "luxusní" dodávku. Tohle není ani jedno.

Inženýr
20. března 2019, 16:08
0
Hyundai H-1 Tour: Trajekt pro dlouhé oceánské plavby

Tak vono se mezi těma "blekkabama" najdou i jiná auta než ty typické londýnské taxíky. Já měl na mysli to, že tyto Hájundaje nejsou mezi běžnými taxíky nějak rozšířené. A jinak jo, v Anglii je to trochu jinak. Tady v Anglii jsou velmi populární Škodovky, nejvíc Oktávie a často nějaký Superb.

Zondy tady nějak moc nejezdí, ale ty pražské taxíky jsou zase něco jiného. Praha je Praha a v Praze je blaze. To nemůžeš porovnávat se "zapražskookružní" Českou Republikou.

Inženýr
20. března 2019, 14:33
0
Hyundai H-1 Tour: Trajekt pro dlouhé oceánské plavby

O tom taxíku nic nevím, ale mezi tzv. minicaby se určitě nějaký větší Hyundai najde. Jinak v tom taky vidím Cullinan.

Zonda je spíš takový crossover mezi hypersporty, ale jako jasně - co si člověk udělá, to má.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Ford Mustang 3.7 V6 2016
Ford Mustang 3.7 V6

2016 rok výroby
227 koní výkon
3 690 ccm objem

Ford Mustang SN 3.8 v6 1993-1998 1993
Ford Mustang SN 3.8 v6 1993-1998

1993 rok výroby
142 koní výkon
3 800 ccm objem

Buick Rendezvous CXL, BK26, KOMBI 2006
Buick Rendezvous CXL, BK26, KOMBI

2006 rok výroby
145 koní výkon
3 499 ccm objem

Citroën XM 3,0 V6 Exclusive 1996
Citroën XM 3,0 V6 Exclusive

1996 rok výroby
167 koní výkon
3 000 ccm objem

Mazda MX-5 Miata - 1,8 kompresor 1990
Mazda MX-5 Miata - 1,8 kompresor

1990 rok výroby
160 koní výkon
1 840 ccm objem