načítám data...

Téma Je odpověď vždycky Miata?

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
JLK 08. listopadu 2016, 08:16
František Čáslavský: Koupis si dalsi Miatu a muzes vozit 4 male batohy.
Goldies 08. listopadu 2016, 07:08
František Čáslavský: tak ses v pasti :-D ale to plati i u Miaty ;-)
František Čáslavský 07. listopadu 2016, 23:56
Goldies: Ale co když potřebuješ odvézt i něco jinýho než dva malý batohy?
Goldies 07. listopadu 2016, 22:22
Mr2 ZW30 ;-)
Zabavy plnej kopec a s rozpoctem nemas problem. Koncepce motor uprostred nahon na zadek te chytne ;-)
Miha 07. listopadu 2016, 20:32
Žádný project car se konat nebude. Auto bude stát na ulici ve městě a chci jezdit. Nepotřebuji shánět po okolí volnou garáž a svézt se přinejlepším za rok.
BMW Z4 jsem projel a i když motorově to byl oproti CR-Z jiný svět (zvukově i zátahem), tak jsem postrádal jistou živelnost, kterou Miata nebo Clio 172 má.
Zatím to vidím následovně: zkusit Mini a čekat až se někde objeví hezká Miata
JayK91 05. listopadu 2016, 18:12
za předokolky bych navrhl suzuki swift gti - s tím kapitálem by z toho mohl být slušný project car a taky to něco málo uveze :D a nebo swift sport - to nebude taková kasička jak staré gti :D :D
M P 05. listopadu 2016, 16:27
Vavris Vavrisovič: U toho mini vubec neni potreba jezdit nejak rychle, aby si to clovek uzil. Samozrejme, s pribyvajici zkusenosti nakonec zjisti, ze i limity toho obycejneho 'pomaleho' mini jsou tak daleko, ze na ceste k nim clovek pojede i rychleji, nez by patron a guru silnicniho provozu Tok povazoval za vhodne, ale hledame-li auto, ktere z ridice vyzdima veskery adrenalin do posledni kapky i pri sedesatce, tak takova se bohuzel prestala delat pred 30 lety. U novodobeho cooperu takz hodne zalezi na tom, jakym rozmerem pneu je osazen. Davaly se tam napriklad i 175/neco R15, coz uz v dnesni dobe vypada fakt komicky.

Za sebe muzu prohlasit, ze onen Cooper se mi svou celkovou funkci libil vice, nez treba takova NA MX-5. A do me :)
Vavris Vavrisovic 05. listopadu 2016, 08:32
jo a dovulitr u NC má svor automaticky - nezávisle na tom, zda jde o 5q nebo 6q.
Vavris Vavrisovic 05. listopadu 2016, 08:31
Ta zábava za volantem při nízkých rychlostech je prostě ošemetná věc. Většinou diskvalifikuje vše, krom zadokolek nebo alespoň rozumně starých aut. A nerozumně stará auta jsou zase diskvalifikována tou denní použitelností.

Z mého pohledu nemusí být HH nutně zábavný až když jede člověk 500 km/h - viz. níže zmiňované Mini. Na druhou stranu, pořád to chce trochu vyšší tempo. Nicméně obecně malý hot hatch, který nemá pod kapotou jaderný reaktor a umí dělat trochu bordel, většinou tím syndromem HH nebývá postižen úplně. Takže bych hned napálil Clio RS a hlavně Twingo RS - což je zvráceně vypadající deptátor všeho, co se opováží na okresku. Bohužel, v obou autech se sedí trochu jak na hajzlu... I když s recarama v Cliu to není tak zlé :-)

No a pak zbývá NC Miata... která už ve své době neměla přímou konkurenci, což je pro tebe špatné...
Zbývá poslední varianta - jít trochu proti provozním nákladům a objevují se věci jako Z4 Coupe (i když s tou jsem jezdil jen na okruhu, a mám pocit, že rychlost už maskuje docela slušně) a nebo třeba Miata s koulema: http://www.sportovnivozy.cz/80425-pontiac-solstice-gxp-studenka :-)
Miha 04. listopadu 2016, 20:35
Evlo: Beat, Cappucinno nebo Autozam az-1 jsou hodně zajímavá vozítka, jenom si nedovedu představit je mít jako jediné auto. Mít rodinného kombíka a občas s s tímhle vyrazit na okresky nebo do Mýta by byla super volba. Pro každodenní ježdění to na můj vkus potřebuje hodně ústupků.

