načítám data...

Téma Škoda Favorit 135 alias "Hipster"

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Trinom 23. února 2016, 15:36
Nedy: Za kolik vlastně sloník šel?
Nedy 23. února 2016, 15:24
Shackall: jj, to znám. :-) Já jsem do Sloníka, co je tady na foru už taky zahučel víc jak jednou tolik, co byla kupní cena. A s tím, co mám plánováno, se bezpochyby dostanu přes 100 tis. Kč...
Shackall 23. února 2016, 14:59
Nedy: Díky. Veterán z něj doufám bude. Jinak se to nezdá, ale náklady jsem (radši) přestal počítat poté, co v něm zahučelo 10 tisíc. Kde se o tom neprozřetelně zmíním, tam si ukazují na hlavu, že to za to určitě nestálo a že jsem magor.

Tento příspěvek byl 23.02.2016 v 15:54 upravován.
Nedy 23. února 2016, 14:31
Shackall: Jako podle fotek a popisu to vypadalo, že to není asi jen tak. Nicméně vypadá fakt pěkně a ač se to nezdá brzo to může být veterán...
Shackall 23. února 2016, 13:59
Nedy: Je poměrně neshnilý (pár dírek se také našlo). Oba přední blatníky byly měněné, ty už byly jak brambory. Sehnal jsem ho shodou náhod - bývalý majitel byl z rodiny, pán ročník 1924. Posledních pár let to stálo akorát před panelákem. Takže sice neshnilé, ale karbec v zadeli, brzdy v zadeli, spojka v zadeli, nedobíjelo to, elektriky fungovala půlka, nešla udělat geometrie... Ono se to nezdá, ale práce na něm bylo jako na kostele, a místy se řešily fakt kuriozní závady - například se podpěry pátých dveří vytrhly z kastle i s matkami...
Shackall 23. února 2016, 13:52
Matěj: To samozřejmě není originál volant, originál mám schovaný, až to budu jednou dávat na "V". Originální "dvourameno" se mimořádně nepovedlo a blbě se drží. Jinak kdybych chtěl, mám doma ještě celokovový volant z Fiata a čtyřamenný OBA, který se dával i do Tater 700. Ale zůstane tam tenhle, akorát ho časem nechám obšít kůží.

Jinak já nevím, jak to dělám, ale každé auto, co jsem měl (mám) jsem si upravil. Akorát jak stárnu, tak to je méně na efekt a více funkční :-)

Tento příspěvek byl 23.02.2016 v 15:52 upravován.
Nedy 23. února 2016, 10:34
Musím říct, že sehnat tak nerezavýho Favorita je váženě umění (teda alespoň tak vypadá)....
M P 23. února 2016, 10:19
Ku*va! To je personalizace jak řemen! Tento volant mám rád. Vzpomínám, jak jsem jezdil růžovým Formanem za dávných dob, a když bylo hodně horko, tak se pod rukama ten volant tak krásně žvýkal jako houba na školní tabule:D
To byl aspoň ten správný adrenalín!
Jindřich 23. února 2016, 06:38
Tvl co na to říct :D
Shackall 23. února 2016, 00:00
Co se plánů do budoucna týká, tak bych rád pořešil nějaká pěkná kola na léto, novou baterku, doladil volant, vymyslel nějaké lepší potahy, trošku vratně a decentně oplastoval, poladil topení, nicméně mám i jiná auta, která potřebují daleko větší péči, a "Hipster" je teď +- provozuschopný.

Kdyby vyšly kšefty, tak bych asi začal jezdit Multiplou na LPG, Hipstera povýšil na weekendovku (nebudu říkat kolikátou) a zkusil vytrhnout toho důchodce pod kapotou z letargie. Ale to je jen o tom, jak se zadaří.
Shackall 22. února 2016, 23:48
Nejvíc jsem se vyblbnul na audiu. To je zcela dobové, tedy až na to, že v té době by se s tím nikdo takhle ne*r*l :-)
Digitální rádio Soundcraft na MC, 10 pásmový equalizer MTC, ve předu 2x třípásmová bedna MTC, v zadu 2x třípásmová bedna Sencor + 2x výškový sencor přes pseudo výhybku (odpor z výškových repráků). Propojení s Androidem pomocí AUX vstupu. Celé to je zapojené přímo na baterku přes extra pojistky a přes relátko, napojené na spínačku. Je s tím sranda hraje to.
Shackall 22. února 2016, 23:42
Vozdilo je opět vypipláno, respektive složeno ze dvou vraků - jeden měl k.o. kastli, druhý všechno krom kastle a motoru. "Renovace" by stála za samostatný článek - poslední měsíc jsem z okolí vozu odstranil všechna kladiva a krumpáče, aby mi cestou pro nářadí stihla vychladnout hlava.

A teď nějaký ten popis:
Je to Favorit rok výroby 1990, takže ještě před edicí "Henlein" s tisíci vylepšeními. Motor je 135, takže kdysi míval fenomenální výkon 44 kW. Barva hnisová žlutá, výbava holobyt. Roku 2015 provedena v.u. střední renovace. Jejím cílem nebylo ani dělat z toho UFO, ale chtěl jsem se vyhnout i oblíbenému "ostalgickému" (to není překlep) vlaječkování s rudými hvězdami a nálepkování různými připomínkami Vítězných únorů a Mototechen, které bohužel celkem frčí. Na místo toho jsem vůz pojal ve stylu pro mne daleko zajímavější první poloviny devadesátých let s tím, aby všechny úpravy byly vratné.

A tak přibyly mlhovky, přídavné dálkovky (původní masku mám, nedám), odvětrávání klikovky do extra nádobky, rozpěra motoru a fanfáry.

Tento příspěvek byl 23.02.2016 v 13:27 upravován.
Shackall 22. února 2016, 23:31
Ke svému překvapení jsem zjistil, jak je moje kontroverzní vozidlo (http://www.autickar.cz/forum/tema/nissan-veteranno-alis-drobek/301/?&count=3) vlastně nekontroverzní, takže přitvrdíme :-)

V tématu, věnovaném Nissanu jsem popsal, co se s ním dá všechno dělat - namátkou vozit Novofundanďáky či tahat bagr na podvalu. Bohuže jedna věc se s ním příliš dělat nedá, a to je ježdění. Jednak žere +- jako Mitsubishi A6M , druhak se s tím blbě parkuje a v neposlední řadě působím divně, pokud z toho lezu oblečen v něčem jiném než maskáčích (tolerovány jsou ještě montérky). A tak nezbývá, než si pořídit něco na normální ježdění. A jelikož jsem stále chudý petrolhead, chce to něco, co je sice stylové, ale laciné. Takže když mi neuvěřitelná shoda náhod přihrála tohohle Fazola, neváhal jsem ani minutu. A jezdím, no řekněme třeba stylově :-) Každopádně nemusím na parkovišti dlouze hledat, které auto je moje, a vlastně ho nemusím ani zamykat

Tento příspěvek byl 23.02.2016 v 13:28 upravován.