načítám data...

Téma EVO nebo STI ???

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Asid 24. ledna 2019, 15:46
Tomáš "Vavris" Vavrečka: Takhle, já ho sice budu používat jako hlavní auto, ale ne tím stylem, že bych s ním musel každej den jezdit do práce, strávit půl hodiny v kolonách ve městě atd. Takže to bude spíš takový hlavní auto s kterým se převážně bude jezdit pro zábavu a semtam něco vyřídit nakoupit atd, vyloženě daily ho používat nebudu, to jsem možná napsal trochu špatně, takže ty náklady sice budou vyšší, ale nebude to nic tak extrémně finančně zničujícího.
Matěj Podhorský 20. ledna 2019, 12:33
U toho boxeru to pořád trochu slyšet je. Nelíbí se mi to.
Vojta Nekvapil 19. ledna 2019, 23:39
U V ti zvuk hodne ovlivnuje uhel otevreni a spousta dalsi veci. Vysledna tlakova vlna (zvuk) se tak motor tak od motoru lisi vic. U boxeru a radoveho motoru je nacasovani jednotlivych zazehu zcela identicke. Proto ta podobnost zvuku.
Nimrod 19. ledna 2019, 06:01
Vojta Nekvapil: já se nehádal, já se ptal
Vojta Nekvapil 18. ledna 2019, 22:08
Lepsi video co ukaze rozdil, nez se tu hadat.
Nimrod 18. ledna 2019, 19:54
Vojta Nekvapil: alfa má také nesymetrické svody? a starý v4 od forda (pravda, to už není boxer, ale stejně)? alfu znám osobně, forda jen z netu (převážně v saabech), a nepřijde mi to jako klasický r4
Tomáš "Vavris" Vavrečka 18. ledna 2019, 12:49
zvuk boxeru je ňuňu <3 <3
Vojta Nekvapil 18. ledna 2019, 10:56
Dej na Imprezu symetrické svody (série tak ztrácí pár kW) a zní jako každý řadový 4valec. Boxer nemá specifický zvuk.
Matěj Podhorský 18. ledna 2019, 10:20
Vojta Nekvapil: a ten zvuk je právě otázka... já zvuk boxeru v tom autě prostě nesnáším
Vojta Nekvapil 17. ledna 2019, 18:36
Říká se že Evo je ostřejší a sti klidnější.
Motor Eva by měl vydržet docela velkou porci výkonu navíc. Boxer Imprezy na to moc vhodný není. Myslím že ani jedno auto nebude vysloveně špatné. U Imprezy je návykovy zvuk vyfuku daný nesymetrickymi svody.
Tomáš "Vavris" Vavrečka 14. ledna 2019, 22:59
11 z 10 valašských rallymanů ti potvrdí, že EVO je funkčnější, jízdně lepší a má trvanlivější motor... Proto je také znatelně dražší.

Provozovat však obecně jedno z dvojice těchto aut jako daily bude asi docela prča - ať už náklady, tak kondicí, kdy už toho bude mít většina kusů hodně za sebou (i při slušné údržbě..) :-)
M 13. ledna 2019, 17:17
Asid:
Ahoj, aj ked sam mam subaru, tak Ti asi velmi neporadim, tvoje rozhodovacie otazky ani nie su uplne o podstate tychto aut, obe auta su dobre..., pretoze mi to pripomenulo diskusne boje ako ci je lepsi Canon alebo Nikon ;)
Inak, ako pises, relativne pristupne su prave aj s pravostrannym riadenim.
Vela stastia s vyberom!
Asid 12. ledna 2019, 21:51
Zravím.... přemýšlím o nové káře a nějak se nemůžu rozhodnout jestli imprezu sti (2001-2005) nebo EVO 7/8 zajímaly by mě vaše názory do čeho byste šli.

V případě EVA řeším otázku toho, že celkově v čr nemá zas tak širokou základnu majitelů jako subaru, tudíž řešit opravy a díly bude trochu náročnější. Zase je mi ale sympatický tím, že je takový raritnější. Velký mínus ale vidím v tom, že jich je celkem málo a většinou s RHD takže najít dobrej kus nebude jednoduchý

Impreza je mi naopak sympatická tím, že tu má velkou fanouškovskou základnu, najít levostranou v podstatě není problém.

Auto chci mít v podstatě jako daily, spotřeba nehraje roli. Zajímaly by mě plusy a mínusy provozu těchto aut podle vás, jízdní vlastnosti jsou takřka dost podobný o EVU se říká že je malinko ostřejší.... Díky za názor :)

Tento příspěvek byl 12.01.2019 v 21:51 upravován.