načítám data...

Téma Rázový utahovák

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
bkralik 23. března 2018, 13:58
Já používám jednorázový nitrilový rukavice BlackMamba - normální pracovní rukavice jsou dobrý, ale není v nich takovej cit. Tyhle jsou super, vydržej fakt hodně, jen si je člověk nesmí rozříznout o otřep / ostrou hranu...
https://www.detailingpro.cz/p/black-mamba-nitrilove-rukavice
PepaSFI 22. března 2018, 17:48
já si oblíbil tyhle https://www.pracovniochrana.cz/pracovni-rukavice-nitrax
používám to úplně na všechno, do lesa na dřevo, dláždil jsem s nima, veškerý montování. Jen na žhavý věci to není a časem to pogumování ztratí přilnavost, trochu pak kloužou. A když se začnou trhat, za ty prachy to klidně zahodím. mají je v každým obchodě s nářadím. V práci používáme podobné gumotextilní, jen jsou bílé a to gumování mají slabší a jsou ještě levnější. Já tomu říkám spejblovky, vypadá to srandovně když montéři dělají demoliční drtič betonu v bílých rukavičkách.
Evlo 22. března 2018, 13:35
Kdyz jsme u toho - co za rukavice pouzivate? Ja mechanix fast fit a super - padnou me na ruku atd. akorat proste po par mesicich diry na prstech a to nejsem nejaky super aktivni klicar.
johan 20. března 2018, 11:13
Evlo: napis potom prosim recenziu, pripadne ak by si mohol porovnat s niekym ten ryobi by bolo souper :)
spooon 20. března 2018, 10:51
já dal na rady a koupil Ryobi a jsem s ním spokojenej. Povolil jsem s tím snad všechno, co jsem zatím potřeboval. Ale je pravda, že tenhle z Lidlu vypadá taky docela použitelně.
Evlo 19. března 2018, 16:03
hmm, tak jsem to koupil a jeste neotestoval, ale prvni dojem je dost meeeh, to asi vratim, i kdyz dost by me zajimalo jestli ryobi bude lepsi, nebo jakykoliv nastroj ze systemu s jednou baterii
Evlo 17. března 2018, 19:56
http://www.mighty-seven.com/index.php/products/view/505#sthash.XIdDZl2O.dpbs - ale asi to nebude ono, taky je to za 9k https://www.vskprofi.cz/katalog/utahovak-dw-18502-1-2-v-kufriku

Tento příspěvek byl 17.03.2018 v 20:28 upravován.
Evlo 17. března 2018, 19:18
Tak rozdil vidim v tom ovladani nahore v lidl dole, ale treba nedavno AvE rozebral ty pneumaticke a vsechno to bylo nejake 7 tools taiwan a uplne stejny zaklad i kdy ovladani jinde.
Goldies 17. března 2018, 19:15
Evlo: ty jo, to nevypada zle! To by stalo za hrich!
Evlo 17. března 2018, 18:41
Myslite, ze toto je stejny ODM jako ryobi?

https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Aku-priklepovy-utahovak-PASSK-20-Li-A1/p100234026

Maji taky bazilardu nastroju na tu stejnou baterii.

Oboji 400Nm pisou. A baterie na to jdou dokoupit v EU.

Tento příspěvek byl 17.03.2018 v 18:47 upravován.
Trinom 08. října 2017, 11:36
PepaSFI: Vůbec ne, Pepo. Na povolování je to k nezaplacení a utažení na "finger tight" je taky mžik.
PepaSFI 08. října 2017, 10:36
Tomáš Trýska: čímž se to hudrovadlo stává jaksi zbytečným.
Trinom 07. října 2017, 19:31
Evlo: Pokud ho používáš hlavou, tak ho necháš bouchnout jen jednou, dvakrát a pak už to dotahuješ momenťákem.
Evlo 09. srpna 2017, 17:22
PepaSFI: Samozrejme je to bullshit s tim nastavenim, takovy razovy povolovak jsem nevidel, existuji omezovace momentu, ale to jsem tam taky nevidel.
PepaSFI 08. srpna 2017, 18:50
Evlo: prdlajs mají nastavený. Klepáním můžeš utahovat prakticky donekonečna i majýma úderama. Jen to pak už jde pomalu ale když budeš dost trpělivý, teda dost velký blbec a necháš to rachtat dlouho, dostaneš se do neskutečných hodnot. Kdysi mi jeden bývalý gumař řekl že důsledně používali momenťák od té doby co dostali k zaplacení prasklý disk a to že ještě měli štěstí že se to nerozvalilo za jízdy protože to je na kriminál. Jenže většina gumařů jsou velcí machři na to aby vzali do ruky klíč. Dokonce i ten se kterým jsem jinak velice spokojený prostě tvrdí že to musí být utažený pořádně a o momentu se nehodlá bavit. Sezonní výměny si dělám sám takže to nehrozí ale když jsem tam byl naposled s defektem, radši jsem si to doma povolil a utáh na moment. A samozřejmě jsem to málem nepovolil dvouručním křížákem. Příště mu tu pistol asi hodím sousedovi do brambor. Pak je tady jeden gumař co se u defektu ani neobtěžuje sundat to z ráfku. Prostě tam vrazí knot. Na to nemusím do servisu, to si udělám sám.


Ještě takový čerstvý případ, soused má zbořenou půlku auta. Z protijedoucího náklaďáku ufujazdily dvě kola, asi dvojmontáž a jedno ho trefilo. Naštěstí se jim nic nestalo ale auto prý vypadá na totálku.
Evlo 08. srpna 2017, 16:11
Vojta Nekvapil: Jo to mel otec na skodovce taky, tak jsem je tam jel je poucit a tvrdili, ze to maj nastaveny na 100Nm. Tohle nepochopim - tohle neni vec co bych si kua vymyslel, tak snad normalni je ucinit opatreni aby zamesnanci neojebavali a omluvit se. No normalni v civilizovanych zemych.

Tento příspěvek byl 08.08.2017 v 16:13 upravován.
luv 07. srpna 2017, 14:51
Tech 300Nm uz spis povolis tim ze to utahnes o trochu vic (a nebo s tim chvilku jezdis) a sroub urves ne? :)
Woyta 07. srpna 2017, 10:12
No nam se jednou na Felde vratili z pneuservisu srouby kol dotazene na 300nm. To byla sranda povolit.
spooon 06. srpna 2017, 22:24
u mě v pneuservisu teda kola zašroubovali utahováken na jemno a pak dotáhli momenťákem.