načítám data...

Junior

JménoNovotný Karel
BydlištěJihlava
Registracepřed 5.4 rok.
Poslední aktivitapřed 20.6 min.
Příspěvků ve fóru142
Komentářů u článků920
Pozitivních komentářů u článků262
Negativních komentářů u článků49
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

Ju
Junior
07. dubna 2021, 18:52
0
Ptejte se: Praktický levný rodinný dostavník

a kdybych si z toho měl přestat dělat prdel, tak koupím Doblo / Berlingo (...) jak navrhovali pánové nademnou. Nějakou takovouhle malou dodávku. Praktičnost level všechno, vyšší posez než kombík to má. Jenom styl 0 a ten koženej introš bude asi problém. Na druhou stranu, teď se v rodině potýkám asi s 5 kusama 4 měsíce - 3 roky a žádnej rodič nezmiňoval, že by se mu to v autě někdy poblilo a zasralo interiér.. Ta sedačka jako taková a dítě vlastním tělem to většinou pochytá všechno.

Ju
Junior
07. dubna 2021, 18:49
0
Ptejte se: Praktický levný rodinný dostavník

když se tady tak mluvilo o tom kodiaqu jako symbolu uspěchu a SUVčkách pro maminy. Tak já nedávno přijel na kšeft a na dvorku fabriky stála nová, jakože ten poslední facelift, Q7. A v masce měla takový ty dvě překřížený kladívka nebo co to je za bordel, ten znak odborů, Středula to má na káře taky.
Sem málem přelít přes plot. A co sem tak viděl na dílně, tak pan majitel přehnanou uctou z zaměstnancům netrpí.

Ju
Junior
07. dubna 2021, 18:45
0
Ptejte se: Praktický levný rodinný dostavník

tak co já pochopil tak Kuba není uplný netáhlo a zároveň nemá v hlavě sračky, takže něco jako průměrná mzda a vyhazování 70% z ní za předraženej nájem v kůl čtvrti se ho uplně netýká...

Ju
Junior
07. dubna 2021, 18:44
2
Ptejte se: Praktický levný rodinný dostavník

mluvit o požitku z jízdy a B5 v jedný větě?

Ju
Junior
07. dubna 2021, 18:43
0
Ptejte se: Praktický levný rodinný dostavník

Normálně bych vzal rozpočet, vynásobil ho čtyřma a koupil X3 s řadovou šestkou v manuálu.

Ju
Junior
05. dubna 2021, 13:48
2
Moje oblíbené easter eggy

A chudák dodavatel se s tím od tý doby musí jebat.

Ju
Junior
04. dubna 2021, 00:31
1
Mazda CX-30: Nečekaně jiná

Hele krabe obhajovat tocivej motor v nějakým mamamobilu je divný prostě.

Ju
Junior
27. března 2021, 15:08
0
Dodge Charger Pursuit: Proč plecháče?

Dneska jsem tě potkal na nábřeží.
Vypadá to super. Líp než ten vinovej s RZ 001 BUBAK co sem viděl předtím :)

Ju
Junior
27. března 2021, 15:07
2
Mini Countryman SD All4: O přínosu naftového crossoveru pro mentální zdraví

Tak vono to obecně dneska za ten milion není žádná hitparáda nic...

Ju
Junior
21. března 2021, 21:25
1
Proč elektromobilita nefrčí (tak jak by mohla)

Jenom když se tady tak nakládá na toho Tykace.
On sám řekl, že uhlí skončí. Protoze dojde. A už chystá masivní, a dotované, investice do obnovitelných zdrojů. Holt už akorát kluk kudrnata nebude uhlobaron. Ale solár baron.
Takže sen mladých levicaku o sociálně spravedlivé klimatické revoluci zůstanou nenaplněny. První zůstávají prvními.

