načítám data...

Téma Jak me spolkla bezova bestie

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Evlo 01. května 2017, 18:51
sheogh: Tak dalnicni presunu jsem driv daval s Gen coupe, nejaky 2k za den a pohoda, tedka s delikou nekolikrat po sobe 1800 a taky pohoda, zadna otrava, akorat to zere asi jako ten phaeton - pri 90kmph 9 nafty.
Akorat u gene to bylo teda bylo i zabavny a strasidelny za deste - to auto proste vodu nesnaselo. S deli je to extrem v tom, ze furt premyslim jak je mozne, ze v roce 94 nezvladli udelat aby to samo zatacelo, je to proste otrava.

Chtel jsem napsat, ze dneska urcite i oktavka 2000 km da vpohode, ale pak jsem si vzpomel jaky v tom jsou sedacky.

Tento příspěvek byl 01.05.2017 v 18:55 upravován.
JLK 14. dubna 2017, 21:56
Tomáš Trýska: vsak nerikam ze je to nejaka vedecka studie, ale da se tim udelat obrazek o pevnosti pouzdra koule cepu, ktera bude do urcite miry mit vliv i na zivotnost. O HD je hodne diskuzi kde jedni to chvali a jini shazuji, v tom testu se snazi nejak objektivne a meritelne posoudit jak to je. I kdyz kriterium pro posouzeni neni uplne nejstastnejsi, ale porad lepsi nez nic. A podle toho co jsem se docetl na foru BMW tak ty origo cepy maji celkem prd vydrz, takze v tomto pripade to nemusi byt nepravda v tom testu.
Trinom 13. dubna 2017, 19:51
JLK: Nezlob se na mě, ale tenhle test nevypovídá lautr o ničem. Od kdy působí na čep síla směrem z pod misky? Řekl bych, že nikdy. Vypovídající hodnota rovnající se kanálu Press Channel na youtube. To samý zbytek těch rádobytestů. Ani v jednom netestovali skutečný směr působení sil.
František Čáslavský 04. dubna 2017, 20:15
sheogh: Hele, já ti říkal, že je to návykový :D
sheogh 04. dubna 2017, 17:09
Pokud dorazi balicek do konce tydne, tak mam program na vikend - brzdy :-) Zatim jen vsechny desky, a zadni kotouce. Predni vypadaji dost k svetu, ale pravej zadni se jaxi ohnul ... potvora.

Napada me, ze by asi melo i smysl dat novou brzdovku a poradne odvzdusnit

Tento příspěvek byl 04.04.2017 v 17:10 upravován.
sheogh 03. dubna 2017, 13:24
František Čáslavský: No ty jsi me mel hlavne varovat, ze po jizde s autem, kde je lanko mezi pedalem a klapkou, me zacnou iritovat ty ostatni, kde lanko chybi :-D :-D

Stejne mam strasny nutkani ho nekde postavit na brzdu. Zajimalo, kolik koni uz poslo za tech 12 let


Tento příspěvek byl 03.04.2017 v 13:26 upravován.
František Čáslavský 03. dubna 2017, 13:12
sheogh: Člověk chce předjet nějaký pomalý auto, šlápne na plyn a najednou je tam 180! V tom jsem úplně nevinně :D

Ale je fakt, že mě Phaeton příjemně překvapil. Je to fakt pohodlný a jak píšeš, je vidět, kolik to stálo.
sheogh 03. dubna 2017, 12:57
Franz Kafka: No jak jsem psal na zacatku, vzdycky si koupim ten nejvetsi nesmysl :-) Souhlasim, je to asi jediny VW, ktery me tak nejak zaujalo. Na hothatche moc nejsem, takze Golf me neimponuje. Docela hezky bylo CC, ale zase do toho nebyl na vyber zadnej rozumnej motor (tzn aspon 250PS).

Ja to auto taky moc nepochopil, ono uz jen spojeni "luxus" a "Volkswagen" je nesmysl sam o sobe :-D

Spolehlivosti je rekl bych na VW standardy dost v pohode. Zacina se projevovat trosku stari, budu se muset podivat za palubku, uz jsou slyset klapky od rozvodu vzduchu z klimy a trochu i vetrak, ale nic kritickyho. Uz od koupi se neotvira jeden z tech krytu vydechu, a nefunguje spinac posunu jedne zadni sedacky dopredu. Pak je nalomenej kabelovej svazek do vika kufru, takze se vetsinou musi otvirat rucne. Zbytek bez problemu.

