načítám data...

Junior

JménoNovotný Karel
BydlištěJihlava
Registracepřed 4.7 rok.
Poslední aktivitapřed 32.9 min.
Příspěvků ve fóru118
Komentářů u článků643
Pozitivních komentářů u článků141
Negativních komentářů u článků25
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

Ju
Junior
včera v 22:15
1
Ptejte se: Třídveřový hatchback nevšedního vzhledu

Prvně bych se zeptal paní, kolikrát měsíčně je ochotná jet sockou / platit náhradní vozidlo výměnou za to, že to bude styl.

A podle toho koupil buď pětistovku nebo postupoval dle beastara.

Zní to ošklivě, ale je to realita.

Ju
Junior
včera v 09:14
1
Zásadní verdikt německého soudu: Padl trest za nastavování stěračů skrz dotykový displej

takže když ti vzadu bude řvát dítě, tak si ani tablet nezesílíš

Ju
Junior
30. července 2020, 21:04
0
Škoda Octavia Combi 1.5 TSI: Máte kontrolu kvality? A mohl bych ji vidět?

martinw: jsem milovník veškerýho pracovního gearu. Od pořádných kombinaček přes zahradní traktůrek až po minibagr. Teď nám byl frajer dělat novou příjezdovku a měl "samonakládací minidumper". Jsem se normálně zamiloval. Jenom ta práce, ta práce s tím mě moc nebaví.
beastar: olomoc jede. paní tam dělal první tři roky vejšky a když sem za ní párkrát přijel, nestačil sem valit voči. ta slivka všude okolo jim asi prospívá.


Ju
Junior
30. července 2020, 18:44
1
Škoda Octavia Combi 1.5 TSI: Máte kontrolu kvality? A mohl bych ji vidět?

Když jsme u toho Ghibli, Včera jsem potkal kousek od baráku jedoucí definici machomobilu. Černý Ghibli, černý, nechutně obří konkávní kola, absolutně černý všechny skla, vč. čelního a UA SPZtky. Jsem málem hodil nanuka na zem a skočil strachy přes plot. Na první poslech benzín, zvuk to má skvělej.

Ratan: niesom Peter, frajerka mi stačí jedna :) A navíc jsem ještě mladej a romantickej.
Do budoucna preferuji vyhradit jedno křídlo rodinného sídla jako man cave a nainstalovat příslušné bezpečnostní prvky. Kamery, čtečky otisků, elektrický ohradníky.

Ju
Junior
30. července 2020, 13:03
1
Škoda Octavia Combi 1.5 TSI: Máte kontrolu kvality? A mohl bych ji vidět?

většina východních pozic ovšem pražské ekvivaletny nemá.
týpek, co ty výlisky tahá ze stroje nemůže brát tolik, co pražská parta, která ten kšeft sehnala a dokázala vymyslet. Takhle se ten svět netočí.
A u těch pozic, co ekvivalenty mají, to taková palba fakt není. Zahraniční korporáty (osobní zkušenost Big4) mají často na centrálách plošný platy, ať seš Praha / Brno / Ostrava. A to se pak v tý Praze třeba pojeb :D

Ju
Junior
30. července 2020, 12:58
0
Škoda Octavia Combi 1.5 TSI: Máte kontrolu kvality? A mohl bych ji vidět?

*a fitko doma nemám, protože by se mi do 2+kk vešlo buď fitko nebo přítelkyně. A tam je volba asi jasná :D

Ju
Junior
30. července 2020, 12:57
0
Škoda Octavia Combi 1.5 TSI: Máte kontrolu kvality? A mohl bych ji vidět?

Já to dělal dobrovolně, to vstávání. Do školy jsem to měl 10 minut pěšky a do práce / fitka 20 minut tramvají. Všechno na stejnou stranu.
Teď to mám tak nějak volnější (prodávám do automotive, takže fakt není moc co :D). Ale radši vstanu v 6, abych v 9 zasedl za stůl nasnídaněj, po tréninku a v klidu, než se někde mrdat po večerech. A navíc ráno jdeš a víš, že jdeš. Máš na to ten čas prostě vyhrazenej. Odpoledne ti do toho vlítne kde co, víc práce, nějakej social event (...).