Ju
Junior
21. března 2021, 06:01
2
Konce nadšeného motorismu

jak říkáš, že lidí se budou bát...
Viděls teď Richterovou u soudu? Ta mě fakt dojala. Když si uvědomím, kolik peněz by mě stáloý, kdyby prošly všechny její "in compliance with Marx" nápady, považuji za OK říct, že je vůči mě velmi agresivní. Skrze stát, klasicky.
Nasrala se do veřejný funkce. Jinak nikdy nepracovala. Stejně jako její bratr Ferjenčík.
A teď kňučí, že jí někdo napsal, ať zdechne. Že ona se jenom snaží říct normální (za stovky tis měsíčně z mých daní) život. Hehe. Z toho jejího teatrálního divadýlka se mi chtělo zvracet.

Ju
Junior
14. března 2021, 09:23
12
Proč elektromobilita nefrčí (tak jak by mohla)

Tykač teď v Insideru vykládal, jak má stojí Teslu na ježdění po Praze rád. A jak po 7 letech už neujede ani 200km bez nabíjení.
A že když s ní jede do Švýcarska, tak na cestu zpátky sebere synovi jeho dýzl a nechá ho mrdat se s tou Teslou :)

Ju
Junior
13. března 2021, 13:37
2
Škoda Octavia RS 2.0 TSI: Příjemné překvapení

Ono se asi nechápem. Mě taky bolí, že Cupra nestojí 700k ale milion. Taky bych si ji za těch 700k koupil spíš než za jedničku.
Ale stejně tak bych si radši koupil 4+1 v Praze za cenu roku 2015 než za tu dnešní.
Doba prostě běží dopředu, ne nutně k lepšímu.
Argument, že něco před X lety stálo o Y min je fakt mimořádně dementní, sorry. Ještě když ti národní banka zdražování doslova "nařizuje" a je nervózní když se zdražuje málo.
Ale pravdu má Jerry v tom, že už je možná potřeba kupovat auta "na furt". Protoze bůh ví jak to bude za 3 roky až bys chtěl zase nový. Tak Aby bylo do foroty, protože dobře už bylo. To nepopírám. Ale s cenotvorbou to nemá nic společný.

Ju
Junior
13. března 2021, 11:04
0
Škoda Octavia RS 2.0 TSI: Příjemné překvapení

*a nepopírám, že jako společnost objektivně chudneme. Když vezmu potraviny, energie, dům a auto, jako "must have nákupní košík". A nejsem státní zaměstnanec :)

Ju
Junior
13. března 2021, 11:02
0
Škoda Octavia RS 2.0 TSI: Příjemné překvapení

Ono se taky podívej kolem. Zdrazilo všechno. I se víc vyděláá Za posledních pár let byl ten kumulovanej nárůst festovní. A ono holt to co Povšík vykňučí a EU nařídí, musí někdo zaplatit.
Nebo to řeknu jinak "co by sis za těch 620k koupil dneska?" / kdybys zejtra tu svoji O3 rozstrelil, co by sis koupil místo ní?

Ju
Junior
12. března 2021, 19:20
0
Zlatá Vrána 2021: Třetí ročník ankety o největší ostudu autoinzerce

Ještě dvě poznámky.

1. Nechápu inzeráty kde je napsaná cena a potom "dohoda jistá". Dyť to je úplně pozvánka k tomu tomu tu cenu tlačit dolů.
2. Vytáčejí mě kupující, co volají a ptají se "no a kolik byste za to chtěl". No já nevim ty vole, Rollse, tvýho prvorozenýho syna a kafe k snídani. Ale důležitější spíš bude kolik vy ste mi ochotnej dát :-)

Ju
Junior
12. března 2021, 14:28
0
Zlatá Vrána 2021: Třetí ročník ankety o největší ostudu autoinzerce

Malou, tak 1 z 5 se ti chytne. A musím se přiznat, na "půlce" jsem se nedomluvil s nikým. Většinou to skončilo kolem 30% pod jejich požadovanou cenu. Což ti pořád dá "hodinovou" sazbu v nižších tisích. Za to, že sedíš večer u telky a píšeš mejly Není to špatnej deal.

Ty reality jsou peklo. Sám sem chtěl něco koupit, ale nedokázal jsem se k tomu za ty peníze dokopat.
Pro vopravdu bohatý lidi je teď naprosto úžasnej přístup ke kapitálu za nízký úroky, tím spíš na investice do hotových nemovitostí. Navíc se blíží inflace. Takže kupuješ všechno co ti přijde pod ruku a je ti úplně jedno jestli zaplatíš o pár % víc, protože z dlouhodobýho hlediska seš v plusu už jenom na tom dluhu jako takovým. Ideálně s dlouhou fixací.

