načítám data...

Téma IS200 alebo IS300

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Nezn.uživatel 30. března 2018, 20:36
GanGreen: Spolehni se. ;-)
GanGreen 30. března 2018, 11:25
Knightrider: možná údržba vypadala líp než to mytí... :D
Nezn.uživatel 30. března 2018, 09:30
patricius: Nebyl schopnej to ani umejt alespon do toho inzeratu, tak jak asi mohla vypadat udrzba behem pouzivani.
patricius 29. března 2018, 23:19
https://www.sbazar.cz/haek/detail/28417148-lexus-is-200-sport

O tomto si čo myslíte? Myslím že by to stálo za obhliadku :)
Regular John 22. března 2018, 18:29
Ten s LPG vypadá hezky, navíc má pofaceliftové světla, což je příjemný bonus. LPG bych se vůbec nebál, zvlášť když je to po kompletní revizi, cenovka je ale trochu vyšší a není úplně jasné, jestli jsou v ceně i ty tlumiče, o kterých píše...

Rezavé prahy u zadního kola budou mít dřív nebo později všechny ISka, protože jsou špatně navržené a usazuje se v nich voda, která neodtéká.

Kdybych já znovu kupoval IS200, tak se dívám hlavně do zahraničí a šel bych po autech, které mají ve výbavě xenonové světlomety, ty standardní jsou na můj vkus slabé a nepomohlo ani rozleštění + žárovky Nightbreaker
patricius 22. března 2018, 17:54
Chosé, pridal som dva čierne jeden je Sport, druhý zrejme iba SE. Ten SE vyzerá veľmi pekne na fotkách. Kdežto sa bojím že ten Sport je po nejakom mlaďasovi čo na tom driftoval, vzadu nálepka KN, hrdzavé lemy, diera v prahu, 18tky na zimu. Dnes pribudlo ďalšie IS na predaj , síce je najmladšie ale je na LPG, ktoré mi moc nevonia.
Chosé 22. března 2018, 14:11
Záleží dle toho jak jsi šikovný ho sehnat a v jakém je stavu. Jejich cena je od nějakých 3000,- po 12000,-. Svůj jsem kupoval za asi 10000,- a poslední prodal za 11500,-.

Tohle jsou ceny za IS200 diff. Jde pak sehnat odolnější z IS300/Altezzy se šesti šrouby na poloosy.
JLK 22. března 2018, 13:55
Chosé: Kdyz uz tu probirate upravy - z jakou zhruba investici je treba pocitat v pripade toho upgradu differaku? Jak moc dobre se daji sehnat?
Chosé 22. března 2018, 13:24
Samosvor můžeš kdykoliv dokoupit. Taky jsem šel raději směrem krásného auta ač SE a torsen dokoupil.

Černé ze Slovenska bude Sport - dvoubarevný volant, chromované pedály či tónované skla. ;)
patricius 22. března 2018, 10:30
Pozrel som na tých Poliakov od MM Nice cars, majú tam fakt pekné ISka. Zaujali ma dva jedno 2005 ktoré ale neni sport, a druhé s kompresorom, obe za cenu okolo 5200. Pozerám že aj to čierne zo Slovenska bude zrejme verzia SE. Oplatí sa zháňať verziu Sport zo samosvorom, či je to velký rozdiel oproti verzií bez LSD.
Chosé 21. března 2018, 22:15
V tvém případě bych šel spíše do IS200. Po městě jezdím kolem 9-10 litrů.

Jinak pokud nechceš auto z Polska, tak mrkni do Rakouska, Německa případně Itálie. Na klubu teď jeden prodává černý manuál (řekl bych, že ten z inzerátu). Vyhledej si skupinu "Lexus club CZ&SK" na FB. :)

Jinak jak psal Honza - IS300 je svižnější než IS200. Pokud se ti podaří někde sehnat v našich končinách velmi raritní manuál, tak běž do něj. I tak dost lidí říká, že ten automat se dá přežít. :)

Regular John 21. března 2018, 21:35
Já mám IS200 a už jsem se o něm trochu rozepsal tady: https://www.autickar.cz/forum/tema/lexus-is-200-sport/433/?&count=0

K rozdílům mezi IS200 a IS300 - obě auta se dělaly jak v sedanu, tak v kombíku a rozdíl ve spotřebě mezi dvoulitrovým manuálem a třílitrovým automatem je údajně minimální, ale nevím jestli se do toho počítá i město. Rozdíl v dynamice určitě bude znatelný, ten dvoulitr je línější v nízkých otáčkách, ale jakmile se dostaneš přes 4000rpm, tak je to fajn. Na daily ježdění je to super auto, pokud ti nebude vadit spotřeba okolo 11l přes město. Třílitr se dnes obvykle prodává za dvojnásobek ceny dvoulitru a to už je podle mě moc, zvlášť když je to jen automat.

No a pokud tě těch 155 koní jednou přestane bavit, tak můžeš přidat do motoru turbo nebo kompresor (jako to mám já) a uvidíš, jak rychle tě přejdou myšlenky na nějaké IS300 :D

Jinak tady je velmi slabý výběr těchto aut, je dobré se mrknout i na německou nabídku, popř Polsko (MM Nice Cars se specializují na ISka)
patricius 21. března 2018, 19:45
Zdravím vás, určite mi budete vedieť poradiť. Máte niekto reálne skúsenosti z Lexusom IS200 a IS300? Hlavne ma zaujíma či je rozdiel v dynamike až taký velký, a ako je na tom celkovo IS200 s dynamikou, momentálne mám 72koňové nemenované škaredé korejské auto, Lexusa by som si chcel nechať na dlhšiu dobu a bojím sa že mi časom tých 155 koní prestane stačiť. Čo sa týka vyhliadnutých kúskov sú v SR/ČR na predaj 2 IS200 a 1 IS 300, z toho jedno IS200 je v nie príliž dobrom stave. IS200 má plus v manualnej prevodovke a v tom že je to sedan (dizajn) , má nižšiu spotrebu a v cene. Naproti tomu IS300 je drahšia o takmer 2000€s prihlásením, je to automat, ktorý by som ešte prežil, no obávam sa spotreby pri IS300 jazdím 70% mesto a aj keď mi srdce hovorí IS300 tak racionálnejšie je IS200. Ak niekoho napadne E46 tak o BMW nemám záujem :)

Ďakujem za akukolvek radu

Spomínané inzeráty:

https://www.autobazar.eu/lexus-is-200-id11094866.html
https://auto.bazos.sk/inzerat/82704881/Lexus-IS200-Sport-M6.php
https://www.sportovnivozy.cz/88473-lexus-is-300-sportcross-frydek-mistek