načítám data...

Téma Z nuly mechanik

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Adam 08. prosince 2015, 19:50
Díky za reakce ;) Měl bych doplnit že mi je 18, žiju s rodiči v bytě v Praze. Všechny 3 auta (Superb, 5008 a E36) stojej v podzemních garážích, kdy mě kolemjdoucí probodávají pohledem i za to, že tam moje 20 let staré BMW vůbec stojí. Pro doplnění, naproti mne stojí S63 a vedle F355 Targa... Z toho všeho doufám vyplývá, že místo postrádám :/
Má ta knížka opravdu smysl? Ze své vlastní zkušenosti ze strojárny vím, že velká většina knih/učebnic je bez výkladu k ničemu.

Tento příspěvek byl 08.12.2015 v 19:51 upravován.
JLK 08. prosince 2015, 19:18
Vikis: Kdyz nemas cele auto, dotahni si z vrakoviste treba motor a zahraj si s tim lego. Idealne V6-12, z toho se potom da udelat pekny stolek, jestli se ti to nepodari dat dohromady.
PepaSFI 08. prosince 2015, 19:18
hlavně je potřeba morální podpora "zase se v tom hrabeš? Dyť to jezdí, tak co s tím pořád děláš? Pojede to odpoledne? Potřebuju odvézt do města tak né abys to rozvrtal! A proč to nedáš do servisu? Proč sis nekoupil něco pořádnýho? " Ale jinak stačí celkem málo. Nějaký rovný a pevný místo, když je to pod střechou, tím líp. Když se to dá zavřít, ještě lepší. Hever a dvě podpěry, někde v obchoďáku nebo Autokelly za pár stovek. Nářadí se dá taky pořídit lacino. Nemyslím zrovna nějakou srandu z tržnice, ikdyž je pravda že já mám Golu z Polska za 150 kč už asi 20 let a zatím jsem jen zničil rukojeť u šroubováku ale v hobbymarketech se dá nakoupit použitelný vercajk rozumně. Sada plochých nebo radši očkoplochých klíčů, nějaká Gola neboli sada nástrčkových klíčů s ráčnou a nějakýma pomůckama, pár různých šroubováků. Klíč na svíčky. Momentový klíč se taky hodí, úplně stačí za pár stovek z Lidlu. Kladivo, nějaké ty kleště, kombinačky, štípačky, hasákové neboli sikovky neboli hasačky-prasačky na znásilnění věcí co ničím jiným nejdou. Něco na elektriku, nejjednodušší a nejlevnější měřák co se sežene. Většinou se měří jen "je-není, vede-nevede", na to stačí cokoliv. Diagnostika se dá koupit na aukru za dvě stovky a univerzální programy k tomu jsou zadarmo, na základní čtení chyb a pár obecných věcí to úplně stačí. A protože dnes jde koupit cokoliv a skoro kdykoliv, není problém dokoupit chybějící věc třeba v neděli odpoledne, takže žádný nervy, ono se to časem sejde.
Yatka 08. prosince 2015, 19:11
Já se v tomhle směru začala vzdělávat s prvním autem a poznáním, že se mě většina servisů snaží natáhnout (důvěřuj, ale prověřuj...). Takže to začalo zběsilým projížděním diskuzí na netu, pokračovalo to kecáním o auto pajšlu s každým, kdo byl jenom kapičku ochotnej poslouchat a něco sdělit a následně pokusy na mých vlastních strojích... Nacpala jsem se do dílny prvnímu týpkovi, co snesl moje kibicování a trávím tam každý víkend, který mě manžel pustí a sem tam si na autě něco i udělám - pravda, absence nářadí a sem tam i hrubé síly, mě zatím nepustila dál, než ke škrtící klapce, filtrům a podobným trivialitám, ale snaha je. Aspoň teoreticky se teda vzdělat snad dá :)
Woyta 08. prosince 2015, 17:39
Tu hru jsem hral. A opravdu jsem se hodne nasmal.
Spousta veci tam je strasne zjednodussena aby se to dalo hrat.

Doporucuju spise hruWorld of Guns: Gun Disassembly a v ni si poridit model auta.
http://store.steampowered.com/app/304320/

Sice to je porad zjednodussene ale dilu je mnohem vice.

Tento příspěvek byl 08.12.2015 v 17:39 upravován.
Vikis 08. prosince 2015, 16:52
Podobný téma mě trápí docela dlouho... Prosotory mám, nářadí taky, ale auto na to není (je, ale v tom se mi hrabat nechce), začínám koukat po nějaký plechčce a pak se do toho pustim :) Docela se mi líbí hra na počítač Car mechanic simulator 2015, tam aspoň člověk dostane hrubou představu co, jak a kde asi je :) jinak je pravda, že dokuď se v tom člověk nebude hrabat, tak se nic nenaučí...
Yatka 08. prosince 2015, 12:17
:D Popravdě už delší dobu přemýšlím, jestli nevymámím z některýho souseda u nás v dědině nějákou Š105ku, abych se naučila na něčem fakt spartánským a aspoň na chvilku přestala myslet na MR2, nebo CRX. S tím už se mi nebude chtít na demolition derby ... No jem tu nováček, budu pečlivě sledovat a snad se jednou odhodlám a připlížím se na vás kouknout aspoň spoza rohu.
Woyta 08. prosince 2015, 11:54
No docela by jsi se divila co se tam obcas objevi.
Nam se ta idealni stopa taky zrovna moc nedari ale postupne zrychlujeme.
Auta mame skoro zadarmo, tak se nebojime, ze je nekde zrusime. Stejne k tomu maji uz blizko. :D
Yatka 08. prosince 2015, 11:09
Souča: No koukám tu mlsně na PlechCupový reporty... ale asi bych se styděla tam strčit nos, byvší velká řidičská lama.