Z toho pak samozřejmě logicky plyne, že Franta s Mařenou, střední třída zaměstnanecká, co teda naškrábali na tu akontaci a chtěli by si vzít hypotéku na první nemovitost k vlastnímu bydlení, jsou úplně v prdeli. Protože se pohybují na trhu, kde úřadujou úplně jiný hráči.

A s tou zastavitelností se dá dycky něco udělat :) Pak jsou to 3000/m2 za pozemek 10kiláků od Brna. Mimo obec je spíš výhoda. To není špatnej deal. Bejt z Brna, tak se na to podívám taky. Dyť už i na Jihlavsku stojí pozemky kolem 4k. Se sítěma na kraji.

Ju
Junior
12. března 2021, 10:15
2
Zlatá Vrána 2021: Třetí ročník ankety o největší ostudu autoinzerce

Vidíš, nakonec se nějak rámcově domluvíme :)
Pro mě není rozdíl mezi "jednáním" a "vysíráním" v penězích. Ale v chování, v tom jak to celý prezentuješ. Nabídnout málo, to je v pořádku. Nezajímá mě, proč nabízíš málo. Nabídnout málo, protože "insert random subjektivní důvod kterej mě vůbec nezajímá" a ještě se u toho tvářit jako mistr světa, to je to, co mě dokáže vytočit.

A samozřejmě je komický, když se někdo snaží smlouvat u věcí, které mají prakticky pevnou cenu nebo na "Trhu prodávajícího". Prostě ne, paleta betonový dlažby nemůže stát tisíc korun a ne, byt v Praze za 75k/metr neexistuje.

Ju
Junior
12. března 2021, 09:37
3
Zlatá Vrána 2021: Třetí ročník ankety o největší ostudu autoinzerce

Ale jakože kde je problém? Prodávající veřejně informuje, že je ochoten to za X prodat. Já ho na oplátku informuju, že jsem ochoten to za Y koupit. S jasným závazkem, bez blbých keců o výbavě, stavu nebo že tamhle je to ještě levnější.
Když se nepotkame, tak fajn, život jde dál. Nevidím důvod z toho dělat kovbojku. Žádný "vyžadování" neprobíhá, během minuty je vyřízeno. Samozřejmě, taky nemám rád vysírače. Co mají furt s něčím problém a tohle a tamto, teď ti vypráví svůj životní příběh... To co píše beastar.
Teď vyklizime nějaký starý haly a rozprodavame stroje, spíš vraky. Cena dohodou. Kluk mi volá a nabizi mi zhruba polovinu kilovy ceny šrotu, no tak mu říkám že jako ne-e. A on mi začne vysvětlovat, jak víc dát nemůže, protože je zdaleka a že by měl problémy s dopravou a ty vole já nevím co. Asi jak kdybych já volal do Kauflandu v Mnichově, že od nich chci rohlík za polovic, protože to mám k nim daleko.
No tak to je kokot zejo, zbytečně mele, navíc od věci, a málo kšeftuje.
Druhej ten volal jinej týpek, říká "zejtra ráno, XY, rovnou to naložim, na místě zaplatím a nashle, dejte mi do hodiny vědět jestli jo nebo ne"
No tak sem mu to prodal. Taky pod cenou, kdybych tam nahnal chlapi aby to rozebrali, roztridili a odvezli na srotak, asi bych na tom byl v čistým líp. Ale tý práce s tím... A nemám s tím problém. Proč bych měl mít? Je to jen obchod, bez dalších emocí.
Že někdo neunasi, ze někdo si jeho majetek neceni na tolik jako on, a nehoří touhou mu vysolit co si zamane, to nevnímám jako můj problém.

A ještě je Teda potřeba vědět, kdy se handrkovat a kdy držet hubu. Při koupi normálního bytu v Praze fakt není čas na smlouvání.

