načítám data...

Téma Z nuly mechanik

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Michal88 14. prosince 2015, 09:32
Yatka: Znám bohužel moc dobře... A on je problém, že když něžné pohlaví zahanbí "chlapa" v technických záležitostech, tak to právě nedá ješitnost... :D

Jinak, nevěš hlavu, každý se jednou učil, kdo to ale dělá sám, sice to trvá dlouho, ale o to je to větší zábava. :) Je fakt, že mně pomáhal hodně táta, byť povoláním z úplně jiného soudku, jezdil se svým otcem a nejlepším kamarádem motorkáry, večery provrtali jak v kárách, tak v autech, stejně tak pak se mnou v mládí si všechno opravoval sám, netroufá si akorát na elektriku. :)

Jinak, ze Škodifkářů nevěš hlavu, to je sekta, občas si říkám, že jsou jak Jehovisti. :D "A proč si nekoupíš něco, v čem se nemusíš vrtat, třeba Škodovku?" :D A pak mu to věčně stojí v servisu, protože na mě při koupi nedal, že auto je vrak. Zas to má ale své výhody, zvykneš si na to, že co si neuděláš, to nemáš. :D

Tento příspěvek byl 14.12.2015 v 09:32 upravován.
Yatka 14. prosince 2015, 08:11
Michal88: Díky moc, to zahřeje! V lepším případě se se mnou chlapi odmítají bavit, v horším si rejpnou. Ale jak říkám, to ani tak neva, pokud se sem tam vyskytne někdo, kdo rád pomůže, protože jsem pořád žabař a vím prd, tak spíš než dělat ramena potřebuju poslouchat zkušenější. Ale to je v naší vlasti trochu problém, anžto tady je každej strejda škodovkář a jak nemám letící šíp, zájem opadá :D
Yatka 14. prosince 2015, 08:07
Michal.913: :D to je krásný foto - tu zámkovku jsi taky vybrakoval z auta? :D Perfektně to na tu fotku sedne!
Michal88 13. prosince 2015, 22:21
Když si to tady tak čtu... :) Začínal jsem podobně, mokrej řidičák, mamky Fileta a začínal jsem na takových drobnostech, jako zakomponování do Filcky freecoolin teploměru s přísavkou na sklo, aby to nebylo moc okaté. :D

Pak to začalo, když jsem si chtěl pořídit Š1000 na renovaci, ale jsem svým způsobem rád, že to tenkrát nevyšlo, bych ji doprasil... Pak jsem si pořídil Xantii a to byla škola, jak víno. :) Xa 1,6i ve stavu vraku. Začalo to rádiem a doděláním repro, opravy různých nedostatků (špatně fungoval ventilátor topení, houpal volnoběh atd.), pak to pokračovalo úpravami (povedlo se sehnat jinou Xantii se stejným motorem na díly, která měla hromadu výbavy navíc, tak jsem to začal cpát do své - interiér, disky aj.) a skončilo výměnou motoru jen proto, že původní motor klepal s pístním čepem, byly ruplé svody a spojka už taky za moc nestála, do toho nějaké opravy na hydropneumatice...

Mě to bavilo tak, až jsem si po střední udělal ještě výučák na automechanika, taky mi to dalo hromadu věcí, ale jinak jsem se spíš už nudil, ale chtěl jsem vlastní dílnu.

Pak po koupi XMka už to byla vesměs brnkačka. Tam jsem postoupil zas trochu dál, pustil se i do karosařiny, trochu víc do elektriky (např. alarm do Xantie si nechal zabudovat, do XMka jsem si ho už dával sám, do toho přidal tempomat, palubní počítač aj.), do toho zase hlouběji do hydropneumatiky...

Ale to je pro mě jen příprava na větší projekt... Karosařina na V6 je hotová, ale kolega z práce už mě zasvěcuje do přípravy auta pod lak (to se dá udělat ještě bez stříkacího boxu). A doufám, že tohle všechno ještě zůročím u GSka. :)

Každopádně se mi vyskytl veeeelký problém. Musel jsem z domu do bytu, auta jsem musel uskladnit u našich 30 km od sebe a jímá mě cokoli dělat před barákem, jelikož jsem zvyklý na teplou garáž. :( Snad se zas vyskytne nějaký baráček s obrovskou dílnou, v bytě teda trpím, jak pes... :(