Každopádně mě, co se servisu týče, dal největší základ starej dieselovej Sunny.
Souča 08. prosince 2015, 11:04
V Praze a Budějovicích je VOŠka s oborem "diagnostika a oprava silničních vozidel", to mi přijde jako dobrej start. A jinak prostě koupit nějakou počáteční srdcovku a makat na ní :) Případně se zkusit zůčastnit i těch nejvíc amatérskejch závodů, v ČR jich je dost, drahý to není a spousta lidí takhle začala závodit třeba s feldama.
Evlo 08. prosince 2015, 10:56
Apache: Jde to delat na parkovisti za barakem a zvysovat si tak social schopnosti.
Yatka 08. prosince 2015, 09:04
Hrabat se v autech není problém, stačí jen nějáký mít a čím starší, tím líp. Já mám spíš problém, jak se naučit pořádně jezdit. Dojíždění do práce je pruda a i když se cestama učím řadit s meziplynem, moje Premacy není asi ten správnej materiál na tyhle věci :D

Tento příspěvek byl 08.12.2015 v 09:05 upravován.
Apache 08. prosince 2015, 08:33
Doporučuju tu knížku jako Woyta, je i na ulož.to. No a pak stačí čas, prostory, nářadí a auto na hraní, ke kterému existuje dobrej servisní manuál s obrázkovym postupem na každou blbůstku. Mně z tohodle seznamu bohužel chybí ty prostory...
Woyta 08. prosince 2015, 01:35
Kup si Nissan 200SX S13. Ze servisniho manualu (900 stran) nevylezes. :D
Zacinal jsem drobnostma a ted uz bych se pustil i do vnitrku motoru. Zbytek uz jsem nejak rozebiral.

Pripadne prirucka pro automechanika je dobrej zacatek.
http://ucebnice-studium.hyperinzerce.cz/ss-ucebnice-automobily/inzerat/8649386-prirucka-pro-automechanika-rolf-gscheidle-a-kolektiv-nabidka/#.VmYlrhVrhaQ
VoFi 08. prosince 2015, 01:33
Mi připomíná cestu, po které začínám kráčet já..
Začalo to rozebráním dveří (páč se páčky odmítaly vracet zpátky) potom hrabání se v zapojení autorádia.. Na dalším autě výměna kol, "oprava" těsnících gum kolem dveří, výměna hadice u chlazení.. V nejbližších týdnech mě čeká vyčištění chlazení a výměna oleje + přepájení kabelů v 5-tých dveřích. Na jaře snad nové tlumiče a rozvody..
Je toho dost, jsem zvědav jak to zvládnu.. Myslím si, že je to jako s řízením - jinak než zkoušením se to naučit nedá
spooon 07. prosince 2015, 23:40
Já na tom byl před pár lety dost obdobně. Bylo mi 14, tak nějak sem cítil, že mě to táhne ke všemu co smrdí benzínem, a tak sem si koupil svoji první věc na benzín, Jawa Dandy 50. Do tý doby sem na ničem nic nedělal. Ale peněz bylo málo, a tak se stalo, že sem vyměnil přední brzdový destičky. A pak olej, celou spojku, zadní rozetu s řetězem...no a takhle to pokračovalo i s prvním autem, nejdřív náplně, brzdy, pak ramena, tlumiče...no a poslední trumf v podobě vyndání a po GO zase nandání motoru do MX5. Všechno jde, stačí jen chtít. Na vše mi stačila gola sada za 3000,- plus sem tam nějaký kleště atd.
Na netu je všude návodů milion, tak směle do toho ;-)
onsad 07. prosince 2015, 23:30
Prostě se začni v nějakém autě štrachat. :D Kup si nějaké nářadí a něco rozeber, slož, vyměň. :) Pokud máš prostředky, kup si nějaké auto na naučení. Nějaký PlechCup speciál, třeba. Rozbij to na okruhu a potom to oprav.
František Čáslavský 07. prosince 2015, 23:17
Adam: Mighty car mods a dělat to jako oni. Na spoustu věcí nepotřebuješ ani moc nářadí, ani moc prostoru, takže se prostě postupně učit. Nebo si kup plečku.
Adam 07. prosince 2015, 22:51
Už dlouho se snažim vymyslet, jak se stát alespoň základním mechanikem. Vždycky sem totiž slintal nad vašima fotkama, kde děláte na všem možném. Otec tomu nikdy moc žádný extrémní skill nemá, už asi 16 let střídáme nové Superby s Passaty. Můj osobní rekord je oprava stahovačky na E36 :D.... A tak se ambiciózně zeptám, nenapadá vás nějaké spásné řešení?