Motor ale nema chybu. I s tema 2.5 tunama vcelku cvici, a hlavne je skoro jedno, v jakych otackach zrovna je, vzdycky je dost vykonu :-)
2 mesice zpatky v Brne s nim chvilku jel Franta Caslavsky, a naprostym nedopatrenim se mu to na Hradecke od Globusu rozjelo na skoro 180kmh :-D

Na dalnicni presuny parada, po skoro 12h jizdy nedostavas krece do noh a zad :-)

I kdyz je to 12 let starej VW, porad je z toho pri jizde citit, kolik to puvodne stalo


Tento příspěvek byl 03.04.2017 v 12:59 upravován.
Franz Kafka 01. dubna 2017, 09:41
Super a rovnou s tím nejlepším pod kapotou. Trochu mi trvalo než jsem to tady celé pročetl. A8 od VW. Nikdy jsem nepochopil smysl toho auta ve výrobním programu, ale je to asi nejzajímavější vw z poslední doby. Podle všeho je to i spolehlivější než Touareg. Řídil jsem to jednou v životě asi půl hodiny s tím dieselem v10. Zanechalo to ve mě dojem jako sedmička. Jen jsem si říkal teď je to fajn, ale až ta výbava začne po letech kolabovat to bude legrace. Na tvém autě zdá se vše funguje. Na rychlé dálniční přesuny docela dobrý parťák. Samozřejmě není úplně od věci ten starší dotaz jestli si v tom nepřijdeš jako private chaffeur. Tyhle pocity, ale může evokovat kde, co třeba všechny černé Mercedesy, nebo taxík teda Passat.
sheogh 30. března 2017, 12:03
Tak jsem si vsiml, ze zrovna slavime jubileou prvnich spolecnych 17000km :-) :-) I pres moje neustaly brblani a pomluvy se to odehralo defakto bez jedine zavady vyjma snimace vysky na prednim kole, kterej se ozval hned po koupi.
Fail remenu pripisuju vlastni laxnosti, protoze tohle se meni hned po koupi, ja to poprve neudelal, a taky se to vymstilo.

Takze zatim za me dobry :-)
sheogh 09. února 2017, 12:10
Tak ted nevim :-)
Ale zase si rikam, proc jim nedat sanci, vylozene pruser to podle me nebude.

Pocitove nic negativniho nepocituju, geometrii to proslo v klidku, a podle toho, co jsem nasel ruzne po netu to vypada, ze holt vzduchovy podvozky z vlkohradu po par letech proste vrzaji vsem. Nekomu pomohly novy C-staby, nekomu novy silentbloky, nekomu to vrze porad..

Zkousel jsem na ty gumovy casti, kam jsem se dostal striknout silikon, ale nic moc se nezmenilo

JLK 09. února 2017, 09:24
spooon: to ano, neni to zadny ultra-komplexni test. Ale kdyz jim stalo za to vyvijet dily co snesou takove zatizeni tak je nemala pravdepodobnost, ze pohlidali i dalsi veci. Na jare to nejspis vyzkousim, taky me ceka rozsahlejsi opravy na podvozku.
spooon 08. února 2017, 21:24
k Meyle HD, taky sem chtěl vyzkoušet, ale zatím sem se k tomu nedostal. Respektive nejdřív sem chtěl zkusit koupit nejlevnější tyčky stabíku, a zkusit co vydržej. Zatím maj 50000km a furt držej a to jedna zadní kost stála 96,- :-D
Ale ještě jedna věc, to, že to vydrží větší zatížení, neznamená, že to bude mít delší životnost. V provozu bývá rez, teplotní šoky, vody, UV záření...
JLK 07. února 2017, 18:24
sheogh: ja jsem zas na Meyle HD cetl docela chvalebne komentare na forech. Obvykle to hodne kritizuji lidi se stanoviskem "bud' original nebo nic, kdo nema na origo dily at' jezdi na kole", kdo to vyzkousel ale docela chvali.
Nasel jsem zajimave srovnani HD s nekolika originalnimi dily tady http://www.autodela.ru/main/top/test/MEYLE-HD_test. Zkouseji tam maximalni zatez nez se to znici a meyle dava 2x-4x vyssi tlaky nez origo (ford/bmw).
Treba kulove cepy po testovani (vlevo zdeformovany bmw, vpravo hd)
Evlo 07. února 2017, 17:29
vedle

