načítám data...

Woyta

JménoVojta Nekvapil
BydlištěJičín
Registracepřed 8.3 rok.
Poslední aktivitapřed 12.1 hod.
WWWgoogle.com/+Woyta
Příspěvků ve fóru260
Komentářů u článků924
Pozitivních komentářů u článků171
Negativních komentářů u článků10
Možnostinapsat zprávu

Poslední blogy

Off road zážitek - neuspěšná povídka.

22. prosince 2019, 13:31 10 komentářů

Ve článku o zadání soutěže jsem psal, že moje povídka bude zřejmě vyřazena pro drzost ( :D ). Což se zřejmě i stalo a tak ji tedy zveřejňuji takto ať se pobaví i ostatní.


Posledních 50 komentářů

Woyta
předevčírem v 16:04
0
Škoda Enyaq iV Coupé RS: Nejvýkonnější Škoda v historii... aspoň občas

Evidentně máme na mysli oba jiné zaseknutí. U aut co mají bubny jen jako ručku je riziko, že se při blbnutí zasekne a už neuvolní. Proto se u driftu používá hydraulická ruční brzda.

Woyta
29. září 2022, 23:33
-2
Škoda Enyaq iV Coupé RS: Nejvýkonnější Škoda v historii... aspoň občas

Prima je i koncept motor jako generátor u Chevy Volt (Opel Ampera). Ale skončilo to průserem kdy je levnější všechna auta vykoupit než opravit. Ano zase baterky. Škoda, že někde v histori skončil koncept s elektrolitem. Člověk přijel na pumpu, odčerpal vybitý, načerpal nový a hned se pokračovalo. Elektrolit by se pak pomalu dobíjel v čerpací stanici. Myšlenka to byla pěkná. Použitelnost normálního auta a dobíjení neznamenalo ohromný odběr v síti. Asi se schodneme na tom, že elektromotor je celkem prima ale ty uložiště energie jsou na pytel. Hodně se mluví o vodíku a palivových článcích ale vodík neumíme rozumně získat.

Woyta
29. září 2022, 23:08
0
Škoda Enyaq iV Coupé RS: Nejvýkonnější Škoda v historii... aspoň občas

Bubny co jsou navrženy jako brzda a ne jen jako parkovací brzda, ručkou nezasekneš.

Woyta
29. září 2022, 08:20
0
Škoda Enyaq iV Coupé RS: Nejvýkonnější Škoda v historii... aspoň občas

A já zase znova píšu, že to bereš moc doslova a s tou myšlenkou lze souhlasit částečně. Na ježdění kolem komína stačí auto na stlačený vzduch. Desetiletý elektromobil bude spíše sázka do loterie než spolehlivé auto na dojíždění. Zase ty prokleté baterky. A trasu jakou popisuješ jezdím každý den s dvacetiletým autem. Donedávna s ještě starším. A pořád mám dojezd 700-800km. Takže případná otočka do Prahy (240km) není problém. Se starým EV abych scháněl jiné auto co tu trasu dá. V případě dojezdu co zmiňuješ by byl problém i trasa co jezdím celkem pravidelně. Do práce, do HK a domu (100km).

Woyta
29. září 2022, 02:36
0
Škoda Enyaq iV Coupé RS: Nejvýkonnější Škoda v historii... aspoň občas

A už jsme zase u spotřeby. :) Chceš jet rychle po dálnici, topit, klimatizovat nebo táhnout přívěs? Tak reálný dojezd dokáže klesnout hodně rychle. Němci teď nedávno měli na tohle rozsáhlý test. Co se týče dojíždění tak lidi každý den jezdí do práce i poměrně dlouhé trasy. Jako externisti jsme třeba každý den v plném obsazení ujeli 160km. To je třeba trasa pro některá Ev hraniční, hlavně v zimě. Pro mě je EV auto na 80% tras. U zbytku představuje velké nepohodlí, nebo je rovnou nepoužitelný. A to mám možnost dobíjet doma. Spousta lidí ale tuhle možnost mít nebude takže budou muset trávit čas někde u nabíječek. Vím o obchodním zastupci co místo naftové Octavie dostal Enyak. Teoreticky pro něj mělo být vyhovující. Prakticky to dopadlo ale jinak. Plánovat trasy moc nejde, jede se kam je potřeba. Začal nestihat schůzky a jejich počet musel zkrátit na polovinu. Dost času trávil u nabíječek. Ve finále raději změnil zaměstnání. Ta myšlenka o smyslu auta pro krátké trasy jistou logiku má. Provoz takového auta vychází dráze a levnější může být i třeba taxi. Tím získáš i funkční autonomní řízení. :)