Yatka: Pokud máš pohlavní orgány uvnitř a ne zevně, tak to klobouk dolů, z té hromady lidí znám jen dvě holčiny, které jsou schopné a ochotné se motat kolem aut a už jen znalostmi o benzíno a naftožroutech strčí do kapsy většinu rádobykluků (na štígro, jednu jsem si ukořistil pro sebe. :D ). Každopádně, přeji Ti hodně zahanbených rejpalů a mnoho opravených aut a jen tak dál. :)

Tento příspěvek byl 13.12.2015 v 22:21 upravován.
Michal.913 13. prosince 2015, 16:13
Taky vše dělám venku před barákem, teď už alespoň za brankou :) a taky jsem neuměl nic a ani teď nejsem ´´mechanik´´ ale auto jsme do servisu dal jednou a naposled. Prakticky nic není problém, když je čas, i s omozenými možnostmi. Návod je jednoduchý, prostě se toho nebát a co tě trápí rozebrat a pokusit se spravit, na vlastním autě nic co by nestálo za risk, taky jsem všechno jednou dělal poprvé a když to halt nešlo tak znovu a lépe :)
martin_100 12. prosince 2015, 17:26
Jo to znam mechaničina před barákem...
Když sem měnil vodní pumpu na škopkovi čuměl z protějšího chodníku nějakej dědek ... pár minut čuměl. Pak prones něco ve smyslu že sem blbec... tak jsem se ho slušně optal co že to povídal že jsem neslyšel dobře. Otočil a jal se odcházet .... 36 plochej klíč kterej mu prosvištěl kolem ucha jeho krok poněkud zrychlil :-D :-D :-D
Od tý doby mi tu nikdo nekibicoval :-)
Yatka 11. prosince 2015, 08:49
Woyta: Pěkné, ale dokud všichni přiloží ruku, je to v pohodě, ne? :D - aspoň doufám. I já se snažím svou přítomnost ospravedlnit podáváním nářadí :D
Woyta 10. prosince 2015, 00:00
Kybicove se najdou i v uzavrene garazi. :)


Idealni je mit nejakej dlouhodobej projekt a na nem se ucit.
Tohle zacalo jako hola kastle a postupne se shaneji dily.


Tento příspěvek byl 10.12.2015 v 00:01 upravován.
Yatka 09. prosince 2015, 17:05
PepaSFI: To je taky pravda. Asi něco bude na tom, že lidi, co parkujou drahý káry v podzemce nebudou asi bastlit sami, ale navštíví autorizák, takže to může svým způsobem být aji adrenalin, něco si tam svépomocí rozdělat a čekat, kdy někdo začne vyšilovat.
PepaSFI 09. prosince 2015, 14:51
na některých místech s tím může být problém, chce to dobře si zjistit pravidla provozovatele garáží. Můžou tam mít zákaz kvůli požární bezpečnosti, úniku ropných látek, kvůli pojištění.Když se to vezme důsledně, nemělo by se nic dělat kdekoliv mimo servis nebo jen v předpisově zařízené dílně. Což tady naštěstí zatím nikdo neřeší ale obávám se že to tak nezůstane. Jak popisoval konstruktér ze Škody, ing Hrdlička když byl někdy v šedesátých letech ve Švýcarsku, tam byl problém i zvednout kapotu škodovky a dopumpovat ruční pumpičkou benzin. Prostě na spravování je servis, před barákem se v tom nemáš co hrabat, cokdyby z toho něco vyteklo nebo začalo hořet, zavoláme na tebe policajta.
Yatka 09. prosince 2015, 13:19
Evlo: :D to je samozřejmě pravda, ale nemysli si, kdekoliv se s tím projevím, setkávám se s posměškama a to jak na parkovišti, v dílně, tak na fórech. Často se semnou nikdo nechce bavit jenom proto, že tu vagínu mám :D Pro většinu okolí jsem jenom atrakce a prostředek pro pobavení. Tím víc se snažím zajímat, protože každá blbost, kterou plácnu je mi okamžitě omlácena o hlavu. Tím chci říct, že pokud mě to fakticky zajímá, kašlu na to, co si kdo myslí a ze zástupu blbců, co se jdou jenom podívat na exota, co se rejpe v motoru, do kterýho ani nedosáhne, vyleze pár fajn lidí, kteří jsou ochotní poradit a pomoct a za to to potom stojí...
Evlo 09. prosince 2015, 13:01
Yatka: Tak pokud mas vaginu a hrabes se v aute, tak to na okoli asi pusobi jinak :D

