načítám data...

Jak přivítat druhého?

24. června 2018, 23:52 52 komentářů Kuře

.....a to sem si myslel, že když budu mít trošku peněz, bude všechno snazší. Prdlajs!

zobrazit celou galeriiAlbert Čapek: Jak přivítat druhého?

V mém úplně prvním blogu tady na Autíčkáři jsem brečel, jak moc se nechci zbavovat svého hrdiny, svého prvního auta, svého Focuse. Tenhle problém už jsem si v té kebuli ale nějak sesumíroval, tak je načase přijít brečet znova. A pořádně, protentokrát.

Ačkoli jsem to ještě nedávno nevěděl jistě, o koupi auta už jsem víceméně rozhodnutý. Dokonce jsem o tom již zpravil rodiče a přátele (první bota). A pak muselo nevyhnutelně přijít na řadu rozhodování. Tak v první řadě, co chci? No…. malý lehký obratný dvoumístný roadster s náhonem na zadek, šíleným výkonem, krásným zvukem z charakterního mnohoválcového motoru, zadními sedačkami pro kamarády, kufrem pro dva velké psy, nosiče pro prkno a dva páry lyží a hlavně to přece musí být Ford. Co? Že Ford nic takového nikdy nevyráběl? Eh? Jo, aha… A někdo jiný? Ne? No jo no… 

Ale na ty hory vážně jezdím, ty psy fakt vozím, nene, tohle chce kombík. Musí to být Kombík. Musí to být Mondeo. Mk3? Mk4? 2.0i? 2.5i? ST220? Co se třeba zeptat Vojtů? A Vojtové radili! 2.5 pokud nevadí spotřeba, nebo taky 1.6 EcoBuřt. Ok, vyřešeno, Mk4 s pětiválcem a sme doma:) 

Pamatujete jak jsem říkal že už vím co udělám s Hrdinou? No jo no. On jezdí dobře, spolehlivě, má čerstvou technickou, pojištění na něj je tak nějak celkem srandovní… Takže s pravdou ven, Hrdina ještě zůstane, přinejmenším dokud nenastane něco závažnějšího. Jen sypat už do něj moc nechci. 

Ale zase… Mladej kluk a mít dva kombíky, to je blbý, ne? 

Z4? To je nápad! Ale vždyť mě to sežere v nákladech. A v čem pojedu dvakrát za zimu do těch Alp? To už Hrdinovi nemůžu udělat takovou cestu… A ono to stejnak není Ford… 

Háááháááhááá!! Heuréka!! Mám to!! Focus Mk2 ST!! To je Ford! A skvělý, a jezdí super, a zní ještě suprověji a i se mi líbí! Ale moc to teda není dvoumístný roadster… A není zadokolka… ale vždyť je to jedno. Je to skvělý auto a já ho budu milovat stejně jako Hrdinu. A koupím si ho a basta. A tady ten blok uzavřeme.

……počkat, co kdybych… vzal ty peníze, a odjel na pár týdnů na turisticko gastronomický výlet do Indie? To by bylo dobrý, ne? Tak teda jo, Indie! 

No ale to pak zase nebude auto… kruci. 

Dobře, tak teda auto… auto…. čtyři kola, volant, blíže nespecifikovaný počet sedaček a nějaký charakterní motor… Kruci písek, vždyť jsem v Anglii, tady se přeci sportovní auta dávají za dobrý den, ne? Výkendovce volant nějak moc v pravo nevadí… Tak v to září domů nepoletím, pojedu! 

Bude to teda ten Focus ST? Co třeba Honda S2000? eReSový Méga… ne to je blbost.. Něco z Mnichova? Hmm, nene… Ingolstadt? Kruci mě už vážně hrabe.. A co třeba prodat ledvinu? 

No, abysme se nějak prokousali na závěr, dneska jsem četl článek o nádherné Sieře Cosworth na prodej v aukci. Jako dobře, narovinu, sto tisíc nemám. Ale díky tomu článku se moje myšlenky momentálně nachází někde v 80tých letech a lustrují Escorty RS2000 a RS Turbo. Ne jako vážně, to není prča, fakt nad tím přemýšlím…

Když jsem před rokem a půl do Anglie odjížděl, fakt jsem si myslel, že si nákup nového auta za vydělané peníze budu nesmírně užívat. No a ve skutečnosti… Kdybych to býval byl věděl, byl bych sem býval byl nechodil. Kruci písek…


Pro přidání komentáře se přihlašte nebo registrujte

Komentáře

Ronoath
25. června 2018, 08:10
0

Ten závěr jsem prožil přesně taky. Jen jsem k tomu kupoval nové, těšil se na zkušební jízdy u různých dealerů a tak... přešlo mě to ještě ve stádiu zkoumání prospektů a těšil jsem se, až to budu mít z krku... a to díky přísně nastaveným kritériím jsem měl pouhé čtyři kandidáty :-)

reagovat
Kuře
25. června 2018, 08:55
0

Jo, o funglovce jsem taky uvažoval, žádná se ale nedostala do užšího výběru, protože zas nemám peníze na nic, co by stálo za to...

