načítám data...

Téma Daily auto kolem 80k

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
pickozudovozu 19. března 2016, 00:47
Možná jsem něco přehlídnul, ale spíš než lexus bych bral e46. Ale záleží co od toho očekáváš.
Vavris Vavrisovic 19. března 2016, 00:26
přestavba RHD na LHD je každopádně čirý nesmysl...
Joe95 18. března 2016, 22:25
No mozna nekde bliz k nejeke metropoli ale u nas na zapadakove jsem zadne nenasel. No a s tema sedackama je to pravda ale mezi rocniky 03~05 uz se obcas kusy u kterychsklapetslo.. videl jsem tak 2kousky...


Tento příspěvek byl 19.03.2016 v 10:16 upravován.
Chosé 18. března 2016, 11:18
Kombi mě vzhledově moc neoslovil, takže spíše sedan. Je pravda, že nejdou sklopit zadní sedačky?

Jinak je u nás k dispozici nějaké Lexus vrakoviště? Pohrávám si s myšlenkou přestavby RHD na LHD z UK.
Joe95 18. března 2016, 05:26
Spotreba tak kolem 9~11, no a servisove to neni uplna hruza(je to Toyota :)))) ale pokud se uz se neco seresere je potreba pocitat s trosku drazsimy dily..ale treba ebay je plny dilu na isko, ale hledat to spis pod japonsky oznacenim (toy altezza)

Tento příspěvek byl 18.03.2016 v 05:32 upravován.
CZmisak 03. března 2016, 17:51
Mno a hledáš sedan nebo sportcross?
Chosé 03. března 2016, 12:36
Dobré zprávy vespolek... mladé by ISko nevadilo. Takže mám napůl vyhráno. Teď jen počkat než se vyřeší pojišťovna, prodat kiwíka, prodat kola a začít hledat vhodný kousek. :)
Chosé 02. března 2016, 09:06
Osobně se mi IS velmi líbí, zkusím to doma i přítelkyně protlačit. Accorda nechci, předohrab mě už neláká.

Big eye mě učaroval už dávno proto byl jako první volba. :)

Jinak jak se pohybuje servis a spotřeba u ISka?
Souča 01. března 2016, 18:24
nějak nechápu tu reakci, vždyť to splňuje všechno co chceš, je to pěkný, trochu originální a ještě ti zbyde na servis...?
JLK 01. března 2016, 16:14
kvakosh nocni: 7g za 80k bude z tech uplne nejlevnejsich kusu v pochybnem stavu co jsou na prodej. Navic benzinovych je jen zlomek. To uz radsi peknou 6g. A treba mne 6g pripada hezci nez 7g =/ Pouze v interieru uz je hodne videt ze je dost stare.

Tento příspěvek byl 01.03.2016 v 16:17 upravován.
kvakosh nocni 01. března 2016, 15:31
Accord 7g. Asi bude muset bejt celkem jetej aby byl za 80 ale vyborny auto, mel jsem dva. Nebo 6g, pokud ti neprijde osklivy :)
GanGreen 01. března 2016, 13:35
taky sem nad těma imprezama slintal, pak sem usoudil že 125 koní bude na roztáčení všech kardanů, diferáků, poloos a kol prostě málo, poté jsem chvíli snil o impreze R (160 koní) a nakonec sem prozřel, a rozhodl se, že když 5 let kloudně nenapadnul sníh, tak 4kolu vážně nepotřebuju... a tak ted jezdim s C5 a corsou :D
Každopádně ten lexus vypadá jako mnohem zajímavější alternativa :) a taky moc nerozumim tomu proč by neměl jít "protlačit"...
Vavris Vavrisovic 01. března 2016, 09:46
Jaký je tak citelný rozdíl mezi IS a Imprezou, že by IS nešlo "protlačit"?
Chosé 29. února 2016, 23:16
Na ISko jsem se díval, ale nevím zda ho doma protlačím. :) Bohužel ačkoliv bych rád volil WRX se 160kW, tak je silně mimo můj rozpočet a navíc si myslím, že bych ho neuživil.

