načítám data...

Téma Výběr spolehlivého auta na každodenní ježdění

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
JLK 17. listopadu 2016, 16:43
Goldies: Z teto kategorie mam zkusenost jen se Scenicem a s C-max, nevim jak moc se to lisi od Altea/G+ ale prislo mi to dost prostorne na to ze to ma pudorys hatchbacku.
Goldies 17. listopadu 2016, 13:55
GanGreen: Alteu má náš bývalej zaměstnanec a překvapilo mě, jak je to hrozně malý.. Jako i s kočárkem celkem boj. Nevím jak je na tom Altea XL, třeba bude lepší. Budu vařit z vody, protože neznám ceny, ale co třeba Fiat Multipla poface? To mi přijde jako celkem rozumný řešení. Z koncernu fakt ty SAGy to by mohlo i vydržet. Otázka je, jestli jako rodinné auto považuješ kombika... Napadá mě ještě Zafira/Meriva, popřípadě jsem teď viděl Toy Rav4 po střetu s divočákem a asi bych se za kRavku taky nezlobil :-)
GanGreen 17. listopadu 2016, 13:01
Goldies: Sharan by asi ještě šel, ale mám dojem že se zbytkem by ho žena poslala do prdele :D uplně ji vídim třeba v Caravelle :D
Každopádně díky za reakci... myslim že se po něčem poohlídnu, a pak budu chtít názor na moje tipy...

A hned bych vlastně mohl začít, vim že sem pro něj nechtěl koncern, ale co třeba GolfPlus nebo seat Altea? jsou to jakoby rodinný auta, ale jak je to prakticky?
Goldies 17. listopadu 2016, 11:08
GanGreen: Hele pro me je třeba výborný rodinný auto momentální Pathfinder v plný :-D
Měl jsem i dva roky Sharana a taky fajn :-) Kolega třeba nedá dopustit na T4 2,5TDi Caravella
Je to o prioritách, ja bych klidne bral i Vivaro/Trafic Westfalia
GanGreen 17. listopadu 2016, 10:34
aha, díky pánové... ;) chtěl jsem mu nabídnout něco zajímavějšího než je koncern :D ale jak na to koukám, rodinná auta tu nikoho nezajímaj, tak si zkusim poradit sám a něco mu vyberu...
JLK 16. listopadu 2016, 09:30
GanGreen: predpokladam ze je to trojice Sharan/Alhambra/Galaxy
GanGreen 16. listopadu 2016, 08:37
Goldies: ted ze sebe asi udělám blba ale... vubec nevim o čem je řeč :D
Goldies 14. listopadu 2016, 22:04
GanGreen: urcite SAG druhe generace :-) mel sem ho a spokojenost i na dovolene ve dvou dospelych a 2 deti. Chorvarsko i CR bez problemu ;-)
spooon 13. listopadu 2016, 12:30
jen poznámka na okraj, kočár dá skoro do všeho, třeba i do hatch FoFo MkI. Záleží, jestli má rád tetris, tj. jak moc se s tím chce skládat. Protože třeba do Galaxy hodí kočár i s korbou v nesloženým stavu, kdežto FoFo je případ opačný.
GanGreen 13. listopadu 2016, 11:42
Zdravím pánové, bratr schání rodinej vůz, v březnu čekaj prvního potomka ted prodal G4 v kombajnu a zatim jezdí lupem, ale potřebuje výhledově něco do čeho se vejdou i s děckem, ideálně i s kočárem... Zábavu za volantem od toho neočekává, nejdůležitější faktor je spolehlivost a bezpečnost... rozpočet je cca 120 000,- a jinak vubec nemá (nemám) představu co by to mělo bejt... nejspíš benzínovej motor ideálně v plynu ale to neni nutnost... asi by byl dost rád aby mu to nehnilo pod rukama, vzhledem k tomu jak po pár letech vypadal ten golf... aut je na výběr samozřejmě mrak, ale já vubec netušim do čeho se vejde kočár a do čeho ne... je tady někdo kdo už řešil podobnej problem a pomohl by mi pro něj něco vybrat?
sheogh 10. listopadu 2016, 17:15
Na ten x-type bacha, zas tolik dilu z mondea nepasuje (ta V6 je vyrobena by "cosworth engineering" ;-) ). Jaguar v nafte je hnus, stejne jako by byl aston martin v nafte, ferrari v nafte apod... Celkove bych na to palivo dal aspon 5000% spotrebni dan, to do silnicniho osobaku nepatri :-) Jeste to pochopim treba v F250

Emoce stranou, kombi, s rozumnyma nakladama do 80k, a aby s tim byla i trochu prdel? hmmmmm :-) napada me mozna Lancer Wagon, ale ta 1.6 asi moc trhat asfalt nebude, a EVO za 80000 byde tak 1:25 maximalne...

