načítám data...

Téma Garáž autíčkáře: Chcete mít článek tom svém na autíčkáři?

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Nezn.uživatel 27. srpna 2017, 18:27
Pan Krab: Usetrim ti praci Krabe. Tady mas vsechny generace pohromade:
Safa 27. srpna 2017, 14:58
Pan Krab:
:o)
Safa 27. srpna 2017, 13:52
whitenight: Tak to bych právě ponechal na kreativitě a nápadu autora. :o)
K těm Němcům - spousta značek skončila, proč. Vůbec třeba netuším, která německá automobilka byla úplně první... Některé automobilky šly naopak rychle nahoru, jak toho dosáhly. Vysvětlení čtyř kruhů u Audi (o tom už jsem něco četl, ale jiní třeba ne). O rivalitě mezi BMW a Mercedesem. Méně známé německé značky, klidně malosériové... Apod... Ti Němci by klidně mohli být i vícedílní...
Ke kábriím od škodovky - představení těch, které vyrobila, nějaké pěkné příběhy. Určitě i v pozdějších letech existovaly studie, proč nedošlo k jejich realizaci. Různé speciální edice a přestavby - Rapid kabrio, Felicia Fun... Je do budoucna šance, že bude zase škoda kabrio (nějaké studie jsem viděl)... Apod.
Ale jak jsem psal úplně na začátku - budu rád, když to téma někdo zpracuje, kdo se v tom vyzná. Jak to zpracuje, to ponechávám na něm - ale každopádně si o tom rád něco přečtu. ;o)

Tento příspěvek byl 27.08.2017 v 13:54 upravován.
whitenight 27. srpna 2017, 13:39
Safa: já bych třeba něco o tom vývoji automobilek v německu napsal, ale nevim, jak přesně si to představuješ

nebo o těch kabrioletech od škodovky, to by bylo jednodušší
Safa 27. srpna 2017, 13:30
GanGreen: Jako proti gustu... :o) Já bych se spíš kontaktoval na lidi z českého MX-5 fóra... ;o)
František Čáslavský: Tak já třeba mám klasickou sérii, ale je to jen 1.8, což (jak jistě víš sám) vyvolá v mnoha (nejen miaťácích) dojem, že ten motor je prostě na houby, protože 2.0 (svor, šestikvalt, bla bla bla)... A navíc ta plechová střecha = rouhání, protože plachťák je prostě plachťák bez ohledu na to, že plachťáci vyrážejí do terénu v květnu a balej to v říjnu (čest výjimkám jako jsi právě třeba ty), zatímco já v ní sedím skoro denně bez ohledu na roční období a odstavuju jen tehdy, když už to silničáři vážně začnou přehánět se solenkou... :o)

Tento příspěvek byl 27.08.2017 v 13:38 upravován.
GanGreen 27. srpna 2017, 12:43
Zkusil bych kontaktovat Museum of Mazda Hiroshima :-D
František Čáslavský 27. srpna 2017, 10:38
Pan Krab: V tom případě začni tím, že zkusíš sehnat jeden úplně sériový kus od každé generace... Přejeme hodně štěstí :)
krab 26. srpna 2017, 22:47
Safa: Safo , asi že jako bych ten test dělat vážně chtěl. I sám pro sebe. :) Pro ucelení dojmů a uzavření nezodpovězených otázek. Už jsem totiž konečně řídil všechy generace, dvě z nich vlastnil a to včetně vyzkoušení zvláštních edic, jako např. 10yr anniversary.

Aby to mohlo proběhnout, budem potřebovat pomoc. Za prvé, Mazda být ochotná opět půjčit MX5 , ideálně roadster 2.0 s Bilstein podvozkem a Recaro sedadly :) .. no a pak tři čtenářská auta. Já už žádnou nemám. Fernie má tedy "rudou potvoru" a Vavris NB, jenže ten má kompresor, když srovnávat, to by chtělo standartní auta.

Nechci to slibovat, že se to povede, ale za mě já bych to seriozně chtěl udělat :)
Safa 26. srpna 2017, 19:16
Goldies: Ha ha. :o)
Ale vážně, pořád čekám, že se buď redakce, nebo třeba pan Krab, rozhoupají a udělají test NA vs. NB. vs. NC vs. ND. A to jakože fakt...
krab 25. srpna 2017, 18:34
Jo dik za tipy. Jestli to pujde zacnu Kaipanem a zajel bych na vylet do Smrzovky :) a ten di comp + co pise knightrider zni taky skvele. Navic jeste bych rad hodil rec se sousedy v Chrastanech : Kageki racing. To jsou takova temata na zimu ????. A to jeste Zbyva Tomas Strnad a predstavit jeho V8 MGB prestavby.

Autickar si rekl o praci a uz ji ma hromadu ????

