načítám data...

Téma Ford Focus ST170 z Anglie

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Nezn.uživatel 20. července 2017, 10:15
krab: Máš pravdu, s veteránem problém není, ale s tím moderním autem ano. Otevřené informace nejsou žádné, přitom metodika způsobu přihlašování exotických aut musí mít jasný pravidla, garantovaný státem. Jenže teorie a praxe jsou v tomhle případě na hony vzdálený.
krab 20. července 2017, 10:01
Knightrider: Je to smutný, jak říkáš. Ono taky těch otevřených a dostupných rad moc veřejně není asi ani proto, protože kdo ví jak na to, to zcela zadarmo vytrubovat do světa nechce. A nebo je to lehounce "šedý" postup, asi víte co myslím...

No, takhle. Auto do roku 1987/1988 odkudkoliv v dobrém stavu , není problém. Zaplaťbůh, funguje registr historických vozidel a na "Véčka" jsem už registroval já 3 auta postupně a táta 2. Všechny dovezené z Anglie.

No, ale zálusk by byl na modernějšího "exota". On důvody proč vysvětlí maličko nový blog co chystáme se Saagem napsat. (snad o víkend dáme dohromady) I tak cesta k exotovi z UK (pokud vůbec) bude nějakou dobu rozhodně trvat. Takže spíš sonduju, jestli někdo neví a nezná jasné metodické postupy....
Nezn.uživatel 20. července 2017, 08:40
Jó chlapci, a to furt řešíte jen normální evropský auta. A teď to zkuste s Amerikou, která z logiky věci nemá vyražený žádný Éčka, nemá žádný emisní Euro normy, žádnej CoC list, světla neodpovídají našim předpisům ani barevně, ale co je zásadní, ani konstrukčně už z výroby, kontrolky neodpovídají ISO normě, kompletní technický parametry do našeho velkýho TP nejsou známy, v jiným státě EU nikdy přihlášený nebyly, atd., atd..... :-D
I v tomhle případě bych uvítal nějaký odborný informace. Ale když říkám odborný, tak tím myslím skutečnej metodickej pokyn, jak postupovat, včetně odkazů na jednotlivý právní normy a jejich úplný znění včetně výkladu právníka, ideálně rozhodnutí soudu. Bláboly typu "ČR není právní stát", jsou naprosto k ničemu. To víme všichni, ale to nám s registrací exotických aut nijak nepomůže. A Krabe, máš pravdu. Dekra a hlavně Svaz dovozců automobilů by byli nejradši, kdyby tu jezdily jen koncernový auta. Chraň tě ruka Aláhova, jestli dostaneš debilní nápad si přivézt nějakýho exota. :-D
krab 20. července 2017, 08:07
Evlo: Dík za odpověď.

Já právě zatím na to neměl odvahu něco z UK přivézt a snažit se postavit na ČR značky. Jenže u některých aut, které by se mi výhledově líbily , není ani jiná možnost.

Intuitivně bych volil tento postup:
1. nechal si před koupí okopírovat UK V5 a zeptal se na Dekře na Praze 4 a na mým registru vozidel co to bude obnášet
2. a řídil se tím co řeknou....

Z toho co píšeš se ale zdá, že oni ti neřeknou nic jednoznačnýho, což je nejhorší... Jako na Dekře na Praze 4 řešili i na blbý evidenčce, že mám na autě sice správný rozměr ráfků a pneu, ale v TP mám psaný jiný název pneumatik než jsou na autě... logická věc, je 19let starý, zkrátka ty Dunlopy a Micheliny co jsou vypsaný ( ani nevim proč) v TP se už pod stejnýma názvama nevyrábějí... ale to mě pustily. Ale jen prostě taková blbost...

No, zkrátka tohle téma ve fóru je fajn, budu rád když i někdo další kdo má s tím zkušenost to popíše. Je jasné, že nečekám, že někdo veřejně napíše, že to jde jedině přes toho a toho úředníka za ten a ten "neoficiální" sazebník :)
Spíš furt věřím tomu, že to jde standartně legálně...
Evlo 19. července 2017, 20:21
.

Tento příspěvek byl 20.07.2017 v 00:16 upravován.
Evlo 19. července 2017, 16:05
krab: Tak vcera me to taky vytocilo, malo co me vytoci, pak jsem jel nasrany z STK (kde jsem se predem telefonicky ujistoval, ze to neni problem) domu a jeden "zklidnovaci" ostruvek v silnici proste nevybral a s tou 2.5t 2m vysokou krabici letel vzduchem na protijedouci auto, borec docela cumel, ale to beru jako moji chybu nechat se timto v CR vytocit.

Tento příspěvek byl 19.07.2017 v 17:24 upravován.
Evlo 19. července 2017, 15:57
krab: Myslim, ze proste v CR asi cekaji uplatky, ale to ja nevim jak funguje, tedka jsem to jednomu mejlem napsal, ne uplne natvrdo, ale proste, ze klidne zaplatim vic, tak uvidim, no. Ja s uplatkem nemam problem, at si reknou, vsak jsem v CR, pocitam s tim, ale at furt nelzou.

