reklama
načítám data...

martin_100

JménoMartin Rypl
BydlištěPlzeň-město
Registracepřed 4.2 rok.
Poslední aktivitapřed 14.9 hod.
Příspěvků ve fóru26
Komentářů u článků409
Pozitivních komentářů u článků25
Negativních komentářů u článků4
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

martin_100
20. května 2018, 10:30
0
O mytí aut a ježdění starými křápy

Jo se scorpiem jsem to měl přesně tak. Myl jsem ho tam maximálně jednou za rok. Byl po kroupách takže nový nerovnosti kastle jsem neřešil. Když mi slepice bouchla dveřma do dveří při vystupování tak jsem jí to s klidem oplatil. Prostě jsem se jí z okna optal jestli jí nevadí že mi praštila do dveří. Sjela mě jak malýho haranta že to je jenom auto a co vychyluji. Tak sem jí dveřma udělal do jejich zásek jak od požárnický sekery a se slovy "je to jenom auto" odjel. Její pohled k nezaplacení.
Nebo když mě na bále blokoval malej sráč ve výjezdu z parkoviště. Nechal jsem ho kapelníkem dvakrát vyhlásit, počkal 20 minut a pak ho prostě nabral a odtlačil přes půl návsi.
A ty šrámy od větví při geocachingu....... ;-)

Prostě hnusný oklepaný auto je obrovská výhoda.

martin_100
05. února 2018, 21:32
0
V F1 to vymysleli. Na startovním roštu budou stát místo sličných dívek malé děti.

No vida teď už budou mít pedofilové podívanou nejen před fodbalem......

martin_100
04. února 2018, 13:19
0
Máme rádi křápy, aneb Stará auta a nostalgie

Hele já si na spolehlivost řady 742 nemůžu stěžovat. V zimě mi všechny startovaly na brnk, v létě se nikdy žádná nepřehřála. A když jsem se naučil správně reagovat na podněty gumovýho podvozku byl jsem s ní hodně rychlej a na mokru se aj ty řízený boky daly provozovat ;-)

martin_100
31. ledna 2018, 03:18
0
O autech a o ženách zcela nesouvisle

Supr článek.
Jen k tomu civění do inzerce.
Hele moje milá má dva brouky, jednoho s motorem vzadu druhýho s motorem vepředu na zimu a do práce.
Ona sjíždí auto inzerce s dílama na brouky nový i starý, rovněž inzeráty celých aut snad denně :-) Naopak já do inzerce koukal naposled loni z jara když jsem sháněl kola na dailyrider :-) :-) :-)

martin_100
06. září 2017, 09:28
0
Srovnání cen aut v roce 2000 a nyní. Kolik stál Yaris, Octavia nebo BMW 328i?

Chi chi chi. Nový auto je stejně nedostupný jako tehdy. Tehdy sem na něj neměl, nemám na něj ani teď tak kde je ten rozdíl? :-)
Ale furt sem radši neměl na poctivou mechanickou káru z pořádnýho materiálu, než teď když nemam na mrdku vyrobenou z alobalu jejíž životnost se nepočítá na roky ale na měsíční splátky.

martin_100
19. června 2017, 14:47
0
Kulatá dokonalost aneb máme rádi kruháky

oprava
* vytížených tepnách

martin_100
19. června 2017, 14:45
0
Kulatá dokonalost aneb máme rádi kruháky

No kruháče sou dobrý ale nesmí bejt na vytážených tepnách moc blízko za sebou .... paks e stojí a stojí a stojí...
Další věc je že pokud má kruháč víc pruhu lidi je neumí používat a tak na vjedzu stojí a stojí a stojí dokud se všechny pruhy neuvolní místo aby najeli do nejkrajnějšího a pak se dle potřeby za jízdy zařadili do vnitřníchu pruhů....

martin_100
03. června 2017, 23:48
0
Kafe&Káry v Gas Townu: Klidná atmosféra, neklidné stroje

Něco víc k tý nivě? Docela mě zajímá co to je proč to je a jestli to smí na silnici...

martin_100
30. května 2017, 14:59
0
Jeep Wrangler 75th Anniversary: Poslední Mohykán

A moclipak platí boleslaf za jeden oslavnej článek o jejich paštikách? :-)

martin_100
24. května 2017, 13:46
0
Jeep Wrangler 75th Anniversary: Poslední Mohykán

Wrang jako příští rodinnej vůz Zlokočky?
To budeš ale muset hodně oktávií vychválit než vyděláš dostatečnej obulus :-)

martin_100
11. května 2017, 12:02
0
Kurví auta charakter?

