načítám data...

Téma Krize středního věku

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
stirling 24. července 2020, 10:57
Predat do 14 dni jedine VW group :)
Irwinek 23. července 2020, 08:37
Krab: koupě se schvaluje :-D
krab 20. července 2020, 10:17
Vážně krásnej model... To asi musím mít :-D
Irwinek 20. července 2020, 09:34
No nevím, zda je to zrovna na Krizy středního věku, ale pro Kraba je to určitě :-D
https://modelbazar.cz/1-18-lotus-elite/963723
krab 17. května 2019, 16:10
Ahoj, fakt zajímavá otázka. Řešil jsem dřív něco lehce podobnýho, dal jsem ti odpověď do blogu.
Možná jsem vybral zrovna trochu dražší kategorii, ale možná jsem se naopak strefil v tom rozmezí co tak trochu koukáš... (když cena nerozhoduje :)
dom 17. května 2019, 07:00
Mám jednu snad zajímavou otázku a mohla by lehce souviset i s názvem tohoto vlákna.
Mám auto na operák a trefil jsem srnu, takže budu bez auta asi 3 týdny, než to v servisu dají do hromady.
Co byste si koupili, na tři týdny, popřípadě na léto a pak to pohodlně prodali, abyste na tom neprodělali kalhoty. Samozřejmě neočekávám odpověď Octavia. Chtěl bych něco zábavnějšího.
Když už bych měl platit auto půjčovně, tak by mohla být zajímavější volba něco koupit a užít si s tím léto.
Požadavky:
- dá se sehnat do 14 dní
- dá se prodat do 1 - 2 měsíců
- neztratí moc na ceně
- 4 sedačky (aspoň 2+2)
Cena nerozhoduje ;-)

Tento příspěvek byl 17.05.2019 v 07:00 upravován.
Marek Brunner 05. listopadu 2018, 08:40
Ono to Stelvio jízdně není špatný. Motor je teda traktor hroznej, ale jede slušně, ZF převodovka podle očekávání fajn, podvozek taky velmi dobře naladěný podle mě. Průser je tam ta spolehlivost a kvalita zpracování. Ono to je sice pěkný designově, jen se na to nedívat zblízka. Giulia mě dostala úplně - člověk otevře kufr a na stropu žádný koberec, prostě plech.
Nezn.uživatel 04. listopadu 2018, 19:55
beastar: Ja v tom nejel, ale znamej si to chtel koupit, tak k tomu hodne zjistoval. Chtel nejakou tu nabusenou verzi. Quattro Formaggi, nebo jak se to jmenuje. Nebudu to hledat. Nakonec skoncil u novy M3 a nemuze si ji vynachvalit. A to s tim hodne jezdi i na Ring a tak. Stelvio nebude jiny. Vzdyt to ma stejnej zaklad. A furt to vyrabi ti samí špageťáci. Jako Alfy jsou hezky, maji styl, vypadaji skvele designove jak zvenku, tak uvnitr, asi i dobre jezdi, pokud teda zrovna jezdi, ale jinak to nejspis budou strasny popelnice. Kdysi jsem se bavil s jednim nadsencem tyhle znacky, kterej sam priznaval, ze ma dve 156, v ty dobe novy auta. Jednu na jezdeni a druhou na vykrejvani servisu ty prvni. Pro 20-ti letyho kluka, nadsence do techhle verglu, to asi bude super, ale normalniho cloveka sere, kdyz ma furt resit nejaky zavady nebo korozi, kam se podivas. To pak dobry jizdni vlastnosti, ani peknej design, nezachrani.

Tento příspěvek byl 04.11.2018 v 19:59 upravován.
beastar 04. listopadu 2018, 14:42
Knightrider: Začíná se to srát. To víš tradice se nesmí porušit. Ono doporučovat ve světle novinářský polopravdy tohle auto je snadný. Teď sem s tim měl čest. Pravda v naftě, automatu ale zase fplný. Rok starý auto. A ty novináři co psali ty supr ódy na Giulii by měli asi s psaním nadobro skončit. Anebo si nastudovat co znamená dobrý auto. A ne dobrá pohádka. Stelvio nevim, ale nevěřím že je lepší.

