načítám data...

Téma Corvette C4 convertible

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Nezn.uživatel 06. března 2016, 10:21
Ono to bude asi vsude stejny. My se doma schazime taky az na televizni noviny, takze volny cas je jen o vikendu.
Goldies 06. března 2016, 08:09
Knightrider: a tak manzelka ma taky pochopeni, vi co pro me auta zanmenaji a sami si taky "upravuje" sveho civica 8g. Ono je to i o me, pres tyden se vracim domu tak pozde ze deti vidim tak pul hodiny :-(
Nezn.uživatel 05. března 2016, 17:32
A nebo tak. :-) Moje draha polovicka je nastesti stejny nadsenec do amerik jako ja, takze klidne ten cas kolem aut tráví se mnou. V tomhle jsem mel kliku. :-)
Goldies 05. března 2016, 14:51
JLK: tak super dilnu nemam a i tak jsem argumentoval, ze misto upravovani auta vlastnima silama, budu radeji travit cas s rodinou nebo vydelanim si penez na ty upravy :-D
Nezn.uživatel 05. března 2016, 11:28
Presne tak. Ja jsem si taky spoustu veci musel nechat udelat. Jednak zadnou dilnu nemam a pak mam obe ruce levy, takze mi ani nic jinyho nezbyva. Jednoduchy veci zvladnu se svyma kamaradama, ale presne jak rika JLK, celolak nebo podobny veci si clovek sam neudela, pokud chce, aby to melo odpovidajici uroven.
JLK 05. března 2016, 09:56
Goldies: Tak jestli mas super dilnu a umis vsechno sam tak jo, ale obycejny clovek asi tezko doma udela celolak nebo nejakou plecharinu =/
Goldies 05. března 2016, 08:08
Ted sem se celkem chytnul s kamaradem na FB kvuli tomu, ze si auto neupravuju sam, ale nechavam si ho upravit... Takze polotovar ano, ale ze bych si ho musel upravovat sam?
Shackall 04. března 2016, 23:26
"Auta beru jako polotovar, který si člověk musí dodělat sám..."
Amen!
Nezn.uživatel 04. března 2016, 18:27
No tak 1966 Mustanga moji drahe polovicky uz jste na srazech US cars nebo na K&K taky videli, tak treba o nem casem taky neco napiseme. :-)
Nedy 04. března 2016, 16:21
Moc pěkný auta! Budeme se těšit, že třeba přibude ještě něco... :-)
Nezn.uživatel 04. března 2016, 12:57
Díky. Mustang už byl hodně velký hardcore. Upravený zvenku i zevnitř, motor, podvozek, prostě všechno a hodně radikálně. Ale už musel jít z domu bohužel. :-( Doba se posunula a priority a možnosti taky.
Taky jsem tomu koníčku obětoval hodně ze svého života, ale na druhou stranu vím, že když se chce, tak všechno jde a dají se splnit i sny, které na začátku pro normálního smrtelníka vypadají jako naprosto nesplnitelné. Jen to chce chtít a jít si za tím, i když vás všichni kolem odrazují a nechápou.
MiB 04. března 2016, 12:20
Trochu Vám závidím toho koníčka. A za toho mustanga veeeelký palec nahoru!
Nezn.uživatel 04. března 2016, 09:45
Díky pánové, toho si vážím,. :-) No já mám ameriky jako svojí vášeň už nějakých 25 let a rád si s nimi hraju a upravuju podle svých představ. Díly na Corvetty jsou drahé, navíc, když si člověk k pořizovací ceně připočítá dopravu do Čech, clo a DPH, tak je leckdy na víc než dvojnásobné ceně, než byla ta pořizovací, ale to tak prostě je. S tím jsem do toho šel, že to bude drahé, ale já těmihle auty žiju, navíc jsem v tomhle ohledu perfekcionista. I když teda auto má do dokonalosti podle mně pořád strašně daleko. Pravda je, že třeba sehnat lakovnu, která bude schopná udělat ten dvoubarevný lak přesně na míru, z originálních barev a za nějaké rozumné peníze, byl docela velký oříšek. Ono když jim pošlete na mail fotky Grand Sportu s okótovanými pruhy po celé délce auta s kótami v nějakých cca 30cm rozestupech, tak je pro většinu z nich takový úkol docela nesplnitelný. Holt ne každý chce stříknout odřený blatník na Octavii . :-) Ale teď je to auto rozeznatelné od originálu jen podle VIN. :-)
Auta beru jako polotovar, který si člověk musí dodělat sám, a protože mojí vášní jsou US káry s V8 pod kapotou, tak i "přibližovadla", která jsem měl v minulosti před Corvettou, jsem si trochu "poladil" k obrazu svému. Aneb najděte pět rozdílů. :-D


Tento příspěvek byl 04.03.2016 v 11:06 upravován.