Ju
Junior
12. března 2021, 08:58
-3
Zlatá Vrána 2021: Třetí ročník ankety o největší ostudu autoinzerce

Nevím kde pracuješ, ale normální to je. I ceny investičních strojírenských celků lítají desítky % nahoru dolu, podle toho kdo jak co. Ve zcela profesionálním prostředí.
Tak jak by to někde mezi strejcema na bazosi mohlo bejt jiný.

Ju
Junior
12. března 2021, 07:51
0
Zlatá Vrána 2021: Třetí ročník ankety o největší ostudu autoinzerce

Já to viděl a říkal sem si, že to bude nějakej rallye wagn. A ono ne. Krám co se nikdo ani neobtezoval pořádně stocit a olepenej kokotinama.
Necenim.

Ju
Junior
12. března 2021, 07:49
-4
Zlatá Vrána 2021: Třetí ročník ankety o největší ostudu autoinzerce

Sem si teď takhle zarizoval doma posilovnu. Otevřeš bazos, mrknes co potřebuješ, všem nabidnes půlku toho co chtějí. A časem to dáš dohromady. Za pár korun :)

Ju
Junior
12. března 2021, 07:48
2
Zlatá Vrána 2021: Třetí ročník ankety o největší ostudu autoinzerce

Já tomu ale celkem rozumím. Většina jich bude kupovat "to nejlepší na co je". Speciálně u tehle "Daily" aut.Takže to co je pro tebe rutina, to je pro ně rozhodování o zásadních penězích.. Takže v konečným důsledku je kupec nějaký dvoulety A7 za mega vyklepanej úplně stejně jako pár učitelů co si jde pro svoji 15 let starou ovci za 150. Že je potom ostrazitej mi přijde přirozený.
Kdyby lidi kupovali jen to, na co vopravdu maj, byli by hned ve větším klidu.

A chlapa do jistý míry chápu. Pošle takových emailu 20, jeden se chytne a super deal je na světě. Co nechápu je, že to zkouší na "profíka" jako ses ty. U kterýho není předpoklad, že by se nechal ukecat.

Ju
Junior
10. března 2021, 06:48
0
Škoda Octavia RS 2.0 TSI: Příjemné překvapení

Ono si to v tom konfigu nevyberes, hnus sicko.
Jinak nový RS za mě zuzo. Dovedu si představit to koupit :)

Ju
Junior
06. března 2021, 15:48
2
Plňte si své autíčkářské sny, dokud můžete!

Hehe, Martina znám osobně z práce. O tyhle jeho zalibe sem ale nevěděl.
Svět je malej.

Ju
Junior
04. března 2021, 14:53
0
Toyota RAV4 Black Edition: A žili spolu šťastně až do smrti

Viola: Dyť píšu, spotřebič dobrej. A určitě spolehlivej, o to jde u spotřebiče především. Ale o novým toustovači jsem taky nějak moc nepřemejšlel, prostě jsem to koupil.
To co jsem psal nahoře nemá bejt úplně vztažený k tomuhle autu. Nebo nedejbože obhajoba ojetých krámu.
Spíš takovej povzdech. Že je hrozně málo "dobrých zvláštností". Něco, co by tě tak nějak donutilo to auto chtít, toužit po něm. A že ikdyž vedle tebe na semaforech zastaví novej Rolls, tak si řekneš si "ale tohle nemáš vole" a usměješ se. Třeba jako byla 130i. Prostě R6, RWD hatch. To bylo super :) Dneska tu M235i nebo co má bejt nástupce, jakože proč bych to měl chtít. Ikdyž to Jeník vodil bokem jak kdyby nebylo zítřka.
Beast:
Jo, myslím že ojetý Maserati by mě z apatie rozhodně probralo nebo rovnou k sebevraždě donutilo :D
Ty US auta no... Jako je to zajímavý. A hlavně za ty prachy, ještě když se vysereš na AO a poptáš to jinde... Jenže já to zase úplně nemůžu mít tak, jak bych chtěl. V debilní barvě a otevřený laufy, s tím se nedá nikam jet. Bych to měl pak jak motorku / na soukromé ježdění. Jenže to mě nebaví, nejsem založenej jak krab, abych jezdil daily s mrdkou a těšil se jak to v neděli s kámošema projedu.
By se mi líbil i ten pickup nějakej, to bych uměl mít rád a občas bych to i využil k tomu, k čemu je to auto určený. Jenže to viz ten muscle car. Prostě ten RAM v nějaký výbavě a chromfšude taky posílá zprávu, že tam kurva ten cash je a máš píči. To se občas hodí, občas ne.
A samozřejmě, ty interiéry jsou takový...Meh :)