Jinak nevim co se tady přesně řeší. Jediný co vim, že na to není lék Alfa. Podle nadpisu typuju že lék bude Bmw nebo Porsche podle peněz a stylu tazatele. K tomu nějaký pěkný korejský suv a sme doma.
kuc_t 02. listopadu 2018, 14:28
Firemak + auto na operak pro manželku + něco pro zábavu (MX5,brz,240i,135iM)
ToMyx 02. listopadu 2018, 14:14
Nemám rád kompromisy, protože jen oddalují nevyhnutelné a jakožto člověk skoro podobného stáří a počtu dětí jen všeho trochu méně:-), bych to viděl na následující varianty.

kombík = rodina - tady bych se nehnal na krev za manuálem a zkusil bych určitě Levorg a M6 s 2.5.

víkendovka = silná zadokolka ať je prča a dušička má klid - podle peněz buď 240i + performance paket (kolega zrovna prodává 2017 s paketem tady https://www.sportovnivozy.cz/109078-bmw-2-m240i ) nebo mnohem levnější a starší Nissan 350Z, zábava také zaručena a člověk se i třeba něco nového naučí (od cca 400tKč jsou už pěkné kusy)

Pro manželku cokoli co zkousne a bude to mít 4x4, jen toho Dustera bych se bál po Golfu :-)

Tento příspěvek byl 02.11.2018 v 14:21 upravován.
Goldies 02. listopadu 2018, 12:24
Peppan 01. listopadu 2018, 18:55
Radek_5:
Jakozto zaujaty priznivec jp vozu doporucim, jak vam tak pani..mazdu6. Vam tu zcela novou po Fc model rok 18 vybava Takumi Plus 2,5i s AT treba ve te bile kuzi. Bonusem je to, ze vyjde na 900tis i v teto konfiguraci. Jedinou cenove konkurecni je tu v plne vybave Insignie. Pro pani M6 v 2,0i s AT ci manualu. Obe auta v kombi verzi. Dvapule umi jezdit za 7,5L starsi 2,0i s AT za 8,5 v manualu o litr mene.

Pokud snesete CVT, tak klidne doporucim i nove Subaru Outback 2,5i / ci Levorg combi 1,6i GT-S s CVT, ktera uz umi zamykat sest stupnu..jede s tim fajn. Akorat ta jednasestka jezdi za min devet, ta 2,5 v Outbacku kolem 8,5L.

Obe Subara lehce lepe zehly ceske silnice avsak i Mazda na 19tkach ci 18tkach ve starsi verzi to zvlada velmi dobre. Jizdne je lepsi Mazda. Spolehlivejsi a servisne levnejsi jiste bude Mazda ve vsech pripadech. Nema se u nich moc co zkazit. U starsich mazd to chce dat pozor pri nakupu ohledne rzi..ale GH po fc uz neni problematicka..zcela na stejne urovni jako Subaru podobnych rocniku.

Jinak zajimavym autem muze byt First edition 225 od Peugot 508 v combi..cenu ovsem neznam.

