načítám data...

Téma kamna, černá vdova aneb AR 75 50x jinak by A.J.Michal

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
PeterLuk 14. dubna 2016, 08:54
Ou sh.... Tá dopadla... :/ No hlavne že žiješ, vyzerá to desivo...
Yatka 14. dubna 2016, 08:06
A.J.Michal: A z toho jsi vylezl po svejch?

btw, to kolo je pěkně vohrnutý

Tento příspěvek byl 14.04.2016 v 08:07 upravován.
A.J.Michal 14. dubna 2016, 06:33
Tak aby bylo stále co číst. Tak jsou i věci, kterýma není moc dobré se chlubit a neb jak dopadla jedna z mých Alfa Romeo 3.0 V6 12v Potenziata ( nejvýkonější verze V6 ).

Psal se rok 2014 a nehoda se stala ke konci roku na podzim.

Cca 6 měsíců práce v dílně, aby byla provozuschopná a užil jsem si ji jen 1500 fakt hodně ostrých kilometrů, než jsem si ji ve 140 km/h rozmlátil. Jo to jsem byl mladej a blbej ... bohužel. Stalo se to, že jsem jel takovým nenápadným Esíčkem a držel se ve svém pruhu. Zadním kolem jsem najel na krajnici na štěrk. Díky pomalým rukám jsem nestihl dat kontra a tak jsem to zadupl a letěl jsem do vedlejšího příkopu ve kterém jsem se otočil do protisměru a zadním kolem jsem trefil betonový mostek a po pár piruetách jsem skončil v příkopě na střeše. Zachránily mě sportovní sedačky a čtyřbodové pásy, jinak bych byl asi domlácený celý. Jinak podle fotek a videa si lze všimnout, že na autě nezůstal ani jeden plech rovny a karoserie byla do vrtule. Ale motor chytil jak nic a stále ho mám doma a nyní bude putovat do nynější Alfy.

Celkem sranda, že na druhý den, kdy to odnesla jen pohmožděná krční páteř jsem měl již zamluvenou karoserii ze slovenska :) , ale to je zase jiný příběh .







Tento příspěvek byl 14.04.2016 v 06:37 upravován.
PeterLuk 13. dubna 2016, 12:23
Krásny vozový park. ;)
A.J.Michal 13. dubna 2016, 10:15
Tak zde přikládám slibované fotky z vyvařování a vyztužování . Svařováním se neživím a nejsem ani autoklempíř. Naučil jsem se to v práci kdy tyto Cočka, Invertory a ruční nářádí opravuji.Ale myslím si, že sváry by něco vydržet mohly. :-)

Jinak nachystány úchyty na příčku nad motor a do spodních nosníků pod motorem vevařeny pásoviny s matkama na další vyztužovací nosník + to bude ochrana vany. Dále zesíleno uchycení tlumičů. Rádo to tam praská a díky pomocným pružinám co přitvrzují seriové torzní tyče je to ještě více namáhané. Dále příčka a výztuha na přední stabilizátor. Sériový má tloušťku 24 mm a já mám nyní 30mm. Dále mě čekal otvor na topení, kde to bylo komplet vyhnilé a teklo mi proto pod nohy. Vymyšleno tak, že se to komplet zavařilo a udělal jsem si jen koleno. Uvidíme kolik vzduchu se bude dostávat přes toto koleno do topení. ( topení si tam zatím chci ponechat ).

Ono za těch 27 let je to jedna z těch lepších karoserii 75 co se mi dostala pod ruky, takže koroze není nikterak drastická. Myslím si že nejtěžší část mám zasebou a nyní mě už čekají jen zadní lemy a zadní nosníky + nějaké ty místa v kufru.

Edit: + video z vyjezdu z benzinky :))




Tento příspěvek byl 13.04.2016 v 10:32 upravován.
wlko 12. dubna 2016, 18:03
Auto aj plány vyzerajú super! budem sledovať :)
Yatka 12. dubna 2016, 13:05
Je krásná!
A.J.Michal 12. dubna 2016, 12:45
Už je to nějaký ten pátek co jsem zde nenapsal. Koncem roku jsem Alfu zprovoznil do takového stavu, kdy jsem si s ní troufl i s partou dalších lidí vyrazit směr Jih do Italie za italskými kamarády na Galavečer do Palmanovi. Alfa to zvládla bez větších problému a přes Rakousko mě naštěstí policie nestavěla. Po ježdění ještě pár dní jsem ji nakonec odstavil a přes svátky jsem ji kompletně rozdělal a dělám nyní na kompletní vyvařování karoserie a vyztužení potřebných míst kvůli RSR podvozku, aby nezačala karoserie praskat. Karoserie byla předešlými majiteli " odborně " opravena přeplátováním zhnilých plechu, takže si umíte představit tu práci. Fotky z prací dodám později.

Cíl pro letošní rok je ji postavit znovu na kola něco s ní pojezdit a navštívit nějaký ten trackday a možná i nějaké ty závody, aby se vychytaly slabá místa auta. Do budoucna tam budu jako Michal v BMW dávat montovaný rám. Taková jistota.

Auto nebude bráno jako leštěnka ale prostě stroj s kterým se budou jezdit amatérské závody a bude to auto pro zábavu. Takže tlumení žádne. Jen volant, tři pedály, skořepiny, čtyřbodové pásy. Uvidíme, jak moc to auto bude přitahovat policii.

Jinak nejnovější přírůstek je Alfa Romeo Giulietta 2.0 TD VM motori 60 kw :) ( mé nové daily )

A jedna fotka černé V6ky z rakouska i semnou :-D
Milan 07. října 2015, 18:03
Moc pěkna kara
A.J.Michal 27. srpna 2015, 15:44
Až bude čas, tak sepíšu :-))
Greeny 10. srpna 2015, 11:56
nj, 75 V6 je už dneska pojem :)
ještě nám tady napiš něco i o kamnech, myslím, že pár lidí to tu bude zajímat :)
A.J.Michal 03. srpna 2015, 10:33
Tak jak bych začal. Asi tak. Mé jméno je Michal a už od svých 18. let jsem se prostě to těch starých italských aut zamiloval. Nejsem slohový skladatel, takže nečekejte sáhodlouhé slohovky . Nyní se jen tak pochlubím mým posledním přírůstkem do rodiny ať v tom není Greeny sám :-D:

Alfa Romeo 75 3.0 V6 12v amerika

vylepšení oproti serii:
- RSR podvozek odladěný přímo na Nürburgringu.
- vepředu 30mm sílný stabilizátor,
- vzadu 26mm stabilizátor
- výškově stavitelný podvozek a vepřetu jsou na tlumiči ještě pomocné pružiny co pomáhají torzním tyčím
- tarox kotouče desky asi EBC, ještě jsem to neměl rozdělané.
- CSC nerez svody a výfuk vyveden bokem
- 17" kola ( značku zatím nevím )

znalí asi ví, jaká je koncepce tohoto auta , ale jen tak pro připomenutí. Motor vepředu , převodovka i se spojkou a diferákem před zadní nápravou a neboli transaxle :) kardan se točí otáčkami motoru a vepředu místo přužin jsou torzní tyče.





Tento příspěvek byl 03.08.2015 v 10:57 upravován.