načítám data...

Jeep přiváží na Moab Easter Jeep Safari sedm rozličných konceptů

Letos se odehraje dvaapadesátý ročník srazu Moab Easter Jeep Safari, kde se sejde parta nadšenců, lezoucích se svými auty po skalách a nástrahách amerického Utahu. A Jeep opět přiveze něco navíc.

zobrazit celou galeriiPředstavujeme: Jeep přiváží na Moab Easter Jeep Safari sedm rozličných konceptů

Stejně jako každý rok, budou u celé akce opět přítomny i koncepty, které Jeep speciálně pro tuto příležitost vytvořil. Těch je dohromady sedm a v šesti případech se jedná o nová auta z běžné produkce, doplněná o řadu doplňků z nabídky Moparu a taky o pár speciálních dílů.  V jednom případě jde potom o parádní resto-mod kreaci, založenou na klasickém Jeepu Wagoneer.

Jeep 4Speed

Ve Wrangleru s označením 4Speed hraje prim hlavně odlehčení a také navýšení nájezdových úhlů skrze zkrácení celkové délky a zvýšení světlé výšky. Obě nápravy nesou označení Dana 44 a spousta dílů byla vyměněna za ekvivalenty z hliníku nebo karbonu. Zajímavostí je i zakloněné čelní okno, navazující na bezpečnostní rám. Pod kapotou je nejlehčí motor z nabídky – tedy dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec, napojený na osmistupňový automat.

Sandstorm

Výhružně oranžový Wrangler si nese inspiraci ze závodních speciálů. Rozvor byl prodloužen posunutím obou náprav dále od středu auta, zatímco o odpružení se stará zesílený podvozek s nastavitelnými tlumiči o dlouhém zdvihu. Svojí troškou zároveň přispívají i balónové pneumatiky, obuté na šroubované disky. Z karoserie zmizely zadní dveře a pod karbonovou kapotu se zabydlel osmiválec o objemu 6.4 litru z katalogu Moparu. Ten je spojen se šestistupňovou manuální převodovkou.

B-Ute

Renegade z italsko-americké produkce dostal černočerné zbarvení, o pár centimetrů vyšší zavěšení a jede na sedmnáctipalcových off-road kolech. Dále byl Renegade doplněn o jinou přední a zadní partii, o kapotu s průduchy a pochopitelně o černou expediční zahrádku na střeše. O pohon se stará benzínový čtyřválec o objemu 2.4 litru, spárovaný s devítistupňovým automatem.

Wagoneer Roadtrip

Klasický Wagoneer z roku 1965 vypadá na první pohled téměř autenticky, ale v rámci mohutné přestavby nezůstal kámen na kameni. Žebřinový rám byl natažen pro extra rozvor, přibylo zesílení, ochranné prvky pod autem, nápravy Dana 44 a tlumiče s vinutými pružinami. Na jinak téměř originální karoserii se objevily nástavce blatníků, schopné pojmout propružení velkých terénních pneumatik na plných ráfcích. Řadový šestiválec z původního vozu byl vyhozen, aby udělal místo současnému osmiválci 5.7 Hemi s automatickou převodovkou. Tohle je náš jednoznačný favorit.

Nacho jeep

Další z Wranglerů dostal svůj název podle žluté barvy Nacho, zcela očividně pojmenované podle tortillových chipsů, co se jedí se salsou. Jeep o konceptu hovoří jako o „pojízdném katalogu dílů Jeep Performance“. Odsud má různé designové doplňky, trubkové „dveře“, zvednuté odpružení, naviják, velká šroubovaná kola, ochranu podvozku a hromadu doplňkového osvětlení. Prakticky všechny prvky lze objednat přímo od dealera Jeepu.

J-Wagon

Cestou J-Wagonu se vydáte ve chvíli, kdy chcete svůj Wrangler tak trochu nenápadný a s trochou přidaného luxusu. Pod kompletně černou karoserií s přidanými světly, speciální koly, šnorchlem a několika designovými doplňky, ukrývá se luxusně pojatý interiér v kůži a s luxusními prvky.