Auta, umění, poštovní známky, hokejový kartičky...... v každym odvětví se najde pár lidí co se buď cíleně snaží na zálibě druhých vydělat a nebo těch kterým to jen prostě přeroste přes hlavu. Je to jako s chlastem, bednama nebo drogama.
Někdo si dá pár piv v pátek s kámošema, přitom hodí pětku do bedny aby vyhrál kilčo a to propil. Jinej chlastá denně ligu a prohází bednama barák.....
To prostě neni jen o autech.

martin_100
11. května 2017, 11:35
0
Ptejte se: Věčné auto pro domácího opraváře aneb moderní kára nafurt

Jasný škodovka má nejdostupnější díly, ameriky žerou i trávu podél silnice, tdi vyrábí naftu a dárky nosí ježíšek. Dokud je tu většina lidí co takovym kravinám věří tak náš vozovej park bude furt vypadat tak jak vypadá - škodaland forévr p*čo.

martin_100
05. května 2017, 00:01
0
Yeti je mrtev, ať žije Karoq

Q na konci? Jako Qeer komunita? Aha to by dávalo smysl ... prostě auta pro buzeranty :-)
Povedenej Yetti končí po jednom fejsliftu zako ochcávije a fóbie nás tu budou svou otravnou přítomností těšit do skonání světa.... Inu co chtít od automobilky se slepicí ve znaku která se znaží napodobit mateřskou značku VW.....

martin_100
03. května 2017, 17:23
1
Autíčkářova akademie bezpečné jízdy

BigBangu uhýbání do levýho je možná bohulibá činnost ale mušíš rozlišit zda je to ve městě nebo mimo. Mimo město zákon mluví jasně. Jezdí se v pravo, levej pruh se využívá k předjíždění. Tim pádem mimo město skutečně "tady jedu já ostatní mi polibte prdel".
Představ si situaci jedeš na dálnici předpisových 130+/- a dojíždíš nějakýho loudu co jede 100 (ani to je v pořádku může tak jet) v pravym. Nikde nic tak ho začneš předjíždět když v tom se v připojováku objeví auto a on ho chce pustit tak ti to flákne do levýho. Přecijen spíš kouká dopředu a ne tolik za sebe. On je ten "hodnej" že uvolnil a ty máš plný ruce práce.... nebo rovnou průser když ti tam skočí na poslední chvíli a ty ho trefíš na prdel.
Pouštěnej je spokojenej (třeba ani netuší že se stala nehoda), ten "hodnej" je nabouranej a ty v průseru pokud nemáš kameru (a možná ikdyž jí máš).

Ostatně na většině míst jsou připojováky dost dlouhý na to aby nějaký "pouštění" vůbec nebylo nutný. Jenže to by lidi nesměli mít v hlavách nakakáno a nesměli by se bát použít pedál plynu k tomu naco byl původně urřenej... to jest k akceleraci.
Pro spoustu lidí je problém zrychlit na úroveň jedoucího proudu vozidel a využít k tomu celou dýlku připojováku.
Takovej blbců co se zařadí v rychlosti 50km/h do průběžnýho na dálnici hned jak skončí plná čára (někdy i dřív) je spousta. Stejně tak jako oslů co těch "50" udržujou v celý dýlce připojováku aby na jeho konci buď před někoho skočili nebo naopak aby na konci zastavili a čekali až zahřmí.....

Je to problém DEneska jsou autoškoly jen výdělečnej podnik be sebereflexe. je jim fuk jakej materiál vypouští do ulic. Komisaři toho na 10 minutový jízdě městem taky moc neodhalí. Nehledě na to že některý žáci se za celou dobu autoškoly na dálnici ani nedostanou.
Další problém je že dneska si lidi myslí že získáním kartičky jsou z nich řidiči. Jo vono prd. Zdokonalovat se a přemejšlet to se dneska za volantem nenosí a podle toho to vypadá.