Ju
Junior
04. března 2021, 12:50
0
Toyota RAV4 Black Edition: A žili spolu šťastně až do smrti

Hele to víš že mi z toho už pomalu mrda. Ale tak narozdil od kámošů co mají hospody mám aspoň prachy, v tomhle ohledu si není na co stěžovat.
Ale i ta práce mě sere, chybí mi kontakt s lidma, furt akorát řešíš kdo si vzal zase ocr nebo je nemocnej.
Blbá doba.

Ju
Junior
04. března 2021, 11:34
0
Toyota RAV4 Black Edition: A žili spolu šťastně až do smrti

A přitom já jsem hrozně nenáročnej :D Třeba se mi hrozně líbí sedačky v nový O4RS. Že jsou to prostě, alespoň vzhledově, "ušáky" jak v rallye autě. Jasně, asi k ničemu, ale potěší. Takovýhle drobností mi přijde, že hrozně ubejvá.

Ju
Junior
04. března 2021, 11:32
1
Toyota RAV4 Black Edition: A žili spolu šťastně až do smrti

Tak já vyrůstal v tom "zlatým věku". E60 M5, F01 (...). Šestiválcovej R golf, jooo, to se mi líbilo.
V době, kdy dávalo smysl si koupit pět let starou pětku, protože byla furt spolehlivá a byl to kurva bossmobil. Dneska bych si pětiletou 5er nevzal ani zadarmo, protože servis bude stát jak operák na novou :D
Dneska mi to přijde šicko takový meh, je toho všeho moc a zároveň mizí jakákoliv invence. Něco "jinýho", zajímavýho. Něco, kvůli čemu bych si to auto chtěl nechat klidně 15 let, protože mě ta drobnost bude pořád bavit.
Jakoby nová A7, minulej tejden sem na ní byl, no dobrý. 2,5 mega vyletí oknem a vlastně mi to nic moc nepřinese. Jsem poslední dobou hrozně apatyckej vůči tomu všemu, není nic "zajímavýho" za zajímavý prachy. Jasně, Pandamera Kurvo asi jo. Tak 14 dní by mě to bavilo.
Jooo, žlutý camaro by můj život možná udělalo trošku lepší. V8 a SPZ FCK GRETA. To by šlo.

Ju
Junior
04. března 2021, 09:20
4
Toyota RAV4 Black Edition: A žili spolu šťastně až do smrti

Podobný auta mi dycky připomenou, jak ten svět letí.
Není to tak dávno, kdy krabička cigaret stála stovku, kdo bral 30k už měl goodlife a "auto za milion", jo to byl kurva pojem. Jo a představa že dám "za barák klidně 10 mega" byla na hony vzdálená.
Dneska krabička cigaret stojí 120 (díky EU), 30k bere skladník na jednu směnu, barák za 10 mega je nějaká mrdka v satelitu hodinu od Prahy nebo byt ve strašnicích o velikosti slušnýho obývaku... A auto za milion je ničím nezajimavej spotřebič o kterým nevím, proč bych si ho měl koupit. Jako fakt ne, ani jako druhý auto pro rodinu a paní na dojíždění. Jakože tady máte milion a dejte mi 1,8t Toyoty, nakrájet. Viola to píše dobře. Spotřebič. Nic víc. Ukazoval jsem to potenciální cílovce (který není 25, nejezdí Praha - Brno za hodinu patnáct a celkově by se jí to asi mělo líbit...). Taky to nepochopila. "no ale třeba Mazdu dělají aspoň v nějaký hezký barvě, to bych měla ráda".
Chytil jsem z toho auta větší depku než z Hamáčkovo tiskový konference.

