načítám data...

Téma Víkendové vyjížďky s kapkou adrenalinu

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Trinom 22. listopadu 2015, 21:06
Jsem docela rád, že se tady objevil odkaz na web Initiald.cz, konkrétně na cesty. Vzhledem k tomu, že narozdíl od touge.cz tenhle web ještě žije, tak klidně přidávejte zajímavé cesty ve vašem okolí. Duplicita s touge.cz není na škodu.
Evlo 07. listopadu 2015, 00:06
Dneska jsem videl nejake lidi s auty stat na parkovisti na zacatku jak se jedou dolni brezany, tedka tak 10 minut zpatky, jsem se tam byl projet, tak pokud ma nekdo potrebu zasocializovat se, tak terba i jezdi a ne jen stoji na miste?
Sasakr 27. října 2015, 00:36
Díky chlapy.

K tomu touge, tak mi to nabízí jen tu Českou chalupu a Ještěd (oboje už znám), initial D má zase věci u Teplic, to už je dost daleko. Zkusím ale tu Souš, to vypadá dobře. Jinak Bílý kostel - Grabštejn mě vůbec nenapadl :-D Vždycky mě to točilo, když jsem jezdil do Žitavy na nákupy, ale teď by to tam mohlo být prázdný a zatraceně zajímavý.

Další nápady vítány.

Znáte mimochodem tuhle zavřenou silnici? Jel jsem tam kdysi na kole, místy už ten povrch utrpěl, ale úplně marná není :-) http://mapy.cz/zakladni?planovani-trasy&x=14.8918849&y=50.8176028&z=14&rc=95UTBxaD3l3awgSsf02dYj&rl=50%C2%B048%2748.191%22N%2C%2014%C2%B054%2717.752%22E&rl=50%C2%B048%2751.720%22N%2C%2014%C2%B053%2728.904%22E&rl=50%C2%B048%2716.755%22N%2C%2014%C2%B053%279.156%22E&rp={%22criterion%22%3A%22fast%22}&ri=0
šmoula nešika 23. října 2015, 19:41
Sasakr: Spoluobčan... :) Určitě zkus Souš - Bílý Potok, Bílý Kostel - Grabštejn (díky rychlostce do trojmezí snad již klidnější) nebo nějaký výlet třeba přes Ještěd k Litoměřicím, když na to přijde. :)
Apache 19. října 2015, 22:21
Škoda, že ten web touge.cz neni trochu víc komplexní - třeba nějaké komentáře, možnost napsat aktuální stav, třeba i s fotkou...
Woyta 19. října 2015, 21:15
Sasakr 19. října 2015, 18:39
Máte někdo typ na cesty pro takové víkendové vyjížďky? Jsem z Liberce. Někdy jedu na Českou chalupu, což je sice hezká cesta, ale člověk tam může potkat autobus, ženu s kočárkem a podobně. Takže ideálně nějaká zapomenutá, s málem provozu a dobrým povrchem.
Evlo 15. října 2015, 21:14
Ja to vidim stejne jako woyta. Nechapu smysl takove projizdky. Ale asi jsem moc asocial.

Uz jen toho casu a ojebu stravenyho resenim tukance na aute co neni vylozene missle, fuj, to proste radeji nepojedu.

Tento příspěvek byl 15.10.2015 v 21:17 upravován.
Woyta 15. října 2015, 19:09
Byl jsem na nekolika srazech, kde se poradala vyjizdka s nekolika rychlymi vlozkami, Treba kopec u cervene vody. Par pruseru z toho bylo, par pruseru malem. A dodavam, ze neslo jen o male tukance. Kdyz blbnout,ve vice lidech tak jedine v kontrolovanem prostredi s moznosti uniku. Ale k tomu casem taky dospejes. Takovehle akce se dnes uz spise presouvaji na letiste. Ale i tam muze jit o pruser pri spatne organizaci.