Ikdyž příští tejden mě čeká 450 kilometrů na 9. ráno. bizinisi woe. Na to se upřímně netěšim :D

Do výše svého platu neplatí. Netáhlo je netáhlem, ikdyž mu dáš o třetinu víc a měl by si tý práce začít vážit, protože jinde mít tolik nebude. Nefunguje nám to tak, nikdy nefungovalo.
A šikovnej člověk ti nedělá práci, kde by musel podobný kydy pronášet.

Ju
Junior
30. července 2020, 11:38
2
Škoda Octavia Combi 1.5 TSI: Máte kontrolu kvality? A mohl bych ji vidět?

vesničan útočí ->
Pracovní doba od 6 je v pohodě. Na vesnici. V 6 seš tam, ve tři seš doma, a začneš si dělat co uznáš za vhodný. Děti ti do školy dojdou sami, nemáš o ně strach, šecko cajk. A hlavně, bejt v 6 na směně, znamená v půl 6 vstát, hodit tam míchaný vajca, na sebe modráky a popojet pár kiláků po prázdných okreskách.
V Praze to kurevsky nefunguje. Ráno hodit děti do školky, protože prostě ta nejlepší soukromá je v jiný čtvrti než si můžeš dovolit bydlet a předtím ještě doma nahazovat byznys look. A samozřejmě ta cesta. To je hned hodinka v koloně pryč.

Tbh mě tenhle ten systém, jakože do práce na 9 a z práce v šest, protože hodina na oběd a neplacená, začal po půl roce dost srát. Dyť přes tejden vůbec nic nestíháš. Ráno si přispíš s kocovinou nebo dojdeš do fitka a to je tak celý. Večer dojedeš domů a můžeš jít tak spát. A mimochodem, nebudu v tom sám. Když "můj" korporát zavedl volnou pracovní dobu, jakože v kanclu povinně mezi 10-14 a jinak si dělej co chceš, bylo nás tam v 7 ráno nastoupených mraky.

A na otázku kdo vstává v 6? No, poslední dva roky jsem vstával v 5:30, s kocovinou v 6:30. Celej tejden. Nemám s tím problém. Roky dojíždění vlakem, kterej odjížděl 6:30 a bylo to na něj dva kiláky pěšky, mě zoocelily :)
Pak mi změnili otevírací dobu v posilce, tak vstávám v 6 a chodím tam pěšky, abych se tak nějak protáhnul a uvedl do provozu. Cigárko, kafe cestou a tak. A jsem nasranej, že do práce to stihnu tak na čtvrt na 10, takže sednu za stůl a prakticky hned je konec. Jak píše Kuba.

Ju
Junior
29. července 2020, 20:37
0
Hyundai Tucson Adventure 1.6 T-GDI: Dobrodružství ze staré školy

ona ta sedmiletá záruka byla pěkně drahej špás.

Ju
Junior
29. července 2020, 00:11
2
Ptejte se: Velký motor, malý rozpočet

Co si ak pamatuju z BMW klubu, tak E65 760i má zlom zhruba na 200 - 250 000 km. V tu chvíli si řekne o něco pod 200k (vstřiky, dvě čerpadla, práce...) a pak je zase pokoj. O věku jako takovém to moc není.
S podobným zadáním, pokud není k dispozici nějakej za vodou strejda, co odprodá libovej kus za pár kaček, bych šel do BMW. Kvůli široký komunitě fanoušků a na to navázaná dostupovat solidního servisu. Klub nedá dopustit na JaraXe (Olomouc) a Snejka (Praha), který servisujou jen a pouze BMW a skutečně umí vyřešit problém, nejen posílat faktury. E65tku oba mají jako soukromý auto.

JInak dneska jsem před Soho viděl stát Q7 V12 TDI. Snad poprvý naživo. To by byl slušnej žolík!

Ju
Junior
27. července 2020, 21:17
3
Ju
Junior
27. července 2020, 21:12
1
Autíčkář se ptá: Jak vypadá ideální víkendovka?

