načítám data...

Téma Krize středního věku

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Marek Brunner 31. října 2018, 17:59
Stelvio..nevím. Táta ho má v naftě a teď už 4 týdny stojí v servisu. Poloosy v háji, motor v háji..ale jinak je to parádní auto. Když člověk trochu opomine určité nedostatky (lícování plastů a tak).
Goldies 31. října 2018, 16:47
Radek_5: teda s rakvi :-) ale zase je to ta nejmensi co sem sehnal
Goldies 31. října 2018, 16:46
Radek_5: hele my ho máme už 3 roky (kupovalo se s 30tis na hrbu :-D ) mame 1.8 V-tec ale v automatu (pro zabavu nedoporucuji - je to robot a obcas ma tendence te zabit :-D ). Jinak vesinou je to obsazeno jen zenou a dve deti (5+7 let), kufr to ma obstojnej a ma to mrte mista pod zasnima sedackama (to nevymyslis - musi se videt). Ma to prekvapive dobre jizdni vlastnosti - tuhe zadni naprave navzdory. Je to pohodlny i na delsich cestach. Ulozne prostory dostacuji :-) uz jsme s tim dali i letni a zimni dovolenou v plnem obsazeni i se psem a pohoda :-)
Beny 31. října 2018, 10:44
skretik: No, měl jsem motardový CRF 450R a provozovat auto (běžný) je proti tomu pohádka. :-)
Radek_5 31. října 2018, 09:10
skretik: jako samozřejmě ;-) Akorát to neprojde jako firemní ... bohužel. Takže za své a k tomu něco manželce, do čeho se příp. poskládáme všichni i s dětmi ... Ale varianta to je také. A mimochodem, když jsem uvažoval nad třetím pro zábavu, tak mně napadlo spíš 350Z, příp. genesis coupe ... Ale to je asi taky všechno špatně, co?
Goldies: Stelvio, ok. Co je s tím ufem? Je tak dobré / všestranně použitelné?
dom: o chybách to není, já mám asi jen štěstí :-)
David Střítežský 31. října 2018, 08:49
coze ? nikdo to tady jako nerekne ? fakt ne ? musim bejt "TEN" chlápek ?

krize stredniho veku? = MAZDA MX-5 ! (Subaru BRZ)

(a ja ted zkousel treba aji motorku, zabava dobra a oproti autu to nic nestoji)
o tom ostanim nic nevim (firemni dyzly a operaky pro manzelky), takovejhle duchodovej vek je mi jeste vzdalenej :D

Tento příspěvek byl 31.10.2018 v 08:49 upravován.
Goldies 31. října 2018, 07:17
Radek_5: a to máš ještě dobrý :-D ja musel řešit daily pro mě (štreky, nářadí, občas nábytek, rodina, kola... prostě pracant) a víkendovku pro sebe. Pak manželka daily - spíš krasavice, benzin, rychlost a automat - a víkendovku pro manželku. Jo a ještě jednoho postrka, když se tohle všechno rozhodne stávkovat :-D a rozpočet je tak celkově mylijón! :-D

Ale jinak za me pro tebe Stevio a pro manželku Civic 8g 1,8 V-tec nebo rovnou Type-S (Type-R je nesmysl)
dom 31. října 2018, 06:35
Já bych bral AR Giulia a ženě znova Golfa na operák.
Včera jsem oslavil 37 a auta vybírám tak za polovinu než ty, kde jsem udělal chybu?
Asi jsem se špatně učil ;-)
Mám napůl služební i30 na operák a žena má novou Fabií.
GanGreen 30. října 2018, 22:39
Neporadim ti... ale naprosto upřímě řikám, že tyhle starosti bych chtěl vážně mít :D
Sem se tu zasnil a zjistil že bych se taky nedokázal sám rozhodnout.
Radek_5 30. října 2018, 21:22
Zdravím autíčkáře,
jak vidno z názvu vlákna, řeším vážný problém ... :-) Nedávno jsem oslavil 39. narozeniny (podruhé) a společně s tím jsem si uvědomil, že je třeba si začít plnit sny / přání atp. Ty se týkají - čeho jiného než aut ... Doteď jsem jezdil služebními diesely a tuto etapu jsem prozatím "úspěšně završil" Seatem Alhambra (ano - ve čtyřkolce, automatu, 7 místný, hodně prostoru pro velkou rodinu). Manželka jezdí dalším "výkvětem nudy" - VW Golf 1.2 TSI (na operativní leasing)... A teď k onomu problému. Budu muset obměnit jak vozový park v práci, tak u manželky. Potřebuji jedno auto, do kterého se vlezu s rodinou (2 dospělí + 3 děti, z toho ale už jenom jedno v sedačce) a které bude jezdit cca 20.000 km ročně, rozpočet cca 1,4 Mio CZK (jen nové, ceníková cena). U manželky něco na nájezd cca 10.000 km ročně, benzín ... nové na operativní leasing, nebo něco staršího (do cca 250 TCZK, 4x4, manuál, benzín).
Ale nějak mi v tom zadání chybí zábava za volantem. Původně jsem si říkal, že to vyřeší třetí auto pro zábavu, ale zatím mi stále chybí odvaha (3 děti, hypotéka, atd.).
Co s tím, napadá vás něco? Mně z toho zatím vychází:
1) v práci nějaká krabice typu Kodiaq (třeba i RS), S-Max, nebo za cenu prostorových ústupků i GLC, F-Pace, AR Stelvio ... a manželce něco zábavnějšího, ojetého, které si budu půjčovat (BMW 325xi?, Subaru legacy 3.0, Mazda 6 MPS?, Inignia 2.0 v benzínu 4x4?, možná by se dalo i bez čtyřkolky, ale to se bude doma špatně zdůvodňovat :-))
2) do práce v rámci rozpočtu něco zábavného ze současné produkce (existuje to vůbec?) - AR Giulia v benzínu, Jag XF, XE v benzínu?, Mercedes C250/300 - vše pouze RWD, nebo Mazda 6 (2.5) a ještě ušetřím? a domů něco na operativní leasing, klidně zase toho Golfa, bez čtyřkolky s tím, že když vy-/dojela doteď, tak díky globálnímu oteplování už bude jen líp :-)
3) nevím, napadlo mně vykašlat se na jisté restrikce ze strany firmy, nemít tudíž služební vůz pro sebe a pořídit si něco dle vlastního gusta ... - postoval jsem tu dříve třeba E34 540i v manuálu :-)
A teď babo (tedy autíčkáři) raď/te :-)

Díky moc předem.