Ju
Junior
02. března 2021, 06:29
2
Volkswagen Arteon R-Line 2.0 TSI: Tichý stíhač

Já myslel jak jsou hnusný, rozměr je na citu každého soudruha...

Ju
Junior
01. března 2021, 06:42
6
Volkswagen Arteon R-Line 2.0 TSI: Tichý stíhač

Hele ale s těma kolama to už dělá koncern schválně, ne?

Ju
Junior
28. února 2021, 11:27
6
Pět řešení problému, který nebyl

Tesla nereaguje na tržní poptávku, reaguje na poptávku pološílených byrokratů. Kteří nastavili pokřivené podmínky. Žádné "tempo s dobou".

Ju
Junior
28. února 2021, 10:50
4
Pět řešení problému, který nebyl

A jo, kdybysme nežili v době, kdy se
1. poslední dělník ve šroubárně skládá milionářovi na auto, protože je údajně ekologický, a
2. zároveň si výměnou za nákup elektromobilu nedostal parkování zdarma a jinej rychlostní limit (což je prostě fakt lol), a
3. nemohl si (jako výrobce elektromobilu) prodávat ostatním výrobcům něco, co ti dala vláda zadarmo, za to, že vyrábíš elektromobily...

Tak už po Muskovi ani neštěkl pes.

Srovnání s McLarenem je urážilivý. Ty chlapi totiž vopravdu umí. A dali dohromady něco, co je konkurence schopný v tý nejvyšší kategorii, proti Lambu a Ferrari. To si zaslouží obdiv.
Tesla ne.

Ju
Junior
28. února 2021, 10:47
2
Pět řešení problému, který nebyl

Jak píše býst. Musk s Teslou není žádnej pdnikatel a už vůbec ne "pan továrník". Šikovnej podomní prodejce, to je celý. Prachy to sype, ne že ne. Na BTC se teď asi povozil. Škoda, že fabrika na výrobu aut mu stojí. Skutečnost, že ho ti skutečně bohatí ještě nedotlačili do kriminálu za jeho opakovaný manipulace s akciovým trhem, jenom potvrzuje, že reálnou hrozbu pro MB a další koncerny Tesla vopravdu nepředstavuje.
Jednou to celý spadne. Nevsadím si na to kdy. Ale "fundamental" to fakt nemá.

Ju
Junior
26. února 2021, 10:35
0
Týden plný zajímavých novinek

Dyť my sme duší jezeďáci

Ju
Junior
25. února 2021, 22:57
0
Týden plný zajímavých novinek

A jak víš, z ceny jsem moc neskakal. Cupra se zatím jeví drahá.
Samozřejmě, já jsem "extrémní kupec". Což na spoustu věcí sere, narozdil od mainstream zákazníka.
Ale v mých očích (hlavně očích otce, co ho teď už vzhledem k věku chytly záda, ale nepustil mladý duch, takže aktuálně SUV s výkonem a "emocema" poptává) ten Cupra SUV věc nesmí cenou atakovat Durango R/T, který prostě má tu V8...

Ju
Junior
24. února 2021, 16:16
3
Týden plný zajímavých novinek

A hlavně tomu dali nějakej zajímavej motor.

Ju
Junior
22. února 2021, 18:01
4
Subaru BRZ Final Edition: Requiem pro puristické coupé

Itaj jumbo zní jako obchodní název pro opravdu masivního gumovyho penisa.

Ju
Junior
22. února 2021, 14:03
7
Subaru BRZ Final Edition: Requiem pro puristické coupé

kurva ale co sem zase řekl :(
Nenapsal jsem, že je to auto pro lidi co nemají na M2.
Nedělal jsem si prdel z Miaťáků.
Nedělal jsem si prdel z toho interiéru.
Nedělal jsem si prdel z toho, že je to předražený, protože oproti "normálnímu" BRZ se změnila akorát cenovka a sorry, Subaru není Porsche, na speciální edici ti každej sere. I Sotheby.