Nemá. Je zaměstnanec korporace na úrovni "služební sup v laurinu woe", a nehodlá to ohrozit tím, že by se nějakej zamindrákovanej nadřízenej / kolega začal hrabat v tom, jaký (z pohledu běžnýho ofčana) buržoázní koníčky provozuje.

Objektivně je to samozřejmě k smíchu. Tímhletím stylem se při troše štěstí a šikovnosti dá povozit ve 4-5 zajímavých autech, za rok přičemž celkový náklady na servis + ztrátu hodnoty zdaleka nepřesáhnou náklady na pravidelnou týdenní vožíračku následovanou bordelem, jiný koníčky, který okolí (kromě manželky) holt nevysírají tolik, jako střídání aut.

Ju
Junior
27. července 2020, 20:42
0
Autíčkář se ptá: Jak vypadá ideální víkendovka?

*jakože třeba Supa dvojku fkombiku na naftu bych uměl tak nějak přirozeně rasovat a bylo by mi to fuk. Nějakej R6 / V8 za ty samý peníze, to už by mi bylo líto. Ikdyž to logicky vůbec nedává smysl.

Ju
Junior
27. července 2020, 20:41
0
Autíčkář se ptá: Jak vypadá ideální víkendovka?

Když tě mrzí škrábance, tak to není to, o čem s beastarem mluvíme :)
A to není vůbec o penězích, spíš jenom o tom, jak moc je ti to u prdele. A normálním lidem je auto za vejplatu tak nějak víc u prdele než auto na pětiletej leasing dražší než hypotéka. :D
Po tom, co jsem viděl známého nakládat balík sena do nového Range se světlým introšem na sklopený zadní sedačky, jsem to šecko pochopil :D

Ju
Junior
27. července 2020, 19:40
0
Autíčkář se ptá: Jak vypadá ideální víkendovka?

Já mu to nezazlívám, jenom říkám, že to takhle "od začátku" dělat nejde. :)
Možná v malým, tak jako pro potěchu. Bráchanec to dělá. A Krab vlastně taky :D
V intervalu dvou tří měsíců se před barákem zjeví nějaká totální píčovina typu 10 let starý A8, Clia RS (...), asi podle nálady. A za chvíli zmizí. A jak bráchanec říká "jak to koupím, tak to prodám, platím jenom benzín a příště nasaju E65. Protože je to moje auto číslo 65" :D

Ju
Junior
27. července 2020, 19:33
0
Autíčkář se ptá: Jak vypadá ideální víkendovka?

ještě umět takový mrtky pravidelně za dobře a v mechanickým stavu kupovat.
tohle je v rodině od nova a do beateru se to jak nějak přirozeně projezdilo. Rodina - firma - horší firma - otloukánek. Takže pohoda.
Ale umět to koupit, jakože jít a vysolit dvě tři kilča za mrdku na tahání bordelu, poklidný přesuny po okolí (...) a uškrtit toho šotka v hlavě co křičí "kup si vole osmiválec, za ty prachy bude taky", tam jsem ještě nedorostl :D
Nejčastěji teď na Bazoši sjíždím E63 650i, což je cenová kategorie slušnýho supu. Je to těžký :D

Ju
Junior
27. července 2020, 12:42
2
Autíčkář se ptá: Jak vypadá ideální víkendovka?

čoveče ale já na to přišel teď nedávno taky.
Jezdím teď občas autem, o který nemám absolutně žádnou péči. Je mi uplně u řiti, jestli ho někdo odře nebo mi spolujezdci okopávají tapecy. Je 15 let starý, po dvou lehkých bouračkách, potenciální prodejní cenu nosím běžně na zápěstí.
A je to boží! Ten klid na duši, s jakým to nechávám na plným parkovišti, někde u lesa nebo házím věci kufru, ten chci mít už pořád :)

Ju
Junior
27. července 2020, 12:38
1
Autíčkář se ptá: Jak vypadá ideální víkendovka?