Mám v plánu se v nejbližší době svést přímo z tímto modelem, tak uvidím zda je přesvědčí či ne. Ale slyšel jsem na něj vcelku chválu až na to, že má sedan větší zavazadlový prostor a turbo jede daleko lépe.
Souča 29. února 2016, 21:04
CZmisak 29. února 2016, 19:45
Stejně velký, ale výkonnější a o něco dražší bude třeba Lexus IS200 sportcross.
Jadd 29. února 2016, 19:05
Chosé: takže se pohybujes v rozmezí 50-80 tis? Opakovaně jsem o této konkrétní motorizaci slyšel, že je dost líná. Takže dvojitý podřazení při naloženým autě tě asi nemine. Navíc to teda také není úplně největší auto, kufr se zaplní jedna dvě i v případě kombíku - dost zkosený kufr a zespoda zase "překáží" pohon zadku. A kocour bude mít na zadních sedadlech otlačený nohy :) Je pro tebe čtyřkolka nutnost? Jestli jo, tak je to pořád dobrá volba, ale asi s turbem - což ale může být mimo případný finanční limit...
Chosé 29. února 2016, 13:54
Ahoj, původně jsem nechtěl zakládat nový topic, ale než vkládat příspěvek do loňského vyřešeného dotazu Celicou, tak vytvářím nový. Snad Celica slouží jak má a neprojevil se žádný problém. :)

Zpět k mému dotazu. Aktuálně vlastním Civic EG4 (1.5 benzín, 66kW, automat) a po nehodě a vyjádření od pojišťovny již není rentabilní auto spravovat, takže půjde do světa. Tím vyvstává otázka - co dál? Jedna věc je jistá - manuál! Přes 2 roky jízdy s automatem mi udělalo menší vrásky na čele, lehce znehybnělo pravou ruku a částečně odumřelo levou nohu. I když jezdím z 80% po městě, tak mě baví řídit, tudíž řazení manuálem je jasná volba.
Vzhledem k tomu, že Civic je opravdu maličké (ano, jsou i menší) auto, tak při výletech s naším kocourem a bagáží není místo. Kufr se zaplní jedna dvě a zbytek tašek se skládá na zadní sedačky. To chci změnit. Občas vezu i více lidí, takže 4-5 dveří by byly fajn.
Benzín nebo nafta? Benzín! Nafta mě prozatím nějak neláká a věřím, že bych její potenciál zcela nevyužil. Po dálnicích moc nejezdím a na popojíždění po městě bude dle mě lepší benzín. Ačkoliv by se mi líbil tah turba, tak prozatím děkuji, ale nechci. S případnou vyšší spotřebou počítám, ale klidně přestavím auto na plyn.

Výkon a točivý moment? Adekvátní hmotnosti, aby auto nebylo líné a na svou váhu mělo dostačující zrychlení. Dvojité podřazení, abych vyjel kopec po staré od Brna směrem na Vyškov za novým kruháčem u Podolí/Šlapanice, mě opravdu nebaví a při plném obsazení mi přijde, že auto příliš týrám a stejně jede 60km/h.

Preferuji japonské auta. Ačkoliv se přítelkyni líbí Mustang a vše americké, tak usoudila, že bude vhodnější přenechat výběr auta na mě. Evropský Focus mk1 tudíž zatím neprojde a Mustanga mk4 má málo zavazadlového prostoru.

Při přemýšlení jaké auto zvolit, či jakým směrem se ubrat jsem přes Toyoty, Hondy, Mitubishi, Lexuse a Mazdy došel k Subaru Impreza Wagon 2.0 92kW "bug eye", tj. ročník 2001-2003 (pokud se nepletu).
Abych završil svůj příspěvek, předkládám otázku. Tato Impreza - ano, či ne. Případné zkušenosti či návrhy na alternativu jsou vítány. Díky