Z tech testu , budete se divit ! Jen mala ochutnavka na zari : titulek: Grand tour S Bugatti Chiron, podtitul: ustrice k obedu v Nice a dobre Chianti a osso bucco ve Florencii k veceri ....
Goldies 25. srpna 2017, 18:06
Krabe? Nechces napsat neco o miate? To je takovy dost opomijeny roadster pro prave muze!
ToMyx 25. srpna 2017, 17:48
Smazano

Tento příspěvek byl 25.08.2017 v 17:50 upravován.
ToMyx 25. srpna 2017, 17:48
Goldies: Myslíš, že Idaho bude mít čas?????
Goldies 25. srpna 2017, 17:28
Pane Krabe, oslovte Jan Kotlarik z DiComp Racing ;-) urcite si sednete a uvidis zajimava auta ;-)
Nezn.uživatel 25. srpna 2017, 12:47
Pan Krab: K tem specifickym dilnam. Neni to sice klasicka renovatorska dilna, ale tip bych mel. Jmenuje se tahle firma Lukamotorsport. Sidli ve Vestci u Prahy. Kdysi se zacali zivit servisem a upravami BMW, pokud vim, pak presli na Corvetty, ktere delaji dodnes. Jednak servis, ale hlavni jejich naplni jsou upravy aut na zavodni okruhy, jezdi treba Carbonia cup. Je to uz hodne profi. K tomu pred par lety pridali i opravy a renovace starych Corvett a v poslednim roce i upravy Nissanu GT-R pro profi zavody. Ty zavody a upravy aut na ne, jsou jejich hlavni cinnosti.
onsad 25. srpna 2017, 11:22
Pan Krab: Vlastním Suzuki Liana combi(hatchback), ale nevím, jestli by to někoho zajímalo. :)
krab 25. srpna 2017, 10:54
Díky pánové! Je to hodně jak píše GanGreen, docela mě odhadl... spíš ode mne budou věci o jednotlivých autech, než výlet do světa vývoje automobilek. Případně nějaká kombinace, ale základem je to auto. Těch možností je víc. Safo: dík za nápad s Daihatsu. Daihatsu by se na Autíčkáři objevit mělo, zkusím na tom zapracovat.

Já doufám, že zklamaní nebudete, na září je něco málo už v přípravě a další věci se rýsují.

Btw: nemáte někdo z vás čtenářů fóra Kaipana? Zkusil bych postupně představovat malosériové výrobce v ČR, nebo specifické renovátorské dílny. Vojta hezky zpracoval dílnu hot rodů Stanleyho Chavíka a já vím, že těch opravdu specifických dílen je v ČR docela dost. Na jednu přátelský kontakt mám, ale na zbytek zatím ne.
Woyta 25. srpna 2017, 10:09
Ja bych se vratil k FTO. Rysuje se prede mnou moznost koupit dalsi a dostat se tak k Raliart verzi s Mivec motorem. :)
GanGreen 25. srpna 2017, 09:55
Já samozřejmě nemužu a nechci mluvit za Pana Kraba ale k němu mi spíš sedí psaní článků o jednotlivech autech, než psaní úvahy nad vývojem německých automobilek, a toho se bude doufám držet :)

btw: Pana Kraba pro článek zajímají auta spíše stará, nebo to muže bejt i něco s rokem výroby nad 2000? :D ne že bych něco zajímacího měl, ale časem se třeba něco objeví...

Tento příspěvek byl 25.08.2017 v 14:15 upravován.
Safa 25. srpna 2017, 09:23
Pan Krab: No, takže... Určitě by mě zajímal článek o nejstarší japonské automobilce Daihatsu, který by mi dal třeba odpověď na to, proč se vlastně stáhla z Česka (Evropy). Další moje oblíbená značka je Holden, ale to se bude v Česku na test shánět asi blbě. Potěší i jakýkoliv článek o veteránech. A nebo - ucelený článek o poválečném vývoji automobilek v Německu, ten byl podle mě hodně zajímavý a vždycky o tom najdu jen kusé info v rámci jiného tématu. Super by byl i srovnávací text starého a nového erka. A konečně ucelený souhrn toho, jak se Škodovka v průběhu historie angažovala na poli kabrioletů a otevřených aut s přesahem k zamyšlení, proč nemá otevřené auto v aktuální nabídce (a zda existuje šance, že by ho zase v budoucnu mít mohla). To je stručný výčet toho, co mě napadlo okamžitě... ;o) Díky!
P. S. Beru to optikou člověka, který moc autoweby neprolézá, ale pravidelně chodí na Autíčkáře, který by mu mohl jeho nedostatky ve znalostech doplnit...

Tento příspěvek byl 25.08.2017 v 09:26 upravován.