Tak Hoovie se tím možná živí, ale na začátku tam byl nemalej externí kapitál, kterej to umožnil. Nic pro běžný smrtelníky :)

Ju
Junior
27. července 2020, 12:37
3
Autíčkář se ptá: Jak vypadá ideální víkendovka?

Protože je to voser a záleží, jak moc do toho chceš dávat srdíčko.
Třeba můj tatík do toho srdíčko dávat chtěl, takže jsme se ségrou točili v dětských autosedačkách Chorvatsko ve sportovním kupé. Kočárky v kufru, věci pod sedačkama, tetris jak prase, ale prostě to srdíčko tam bylo.
Já do toho srdíčko ochotnej dávat nebudu, takže pro manželku Supa f kombíku nebo ideálně F150 už na první dítě. Nemám na to nervy a nehodlám se s tím srát.

Ju
Junior
26. července 2020, 11:38
2
Ju
Junior
22. července 2020, 07:21
0
Další studentská škodovka představena. Tentokrát je to dvoumístné kabrio.

Já mám z těch soukromek nejradši Ambis :)
Nicméně, realita je taková, že v rámci ekonomie, respektive "měkkých oborů", je VŠE industry standard. Cokoliv jinýho, s vyjímkou IES na UK, budí spíše úsměv.
Jestli potřebujeme tisíce ekonomů, rádoby ekspertů na mezinárodní vztahy (...), ročně, je jiná otázka.

Ju
Junior
14. července 2020, 23:53
0
Ptejte se: Hledáme sedan s velkým motorem a pohonem všech kol

"Víš co o tobě říká Eclass? Že na Sko nebylo."
Pokud je základní požadavek honit vodu a čtyřkola, M5 je jasná volba.
53 je budget varianta pro 63, Maserati a Lex jsou divný, Sko nepůjde za ty prachy koupit full full,
Reálnej rozdíl mezi M550i a M5 na denní použití už, kromě peněz, neni. Pokud je šéf debil, zabije se v obojím naprosto stejně.

Ju
Junior
10. července 2020, 09:53
0
Škoda Superb Combi 2.0 TDI L&K: Společník pro každý den

Tak Alltrack je v první řadě zvýšenej. Takže dálnice nic moc.

Ju
Junior
09. července 2020, 00:00
0
Tesla nabízí vlastní trenky. Jsou beznadějně vyprodané.

a není to náhodou tak, že cokoliv je po IPO už je podnikateli víceméně šumák, protože ty peníze mu nejdou do kapsy? maximálně se může těšit zase na další IPO.

Ju
Junior
04. července 2020, 09:50
9
Temná doba motorismu

to říkám vole pořád. Auta se pod palbu ekopíčusů dostávají proto, že je to nejviditelnější symbol jejich neúspěchu, respektive neúspěchu jejich voličstva, který to poptává.
Barák, hodinky, dovolenou, já nevim, to prostě tak necítíš. Ale když jedeš na kole do neziskovky a jede kolem tebe Mergl na kterej bys vydělával 10 let, tak ti to prostě zkurví den. Zakázat a znárodnit!

Ju
Junior
24. června 2020, 08:24
0
Ju
Junior
23. června 2020, 08:42
0
Škoda Octavia IV: Čtyři jako dostatečná

dával jsem Style, 140kw automat předohrab a pár píčovinek.
něco přes 1,1 s daní mi to vyšlo.

Ju
Junior
22. června 2020, 12:42
1
Škoda Octavia IV: Čtyři jako dostatečná

jo mimochodem. Teď jsem si vyklikával novýho Supa. A s hrůůůůzou jsem si odplivl. Jakože, sorry, not sorry. Ale na slevu pro velkoodběratele nedošáhnu a kdybych se teda rozhodl jít naftovým směrem, tak můžu mít šestiválcovou 3er / A4 nebo něco jako E220d. F áááemgéééčku a na velkých kolech. Reálně za míň peněz než ten Sup.
A to bych snad radši toho Supa, abych moc nečeřil vodu. Ale dát za něj víc peněz než za D3 asi odmítám.