Mini Cooper je na seznamu jako druhý v pořadí. Budu muset najít nějakého poblíž k otestování. Vnitřně bojuji s tím, že jsem se zbavil malé mrštné předokolky abych si znovu koupil malou předokolku. Rodinný život zatím neplánuji, takže dokud to jde, táhne mě to k miatě. Když si zadám všechny požadavky, co by se mi líbily, najde mi mobile.de cca 10 kusů, z toho polovina je černých (už nikdy více), další má přelakovaný levý bok a další mě od pohledu taky nezaujaly. Asi budu muset požadavky zmírnit. Jako rodinný wagen je Clubman do budoucna horký kandidát :-)

Technická k NC miatě: Jaký je rozdíl v dvoulitru s pěti nebo šestikvaltem? Není pětikvalt ochuzený o samosvor nebo jiné věci, které by měnili charakter?
piwel 04. listopadu 2016, 14:44
když jsem se ptal přímo redaktorů zde na Autíčkáři https://www.autickar.cz/clanek/ptejte-se-je-odpoved-vzdycky-miata/ , byl mi doporučen MINI Cooper S 1.6 s kompresorem. Věřím tomu že to autíčko bude zábavné a určitě rychlejší než Mazda, ale ten interiér prostě nepřekousnu... důležité je, určit si jestli to má být jediné auto nebo jich budeš mít víc. Pokud to má být jediné auto, jsi mladý, sám (s přítelkyní) bez dětí a zvířátek, tak bych šel zřejmě do MX5 NC. Pokud je vás víc než 2, tak asi Civic TypeR FN2.
Evlo 04. listopadu 2016, 13:08
Smart v manualu.
Stara panda.

Obecne - s pomalyma autama je obvykle zabavne jezdit rychleji, i kdyz tak nebyli vyrobeny, ale treba up! neni zabavny nikdy, no.
M P 04. listopadu 2016, 10:58
Já nevím, s těmi hothatchi je to těžké. Přinejmenším ty nové jsou opravdu zábavné až při vysokém tempu (pokud vůbec jsou zábavné).
Mini Cooper by mohl být dobrá volba, a to asi i klasická verze, ne S. Běžný Cooper podle mě splňuje požadavky zábavnosti při rozumném tempu vrchovatou měrou. Navíc je koupíš za půlku svého rozpočtu a za zbytek si můžeš koupit třeba pěknou motorku. Nebo já nevím, co se všechno tak kupuje za peníze :D
Evlo 04. listopadu 2016, 08:56
Honda beat.

Jinak fakt nevim co na miatu ma v tom jak pomalu je zabavna - vcera jsem si toho zas vsiml si rikam, jooooo mazec, toto drtim, podivam se na tacho a tam ani ne 40mph :D

Tento příspěvek byl 04.11.2016 v 13:07 upravován.
Nedy 03. listopadu 2016, 21:17
Neporadím se zbytkem, ale jezdil jsem Clubmanem Cooper (bez S) r.v. 2008 a už ten je super zábavnej. Podle mě bych se ho až tak nebál srovnávat s MX5 NA (ta má ale větší potenciál). "Eskovej" bude podle mě podobně zábavnej a navíc rychlej. Už základ jsem si říkal, že na okruhu musí být boží. Tak uvidíš, jestli Ti tahle rada bude k něčemu dobrá... :-)
Miha 03. listopadu 2016, 20:32
Otázka je jasně daná. Bude to Miata nebo jde najít něco lepšího?

Co očekávám:
Zábava za volantem i při nízkých rychlostech
Přesné řazení, zpětná vazba co se děje pod koly od volantu, dobře rozmístěné pedály pro meziplyny a sedačka dostatečně nízko.
Každodenní použitelnost s rozumnými náklady na provoz
Cena do 300k

Nepotřebuji ohromující výkon pro závodění na semaforech, jde mi o čistou radost z jízdy.
Při procházení inzerátů v čechách rozumné kusy nejsou a i v Německu je výběr omezený. Tak mě napadlo, jestli jde sehnat něco, co by zadané vlastnosti splňovalo a jako první na řadu přišla kategorie malých HotHatchů jako je Alfa Romeo Mito QV, Mini Cooper S nebo Opel Corsa OPC. Jsou zábavné za každých okolností, nebo začnou fungovat až při nesmyslných rychlostech?