Tento příspěvek byl 07.02.2017 v 17:30 upravován.
sheogh 07. února 2017, 17:11
Evlo: Neeee :-D Myslis Vel Satis? nebo P607? :-)

Jinak jeste me ceka najare podvozek, a bude to komplet.... nez se zas neco po... :-D
Ted jak byva pod nulou jsem si vsiml, ze podvozek povrzava - asi ztvrdly/zterely ulozeni guma-kov. Nastesti toto je celkem za rozumny penize, a rozumne vymenitelny :-)

Uvazoval jsem o MeyleHD (heavy duty), mely by byt udajne zesileny oproti originalu, ale par lidi me reklo, ze Meyle obecne neni zadna slava, a ze by radsi dali original. Tak se tak asi zaridim.

saage: Tak u te 850i to chapu dvojnasob, ze to udrzuje. To byl i u me vzdycky takovej tajnej sen.

Phaeton me prijde trochu jako takova beta verze :-) Jakoze super, ale vsechno je takovy nedokonceny... Alespon na me to tak pusobi.

Na druhou stranu, napr. elektroniku podle me zvladli perfektne, jsou mnohem jednodussi auta s mnohem vic problemy. Podle servisni knizky (zda se byt poctive vedena) se ohledne elektronicke vybavy nic nemenilo. Jediny co momentalne nefunguje je posuv PZ sedacky dopredu (mikrospinac), elektro otevirani kufru (zlomenej drat ve svazku od dorazovyho spinace), a zavirani jednoho vydechu klimy u spolujezdce.
Evlo 05. února 2017, 17:58
No furt si mohl koupit francouzkou variantu teto veci, ktera ma konstrukcni reseni jeste silenejsi - protoze fakt maximalne upozadili jednoduchost a servisovatelnost pohodli poadky a elektroniku jeste zbesilejsi - protoze proste ekvivalent limo sedmicky v podani MPV delali poprve.
sheogh 01. února 2017, 14:33
saage: Jasne, nepocitam, ze si udelam repas prevodovky, ale zrovna ten remen a ostatni spotrebak proc ne. Ono to bylo stejne moje zanedbani, remen vzdycky menim hned po nakupu spolu s ostatnim spotrebakem, ale tady jsem to neudelal :-/

Ve finale je jedinej problem moje zmena bydliste - v Brne jsem jezdil ke znamymu, co ma garaz se zvedakem a pneumatickym naradim, vetsinou o vikendu a udrzbu delal tam...

A samozrejme cenu dilu beru, a pocital jsem s tim, ze se ty dily nebudou valet v auto kelly na sklade (a kupodivu nejsou v realu nejak extra drahy), ale tady platim za to, ze kvuli kazde blbine je potreba rozebrat pulku auta.

I ted v tom poslednim pripade s remenem - 2 kladky, napinak a remen staly do 300Eur... tech 1100Eur je za praci...

Prekroceni porizovaci ceny me ceka, a nijak nudivuje. Prodava se to skoro na vahu za cenu vicemene smesnou vzhledem k puvodni. I kdyz do toho nacpu dvojnasobek, porad budu na zhruba 300 kilokorunach.

Tento příspěvek byl 01.02.2017 v 14:35 upravován.
saage 31. ledna 2017, 16:40
Ja jsem vseobecne fanousek zajimavych aut, a i tobe fandim. Je potreba takovy auta zachranovat. Jen mi promin, ale myslet si ze servis na takovym aute zvladnes sam a ze to bude levny, tak to je nerozum. Ty auta nebyly staveny na to aby se v tom nekdo stoural doma v garazi. :-( Muj kamarad takhle nekolik let udrzuje pri zivote bmw 850i.. A nasypal do toho tolik, ze by mel za to novy bmw 5. Promin, nemyslim to zle. Pokud te to ovsem bavi, a neresis ze puvodni porizovaci cenu prekrocis nekolikrat. Tak drzim palce. ;-)
Evlo 23. ledna 2017, 16:55
sheogh: tak to jde, takvoa jedna miata :D`