načítám data...

Téma Sportovnější první auto do 80 tisíc?

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
spooon 16. ledna 2019, 14:00
když už Fíkuse, tak 2.0 a nebo alespon 1.8. ono to žere všechno stejně, ale o kousek líp jede.
sheogh 16. ledna 2019, 13:07
- Hledam sportovnejsi auto,ale 8l/100km je silena spotreba
- Civic je tezky, ale BMW je skoro perfektni
- Najezd 200kkm je strasne moc, ale mam jen 80k

No nevim, me z toho vychazi nejlip hromadna doprava + taxi...

Auto se spotrebou 5.5/100, sportovnejsim charakterem, a cenou do 80k? Radeji bych sel hledat toho jednorozce :-)

A abych nebyl jen u te ironie - ja ted koupil Mercedes CLK 200K W208, a rekl bych, ze by to bylo idealni... Ano, je tezsi nez civic, ale uprime, po 2 mesicich za volantem je mozna trosku brzo na honeni desetin sekundy :-) Pekny CLK koupis kolem 60k, bude to asi 2.0 s kompresorem, nebo 2.3 s kompresorem (V6 byvaji drazsi), mas na vyber automat i manual, je to zadohrab, a jelikoz ten motor neni zadnej trhac asfaltu, tak zadokolka ani nebude moc zaludna...

Tento příspěvek byl 16.01.2019 v 13:12 upravován.
vojtacz 16. ledna 2019, 12:14
Když si uvědomím že jako první auto jsem měl naftový Punto... Každopádně - MX-5 je fajn, ale jestli to budeš mít jako jediný auto, tak dřív nebo později zjistíš že to je malý. Se 183cm je to v pohodě, já se do NBfl složím se svými 188, akorát jsem musel odmontovat stínítka, abych líp viděl.

Z mého pohledu se jako ideál jeví FF II, s tou 1.6 to nebude žádná šílenost a ani na servisu tě to nesežere. Případně moje oblíbené Stilo, který seženeš za polovinu rozpočtu a servisně to opět není peklo (1.6 benzín)

Ovšem pokud je pro tebe spotřeba 8/100 šílená, tak nechtěj nic sportovního, kup si naftovou Fábii a jezdi. Beztak tě jakýkoliv auto přestane dřív nebo později bavit.

To Twingo vypadá parádně
David Střítežský 16. ledna 2019, 11:31
sportovnejsi auto, ale spotreba 8L/100km je "šílená" ?
jasna odpoved = Fabia 1 RS 1,9TDI !

(to twingo by to taky mohlo zvladnout, nakonec vypada docela smysluplne, jak kdyby byl Vavris nejakej expert nebo tak neco)
Vavris Vavrisovic 16. ledna 2019, 10:28
Faust54: MX-5 pod 150 tisíc finanční sebevražda? Ve kterém vesmíru? :)

dabure:
Nechci být nezdvořilý, ale z tvého textu úplně čiší nezkušenost :-)
Jak už psal někdo nade mnou, 7G Civic váží tunu a kousek, je to možná trochu více než u 5G a 6G, ale stěžovat si na hmotnost Civicu a zároveň mít o kus dál ve výběru E46, která je o polovinu těžší nedává moc smysl :-)

Spolehlivost E46 se dnes rozhodně nebude odvíjet od nájezdu, ale jen a pouze od míry opotřebení konkrétního kusu. 200k + je moc? No, ta auta mají 20 let. Nájezd 200tkm znamená roční porci pouhých 10tkm. Nájezd 300tkm roční porci 15tkm. Asi nemusím psát, že 300+ bude mít většina kusů ani jak těžké bude hledat BMW se skutečným nájezdem třeba 150 tkm a že rozhodně nebude za 80 tisíc, nebo jo? :-)

Spotřeba nad 8 u IS200 je moc... Tak ti nevím, ale v tom případě by bylo vhodné zapomenout na všechny větší věci s V6 nebo R6, protože ony prostě obecně žrát budou, i když M52 a M54 v BMW dokáží při klidné jízdě dosahovat velmi hezké spotřeby...

No a se 183 cm v Miatě s vysokou pravděpodobností nebudeš potřebovat žádné dodatečné úpravy, aby ses vlezl.



