načítám data...

Téma Woyta - FTO

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Nezn.uživatel 23. května 2018, 10:25
Vojta Nekvapil: Na technickou s tím budeš jezdit do Anglie? Nebo to budeš všude vozit na podvalníku?
Woyta 23. května 2018, 01:16
Mno FTO se kratce do UK dovazelo. Akorat ja mam prvni rok vyroby. Vzhledem ke stavu auta moc financni smysl nedava to prepsat. Kdyz uz tak bych dotahl Mivec v lepsim stavu. Ale vzhledem k tomu, ze se dovnitr leze jak do tanku tak asi druhe FTO nehrozi. :D
Ted jsem ve fazi, ze uz mam i sundavaci volant.
Trinom 22. května 2018, 18:24
spooon: Zatím nemá. Přihlašovat na CZ papíry auto, který se do Evropy nikdy nevozilo je nebetyčnej oser a tak 50k za zkušebnu.
bkralik 21. května 2018, 21:35
Vojta Nekvapil: Tak to je paráda! A myslíš že ještě nějaký plechcup bude, krom toho velmipodzimního?
spooon 20. května 2018, 15:32
gratuluju!

a máš to na CZ papírech?
Woyta 19. května 2018, 23:39
FTO zije. :)
Podarilo se mi dohonit potrebne dily a brzdy konecne brzdi, kdyz chci a ne celou dobu.
Takze jsem se konecne lepe projel. Myslim, ze plechcup bude zajimavej.
Zazaa 11. dubna 2018, 10:19
zajimave auticko ... taky sem ted jedno koupil a ten motor s 200konma je celkem navykovej :)
Woyta 10. dubna 2018, 09:58
No hodne dilu je sdilenej v ramci Mitsu aut. Ale jsou veci ktere musim shanet z anglie. Autodoc tohle auto ani nema v katalogu ale podle cisel se vetsinou neco sezene.
Tejira 25. února 2018, 04:12
Whoa! Chlape koukám, že jsi pořídil krásnou raritu :D Sice budeš mít práce jak na kostele, ale myslím, že tohle spíše než na PlechCup je vhodnější na kompletní restauračku. FTOčka se už moc nevidí. Poslední jsem viděl naposledy minulý rok v létě (respektive když jsem měl možnost řídit Dodge Stealth nebo Lotus Elan BBR Turbo... Taky kapitoly samy pro sebe). Takže mazej do mototechny sehnat díly co pasují :D
Woyta 20. prosince 2017, 00:33
Predek je pohoda. Stejnej trmen mela impreza. Zadek bude trochu horsi. Ale je dost podobnej tomu co jsem mel na Protonu. Pri nejhorsim nakoupim v UK u Viamoto.
Beny 19. prosince 2017, 18:08
Sada gumiček předek i zadek se dá koupit, ale je to krapet dražší. Horší budou vodící čepy a pístky. Já měl na Almeře akebono brzdy a nakonec jsem tam vozil pístky z Isuzu. Ale byly stejný. :-D

Tento příspěvek byl 19.12.2017 v 18:09 upravován.
Woyta 19. prosince 2017, 17:29
Plechcup po vlastní ose. :)
Jasně, v dobrém stavu by bylo zajímavější ale když si trochu pohraju, tak potencial tam je.
Nezn.uživatel 19. prosince 2017, 10:51
Ja cekal ódy na zajimavy a neotrely auto na nasich silnicich a misto toho koukam jen na dalsi vrak. No nic no. Na plechcup na podválu asi dobry.
Woyta 19. prosince 2017, 00:13
Jelikož konkurence nikdy nespí tak moje BMW E36 Compact, byť funguje velmi příjemně v zatáčkách, na konkurenci výkonově nestačí. 1200kg auto ve skoro plné palbě s 1,6l pod kapotou na splašené krabičky od sardinek s 2,0l motory nestačí. Prvotní plán byl vzít kastli Mitsubishi Colt CAO či CJO a strčit mu pod kapotu 2,5l či 3,0l z Mitsubishi Galant. Začal jsem tedy shánět informace jakou kombinaci motoru, převodovky a poloos bud potřebovat. Při této diskuzi mi byl mimochodem nabídnut motor 2,0 V6 i s převodovkou. Následně mi k němu byl přihozen i zbytek auta. Po zjištění, že to bude možná moci i na silnici a cena klesla na limit plechcupu, nebylo co řešit a už se mazalo s podválem na kraj republiky pro cosi černého co tu nejezdí.