Mějte mě rádi :(

Ju
Junior
22. února 2021, 09:22
0
Subaru BRZ Final Edition: Requiem pro puristické coupé

Hm :)
Zajímavý.
Ale ne, radši ne. Za rok by mě to přestalo bavit a bude to blbě prodejný.
A to jsem s tím jezdil a nechali mě na předváděčce se i klouzat. Akorát z podřazení 5-2 byl prodejce trošku nervozní :D

Ju
Junior
20. února 2021, 17:58
0
Speciální edice: Fiat 500 tisíckrát jinak

Statek jo. Ale do ucka, kolem jenom louky, a nádvoří vylejt asfaltem.
Už se na to chystám

Ju
Junior
20. února 2021, 15:40
0
CAT 432F2: Souznění člověka a stroje tentokrát trochu jinak

Nový VZV stojí z mého pohledu, pro změnu, za hovno. Furt to kňučí, že se tomu něco nelíbí. Že je to nakloněný, že to má kola ve vzduchu, že je to přeložený. Ale zase s tím dokáže jezdit kde kdo. Pro zaměstnance ideální.
Za to trusty old ještěrka neznámého a konstrukce, s motorem Zetor, koupená v 90s v bazaru, která jezdila snad už v továrnách Wermachtu, se kterou jde nabrat kamion ocelových profilů "na dvakrát". To chce grif a fyzickou sílu k ovládání.

Ju
Junior
18. února 2021, 14:46
0
CAT 432F2: Souznění člověka a stroje tentokrát trochu jinak

Kuba - Jak to psal beastar? "Auto, co se tě pokusí zabít" není GT3RS, ale Felina bez technický na sjetých zimácích? :D
Křeček -
ACC - poprvé v W220, 20 let.
Line Assist - poprvé na nějakých divných modelech v Japonsku, "mainstream" Audi, 2007
(...)
Ty technologie jsou tady už fakt dlouho. A jedná se akorát o jejich postupný "sešup" do nižších tříd. To není "vývoj". A autonomní auta jsou kurevsky daleko. Hlavně technicky. Legislativa se dá změnit, ale techniku nevochčiješ.
eLzyx - falešnej argument. To je jak kdyby mi kluci z IT sebrali Mac a smáli se mi, že bych neuměl ve Wedosu (nebo jak se ta prehistorie jmenovala).
A to skenování už je taky relativně starý. BMW snad 10+ let umí poznat, že dostali na přední kola ránu, tak rychle změkčí tlumiče zadní.

Ju
Junior
18. února 2021, 12:17
0
CAT 432F2: Souznění člověka a stroje tentokrát trochu jinak

+ jo, ještě uznám že třeba EA888 je oproti 1.8T z O1RS lepší, efektivnější, výkonější. V tomhle kontextu nějakej progres byl.

Ju
Junior
18. února 2021, 12:14
0
CAT 432F2: Souznění člověka a stroje tentokrát trochu jinak

Hamster - tak musíš jablka s jablkama žejo. Ne X7 a Favorit. Mezi těma A8 prostě rozdíl subjektivně nebyl. Třeba mezi D2 a D5 bych ho už cítil. Nevím.
Samozřejmě trošku se změnila ta dostupnost. Na co dřív dělník ze šroubárny dělal 10 let, dneska koupí za 3. A samozřejmě, nižší třídy dostupnou výbavou dotahují ty vyšší. Ať už tím že GolfR zpráská kterejkoliv supersport z minulého století kdykoliv a kdekoliv, nebo tím že si do Ceedu můžeš objednat ventilovaný sesle, který snad ani E38 neuměla (sorry nejsem pamětník).
Ale ten "vrchol" se z mýho pohledu už skoro neposouvá. Samozřejmě, je otázka, jestli je vlastně ještě kam.