Tento příspěvek byl 15.10.2015 v 19:10 upravován.
Adam 15. října 2015, 14:06
Já bych moc rád ale nikdo na moje prosby nereaguje. A já sám jakožto 18ti letej asi nic moc nezorganizuju. Ale dobrovolníkovy bych milerád pomohl. Takže domluvíme něco v Praze
Evlo 14. října 2015, 23:26
Co je JDM kultura?
Apache 14. října 2015, 15:29
Tak co, nedomluvíme v Praze něco? :-).
Apache 17. září 2015, 19:39
Docela bych obnovil diskusi na tohle téma. Nejsem zrovna příznivce driftování nebo JDM kultury, neviděl jsem ani jeden díl Initial D, ale na nějakou společnou projížďku bych se nechal rád přemluvit. Ať už by to bylo čistě v mezích zákona (aspoň bych se třeba dozvěděl nějakou zajímavou trasu), nebo i něco adrenalinovějšího. Za sebe mohu říct, že jakožto náplava v Praze zas takový přehled nemám, ale jelikož sídlím na P12, tak si občas jezdím Březaňské údolí + kopec na Točnou. To jsou sice jen párkilometrové a celkem profláklé úseky, ale v nějakou tu nekřesťanskou hodinu by se tu dalo třeba něco spíchnout...
Vavris Vavrisovic 19. srpna 2015, 17:30
Nechci mluvit za celou redakci, ale jestli něco, tak bych to viděl až na příští rok :-)

Ale vy čtenbáři se samozřejmě můžete mezi sebou domluvit tady an fóru na čemkoliv ;)
Adam 19. srpna 2015, 17:06
Dobrali jsme se tedy nějakého závěru? :D
patricius 16. srpna 2015, 13:17
U nás na slovensku komunita Roadlife organizuje tzv. Kopec Tour. Jedná sa o niekolko výletov na najlepšie (jazdecky) slovenské kopce. Napr. Jankov Vršok, Pezinska baba, Šturec. vačšinou aj s nejakým ubytovaním a pod. Tieto akcie im zatial pekne vychádzajú, je to pekne v klude raz začas nejaký dôchodca zavolá policajtov kôli hluku ale nič strašné. Zatial žiaden prúser. Odporúčam kuknúť stránku Roadlife.sk. Okrem výjazdov na slovenské kopce podnikajú aj zaujimave výlety napr. na Glossclokner.

Prikladám link na video ako to funguje u nás :)




Vavris Vavrisovic 13. srpna 2015, 07:37
Jerry: j3rry:
Souhlasím se vším, cos napsal...

Avšak, zadání bylo "založit tradici vyjížďek s kapkou adrenalinu". To co dělal autoweb, byla jen vyjížďka a jak už jsem psal níž, v tomhle nevidím sebemenší problém. Ty časně nedělní/sváteční hooningy, které popisuješ ty, zase nejsou věcí, kterou by šlo veřejně organizovat, to je prostě o tom, že se parta kamarádů domluví ;)
j3rry 13. srpna 2015, 02:26
http://www.autoweb.cz/spolecna-projizdka-redakce-a-ctenaru-16-9-2012/ - jde to a né že né. Počet účastníků byl velmi hojný, mimo obec se jelo víceméně předpisově, možná lehce nadlimitními rychlostmi, ale nikdo nedělal žádné kraviny, nikdo neprasil ani se nikdo na nikoho nelepil a závěr patřil návštěvě muzea sportovních vozů v Lánech a pokecu na kafe a tak... Od té doby (pokud mi něco neuniklo) se však co do počtu účastníků nic srovnatelného nekonalo a to je imho škoda...

V menších skupinách, pracovně tomu říkám "wolfpack", á do pěti aut lze podniknout i ostřejší projížďku, klíčem k radosti z řízení je mít sraz kdesi v zapadákově o víkendu brzo ráno (neděle je lepší, než sobota a vězte, že státní svátek je lepší, než neděle) za východu slunce a zabalit to tak nejpozději kolem té desáté, případně i dříve v závislosti na tom, kdy příjde moment, kdy nejste schopni ujet á 10km bez toho, aniž by bylo nutno předjíždět. Tady velmi záleží na skladbě trasy. Nejideálnější je zvolit co nejzapadlejší cesty III. tříd, v rámci nouze lze zařadit i nějaký ten úsek méně frekventované silnice II. tříd. Důvod je prostý - 1. jak již tady bylo zmíněno, nechceme nikoho otravovat a 2. nechceme být otravováni.

