načítám data...

Téma BMW E36 340i V8 - Daily Drifter, Michal.913

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Vavris Vavrisovic 11. února 2015, 19:57
žádné velké škody :) aspoň si to nikdo nesplete s leštěnkou :D
Michal.913 11. února 2015, 19:56
Jsem to v pondělí pěkně proto... prokakal :D. Šel jsem ještě v uterý do práce a padalo tak moc, že mě nenapadlo, že to začne hned tát.
Doufám, že ještě něco přijde...

O Omeze jsem slyšel viděl :D. A kamarád co přijel z Těšína odjížděl taky trochu pošramocený včera ale v pohodě :)
Greeny 11. února 2015, 19:14
Soláň dobrá, taky jsme tam v pondělí byli, Švajn by se mohl pochlubit jeho dalším zářezem :D
Michal.913 11. února 2015, 13:40
Tak teda soláń ještě jednou, včerejší ježdění, onboard :)

Maroš 05. února 2015, 17:42
Pěkná dvojice :) Soláň je nejlepší.
Michal.913 04. února 2015, 20:05
Musím se pochlubit i tady u sebe :)). Víkendové focení s Jagym v podání Petr Bača PHOTOGR-APHY

Kompletní galerie tady :)

http://www.shatsu.cz/galerie-325-e36-mx-5-meets-the-snow/
Michal.913 19. ledna 2015, 16:44
Díky Wanix, to by jsme mohli, já si na tebe vzpomenu vždycky, když vidím Fko za světelnou :D
Wanix 17. ledna 2015, 16:08
naprosto parádní příběh a progress! Musíme se konečně potkat, nějak jsem to zazdil, když jsme se domlouvali ještě za dob co jsi měl Colta :D
Michal.913 17. ledna 2015, 14:47
Zkusím :).

Motor má najeto 330tkm, prý byl někdy u nevímjakého majitelé generálkován a nevím jak. Každopádně je v tom m50nv, tedy ta nejstarší verze s ještě poctivným železným blokem, která je sama o sobě držák jako hrom. Auto si myslím ničím nevyčnívá oproti jakékoli jiné e36, preventivně díly neměním, takže měním jenom to, co odejde. A za tu sezonu to bylo.

Nejprve čep řízení, pak silentblok motoru (který zapříčinil i proseknutí chladiče a poškození visco vrtule, tím jak tam motor lítal), gumové držáky koncového tlumiče oba, spojka - přítlačák doslova puknul na tři díly (přisuzuju kopancům) lamela byla kupodivu použitelná, silentblok převodovky, rozlítla se napínací kladka řemenu (altík, pumpa...) a na úplný závěr sezony praskla poloosa (slabá ze 4válce po 20 tkm se zvarosvorem)

Což si myslím, je docela uspokojivý výsledek :). Ty siláče-čepy prostě dostávají hodně zabrat. A protože si nemůžu dovolit tomu dávat takovou péči jako bych si sám rád představoval, tak jsem tomu autu hodně dlužen :D, je to kvalitně udělaný model.

A abych nezapoměl, je podle mě strašně důležitým faktorem, že auto je prakticky sériové a sériové auto bez zásahů - podle mého názoru - toho nejvíc snese

Edit: Jo ještě jednu věc jsem zapoměl. Nepůjčujte auto ženě :D. Sám jsem to nikdy nikomu nepůjčil ale v HK jsem nechal svou (bývalou) slečnu ať se zatočí na odstavné ploše. Jednak jsem v duchu brečel za spojku ale hlavně dala tam prostě plný rejd, omezovač a točili jsme se. Servo to nezvládlo :D Takže doteď parkuju bez serva (funguje až v točkách)

Tento příspěvek byl 17.01.2015 v 14:57 upravován.
Greeny 17. ledna 2015, 14:20
ještě mě napadá, zdá se mi že tvoje E36 dostává dost solidní čočku a snáší to velmi dobře. Nebo se pletu? :) Uměl bys nám napsat, co všechno už na autě odešlo, případně celkově shrnout, jak takový způsob "jízdy" zvládá? :)
Michal.913 17. ledna 2015, 13:27
Díky kluci :)
Greeny 16. ledna 2015, 02:09
Michale, smekám až na zem. Jsi pro mě (a asi i mnoho dalších) velkou inspirací, díky za to :) víc asi není potřeba říkat :)
Vavris Vavrisovic 15. ledna 2015, 20:59
Jo a ta poslední fotka mě nepřestává bavit :D
Vavris Vavrisovic 15. ledna 2015, 20:57
Tohle je přesně to, co tu rádi uvidíme a jsem rád, že zrovna tys tady exhiboval první. :)