Tento příspěvek byl 16.01.2019 v 10:29 upravován.
tomyks 16. ledna 2019, 07:20
Nájezd bych řešil s ohledem na celkový stav věci. C5g/6g už podvozkově v dněšní konkurenci není žádná hitparáda, ale neurazí. Výhodou jsou nízké provozní náklady, spolehlivost a dostupnost čehokolilv. S korozí je to různé, záleží na konkrétním kusu. Spotřeba se liší u jednotlivých motorizací minimálně. Nejběžnější motory v japonské 6g, na kterou bych se spíše zaměřil, jsou 1,5 a 1,4. Ekonom s 1,5 umí jezdit v klidu mezi 5-6l/100. U 1,4 počítej mezi 6-7. Záleží kde jezdíš. Výkon ty auta nemají, ikdyž ekonom má papírově 115 koní. Jede podobně jako ta 90k 1,4. Pro začátečníka a nějakou tu radost z jízdy rozhodně stačí. Sám si pamatuju, že i s tou 1,4 v 7000ot byly parádní zážitky. Až na ty točivé motory a ucházející jízdní vlastnosti není na těch autech nic sportovního. Sedačky jsou hrozné, v zatáčce se musíš se držet volantu. Řízení má příšerný převod, zamotáš si ruce. A volant má rozměry lodníhoh kormidla.
Nzapomeň, že Civic v sedmé generaci existuje i jako coupe, či sedan. Obojí je dobrá volba, protože navazují na předchozí generaci svým charakterem, na rozdíl do 3D a 5D. Na tunovém autě nevidím nic těžkého (1050kg? nebo tak nějak). Podvozkově jsou ta auta o generaci jinde, než 6g. Obvyklý motor v sedanu je 1,6 81kw a v coupe 1,7 92kw myslím. Obojí jezdí úplně jinak než jejich krabicoidní sourozenci z UK, což je dáno skvělým rozložením váhy, těžištěm a převody. Ve srovnání s C6g už mají sedačky s nějakým základním bočním vedením a řízení je strmější. Řazení není na palubce jako u 3D a 5D. V ČR se těch aut prodalo myslím jen pár desítek, takže je to i docela rarita.
IS200 mi připadá rozpočtově torchu někde jinde. Civic je za 50-60 s rezervou na servis.
Napadá mě ještě obvyklý Focus II, ale nevím jak moc sportovně se komu jeví. Spíše mi připadá, že se 100k 1,6 a solidním podvozkem je to slušné a nenákladné svezení pro začínajícího autíčkáře.
Nakonec člověk si to stejně musí vyzkoušet sám.
Faust54 15. ledna 2019, 23:22
No, MX-5 pod 150tis je fin. sebevrazda a bál bych se těžké koroze. 5/6g Civic je fajn, ale osobně bych si ho nekoupil, to radší IS200 - dily stejné a sotřeba rozdíl v reálném provozu cca 2L, když si to vezmu i já s baby carem ( S-Max nafta ) nejezdím pod 7,5-7l nafty ( mám těžkou nohu), takže argument spotřeby do 10-12L neberu v potaz, protože u benzínu s normálním motorem je to daň za spolehlivost a mechenickou jednoduchost ( M54 BMW, Ford 2.5 V6, IS200 aopd.). Do 80k pod 200k.km se blbě něco hledá, buď našetři něco kolem 150k a kup něco normálního dle tvého zadání a nebo něco spolehlivé s větší spotřebou a tedy i tím najezdem. Jinak Twingo je super typ, ale asi bych koukal po Cliu Sport první generace :D
dabure 15. ledna 2019, 22:04
Tomáš "Vavris" Vavrečka: No jestli bych se tam vlezl tak by mi to nevadilo, vím že jsou nějaké modifikace pro ty co jsou vyšší takže bych je případně mohl udělat. A mx5 mají hardtop takže bych případně koupil jenom nějakou co má hardtop. Ale taky se pořád dívám na 5g/6g civic jestli se nějaký dobrý objeví. 7g civic už asi ne, protože se mi nelíbí vzhled a je relativně těžký.
O is200 jsem taky uvažoval, a celkově se mi ze všech líbí asi nejvíc, ale ta spotřeba je tam docela šílená přes 8 litrů mimo město. U E46 nevím s jakým nájezdem max koupit aby byla alespoň trochu spolehlivá, většina co vidím do 80 tisíc má přes 200k km najeto, a to mi příjde hodně. Pak jsou ještě s 300k+ km, ale to už vůbec ne. Docela se bojím častých oprav, ne jenom z finančního hlediska ale i že budu potřebovat nebo chtít někam zajet a auto bude stát v servisu.
Kuře 15. ledna 2019, 01:27
Vavris problém ale je, že, ačkoli je to twingo určitě skvělý tip, myslím, že s ním moc nepochodíš v daném případě... 4 roky zpět bych tě s takovým nápadem taky poslal dopr...yč:)
Vavris Vavrisovic 14. ledna 2019, 23:08
Se 183 cm se do MX-5 pravděpodobně vejdeš bez větších obtíží, ale pokud nechceš kabriolet, necháme ji být...