V úplně nejideálnějším případě je záhodno vzít s sebou vysílačky. Spolujezdec ve vedoucím voze hlásí auta v protisměru, cyklisty, chodce, havěť na cestě, díry na cestě, překážky, lokálně zhoršené adhezní podmínky (písek, šťerk, voda a jiný bordel na silnici), co je za horizontem či slepou zatáčkou apod. Poslední vůz zase hlásí, že úsek "uzavřen", tzn., že všichni členové skupiny opustili křižovatku, obec, parkoviště apod. Stejně tak lze skrz vysílačky zajistit, aby se skupina netrhala, pokud tzv. "selžou" zpětná zrcátka...

V případě, že jedete spíš v menším počtu (ideálně tak do tří vozů) a účastníci se velmi dobře znají, lze v úsecích, kde nejsou žádné křižovatky ani vjezdy do silnice řešit skrz vysílačky i předjíždění "naslepo".

Jezdím takhle v duo/trio až kvintet kombinacích s různýma podobně postiženýma individuama už víc, než tři roky, převážně v JMK a MSK a nemyslím si, že by větší počet účastníků musel nutně představovat nějaký problém - z velké části je to všechno o tom, jak zodpovědně se k tomu postaví řidič vedoucího vozidla - je to koneckonců on, kdo udává tempo - jiným způsobem to vedu, když jedeme ve dvou a vím, že je za mnou schopný šikovný řidič, kterému nevadí i hodně rychlá jízda, jinak to vedu, pokud se k nám nachomýtne někdo, koho neznám, případně se poprvé vidím s více účastníky. Pokud se zrovna nesjede třicet aut, jako se stalo před třemi lety s Autowebem, tak s trochou snahy to lze korigovat i tím, že se auta před výjezdem seřadí od nejpomalejšího po nejrychlejší za vedoucí vůz, případně se lze rozdělit do několika menších skupinek třeba i na základě řidičských preferencí či aut apod. Zdaleka nejdůležitější je však volba lokality, konkrétní trasy a času...

Až budu konečně plně pojízdný, jsem ochoten podobnou akci i zorganizovat, ideálně v JMK, páč tady znám kdejakou zapadlou zakroucenou okresku a jsem schopen vymyslet řidičsky velmi záživnou trasu na zapadlých cestičkách tak technických a zakroucených, že k tomu, aby docházelo k nějakému výraznějšímu hromadnému porušování rychlostních limitů by se musel sjet klub přátel homologačních speciálů pro rally a i tak bych měl pochybnosti ;) Jedinou podmínku, kterou mám je, aby v každém autě byla vysílačka, takže ti z Vás, kterým se tahle myšlenka líbí, tak si sežeňte vysílačky, na podzim bychom mohli něco takového klidně vymyslet. Zbytek hrrrr do mě prosím. Díky! ;)

Tento příspěvek byl 13.08.2015 v 02:52 upravován.
František Čáslavský 11. srpna 2015, 23:57
PepaSFI:

Takovejhle nápad je super, myslím, že bychom se nad tím do budoucna mohli zamyslet.
PepaSFI 11. srpna 2015, 19:34
já myslím že by se to dalo pojednat stylem "Tip na vyjížďku". Prostě "ahoj lidi, mám tady kousek pěkný silnice hned za dědinou. Dolní Senokřupy, od sousedovy stodoly na vršek, 62 zatáček na 2,5 kilometru, převýšení 700m, dáte to třikrát a gumy jsou na hadr. V sobotu k večeru tam budu."
Cokoliv "organizovaného" je problém, ještě tak nějaká spanilá jízda, pomalu a opatrně ale jakmile by se to začalo jen vzdáleně podobat nějakému soutěžení, může nastat problém. Po pravidelných mediálních masážích u příležitosti různých gumballů a diamond race a průserech na tuningách, jsou tyhle věci dost hlídaný. A k tomu je nutný počítat s všudypřítomným syndromem malýho ptáka, neboli "předved bych se, nemám čím a tak to aspoň pokazím všem".
A organizovat něco oficiálně, s uzavřením silnice, nemožný. Já se v tom trochu pohyboval kolem jedné rally. Je to dost šílený ikdyž to dělá velká organizace a to že jsou na to papíry vůbec neznamená že nebudou potíže. Jsou lidi kteří vám klidně vjedou do protisměru RZ protože jim nikdo nebude nic přikazovat a nějakej zákaz vjezdu si strč do......