Na místě setkání nás čekalo cosi širokého, placatého na 18" kolech a stoprocentně japonského.
Bylo to Mitsubishi FTO GR 2.0 z roku 1995 importované v roce 2004 do UK, 2012 odkoupeno do čech. To byla poslední cesta kterou ujelo a pak tady 5 let hnilo pod stromem.
Co se tyče kastle tak to bylo bourané na předek, zadek a asi to vymetlo příkop podle stavu lemů. Koroze v normě ale nchápu proč to má prorezlou střechu na ctyřech mistech jakoby tam někdi navařil zahrádku. Interier poškozený rozebraný a všude čouhala spousta drátů. Ale auto nekouřilo a nerezový výfuk o průměru dělostřeleckého kanónu vydával pěkný zvuk. Pohledy kolemjdoucích naznačovali, že jsme vybrali dobře. Byť to většina lidí považuje za Supru. Dostat to na podvál byla docela sranda. Naštěsti po ruce byla prkna a placku se povedlo naložit. Doma samozřejmě z mého čtvrtého současného auta měli velkou radost. Až jsem dostal zákaz kupovat cokoliv dalšího dokud se něčeho nezbavim. Mno,nic. Zlikviduju BMW co mam na dily a Bude Subaru s podválem. :)

Ale zpět k FTO. Auto doma dostalo rychlou očistu a začalo se pročištěním elektroinstalace. Audio zástavba byla dělaná těžce na hulváta pomocí elektro svorek a uvolněne živé 12V kabely mi dělali velkou radost. Jen do kufru vedlo 8 samostatných audiokanálů + napájení pro neon. + USB kabel webkamery která je v kufru místo zámku. Dále ven z auta putoval zbytek autoalarmu, antiradar a v palubce zustala velká díra po dotykovém panelu PC které bylo v kastliku spolujezdce. PC má předchozí majitel a třeba se do auta vrátí. Pak zbývalo upravit zapojení přídavných budíků a vyměnit měkoučký ebay volant za něco použitelnějšiho a mnšiho abych se do toho krámu placatého vůbec dostal.
Dalši starosti bylo auto uvést do funkčního stavu. Takže obvyklá výměna náplní, přepracování hot air intake s vibrující váhou vzduchu na něco rozumnějšího. Následně místo přípravy na první plechcup strávit měsíc čekáním na gufero polosy. Protože 18" dřeli o podběhy pomalu na místě, tak se koupili 15" disky na které hned putovali Toyo R1R které jsem před třemi roky omylem objednal ve špatném rozměru. A když se sundalo pravé kolo, tak jsem koukal na poměrně velkou rezatou plochu. No a jak jsem začal šťourat, tak jsem se začal dostávat skrz, následně se odvrtala výztuha uloženi motoru, ze které už kus chyběl a vařila se velká díra. Levý blatnik si taky vysloužil nějakou tu léčbu kladivem a svířečkou. Mimochodem byl z modrého auta a taky bouraný.
Mezitím se podařilo v UK auto přepsat na mne a zřídit pojištění abych mohl občas na silnici. Při konečně první projížďce se ukázalo že přední třmeny jsou nejen zatuhlé ale že i jedna destička je na plech a rušil se druhý plechcup. Takže teď se snažim sehnat raději kompletní sadu dílů na repas brzd. První pokus dopadnul tak, že jsem v mototechně vyzvednul hromadu dílů abych je tam dnes zanesl zpátky jako nepasující. Až se vyřeší situace okolo brzd, tak začnu řešit takové detajly jako palubka si ukazuje co chce, řazení je poněkud tuhé, svícením oslňuji, poziční světla drží zip páska, kus pravého zadního světla tvoří lakované tavné lepidlo a střechou mi zatéká.