Tento příspěvek byl 09.12.2015 v 13:03 upravován.
spooon 09. prosince 2015, 12:05
a já sem si říkal, kdovíjakej punk neprovozuju, když vyměňuju motor v řadový otevřený garáži(nelze zavřít, to se tam s autem nevejdu), kde i někdo projde náhodou kolem a divně kouká. Ono to tady má takhle půlka osazenstva :-D
Yatka 09. prosince 2015, 11:00
Woyta: tak to je ale blbý, já vždycky do dílny přijedu a odjedu shodným vozem, aniž by tam po mě něco zůstalo. Myslím, že pro chlapy tam je spíš problém, že se jim tam věčně motám pod rukama a chci všecko vědět jak malý děcko :D A jak psal Evlo, když už se hecnu a lezu pod kapotu před barákem na parkovišti, vždycky je tam do pěti minut celý okolí, aby mi můj kibic oplatilo ... seznámila jsem se tak s půlkou dědiny :D Vůbec bych se nabála něco málo pošouchat v podzemkách - nakonec se takhle možná přichomítne někdo, kdo dá dobrej kontakt, nebo pomůže s lecčím.

Tento příspěvek byl 09.12.2015 v 11:01 upravován.
Evlo 09. prosince 2015, 10:51
Adam: Mi mame v radu domu, ze se v garazich nesmi provadet udrzba - jestli to nemate, tak bych se snazil hodil do polohy mysli, ze me to rad umoznuje, tak co chtej.

Tento příspěvek byl 09.12.2015 v 10:52 upravován.
Evlo 09. prosince 2015, 10:48
Greeny: Ja to beru jako plus, proste si clovek vyrazne zvysuje socialni odolnost, lidi maj keci na to, ze si menim na aute na parkovisti u baraku brzdy, a co mam jako delat? Jak to delaj oni by me zajimalo? Ale to nereknou.

Ale jsou vyjmky, o to vic potesi. Jeden soused treba prijde a nepycuje, spis ze respekt, ze to nekdo dela mezi panelaky. A jeste jednou nejake holky me auto pochvalili.


Ale vim presne co pises, je to narocne, obzvlast kdyz si na to sam, jakmile na tom delaji dva lidi, tak se uz kolemjdouci vic boji pycovat, protoze citi, ze nejsou v presile. Lidi jsou proste zviratka, vetsinou.

Rozhodne te v tomhle chapu! - Neni vubec jednoduche to prekonat a jit delat i kdyz vim, ze lidi budou cumet a i vylozene mit z toho divadlo a nekteri i pycovat.

Tento příspěvek byl 09.12.2015 v 13:00 upravován.
František Čáslavský 09. prosince 2015, 03:21
Woyta: Hmm, asi se k tobě nakvartýruju s Miatou :D
Woyta 09. prosince 2015, 02:26
No z toho kvartyrovani do dilny mam taky radost. Na zahrade prekazi kastle Mazda RX7 FD (neni moje). Na dvore je skalka a jeji soucasti je posledni 3 roky auto. Napred nase stara Skoda 120, pak muj zavodni Proton C9 a ted tam skoro rok stal Nissan 200SX S13 (taky mi nerika pane).
Mam skoro 4 garaz s elektrickym jerabem u stropu a za posledni rok jsem nakoupil naradi asi za 50 000. Takze se ani nedivim, ze to laka auta ze sirokeho okoli se u me zabydlet. :D
Greeny 08. prosince 2015, 23:07
Adam: kašli na to že kolem chodí lidi co ohrnujou nos. Je to úplně to nejmíň podstatné. Bydlím taky ve čtvrti kde jezdí auta v hodnotě našeho domu a neřeším co si myslí :) už jsem venku před garáží u cesty rozebíral motor, v otevřené garáži ho měnil anebo dělal spoustu jiných činnosti. Sousedi prostě musí občasné záblesky svářečky nebo hluk flexy překousnout :) OK, asi bys tam neměl znečišťovat to garážové stání, ale rýpat se v tom klidně můžeš. Neboj se být trochu redneck, nic ti reálně nehrozí, viz článek IstanbulTrip: Epilog a fotky z hodně redneck oprav Pandy na parkovišti před paneláky :)
Yatka 08. prosince 2015, 19:52
Adam: nacpi se k někomu do dílny, jako já :D