BigBen
25. června 2018, 09:56
0

Musel jsem se zasmát, protože tohle jsem taky prožil, už několikrát. Něco ve stylu: Koupím si nějakou plečku na ježdění pro radost, víc než 80 za to nedám, no jo, jenže za 80 to je fakt plečka, to bych nejezdil, ale opravoval. Hele, tady za 100 mají lepší kus. No jo, jenže za těch 100 už můžu mít tamtem s lepším motorem. Hmm ale to je plečka, sice s lepším motorem, ale to bych nejezdil, ale opravoval. Tak to už vezmu tenhle s lepším motorem za 120. Hmm ale na tom je nějakej úchylnej tuning. Támhleto by šlo, to je bez tuningu za 150 a s lepším motorem, ale ta barva. Tvl to ne, tuhle ne. Jéé ale tohle to má pěknou barvu tak to by šlo, tak tady máte těch 195 a já si ho vezmu :-D

reagovat
Kuře
25. června 2018, 10:23
0

Jo, rozpočet mi taky lítal jak potrefenej...
V lednu jsem stanovil 300, pak jsem ale objevil Britský carsharing a rázem to s bouchnutim dopadlo na dvě kila, abych záhy zjistil že to nestačí a zvedl zpět na tri. A momentálně se klepu, aby to nemuselo začínat čtyřkou...:)

Bavoraczech
25. června 2018, 10:37
0

Mám pro tebe jasnou odpověď. Ty potřebuješ Zondu spider :D

reagovat
Kuře
25. června 2018, 10:41
0

Výborně, platíš?:)

Bavoraczech
25. června 2018, 10:48
0

Psal jsi že na to máš do 400 000... pocholil jsem v Librách ;-)

Kuře
25. června 2018, 10:49
0

Hmm, bohužel:)

Inženýr
25. června 2018, 11:02
0

Bavoraczech: Za 400 tisíc žádnou Zondu nekoupíš, a to ani za těch britských. :)

beastar
25. června 2018, 12:03
0

No ještě dosetri tak dvě kila. A dets it. Nějaká ta Zonda se najde. Nicméně nedoporučuju jako první auto do rodiny. Dětí v tom zvrací a ženský nadávaj. Takže něco střízlivějšího.. Co AM Rapide?

Inženýr
25. června 2018, 13:13
0

Beastar: Dvě kila? Opravdu se dá Zonda pořídit za 600 tisíc liber? :)

beastar
25. června 2018, 17:37
0

Dneska už těžko:) Hlavně cena je nesmyslná protože jich moc v prodeji není. Všechno je to rýel unikue ínvestment. V Japonsku byl dlouho na prodej Clubsport F s rhd. A cena byla nakonec x3 to co se bavíme. Řekněme že za nějaký 2,000,000 USD si ve hře...

Inženýr
25. června 2018, 18:24
0

Beastar: Já viděl několik Zond S, a všechny stáli okolo 3 milionů eur. Teď ani nevím zda-li se jedná o normální cenu, nebo to byli nějaké speciální edice (myslím, že ne). Ono ty Zondy jsou ale speciální všechny. :)

beastar
25. června 2018, 18:27
0

Jo, jo to je taková průměrná cena. Ty eska úplně speciální nejsou, ale jak píšeš ona je to kusová, ruční práce a nic jako tabulková cena neni. Takže jde jen zájem o to konkrétní auto a kolik je zájemce ochoten dát. Hodnotu některých obrazů taky nevyčteš z tabulek:)

Inženýr
25. června 2018, 18:30
0

Beastar: Já vlastně zapomněl dodat, že ty kusy za tři miliony byly jediné se zobrazenou cenovkou. Jinak 90% Zond byli "cena dohodou".

beastar
25. června 2018, 18:42
0

To asi ne dohodou... Nebylo to náhodou kól 4 prajs,)

Inženýr
25. června 2018, 18:47
0

Bylo to POA (price on application), což je vlastně to samé jak píšeš.