Woyta
28. září 2022, 18:25
2
Škoda Enyaq iV Coupé RS: Nejvýkonnější Škoda v historii... aspoň občas

Občas jde potkat názor, že elektro auta jsou pro lidi, kteří auto vlastně nepotřebují. Častečně s tím jde souhlasit. Pokud jezdíš jen krátké trasy tak tě omezovat nebude. Jakmile jezdíš každý týden pracovně do německa tak podle kalkulátorů bych každý týden strávil 8h na nabíječkách. Elektro mi nevadí ale ty baterky jsou stále problém limitující použitelnost a životnost.

Woyta
28. září 2022, 18:10
1
Škoda Enyaq iV Coupé RS: Nejvýkonnější Škoda v historii... aspoň občas

Vespista: Pleteš se EV jsou na brzdy náročné protože to jsou těžké krámy a musí splnit stejné bezpečnostní předpisy. Jen je méně využívají kvůli rekuperaci. A jakmile se moc nepoužívají tak mají tendenci zatuhnout a zareznout. Majitel leafa zmiňoval, že zadní třmeny mění průměrně, jednou za dva roky. Bubny na tohle trpí méně, protože jsou chráněny před vnějšími vlivy.

Woyta
16. září 2022, 01:34
2
Kolik kilometrů vydrží vaše auto?

Ja si loni kupoval Subaru Outback. V inzerci bylo hodně aut se 400k na hrbu a i kousky přes 600k. Takže kousek co jsem sehnal se 220k je vlastně čersvě zajeté auto. :D

Woyta
13. července 2022, 01:25
2
Škoda Octavia RS: Rychlá nebo Sportovní?

Předpokládám, že to bude pneu co tam dává výrobce. Tedy obutí na kterém bud většina těch aut jezdit.Takžé vásledek odpovídající. Málokdo vyhodí nové gumy hned po koupi auta. Takže jo je to průser. Tady není na místě je chránit. Úspora pár gramů CO2 na úkor bezpečnosti.

Woyta
10. července 2022, 21:09
0
Škoda Octavia RS: Rychlá nebo Sportovní?

Akorát tohleto je docela ostuda.

Woyta
06. července 2022, 18:56
2
Autíčkářův týden: Trochu jiné elektromobily a nejlepší rodinné auto na trhu (+ jedno překvapení)

Bronco je v případě Fordu spíše pokus o záchranu. Prodeje klesají hodně rychle.

Woyta
28. června 2022, 14:32
0
Ptejte se: Můžu na trackday i se svým autem?

Ještě se zapomnělo na auta Mňamdopiči. Což byla bouraná BMW oholena na kost. V případě modrého exempláře kromě klasický chybějícího interiéru, panelu a dalších zbytečnosti. Auto končilo hned za uložením zadní nápravy. Zbytek byl odřezán.

Woyta
28. června 2022, 14:15
0
Woyta
27. června 2022, 22:58
0
Ne-report z Isle of man TT 2022

Se sajdou to není sranda. Tam končej rovnou dva. V Hořicích pár roků nazpět skončil otec s dcerou ve stromě po srdeční příhodě.

Woyta
08. června 2022, 20:49
0
K čemu že je dobrý Dodge RAM 2500 Power Wagon?