Co takovyto fesak? :-) https://www.sauto.cz/osobni/detail/mitsubishi/galant/11432682?goFrom=list

Ten Saab je taky sympatickej, treba tento vypada k svetu https://www.sauto.cz/osobni/detail/saab/9-3/16321338?goFrom=list
Nebo (ale uz za 130k) https://www.sauto.cz/osobni/detail/saab/9-5/17006517?goFrom=list

Bohuzel netusim, jak jsou na tom ty Saaby se spolehlivosti. U benzinovyho Mitsu bych se asi neobaval zadne zrady...

JLK 30. srpna 2016, 09:32
jardafox: Jy bych zkusil monitorovat nabidku Alf 166. S 80k se uz pohybujes v horni polovine cenoveho spektra a kdyz se podari tak se asi da sehnat dobry kus. Jestli jsi mel v planu koupi Thesisu tak predpokladam ze servisni nenarocnost neni zrovna omezujici podminka :)
Nebo treba Alfa GT - sice 80k je spise startovaci cena ale mozna mas stranou ponechanou obdobnou castku na prvni servis, kdo vi =D
PeterLuk 30. srpna 2016, 00:52
Mňa v poslednej dobe dosť zaujali staré Volvá 240 či Saaby, u nás je teda ponuka dosť malá, ale v zahraničí sa dajú nájsť "podľa foto" pekné kúsky. No a potom staré Mercedesy, pokiaľ niesú hrdzavé. Ale je nazváženie, či to niesú prílši staré autá, a neviem ani, ako na tom sú tí severania so spoľahlivosťou...
liška 29. srpna 2016, 22:53
Matěj Podhorský: určitě na tom něco bude, ale pro takovýhle rady si můžu dojít na jakejkoliv tuctovej autoweb plnej usedlejch strejců s vochcávkama...tady očekávám něco jinýho
M P 29. srpna 2016, 18:39
JLK: Souhlasím, ovšem co je na tom dobrého - kdo hledá levný běžný kombík, dostane ve Focusu výborně jezdící auto, které svými jízdními vlastnostmi může pomoci i běžnému řidiče dostat se z různých prekérních situací. A to se taky počítá.
JLK 29. srpna 2016, 17:16
Matěj Podhorský: Focus je fajn auto ale jakmile nekdo hleda aspon trochu neokoukany vuz tak Focus/Mondeo je diskvalifikovan hned na zacatku - vice nez Focusu jezdi snad jenom Octavii. Trochu zajimave vypada jenom ST/RS, ty zase z hromady sedych kombiku dost vycnivaji.
M P 29. srpna 2016, 16:24
jardafox: Focus tady jako evergreen zaznívá tak často proto, že většině lidí skvěle poslouží, není drahý, a navíc překvapivě dobře jezdí a to i pohledem náročnějšího řidiče. Může být trochu nudný, vzhledově je všelijaký, ale za jeho doporučováním si stojíme, byť to nevyžaduje moc fantazie:)
JLK 29. srpna 2016, 11:25
jardafox: Co jsem hledal info tak jaguary s fordimi strevy se moc nekamaradi s LPG. Primazavani ventilu sice problemy oddali ale i tak se s casem poskozuji ventily a sedla. Naftove x-type zase nemaji 4x4, coz nevim jak moc je problem ale potom uz krome vzhledu a neokoukanosti neni moc duvodu vubec x-type kupovat. Ale na druhou stranu musim rict, ze osobne bych to kvuli vzhledu koupil =D. Az budu potrebovat diesel tak to bude jeden z favoritu nejspis. Benzin bych sice chtel vic, ale nejvetsi smysl dava 2.5 a ten s 4x4 uz ma docela neprijemnou spotrebu pokud se s tim jezdi vic.

Tento příspěvek byl 29.08.2016 v 11:27 upravován.
onsad 29. srpna 2016, 11:23
jardafox: Teď jsem si jako daily koupil Suzuki Liana combi, 1,6 76 kW, 2001 rok. Ale jezdím daleko méně a stálo 40 000 Kč. :) Asi bys to nechtěl, ale jako inspirace.
liška 29. srpna 2016, 10:49
oživím téma, po roce se opět blíží obměna mýho daily, takže hledám něco kolem 80t. spotřeba nafty do 6l/100, případně benál + plyn. roční nájezd 25tkm. mám rád neokoukaný auta a myslel jsem si, že po Lybře sednu do Thesise, ten ale sehnat zachovalej je docela nadlidskej výkon. takže kdyby vás cokoliv napadlo - saaby, volva, italy, nebráním se ani jaguárům se střevama z mondea, líbí se mi i rover 75, kterej by měl s bavoráckou 2.0d být docela spolehlivej, rád bych vyzkoušel citroeňáckej hydractive ideálně v C5, hlavně ne koncern nebo evergrýny jako fofo, který tady na fóru často zaznívají. díky