BigBen
25. června 2018, 20:42
0

Tak jste mě touhle diskuzí donutili se podívat na nabídky Zondy na prodej. Na mobile.de se to pohybuje řádově od 2 do 6 mil Euro. Tak to jsem se musel zasmát :-) Asi jsem zastáncem jezdit než to JEN mít. A se Zondou bych se určitě bál jezdit, v čechách určitě. To bych se bál zastavit i u pumpy aby mi jí někdo nepoškrábal. S takovým autem bych klidný spaní neměl... Beastare, kolik s tím verglem najezdíš ročně?

beastar
26. června 2018, 13:27
0

Měl by si klidný spaní o to se nebojim:) Servisní zázemí neexistuje takže všechno pěkně u Horacia na kafi. I když u těch závodních auto je to jedno tam nějakou velkou podporu fabriky nepotřebuješ, nedostaneš. Ono většinou ty Zondy i Huairy normálně jezděj jakože ne úplně denně, ale jezdí se s tim. Ta hrozivá cena je daná prostě tim že je to handmade a navíc každej kus je originál plus je jich pár.

Inženýr
26. června 2018, 14:04
0

Beastar: Nějak tak. Možná si jednu taky pořídím, ale teď mně napadlo, že to tady bude nuda s tolika Zondama. Jdu se podívat na Kénygsegy.

beastar
26. června 2018, 14:41
0

Zonda není v grejt britejn úplně originální kára. Aby si nebyl zase za suchara. Ten kénigséé´gg je sice fajn nápad i cenově to docela ujde. Kdo to má ale vyslovovat? Když řekneš mám keníka všichni myslej, že si právě vstoupil na stranu 4%. Regera vypadá docela k světu, ale nevim jestli se s tim tam u vás bude dát jezdit do po těch správnejch ulicích...

Inženýr
26. června 2018, 14:55
0

Já náhodou mluvím švédsky. Takovou károu vlastně poukážu na tu svou skrytou "švédskost", a ještě budu za kinga (pardon, kunga). Samozřejmě, v porovnání se Zondou jsou ty terénní schopnosti ještě omezenější (v podstatě tam žádné nejsou), ale já to auto popravdě využiju jen na cesty do blízkého Tesca, abych udělal dojem na dívky za kasou. K čemu jinému ty vozy taky jsou?

beastar
26. června 2018, 15:13
1

Halla allt, Švédština je jako mluvit německy z horkym kartóflem v tlamě. No Zonda má výhodu, že přejedeš i zpomálováky a nějaký obrubníky. Ale výhoda kénigségu je taky v tom, že jednou za 5 let dělá automobilka sraz majitelů. A je to nářez, věkovej průměr teda asi 59 let zase člověk ví, že tam bude dietní raut aby někoho nechyt zlučník. Do TEsca je to blbý voni to od tý kasy blbě uviděj. Lepší fígl je jezdit na kafe když jsou otevřený gártny. Vystavíš to přímo na silnici vedle stolku kde si dřepneš. Joo a nezapomeň si k tomu koupit nějakou pěknou polokošili a slušný hodinky (velkej ciferník hlavně třeba Audemars Piquet to k tomu kénigu pude jak prdel na hrnec) Jinak na holky za barem dojem neuděláš.... Věř mi leta praxe a odříkání.

Inženýr
26. června 2018, 15:56
0

Haha, s tím "kartoflem" si myslím to samé když slyším dánštinu. Na tom srazu bych zřejmě byl nejmladší, ale holt bych si pronajal nějakou starší dámskou společnost, klidně na delší dobu. Maj loukl Tesco stór je právě dobrý v tom, že od těch kas je všechno hezky vidět. Kdo ví, možná taky sbalím nějakou Essex girl a takticky zdrhnu, když kosmetika přestane plnit svou roli. Je zbytečné takové věci řešit - s podobnou károu je možné vše. Růžové pólo, poukázka na bělení zadního východu a pózerský hodinky dávaj zdarma k Veyronu (alespoň myslím, protože to psal maník v komentářích na YouTube jakože narozdíl od GT-R si s Veyronem kupuješ status, a o čem jiném mohla být řeč?). Já se spokojím s obyčejnými Rotary s chronografem - je to taky mejd in Svyzrlend, takže no problem.

beastar
26. června 2018, 18:29
0

No co k tomu dodat asi prostě máte v tajdlectej Anglii i to Tesko takový jako lepší, západnější. To u nás je takhle vidět jenom z Lidlu a tam jak známo takový frykulínský pitralonhédi nenakupujou. Protože italskej tejden se slevama neni nic pro nás že jo. Tak Veyron je takovej hodně koncernovej podle mě. K tomu dávaj nějaký hodinky jak ze žvějkačkovýho automatu tutově. Právě svitzrlandský hodinky jsou dneska taky takový už hodně provařený... ale k tomu kénigsegu určitě pujdou vo tom žádná. Růžová je in ještě teda musí to mít logo Ralfího Lorena přes celou přední část. Tak snad se potkáme na nějakym srazu, kde na to uvidíme z terasy nějaký pětihvězdy aby nám to nějaká socka v eskádě neškrábla až bude ten vergl vyparkovávat...