Já jen, že když jsem zkoušel hledat letenky, tak se mě to snažilo nechat letět z Vidně s cenovkou 25k za jednu zpáteční. Z Londýna mi to nabízelo kolem 15k. Asi holt neumím hledat levné letenky. :D

Woyta
06. června 2022, 18:08
0
K čemu že je dobrý Dodge RAM 2500 Power Wagon?

Let z Londýna s Deltou? Říkám si za kolik byly letenky, že se to vyplatilo.

Woyta
15. května 2022, 10:39
0
Nejnepochopitelnější závady, jaké se vám přihodily

Kolega 3 dny stará nová Octavia a prasklo čelní sklo. Taky se zjišťovalo proč. Příčina byla pnutí v rámu okna. Jakmile na to svítilo slunce, tak se rám zkroutil, no a sklo to nedokázalo vykompenzovat.

Woyta
15. května 2022, 10:35
0
Nejnepochopitelnější závady, jaké se vám přihodily

Spíše se nedostal signál k solenoidu, který zaškrtí přívod paliva do motoru.

Woyta
15. května 2022, 10:31
1
Nejnepochopitelnější závady, jaké se vám přihodily

S BMW E36 Compact se mi v Mýtě přihodilo, že projíždím zatáčku, šlápnu na plyn, motor zdechne a začne na silnici chrlit chladící kapalinu. Hledali jsme co se stalo ale, žádná známka života. Auto dojelo domu na tyči tažené Fordem Scorpio, kterému jsme ten den na okruhu měnili rameno protože prasknul čep. Dva dny jsem pak s multimetrem proměřoval veškerou kabeláž až jsem přišel na drát, který na vstupu napětí měl ale na výstupu ne. Tak jsem sundal tapec a sleduji drát. Najednou koukám, drát přestřižen a vedou z něj kabely někam do podlahy. Sledováním kabelů jsem se dostal až za tapec do kufru, kde se na kabelu klimbal spínač. Jeden drát se uklepal. Tajný vypínač o kterém mi majitel neřekl. A vychcaná kapalina? Ukázalo se, že na vině je víčko chladiče. O tři víčka později, jsem zjistil, že víčko musí být od výrobce chladiče, jinak k sobě nepasují a netěsní!!! Na tyjné vypínače mám kliku. U jiného auta ho zase někdo dal pod palubku. No a při mých rozměrech bylo poměrně snadné se trefit kolenem. Startér točil motorem a auto nic. Ale tady se našel hned co jsem vyndal měřák a začal demontovat obložení. No a naposled mě potrápila E46 Compact. Baterka mívala ráno divné hodnoty napětí. Nicméně auto startovalo a jezdilo. Jednou ráno otočím klíčkem a voltmetr ukazuje 8v. Nabiju tedy baterku a druhý den ráno měla 11v. Pak jsem si všimnul, že občas pod palubkou je slyšet běžící větrák i když je auto vypnuté a na klima a topení se vůbec nepoužilo. Tak jsem začal tahat pojistky v přihrádce, všechny pojistky venku a větrák stále běží. Pak soused začal sekat zahradu, tak se hledání příčiny na netu. Všechny diskuze odkazovali na jednu součástku. Jěžka v topení. Tedy soubor odporů pro ventilátor. Dal se nový a je klid. BMW do ježka k odporům přidalo také tranzistory, přes které klimatizace spouští ventilátor. Časem ale teplem popraskají spoje a ježek si začne sám vytvářet signál pro spuštění ventilátoru. Tento problém, se týkal první generace ježků, které většinou stihli umřít v záruce a kvůli tomuhle problému se používali jen pár roků. Můj rekordman se dožil věku 21 let. Ještě mě napadá jedna věc. Na foru jsme jednou řešili proč se při šlápnutí na brzdu rozsvítí celé auto. Příčinou nebyla vadná elektronka podniku Katoda Olomouc ale vadná nová žárovka 21/5w v zadním světle.