Měl bych chuť si otevřít vlastní autoškolu ale zkrachoval bych dřív než bych začal.... rychle by se rozkřiklo že jsem "moc přísnej" a že nikoho nepustim ke zkouškám s půlkou jízd jen v psaný formě. přecijen bych nepouštěl ke zkouškám lidi jejihž dovednostma bych si nebyl tak úplně jistej...... bohužel na tuto dneska autoškoly pečou páč čim dýl se se žákem hrabou tim míň vydělají.

martin_100
21. dubna 2017, 11:15
1
Autíčkář se ptá: Nejlepší zábava bez koní?

Velmi zábavnej byl trabant se svýma 26 koněma. Možná se ti kdo v tom nikdy nejeli budou divit ale je tu veliký ALE. To auto váží 600 kilo a má všechny kola nezávisle zavěšený. Dvoutakt je velmi svižnej takže sradny pytel. Pokud nasněžilo dalo se za správnýho používání zatáčecí páky/volantu a pedálu plynu jezdit bokem strašně daleko v minimální rychlosti. Nejeden baworskej hrdobec blednul závistí když viděl jak ladně vodim trabíka bokem po place zatím co on se po každým druhým pokusu přetočil. Ve vyšších rychlostech na suchu ale bylo taky dost zábavy. On trabík dlouho drží a pak už jede po třech kolech... najednou ale za to čitelně. Když to přeženete dostane se s přehledem i na dvě kola ale to už je trošku o textil.
Jednou jsem takle přehnal rychlost ve městě při pravym odbočení a kus cesty za křižovatkou jsem absolvoval v "motostylu" ....lidi docela koukali divně :-)

Všichni nadávají na škodovky s motorem vzadu. Nechápu proč zvláště kusy z posledních let výroby byly skvělý. Měl jsem jak 120 tak 125 s pětikvaltem (bohužel nikdy sem neměl 130 nebo rapid se suchou nápravou). Byly to spolehlivý vozy a bylo s nima dost srandy když se s nima člověk naučil jezdit. Chápu že pro člověka co autoškolu absolvoval ve fóbii je takový auto strašný. Ale to je proto že ho nezná, neumí s ním a neví jak se k němu chovat. Když namoklo většinu odbočení či výjezdů z kruháče jsem absolvoval dveřma napřed v řízenym smyku. Když byl prostor dalo se to provozovat i na suchu ale to už chtělo vyšší rychlosti. On už pak motor vzadu v roli kyvadla pomohl k dosažení výsledku.
A to tu nebudu rozvíjet popis terénních schopností škodovek s motorem vzadu.

Jen podotknu že trabanty sem měl 4 a škodovky 3 (100L, 120L a 125L)

Jinak jsem měl jednou tu čest s polskym fiatem 126 neboli maluchem ... to je už ale ultra motokára. :-)

martin_100
19. dubna 2017, 11:36
1
Dobrý sluha, ale zlý pán

Popsal si to naprosto přesně. Tuty věci dělají z řidičů totální lamy........
Jenže to v autech musí bejt ... vždyť přeci i kdyby to mělo zachránit jedinej život... že :-/
Řízení auta není žádný automatický právo pro každýho. Řízení auta vyžaduje znalosti a dovednosti a ty nahrazovat nějakou elektronikou? To je cesta do prd*le.
Stejně jako každej nemůže bejt automaticky pilot či dobrej chirurg stejně tak nemůže bejt každej automaticky řidič. Prostě buď má člověk nějaký minimální vlohy a je schopen splnit podmínky za kterých může ovládat vozidlo a nebo ty vlohy nemá a pak nemá za volantem co pohledávat.
Já se kupříkladu taky nederu na taneční parket a nedožaduju se nějakých super elektronických bot co zvládnou tango za mě. Nemám na tanec vlohy tak netančím. Ti kdo zas nemají vlohy pro ovládání tak složitýho stroje jako je auto mají jezdit mhd.