Inženýr
25. června 2018, 11:17
0

Zajímavý blog o typickém problému petrolheadovém. :) Taky žiju v Anglii, a svoje první auto jsem vybíral vlastně tak, že jsem se rozhodoval mezi starší ojetinou a funglovkou na operák. Do finále se dostal ojetý Leon první generace, a Leon fungl nový. Operák jsem zamítl, protože můj džob je k autům nešetrný. Ojetý Leon mi to ráno před koupí někdo vyfoukl. Koupil jsem Hondu Civic sedmé generace a ocitl jsem se v situaci, kdy mi žádná jiná značka moc nedává smysl. Tvou situaci s Fordem teda naprosto chápu. :)

Pokud jen jezdíš, popřemýšlej nad operákem. Zvaž pro a proti, obzvlášť když jseš v pohodě se dvěma auty. My víme, že to pojištění je tady takové jaké je, a dva auta jsou někdy těžce nerentabilní (třeba pro mně).

Na tvém místě bych hledal nějaký ostřejší Ford, což taky děláš. Vždyť ten výběr je tady obrovský, a já bych si už dávno něco pořídil. ;)

reagovat
Kuře
25. června 2018, 11:43
0

Právě že výběr je obrovský, kdyby byla jedna možnost, tak si vyberu hned...:D

Kuře
25. června 2018, 12:02
2

Jo a btw. ač nejsem nějak velký fanda Hondy, tak toho kdo ti vyfouk Leona bys měl najít a koupit mu pivo:)

beastar
25. června 2018, 12:07
0

Pokud chceš hlavně jezdit. Máš pravidelný příjmy tak operák je nejlepší možnost jak se vyblbnout v novym autě. Proti ojetýmu je tam míň starostí. A v gb budou jistě možnosti ol pestrý když už i v cz dneska pořídíš téměř vše.

Inženýr
25. června 2018, 12:41
0

Kuře: Minule jsem se ze zajímavosti koukl na MOT history toho Leona, co jsem chtěl koupit. Asi rok od koupě (2015) nejsou o tom autě žádné záznamy.. Takže, s tím pivem máš alespoň v případě konkrétního auta pravdu. :)

Vo
Vorlosup
25. června 2018, 17:49
0

Suzuki Cappuccino! Aka miata na třetí :D

reagovat
Inženýr
25. června 2018, 18:36
0

Teď mně napadla jedna britská možnost, která je svým způsobem taky od Fordu. Víte, co myslím.
S fordím dvaapůllitrem a manuálem to není beznadějná volba. Zadní kola se v této konfiguraci točí stále, a kombi nevypadá špatně. Jenom bych předem upozornil Skippera, aby se psychicky připravil na to, že se v komentářích bude objevovat něco ohledně té věci, a s náhradní spojkovou sadou a nějakými "tůlsy" v kufru by to mělo být celkem "risk-free".

reagovat
Kuře
25. června 2018, 20:04
0

Teď se teda jako zahanbene přiznám že nevím co myslíš, když si řekl něco britského svým způsobem taky od fordu, zhrozil sem se že máš na mysli Aston, ale ten by ty dva a půlky měl tak tři pod jednou kapotou...

Inženýr
25. června 2018, 20:33
0

Aston jsem právě nemyslel, i když Beastarův nápad s Rapidem kvituji.

Na mysli mám samozřejmě X-type. :)

Jimi
25. června 2018, 21:01
0

Tak, tak, luxusní Mondeo ve čtyřkolce...v Brexitu asi slušný výběr.

