načítám data...

Téma jak velká blbost je dailit C55 AMG?

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
wdave_t 18. září 2019, 13:42
krab: Toho automatu se trochu bojim, ale teď si ho do konce týdne díky velkorysosti kamaráda vyzkouším v C32 AMG (což je předchůdce té C55) - už jsem ho jednou krátce řídil a musím říct, že takhle skvělej automat sem nikdy předtím ani potom nepotkal.

Ta audina vypadá, že bude mazel, jenže mně je ta značka tak nesympatická a navíc je pro mě atraktivnější RWD než Quattro. Ale jinak je ta specifikace bohovská, o tom žádná, byť bych osobně zvolil jinou barvu.

sheogh: Dík za postrčení :D Pokud bude v takovym stavu, jak ho inzerují, tak ho vezmu. Na mě kdysi zapůsobil předchůdce, jak píšu výše. On si z toho každej dělá prdel, že to je těžký jak svině, ale pokud člověk neni zrovna na malym okruhu, tak to umí i v zatáčkách letět jak debil.

Tento příspěvek byl 18.09.2019 v 13:49 upravován.
sheogh 18. září 2019, 11:59
Ja se dival nedavno na to stejny, ale kombik. Nejvetsi WOW efekt zanechal podvozek - jelo to fakt jak prilepeny k silnici, a to dost rychle po celkem rozbite ceste (Ze Zebetina k Masarykovu okruhu) a od te doby chci nejaky AMG :-) (bohuzel toto nakonec nevyslo) Kup si ho, je to navykovy!

PS: Klidne i na denni pouziti, kdyz to jde v pohode s Phaetonem... :-) Asi bych se po nem ale podival v D, AT nebo CH, protoze tu nejsou silnice :-/

Tento příspěvek byl 18.09.2019 v 12:03 upravován.
krab 18. září 2019, 11:48
wdave_t: Jsem zvědav co tomu AMG řekneš... Já měl půjčené jen éčko 55 AMG a SLK 55 AMG. Motor je skvělej, ale otázka co řekneš tomu zbytku...

Vavris: Nadepsal to "Jak velká blbost je dailit C55AMG?" Tak jsem schválně dal pár vlastních postřehů a k čemu ve výsledku tíhnu sám. i30N jsem nechtěl podsunout úplně záměrně, sám bych si ho za aktuální situace nekoupil ani já. Ale za jiný situace ( muset mít 1 auto, který zvládne všechno co nadšenec od auta chce a současně se na to může spolehnout, tak bych se asi nechal zviklat nakonec... I přesto, že je to "háčko" a že to nemá žádnej osmiválec...

GT86/BRZ chápu, že se ti nechce za něj dávat 2x tolik co stojí NC. I když je to zas dost jiný a v podstatě fakt skvělý auto.

Kdybych měl dneska v kapse 300 tisíc , nebo něco jako : prodám NC za 250 a přidám si do kila, věděl, že to auto bude stát venku ne v garáži nebo aspoň u domu za plotem... koupil bych si... hmmm víš, že nevím? :) Asi to BMW 130i, nějaký pěkný s manuálem.

PS: pokud se na automat netváříš už teď jako ideál volbu, po koupi automatu se ta nechuť k tomu spíš jen prohloubí. Takhle se to stalo mě s tím Infiniti G37S. To auto mělo fantastickej podvozek, vynikající motor, ale ten automat mi prostě sebral většinu radosti z řízení toho auta. I to nakonec urychlilo, že jsem ho poměrně nečekaně a brzo dal pryč... A už vím, že si nejspíš nikdy už velký auto s automatem, byť velkým motorem kupovat nebudu. Prostě mě to pak nebaví úplně se v tom vozit.

PS2: Zkus se podívat na tuhle červenou Audi S4, český auto, podle vin km můžou sedět, byť tam v historii není moc začátek. Takže těžko říct, zda stočené po prvních 3 letech nebo jen málo využívané, to už asi nikdo nezjistí... A poslední rok evidentně skoro jen stálo. Ale vypadá z fotek moc hezky. A je to zajímavý auto: 4.2 V8 , manuál, pohon Quattro. To by bylo něco dokonale jinýho než je ta tvoje NC a možná by se ti to líbilo. To by se možná líbilo i mě ... :-D https://www.sauto.cz/osobni/detail/audi/s4/18398492?goFrom=list

Tento příspěvek byl 18.09.2019 v 11:48 upravován.
adam7c3 18. září 2019, 10:02
Report zdarma z US databáze NMVTIS (National Motor Vehicle Title Information System) jde udělat i zde https://vincheck.info/check/vin-check.php , ale v autochecku je většinou víc informací a někdy i servisní historie. Ještě doporučuju si vyhledat VIN přes google, občas to najde třeba starý stránky z aukcí, nebo z databází bouraných aut se salvage title, třeba i s fotkama.