Ju
Junior
21. června 2020, 21:43
9
Škoda Octavia IV: Čtyři jako dostatečná

Za míč obyčejná ofce...I s fleetovýma slevama to je fest. A navíc na trh v týhle době...
RIP střednímu managementu korporací. Ti co měli RSa půjdou do obyčejných oktávek, ti co měli ofce ve štajlu budou muset do Scal. Cenově to tak nějak vychází.

Vypadá to, že se u Octavie začne uplatňovat stejnej princip jako mají starší ročníky u Audi. Ono je to dobrý, hezký, ale jednou je to zapsaný v hlavě jako obyčejný auto a blbě se s tím něco dělá. A blbě se za to platí taková palba.

Ju
Junior
21. června 2020, 13:55
1
Škoda Octavia IV: Čtyři jako dostatečná

přes blogy od furrowa mě to tam nějak přesměrovalo.
nicméně, těch blogů je tam očividně víc ->

https://www.kockoweb.cz/blog/clanek/zabavne-auto-jen-na-jednu-sezonu-nic-vic/812/

Ju
Junior
21. června 2020, 13:09
5
Ju
Junior
18. června 2020, 22:29
0
Věci, které prostě musíte mít

bestar -> zrovna jsem si na tebe vzpomněl. Na P&K byla M5 na stejných značkách. Nebrzdit před stacionárama jak úchyl se zjevně stává populární.

Ju
Junior
15. června 2020, 10:14
3
Úkroky stranou aneb; Bylo by to skvělé, kdyby...

To bude tim, že v Americe si můžou lidi vybírat.
V chudé východní Evropě z tebe udělá alfasamce už jenom to, žes na tu 911 dal dohromady vatu.

Ju
Junior
15. června 2020, 09:40
0
Úkroky stranou aneb; Bylo by to skvělé, kdyby...

První odstavec -> škoda
Druhý odstavec -> Vidíš, že k tomu nakonec přistupuješ racionálně jako každej normální smrtelník. I ten, co mu dává prachy papá. :) Takže jsme si škrtli ten blábol o zbytečnost zůstatkové hodnoty a můžeme dát žít v míru.

Ju
Junior
15. června 2020, 08:43
0
Úkroky stranou aneb; Bylo by to skvělé, kdyby...

Ono kdyby si čas, strávený nad čtením všech mých příspěvků, strávil čtením těch dvou u tohodle článku, nevyplodil by si takovou píčovinu.
Se ti nesměju, že kupuješ ojetiny. Bych si nedovolil. Neironicky.
Směju se ti, že máváš ručičkama co seš za prachy neřešícího geroje, a pak kupuješ ojetiny :-)
Btw. na to, jak zůstatkovou hodnut prostě neřešíš, to máš celkem slušně najetý. I obrátkovost trhu? To je mazec.

Ju
Junior
14. června 2020, 23:59
0
Úkroky stranou aneb; Bylo by to skvělé, kdyby...

beastar: nn, myslím to tak, jak to říkám. Obecně jsem na kecy s tématem "prachy neřeším víš jak" strašlivě alergickej ve všech variacích. A když se s nima ohání nějakej bazarovej dobrodruh, hořce se pousměju.
že se na zůstatkovou cenu při výběru auta pro sebe velmi pravděpodobně nepodívám, neznamená, že vypustím z držky takovouhle píčovinu... A do firmy, to je jasná věc. Radši "přeplatit" škodovku než vzít Seat nebo francouze. Ale to už jsme jinde.

Stanley: a co chceš slyšet? že seš dobrej, velkej kluk, co si dělá co chce a prachy neřeší? teda, neřeší je až po tom, co 3 roky refreshoval mobile.de než se rozhoupal k nákupu pežotu? plz :(

Ju
Junior
14. června 2020, 21:25
2
Úkroky stranou aneb; Bylo by to skvělé, kdyby...