Snazim se udelat seznam funkcni Registru vozidel a STK, kde to lze resit podle zakonu CR a EU. Zatim jsem poslal asi 30 zadosti o registraci a 50 dotazu na STK.
Celkovy pocet funkcni Uradu a STK kumulativne = 0.

Navic reakcni doba VOSA = tyden. DVLA = 3 dny. Cesky registr = 30 dni, kdyz ted vubec. Takze to jde samo super rychle vsehcno.

Tento příspěvek byl 19.07.2017 v 16:07 upravován.
Evlo 19. července 2017, 15:52
krab: Tak ja mam vsechno OK, tak aby to i pro CR STK bylo zcela zpusobile (a ze RHT svetla fakt zadarmo nejsou). Ale STK stejne neziskam, protoze se dozvim takoveto perly primo z STK.
"Ještě bych Vás rád upozornil, že se jedná o vozidlo které není registrované v členské zemi EU, proto se na toto vozidlo pohlíží jinak jak na vozidlo např z Německo co jste zmiňoval."
Poslal jsem jim odkaz na metodiku mereni emisi, ale to bylo zbytecne, tehle STK proste nechape nic. Jako clovek co napise tohle, proste stopro nezna jak ma delat STK a stopro je s takovym clovek zbytecne cokoliv resit.


Jak pisu nize - vsechny auta co zminujes by meli byt vpohode prihlasitelne, ty bez type approval nebo CoC o trochu sloziteji, ale zadne peklo. Realita je, ze zakony se proste nedodrzuji. Jak vidis na prikladu reakce vyse, tak ty lidi jsou proste odpad.

Na jedne STK taky buzerovali, za originalni ram Mitsubishi, ze jsem jim ukazal v manualu k autu, ze je origo? Nezajem. Auto uz bylo registrovane v clenske zemi eu, je tedy podle zakonu CR technicky zpusobile i s tim ramem.

Bezbolestne to 100% neprihlasis, po mojich zkusenostech, pokud se nechces ohnout, tak skoncis u Evropskeho soudu - cesky soud nikdy nerekne, ze by cesky urednik udelal chybu.

Nevim jakou vyhlasku jsi nasel, ze je registrace neprenosna, to bude nejaka neplatna vec, nebo to vubec nebude vyhlaska, nic takoveho neexistuje AFAIK. (Par let zpet, tj. fakt v 21. stoleti, kdyz CR byla clenem EU opravdu takova buzeracni vec existovala)

Tento příspěvek byl 19.07.2017 v 19:17 upravován.
krab 19. července 2017, 15:41
to bude teda zajímavý. Mě to neobyčejně leze na nervy, byrokracie a nesvoboda s tím, kdo ti bude nařizovat jaké auto můžeš provozovat a jaké ne. Můj pocit z návštěv STK bývá postupně totiž takový, že Dekra a vůbec STK obecně by nejradši, aby každý měl jenom VW Group auta a nic jinýho by na silnici pomalu nemělo jezdit.... před měsícem mi na motorce zkoumal pán z velkou důležitostí na všelijakejch dílech vyražená "Éčka" a nakonec se zarazil u originálních Ducati zrcátek a to éčko a fakt, že to jsou původní a origo jsem mu musel sám najít... :)

Zkrátka, už v minulosti jsem chtěl přivézt něco jako TVR Grifith, TVR Chimaera , Lotus Exige , nebo Caterham Roadsport, a všechny tyhle auta u mě spojuje velká nejistota jestli to v tom bordelu tady administrativně a bezbolestně přihlásím. Konečně už x let platí možnost registrací pravostraného vozidla z jiné země EU, i když nepochopil jsem v té vyhlášce fakt, že registrace je na dalšího majitele v ČR nepřenosná. K tomu taky nechápu aby byl důvod... ale takových věcí je víc. A kvalitní informace ohledně toho tématu moc v ČR na autíčkářských webech není.
Evlo 19. července 2017, 15:28
Muj zaver je, ze CR neni pravni stat.

Tento příspěvek byl 19.07.2017 v 15:35 upravován.
Evlo 19. července 2017, 15:18
krab: Jedna vec je, ze se v tom vyznam a znam zakony jak to ma byt, druha vec je, ze to chces prihlasovat v CR a tady se zakony nedodrzuji. CR je proste takova nemecka kolonie.

Zminujes treba emise a vim jak to ma byt, ale STK to nevi, obeslal jsem prve asi 20 STK v CR s dotazem a reakce jsou tragicke.
Same lzi a bullshity, byl jsem na STK osobne 2x, po predchozi tel. dohode a proste zas lzi, chtel jsem to pisemne, nejde, takze je videt, ze sami nevi, ale lezou jim z huby sracky.

