načítám data...

Téma TrackDay a PlechCup v Písku?

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
František Čáslavský 28. ledna 2015, 16:52
jeylkey: Tak když je problém jet na Sosnovou, tak už je vlastně i problém jet do Písku, když je taky přes 200 km daleko, ne? To se pak docela blbě vymýšlí cokoli. Jak píše Greeny, s Kolorou jsme do Sosnové z Brna dojeli, celou dobu s ní prasili, já jsem jí vzal na výlet přes pneumatiky, a i přes to jsme v pohodě dojeli. Pokud by se něco přecejen rozbilo, tak by neměl být problém dotáhnout zpátky na laně, popřípadě svěřit nejbližšímu výkupu vraků a jet domů vlakem.
Jezdit po šotolině je na Trackdayi naprd. Nejsme zapálení rallyisti a většina návštěvníků si jede zajezdit na aslfatu. Pokud by šlo jen o PlechCup, tak bych se tomu ani nebránil. Ze stejnýho důvodu je docela blbost pořádat trackday na čistě šotolinovým okruhu. Kdo chce závodit na šotolině, každý měsíc se v Přibicích závody jezdí.
Greeny 28. ledna 2015, 16:19
šotolina je dobrá jen pro pár plečkapistů a to ani ne pro všechny, protože část z nich auto používá třeba na běžné ježdění do práce a podobně a určitě ho nebude chtít vyloženě ničit na šotolině. Především je nutné chápat, že trackday se pořádá primárně pro lidi, co si chtějí normálně zajezdit po okruhu a PlechCup je (zatím, bohužel) jen přidaná hodnota :) Byl bych rád kdybychom mohli pořádat trackdaye jen pro plečkapisty, ale loňská sezona tomu moc nenasvědčovala. A když se tu objevují názory, že je to do Sosnové z Brna daleko, tak pak je těžko něco vůbec vymýšlet :) Osobně si myslím, že to daleko není a za tu srandu to stojí. S Kolorou jsme z Brna jeli a i přes velmi hrubé zacházení na okruhu jsme se do Brna zas i vrátili a to samé máme letos v plánu s Previou. Já osobně jsem jel Třícou z Rožnova pod Radhoštěm, což je ještě o nějakých 150 km dál.

Tento příspěvek byl 28.01.2015 v 16:27 upravován.
swein 28. ledna 2015, 16:08
Mimochodem pro Brňáky přichází v úvahu čistě šotolinový okruch v Přibicích



http://www.amkivan.cz/
swein 28. ledna 2015, 16:05
Myslím si, že nikde v ČR to není úplně tak daleko. Kolik zábavy jet se svým speciálem ze závodu na laně (jako jsem jel s Mazdou z Czechringu)? MOC! Možná jsem úchyl, ale líbilo se mi to. Patří to k tomu...

Jinak ta šotolina je boží věc. Na jedné mikro akci driving-academy na podzim v Sosnové byla otevřená i šotolinová část. A totálně mě to nadchlo, mokrá šotolina je ještě lepší jak zasněžená cesta. Trochu víc gripu a měkčí přechod z gripu do smyku.
Apache 28. ledna 2015, 14:10
BobAsh: Pendluju mezi Prahou a jihem, sice na uplně druhém konci než Písek ale i tak, kdyby byli potřeba nějakcí dobrovolníci dej vědět ;-).

Tak doufám že se dozvíme co nejdřív dobré zprávy hlavně co se počtu týká :-).

BobAsh 28. ledna 2015, 13:59
jeylkey: příští týden budeme mít schůzku a začneme konat, takže termíny snad co nejdřív potom.
JLK 28. ledna 2015, 13:49
BobAsh: kdy tak priblizne planujete mit nejaky predbezny harmonogram pro tento rok? premyslim o nakupu nejakyho specialu, ale rad bych vedel, kde a jestli s tim budu moci zajezdit. Jet do takove Sosnove z Brna 300 km v plech specialu zas takova sranda neni, tim vice jet s tim zpet a doufat, ze to po zavodnim dni zvladne... a vozit to na privesu ponekud degraduje samotnou myslenku levneho zavodeni.
JLK 28. ledna 2015, 13:35
swein: Proc bys jel jezdit na sotolinu sam? Podle me by to mohlo byt i zajimavejsi, nez jenom asfalt, ne?
BobAsh 28. ledna 2015, 12:42
Písek úplně nevylučuju, vzhledem k tomu, že se teď o něco rozšíří organizační tým o pár lidí z Prahy, pro které není Písek úplný nesmysl. Pokud bych to organizoval primárně sám jako loni, je Písek průšvih, protože to mám 200 kilometrů nebo kolik.

Nejspíš v následujícím týdnu budeme ty okruhy řešit, výsledky se dozvíte hned jak to půjde ;)
Vavris Vavrisovic 28. ledna 2015, 10:24
Pošlu sem Bobashe ať se vyjádří ;)
Apache 28. ledna 2015, 00:36
No myslím, že jsem někde četl, že se na letošek plánuje 5-6 závodů, tak uvidíme. Ten Tatrácký zkušební areál, to by bylo jistě zajímavé, tam by se daly pořádat hotové Top Gear budget car challanges :-D.
swein 27. ledna 2015, 18:51
Jojo, taky jsem přemýšlel nad dalšími okruhy, kde by se dalo jet PlechCup. Kromě Vysokého mýta mě napadl ještě okruh v Sedlčanech. Sice je to okruh na autokross, takže půlka je šotolina (ale upravená, rovná šotolina). Případně jsme dumali nad polygonem Tatry Kopřivnice. Vysoké Mýto je prý drahé, na šotolinu bych prý jel jezdit sám a v Tatře snad ještě nikdo trackday nepořádal. Jen nějaké tunningy se zaparkovanýma plečkama uprostřed oválu.
Apache 26. ledna 2015, 20:50
Mám velice jednoduchý a krátký dotaz, bylo někdy zvažováno pořádání trackday na okruhu v Písku - Hradišti? http://www.autoklub-pisek.cz/ Vím, že to není tak uplně okruh pro plnohodnotná auta, ale různé klubové či amatérské akce se tam s úspěchem pořádají a zvlášť pro PlechCup myslím rozměry nemůžou být překážkou.Bohužel jsme tady na jihu jaksi okruho-prostí a když máte do takové Sosnové jet v PlechCup speciálu doslova přes celou Republiku nahoru a následně zpět, neuškodilo by mít něco i poblíž :-).