Jo, s tím výhledem z Camara je to pravda, po dvou týdnech jsem z toho sednul do Lexusu a připadal si jak ve skleníku.
peca 18. září 2019, 09:58
Tady kolem toho vsichni preslapuji a pritom reseni je ocividne: swapni LS do miaty :D
wdave_t 18. září 2019, 09:25
Díky všem za V8 podporu :) Ameriky jsem taky zvažoval. Zatím jsem jel v C6 Corvette a v Camaru SS (2010) a ani jedno bych popravdě moc dailit nechtěl - o Corvette bych se venku bál a z Camara nejde vidět :D

Zítra se na to AMG pojedu podívat a udělám si vlastní názor. I díky vám tam pojedu ostražitější a budu k tomu přistupovat střízlivě. Pokud to bude vypadat dobře, nechám si vyjet ten autocheck report a pokud by i ten byl dobrej, nechal bych to omrknout v tom servisu. Dám vědět.
adam7c3 18. září 2019, 08:35
Jo, Z28 by nemusela být špatná volba, měl jsem r. 94, ale automat a pak 98 a 99 už s novějším LS1 jako je v C5 Corvette, servisně nenáročný auta, možnost úprav takřka nevyčerpatelná. Lepší sání už tam je, pak bych šel do dlouhých svodů a slušného 3" výfuku, další krok je pak vačka, hlavy... záleží kam chceš s výkonem zajít, nevím jestli už by to nebylo na DD moc opruz. Já jsem s 98, co měla dlouhý svody+catback od Borly+SLP sání jezdil v průměru za 12L. Podvozkově to v sérii není žádný zázrak - je tam tuhá zadní náprava, ale dá se to řešit. Na 99 jsem měl lepší zadní ramena+panhardku a bylo to znát. Samozřejmě vzhled je otázka osobního vkusu, moc lidem se tahle 4. generace Camara nelíbí.

Jestli máš rozpočet okolo 300K, asi bych šel po něčem novějším, za ty peníze už by se dal možná sehnat třeba Charger s HEMI, ale to je spíš jen "obyčejnej" sedan s V8. Mustangy s V8 (5. generace) jsou stále drahý a levnější asi nebudou, nevím jestli doporučovat Jaguary, u nás je problém sehnat někoho, kdo je bude umět opravit a nezkurvit to. Tam by asi připadaly v úvahu XJR (X308 nebo X350), ale za ty peníze už bude problém najít opravdu dobrej kus a v případě X308 i neshnilej. Nebo XK8 a novější XK, ale to už bude asi mimo rozpočet. Z EU značek jsem kromě Jaguaru (2x XJ X308, 1x XJ X350, 1x XK8) nic jinýho němel, takže nevím jak je na tom třeba AUDI nebo BMW. Z japonských jen Lexus, ale tam asi nic sportovního s V8 okolo 300K nenajdeš, měl jsem SC430 a tu bych nedoporučil.
Vavris Vavrisovic 18. září 2019, 07:54
Krabe ty vole, wdave tady už nějakou dobu píše, že chce zkusit víceválec a výkon. Prostě jednoznačné zadání a touha okusit vyšší ligu a něco výjimečného, a ty mu doporučíš BRZ (NC v bleděmodrém), i30N (jistě schopné auto, ale přesný opak toho, co chce) a 130i (s přimhouřeným okem tam vidím alespoň nějaký posun směrem k zadání, ale pořád malý...) ???

Bohužel mám nulové zkušenosti s AMG a jeho provozem, než abych napsal jen "zkus to" :D A teda, možná to bude taky trochu mimo... a bude to ještě větší polotovar na dodělání než Miata... a možná to nebude ani úplně výjimečné... ale potenciál by tu byl, díly by mohly být rozumně drahé a technika je jednoduchá. A do rozpočtu by se hlavně mohla s přehledem vejít konverze na nějaký schopný podvozek, brzdy a pár desítek bonusových koní z LS...