Goldies 03. března 2016, 23:24
Knightrider: pane vy jste blazen! Ale jen v tom dobrem slova smyslu. Uz v pulce cteni jsem si rikal, ze tohle snad ani neni mozny, ale vysledek je dechberouci! A ten soupis veci ktere bylo potreba upravit aby se auto blizilo vasemu idealu je ultimativni! Gratulace!
Shackall 03. března 2016, 23:02
Respect! Pán musí být pacient v tom nejlepším slova smyslu - třeba já osobně bych fakt 5 litrů za koberečky nedal, i kdybych házel prachy vidlema z jedné místnosti do druhé...
Nezn.uživatel 03. března 2016, 21:46
Ja jsem az vcera zjistil, ze je tu jeste tohle forum a prispevky do nej. :-) No nic, ted uz vim. :-)
Je to asi tri roky zpatky, kdy jsem zacal uvazovat o C4 a byl jsem se podivat i na jeden kabriolet z 80. let s tou digitalni palubovkou a musim rict, ze to ma ohromny kouzlo, kdyz tam za jizdy vsechno blika a sviti a jeste ke vsemu barevne. Je to fakt uzasny. Po faceliftu uz tam dali jen centralni display, coz by mi vubec nevadilo, kdyby nevypadal, ze je jak z kalkulacky.
M P 03. března 2016, 16:10
Tak na tuto věc jsem byl dlouho zvědavý, a konečně je tady! Děkuju.

Akorát teda mně se víc líbí ten starý interiér. Jinak je to moc krásné auto.
Nezn.uživatel 03. března 2016, 13:26
Tak jsem si řekl, že napíšu taky něco o tom svém šuplíku, kterým teď jezdím, i když ho už někteří z vás znají ze srazů amerik nebo z K&K. Je to Chevrolet Corvette C4 convertible 5,7L V8, rok výroby 1996. Corvettu asi není třeba extra představovat, ale i tak pár věcí řeknu. Je to C4 a tedy čtvrtá generace, kterou Chevrolet představil už v roce 1983, ale díky počátečním problémům s náběhem nového modelu se sériové kusy dostaly k zákazníkům až o rok později. C4 se vyráběla až do roku 1996 a ta moje je tedy posledním ročníkem této modelové řady. Já chtěl vždycky Corvettu a vždycky jsem si nakonec koupil něco jiného, ale tentokrát jsem si řekl, že už to bude Vette, jen nějak nebyly finance a navíc už mám taky trochu jiné priority, než jsou jen auta, takže jsem hledal nejdostupnější řešení, čímž je právě C4. Nebudu říkat kolik stála, ale fakt je, že málo to nebylo. On je rozptyl cen u těchhle aut obrovský. Obyčejné coupé ze začátku 80. let se dá pořídit už za nějakých 200-250 tisíc Kč, poslední modely 94-96, po posledním faceliftu interiéru a modernizaci techniky začínají cca na 400 tisících jako coupé s automatem, ale stejně tak můžete utratit 2 miliony za supersportovní verzi ZR1 z posledních dvou let výroby v prvotřídním stavu nebo za Grand Sport convertible z roku 1996. V Něměcku je naprodej momentálně i verze Callaway (tenhle úpravce svého času dodával upravené Vetty přímo v sítích Chevroletu, jako dneska třeba AMG od M-B), postavená na základu ZR1 za 5 milionů Kč. Cenový rozptyl je opravdu brutální.