martin_100
12. dubna 2017, 15:14
0
Citroën C3 - radost na kolečkách

Pěkný!
Citroeny mě dost bavily dejme tomu tak do roku 2005 odhadem ... no a pak do příchodu kaktusu nuda šeď. Vypadá to že se citroen zase snaží dostat do formy s autama ne tak půlně v proudu. Za mě palec hore.

martin_100
06. dubna 2017, 13:37
0
Silviiny deníky 4: Sushi vs. Bratwürst

škoda 110R a škoda 1000MBX .... naduata :-D

martin_100
03. dubna 2017, 14:45
0
Kladiva, gumy a hřebíky, aneb je tu smysluplný nástupce runflatů?

Přesně tak .. kolikrát už se mi stalo že jsem vrut, hřeb nebo cokoli jinýho zaraženýho v gumě objevil buď při přezouvání nebo prostě náhodou když se ze vzorku zablesk předmět vyblejskanej dlouhou jízdou. Nebo když sem při otevřenym okýnku slyčel jak si kolo ťuká o silnici tak jsem se jal hledat kamínek ve vzorku a ono to bylo kolikrát zkrz....

martin_100
03. dubna 2017, 14:28
0
Kupte si redakční Mondeo, my si místo něj pořídíme nesmysl

Stejnej motor ve stejný kastli se stejnou barvou má kamarád... jen místo 6q to má v tramvaji a ve sporáku. Je to parádní svezení a díky plynu skoro zadarmo.
Tuten kus podle fotek navíc vypadá velmi opečovávavě. To ložisko zadního kola je sice výhled na opravu za 4-5 litrů a vypaltí se udělat obě strany takže 9-10 ale pak zas bude dlouuuuuuuhéééééj klid.

martin_100
30. března 2017, 00:29
0
Autíčkářova akademie bezpečné jízdy

No to sou blbý situace ... mě se u náklaďáku takhle za sloupek a špígl schoval celej hjundaj jedoucí po hlavní .... no jenom zadní blatník sem mu načechral ale všim sem si ho skutečně až když se mi odrazil od předku .... fuj od tý doby cvičim pořádnou "jógu" abych se kolem špíglu a sloupku pořádně podíval z vobou stran.

martin_100
30. března 2017, 00:17
0
Autíčkářova akademie bezpečné jízdy

Bohužel v našich končinách se v křižovatce předjíždět smí tudíž možná prasárna ale zcela v souladu se zákonem ;-)

martin_100
08. března 2017, 17:13
0
Proč se netěším na léto bez střechy

Pěknej a vtipnej článek ... leč dál se radši budu držet plechu nad hlavou. Pro lepší vjemy z okolí raději používám motocykl :-D

martin_100
28. února 2017, 23:04
0
Šest aut, se kterými už nikdy nebudete potřebovat hotel

Naše ideálníobytný ato vypadá takto:
ta T3 vpravo ;-)

martin_100
26. února 2017, 18:23
0
Nenápadné automobilové klenoty aneb jak být lepší než Walter White

Jestli to má bejt link tak mi nejde ... dej ho prosim tě přímo Vojto ;-)

martin_100
25. února 2017, 23:17
1
Ďábel jezdí autem

Na červenou vlnu máme na hlavních tazích odborníky i v Plzni ... když jedeš 50 pořád zastavuješ.... když jedeš 60 pořád zastavuješ o něco razantněji ....když jedeš 70 buď brzdíš všim co máš a nebo riskuješ že už to bude na červenou.... když jedeš 80 sice stíháš krásně zelenou vlnu ale zase pak platíš za krásný obrázky z radarů.... taxi vyber :-)

martin_100
21. února 2017, 15:56
1
Nápady, se kterými by auta byla lepší, ale zapomnělo se na ně

Jo ty zadní dveře u C2 mě hrozně baví ... mam ho doma necelej měsíc a dost mě baví ;-)

martin_100
21. února 2017, 15:42
0
Nápady, se kterými by auta byla lepší, ale zapomnělo se na ně

K tomu 6ti místnýmu uspořádání bych lěm takovou poznámku.
Sezení 3 lidí v první řadě rozhodně není nic příjemnýho a to ani u dodávky natož u malýho osobáku. Než jsem si předělal transportera na bydlíka měl jsem taky 3 místa vepředu. Hele je to otrava když se hned vedle tebe někdo mačká a ty máš řídit. Ono neni nic moc když mam vedle sebe mít dva lidi v iveku eurocargo a že to má přecijen širší kabinu než multipla/FR-V. Proto se od toho upustilo.