Velkopanský kecy o tom, že zůstatkovou hodnotu řeší jenom socky jsou od kupce ojetin hrozně lol

Ju
Junior
10. června 2020, 20:07
0
SsangYong Korando 1.6 e-XDI AWD: Levné neznamená laciné

jo, zepředu to fakt vypadá jak U(b)rus

Ju
Junior
10. června 2020, 14:36
0
Registrační značky: Pár znaků a tolik vášní

je to origo, včera jsem vedle něj parkoval.
A mimochodem ano, URUS je mimořádně ošklivé vozidlo. Zepředu obvzlášť.

*prohlášení o objektivitě*
SUV mi nevadí, některé se mi i vyloženě líbí a časem si nějaké určitě koupím. Teď ho akorát nepotřebuju. Děti nemám a řídím jako prase. Tak mi prostě nevyhovuje.
Že sportovní značka typu Lambo nemá dělat SUV je podle mě blbej žvást. Ať si dělá co chce. A ideálně do toho namontuje TDIčko z Touaregu.
*prohlášení o objektivitě*

Ju
Junior
09. června 2020, 13:57
4
Ptejte se: SUV v automatu pro handicapovaného řidiče

on spíš pán ví, že za 350 nový SUVčko v automatu nebude, takže nebude svůj běh na 400 000 km začínat na nule...

Ju
Junior
09. června 2020, 09:07
0
Ju
Junior
06. června 2020, 15:56
0
Autopůjčovna Hertz vyhlásila bankrot. Levně se zbavuje Chevroletů Corvette.

To neříkám.
Jenom tomu prostě nerozumím, nezajímá mě to, takže se to odmítám učit. Na škole nás to učili, ale to už je pár let.

Ju
Junior
06. června 2020, 10:40
0
Ju
Junior
05. června 2020, 23:07
0
Registrační značky: Pár znaků a tolik vášní

Hele proti mě teď jel nějakej Opel v kabriu. V takový kolotočárský fialový lesklý barvě. Jak jsou autíčka na autodromech občas.
T0P DADDY.
Že jsem smíchy nesjel do příkopu bylo daný jenom dostatečnou šířkou komunikace.

Ju
Junior
05. června 2020, 22:49
0
Autopůjčovna Hertz vyhlásila bankrot. Levně se zbavuje Chevroletů Corvette.

Tak jsem ztrojnásobil původní vklad, prodal a hned jak to padlo o 30% nakoupil zpátky. Za mě dobrý :)
Je to můj asi první "gamble". Jinak nakupuju tutovky. Banky, automobilky a oil related byznys. Oboje zažilo z mého pohledu iracionální propad, který nejde ospravedlnit. Od začátku korony, vedu si to na odděleným účtu, mám zisk napříč portfoliem 20-25%. To jde. Spíš si hraju s myšlenkou to vyprodat a počkat s hotovostí na další propad. Současnej růst mi nepřijde podepřenej reálnou ekonomikou. A jak dlouho ho FED udrží tisknem peněz je otázka.

Ju
Junior
03. června 2020, 16:28
5
Registrační značky: Pár znaků a tolik vášní

PREDATOR je Ghibli na naftičku, že? :)

Ju
Junior
01. června 2020, 23:21
0
Autopůjčovna Hertz vyhlásila bankrot. Levně se zbavuje Chevroletů Corvette.

Já Hertz dneska nakupoval, ten největší dip jsem provařil, ale i tak tomu fandím Pár tisícovek, jak byly přes karanténu zavřený hospody tak člověk musí utrácet za jiný píčoviny.
Ale sorry, že má něco v účetnictví goodwill. Z toho vejplaty ještě nikdo nikdy nezaplatil.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Renault Mégane  1996
Renault Mégane

1996 rok výroby
75 koní výkon
1 598 ccm objem

BMW Řada 1 118D  2007
BMW Řada 1 118D

2007 rok výroby
142 koní výkon
1 995 ccm objem

Ford Bronco  1984
Ford Bronco

1984 rok výroby
160 koní výkon
5 000 ccm objem

Mercury Marauder  2003
Mercury Marauder

2003 rok výroby
305 koní výkon
4 600 ccm objem

BMW X5 3.0d manual 4x4 2002
BMW X5 3.0d manual 4x4

2002 rok výroby
176 koní výkon
2 978 ccm objem