Jinak u obou vyberu, je proste nutne s temi vsemi auty neco najet..preci jen delate rozhodnuti na dalsich min 5 ci 7let.
Radek_5 01. listopadu 2018, 17:53
Hmm, díky za rady :-) Tak i nové Alfy se se*ou ...?
Ještě možná dopřesnění, kterým směrem mně to táhne - nikdy jsem nejezdil zadokolku, nikdy jsem neměl pořádný silný benzín. A říkám si, že je na čase. Ale fakt to ocením? A má cenu připlácet za značku? Třeba v porovnání s Mazdou 6, novou Insignií nebo Peugeotem 508 - všude píše novinářská obec, jak jezdí skvěle ...
A mimoto si pořád pohrávám s myšlenkou koupit ženě na domácí ježdění, (resp. sobě pro radost) Mazdu 6 MPS. Jen si říkám, jestli jí to udělat (přebytek výkonu, spojka a vůbec mechaničnost toho auta) a jestli mně to nezabolí na servisu ...?
Peppan 01. listopadu 2018, 17:22
Radek_5:
Jakozto zaujaty priznivec jp vozu doporucim, jak vam tak pani..mazdu6. Vam tu zcela novou po Fc model rok 18 vybava Takumi Plus 2,5i s AT treba ve te bile kuzi. Bonusem je to, ze vyjde na 900tis i v teto konfiguraci. Jedinou cenove konkurecni je tu v plne vybave Insignie. Pro pani M6 v 2,0i s AT ci manualu. Obe auta v kombi verzi. Dvapule umi jezdit za 7,5L starsi 2,0i s AT za 8,5 v manualu o litr mene.

Pokud snesete CVT, tak klidne doporucim i nove Subaru Outback 2,5i / ci Levorg combi 1,6i GT-S s CVT, ktera uz umi zamykat sest stupnu..jede s tim fajn. Akorat ta jednasestka jezdi za min devet, ta 2,5 v Outbacku kolem 8,5L.

Obe Subara lehce lepe zehly ceske silnice avsak i Mazda na 19tkach ci 18tkach ve starsi verzi to zvlada velmi dobre. Jizdne je lepsi Mazda. Spolehlivejsi a servisne levnejsi jiste bude Mazda ve vsech pripadech. Nema se u nich moc co zkazit. U starsich mazd to chce dat pozor pri nakupu ohledne rzi..ale GH po fc uz neni problematicka..zcela na stejne urovni jako Subaru podobnych rocniku.

Jinak u obou vyberu, je proste nutne s temi vsemi auty neco najet..preci jen delate rozhodnuti na dalsich min 5 ci 7let.
Nezn.uživatel 01. listopadu 2018, 16:33
Ja nevim no. Giulia i Stelvio jsou asi jizdne dobry, ale uz jsem taky slysel, ze se to zacina srat uplne stejne jako vsechny ty stary Alfy predtim.
bitner 01. listopadu 2018, 09:03
Pekne, ja mam taky krizi stredniho veku, ale nemusim ji resit, protoze nemam penize :-)
Jinak z Golfa do Dacie fakt ne. Pro me byl kulturni sok i presednuti do Dacie ze 14 let stareho Meganu. Dacie funguje dobre, ale proti jakemukoliv trochu "lepsimu" autu je to traktor.
krab 31. října 2018, 21:41
To je fakt složitý ... ( ne, fakt) Bude to o kompromisech.
Ale vzhledem k tomu jaká máš auta teď a jsi na ně zvyklý, bude zajímavý posun z Alhambry na tu Giulii.
Já bych to viděl na Giulia Veloce 4x4 280k 2.0 turbo. Není to perfektní auto, ale jezdí moc hezky. Alternativa je BMW 240i X drive / 340i X drive - případně ještě lépe bez X drivu. ( u BMW záleží na výbavě, ale bude dražší než Alfa, ale bude mít fakt dobrej motor)

A manželce na operák? To chce prolítnout nabídky a vyzkoušet. Jestli je jí to jedno a trvá na čtyřkole, možná se jí i bude líbit novej Duster SCe 114k 4x4 ... ( ale vyzkoušet předem - novináři to chválí, ale já v tom nikdy nejel a bych bych obezřetnej jestli to fakt není křáp... , kór když má teď Golfa)
Marek Brunner 31. října 2018, 18:27
GanGreen: jo, skvěle se z toho dělá sranda. Minule, když jsem s ním jel, tak mi chtěl předvést, jak se zdraví Alfisti, naproti jela 156 (nebo co, nějaká stará plečkapová alfa). Zamával, kluk ve 156 nahodil nadšený úsměv a mával o stošest..neměl přední zuby:)))
GanGreen 31. října 2018, 18:20
marcocz1: alfa no :D :D :D