K budíkům ..... podívej se kolik lidí má na zápěstí digitálky a kolik ručičkový hodinky ..... podívej se kolik stojí digitálky a kolik analogový hodinky... hmmmm tak a je jasno proč se ručičky (v jakýkoli podobě) furt v autech drží.

martin_100
10. února 2017, 11:45
1
Octavia 2017: Není to jen o světlech

No nevim jestli si zvyknu až jich uvidim denně desítky.... při venčení psa vidim denně desítky hov.... exkrementů ale že bych si na nějak zvyk nebo že by se mi dokonce začaly líbit? Hmmm to asi ne.

martin_100
09. února 2017, 15:24
0
Jaká by byla auta, kdyby se vyvíjela jako autobusy

Na tom se shodneme ... je to jak nějakej stodolní tuning. Svýho času slováci dělali celej set "tuningových dílů na sedmičkový karosy .... velkej laminátovej nárazník místo ocelovýho, maska mezi světla s hustou "mřížkou" chladiče dekl pod čelní okno s podivnýma nasávačema ...... a tuto je dost podobný akorát že rovnou z fabriky....

martin_100
09. února 2017, 11:09
0
Asi potřebuju osmiválcovou ameriku

Crown Vic je moje srdcovka ....

martin_100
09. února 2017, 11:07
0
Jaká by byla auta, kdyby se vyvíjela jako autobusy

No kupodivu se na zájezdy líp jezdlo starýma karosama LC 735 a 736 než tima moderníma srajdama.
Ano zvukovej komfort, dynamika jízdy a klimatizace je u nových někde jinde. Ale co ej to platný když se do toho člověk na 160cm nevejde? Já měřím 178 čili žádnej dlouhán ale cestování do zahraničí například takovou Bovou bylo utrpení. Mezi kolena narvaný opěradlo sedadla předemnou zadek zabořenej do svý sedačky skoro kolmý opěradlo ... no hlavně že se tam vejde hodně platících cestujících. Jak rád vzpomínam na cestu po evropě ještě někdy v roce 2003 se starou dobrou karosou kde jsem měl kam dát hohy a kam si sklopit opěradlo.

martin_100
09. února 2017, 11:02
0
Jaká by byla auta, kdyby se vyvíjela jako autobusy

Omyl kolego ... nikdo nevzal "starou karosu" nýbrž ten "prostředek" jak říkáš je v podstatě furt starej dobrej Renault Agora kterej se začal vyrábět někdy v roce 95. Od tý doby se na ten "prostředek" jen lepí nový "konce" a jmenovky ;-)

martin_100
06. února 2017, 14:44
0
Jaká by byla auta, kdyby se vyvíjela jako autobusy

No takže kdyby se auta vyráběla dle receptu autobusovýho já bych byl spokojenej. Taky nepotřebuju elektronický a softwarový sračičky a každý dva roky fejslift.... A kdyby mi to vydrželo 20-25let při rozumných nákladech tak bych neměl námitek.

martin_100
06. února 2017, 14:21
0
4 automobilová klišé, která stále platí

Vavrys máš bod ;-)

Až povede vlečka do každý nákupní zóny a ke každýmu supermarketu tak se můžeme bavit o útlumu kamionový dopravy... do tý doby jsou to jen žvásty lidí co o dopravě ví jen že jezdí tam a zpátky a nikdy neseděli v ničem většim než je kombíkovej rakovinomet f metle a na hlínách....
Souhlasim s tim že jsem tranzitní země .... ale to díky naší poloze tak prostě je. Ale co s tim? Koleje nejsou nafukovací a troufam si tvrdit že moloch jako je čd cargo je silně zpomalenej. Nech ležet někde zboží 2-3 tejdny než cargo najde kapacitu jak to převézt....