Co se tyce COC/Type approval - tak stejne - oficialne nepotrebujes. Tady je to trochu slozitejsi, ale podle zakonu CR a EU nepotrebujes. Realita je takova, ze to urady nechapou.
Jako napisu ti tohle co se me ted deje - mam auto S TYPE APPROVAL pro RHT a nechteji to prihlasit a odvolavaji se na naprosto nerelevantni vyhlasku o schvalovani technicke zpusobilosti - proste lzi a nezakone jednani. S timhle jsem se zatim odvolal ke kraji, nasledne ombudsman a pak teda to snad EC konecne bude resit opravdu a vyhodi CR z unie.

Co se tyce ceske technicke - podle zakona nepotrebujes. Realita je takova, ze to urady nechapou.

Resim to s MDCR a EC, ale EC na to moc nereaguje dokud to nedam k soudu, tak jen "radi". CR totiz neporusuje vlastni zakony, ale i pravo EU.

Popravde si myslim, ze je to brutalni lobbing dekry, abys jim platil desitky tisic, jakkkoliv je to zcela nelegalne vyzadovano.

Dobry je treba, ze ty odpovedi z STK mam v mejlu a STK jsou tak hloupe, ze nevi, ze na ne plati spravni rad CR. Mail sice neni datova zprava, ale lepsi nez nic.

Tento příspěvek byl 19.07.2017 v 15:34 upravován.
krab 19. července 2017, 13:45
Evlo : jestli se vyznáš v přihlašování auta s pravostranným řízením, registrované a nově vyrobené v UK ( ne JDM import) , tak rád budu v kontaktu.

Já vždy přivezl jen veterána. Navíc auta do roku 1975, vždy to bylo auto kde se ani neplatí TAX. V ČR se pak hlásilo na Vet. RZ a ten postup já znám.

Moderní auto nikdy a právě tady ten postup neznám. Mě nevadí jezdit s autem s RHD řízením, zato v UK je zkrátka výběr Caterhamů, Lotusů a vozů TVR. U nás prakticky je to nula. A jinde v Evropě to nemá cenu moc hledat...

Zatím ještě je UK v EU, a věřím, že by mě de-facto měli český úřady zaregistrovat cokoli co v UK má platnou SPZ a technickou... ale vím, že UK má na XXX věcí v EU vyjímky. A to se třeba týká i těch Caterhamů , tzn. emise , chybějící COC list atd...

Taky nechci ohýbat hřbet úřední byrokracii, daní platim myslim fakt dostatek, ale nechci do budoucna přivézt do ČR auto, který mi zkrátka nepřihlásí.

Tady jsou dobrý rady, rady na zlato, doopravdy .... :)
Evlo 13. července 2017, 15:11
Mafins: Aha dobry, ja mam nekolik aut u ceskych pojistoven s britskou registraci. Nektera vin ani nemaji. Normalne mam ve smlouve, ze auto ma britskou registraci.

Tento příspěvek byl 13.07.2017 v 15:13 upravován.
Mafins 13. července 2017, 11:36
Chosé: Napsat smlouvu na VINko lze u každý pojišťovny.. máš pak měsíc na dodání CZ RZ, byť to většinou i přehlížej delší dobu :).
Mafins 13. července 2017, 11:36
Chosé: Napsat smlouvu na VINko lze u každý pojišťovny.. máš pak měsíc na dodání CZ RZ, byť to většinou i přehlížej delší dobu :).
Evlo 05. července 2017, 20:56
Hmmm, jsem se rozhodl dovezt tuktuk s volantem, protoze jsem zvedavy na ktere strane ma rizeni podle ceskych uradu.
Evlo 05. července 2017, 14:11
[mažu - zveřejním až výsledek dopisování s MDČR, i perly co tu byli, ale udělám to nějak lépe než příspevěk na foru]
Bude to krasna ukazka jak je CR pravni stat, jestli se to teda podari nejak doresit.

Tento příspěvek byl 05.07.2017 v 15:44 upravován.
Evlo 02. července 2017, 11:47
Souča: není nijak alternativní, tak jak to pises to ma byt, teda az na tu dovozovou STK, to je konstrukt, nejspíš, dekry.

Bohužel státni úředníci placeni z našich dani zákon nedodržují. Tak jsem doufal, ze me pořadís kde to znají a není to na měsíce dopisování si. Protože osobně to nejde řešit, kvůli absenci důkazů jejich lhaní.

Tento příspěvek byl 02.07.2017 v 11:48 upravován.
Souča 01. července 2017, 19:34
Evlo: auto jsem nakonec nepřihlásil a hned prodal s UK značkami, nicméně jsem to v plánu přihlásit opravdu měl a takhle jsem se na to původně připravoval.

Klidně mi prosím napiš do SZ tu alternativní cestu přihlasování, v budoucnu si možná další RX-8 zas dovezu, kdo ví :)
Evlo 01. července 2017, 15:30
Chosé: Napsal jsem. Z toho co píše Souča to vypadá, že v jeho případě úřad postupoval docela korektně, fakt by mě zajímalo, snad mě poradí, který úřad to byl. :D

Jinak by mě ani nevadilo, když by si úřad prostě řekl o úplatek těch 4000 co chce dekra, to by bylo ale moc férové a ne jako v německé kolonii.

Tento příspěvek byl 01.07.2017 v 15:34 upravován.