Kuře
25. června 2018, 21:51
0

Jo taaaak:) vidíš ten mě nebapadl:)

Jenomže pánové vy ste to vůbec nepochopili, ja potřebuji ten seznam začít zmenšovat, ne ho ještě rozsirit:)

Bavoraczech
26. června 2018, 10:47
0

Jo Ford X-Type ani moc nestojí a dost pěkně jezdí. Jen je takovej hodně malej. Taková ani ne jedničková oktávka.

sumy
27. června 2018, 12:39
0

No hele, v GB taky za pár liber koupil pajero evolution... 6 hrnek, skoro 300 koníků, náhon zadek či na všeckno, šperý-dle libosti, místa na hundy dost, lyže, prkna taky. Nemá to každej Lojza a ani ta Zonda nebude problém/překážka, vlastně bude jen takové lehké zhoupnutí.
První co mi brnko o klobouk ;-) https://www.gumtree.com/p/mitsubishi/1997-r-reg-mitsubishi-pajero-evolution-3.5-v6-shogun-evo-dakar-homologation-/1300722812

sumy
27. června 2018, 12:39
0

koupil= koupíš

Inženýr
27. června 2018, 14:09
0

Sumy, hezké to je, to nepochybně. Mám však takový pocit, že za dvanáctku to koupí jen opravdový fanda značky a nadšenec, a k tomu tazatel hledá něco úplně jiného. :)

sumy
27. června 2018, 15:52
0

"No…. malý lehký obratný dvoumístný roadster s náhonem na zadek, šíleným výkonem, krásným zvukem z charakterního mnohoválcového motoru, zadními sedačkami pro kamarády, kufrem pro dva velké psy, nosiče pro prkno a dva páry lyží" Mě to naopak příjde jako jasná odpověď :-)
Jinak vzhledem k velmi omezenému počtu vyrobených kusů (tuším 2500) a poměrně značné odlišnosti od normálního pajera (+10cm do šířky, jiná přední náprava, vzádu nezávislá ramena místo tuhý) a motoru s mivec palicema, tiptronicu atd je to ještě vcelku přátelská cena. Běžně jsou 20.000€ a víc.

Kuře
27. června 2018, 18:27
0

Hele jako za hlášku že Zonda bude jen takové malé zhoipnutí bych o to snad dokonce i přemýšlel, ale já měl stejně vždycky radši Patrol:)

Breakthru
25. června 2018, 19:40
0

Kup si Escorta CSW...Ty ceny se šroubujou hrozně nahoru.Před 5 lety si každej klepal na čelo, když někdo chtěl za fajnovej kousek 250 000 a dneska to na těhle částkách začíná....
A budeš mít Sierru, Escorta i veškerý ST v jednom ranci...

reagovat
skretik
26. června 2018, 12:25
3

m̶a̶l̶ý̶ ̶l̶e̶h̶k̶ý̶ ̶o̶b̶r̶a̶t̶n̶ý̶ ̶d̶v̶o̶u̶m̶í̶s̶t̶n̶ý̶ ̶r̶o̶a̶d̶s̶t̶e̶r s náhonem na zadek, šíleným výkonem, krásným zvukem z charakterního mnohoválcového motoru, z̶a̶d̶n̶í̶m̶i̶ ̶s̶e̶d̶a̶č̶k̶a̶m̶i̶ ̶p̶r̶o̶ ̶k̶a̶m̶a̶r̶á̶d̶y̶,̶ ̶k̶u̶f̶r̶e̶m̶ ̶p̶r̶o̶ ̶d̶v̶a̶ ̶v̶e̶l̶k̶é̶ ̶p̶s̶y̶,̶ ̶n̶o̶s̶i̶č̶e̶ ̶p̶r̶o̶ ̶p̶r̶k̶n̶o̶ ̶a̶ ̶d̶v̶a̶ ̶p̶á̶r̶y̶ ̶l̶y̶ž̶í̶ ̶a hlavně to přece musí být Ford.
a taky zmenšovat seznam , got it .... takže já to vidím nějak takhle, jééééjda co je to za překlep? špatnej odkaz, toho si nevšímej ... https://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201805076273027?advertising-location=at_cars&sort=price-asc&onesearchad=Used&onesearchad=Nearly%20New&onesearchad=New&radius=1500&make=FORD&model=MUSTANG&postcode=wc2n5du&page=1

ale teď už to tady musí viset, protože neVIP příspěvky nejdou editovat :(

reagovat
Kuře
26. června 2018, 12:46
0

A víš ty, že myšlenka na stanga se mi v hlavě taky chvíli ohrala? Ale jen chviličku...:)

Goldies
01. července 2018, 14:53
0

To je jasny! Hledas Toyota Corolla TS! Podekujes mi potom :-)

reagovat
An
Anglan82
15. července 2018, 13:48
0

Kdyz uz tady delate sraz z UK, tak vas vsechny zdravim z Halesowen

reagovat