Dovolil bych si dva podoteky.
"auto které koupím budu mít tak 3-4 roky, a jezdit v té době budu hodně, takže nechci teď něco co bych za rok a půl prodával protože by mě to začalo nudit."

obávám se, že při téměř nulových zkušenostech těžko posoudíš, co tě jak dlouho bude bavit :) Priority se mohou měnit velmi náhle...

"No a civic je sice dobrý, ale trochu mi vadí přední náhon a pozice řadící páky která je na palubce a ne dole. "

Ta pozice je ergonomicky skvělá. ;) Jinak na Civicu 7G jsou nejvíc sportovní myšlenky jeho vlastníků...

Ad dotaz. Za 80k bude s trochou štěstí nějaká E46 se slabším šestiválcem. S trochou štěstí IS200... Mnohem lepší bude výběr mezi předokolkami.
Třeba: https://auto.bazos.cz/inzerat/98484798/Renault-Twingo-RS-16-98kw.php
Nimrod 14. ledna 2019, 05:32
Goldies: já bych mu doporučil tátovo auto ;-) alespoň ten rok odjezdit s pocitem, že si fakt musim dávat majzla na auto, než se člověk naučí trošku koukat kolem sebe...
dabure: jde o to, že tě takový auto bude nutit jet rychle. ona (mi) stačí i pitomá 528 e39 v kombíku. pokud maj vaši nějakou nudnou předokolku, tak u ní se ti to nestane
dělalo se to mg i s hardtopem, ale Goldieas má pravdu, že ta koncepce je záludná
dabure 13. ledna 2019, 21:50
Nimrod: No mě nejde ani tak o výkon, jako spíš o ovládání toho auta. To že chci sportovnější auto neznamená že budu jezdit nějak šíleně, ale přeci jenom auto které koupím budu mít tak 3-4 roky, a jezdit v té době budu hodně, takže nechci teď něco co bych za rok a půl prodával protože by mě to začalo nudit. Koukal jsem se na mgf ale vzhledově se mi to auto moc nelíbí, navíc je to kabriolet který moc nechci (a mx5 bych měl jenom s hardtopem kdybych ji koupil)
Faust54 13. ledna 2019, 21:44
Trochu přitlač a kup toto: https://auto.bazos.cz/inzerat/99338992/BMW-325ti-M-sport.php Osobně znám majitele a auto nebude plačka pořád v servisu :)
Goldies 13. ledna 2019, 20:50
Ty ses taky blazen, klukovi s mokryma papirama doporucit auto s motorem uprostred :-D
Nimrod 13. ledna 2019, 20:26
po dvou měsících řešit takovýhle auto? nechci tě podceňovat, ale přijde mi to nějak moc brzy na to dračit...
jinak co třeba mg f/tf?
dabure 13. ledna 2019, 19:52
Zdravím, mám už přibližně 2 měsíce řidičák a momentálně řídím auto od rodičů, a už asi měsíc se koukám jaké první auto si koupit. Můj budget je do 80 tisíc, více se mi moc dávat nechce, ikdyž teoreticky bych mohl i do 100k. Chci nějaké sportovnější auto, které je relativně spolehlivé a není šílené na spotřebu. Výkon nemusí být nic brutálního, ale zase nechci městské auto s 40 kW, něco spíš od 80 kW nahoru. Moje momentální volby na které jsem to zúžil jsou honda civic 7 generace (popřípadně 6 generace), mazda mx-5 a nebo BMW E46.

Do mx-5 se mi moc nechce protože nevím jestli bych se tam s mojí výškou 183 cm vlezl, BMW E46 je sice skoro perfektní ale o spolehlivosti jsem slyšel samé špatné věci, a upřímně nechci moc auto se kterým bych byl co měsíc v servise a ročně do něj házel 50 tisíc. No a civic je sice dobrý, ale trochu mi vadí přední náhon a pozice řadící páky která je na palubce a ne dole.

Jsou nějaké jiné možnosti?