martin_100
06. února 2017, 00:34
0
4 automobilová klišé, která stále platí

No jo nehody .... já už skoro zapoměl že osobáky vlastně vůbec nebourají zato takovej kamion... panečku ten bourá co 10 kilometrů :-) Bez těch kamionů bysme se ani nenažrali příteli. To si uvědom. A pokud máš plečku co nepředjede kamion tak to asi nebude chyba toho kamionu ;-)

martin_100
06. února 2017, 00:17
0
Citroën Space Tourer - Tak trochu labrador

Ty jsi asi s 1203 dlouho/nikdy nejel že ;-)

martin_100
06. února 2017, 00:16
0
Citroën Space Tourer - Tak trochu labrador

Prostě multivan pro "chudý" s podstatně menší vyhlídkou na nevyžádanou změnu majitele. Za mě dobrý.

martin_100
29. ledna 2017, 23:54
0
Toyota Aygo: Motoristovo minimální řešení

Lidi je třeba ani nechtějí ale výrobci jim to furt cpou do nos....

martin_100
29. ledna 2017, 23:46
0
Toyota Aygo: Motoristovo minimální řešení

To je o zvyku ... já zase u všeho středový výdechy zavíram ... škodovky 100 a 120 je neměly, trabanti taky ne ... tak nejsem zvyklej a spíš mi luft z nich vadí. ;-)

martin_100
29. ledna 2017, 23:42
0
Toyota Aygo: Motoristovo minimální řešení

To se mi líbí ... hlavně ten faltdach je úžasnej.. trochu to evokuje starou nuova 500.

martin_100
29. ledna 2017, 20:45
0
Nejnegativnější automobilová recenze?

Nu tak von Sršeň je tam taky jedinej skutečnej odobrník ... jezdí jako pánbůh a pořádá motoškoly i pro policejní motohlídky a že ty musej umět jezt na výbornou.

martin_100
29. ledna 2017, 20:40
0
Nejnegativnější automobilová recenze?

Kolega má 0,9 tce v loganu a chválí si to kudy chodí ....

martin_100
27. ledna 2017, 21:17
0
Konečně víme, čím jezdí Homer Simpson

Promiň za trest budu klečet na hrachu a 20x Dobešnáš :-) :-) :-)

martin_100
23. ledna 2017, 22:50
0
Co nesvítí, neexistuje!

Na druhou stranu některý přechody svítí tak moc že už nevidíš nic co je za nima ... to je taky problém....

martin_100
23. ledna 2017, 22:38
0
martin_100
23. ledna 2017, 11:36
0
Co nesvítí, neexistuje!

Jo souhlas ostrý zadní světla pozoruju už několik let a ne jen teď kdy jsou stále častější diody. Oni i moderní auta se žárovkama umí pěkně pálit. Přecijen čirý kryty chromovaný paraboly i na zadních světlech dokážou ze žárovky vymáčknout daleko víc světla než dřív. Copa brzdovky oukej ať jsou jasný ale proč proboha musí každý bliknutí zadní směrovky osvítit půl sídliště?

martin_100
19. ledna 2017, 16:50
0
Konečně víme, čím jezdí Homer Simpson

Hele z toho článku vyplývá že odhalenej model je předohrab ... no jo ale v několika dílech je vidět jak Homerovi při rozjezdi hrabou zadní kola .... hmmm takže s touhle bombou se vracíme zpátky do studia :-D

reklama

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Chevrolet Corvette C3 L82 targa 1977
Chevrolet Corvette C3 L82 targa

1977 rok výroby
205 koní výkon
5 700 ccm objem

BMW Řada 7 BMW 730D 2007
BMW Řada 7 BMW 730D

2007 rok výroby
170 koní výkon
2 993 ccm objem

BMW Ostatní BMW 530D touring 2004
BMW Ostatní BMW 530D touring

2004 rok výroby
160 koní výkon
2 993 ccm objem

Chrysler Pacifica CS Touring 2005
Chrysler Pacifica CS Touring

2005 rok výroby
260 koní výkon
3 518 ccm objem

Ford Mustang alu kola Ford Mustang 1910
Ford Mustang alu kola Ford Mustang

1910 rok výroby
1 koní výkon
125 ccm objem