https://www.sportovnivozy.cz/120210-chevrolet-camaro-z28
GanGreen 18. září 2019, 07:08
Nenech se zlomit a kup si něco s V8 když to chceš... Když koupíš cokoliv jinýho, začne tě po chvíli srát, že si tu V8 zase pořádně nevyzkousis.
Tyhle zpátečnický rady, ať si koupíš novej HH nebo nebo BRZ který je na jedno brdo s tvojí miatou neber v potaz ;)
wdave_t 18. září 2019, 00:01
krab: jsem rád, že ses ozval a nemůžu říct, že by mě obsah tvýho komentáře úplně šokoval... a i když jsem na autíčkáře nešel zrovna pro "voice of reason", tak samozřejmě je to lepší než kdybyste mi tu všichni začli cpát, že jsem máslo a že potřebuju aspoň CL600 V12 a pak si četli mý blogový zápisky o tom jak krachuju :D

Samozřejmě by pro mě rozhodnutí jít do takovýho mastodonta bylo "big deal". Vrtá mi to hlavou už několik dnů a zvažuju všemožná pro a proti. A uznávám, že máš z praktickýho hlediska rozhodně pravdu. Určitě udělám líp, když si koupím trochu řidičštější, servisovatelnější záležitost (a neustoupím od požadavku na manuál) a podobný nesmysly si budu občas půjčovat na pár dnů, ať si servisní peklo užije někdo jiný...

BRZ se mi líbí, ale nevidím v tom prostě 2x lepší auto, než je moje NC. Je o chlup rychlejší, ale to nestačí.

Toho bavora jsem zvažoval, jenže když ten 1-Series hatchback je tak ošklivej oproti trojce :( A s 335i E93 už bych pro změnu byl pro změnu zase jednou nohou v páprd-landu, co? A nevim jak je to u 130i M-sport se samosvorem, ale nechtěl bych dělat krok zpátky.

A co se týče toho i30N, taky jsem po nich koukal. Těch 740k včetně toho financování, to je dost zajímavej deal a trochu si mě nahlodal. I když je to předohrabka, tak musim uznat, že tuhle kolem mě projela na ulici a málem sem si z toho zvuku cvrnknul :D Věřím, že s tím bude kopec srandy.

No jo, mám o čem přemýšlet. Ať tak nebo tak, až se něco stane, bude o tom k přečtení v blogu.
krab 17. září 2019, 22:22
wdave_t: Rozumím na co máš přesně zálusk... :) Měl jsem to podobně a to x krát. Přes všelijaká auta ať už svoje nebo vypůjčená, jsem oklikou opět zakotvil u MX5, i když v převleku 124 Spider. Měl jsem od zimy to Infiniti G37S Coupe. To by se parametry dalo s merglem srovnat, byť to auto mělo daleko sportovnější, komunikativnější řízení i tužší podvozek, resp. takový to bylo řidičský docela. To céčko bude dobrý. Pokud by bylo vážně v dobrým stavu, což si moc nemyslím. Pravý AMG, ať už jakýkoli, aby bylo fakt pěkný 3 kila stát nebude. Měl jsem půjčenou loni E 55 AMG (stejnej motor M113) ten to auto přežije. Ale auto bylo prostě na částečnou repasi hodně věcí. Takhle na tom bude většina těch Merglů co se prodávají za relativně hezké ceny.

Rozpočet je 3 kila nebo dejme tomu 350?

Moje rada pro "miatáře", čili kluka co má rád jistě lehkou zadokolku, jednoduchý, čitelný a dobře vyvážený řízení i podvozek je asi taková: Uber na požadavku síly motoru (beztak to váží 1600 kilo a to je na jízdě sakra znát) a hledej něco jako:

1. BRZ/GT86 první ročníky (rozpočet 400 bude stačit, něco najdeš pěknýho)
2. BMW 130i M sport ( rozpočet do 350 bude OK a dá se vybrat hezká s manuální převodovkou)
3. Hyundai i30N Hatchback (minulej týden jsem jezdil s fastbackem, ještě o tom něco málo mám na garáž připravený o něm na víkend) Za fastback bych nepřiplácel, za paket easy access s elektrickejma sedadlama bych nepřiplácel. Takže hatch, pochopitelně performance verzi, vyjde tě to teda na 740 ( je tam 40 tisíc teď sleva importéra) + nabízí k tomu zdarma sadu alu a zimních 19", což je dobrý. A financování umí formou 50/50 a ta druhá půlka je formou úvěru na 3 roky bez navýšení, jen musíš vzít havarijko nějak od nich. Kamarád se informoval u jednoho dealera a vychází mu to velice slušně.