Woyta
10. května 2022, 17:13
1
Bazarový snílek: Bez střechy levně

"Moc velký" jsem slyšel, když jsem prodal Corsu D 1.2 a dotáhnul Outback BP9 2.5. Stačilo pár týdnu a Outback jezdí víc, než Corsa. Víc místa pro pejska a zavazadla v kufru, klimatizace, vysokej podvozek,.... A najednou to není tak velký. Oproti jiným kombíkům je to ještě krátký.

Woyta
25. dubna 2022, 20:07
0
Motor roku 2001 v roce 2022

Co je to za verzi Inpy? To co mám mi u N42 tyhle věci nenabízí.

Woyta
02. dubna 2022, 14:49
0
TopX: Nejdivnější motorsporty

Pružiny zas takovej problém nejsou. Jde je vyrobit na míru. Stejně tak tlumiče. Stabíky budou horší ale taky je jde vyrobit.

Woyta
29. března 2022, 13:46
0
Rubrika Ostatní značky aneb jakostní výběr z české inzerce

Tak kus Jaguáru ti můžu nabídnout. Mám z něj disky a asi je budu posílat do světa.

Woyta
28. března 2022, 00:51
2
Škoda Locusta: Západní kára na východní způsob

V depozitáři škodovky jsem měl možnost kouknout na dvě 120 s motorem vpředu. Jinak co se týče světel, tak nejvíce se mi líbí co tomu provedli u Gunsch v německu. Světla z Audi 100 tam tak nějak sedí.

Woyta
20. března 2022, 22:22
1
Trackday Vysoké Mýto 9. 4. 2022 – Otvírák sezóny je tu!

Stěžuj si. U Compactu se seriovými brzdami jsem po pár kolech ze třmenů vypouštěl páru. :D

Woyta
20. března 2022, 22:20
1
Enyaq Coupé RS iV je nejvýkonnější škodovka, ale sportuje pouze rekreačně

Nemusíme jít do extrémů. Co jsem jezdil služebně do Boleslavi tak hromada Pražáků jezdila na víkend do Krkonoš. To máš kus po městě, kus po dálnici, kus po silnici první třídy, kus v kopcích, k tomu páteční provoz a naložené auto. V cíli toho moc v baterce nezbyde. No a podle mapy rychlo nabíječek se asi všichni sejdou ve Vrchlabí.

Woyta
13. března 2022, 23:17
0
Enyaq Coupé RS iV je nejvýkonnější škodovka, ale sportuje pouze rekreačně

Pražáci. :D Nezapomeň, že taky nejedeš s prázdným autem a kde to půjde, tak budeš chtít použít dálnici. Nedej bože kdyby jsi chtěl navíc topit, či zapnout klimu. Pak ten reálný dojezd klesá velmi rychle. A ty 2kw musíš ještě rozdělit mezi dům a auto.

Woyta
13. března 2022, 15:46
0
Daewoo Tico: Jak málo stačí k radosti

Věř mi, že přetryskovanej karbec by se ti mooc líbíl. Ta dynamika je pak jinde.

Woyta
13. března 2022, 15:41
0
Enyaq Coupé RS iV je nejvýkonnější škodovka, ale sportuje pouze rekreačně

A kterej chalupář ma na chalupě přípojku která to rozumným tempem dobije aby mohl jet domů. Ne s rychlodobíjením po cestě na mě nechoďte. V neděli večer to jsou vždy kolony aut, takže rychlodobíjet nebude kde.

Woyta
02. března 2022, 10:23
0
Motor roku 2001 v roce 2022

No mám ten zázrak doma dva měsíce a zatím jsem jezdil 14. Pomalu bych si už mohl škrtat bingo všech chybových kódu co jsem už viděl. Měnil jsem čerpadlo, váhu vzduchu a teď mi náhlou smrti umřela jedná cívka. Plasty rozvodu se podle barvy zdají nedávno měněny takže tady bych měl být na nějakou dobu v klidu. Vakuová pumpa šla celkem v klidu když se vyhodil kus firewallu za ní. Dosedací plochy řádně očištěny a šrouby dotaženy dle správného postupu. 0; 5 a nakonec 8nm. Tak uvidíme zda bude prosakovat. Na separátor se netěším ale je to nutnost. Říkám si jestli jsem si neměl po 1995 pechcup E36 koupit nějakou mladší a v lepším stavu. Zlatí Japonci.