Jeepster

Poslední z Wranglerů vzdává svou podobou holt otevřenému Jeepsteru, vyráběnému na přelomu šedesátých a sedmdesátých let. Právě od Jeepsteru pochází rudě lakovaná karoserie s krémovým hardtopem a světlými nástavci blatníků. Střecha byla snížena v návaznosti na více položené okno, naopak podvozek se o pět centimetrů zvedl a dostal velká šroubovaná kola. Uvnitř se kromě rámu nachází i speciální boxy na rezervu, jídlo, nářadí a další náčiní.

Nelíbí se Vám reklamy, ale líbí se vám články?
Podpořte nás, pořiďte si VIP členství a užijte si autíčkáře bez reklam.


Mohlo by Vás také zajímat

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo registrujte

Komentáře

custom1
21. března 2018, 15:52
3

Líbí se mi všechny, ale souhlasím s redakcí, že Wagoneer je "nej"... ;)

reagovat
Nimrod
21. března 2018, 16:08
2

také se řadím do dlouhého zástupu obdivovatelů wagoneeru :-)

reagovat
sumy
21. března 2018, 17:01
0

Wagoneer je parádní, to jo. Stejně je však můj favorit J-Wagon. Jen se vždy podivuji nad tím, když vidím kobru sání proti směru jízdy. Tak vydrží na autě až do první větve. Osobně vyzkoušeno :-) To dle mě mají nejlíp vyřešený chlapci od land roverů. Sám tak teď budu modelařit a vyrábět "kobru" na krátký pájo.

reagovat
Goldies
21. března 2018, 21:19
0

A já si říkal co mi tam nesedí! A je to to sání :-) Ale jinak Nacho Jeep! Bože to je krása!

GanGreen
22. března 2018, 08:04
1

Mě zas tohle sání nesedí na jinak sériovým autě...

sumy
22. března 2018, 09:20
1

Tak to je věc druhá. Věc třetí je, kdo kdy vůbec s autem šel do větší hloubky než těch 70cm co dá v sérii každá větší čtyřkule. A taky je série a série. Některá auta v sérii daj víc než jinak nazbrojená zoufalost. To je pro mě třeba ten B-Ute(renegade-žena tomu říká "teplej trpaslík") Ale ono stačí alespoň otočit kobru po směru jízdy a je to OK. U toho lanďáka se mi líbí, že to celý takřka splývá se střechou a není tam nic, o co by se zachytila větev. Ale stejně, šnorchl má 99% uživatelů pouze jako designový doplněk. Jak jsem se divil, když jsem zjistil, že spousta lidí ho nemá ani zapojenej :-O No a pak takový ty opravdu pozérský speciality, jako karbonovej na G wagenu. To je už totál cypovina, vždyť je to křehký. Kolikrát už jsem si říkal, že i ten můj plasťák musel prasknout, ale ten plast to vždy nějak zázračně vypružil.

St
StepanB
21. března 2018, 22:41
2

Jsem jediný, kdo se kouká na Wagoneera a vidí volhu?

reagovat
Inženýr
21. března 2018, 23:05
0

Divím se, že podobný komentář je tady (momentálně) úplně dole. Kdyby GAZ v té době vyráběl konkurenci proti Nivě, a nebo spíše proti Land Cruiseru, vypadalo by to přesně takto.

ToMyx
22. března 2018, 10:13
0

To mě napadlo hned jako první! Ta chromová maska má v sobě určitý punc historie, otázka náhody nebo kdo opisoval od koho?:-)

sumy
22. března 2018, 11:11
0

Tak ona i volha 4x4 existovala, akorát byla jen v sedanu.

ToMyx
22. března 2018, 11:58
0

Žádná Q7, Volha 4x4:-)

H_F
23. března 2018, 01:54
2

prej kdo opisovalod koho)

ToMyx
23. března 2018, 10:43
0

No jasný, já jsem vůbec netušil, kdo s tím přišel jako první;-)Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Dodge D100  1976
Dodge D100

1976 rok výroby
150 koní výkon
5 200 ccm objem

Chrysler New Yorker 4 door hardtop 1969
Chrysler New Yorker 4 door hardtop

1969 rok výroby
350 koní výkon
7 200 ccm objem

Dodge Grand Caravan  2013
Dodge Grand Caravan

2013 rok výroby
283 koní výkon
3 600 ccm objem

Dodge Challenger  2014
Dodge Challenger

2014 rok výroby
305 koní výkon
3 604 ccm objem

Cadillac Brougham  1990
Cadillac Brougham

1990 rok výroby
175 koní výkon
5 700 ccm objem