Proč doporučuju tohle auto: Není to jen nějakakým počátečním nadšením z druhé výpůjčky a dalších stovek km s tímhle autem. Je to trochu praktický doporučení ( který dávám málokdy). Dáš za to auto cash, kterou bys býval utratil za notně ojeté AMG C klasse. A ano, budeš pak měsíčně 3 roky splácet něco jako desítku měsíčně včetně pojištění. Jenže, když se to rozpočítá, on ten ojetej Mergl nebo něoc podobnýho vyjde s opravama ne sice na tolik, ale něco tam tutově padne. A nevíš dopředu kolik. To je ta nevýhoda. Výhoda nové i30N je v tom, že sedneš, jezdíš. Výkon ti chybět nebude, fakt, že ne. Podvozek a taková ta elementární radost z řízení v tom autě je. Dá se defakto zapomenout na fakt, že to není zadokolka, i když já je taky preferuju. A obrovskou výhodu vidím v 5 letý záruce a faktu, že s tím autem budeš moct pár víkendů v roce jet prostě na ten Ring nebo do Mostu atd. a svezeš se. To auto bude fungovat, nebudeš se muset bát, že se něco vysere atd.. Což jsou vždycky ty věci co člověku kazí radost na tý vysněný ojetině. Pokles hodnoty tam sice bude, ale nebude to taková tragedie si říkám po těch 3 letech.

Takže za mě : trochu bizarní, zvláštní rada, ale doporučil bych to zvážit. Jinak bych hledal buď GT86/BRZ, kde je všechno lepší než na NC (kromě toho že to není roadster) , ale motor není bohužel příliš hitparáda, hlavně tou nepříjemnou výkonovou dírou mezi 3-4 tis otáčkami. Prostě jede až nad 5 tisíc a prostě zjistíš, že tomu motoru zkrátka lehounce cosi chybí, ale člověk si zvykne.

A nebo 130i, kde je suprovej motor, ale zas všechno ostatní malinko pokulhává za BRZ

Uvidíš sám... Upřímně rozhodovat se o jednom jediným autě, který tě bude bavit a zvládne bejt daily a dlouhodobě nezklame není lehká věc. Přemejšlim co bych sám udělal a nevim, nechal bych si možná to encéčko :-D
wdave_t 17. září 2019, 17:26
adam7c3: Díky za rady. Co by ti přišlo zajímavější v týhle cenový?
adam7c3 17. září 2019, 00:34
Protože je to dovoz z USA, tak bych si v první řadě nechal od prodejce poslat VIN a prověřil si historii auta v USA, např. přes autocheck. Spousta dovozů z USA u nás jsou narychlo opravený bouračky,
vytopený auta po hurikánech, nebo stočený třeba z 160K mil na 160K km, aby se to jako nepoznalo :) US verze Mercedesu se taky může lišit v některých dílech oproti EU, typicky třeba emise (verze pro Kalifornii mají třeba odlišný díly i v rámci US trhu kvůli jiným normám), management motoru, podvozek... Zkušenost s AMG modely přímou nemám, ale v rodině jsme měli 2004 ML55 AMG a spolehlivost byla spíš podprůměrná, ale to asi bylo vyšším nájezdem a tím, že po většinu nájezdu před koupí nejezdilo do autorizáku. Za 300K mi tohle C nepřijde jako nijak dobrá nabídka, za ty peníze bych koupil něco vzhledově zajímavějšího s V8.
wdave_t 16. září 2019, 22:54
Vyhlídnul jsem si tenhle C55 AMG jako náhradu za MX-5 NC, protože si chci konečně dopřát V8 (předtím jsem měl max V6 nebo I6, ne víc než 200 koní) a akceleraci na sto pod 6 a v tomto případě dokonce pod 5 sekund. Přemýšlím kam ho vzít na prohlídku před případnou koupí a jestli se to dá provozovat jako daily, když člověk není milionář (ale ani socka)

Tady je auto (ne že mi ho někdo vyfouknete): https://www.sportovnivozy.cz/113475-mercedes-benz-c-55-amg#zalozkaFoto
A jeden servis, co sem našel podle recenzí, kde by se mi na něj snad mohli mrknout: https://www.autotechnologi.cz/

Koukal jsem na videa na youtube a našel info, že by to mělo bejt hodně spolehlivý a ne přehnaně drahý na servis vzhledem k tomu co to je (= samozřejmě citelně dražší než miata, zas nejsem naivní). Dává smysl něco takovýho koupit bez servisní historie, jen na základě prohlídky v autorizáku? (Za předpokladu, že to bude v super stavu, jak tvrdí inzerát.)

Budu rád za jakýkoliv rady nebo tipy.

Tento příspěvek byl 17.09.2019 v 00:24 upravován.