Woyta
15. února 2022, 00:14
1
5 automobilových chyb ve filmech a seriálech

K bodu 5 bych dodal, že na interierové záběry se používá ořezaná kastle aby se dalo s kamerou dostat všude. V případě větší produkce na to mají více aut, nebo jednou ale mají třeba výměné panely. V případě Rychle a zběsile je většina interiérů natočena v jedné Hondě Civic. Craig Lieberman se dost rozpovídal o natáčení.

Woyta
14. února 2022, 23:46
0
Fabryka Samochodów Małolitrażowych: Maluchova domovina

Školitel na Catii nám vyprávěl o prototypu 120L která se dostala do soukromých rukou a jezdila v provozu. Řízení mělo vůli celou jednu otáčku. Drobné korekce asi byly velká sranda.

Woyta
14. února 2022, 23:43
0
Ptejte se: Rodinné auto do města za 200 tisíc

Zkus si dát před auto značku, kde už vidíš na zem. Ve většině SUV co potkávám řídí někdo kdo je za volantem sotva vidět. Pak se ta vzálenost ještě zvětšuje. Menší objekty se tak snadno skryjí.

Woyta
02. února 2022, 22:47
1
Fabryka Samochodów Małolitrażowych: Maluchova domovina

No ruku jsem měl zajímavě zalomenou ale na to parkovišti jsem moc řadit nemusel.

Woyta
31. ledna 2022, 23:41
3
Fabryka Samochodów Małolitrażowych: Maluchova domovina

No s moji postavou je jízda ve 126P docela komedie. Hlava u stropu. Volant mezi nohami, že je problém otočit i o čtvrtinu a řadička kdesi pod kolenem. A k tomu jsme zkoušeli driftovat na sněhu.

Woyta
17. ledna 2022, 20:26
1
Nová auta, nové automobilky, nové možnosti

Stirling ukaž mi jedinné jiné moderní auto než Tesla kterému za prudkého deště upadne zadní nárazník. Tohle je zatraceně velkej nedostatek. Jak zkušební, tak konstrukční.

Woyta
09. ledna 2022, 20:28
5
Nová auta, nové automobilky, nové možnosti

U Tesly mě fascinuje jediná věc. Jak nekvalitní a evidentně nedostatečně otestovaná auta prodávájí zákazníkům. A ti jim to nejenže neomlátí o hlavu ale ještě je hájí.

Woyta
23. října 2021, 00:18
0
Autíčkář se ptá: Auto pro maminku? (Už zase?)

Třetí generace asi rok starej a ani neměl moc najeto. Měli jsme mít Mazdu 3 s robotem ale ta nebyla včas připravená, tak jsme dostali tohle.

Woyta
23. října 2021, 00:15
0
Autíčkář se ptá: Auto pro maminku? (Už zase?)

Tak to asi zbývá obvyklý podezřelý Ford Focus a a neobvyklý podezřelý Daihatsu Sirion.

Woyta
18. října 2021, 17:30
0
Autíčkář se ptá: Auto pro maminku? (Už zase?)

S Jazzem jsme 14dni jezdili v Japonsku a na variátor nepadlo jediné slušné slovo. Strašně dlouho přemýšlí jak se zachovat.

Woyta
18. října 2021, 01:46
0
Autíčkář se ptá: Auto pro maminku? (Už zase?)

Opel Corsa D a E by mohli být zajímavé. Vyhnout se tříválci a mělo by to být celkem spolehlivé auto. Je to relativně kompaktní, dobrej výhled, dost prostoru uvnitř. Rozvody řetězem. Naše 2008 sloužila prvních 150km jako služebák Pepsi a dalších 35k u nás něž jsem mámu přesunul do Subaru Outback. (Sice trochu nadává na velikost ale kufr oceňuje :D ) a Corsu poslal dál. Za 7 let se měnila jen váha vzduchu a vložka zámku. O Civicu jsem slyšel něco o korozi ale jinak je fakt ošklivej. :D Z VWG má vzhledem k cenám smysl zabrousit k Seatu. Teď me napadá co Mini Cooper? Cenu si celkem drží a je to "malé" a roztomilé. Jen to je technicky BMW.

