načítám data...

Téma Kamera do auta – člověk nikdy neví

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Trinom 07. dubna 2018, 21:51
mojmirus: Na to bude nejlepší nějaká s přísavkou.
mojmirus 01. dubna 2018, 10:19
Zdravím.
Měl bych dotaz na tip na kameru. Potřebuji kameru snadno demontovatelnou a namontovatelnou. Chceme si půjčit na dovolené auto a tam si namontovat kameru a tím pádem i nějak optimálně řešitelné napájení.

Díky za tip.
cavendish 08. března 2018, 10:54
Kvůli téhle diskuzi jsem se sem registroval, abych mohl přidat názor, nebo spíš vyjasnění, protože v případě zákona nejde o dojmy, ale fakta. Je pravda, že by se podle zákona na ochranu osobních údajů měly rozmazat obličeje na videu, které z autokamery zveřejním, ale prakticky se to nepostihuje, v podstatě v žádné videorecenzi na webu jsem to neviděl (https://www.youtube.com/user/kameradoauta). U RZ se podle výkladu zákona nedá snadno zjistit majitel vozu, takže je v pořádku ji zveřejnit. Problém je u samotné kamery v tom, bez ohledu na to, jestli je v autě nebo na domě, že soud ji sice uplatní jako důkaz, ale občan v obraze má právo vás žalovat za pořízení záznamu bez jeho souhlasu a ve většině případů má nárok na rozhodnutí ve vlastní prospěch.
Chosé 22. ledna 2018, 21:17
Souča: Přesně. Samotná RZ je majetkem státu, veřejně známá. Musíš při nahrávání na YT rozmazat obličeje lidí, to je zásah do soukromí.
Souča 18. ledna 2018, 12:24
RZ sama o sobě není problém, nepohlíží se na to jako na osobní údaj či identifikátor osoby. Problém nastává až když spojíš RZ s konkrétní osobou (kdysi to řešil někdo na d-fens), takže když je vidět obličej a RZ zároveň (z videa i fotky), tak pak rozmazat.
GanGreen 14. ledna 2018, 22:57
JayK91: Jo takhle, to mě nenapadlo, já videa nikdy nikam nedával, myslel jsem že se tady řeší kamera jako kvuli případnejm nehodám :) když by se to někam nahravalo, tak by to asi byl risk...
JayK91 14. ledna 2018, 22:44
GanGreen: pokud to video pak das na yt pak ano
GanGreen 14. ledna 2018, 20:01
Tomáš Trýska: ze by jako lidi zacali podavat zaloby za to, ze si natocil jejich SPZky?
Trinom 14. ledna 2018, 13:51
beastar: S tím čtením RZ bacha na zákon o osobních údajích.
beastar 09. ledna 2018, 14:08
Jak moc jsou důležité pro chod firmy? Případně výkon té pozice? Jestli jde čistě jen o to aby to řešilo případné problémy v případě třeba nehody toho služebáku tak drahá kamera nemá cenu. Potom fakt stačí něco co slušně přečte spzky i za šera.
JakubX25 09. ledna 2018, 13:46
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli má smysl do firmy (3 auta) kupovat lepší a dražší kameru jako roadhawk, např. tady https://www.trakm8.cz/sprava-vozoveho-parku/palubni-kamery nebo koupit nějaké levné trucam apod? Má to smysl? Děkuji za odpovědi!
Dominikk 09. ledna 2018, 12:38
marekpetr: Já to táhnul horem, pak středovým sloupkem dolů a pod nohama do kufru a rovnou jsem to lípnul na sklo (jo a bacha, jestli máš vyhřívaný zadní sklo tak bacha na čárky před čočkou :))
marekpetr 18. prosince 2017, 10:56
Ahoj, mám dotaz, kudy jste táhly ty kabely od zadní kameru u lamaxu??

Tento příspěvek byl 18.12.2017 v 10:56 upravován.
Astaend10 11. prosince 2017, 13:10
Tak co jsem se ptal, tak má lamax drive s5 navi+, ale jak jsem psal je připojená pomocí kabelu.
Astaend10 07. prosince 2017, 12:41
Tchán má jednu, ale myslím, že není bezdrátová. Pokud chceš můžu se zeptat co to je.
M P 06. prosince 2017, 21:00
Ze zadních mlhovek, v tuhle roční dobu to vyjde nastejno skoro :)
saage 06. prosince 2017, 15:15
Ze zadních světel?
Astaend10 06. prosince 2017, 15:09
saage: A napájení tý zadní kamery chceš řešit jak?
saage 24. listopadu 2017, 23:33
Kluci ja shanim nejakou kameru dozadu na auto na kufr, ktera je bezdrat na wifi s lcd obrazovkou. chci to pozivat jako zpetny zrcatko. Vite o necem?
Dominikk 13. října 2017, 14:58
Ahoj, též teď uvažuji o koupit. Chtěl bych ale aby byla s wifinou, nějaké poznatky ohledně tohoto typu? Díky Dom