Tvůj příběh a vlastně celé toto vlákno budiž důkazem pro všechny, že to jde i s minimálními prostředky. Jen to chce chtít! A v tvém případě mít taky zlaté ruce a nohy :)
Michal.913 15. ledna 2015, 15:10
Tak já teda začnu, když se k tomu zatím nikdo nemá :D.
P.S: Super nápad, nějaké rozumné forum bez ohledu na značku tu chybělo ;)

Je to teda celé zkopčené z BMW klubu, kde je však nutná placená registrace, takže hýr :)

sem Michal Vychodil ze Vsetínska, je mi 22 a jezdím s e36 325i na značkách a mám za sebou první kompletní sezonu CDS kategorie Street, kde jsem celkově skončil na 4. tém místě s pouhým 3 bodíkovým deficitem na 3. tího Davida Cibulku :).



A pro ty z vás, kteří si rádi počtou, to nějak zhrnu od začátku.

Od dětství jezdím počítačovou simulaci LFS ve které jsem se poprvé začal klouzat aniž bych věděl, že to je i nějaká disciplína a tak po prvních dvou předokolkách jsem si pořídil první zadohrab a bylo jí e36 IS-ko, na kterém mi kamarád pomohl i přes něvěřícnost, že to může fungovat :D zavařit diferenciál. Následovala ještě skořápka, 3. bod pás a začlo se trénovat :). Na houpajícím se podvozku a s pohými 140 koníky to bylo náročné ale né, že by to nešlo a já z toho měl strašnou radost :). Až do zimy před dvěma lety, kdy mě napříjezdovce srazil nekoukající se řidič.

začátky a 140 ps :)




Co udělám s penězi od pojišťovny (taky dobrý zážitek) jsem měl už docela jasno, s ISkem jsem chtěl ještě jezdit alespoň rok ale když si to osud přál jinak, rovnou jsem se začal koukat po 2.5-8.
Peněz bylo málo (a je furt :D ), takže zvítězilo modré Coupé o které tu jde :) za 25tkč se spoustou vad avšak né fatálních a navíc mi o všech majitel řekl.


Netrvalo dlouho a auto bylo plně funkční a začal se vyhazovat nepořádek z interiéru, jako obložení a sedačky :). Následovala výměna diferenciálu, poloos a kardanu z 2.0 verze a poměrem 3.45 a pustil jsem se do prvního zkoušení. Co vám budu povídat, byl jsem unešen :), od 1.8 to byl strašný skok a navíc tomu fungovala i spojka :D.





Zanedlouho jsem vyměnil i sedačku s pásem ze zelené a následovala montáž hydro ručky, která se neobešla bez menšího záseku a to v podobě válečku wilwood s anglickým šroubením, které jsem u nás nemohl sehnat :?, každopádně za dva týdny se povedlo a já se už radoval z auta, které vydrželo ve stejné podobě doteď a hodí se říct, že na autě byl už při koupi stavitelný podvozek JOM :wink:



Samozřejmě i to málo co se na autě dělalo doprovázeli různé příhody a nehody, stejně tak nějaké problémy při trénování ale nebylo jich mnoho a na auto za takové náklady nemůžu říct křivého slova :)

A teď už k tomu, jak jsem se dostal tam kde teď jsem :).

Vzhledem k tomu, že bydlím na úplném východě republiky (Praha 330 km), nějaké závody jezdící se v Čechách jsem ani nebral do úvahy ale ´´víc´´ než se jen furt plácat na tom stejném plácku jsem chtěl.