Mně se vždycky vzhledově strašně líbila verze Grand Sport, což byla speciální limitovaná verze, která byla vyrobená v počtu tisíce kusů v roce 1996 na oslavu ukončení výroby téhle generace, z toho 190 kabrioletů (z toho137kusů s černým interiérem, který mám já), zbytek coupé. Kombinace modrého laku s bílým centrálním pruhem a černými odlehčenými koly, původem ze supersportovní ZR1, mi připadala vždycky ohromně atraktivní, i na 20 let starém autě. Kromě kol a barevného provedení se Grand Sport od ostatních verzí lišil i motorem. Místo standardního Chevy small bloku LT1 tady byl LT4, který konstrukčně vycházel ze svého slabšího bratra, ale díky jiným vnitřnostem měl výkon zvedlý na papírových 330 HP. V USA probíhaly testy na měřící stolici, kterých se zůčastnilo asi 150 aut, které ale ukázaly, že reálný výkon se pohyboval kolem 350HP v průměru. Údajně Chevrolet záměrně uváděl nižší hodnotu, aby nalákal potenciální zákazníky na připravovanou C5 s výkonem 345HP, ale pravdu už se asi nedozvíme. Každopádně LT4 se dal od LT1 na první pohled rozeznat tím, že byl červený, narozdíl od standardního stříbrného provedení a na škrtící klapce měl kovovou destičku s nápisem Grand Sport. Vzácný je i tím, že v nabídce byl pouze tenhle jediný rok. Za příplatek ročního platu průměrného Čecha se dal v té době koupit i do normální Vetty, ale nabízel se pouze ve spojení s manuálním šestikvaltem. Automat byl vyhrazený jen pro LT1 v tomhle roce. Jen pro info, Corvetty se daly koupit s manuálním šestikvaltem už od roku 1989. Neuvěřitelné. U nás jezdil Favorit. :-)
Samozřejmě originál Grand Sport by se mi líbil, ale vzhledem k tomu, že do Evropy šlo oficiálně 10 coupé a jeden kabriolet, tak nějak není z čeho vybírat. Navíc ceny dneska začínají na 1,3 milionu Kč za coupé a cabrio je teď jedno na prodej v USA, kde by po dovozu i s daněmi vyšlo na 1,8 milionu Kč, takže si celkem můžu nechat zajít chuť. Rozhodl jsem se proto, že si postavím vlastní GS, seženu originální díly a výbavy a hlavně vhodný základ, tj. Vettu 1996 s motorem LT4 Grand Sport. Za 15 let ježdění po srazech US aut v Čechách a okolních zemích jsem GS ani jinou Vettu s tímhle motorem naživo nikdy neviděl, takže to byl trochu problém, ale po každodenním hledání po serverech celé Evropy se mi po třičtvrtě roce podařilo sehnat a koupit v Holandsku vhodný základ, který byl i za příznivou cenu. Po dovozu do Čech začaly nejdřív základní opravy, tj. přetěsnění motoru, ze kterého unikal olej, nové svíčky, kabely, chladič, hadice kolem něj, výměna oleje v motoru a v diferáku, atd. A tady už začneme počítat. Základní opravy 35.000,- Kč. Už teď se mi začaly protáčet panenky, ale to byl jen zlomek. Jak tady nedávno v jiné diskuzi napsal Bob Ash, "co není drrrrahý, není na Corrrrvettu", a měl naprostou pravdu. Původní majitel byl tak trochu tuningář, takže v autě byly tuny karbonu, sedačky z Vette C6, moderní rádio a v kufru položený repro bedničky, kola z BMW, LED diodová světla, atd. Takže všechno do popelnice a začalo nakupování originál dílů. Amerika je úžasná v tom, že i na stará auta se tam dá sehnat skoro všechno a i mně se podařilo celkem dost věcí koupit nejen originál a nové, ale ještě ze starých skladových zásob General Motors v originálních baleních. Ale je pravda, že na Grand Sport je problém sehnat originální věci i v USA. Tady musím poděkovat za pomoc Johnu Hutchinsonovi z clubu Grand Sport Registry v Orlandu na Floridě, který mi pomohl při konzultaci originálních dílů a rozměrů pruhů na celém autě. V tomhle jsem trochu puntičkář a chtěl jsem to mít perfektní. .-)
Tak začněme:
- originál nové plasty do interéru a kryty motoru z USA: 20.000,- Kč
- originál, ale použité rádio Bose z Anglie: 10.000,- Kč
- použitá řídící jednotka rádia z USA, která je v kufru pod podlahou: 3.000,- Kč