K tý spotřebě -> Ještě teda záleží na používání a palivu. U benzínu se ta nejnižší hranice, pravda, asi trošku posunula. Ale imo při "běžném" používání, v rozumné kombinaci bez ohledu na spotřebu, řekněmě limity +40/50km/h, jsme pořád na svým. Ano, auta jsou těžší. Takže zachování spotřeby je vlastně úspěch. Ale víš jak...
A jakmile dojde na "silniční násilí" tak je to těžkej provar, o kterým bylo napsáno už spoustu. Jakmile se začne tlačit na pilu, všechny ty downsizovaný oturbený mrdky, přestanou dávat smysl oproti podobně výkoným atmosférickým ekvivalentům. Což je u sportovnějších modelů dost blbý žejo.
A u nafty imo k žádný změně nedošlo. :D

Ju
Junior
18. února 2021, 09:45
2
CAT 432F2: Souznění člověka a stroje tentokrát trochu jinak

Křeček -> Právě. Posouvá se ta efektivita. U aut? Nemyslím si. 15 let starý Audi udělá efektivně stejnou práci (přesun) za čas jako měsíc starý Audi. Dokonce ani nebude míň žrát. Bagr naopak bagruje prostě líp. Efektivnějc a s menší únavou pro strojníka. A jak správně píšeš, s menšíma nárokama na vícepráce okolo. Nemusí se tolik přemýšlet a měřit. To je v konečným důsledku čistej profit.
Což se o autech říct nedá. Sorry, ale ty asistenty prostě nefungujou. Hlídání v jízdním pruhu mě málem zabilo na dálnici, když se to chytlo špatný čáry. Adaptivní tempomat brzdí jak absolvent autoškoly, tvrdě a nepřirozeně, často zbytečně. Ty pre-crash systémy to samý, viz třeba akcelerace proti doprava odpočujícímu autu. Samozřejmě, v koloně po nábřeží se to umí posouvat dobře. Nepopírám. Nicméně to "snížení zátěže" pro řidiče tam není v takový míře. Tu uroveň pokroku tam prostě nevidím.

Snad se chápem :-)

Ju
Junior
18. února 2021, 08:15
0
CAT 432F2: Souznění člověka a stroje tentokrát trochu jinak

Hasnoff: To jo. Ale že je v "pohodlí užívání" celkem zásadní rozdíl mezi 15 let starým traktorem a novým traktorem. Samozřejmě, pokud je někdo malej zemědělec na pár hektarech, stačí mu i ten starej. Stejně jako na ježdění do fabriky stačí pořád i ta Škoda Felicia. Ale na velkých plochách to začne dávat smysl. Což třeba v ČR málokdy je (Aspoň co vím), aby se uživily ty "traktorový vláčky", kdy jeden jede a podle GPS kolem sebe táhne třeba 3 další. V ČR se tak často otáčíš, zatáčíš, prostě nepravidelnej terén, že to prostě neukočíruješ.

Ale u aut tahle "revoluce" nějak neproběhla. Jezdil jsem A8 D3 4.2TDI (ve stavu, po prvním majiteli), jezdil jsem i v nějakým silným dýzlu A8 D5 a prostě tam těch 15 let vývoje nevidím. Kdyby to stálo vedle sebe "nový" a D3 stála o 10% míň (takže 300k :D), tak ani nemrknu a zase budu pár let vypadat jako ukrajinskej vymahač v "ojetý" audině :)
U traktoru / bagru (...) je to jasná volba, tam ten rozdíl vidíš. Stejně jako ho vidíš u profi vercajku, řeknu u kanga. S tím novým se tak nějak líp dělá. Za to ledničky, spotřebitelský, jsou furt stejný.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Buick Skylark  1968
Buick Skylark

1968 rok výroby
180 koní výkon
6 ccm objem

Cadillac Fleetwood Brougham 1984
Cadillac Fleetwood Brougham

1984 rok výroby
140 koní výkon
4 100 ccm objem

Alfa Romeo 166 2,4JTDm Facelift Bez koroze ES 2005
Alfa Romeo 166 2,4JTDm Facelift Bez koroze ES

2005 rok výroby
175 koní výkon
2 387 ccm objem

Chrysler Imperial Le Baron 1975
Chrysler Imperial Le Baron

1975 rok výroby
218 koní výkon
7 206 ccm objem

Chrysler Vision EAGLE ESI 3.3 6V 1995
Chrysler Vision EAGLE ESI 3.3 6V

1995 rok výroby
121 koní výkon
3 299 ccm objem