načítám data...

Téma zatuhlé odvzdušňováky

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Jyrki 05. září 2022, 22:08
PepaSFI:
gratulace. Příště ale raději vzít třeba "klíč na brzdové trubky" https://www.mojedilna.cz/klice-na-prevlecne-matice/ a klepat přes něj, ať se nestrhnou hrany. Poklepávat (ze všech stran, v jemném tahu jak ve směru povolování, tak utahování), prokapávat brzdovkou a opakovat do zblbnutí dokud nepovoli.
Woyta 03. září 2022, 23:32
U mě to skončilo nákupem brzdových třmenů. Takhle zarezlé odvzdušňováky jsem ještě nepotkal. Musel jsem vyndat gumičky čepů, protože se teplem začali pálit. Vytahovák šroubů se ani nehnul. Tak opatrně odvrtat a odbrousit. Závit se najít nepodařilo a i když už tam byla díra jak kráva tak špička se stále ani nehnula. Druhej třmen jsem rovnou hodil do popelnice. Nemělo smysl se o něco pokoušet. Podle stavu brzdovky (3 kola v Mýtě a kaput) tipuju, že na odvzdušňováky tak 10 let nikdo nešáhnul.
GanGreen 01. září 2022, 19:03
Nezbývá než pogratulovat :)
PepaSFI 01. září 2022, 18:41
operace se zdařila, postup jak jsem naznačil výše. Nejdřív jsem asi 3x klepl kladívkem přímo na šroub. Pak jsem vzal hořáček, takový větší tryskový zapalovač a chvíli žhavil až šroub syčel na slinu. Ono to moc nahřát nejde, ten brzdič hodně odebírá teplo ale nějaký ten tepelný napnelismus se projeví. Pak jsem na to stříkl WD, zasyčelo to, zasmrdělo, tím se to rychle ochladilo, takže snad taky nějaký vliv. A pak klepací šroubovák znásilňovák a badabum do toho. Asi po třetí ráně jsem cítil že je něco jinak, vzal jsem klíč, zkusil a ono se to pohnulo. Druhý kolo zrovna tak, takže něco z toho postupu, nebo všechno dohromady, zaúčinkovalo. Celkem dost věřím tomu šroubováku, to je mocný nástroj co mi už mockrát pomohl.
jenda200 29. srpna 2022, 18:02
Co já si pamatuji z mládí, tak se na to dávala brzdovka, tenkrát ještě snad červená ...?
https://skoda-virt.cz/cz/forum/podvozek-a-prevodovka/16080-nejde-povolit-odvzdusnovaci-sroub/

Tento příspěvek byl 29.08.2022 v 18:05 upravován.
PepaSFI 28. srpna 2022, 09:06
tak zatím jsem se na to nedostal, nějak se mi hromadí jiné aktivity. Udělal jsem těm odvzdušňovákům límečky z molitanu a občas vezmu olejíček a nakapu do toho, dá se tam snadno dostat normálně zezadu, bez zvedání auta nebo sundávání kola. A pak mám v plánu jednak poklepat, ohřát hořáčkem a vzít na to úderový šroubovák. Takový ten co když se do něj klepne kladivem, tak se pootočí. Už se mi mockrát osvědčil, je to kombinace úderu a točivého momentu. A pak, jestli se akce podaří, zastříknu to konzervačním voskem. kdyby náhodou někdy bylo ještě v budoucnu potřeba to povolovat.
Klubko 26. srpna 2022, 17:09
klepat přímo na odvzdušňovák. A pak s citem povolovat. Když budeš mít ohoblovany hrany, tak dobry sikovky.
Někdy ale ani svěcená nepomůže a on uletí.
Woyta 09. srpna 2022, 17:04
Tak to mě nepomohlo. Ani nahřátí plamenem. Takže mě čeká odvrtání a snad bude závit OK.
GanGreen 01. srpna 2022, 13:04
Mě většinou pomohlo, pomlatit brzdič kolem odvzdušňovaku...
PepaSFI 01. srpna 2022, 12:43
neznáte někdo spolehlivý způsob jak povolit odvdušňováky brzd? Já už je dva týdny nakapávám olejíčkem pomocníčkem a furt tvrdý. Brácha zrovna jeden ulomil a tak bych nerad dělal pokračování té kratochvíle.