- použité originální sedačky z Anglie v dezolátním stavu (z USA se nedaly sehnat pod 50 tisíc ve stejném stavu, ale potřeboval jsem originál pojezdy a rámy): 20.000,- Kč
- kompletně nové čalounění včetně vypěnování, z USA: 35.000,- Kč (není tu kůže natažená na molitan, ale vypěnovaný kožený pytel, jak to má třeba Renault, takže u nás nepřečalounitelné)
- chromované znaky Corvette z USA: 4.000,- Kč (běžná Vette má ty znaky černé)
- nápisy Grand Sport na předních blatnících: 5.000,- Kč (vyrobeno v Čechách na zakázku dle přesných předloh, v USA nesehnatelné)
- modrobílý celolak v originálních barvách a přesných rozměrech pruhů: 75.000,- Kč
- červené pruhy na blatníku řidiče, originál GM z USA: 2.000,- Kč
- bílá vynilová střecha včetně vyhřívaného skleněného okna, z USA: 15.000,- Kč
- výměna střechy: 17.000,- Kč
- originál, úplně nové brzdové třmeny GS na přední nápravu, z USA: 15.000,- Kč (vychytal jsem výprodej s 50% slevou)
- děrované a drážkované kotouče a keramické destičky: 15.000,- Kč
- nový podvozek (čepy ramen a řízení, silnější přední stabilizátor, kompletně nová pětiprvková zadní náprava s nastavitelnou délkou, kit na snížení světlé výšky, kompozitová listová pera ze sportovního paketu podvozku Z51 (původně auto mělo základní nastavení podvozku FE1 a ne, nemá to podvozek jak Avie, pero je vždy jedno vpředu a druhé vzadu napříč mezi koly, nahrazuje vinuté pružiny a je kompozitové už z výroby), celkem 85.000,- Kč
- montáž podvozku: 10.000,- Kč
- originál Grand Sport kola, z USA, vpředu 17x8,5J, vzadu 17x9,5J, včetně originál GS středových pokliček: 30.000,- Kč (kola jsem sháněl třičvrtě roku a nakonec koupil dvě repasovaná v USA a dvě použitá v USA a musel je nechat repasovat v Čechách, kola jsou skoro nesehnatelná, navíc cabrio má jiný rozměr než coupé)
- pneu Kumho Ecsta 255/50 R17 vpředu a 285/40 R17 vzadu, z USA: 26.000,- Kč
- koberečky Grand Sport, z USA: 4.500,- Kč
- nástavce prahů s nápisem Corvette, z USA: 2.000,- Kč
- originál hlavice řadící páky s vyznačenou kulisou řazení, oba díly z USA: 3.000,- Kč
- přední boční pozičky, z USA: 5.000,- Kč (karbon z těch původních nešel sundat, byl natažený hydroformováním)
- originál čtyři zadní lampy, z USA: 4.500,- Kč
Celkem: 320.000,- Kč.
No teda, takovýhle masakr jsem ani sám nečekal. Divím se až teď, když to počítám. Nu což, za hovadský nápady se prostě platí. :-) Ale to auto je výjimečné a podle mně i krásné. Celá konverze na Grand Sport zabrala asi dva roky práce a shánění dílů.
Dále na autě už byly tlumiče Koni Yellow Sport s nastavitelnou tuhostí pérovaní, v hodnotě cca 25.000,- Kč, K&N sportovní vzduchový filtr a kompletní výfuková soustava Magnaflow v hodnotě cca 35.000,- Kč.
A jak že vlastně takováhle Corvette jezdí? Výrobce udával zrychlení 0-100 za 4,8 sec. a Vmax. 275km/h, ale ani jedno jsem nikdy neměřil a ani nemám potřebu. Otázka je, kolik koní už za těch 20 let umřelo, navíc už je to taky babička, takže jí nechci za každou cenu trápit. Každopádně zvuk je pořád úžasný a auto má i na dnešní poměry obrovský zátah, kterému se vyrovná máloco. Brdzy brzdí velmi dobře, řízení je hodně ostré a každé nepatrné pootočení volantu znamená okamžitou změnu směru jízdy. Řídit jednou rukou a s lokýtkem z okna, jako ve filmech, se fakt nedá. Podvozek, který tam teď mám já, je ale hodně tvrdý a je cítit snad i prach na silnici, natož nějaký štěrk nebo díry. Auto drží poměrně dobře zvolenou stopu, ale karoserie kabrioletu se výrazně kroutí. Člověk prostě musí mít na paměti, že tenhle model se začal vyrábět před více než třiceti lety. Na druhou stranu, v té době u nás byla výkřikem techniky Škoda 120. I na Favorita jsme si museli ještě pár let počkat. V autě všechno vrže a skřípe a po deseti metrech jízdy má člověk pocit, že se rozsype na šroubky, ale i tak jezdit s ní je obrovská radost a potěšení. A o tom to nakonec je. O radosti z jízdy. A proto takovéhle auto mám :-)

Tento příspěvek byl 04.03.2016 v 08:59 upravován.