načítám data...

Téma Pár dotazů k Trackdayi

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Woyta 04. dubna 2016, 22:27
Asi takhle. Za ten den jsme na Sosne spalili ve Skrckoj asi 50l benzinu. :D
Zacali jsme na novejch klouzajicich gumach s najezdem 60km. Postupne zacali drzet a o par jizd pozdeji zase zacinali klouzat. Bocni vedeni gum vecer nefungovalo. :D

Tento příspěvek byl 04.04.2016 v 22:29 upravován.
spooon 03. dubna 2016, 23:00
10minut na gumách ani nepoznáš. Nebo poznáš, bude trošku zdrsněnej povrch gumy, ale to je tak všechno. Vloni sem si dal 10 minut s daily Focusem, a to fakt ostře, a na gumách to fakt znát nebylo...
onsad 03. dubna 2016, 22:17
Myslíte, že když si chci dát jen 10 minut a to ještě ne žádnou kudlu, budou gumy v pohodě? Nechci už auto nějak extra trápit a zkoušet.
Trinom 01. dubna 2016, 21:10
Sasakr: Zase je potřeba si uvědomit, že skrček tam toho odjezdil fakt mrtě, protože se v něm neustále střídalo několik řidičů. V praxi to znamenalo odjet desetiminutovku a jet si stoupnout do fronty na další jízdy. Obvykle byla jedna jízda pauza (bo fronta) a zase jel dál. Tohle opravdu není stav po pár minutách jízdy na okruhu.
Woyta 31. března 2016, 21:34
Nemate tam jezdit s SUV ale s auty normalni velikosti. :)
Vikis 31. března 2016, 08:50
Mýto je z našich "mini" okruhů co se týče gum asi nejpřívětivější, ale jak píše Matěj... ty obrubníky tam jsou prostě vysoký... :D
M P 29. března 2016, 19:39
Mýto je zase pověstné svými obrubníky - viz dvoukolový forester:)
bobo23 29. března 2016, 18:28
Jak je na tom Mýto? Jak tam trpí gumy? Pojedu na TD letos poprvé, takže žádnè velké rodeo to nebude. Já jen, jestli už si začít shánět nové letní obutí. :-)
Souča 29. března 2016, 17:06
já měl taky předokolku, starou primeru, ale na tom nezáleží, prostě když drtíš auto na okruhu, tak se ničí gumy a na sosnové obzvlášť. Takže na to prostě mysli. Já měl na pneu asi 3-4 mm a po 5-6 rozjezdech už pravá přední rupla, levá přední nic moc a zadní byly v pohodě.
Vavris Vavrisovic 29. března 2016, 14:15
Do Sosny jen s gumama na výhoz....
M P 29. března 2016, 14:00
Něco takového jsem slyšel, ale vidět to takhle, to je jiná. Ještě, že nejsem pneumatika...:D
Vikis 29. března 2016, 13:37
Matěj: Sosna tajto umí ráda :/ Viděl jsem gumy na Cuprách co tam jezdily a nový Bridgestonky dopadly stejně jako ty Falkeny :D ono záleží jak to tam kosíš :D já mám na autě gumy co zažily 3x Sosnovou, 1x Mýto a cca 30k km :) no v teď to bude asi poslední hřebíček do rakve a v kufru budou radši zimáky :D
M P 29. března 2016, 11:39
Woyta: To vypadá jako nějaký protektor:D Kdybys nenapsal, že jsou to nové pneu, nevěřil bych.
Sasakr 29. března 2016, 11:22
Ok, takže dorazím se zimákama. Jsem ochoten zaplatit za okruh, jsem ochoten projet nádrž, ale 4 nový gumy nedám :-D Vidím to na 3×, možná 4× deset minut. Napoprvé to asi bude stačit :-)
Woyta 28. března 2016, 23:31
Ja loni do Sosny jel s novejma letnima Falkenama a vecer byla jedna guma na vyhoz. Urvali se bloky gumy az na platno. A zbyle 3 to taky slusne schytali. Sosna je struhadlo.
10min jizdy maji smysl, pokud nehodlas trapit auto na okruhu cely den jako my Protona.
Sasakr 28. března 2016, 22:22
To je ten okruh na ty gumy až takovej zabiják? Mám předokolku, takže moc klouzání nebude.
Souča 28. března 2016, 22:07
na gumách nezáleží, jen taky musíš na něčem odjet; na benálu taky nezáleží, protože to stejně trvá pár set kiláků, než tomu jednotka přizpůsobí směs; auto by to mělo vydržet bez problémů (asi záleží na údržbě atd.,), ale rozhodně nejde jezdit hodinu v kuse, jak napsal Matěj, už po jednom stintu budou brzdy a brzdovka a gumy atd. přehřátý, takže kromě posledního chladícího kola je i těch 10-20 minut čekání v pohodě, jak pro auto tak pro tebe :)
M P 28. března 2016, 11:03
Ono jsou to všechno celkem subjektivní otázky, až na tu hodinovou jízdu. Za sebe bych to asi řešil rozdělením na desetiminutové úseky, už jen kvůli tomu, že sériové brzdy pravděpodobně dost utaháš i během těch 10 minut, pokud nemáš nějaký "track focused" vehikl. A navíc si krom auto odpočineš i ty a můžeš popřemýšlet, co kde bylo špatně a na co se soustředit, můžeš to probrat s ostatními.

Stran gum je to asi jedno, pokud nemáš ambice pokořit traťový rekord, akorát aby ti zbylo dost dezénu na dojezd domů:)

Vysokooktanový benzín je asi spíš záležitost pocitu, pokud opět nemáš auto, které dokáže s vyšším oktanovým číslem pracovat. Třeba Impreza STI si s tím poradí, stará devadesátková atmosféra asi nepocítí rozdíl. A hlavně je tam tolik ostatních vlivů, že na benzínu fakt záležet nebude.

Sasakr 27. března 2016, 22:40
Zdravím všechny zkušenější,

chtěl bych se zeptat na pár věcí. V životě jsem na okruhu nebyl a nejsem žádnej závodník, ale jedu tam s cílem zkusit, co auto dovede a snad se i zdokonalit, nicméně mám jen jediné auto, které používám každý den, takže musí zůstat vcelku.
- Je velký nesmysl jet tam se zimákama? Mám aktuálně obutý gumy, který už stejně na příští zimu nebudou, tak jsem si říkal, jestli je to velký nesmysl jet tam s tím, že je na místě klidně dodělám. Mým cílem není bořit traťový rekordy, ale spíš se pobavit, takže by to snad takový problém být nemusel?
- Vydrží běžné auto vůbec hodinovou jízdu na okruhu? Přemýšlím, jestli není lepší zaplatit si jen pár desetiminutových projížděk. Jak se to v tom případě účtuje? Řeknu, že chci půl hodiny, v ten okamžik se začne počítat půl hodiny a je jedno, jestli jezdím nebo ne? Nebo je to půl hodina čistý jízdy?
- Má smysl tankovat 99 nebo 100 oktanovej benzín?

Díky