Woyta
23. září 2021, 11:28
-1
Ptejte se: velký offroad, dodávka se čtyřkolkou, nebo něco úplně jiného?

Žádné Subaru? To se divim. Doma mám teď 2006 Outbacka 2,5l. Docela mě překvapuje, jak svižně jde zvednutej kombík na univerzálních vysokoprofilových 15" protáhnout okreskama. Co se týče terénu, tak je to stálá 4x4 a když se dá do zadního diferaku locker, tak je to v terenu hodně schopné. Ale pro tazatelku budou asi zajímavější větší modely jako třeba Forester.

Woyta
09. července 2021, 20:08
0
Autíčkář se ptá: Existuje dostupná náhrada za MX-5?

No s tím, jak teď vypadá trh je problém najít slušnou ojetinu za pěkné peníze.

Woyta
05. července 2021, 17:05
0
Autíčkář se ptá: Existuje dostupná náhrada za MX-5?

Daily třeba E46 compact. Oproti E36 má pozink a schopnější nápravy. Slušnej kousek nebude rahej a většina rozpočtu zůstane na rudou potvoru. No a nebo začít koukat po GT86.

Woyta
17. května 2021, 12:29
0
BMW X1 sDrive 18i: Chyba v zadání

Jak koukám na fotky budíků, tak analog nevidím. Jen velký displej a na něm přilepené rámečky. Což je dnes oblíbené řešení. Poctivou klasiku se servomotory už člověk moc nepotká.

Woyta
27. dubna 2021, 23:29
0
Je rychlejší auto nebo motorka?

Motárd bude asi zase limitovanej maximálkou. A když už si vezmeš motrku co umí zatáčky, tak proč si nevzít auto co umí zatáčky? Popravdě v autě nám bude stačit přiostřit geometrii. E46 Compact si zaslouží trošku větší odklony v předu. U E36 Compactu to byl hodně výraznej rozdíl když se nedotáčivého auta stala občas kousající hračka.

Woyta
27. dubna 2021, 23:24
0
Je rychlejší auto nebo motorka?

Jelikož mám vedle domu oblíbené poutní místo motorkářů tedy hořický okruh, tak porovnávám poměrně pravidelně. Nejvice mě to bavilo s Daewoo Tico. V lesnaté klikaté čáasti z kopce jsem byl i s malou krabicí o výkonu hrozivých 30kW rychlejší a notorkáři se nevěřícně ohlíželi přes rameno, zda jsem stále za nimi. Zatáčky a brždění holt motorkám moc nejdou.

Woyta
03. března 2021, 20:46
0
Nejlepší vozidlo na výlet do jiného okresu

Co se inspirovat minulostí? http://cestykesvobode.sdruzenipamet.cz/index.php/cs/pribehy/5-pribeh-hruseckeho-tanku Klukům v Gastownu určitě něco použitelného přebýva aby něco spíchli. :D

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Ford F250 Ranger XLT Lariat 7.5 tažné 1978
Ford F250 Ranger XLT Lariat 7.5 tažné

1978 rok výroby
240 koní výkon
7 500 ccm objem

Chrysler Newport Custom / MONTANA, USA 1969
Chrysler Newport Custom / MONTANA, USA

1969 rok výroby
216 koní výkon
6 277 ccm objem

Oldsmobile Delta 88  1968
Oldsmobile Delta 88

1968 rok výroby
365 koní výkon
7 500 ccm objem

GMC 2500 Suburban Silverado Sierra Yuko 1998
GMC 2500 Suburban Silverado Sierra Yuko

1998 rok výroby
190 koní výkon
0 ccm objem