Takže přišlel první den na okruhu v Sosnové, kde jsem se vydal po ose jako na všechny další akce a závody :). A měl jsem ze sebe radost :). Trať byla sice mokrá až mírně namrzlá ale po jednom stintu, jsem už zvládal projet trať bez jediného srovnání a projíždět úzkou rovinku bez přehozu navíc - což jsem ještě tehdy přisuzoval spíše tomu mokru :)

Video z první zkušenosti na okruhu:




Pocity z toho dnu byly skvělé ale opravdový zlom v životě (ano v životě, od té doby se sen začal stávat realitou) nastal až ze začátku Dubna na akci COI Czechring, kde jsem se vydal vyzkoušet i Hradeckou trať. Měl jsem v paměti z obrázků jak skončili mnohé auta na minulém závodě, takže panoval trochu strach ale pár prvních koleček a strach byl ten tam a opět se dařilo jezdit bez srovníní a bez chyb :).
Co bylo na téhle akci ale nejdůležitější byli ostatní jezdci a diváci, dostalo se mi velké chvály, které si cením a hlavně motivace jezdit závody, ještě dlouho doma jsem váhal, jestli na to vůbec budu mít peníze, že je to všechno daleko, že nemám podval, že nemám nikoho kdo by jezdil se mnou atd. Ale... Žijeme jen jednou že :).





Takže následovala účast na prvním tréninku CDS, kde jsem zvládal trať projet bez přehozu navíc i za sucha.

Onboard Sosnová:




A poté všechny další závody a akce, tedy dohromady 6 závodů CDS (jeden jsem nedojel - spojka ns SK ringu), 3 trackdaye v HK, BMW Race 2014 a Rallyshow 2014. Vše po ose s gumami naloženými po strop :D

O všech se tedy rozepisovat nebudu, to by bylo vážně na dlouho, na každém z nich bylo něco co mě překvapilo, potěšilo nebo něco co se povedlo či naopak.

Ale k těm významným patří první závod v Mostě, jako mým prvním a první TOP8 (štěstí hrálo svou roli v tomto případě :) ) a tedy i první battle.

Sestřich Most:




Pro mě významným momentem byl první pohárek na BMW Race za druhé místo a jak možná tušíte paradoxně né z driftu ale ze stopy :) a ano se zavařeným diferákem :wink:

Onboard Hradec - závod na čas:






Dalším úspěchem bylo vítězství na DriftAllstar v Sosnové v drift parkingu, tedy parkování driftem mezi kužely imitující zaparkované auta.



Pozvání na skvělou akci Rallyshow



nebo TOP8 ve společném exhibičním závodě (street i pro), kde jsem se jako jediný ze streetu do battlů probojoval a mám z toho i jednu pěknou fotku Davida z Goliášem :)



Ale ten největší úspěch sezony na mě teprv čekal. Stalo se tak na závodě CDS Death Race v Hradci, trať je takovou mojí domácí i když jí mám 230km od domova, takže jsem se cítil jistě, klidně a nadevše měl jsem sebou slečnu, která to psychické rozpoložení posouvala na úplně jinou úroveň :)

Vybojoval jsem můj první a zatím poslední pohárek za 3.tí místo v mčr. Řeknu vám... cestou domů, když opadlo napětí, vzrušení atp. to na mě tak dolehlo, že jsem neměl daleko k slzám štěstí :)





Po tomto závodě se nepovedl SK ring - spojka, za to další a poslední v Brně se povedl naprosto skvěle, v nabité konkurenci na největší trati a v obložení Polských jezdů jsem se umístil na 5-tém místě (z Čechů po Davidu Levičkovi na M3 druhý)

Onboard Brno:





Gratuluji, všem co to dočetli :D, to je víceméně vše :)

Teď už jen co se bude dít přes zimu :). No.. auto je stále na značkách, takže bych nejraději řádil ale musí se i něco udělat, takže je dva týdny po vyvaření nejhoríšch míst - tedy děl a v nejblížší době budu měnit kompletní povozek, uložení, silentbloky, čepy což bude tou nějvětší změnou pro příští sezonu + nové vedení od ručky (vnitřkem), pohrát si trošku s interiérem - ještě tam zavazí gumoasfalt a pár posledních kusů látky a nakonec klasickou údržbu.

Tak snad nejste moc vyčerpání mým slohem a nakonec přidávám ještě nějaké hezčí fotky a jedno video ´´jak to u mě chodí´´ :)

Sestřich Sosnová tréning:


Onboard Hradec: